3z^^ K-:^,; Praatgroep voor de verwanten van psychisch zieken huünrechtse 12-jarige Mark heeft z'n eigen militaria museumpje Koningin Beatrix met vaardige liand gescliilderd door Suzan Offereins Bijzondere borden Grote brand in Dreischor rHonimènuui De V^i£^ Op Flakkee in oprichting: AA^MINNAARD VASTGOED Bloemzaadteelt op de Kop van Goeree Ramoco b.v. 70e Jaargang POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 48 3392. FAX (0187) 485736 VRUDAG 22 AUGUSTUS 1997 No. 6630 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,75 JAARABONNEMENT 57,- Advertentieprijs 41 cent per min; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Zoveel procent, zeggen we dan, zoveel procent van de mensen rookt en zoveel procent drinkt, zoveel procent is gezond en zoveel procent is ziek of heeft een ander ongemak, maar hoeveel er nou psychisch ziek zijn, geen idee, ook niet in procenten. 't Zijn er ook onder ons heel wat, reken maar, wat moge blijken uit de ernst waarmee een groep meevoelenden een Flakkeese praatgroep in de steigers zet, niet voor de psychisch zieken zelf, maar voor hun betrekkingen die mee-lijden onder 't geestelijk ziek zijn van hun part ner of gezinslid. Hoe zwaar dat lijden is wordt in slechts kleine kring bekend, want wij Flakkeeërs zijn nogal gesloten, vooral als 't hierom gaat, om wat soms ervaren wordt een straf van God te zijn, zo hebben hulpverleners begrepen. Er over praten lijkt er over klagen en dat doe je niet, je draagt het mee tot stikkens toe terwijl anderen je zo van harte willen helpen. "'k Wou vluchten maar 'k kon nergens heen" heeft 'es een mevrouw gezegd tot mevr. De Baan uit Spijkenisse. Zij hoort tot de eerder genoemde meelevenden, nadat ze eerder direct betrokken was en daardoor weet wat zich af kan spelen, wanneer de partner psychisch ziek is, misschien wel een fobie heeft of chizo- freen is, mateloos jaloers, achterdochtig of onberekenbaar en agressief geworden is, mevr. De Baan heeft het meegemaakt en staat nu vooraan om anderen hulp te bieden zoals psychiaters dat voor ons gebied hebben aanbevolen. Het initiatief berust bij de Stichting 'In Perspectief' waarvan in Zuid-Holland een aantal regionale werkgroepen actief zijn. De dichtsbijzijnde is Spijkenisse en dat is voor meerderen een moeilijk te overbruggen afstand, 't zijn dikwijls maar 'gestolen uurtjes' die je eraan besteden kunt, daarom komt er zo'n werkgroep ook op Flakkee. Op donder dag 4 september wordt de eerste bijeen komst gehouden, 's avonds 8 uur in de Geref Kerk te Middelhamis. 't Zal tot versterking zijn van hen die het psychisch ziek zijn van dichtbij kennen. De intentie van 'In Perspectief' is op christelijke leest geschoeid, door vrijwil ligers uitgedragen want, weten ze, er moet geholpen worden, weer zingeving en perspectief geboden worden, christe- - lijke steun gegeven worden om staande te kunnen blijven en daar is moed voor nodig, moed die samen kan worden ver gaard. De avond De eerste bijeenkomst wordt dus gehou den op 4 september. Wie het vorenge schreven beaamt, wie ervan wéét wat het is naast een psychisch zieke te leven, een geliefde dikwijls, die is welkom op deze avond en voortaan voor een bemoedi gend gesprek want hoe lief je de ander, de zieke, ook hebt, je hebt toch ook de zorg voor het eigen leven. 'Schitterende' bijeenkomsten heeft mevr. De Baan al meebeleefd en ze raadt ieder die het aan gaat, 'direct betrokkene' heet u dan, uit het isolement te treden en te komen naar de bijeenkomst die bedoelt elkaar tot steun te zijn. "Hoe blijf je staande" zal het onderwerp zijn. De leden van de (interkerkelijke) werk groep zijn ds. J. Willemsen, mevr. D. Koningsvvoud (secr.), de heer Malie- paaiu ali Stelicuuaüi, mevr. S. de Baan uit Spijkenisse, de heer Matsinger uit Dirksland, mevr. I. Hoek-van Poortvliet uit Ouddorp. mevr. C. L. de Wolf uit Middelhamis, mevr. Van Kampenhout- Wamaer uit Dirksland. Als u meer wilt dan de laagste prijs voor tiUe zekerheid i Tijdelijke afsluiting Oost- Krakeelstraat Sommelsdijk In verband met het aanbrengen van de wieken aan de molen te Sommelsdijk, wordt de Oost-Krakeelstraat op woens dag 27 augustus a.s. tussen 9.00 en ca. 13.00 uur afgesloten voor het verkeer. Aan de hand van borden kunt u een omleidingsroute volgen. Goeree-Overflakkee B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Foto-wedstrijd met als thema: Uitgestrekte bloemenvelden, de bewer king van de velden of andere items die met het thema te maken hebben zo cre atief en natuurlijk mogelijk vastleggen met behulp van de camera. Deelnemers dienen rekening te houden met de vol gende voorwaarden: 1) Foto's voorzien van ophangsysteem; 2) Foto wordt eigendom van VVV Ouddorp; 3) Foto wordt (incl. naam fotograaf) in de loop van 1997 tentoongesteld in 't Blaeuwe Huus. Een deskundige jury zal één win nende foto uitkiezen en de fotograaf een VVV-bon van 50,- overhandigen tij dens de opening van de expositie. Foto's kunnen ingeleverd worden vóór 6 sep tember 1997 bij het VVV-kantoor te Ouddorp. Mark Grinwis uit Ouddorp weet wel wat'ie doen zou. Met geld op zak voor een nieuwe jas, naar eigen keuze, ging 'ie vast niet naar een modehuis, maar veel liever naar een dumpzaak waar hij uit een slordige stapel militaire plunje een jas op zou diepen, als 't kon een met tressen en galons en misschien nog wel een medaille wegens een heroïsische krijgsverrichting opgespeld. De jas zou best nog een beetje naar kruitdamp mogen ruiken De 12-jarige Mark zou 'm niet dragen naar de school die hij binnenkort gaat bezoeken, de Mavo/Havo te Stellendam, 't zou hem ook allemaal te groot zijn en Mark is verre van mili tant. Hij is slechts verzamelaar, weliswaar verwoed, maar schuchter, want nooit zal'ie bijvoorbeeld zo'n grote mond krij gen die vroeger in 't militaire werd opgezet. Thuis, aan de Dorpsweg 47 heeft'ie samen met vader Teun een museumpje ingericht, met keurig betimmerde wanden en een mooie houten vloer waar z'n hele verzameling militaire spullen een mooi plekje heeft gekregen. Er hangen militaire uniformen, compleet met pet of baret, uit een lange reeks van jai'en, vooral ook uit de oorlogsjaren want die lijken Mark vooral tot de verbeelding te spreken. Een Canadees Cadettenjasje uit '44 en een Engels damesjasje van een vrouwelijke militair ook uit 1944, een Russisch uniform en nogal wat Nederlandse en Engelse die Mark allemaal feil loos weet te determineren. Hij heeft ook enkele verzameling uitmstingstukken, zelfs een oorlogsherinneringskruis en pape rassen als persoonsbewijzen, zelfs een medaille die verdiend werd bij de verdediging van Moskou, een veldtelefoon en een Morse seinapparaat. Voorts ook een verzameling hulzen, maar geen wapens, wel een haaltje Amateurtabak uit de oorlog en zoveel meer onschuldige zaken die bij ouderen veel herinne ringen op zullen roepen. Mark zoekt waar'ie zoeken kan om z'n verzameling aan te vullen maar 't zou best mooi zijn als hij daar wat bij geholpen wordt. Zo'n verhaal van iemand dat die een lang bewaarde helm, nét heeft weggegooid, daar krijgt Mark heel kouwe ril lingen van. Wie wat voor hem heeft, 't hoeft niet groot of kost baar te zijn, maar Mark wordt er allicht mee geholpen en zeker vreselijk blij mee gemaakt en 't kan eigenlijk nergens beter terecht komen dan juist in zijn verzameling en in zijn museum. Wie hem wat toestopt wordt voor een bezoek uitge nodigd. MïDDELHARNIS - Van de hand van Suzan Offereins, getalenteerd portretschilder en eigenaar van het International Art Centre te Middelhamis, hadden u en wij al fraaie staaltjes portretschilder kunst gezien, maar aan een portret van een van de leden van ons Vorstenhuis was ze nog niet toegeko men. De opdracht tot het vervaardigen van een portret van Prinses Juliana, haar verleend door notaris Ter Braak, heeft daar verandering in gebracht. De notaris heeft het fraaie resultaat in zijn kantoor in de notarispraktijk gehangen, ter herinnering aan Haar die hem als notaris heeft beëdigd. Door de Rijksvoorlichtingsdienst, waar Suzan had aange klopt voor een portretfoto van de Prinses, werd haar gevraagd een geschilderd portret van Koningin Beatrix ter inzage te geven. Ook van de Landsvrouwe en van Prins Claus werden foto's in bruikleen gekregen en Suzan is aan het werk gegaan. Dezer dagen heeft ze kleurenfoto's van zes verschillende portretten van de Koningin en twee van Prins Claus naar de Rijksvoorlichtingsdienst verstuurd. De originelen zijn met acrylverf op papier geschilderd, formaat 35 X 45 cm, in blauwtinten. Ze zijn landelijk uniek en omdat de Rijksvoorlichtings dienst geen opdrachtgever was, zijn ze te koop. In Middel hamis' raadszaal zou een geschilderd portret van de Konin gin, misschien zelfs een tweeluik van Koningin en Prins Claus, zoveel mooier staan dan de foto waarover men nu, met honderden anderen, de beschikking heeft. Suzan werkt inmiddels aan een vierluik, vier aparte schil derijen, olieverf op paneel, ook in blauwtinten, van de koninginnen Emma, Wilhelmina, Juliana en Beatrix (for maat 1.32 X 0.33). Fabelachtig mooi gaan ze worden en ook die zijn te koop. Wie zich dat wil permitteren, heeft een absoluut uniek bezit omdat Suzan de Koninginnen staand heeft geschilderd, terwijl daarvan geen foto's beschikbaar zijn, maar ook hierin heeft Susan zich meester getoond. Knöps B.V. OUDDORP "de Lofstem" hervat repetities Op D.V. dinsdag 26 augustus hervat de Chr. gem. zangver. "de Lofstem" haar wekelijkse repetities, van 20.00 - 22.00 uur in Eben-Haezer. Onder leiding van dirigent Martin de Vogel worden psal men uit het 4 stemmige psalmboek van 1773 en geestelijke liederen ingestu deerd. Spreekt dit u aan, kom dan geheel vrijblijvend kennis maken op voornoem de datum, dan zal er een "open" repeti tieavond zijn. Het bestuur. RENAULT-dealer Nieuw gevestigd in Ouddorp Hofdijksweg 17a, 3253 KC Ouddorp Tel. (0187) 68 70 66 Fax 68 42 13 Lid van: NOVAA Toegegeven, 't is komkommertijd waar door - óns althans - twee van de waar schuwingsborden die we in Middelhamis zagen misschien méér opvielen dan ze normaliter zouden hebben gedaan, maar we vonden ze toch een plaatje waard. Eerstens dat bord met die vervaarlijk uit ziende hond, aan het tuinhek van Suzan Offereins van het I.A.C. aan de Ring. De afbeelding correspondeert niet met de Griffon en de Hongaarse herder die zich in alle rust achter dat hek bevinden (alhoewel, die laatste....), maar het bord werd door echtgenoot Jan Pieter Visser, al in z'n varenstijd, uit Brazilië meege bracht. En al kan niemand hier het opschrift lezen, iedereen begrijpt dat er "Pas op de hond" staat, geschreven in 't Braziliaans Portugees. Het stukje Ring tussen Raadhuisstraat en Stationsweg mag niet door auto's bere den worden wat met het bekende ver bodsbord wordt aangegeven, maar perso neel van Dijkers en Pijl dat er bestra- tingswerk uitvoert weet kennelijk dat scTiiY^go ;.öe.ij.Oüii:sLen gemakkelijk in zonde vallen. Voor hén dan toch het waarschuwingsbord tegen opspattend grint. Als dat geen service is.... Omstreeks 17.55 uur werd melding gemaakt van een grote uitslaande brand van de loodsen naast de houtzagerij aan de Nieuweweg te Dreischor. Deze loods en waren in gebruik van autobedrijf H. ten Rouwelaar en landbouwmechanisa- tiebedrijf Dirk Schouten. Van zeer grote afstand was een zwarte hoge kolom rook te zien. De brandweer korpsen van Dreischor, Brouwershaven en Duiveland rukten uit. Door de hoge rookkolom was er een grote toeloop van toeschouwers die, gezien het feit dat het brandende dak was opgebouwd uit asbestplaten, mogelijk gevaar opliepen voor de gezondheid. Het publiek werd op grote afstand gehouden. Diverse milieu-deskundigen kwamen ter plaatse. Gezien de windrichting werd de rook over de weilanden weggeblazen en was er geen direct gevaar voor de volksge zondheid en behoefden geen maatregelen te worden afgekondigd. De materiële schade is zeer groot aan gebouwen en aan de daar gevestigde bedrijven. Het nablussen is tot ongeveer 22.00 uur doorgegaan. De doorgaande wegen werden al die tijd gesloten gehou den voor het verkeer. mviiD Vinger)ing3 - 3241 EB Middelhamis-Tel.(0187)482518 Audio - video apparatuur - Elel<ttische huishoudelijke app. DoetinchemsestroGt 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)48 2606 al voor 63 - ind. BTW per dag VOORDEUG OPEL HUREN 200 kilometervrij all risks verzekerd Incl. B.T.W.vanaf 63- p. dag Middelhamis Telefoon (0187) 482222 voor Goeree-Overflakkee Verkoop Service (0187) 61 16 62 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, (0187) 682496 Accountants l<ANTOOR ■ma);;. FOTO WDEO - SnlDIO - RÖKÏHTAQC - roTOQFWFIE 1 VOOR BEELD EN GELUID COMBJ rao-B^omAOE-TOTOORAfic gT| rWM CZI CIZI [ZZl CZI C3 W^^ w^^ izzi czt im EZ3 CU cr3 czi era en OUDOOÜP - WBStstmat 35 - Tolefoon (0187) 6616121 Fax 683734 RENESSE - Prfntshop - Hogeroom 172 - Tehfoon (0111) 462400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 1