Toekomst zwembad blijft nog onzeker LITIE (010)2741135 zonnebloem van groter hoogte A-G) Politie 24-uurs telefoon: tlomeetemoH Brandje op 't Fort te Ooitgensplaat Martin Mans en Noortje van Middelkoop geven zomerconcerten Extra verkeerscontrole's Gespreksgroep voor a.s. ouders Gemeente zoekt in samenwerking met onderzoeksbureau naar oplossing Orgelconcert te Dreischor AA^MINNAARD ^"^VASTGOCD EHBO Sommelsdijk E.P.U. Uitslagen Ouddorpse strandloop 1 augustus 70e Jaargang DINSDAG 12 AUGUSTUS 1997 No. 6627 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Lange weg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 48 3392. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,75 JAARABONNEMENT 57- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 DIRKSLAND - De toekomst van het zwembad blijft vooralsnog aan een zijden draadje hangen. Dit bleek uit de informatie die burge meester Boonstra afgelopen don derdagavond de leden van de com missie Algemene Bestuurszaken en Financiën toevertrouwde. Geruch ten dat het college het niet zo seri eus zou nemen met het zoeken naar een oplossing, weersprak hij met grote klem. Volgens de burge meester is juist het tegendeel waar en is de gemeente in nauw overleg met het onderzoeksbureau Markt- plan Adviesgroep BV druk doende een oplossing te vinden. Dat niet ingegaan is op een aanbieding van de heer Poortvliet in maart jl. heeft volgens de burgemeester niets te maken met niet willen of laks zijn, maar veel meer omdat de aanbie ding onoverkomelijke problemen voor de gemeente met zich mee bracht. Het onderzoek door de Adviesgroep is inmiddels zover afgerond dat men gericht kan gaan zoeken naar exploitanten voor het zwembad. Het zwembad houdt de gemoederen in Dirksland al geruime tijd bezig. Het jaar lijks tekort van het bad steeg de laatste jaren gestaag en werd dusdanig, dat voor de gemeente het plafond werd bereikt. Er moest een oplossing komen! Langer doorgaan achtte een meerderheid van de raad onaanvaardbaar. Vanaf begin dit jaar is men aan het zoeken naar een oplossing om het zwembad te kunnen behouden, zij het tegen acceptabele las ten. Er leek enige hoop te gaan gloren toen de heer R. Poortvliet interesse bleek te hebben om het zwembad te exploite ren in een koppeling met het ambitieuze verblijfsrecreatieproject Akkerleeven' Dit plan behelst de bouw van 125 recre atiewoningen, 30 villa's op grote bouw kavels, een manege en de aanleg van een bos ten zuiden van de woonkern Dirks land. Daarnaast voorziet het plan ook in de bouw van 125 gewone woningen. Eind januari besloot de Dirkslandse Raad hieraan positief mee te werken. Volgens burgemeester Boonstra was het een teleurstelling toen het college begin maart kennis nam van het aanbod van Poortvliet. Gedurende ten minste tien jaar zou de gemeente jaarlijks 380.000,- moeten bijdragen in het exploitatietekort. Om het achterstallig onderhoud aan te kunnen pakken achtte Poortvliet het bovendien noodzakelijk dat het jaarlijks contingent van 2 kavels voor het bouwen van de villa's, ver hoogd zou worden naar 4 kavels. Boven dien stelde hij voor de aan de gemeente verschuldigde 3,50 per verkochte m2 bouwkavel, niet te behoeven af te dra gen, teneinde deze te kunnen besteden aan het zwembad. In totaal zou het hier gaan om een bedrag van 325.000,-. Ook stelde hij het zeer op prijs als de gemeente het parkeerterrein bij het sport complex zou vrijwaren van het parkeren van vrachtwagens, door de aanleg van een carpoolplaats nabij de provinciale weg. Moeilijk Hoewel volgens Boonstra het aanbod van Poortvliet volkomen legitiem en begrijpelijk is, bleek al spoedig bij nade re bestudering, dat de meeste elementen uit het voorstel voor de gemeente ongun stig waren. Het aanleggen van een car poolplaats zou behoorlijke extra kosten met zich meebrengen. Het wegvallen van de inkomst van 325.000,- -welke wordt aangewend voor het onderhoud en aan leggen van straten door het gebied- zou een extra financiële inspanning van de gemeente vergen. Het moeilijkste punt is wel de verhoging van het aantal te bou wen villa's per jaar van twee naar vier. "Het is niet omdat wij dat niet zouden willen, of omdat wij zo moeilijk doen, maar we hebben te maken met ons woningcontingent en daar lopen we hopeloos mee vast", aldus Boonstra. Twee villa's per jaar was al een zeer moeilijk punt, maar inmiddels is uit overleg met de provincie overduidelijk gebleken, dat vier villa's absoluut onmo gelijk is. Bovendien moet, alvorens de bouw van de villa's kan starten, de bestemmingsplanprocedure doorlopen worden, wat geruime tijd in beslag neemt. Ook die tijdsduur werkt nadelig in het zoeken naar een oplossing voor het zwembad. Burgemeester gaf een resumé van de ontwikkelingen in het afgelopen halfjaar. Nadat begin april de commissie groen licht gaf om een onafhankelijk onder zoeksbureau opdracht te geven de situ atie rondom het zwembad zorgvuldig te bekijken, werd eind april aan Marktplan Adviesgroep BV te Amsterdam de opdracht gegund. Dit bureau is aan het werk getogen en kwam uiteindelijk tot de conclusie, dat het niet bij voorbaat onmogelijk moet worden geacht om een exploitant te kunnen vinden voor het zwembad. Inmiddels heeft het onder zoeksbureau opdracht gekregen om vier bedrijven te benaderen met het verzoek een aanbieding te doen. Eind augustus/begin september zullen deze bedrijven worden benaderd. Hoewel Poortvliet begin juni zijn aanbod heeft ingetrokken, zal wat de gemeente betreft, hij één van de vier kandidaten zijn. Boonstra hoopt vurig dat hieruit een bruikbare oplossing zal komen. Teleurgesteld De burgemeester informeerde de com missie ook over de ontwikkelingen omtrent 'Akkerleeven'. Naar aanleiding van het raadsbesluit tot het meewerken aan het plan, is er een principe aanvraag ingediend bij Gedeputeerde Staten. Inmiddels is men op de hoogte van een preadvies aan de provinciale planologi sche commissie (PPC), waarin afwijzend wordt geadviseerd. Struikelblok is het tot het jaar 2005 niet hebben van voldoende contingent voor permanente woningen en villa's èn het niet passen van 'Akker leeven' in het huidige streekplan van de provincie. Daarnaast heeft ook een over leg met de gedeputeerde uitgewezen, dat de gemeente zeer zorgvuldig met haar woningcontingent zal moeten omgaan en de eerste jaren beslist geen ruimte heeft voor extra woningen, laat staan voor de voorgestelde uitbreiding van twee naar vier villa's in het voorstel van de heer Poortvliet. Ook de bouw van de recre atiewoningen zal 'bevochten' moeten worden. 'Akkerleeven' zou ingebracht moeten worden in de herziening van het streekplan, wat -indien het daarin opge nomen wordt- echter tot behoorlijke ver traging van de uitvoering van de plannen zal leiden. Boonstra gaf aan hierover teleurgesteld te zijn. Van te voren was er goed overleg met de provincie geweest en toen was gebleken dat, hoewel de realisatie wat haken en ogen met zich meebracht, het plan geen onoverkomelij ke problemen zou opleveren. De gemeente zal zich blijven inzetten voor realisatie van 'Akkerleeven' al zal, zoals Boonstra het verwoordde, "...er zeer zorgvuldig gemanoeuvreerd moeten worden daar het een zeer complexe pro blematiek is." Beslissing Boonstra hoopte de commissieleden overtuigd te hebben dat de verwijten aan het adres van de gemeente -door sommi gen uit de bevolking- niet terecht waren. De leden van de commissie konden inderdaad niets anders constateren dan dat het college uitvoering geeft aan de gegeven opdracht, om samen met een onafhankelijk onderzoeksbureau een oplossing te vinden. Dat een en ander de nodige tijd in beslag neemt is onont koombaar. Ook moest men beamen dat het voorstel van de heer Poortvliet, hoe wel van zijn kant volkomen begrijpelijk, voor de gemeente onder de gegeven omstandigheden niet acceptabel is. Twij fels rezen ook onder de commissieleden over de haalbaarheid van het plan, nu is gebleken dat de bouw van twee extra villa's per jaar -noodzakelijk voor de exploitatie van het zwembad- absoluut niet mogelijk is. Met de burgemeester zijn ook de com missieleden zeer benieuwd naar de ver dere ontwikkelingen. Zoals het er nu naar uitziet zal dit najaar duidelijkheid ontstaan over het al dan niet open kun nen houden van het zwembad. Naar aan leiding van de reacties op het verzoek aan de vier bedrijven, zal het college in samenwerking met de Marktplan Adviesgroep de aanbiedingen bezien en het resultaat ervan rapporteren aan de raad. Vervolgens zal de Raad dan op een moment een definitieve beslissing moe ten nemen. GEMEENTE GOEDEREEDE Op het terrein van Port Zélande werd door twee inwoners uit Hellevoetsluis een ruit ingetrapt. De daders zullen nader door de politie worden gehoord. Tevens werden er diverse personenauto's vernield, doordat een nog onbekend gebleven dader er overheen was gelopen. Onenigheid: Op de Brouwersdam raakten een viertal strandgasten met elkaar in conflict. Over en weer vielen er klappen. Naast het zeer warme weer moet de aanleiding gezocht worden in het gedrag van twee van de betrokkenen bij een snackbar. Openbare dronkenschap: Een inwoner uit Rotterdam wist kenne lijk de weg in Ouddorp nog niet zo goed, zeker kon hij die naar zijn camping niet meer vinden. Zijn oplossing was een slaapplaats te zoeken in een tuin aan het Hoge Pad te Ouddorp. De oorzaak van z'n vreemde gedrag was het mooie weer en de hoeveelheid alcoholische drank die was genuttigd. Met vereende krachten werd de man op zijn verblijfadres afgele verd. Strandfeest: Bij strand de Punt werd er door een grote groep jeugd een strandfeest gehouden. Hierbij ontstond een gevaarlijke situatie gezien het te grote kampvuur dat werd aangestoken. De brandweer heeft het vuur geblust. Alle brandbare materialen werden meegenomen. De politie zal stringenter controle gaan houden op der gelijke ongecontroleerde feesten. Redding kind te water: Surveillerende politiemensen zagen op het strand dat een Duitse vrouw met haar twee kinderen in nood geraakten. Zij kwamen in een stroming terecht en dre ven zee op. Eén politieman en een lid van de reddingsbrigade sprongen het water in en brachten hen veilig aan de kant. GEMEENTE MIDDELHARNIS Winkeldiefstal: Er werd een man uit Stad aan 't Haring vliet aangehouden voor winkeldiefstal bij een winkelbedrijf aan de Westelijke Achterweg te Middelharnis. De man kreeg een boete van 220,-. Inbraak woning: Er werd ingebroken in een woning aan de Schoolstraat te Middelharnis. De dader(s) doorzochten de gehele woning. Met medeneming van een sieraad verliet men de woning. Rijden onder invloed: Een man uit Achthuizen werd aangetrof fen rijdend op zijn bromfiets op de Lieve Vrouwepoldersedijk te Stad aan 't Haringvliet. De man bleek te veel gedronken te hebben en kreeg een pro ces-verbaal. De laatste orgelbespeling die de organist Dirk lansz. Zwart dit seizoen geeft in de Hervormde kerk te Dreischor zal plaats hebben op donderdag 14 augustus a.s. Hij speelt dan composities van Buxtehu- de, Pachelbel en J. S. Bach. Daarna vol gen werken van Mendelssohn en César Franck en tenslotten van Micheelsen, Klaas Bartlema en van eigen hand. De aanvang is om 20.00 uur. Diefstal badpakken: Vanaf een waslijn aan de Zwaluwstraat werden drie badpakken gestolen. De dader liet twee badpakken in de straat achter. De derde werd meegenomen. Vernieling partytent: De eigenaar van een partytent die aan de Molendijk te Stad aan 't Haringvliet stond, keek wel heel raar op zijn neus. Met vermoedelijk een zwaar kaliber luchtdrukpistool was er door de tent en een raam geschoten. GEMEENTE OOSTFLAKKEE Brandstichting: Het speelhuisje op het speelplein aan de Pieter Biggestraat werd in brand gesto ken. Onderzoek naar de brandoorzaak volgt. Het snoeihout dat jaarlijks vrijkomt van de groensingel rond het recreatiecentrum Fort Prins Frederik te Ooitgensplaat is gisteren - maandag - voortijdig in vlam men opgegaan. Het was op een centrale plaats, het stookhok, verzameld om later dit jaar te worden verbrand, maar het is kennelijk de jeugd geweest die dat tijd stip niet af heeft willen wachten. Ondui delijk is het gebleven of de jeugd uit het dorp -, dan wel van het Fort zelf kwam. De brandweer van Ooitgensplaat heeft er in de namiddag en vooravond nog flink wat werk aan gehad alle vuur te smoren. Heeft u ook weleens een schaafwondje? En u weet eigenlijk niet wat u moet doen: wel of geen water; wel of geen jodium? Grijp dan nu uw kans! Wij beginnen half oktober met een nieu we EHBO-cursus. U kunt zich opgeven bij Krijna Klein, tel. 486174 of Tini Blok, tel. 485108. De geboren Flakkeese organist Martin Mans en de panfluitiste Noortje van Middellioop geven dit jaar opnieuw diverse zomerconcer ten in Zeeland en op Goeree-Over- flalikee. Op vrijdag 22 augustus concerteren zij in de St. Nicolaas- kerk te Brouwershaven, vrijdag 29 augustus in de Koorkerk te Mid delburg en zaterdag 6 september in de Hervormde Kerk te Dirksland. Het programma bestaat uit geestelijke liederen, klassiek-populaire muziekstuk ken en uit de spectaculaire Roemeense muziek. De werken zijn afkomstig van hun nieuwste cd 'Gavotte deel 3'. Martin Mans speelt op het concert ook diverse orgelimprovisaties. Het programma is zowel voor de volwas sen luisteraar als voor de jeugdige muziekliefhebber zeer geschikt. Aan vang van de concerten is om 20.00 uur. De entreeprijzen bedragen 8,- voor volwassenen en 5,- voor kinderen onder de 12 jaar en 65+. Programma Duo Gavotte, zoals dit muzikale duo zich noemt, heeft dit voorjaar haar derde cd uitgebracht en gepresenteerd. Het is wederom een schitterende schijf gewor den met een totaal nieuw repertoire. Een virtuoze Roemeense suite uit vier delen en 'Sirba Concertante' van de Roemeen Dinicu vertegenwoordigen het land waar het instrument uit afkomstig is en zullen op de concerten ten gehore worden gebracht. Andere programmapunten zijn o.a. 'Gavotte' van Gossec, 'Siciliano' van Pergolesi, 'Le Basque' van Marais, 'The Rose' van Mc. Broom en Noortje speelt solistisch een traditionele Roem eense Balada. Het geestelijke gedeelte van het programma bestaat uit 'Geprezen zij de Heer', Sanctus en 'Heilig, heilig, heilig'. Gavotte deel 3 is op het concert verkrijgbaar voor slechts 35,-. Iedereen is van harte welkom op de zomerconcerten! Noortje van Middelkoop (1973) Noortje speelt al vanaf jeugdige leeftijd panfluit. Zij heeft haar studie gevolgd op het Hilversumse Conseivatorium waar zij in 1996 afstudeerde als docerend musi cus. Dit jaar zal zij examen doen voor het diploma uitvoerend musicus. Ze heeft les gehad van Damian Luca en Nicolai Pirvu, twee Roemeense be-roemdheden op het gebied van panfluitmuziek. Martin Mans (1965) De in Melissant geboren organist heeft door zijn improvisatietalent grote bekendheid verworven in Nederland, maar ook daarbuiten. Diverse concert tournees voerden hem door Europa maar ook naar Canada en Australië. Zijn improvisatie-cd's worden goed verkocht. Reden waarom hij in 1994 een gouden i cd kreeg uitgereikt. Imco en Petra bij hun bloem die haast tot aan de dakgoot reikt. Met Cees Breen, die in Ouddorp, om niet met gelijknamige plaatsgenoten te worden verward, als Cees van Lees door het leven gaat, hebben we ons vorige week verbaasd over z'n 3,70 mtr. hoge zonnebloem, maar dat schijnbare hoogterecord is alweer gebroken. In de achtertuin van Imco en Petra de Man, Azaleastraat 12 te Sommelsdijk staat er een die haast tot de dakgoot reikt en maar liefst 4.18 mtr. hoog is! Imco heeft dat heel secuur met een telescoopstok nagemeten. Petra kreeg de zonnebloempitten, twee zakjes, eerder dit jaar bij een aktie van Gouda's Glorie margarine. Voor de pitten uit één van de zakjes heeft een poes belangstelling gehad, maar de andere hebben, op een beschut plekje, alle kans gekre gen. Een is zelfs tot voornoemde hoogte gestegen, zij het ook dat de bloem niet in verhouding staat, qua doorsnee lijkt die wat achtergebleven. Vader Aat de Man en buurman Leen van Es zijn er zelfs aan te pas gekomen om de afmeting vast te stellen waarna vervolgens de krant is gebeld. Daartoe nodigen we ieder uit die het voorlopig record van 4.18 mtr. denkt te overschrijden. In de maand juli 1997 werden door de politie van Goeree-Overflakkee extra controle's gehouden. Hierbij werden in totaal 240 processen-verbaal opgemaakt voor overschrijding van de maximum snelheid. Er werd over het hele eiland gecontroleerd met wisselende lokaties en frequentie. Het betrof toezicht binnen en buiten de bebouwde kom. Deze acties zullen blijvend worden herhaald en staan mede in het teken van het terugdringen van de standaard ongevallen oorzaak snelheid in het verkeersplan Goeree- Overflakkee Veilig. OUDE TONGE De gespreksgroep is bedoeld voor aan staande ouders die meer willen weten over zwangerschap, bevalling en de pe riode daarna. De deelnemers kunnen zelf aangeven welke onderwerpen zij graag behandeld zouden zien. Enkele voorbeel den: bevalling, borst- en flesvoeding, huilen, werken en een baby. Er zullen veel nuttige tips worden gegeven en er varingen kunnen worden uitgewisseld. De gespreksgroep wordt gegeven: Plaats; wijkgebouw Kruiswerk ZHE, Arendstraat 34 te Oude Tonge. Data: woensdag 17 en 24 september, 1 en 8 oktober 1997. Tijd: 20.00 tot 22.00 uur. Kosten: 2,50 per persoon, per avond. Informatie en aanmelden bij Bureau Groepsactiviteiten, ma t/m vr tussen 09.00 en 12.00 uur op tel. (0181) 626226. Jeugd 1. Christopher Zweling 18:35 (5 km) 2. Frank Pol 19:12 Dames 1. Marlies Overbeek 19:30 5 km 2. GreetjeSmits 21:55 Heren 1. Eddy Smith 16:56 5 km 2. MartijnPol 17:15 3. Ronald Kalloffer 17:35 Dames 1. Liesbeth van Alst 38:05 10 km 2. Adri van Hoven 41:50 Heren 1. Erwin van Dreumel 32:27 10 km 2. Johan Matthijse 32:58 3. Jaap van der Bok 33:16 De jongste deelnemer was 7 jaar! De oudste deelnemer was 66 jaar! Totaal aantal deelnemers van deze 13e Oud dorpse strandloop op 1 augustus was 114. Alle deelnemers, medewerkers en toe schouwers hartelijk dank voor jullie komst, en hopelijk tot ziens volgend jaar op de 14e Ouddorpse (semi-)strandloop. Namens de organisatie speciale dank aan de grote inzet van alle medewerkers van het Nederlandse Rode Kruis te Ouddorp. En alle medewerkers van sportvereni ging 'De Kriekel' en de Ouddorpse Red- dings Brigade. De strandloop was mede mogelijk gemaakt door Heineken-Amstelbier strandpaviljoen 'De Zeester'; M. van den Boogert b.v. - voor huis, tuin en recre atie; Voordeelsupermarkt Cl000 Oud dorp; Noordzeepark Ouddorp; ANB Amro Ouddorp; Camping 'De Klepper stee' Ouddorp. Rotterdam-Rijnmond Basiseenheid Goeree-Overflakkee Vernieling: VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - arUDK) - REPORTAQE - FOTOQRARE czi czi ma en c^ ^^7 IZZlCUIII3CZlC=]IZIIIzniZZlCZl| OUDDORP- Waststmat 35 - Telefoon (01B7) 6B1612/ Fax SB3734 E- Prinb^mp-Hogeroom 172-Tohfoon f0111) 462400 JJ.ii'.g.).l.U4-E Goeree-Overflakkee B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraot 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)48 2606

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 1