Wellicht de hoogste..., 4,50 meter Autovrije Ring Ouddorp In Middelhamis nu ook Grieks restaurant Sportvisser? Adoptie in 't liwadraat l,15^'l|\-2, APOLLO Geurige hulpverlening... Evangelisatietent Ooitgensplaat Verstekelingen van boord gehaald 1 1 1 i AJL^MINNAARD ^^^VASTGOED 70e Jaargang DINSDAG 19 AUGUSTUS 1997 No. 6629 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommeisdijk. Tel. (0187) 48 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 48 33 92. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,75 JAARABONNEMENT 57,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 GEMEENTE GOEDEREEDE Poging diefstal met geweld Bij de bushalte aan de Bemhardweg te Ouddorp werd op 15 augustus door twee mannen (donkere gelaatskleur) onder bedreiging van een mes, getracht geld afhandig te maken van een ander per soon die eveneens op de bus stond te wachten. Door kordaat optreden en ver volgens weg te lopen, kregen de dader(s) geen kans. Man onwel Op het strand aan de Brouwersdam was tijdens het zwemmen op 16 augustus een 67-jarige man uit Hoogeveen onwel geworden. De traumahelikopter kwam ter plaatse, echter hulp mocht niet meer baten. De man bleek te zijn overleden. GEMEENTE MIDDELHARNIS Diefstal bromfiets In de nacht van vrijdag 15 op zaterdag 16 augustus werd een bromfiets gestolen vanaf het Vingerling te Middelhamis. Het betrof een Puch Maxi. Brandje Aan de Blaakweg te Nieuwe Tonge bleek op 17 augustus een brandje te zijn ontstaan. Nabij de windmolens was een hoeveelheid afval in brand gestoken. De brandweer kwam ter plaatse om te blus sen. De politie stelt nader onderzoek in. GEMEENTE OOSTFLAKKEE Aanrijding Op 18 augustus vond een aanrijding plaats op de provinciale weg N59 te Oude Tonge tussen twee personenauto's die elkaar tegemoet kwamen. Eén auto reed gedeeltelijk op de andere weghelft, waardoor de beide voertuigen elkaar bij het passeren raakten. Hierbij raakte één bestourder de macht over het stuur kwijt en kwam in de sloot terecht. Hij moest met lichte verwondingen worden overge bracht naar het ziekenhuis te Dirksland. De andere bestuurder is onbekend geble- In het politiebureau Renesse hing de afgelopen dagen een minder aange name geur, waarvan men de oor zaak maar niet kon vinden. De paar den van de politie te paard kregen de schuld, maar vrijdagmiddag werd de ware oorzaak ontdekt. Begin van de week was een man met zijn fiets gevallen. De man was thuis ge bracht en de fiets was op bureau Renesse gezet. Vergeten was echter een pond gerookte paling uit de fiet stas te halen. Na een week in de brandende zon was de geur vrij overheersend geworden. Tot groot verdriet van velen was deze paling niet meer voor consumptie geschikt. KMTP/Groei Bloei afd. Goeree-Overttakkee viert 125-jarig jubileum Het jaar 1997 is voor de KMTP een jubileumjaar. Wij nodigen u uit om met ons deze eerbiedwaar dige leeftijd van onze nog springle vende en actieve vereniging voor tuinliefhebbers te vieren. Op zater dag 20 september is het zover, dan opent de 125-jarige KMTP de deu ren van de schuure van d'n ouwen Jonckert, een mooie oude boeren schuur op de Voorstraat 19, in het centrum van Stad aan het Haring vliet. U bent welkom van 13.00 tot 17.00 uur. Wij willen u met een Groei Bloei- groenmarkt, laten zien wat de KMTP afdeling Goeree-Overflakkee zoal orga niseert. Houdt deze datum vrij in uw agenda, wij rekenen op uw komst! Kerkdiensten Ger. Gem. MELISSANT - woensdagavond 19.30 uur ds. A. M. den Boer (H.D.). HERKINGEN - dinsdagavond (heden) 19.30 uur ds. G. J. Baan van Lisse. NIEUWE TONGE - woensdagavond 19.30 uur ds. J. J. van Eckeveld van Zeist. Vond jij het ook zo leuk, vorig jaar in de tent voor de Nederlands Hervormde Kerk in Ooitgensplaat? Dit jaar zijn er ook weer vakantie-bijbel- club-dagen en wel op 27, 28 en 29 augustus. Met 's morgens een bijbelver haal en knutselen, 's middags spellentjes, speurtocht, vossejacht en een verras singsmiddag en op vrijdag mag je pan nenkoeken blijven eten. Het ochtendprogramma begint om 10.00 uur en het middagprogramma om 14.00 uur. Woensdagavond 27 augustus hebben we een sing-inn met een jongerenkoor. Don derdagavond 28 augustus is voor de jeugd met spelletjes en nog veel meer leuks. Tot ziens in de tent! Het vakantie-bijbel-club-team Angelique, Arend, Cok, Gijs, Jaap, Jacoline, Marian en Rianne. Hadden we in de krant van vrijdag een zonnebloem met een hoogte van 4,32 meter, in de achtertuin van de heer Ries van der Baan te Melissant staat er een die z'n gouden kroon tot 4,50 meter heeft geheven! Mededin gers in de Gouda's Glorie competitie kunnen gerust zijn, de heer Van der Baan heeft z'n zonnepitten uit andere bron en werpt zich dus niet in de Gouda's Glorie strijd. Hij kocht vorig jaar een zakje zaad van Royal Sluys die op het zakje de pitten zeggen liet: "We houden van zon, geef ons water en we worden heel groot". En dat blijkt niet teveel gezegd. De pitten werden gezaaid in grond waarin de heer Van der Baan koeiemest had verwerkt, maar zet dat nou 'es op een zakje: "We houden van zon, water en koeiemest"; maar 't heeft waarschijn lijk wel aan het groeiresultaat bijge dragen. MIDDELHARNIS - De politie heeft gisteravond drie Marokkaanse versteke lingen afgevoerd van een Duitse coaster die in de buitenhaven aan het Haven hoofd van Middelhamis ligplaats had genomen. De drie mannen, goeie twinti gers, waren zes dagen geleden in Casa blanca aan boord gegaan, maar na drie dagen had de, eveneens Duitse, beman ning hun aanwezigheid ontdekt. Ze wer den in Middelhamis op verzoek van de douane aangehouden en naar het politie bureau afgevoerd om vandaar naar de vreemdelingendienst te worden overge bracht. Er kwam bij de aanhouding ook een ambulance te pas omdat een van de verstekelingen over pijn in z'n maag streek klaagde, maar hij is niet in het zie kenhuis opgenomen. De coaster bracht vanuit Marokko een lading hechthout naar Middelhamis Ingezonden schrijven Het verbaast mij het schrijven van een Duitse toerist over de autovrije zone in de Ring van Ouddorp. Zelf kom ik ook al vele jaren met vakantie in Ouddorp. En nu sinds vorig jaar het verboden is om van 's morgens 10.00 uur tot 's avonds in de Ring met een auto te rijden, vind ik dat een geweldig goede maatregel. Zit men nu op een terrasje een kopje koffie te drinken, zit men niet meer in de uitlaat gassen van auto's, die soms wel twee a drie keer door de Ring rijden om een plaatsje te zoeken. Achter de winkelstraat is een groot parkeerterrein waar men altijd de auto kwijt kan. Juist door het autovrij maken is het rastiger om te win kelen, aan een flaneerzóne heeft Ouddorp helemaal geen behoefte. Als gast moet men zich altijd houden aan de regels van het huis, dus wij als toeristen aan de wet ten van de gemeente. Misschien moet de Duitse toerist, zoals hij zelf schrijft, door deze maatregel toch zijn deviezen in een ander land gaan besteden. Maar ik hoop nog dikwijls naar mijn geliefde Ouddorp met vakantie te gaan. To Lijs-Vink Bosiaan 9 8302 AA Emmeloord Hervatting repetities mannenicoor 'Ons Koor' De vakantie zit er weer op, a.s. maandag 25 augustus 1997 beginnen de repetities weer. De repetities worden gehouden in het R.K. verenigingsgebouw aan de Lan geweg te Middelhamis. En beginnen om 20.00 uur. Het koor heeft een dmk programma voor de boeg; 29 september wordt er een optreden verzorgd in Sliedrecht. Daarna wordt er door 'Ons Koor' een optreden verzorgd in de Exoduskerk te Sommelsdijk in samenwerking met het Mandoline-orkest Capriccio, de datum van dit concert is zaterdag 11 oktober. Het mannenkoor kan voor deze concer ten en de volgende nog nieuwe leden gebruiken. Dus mannen van Flakkee overwin je schroom en kom eens een repetitie bijwonen. Mannenkoor 'Ons Koor' is al meer dan 60 jaar actief op Flakkee; de leden komen dan ook uit verschillende dorpen op ons eiland. Het repertoire bevat alle mannenkoorcomposities, zowel sacrale (christelijke) als profane (wereldlijke) muziek. Graag tot ziens op onze repetities. Buitendienst Exodusgemeente en Hernesseroord De Hervormde Exodusgemeente en Her nesseroord nodigen jong en oud uit om de feestelijke buitendienst op zondag 31 augustus mee te vieren in het amfitheater op het terrein van Hernesseroord te Mid delhamis. We beginnen, let op, om 10.30 uur 's morgens. Muzikale medewerking Gospelkoor 'Dee Vee' uit Alphen a/d Rijn o.l.v. Dirk Verburg. THEMA: HOUVAST. Predikanten ds. Johan Bmning en ds. Jak Verwaal. Gebmik de achteringang van Hernesser oord. Wegwijzers leiden u vandaar naar het amfitheater. Rond Hernesseroord is beperkte parkeermogelijkheid. Kom daarom zoveel mogelijk op de fiets. Na de dienst is er koffie en limonade. Bij slecht weer wordt de dienst verplaatst naar de Exoduskerk aan de Dorpsweg te Sommelsdijk. Bij twijfel kunt u zondagmorgen 31 Ze hebben meerdere jaren in Brielle gewoond de Griekse Gabrialo en z'n Hollandse vrouw, maar wanneer ze zich een uitstapje permitteerden werden ze haast automatisch naar het havenkwartier van Middelharnis getrokken. "Gezelligheid en gemoede lijkheid" vonden ze daar, temeer omdat de sfeer met de haven en de bootjes, Gabrialo herinnert aan de plaats waar hij, in Griekenland, geboren werd. Voor hem en z'n gezin is Middelharnis een plek om zich thuis te voelen. Wat ze er wél misten was een Grieks restaurant zoals ze dat zelf in Den Briel exploiteerden. Toen zich daarvoor een koper meldde ging het nóg niet naar Middelhamis, maar ligt er nog een stukje buitenland tussen vooraleer ze besloten tot vesti ging van het Grieks restaurant "Apollo" op de Westdijk, vlak bij de haven en in het winkelcentrum van "Meneerse", ze wonen boven croissanterie v. d. Spoel waarachter hun restau rant is gevestigd, de woning ruim, zelfs voor een gezin met 4 kinderen, het restaurant bijzonder sfeervol met veertig plaat sen en opgesierd door decoraties en ornamenten die een Griekse sfeer oproepen, waarin de gasten hartelijk ontvangen worden; ze popelen om in Middelhamis aan de slag te gaan, Gabrialo als chefkok in de keuken en z'n vrouw in de bedie ning. Ze heeft de uitstraling Grieks te zijn maar is een onver valst hollandse die haar hart overigens wel aan haar Gabrialo, aan haar gezin en aan Griekenland heeft verpand. Trouwens was het ook en Grieks restaurant in Leiden waar ze elkaar hebben ontmoet waarna hun weg, voor 't leven, samen is gegaan. Gabrialo is eigenlijk boekhouder/accountant van beroep, daar heeft hij in Griekenland een opleiding voor gevolgd, maar onweerstaanbaar was voor hem de drang restaurateur te wor den en de Nederlanders te confronteren met de zo gevarieer de Griekse keuken en Griekse wijnen. Vanaf de dag dat ze in Middelhamis kwamen is de zon gaan schijnen en daar houden ze van, van zonneschijn en levenslust en van mensen die z'n kookkunst appreciëren, daar doet Gabrialo graag z'n uiterste best voor. Vooral vlees- en visge rechten zullen in "Apollo" worden geserveerd, niet te pikant en niet teveel knoflook, maar helemaal voldoend aan de smaak zoals die in Nederland op prijs wordt gesteld. Gabrialo gaat z'n meesterschap graag bewijzen. Zaterdagavond waren ze voor het eerst geopend; niemand eigenlijk die het al wist, maar toch waren heel wat plaatsen bezet. Ze hebben het echtpaar en hun bediendes en het restau rant in optima forma bevonden, er heerste een fijne sfeer die ze zo willen voortzetten. Zo vlak bij de haven hadden ook botenbezitters "lucht" gekregen van de aanwezigheid van het Grieks restaurant waarmee ze graag kennis wilden maken. Het restaurant is gevestigd op Westdijk 2A, tel. nr. 489344 via 't welk informatie kan worden verkregen en reserveringen kunnen worden gemaakt. Ingezonden Geachte redactie Ik wil bij deze toch enige kritiek uiten op het stukje aangaande de heer Stmyk. 1) Ik heb altijd gedacht dat een sportvis ser zijn vangst(en) terugzette (misschien ben ik mis). 2) Aangezien de haaien zowat in alle soorten bedreigd worden met uitsterven, en ik denk dat de heer Struyk als sport visser hiervan toch zeker op de hoogte moet zijn, schijnt hij toch geen moeite gedaan te hebben om deze dieren het leven te redden. En u, redactie, zet alles glimlachend op de foto! Ik spreek overigens op eigen titel, maar ik denk dat mensen die vechten voor behoud van deze diersoort, hier net zo min blij mee zijn als ik. Conclusie: afbraak aan voedselketen dierenleed geluk. P.S. Mijnheer Struykm, waarom probeert u het niet eens met gelijke wapens? Vriendelijke groeten J. W. van Assen Rembrandtlaan 52 3241 AK Middelharnis augustus vanaf 8.30 uur de volgende telefoonnummers bellen:603541, 485397 of 487984. Ook bij slecht weer is het aanvangstijd- stip 10.30 uur. MIDDELHARNIS Dameskoor Toonicunst' Dames, die graag een middagje, van 14.30 tot 16.30 uur, willen zingen zijn van harte welkom bij dameskoor 'Toon kunst'. Wij hopen op dinsdagmiddag 26 augus- ms a.s. weer te beginnen in 'De Noten kraker' aan de Juliana van Stolberglaan te Middelhamis. Informatie: tel. 486915 of 483497. Grieks Restaurant Westdijk 2a Middelhamis Voor informatie en reseruering; teL 489344 KlaaglijK piepen deed het kuikentje al niet meer, zelfs daar had 't al geen kracht meer voor toen Gerda Tanis het vond, nat en onderkoeld, maar in de holtes van haar handen is het weer wat bijgekomen. En thuis, in een doosje, is ze zich zelfs weer kiplekker gaan voelen. Zes weken lang heeft ze die verpleging gehad waarna ze de kinderboerderij op camping "t Anker' mocht gaan bevolken. Opnieuw liep daar een ander eenzaam kuikentje rond, verstoten door de moe- derkip, maar het kipje van zes weken geleden wist wat dat betekent en ze heeft het piepkuikentje geadopteerd. Onafscheidelijk trekken ze de hele dag samen door 't malse gras, de twee die vondeling zijn geweest, maar 't zo uitstekend met elkaar en met hun baasjes getroffen hebben. Goeree-Overflakkee B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraaf 32-34, 3241 AA Middelhornis Tel. (0187)48 2606 Zaterdagavond ging tiet restaurant open rechts het ondernemende echtpaar. VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - SniMO - REPORTAOE - FOTOORAF1E '*JM OUDDORP~W»ststraat35~Talefoonl01B7)6ai612/ Fax6B3734 RENESSE ~Pfintshop-Hogezoom 172-Tetahon (0111) 462400 piBIBIBlBIglBIBIBIBIBIBfBIBIBtBIBlBIBIBlBlBIBfp ËJBlBIBMBJBlBlBlBlBlBBBJBIBIBIBIBIBIBIBIBla

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 1