1 I Grieks Specialiteiten Restaurant Vader en dochter Jansen concerteren ZORGCENTRUM DE VLIEDBERG TE OUDDORP HUISHOUDELIJK MEDEWERKSTER VAKANTIE WONING Aanvang nieuw zangseizoen; tevens open avond I NIEUW in Middelharnis Dirkslands Mannenkoor E.H.B.O.-cursus op D.V. zaterdag 30 augustus, aan vang 20.15 uur, organiseert de Stichting Kerkconcerten "Goeree- Overflakkee" haar laatste zoner- concert van dit seizoen. In de prachtig klinkende Rooms Katho lieke Kerk aan de Langeweg te Middelharnis musiceren voor u Janine Jansen (viool) en Jan Jan sen (orgel). Deze concertgevers tra den al eerder op in een serie bij een schoolconcert en verrasten toen de aanwezigen met hun prestaties. De toegangsprijs is 10,00 voor vol wassenen en 7,50 voor scholieren en 65-plussers. Deze vraag- en antwoord-rubriek staat geheel ten dienste van de lezer die er kosteloos gebruik van kan maken. Uw vragen op velerlei gebied kunt u sturen aan: Redactie Eilanden-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Middelharnis, met in de linkerbovenhoek 'Vragen-rubriek' vermeld. De vragen worden door deskundigen beantwoord en zullen binnen enkele weken na de inzending compleet met antwoord in deze rubriek worden gepubliceerd. VEamacmeEiaiTiNG uoor SENIOREN? De gemeentelijke belastingen, het huur- waardeforfait voor de inkomstenbelas ting en de waarde voor de vermogensbe lasting worden tegenwoordig vastgesteld op basis van de "Taxatie wet onroerende zaken"Bij oudere mensen is er denk ik onrust ontstaan doordat ze vrezen dat ze nu vermogensbelasting moeten gaan betalen omdat de waarde van de huizen zo gestegen is. Om hun nachtrust te bevorderen zou het prettig zijn als u in uw rubriek de vrijgestelde bedragen voor de vermogensbelasting zou vermel den. Antwoord: Wij kunnen ons deze onrust na invoering van de Wet waardering onroerende zaken goed voorstellen, daar om laten wij hier de gevraagde bedragen (die gelden voor 1997) volgen. Vrijge steld is als u in tariefgroep 2 valt 132.000 (de ongehuwde en de gehuwde die duurzaam gescheiden leeft, van 27 jaar en ouder). Valt u in tariefgroep 3 166.000 (gehuwden, die niet duurzaam gescheiden leven). Heeft u nog een onderneming dan is het ondernemings vermogen voor 100% vrijgesteld tot 207.000, van het meerdere is vervolgens vrijgesteld 68%. Bovendien kan de belastinvrije som nog verhoogd worden wegens kinderaftrek, de oudedagsvrij- stelling en de interingsvrijstelling. Het is weinig zinvol om hiervan de cijfers te verstrekken, in voorkomend geval kunt u zich het beste met het Belastingkantoor in verbinding stellen. Heeft u nog (p!eeg)kinderen tot 18 jaar dan is er een extra verhoging van 7.000 en bij stude rende (pleeg)kinderen van 18 tot 27 jaar 42.000. Het tarief bedraagt 8 per volle duizend gulden van de "belastbare som" (het totaal belastbare vermogen verminderd met de belastingvrije som). U bent echter geen vermogensbelasting verschuldigd als de vermogensbelasting over 1997 tezamen met de over het voor afgaande jaar 1996 verschuldigde inkomstenbelasting en premies volksver zekeringen méér bedraagt dan 68% van het belastbaar inkomen over 1996. U dient dan een verzoek tot teruggaaf van de vermogensbelasting in bij de inspec teur. De voor de vermogensbelasting in aanmerking te nemen waarde van uw woning bedraagt overigens 60% van de taxatiewaarde zoals die op grond van de Wet waardering onroerende zaken is vastgesteld. GÜOOl OF KLEIN UEfilCORTEN VEI16UL0E yii' EIGEN UU6EN OROGEN Goeree-Overflakkee Wet milieubeheer en Wet Verontreiniging Oppervlaktewateren Th. NIEUW VAK.HUIS in verb, boerderij te Renswoude Bel gerust voor inl. (033) 27714 00. Een eitjorado! 2 pers. p. dag DM 45- 4 pers. p. dag DM 70,- Vraag inl. en folders: Tel. 0049-9973-9601 H Westdijk 2a Middelharnis Reserveer tijdig: (0187) 48 93 44 UEQENPlKKEflH OE ÈIEiJ yCMIFT VIMÜOUI dlOOS IK aGEm IN BuacER RECEPTIONIST/ ADM. MEDEWERKER DORP NOORDZEE BUNGALOW BEHEER B.V. WA 'M D.V. zaterdag 30 augustus hopen wij onze repetitie-avonden weer te begin nen in het verenigingsgebouw "Reho- botli" van de Gereformeerde Gemeen te te Dirksland. Tevens zal er op deze gelegenheid open avond worden gehouden, waar zij die lidmaatschap van het koor overwegen van harte welkom zijn. Deze kennisma kingsavond die tot niets verplicht, begint om 17.30 uur en eindigt om 19.30 uur. U kunt dan op uw gemak luisteren, indrukken opdoen, de sfeer proeven en misschien de gevolgtrekking maken: "Daar wil ik toch meer van weten". En daartoe krijgt u ruimschoots de gele genheid in de deze keer vrij lange koffiepauze. U kunt dan spreken met onze dirigent, Frans Cornet, onze organisten Michel de Wit en Jan Hoek, met het bestuur en koorleden. Ons koor telt momenteel 115 DIRKSLAND Bij voldoende deelname orgniseert de EHBO weer een cursus. We starten begin oktober. Opgeven bij dhr. A. C. den Eerzamen, Burg. C. Zaaijerlaan 38, Dirksland, tel. 601995. U kunt zich opgeven tot 15 september. In Dirksland is "ZO". In ieder gezin E.H.B.O. zaak voorkomen dan zal het vrezen wij erg moeilijk voor u zijn om aan te tonen dat u niet door het rode licht bent gere den. De verklaring van een ambtenaar- in-functie zal meer gewicht in de schaal leggen, omdat hij deze verklaring aflegt op grond van de destijds door hem afge legde ambtseed. leden. Het omgaan met elkaar is kame- raadschappelijk, de presentatie zeer behoorlijk. We verzorgen veel zangavonden en wor den geleid door een geïnspireerde diri gent en kundige organisten. Er worden door ons uitsluitend psalmen, geestelijke liederen en vaderlandse liede ren gezongen, die passen binnen de gere formeerde leer. Volgend jaar hopen we ons 15-jarig bestaan te vieren. We presenteren dan onze vijfde CD/MC, welke dit najaar in de Maartenskerk te Tiel wordt opgenomen. Ook denken we, ter gelegenheid hiervan een meerdaagse zangreis naar een interessante en passen de bestemming te maken. Kortom, mannenbroeders: wilt U meer weten van ons koor, kom dan op genoemde avond geheel vrijblijvend naar Dirksland en breng gerust uw echtgeno te, verloofde of vriendin mee. Samen rnet onze dirigent hebben wij deze repe titieavond voor U omgevormd tot een leuke informatieavond! Komt, hoort, ziet en overtuigt u VRIJDAG 22 AUGUSTUS 1997 EILANDEN-NIEUWS DERDE BLAD Op het programma staan de volgende composities: 1Concerto in a (orgel) - J. S. Bach 2. Sonate in g (viool en orgel) - T. Albinoni 3. "Schmücke dich, o liebe Seele" (orgel) - J. S. Bach 4. Sonate in G (viool) - J. S. Bach 5. Preludium en fuga in a (orgel) - Bach 6. Adagio in E (viool en orgel) W. A. Mozart Janine Jansen (geboren in 1978) kreeg vanaf haar zesde jaar les van de bekende vioolpedagoge Coosje Wijzenbeek. Sinds 1994 studeert zij aan het Utrechts Conservatorium, tot eind '96 bij Philipp Hirschham en momenteel volgt zij lessen bij Herman Krebbers. Masterclasses kreeg zij van o.a. Menahem Pressler (Beaux Arts Trio), Joshua Bell, Ana Chumachenco en Jozef Gingold, Zij behaalde diverse prijzen: De Jordans Violdagen '88 en '90 (beide eerste prijs), Folkstone Menuhin International Violin Competition (Junior Finalists) in '91 en'93; Het Oskar Back Nationaal Viool concours; 3e prijs '93 en in '94 won zij de Hennessy-Mozart Beurs (Parijs) voor violisten afkomstig uit de EG. Janine soleerde samen met de beroemde Russi sche altviolist Yuri Bashmet, zij maakte een tournee door Nederland met de "Camerata Antonio Lucio" en violiste Emmy Verhey in het dubbelconcert van J.S. Bach; ze speelde met diverse orkes ten, o.a. het Radio Symfonie Orkest (voor het TV programma Jonge Mensen V, Hoe schrijf je nu de afkortingen in de nieuwste spelling? Wordt dat nu ook anders, bijv. klein en met of zonder pun ten? Antwoord: Namen van officiële instel lingen, diensten, verenigingen en hun organen waarvan de naam met een hoofdletter begint, behouden die ook in de afkorting daarvan, maar de punten mogen worden weggelaten. Schrijf dus ANWB, AOW, E.U. (omdat EU ondui delijk is) en NS groot, maar a.u.b. t/m zoz enz. klein. Eersteletterwoorden als aids en mavo zullen zonder punt en klein duidelijk genoeg zijn. De titulatuur (uit beleefdheid met hoofdletters geschreven) mag voortaan met een kleine letter, maar behoudt de punten, dus h.m., prof., drs., mr. en z.k.h. Een zwarte sluierstaart in mijn aquarium is verkleurd. Hij kreeg een goudkleur. Wat kan daarvan de oorzaak geweest zijn? Antwoord: Dat is o.i. veroorzaakt door de lichtinval in uw aquarium. Op een tamelijk donkere plek zou dat niet zijn voorgekomen, het eigenaardige is, dat lang niet alle sluierstaarten verkleuren, er zijn kleurechte en kleurwisselende. De laatste worden door visfokkers gebruikt om via sterke lichtinval kleurvarianten aan te brengen. U behoeft dus niet bang te zijn dat er een ziekte in zeze bak is uit gebroken. Uw sluierstaart is zo gezond als een vis. Onze vijgeboom brengt veel vruchten voort, maar omdat wij verse vijgen niet zo lekker van smaak vinden, vragen wij ons af of er een mogelijkheid is om ze zèlfte drogen. Antwoord: In warme landen worden de vijgen in de zon gedroogd, dan in zeewa ter gewassen en daarna gestoomd. Voor u er aan begint ze zelf te drogen, moet u wel bedenken dat daardoor de smaak en vitaminegehalte sterk achteruit gaan. Steriliseren en diepvriezen is daarom beter. Maar u kunt eens de proef nemen, was de vijgen eerst en week ze in koud water. Na dit wellen kunt u ze in hetzelf de water gaar koken. Vervolgens zet u ze in een oven die tevoren op lage tempera tuur is voorverwarmd en zo ingesteld open blijft staan, tot de vijgen voldoende gedroogd zijn. op het Concertpodium), het Brabants Orkest en het Residentie Orkest. Janine speelt veelvuldig in verschillende kamermuziekcombinaties: Het Trompen- berg Ensemble, Het Chausson Pianotrio, dit laatste ensemble behaalde in '94 de eerste prijs op het internationale kamer muziekconcours "Charles Hennen" (Heerlen). Verder geeft Janine regelma- rig recitals met de pianiste Jeanette Koekkoek. Jan Jansen studeerde aan het Utrechts Conservatorium orgel bij Cor Kee, piano bij Gérard van Blerk en clavecimbel bij Lenie van der Lee. In 1970 behaalde hij de Prix d' Excellence voor orgel. Vanaf 1987 is hij organist van de Domkerk te Utrecht, waar hij de landelijk welbeken de Zaterdagmiddagmuziek verzorgt, samen met de Domcantorij o.l.v. Remco de Graas. Hij maakte een groot aantal cd.-opnames, waaronder de orgelwerken van F. Mendelssohn; in samenwerking met de Domcantorij muziek van M. Dupré en meest recentelijk orgelwerken van W.A. Mozart, waaronder enkele "Quatre-mains"-composities, uitgevoerd samen met zijn zoon David Jansen. Jan Jansen is docent aan het Utrechts Con servatorium. Intergemeentelijk Samenwerkingsverband Mededelingen -namens burgemeester en wethouders van de hier genoemde gemeenten- van het dagelijks bestuur van het ISCO. Postadres ISGO: postbus 313, 3240 AH Middelharnis, telefoon: (0187) 488111. t)ii|ven uw persoonlijke gegevens geheim. Eveneens op verzoek zal een openbare (hoorj- zltting worden gehouden om met het bevoegd gezag, de aanvragers van de vergunningen en de overige aanwezigen van gedachten te wisse len en eventueel mondeling gemotiveerde be denkingen in te brengen. Besluiten (Wm) Vergunningen zijn verleend aan: 8, DTD Express - voor een op- en overslagbe- dnjf voor koeriers- en lijndiensttransporten en onderhouden van auto's, Pascal 1a te Mid delharnis 9. L. Nelisse - voor de bouw van een nieuwe loods voor opslag, onderhoud en reparatie van landbouwwerktuigen, Langeweg 80 te Nieuwe Tonge. Vergunning is gewijzigd van: 10 Coöp. Gladro, Smalle Eind 2 te Ouddorp - aan de vergunning zijn voorschriften ver bonden dietoezien op afvalstoffen, afvalwa ter, bodem, brandveiligheid, meldingen, ge drag, elektrische installatie, ruinnteverwar- mingstoestellen, verbrandingsgasafvoer systemen, en geluld en trillingen. De besluiten zijn ten opzichte van het ter inzage gelegde ontwerp niet gewijzigd. Alle relevante stukken liggen van 25 augustus t/m 6 oktober 1977 op werkdagen van 9.00-16.00 uur ter Inzage in het gemeentehuis van Middel harnis (nrs. 8 en 9) en gemeente Goedereede (nr, 10). Bij verhindering kunt u terecht op de -binnen de genoemde termijn vallende- dinsdagavonden van 18.00-21.00 uur. Hiertoe moet u vooraf een telefonische afspraak maken. Beroep Beroep tegen de besluiten kan van 26 augus tus t/m 7 oktober 1997 worden ingesteld door: - hen die bedenkingen hebben ingebracht te gen het ondverpbesluit - belanghebbenden die kunnen aantonen dat zij daartoe redelijkerwijs niet in staat zijn ge weest de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerpbesluit. U kunt het beroepschrift indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, post bus 20019, 2500 EA Den Haag. Bi| een spoedeisend belang kunnen de instellers van een beroep in een afzonderlijke brief de voorzitter van deze Afdeling verzoeken om een voorlopige voorziening. De besluiten worden na afloop van de beroeps termijn van kracht, tenzij voor deze datum is ver zocht om een voorlopige voorziening. De beslui ten worden niet van kracht vóórdat op dat verzoek IS beslist. 22 augustus 1997 Ingekomen meldingen (Wm) (AMvB) 1. Deniz Shoarma, Vmgerling 13 te Middel harnis, {besluit horecabedrijven) 2. Autobedrijf Van der Hoeven, Zuiderdiep- straatweg 1 teSteilendam(öes/t/;(ftere(e/;n- richdngen voor motorvoertuigen) 3. Culi dDr B.V., Delta Industneweg 17teStei- lendam, (öes/uK ops/ag propaan) 4. Brinkers Vries Vers B.V., Ruijgenhil 2 te Melissant, (melding wijziging inrichting) voor vermindenng van productie en afname van machines. De meldingen liggen van 25 augustus t/m 6 okto ber 1997 op werkdagen van 9.00-16.00 uur ter inzage in het gemeentehuis van Ivliddelharnis (nr, 1de gemeente Goedereede (nrs. 2 en 3) en de gemeente Dirksland (nr. 4). Ontwerpbesluiten (Wm en WVO) Het voornemen bestaat om vergunning te verle nen ingevolge de Wet milieubeheer (Wm) en, waar aangegeven, ingevolge de Wet Verontrei niging Oppervlaktewateren (WVO) aan 5. VOF Gebr. van der Sluljs, Schoolstraat 40 te Oude Tonge - voor een afspuitplaats voor landbouwwerktuigen bij het agrarisch loon bedrijf (Wm) 6. Fa. C. Maliepaard, Molendijk 65 te Stad aan 't Haringvliet - voor een bloembollenbedrijf (Wm) 7. VOF Gebr. van der Sluijs, Oudelandsedijk 5 te Oude Tonge - voor een afspuitplaats voor landbouwmachines en een aftankplaats voor tractoren bij het agrarisch loonbedrijf (Wm en WVO). Ter inzage Alle relevante stukken liggen van 25 augustus t/m 22 september 1997 op werkdagen van 9.00- 16.00 uur fer inzage: - wat betreft de ontwerpbesluiten op grond van de Wm in het gemeentehuis van Oostflakkee (nr. 5 en 7) en de gemeente Middelharnis (nr. 6). - wat betreft het ontwerpbesluit op grond van de WVO bij het Zuiveringschap, Johan de Wittstraat 40, 3311 KJ Dordrecht, elke werk dag van 9.00-12.00 uur en van 14.00-16.00 uur. Voor een mondelinge toelichting én voor kopieën van de stukken kunt u contact opnemen met de afdeling Bednjfsafvalwater, telefoon (078) 6397100. Bij verhindering kunt u terecht op de -binnen de genoemde termijn vallende- dinsdagavonden van 18.00-21.00 uur. Hiertoe moet u vooraf een telefonische afspraak maken met het ISGO, tele foon (0187) 488111. Bedenkingen en eventuele (hoor)zitting Schriftelijke bedenkingen tegen de ontwerp besluiten kunt u vanaf 26 augustus t/m 23 sep tember 1997 indienen bij het ISGO. Op verzoek 6 a 7 pers. Rust, ruimte, bossen, dieren. Alles voor kids. Afwas- wasmachine., cv (dus ook fijn in de winter). Vrij vanaf 23/8. Geen aankomst of vertrek op zondag. Biedt verzorging aan 93 bewoners en kort durende opname. Ook wordt het flanke rend ouderenbeleid in de gemeente Goedereede verzorgd zoals middagopvang, uitbrengmaaltijden en alarmering. Het zorgcentrum heeft 58 aanleunwoningen. heeft binnenkoil een vakature voor een voor 20 uur per week ('s morgens) Funktieomschrijving: De werkzaamheden bestaan uit het schoonmaken van de appartementen van de bewoners en de algemene ruimten. Funktie-eisen: Wij zoeken gemotiveerde kandidaten die goed in teamverband kunnen werken, accuraat zijn en de hygiëne voorstaan. Gelet op de identiteit van onze instelling verwachten wij van de kandidaten een positief christelijke instelling. Arbeidsvoorwaarden: De arbeidsvoorwaarden zijn conform de CAO verzorgingshuizen. Sollicitatie: Schriftelijke sollicitaties kunt u vóór 1 september 1997 richten aan de heer J. van Beek, directeur van Zorgcentrum De Vliedberg, Hoge Pad 2, 3253 BJ Ouddorp, tel. 0187-685500. ook in tierfst en winter te bezoe ken (In vtfinter ook skimogelijkhe den, school, huur uitrusting enz. en dat alles binnen 30 km van ^Moning.) Vanaf half september nog vrij. Bij bezoek van meer dan 4 pers., extra slaapkamer beschikbaar. Na 19.00 uur (Holl. sprekend) BIBlBiaBEtglBEIglBigJBEJgjBEIBIBEIBIBIBJBIBfËMBfBigiBIBIBI APOLLO IBlilBEIBiaaBIglBlBIBIBIgElBlglBIBIBigigiBIglBlBlBElBlBlBlBllsi Ik kocht een toom kippen en laat ze nu vrij scharrelen, maar ze pikken elkaar voortdurend de veren uit 't lijf. wat nu te doen? Antwoord: Pluimveehouders van beroep hebben daartegen jarenlang de punten van de snavels gekapt, maar dat is een marteling. Gelukkig is er dank zij gede gen onderzoek van ir. H. J. Blokhuis, die op deze studie promoveerde, een oplos sing gevonden. De kippen moeten bij u zoveel mogelijk op de grond vinden en daar bezig worden gehouden met het zoeken naar voedsel, zodat zij minder op elkaar afgaan. Hoenders willen namelijk van nature van alles en nog wat onder zoeken. Bied ze daarom veel variatie in voeders en ander strooisel op een flink looperf. Zorg voor goede kwaliteit voer, vermengd met granen en dgl. want bij een evt. tekort of onvoldoende voedings waarde zoeken ze compensatie o.a. door naar elkaar te pikken en te verwonden. Wij wilden biest gebruiken voor de pap, maar als wij die proberen te koken, gaat ze schiften. V/at is daar tegen te doen? Antwoord: Biest kan niet worden gekookt, omdat het albuminegehalte van de eerste melk van uw koeien daarvoor te hoog is. Als u de biest toch in pap wilt gebruiken, moet u haar heel langzaam en onder voortdurend roeren tot zo'n tachtig graden Celsius verhitten. Maar u kunt er ook smakelijke en voedzame pannekoe- ken, drie-in-de-pan en dgl. gerechten mee bakken. Iedereen plaagt mij, omdat ik heel vaak bloos. Hoe komt het toch, dat juist mijn wangen zo vaak - enzo gauw - helrood kleuren? Antwoord: Zo'n blos ontstaat door een overvulling van de bloedvaten onder invloed van het autonoom zenuwstelsel, hetgeen dus niet door onze wil kan wor den beïnvloed. Vaak blozen we als gevolg van een angst daarvoor. De enige remedie is: net doen alsof er niets gebeurt en beslist niet ingaan op hetgeen er dan over jouw gezegd mocht worden. Dat zijn steeds dezelfde vervelende flau we grappen, waar jij je niets van aan hoeft te trekken. Mag een in burger gekleed persoon die zich als politieagent uitgeeft een bekeu ring uitdelen? Ik kreeg er namelijk één omdat ik door het rode licht zou zijn gereden. Er werd geen proces-verbaal opgemaakt. Antwoord: Een politieambtenaar is 24 uur per dag in functie, en kan ook optre den als hij geen politie-uniform draagt. Hij kan dus bekeuringen uitdelen als hij bij wijze van spreken in een zwembroek rondloopt. Wel moet hij zich kenbaar kunnen maken als politieagent, dit door een legitimatie (het alleen dragen van een zwembroek kan dan problematisch zijn). Dat hij u niet direct met een pro ces-verbaal verblijdde is normaal. Van daag de dag maakt men proces-verbalen met een computer, die men natuurlijk meestal niet bij de hand heeft. Laat u de Noordzee Bungalow Beheer B.V. exploiteert de verhuur, beheer en verkoop van vakantie bungalows op Noordzeepark Ouddorp (Goeree- Overflakkee). Bijna 300 bungalows zijn door de eigenaars aan onze organisatie in beheer gegeven. Het aantal bungalows op dit fraaie park groeit nog steeds en daarmede ook onze werkzaam heden, in het bijzonder op het gebied van verhuur. Spil In dit geheel is onze receptie, waar zowel mondeling, telefonisch als schriftelijke een grote hoeveelheid informatie wordt verstrekt. Ter versterking van ons team zoeken wij op korte termijn een nieuwe medewerker in de functie van Voor deze functie vragen wij: vriendelijke en gastvrije instelling goede contactuele vaardigheden een redelijk mondje Duits spreken en schrijven opleiding Mavo/Havo ervaring met automatisering/computers is een pré bekendheid met en woonachtig op Goeree- Overflakkee heeft onze voorkeur. Kortom, iemand die zijn/haar zaakjes voor elkaar heeft en het plezierig vindt met mensen om te gaan en op de meest vreemdsoortige vragen een antwoord heeft. Wanneer werken in een prima sfeer, een afwisselende job met variabele werktijden en een daarbij behorend salaris je aanspreken, schrijf dan een sollicitatiebrief met CV. en een pasfoto naar onderstaand adres. Telefonische informatie is te verkrijgen bij "1 mw. C. Teurlings, tel. 0187-683211. Oud Nieuwlandseweg 43 Postbus 24 3253 ZG Ouddorp

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 6