P^ITIE Echt een wolk van een baby! Ernstig verkeersongeval op Ouddorpse kruising Brandje in Stad, 3X^^. K-^ (010)2741135 huUnrecHtse floniiSeriuui Politie 24-uurs telefoon: De Vries Ramoco b.v. Natuur ontdekken in De Kwade Hoek Orgelconcert in St. Catharijnekerk alarmnummer laat weer steek vallen De Zeemanspot bracht weer uitkomst Snuffelen in Goedereede Gaat iemand naar toe hoordersprogramma? AA^^MINNAARD VASTGOED 70e Jaargang VRIJDAG 8 AUGUSTUS 1997 No. 6626 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS itie^en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 2629. sur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 483392. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,75 JAARABONNEMENT 57,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 GEMEENTE GOEDEREEDE Verlaten plaats ongeval Op de parkeerplaats van strand Vuurto ren te Ouddorp zag een bestuurder van een personenauto dat er een deuk in het rechterportier zat. De man had gezien dat er een andere bestuurder tegen zijn auto aanreed en de schade veroorzaakte. Deze veroorzaker reed na de aanrijding weg, doch de communicatiemiddelen van de politie bleken voldoende om de bestuur der in Dordrecht aan te houden. Daar werd hij gehoord door de politie over dit voorval. Kerende bestuurder Op de N57 te Goedereede besloot een bestuurder van een personenauto dat hij daar wel kon keren. Zijn gedrag werd gesignaleerd door een surveillerende po- litie-eenheid en hij werd op dit gedrag aangesproken en afgerekend. De bekeu ring van 280 gulden kon hij direct vol doen. Mini braderie In navolging op het 'grote mensen werk' werd op de Kerkring te Ouddorp een mini-braderie georganiseerd voor en door de jeugd. Zij vermaakten zich prima en hadden geen klagen over het bezoekersaantal. Er werden diverse waren aan de man gebracht en de inzet van de jeugd maakte het een erg gezellig gebeuren. Agressieve klant In ccn eetgelegenheid aan de Stations weg te Ouddorp bleek dat een klant zich behoorlijk agressief begon te gedragen. Hij schold een personeelslid uit en dreig de een ander personeelslid een glas in haar gezicht te duwen. Hij deed dit uit eindelijk niet maar gooide een stapel as bakken door de zaak. Hierop liep hij naar de voordeur en smeet in zijn wandeling een stoel door een glazen ruit. Dit werd een ander personeelslid allemaal wat te veel en hij corrigeerde de man met enig lichamelijk geweld. Hiervan was hij zo geschrokken kennelijk dat hij de kuier- latten nam zonder zijn fiets mee te nemen. Tijdens een achtervolging wer den over en weer nog wat klappen uitge deeld. Door de politie wordt een onder zoek ingesteld naar de dader. GEMEENTE MIDDELHARNIS Huilende hond In de Dijkstraat te Sommelsdijk is een hond woonachtig van het ras duitse her der, geslacht mannelijk. Deze hond heeft enige weken per jaar huilbuien die nogal wat overlast bezorgen aan de omwonen den. De reden van zijn droefenis ligt in de onbereikbaarheid van vrouwelijke rasgenoten. Indien deze teefjes langs de verblijfplaats van de herder komen is hij enige dagen van slag en maakt gebruik van zijn oerinstinct vanuit het tijdperk wolf Aan bezitters van hondenteefjes is verzocht het pand te mijden in verband met de broodnodige rust. Bestuurder onder invloed Op de Nieuwstraat te Middelhamis werd een bestuurder van een personenauto door de politie gecontroleerd. Hij bleek bij de blaastest op straat teveel te hebben gedronken en werd overgebracht naar het bureau. De daar uitgevoerde ademanaly se gaf aan dat de man inderdaad onder invloed was. Hij kreeg een schikking van 350 gulden aangeboden. Fiets weggenomen Uit een niet afgesloten schvj'- aan de Ring in Middelhamis werd een fiets weggenomen. GEMEENTE OOSTFLAKKEE Auto in greppel (1) Op de Provincialeweg N59 probeerde een bestuurder van een personenauto te keren op deze weg. Zoals zo vaak voor komt ging dit ook nu weer fout en het resultaat was een aanrijding met vier per sonenauto's. Hierbij raakte een bestuur der licht gewond en de schade was we derom aanzienlijk. Auto in greppel (2) Op de Provincialeweg N59 stond een be stuurder van een personenauto in een file. Gelet op rip zomerse omstandighe den is dit niet zo vreemd. Zijn geduld raakte echter op en hij besloot te keren. Helaas, ook hier deed de greppel langs de weg zijn werk en de auto zat vast. De auto werd weggetakeld en zoals in al dit soort gevallen kreeg de bestuurder een proces-verbaal. Ingooien ruiten Op de Kolfweg te Oude Tonge werden een aantal ruiten ingegooid van een ver enigingsgebouw. Twee grote ruiten moesten het hier ontgelden. Getuigen hadden een man weg zien lopen met een linnen tasje. Politie-onderzoek heeft tot heden nog geen resultaat opgeleverd. ze met haar 11(!) pond iedereen tóch nog verbaasd doen staan De geboorte van een even zware baby heeft vorige week de landelijke dagbladen gehaald, maar rondom Lonneke is het wat mstiger gebleven, al hebben de familieleden zich rondom de geboorte niet onbetuigd gelaten. Er kwam op Jozefdreef 31 te Oude- Tonge een Ooievaar op 't dak te staan en op een spandoek werd opgelucht vastgesteld dat het eindelijk was gekomen, het kindje van Kees en Lia d'r dromen. Al had Lia niet durven dromen over 't gewicht dat de kleine hebben zou, ze zou dan zeker niet hebben gedroomd dat het allemaal toch zo voorspoedig gaan zou, want dat mag gelukkig gezegd. De kleine kwam gezond en wel in het Ikazia ziekenhuis te Rotter dam ter wereld en van meet af aan hebben moeder en kind het uitstekend gemaakt. "Een héérlijk kind" hebben de kraamhulpen en heeft de gynaecoloog uitgeroepen en vader en moeder v. d. Berge zeggen 't van harte naals ze maar op tijd haar flesje krijgt. Als u meer wilt dan de laagste prijs vooralle zekerheid! Lid van: NOVAA A.s. zaterdag willen we met z'n allen naar het strand in Ouddorp gaan. (Strand Noord). Daar willen we verschillende strandspelen organiseren, o.a. een fris- beetournooi. Als het weer goed is (de weersverwachtingen zijn positief) kun je ook nog gaan zwemmen (zwemspullen mee, dus!). We verzamelen deze avond bij 'de Hoeksteen'. Als je een auto hebt, wil je die dan s.v.p. meebrengen. Als het enigszins mogelijk is, zelf voor vervoer zorgen. We vertrekken om 19.15 uur. Tot zaterdag. RENAULT-dealer Dinsdagmorgen, 5 augustus, was de TH 27 aan het vissen op sprot in het Goeree- se Gat toen nabij boei SG 12 het net in de schroef vastraakte. Via de kustwacht, post Ouddorp werd de Stellendamse red- dingboot om ongeveer 10.00 uur opge piept. De Zeemanspot was snel ter plaat se, nam het vaartuig, met zijn 2 beman ningsleden, op sleeptouw en bracht het in de haven van Stellendam alwaar ze ongeveer 11.15 uur arriveerden. Donderdag 14 augustus a.s. is er weer een snuffel- en curiosamarkt in de zaal van Party Centrum "Oostdam" aan de Jongkoenstraat 1 te Goedereede. Er is weer van alles te koop, zoals sie raden, klokken, horloges, postzegels, munten, huishoudelijke artikelen, enz. teveel om op te noemen. Bezoekers zijn welkom van 9.00 tot 15.00 uur en de toegang is gratis. Mocht u ook een keer willen staan, er zijn nog enkele tafels beschikbaar. U kunt kontakt opnemen met "de Lepel", tel.(0181)215813. N.a.v. het bericht in de krant van 18 juli over het toehoordersprogramma '97-'98 aan de faculteit der Godgeleerdheid te Leiden, vraagt zich een abonnee af of misschien meer Flakkeeërs geïnteres seerd zijn in bijwoning daarvan. Zij zou zich dan graag bij hen voegen. Bent u zo'n geïnteresseerde dan geven wij haar graag uw adres door als u ons dat even doorbelt. (Tel. 482627) Redactie. Knöps B.V. Op het kruisingsvlak Westerweg - Vrijheidsweg te Oud dorp heeft zich dinsdagmiddag een ernstig verkeersonge val voorgedaan tengevolge waarvan twee bestuurders met spoed naar Rotterdamse ziekenhuizen moesten worden vervoerd. Het ongeval gebeurde toen een 86-jarige automobilist, dhr. j.A. v.d. K. uit Ouddorp in z'n kleine Subaru personenauto vanuit de Westerweg de Vrijheidsweg opreed op het moment dat op die weg, van rechts, een motor naderde, bestuurd door een 64-jarige inwoner van Vlaardingen. Voor de motorrijder was het onmogelijk de plotseling dwars voor hem verschijnen de auto te ontwijken; de motor boorde zich dan ook ter hoogte van het rechterportier tot vrijwel half in de auto die door de klap op de kop terecht kwam. Personeel van het brandweer-hulpverleningsvoertuig van Goe dereede hebben de bejaarde automobilist uit het wrak van z'n auto gekregen. Ook de traumahelicopter was aanwezig en zelfs is nog een tweede helicopter geland. De beide slacht offers zijn met spoed naar ziekenhuizen te Rotterdam gebracht. Beiden hadden hoofd- en hersenletsel. - excursies bij Natuurmonumenten - Iedere dinsdagavond in augustus organi seert Natuurmonumenten nog excursies in het afwisselende natuurgebied de Kwade Hoek. Deze zomerexcursies wor den geleid door de vrijwillige gidsen van het IVN. Wie mee wil kan een kaartje kopen bij de VVV Ouddorp. De gidsen vertrekken vanaf de parkeerplaats bij de ingang van het natuurgebied aan de Oostdijkseweg, die van Ouddorp richting Havenhoofd loopt. Als het 's avonds wat koeler wordt komen de duinen tot leven: de vogels gaan weer fluiten, de reeën en konijnen gaan op zoek naar voedsel. Het landschap van de Kwade Hoek is zeer afwisselend. Je vindt er een breed strand waarop nieuwe duintjes ontstaan, bloemrijke valleien tussen de iets hogere duinen en een uitgestrekt schorrengebied met kreken doorsneden, waar koeien gra zen. Deze kreken lopen bij vloed vol met zeewater. Bij eb zoeken veel vogels hun voedsel op de slikkige bodem. Door de De organist can de Hoflaankerk in Rot terdam-Kralingen, Arjen Leistra, zal op 11 augustus a.s. het "Kamorgel" in de St. Catharijnekerk in Brielle bespelen. Deze jonge organist (geb. 1973) volgde zijn orgelstudie eerst bij Arie Keizer aan het Rotterdams Conservatorium. Nu krijgt hij orgellessen van Ben J. Oosten en hij hoopt volgend jaar af te studeren voor Kerkmuziek aan het Kon. Conservatori um in Den Haag. Op het programma van zijn orgelconcert, dat weer is georgani seerd door de Culturele Commissie "St. Catharije" staan werken van o.a. Reger, Brahms, Liszt en bach. Aanvang is om 20.15 uur. Toegang 7,50 incl. koffie. Vanaf 19.00 uur kunt U eerst luisteren naar een carillon-bespeling door Todd Flair uit Amsterdam. invloeden van zoet en zout groeien er zeer veel verschillende planten. Wie wil genieten van het bijzondere landschap van de Kwade Hoek en wie meer wil weten over de planten en dieren die hier voorkomen, moet zeker eens meegaan met een zomeravond excursie! Had enkele weken geleden het brandweercommando van de ge meente Dlrksland al een bedenke lijke ervaring met het nieuwe alar- meringsnummer 1.1.2. opgedaan - inplaats van Dirksland werd toen Melissant als plaats van de brand gemeld - woensdag heeft het brandweercommando van Middel- harnis op z'n achterste benen gestaan! N.B. waren het twee zussen van aanne mer Wijnand v. d. Welle uit Stad die, terugfietsend van een tochtje buiten het dorp, achter het bedrijfsgebouw van hun broer aan de Lieve Vrouwe Poldersedijk rook en vuur zagen. Ze waarschuwden snel het voorgeschreven alarmnummer om vervolgens met lede ogen aan te moeten zien dat het vuur gretig doorvrat in de partij openhaard hakhout terwijl de brandweer uitbleef. Toen die eenmaal was gearriveerd had die het brandje snel onder controle. Navraag heeft geleerd dat de Stadse brandweer, eenmaal gemeld, in zes minuten ter plaatse was. Zeker twintig minuten tijdverlies zijn geleden door het weinig effectieve optreden van het 1.1.2. alarmeringsadres, de dames verbaasden zich erover zelfs enkele keren te zijn doorverbonden voordat ze hun bood schap kwijt konden, eenzelfde ervaring die vorige week ook mevr. Vis uit Som melsdijk had toen ze op een nachtelijk uur brand meldde. Levens waren er niet mee gemoeid, in het Dirkslandse geval ging het zelfs om een oefening, en ook woensdag in Stad bleef de schade beperkt, maar in hulpver lenerskring leeft toch zorg over de ken nelijke miscommunicatie die bij melding blijkt te ontstaan. Gold woensdag in Stad nog de vraag hoe de brand - terwijl het bedrijf i.v.m. de bouwvakvakantie op non-aktief was - heeft kunnen ontstaan. Aangenomen wordt dat iemand van de metalen stook- bak gebruik heeft gemaakt waarbij von ken in het haardhout terecht zijn geko men. Dhr. V. d. Welle zelf was met vakantie in Ouddorp. «f Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakicee Lonneke bij pappa en mamma op schoot. 't Was vooral in de laatste maanden van haar zwangerschap heel goed zichtbaar dat Lia v. d. Berge-Koole uit Oude-Tonge een flinke baby bij zich droeg, maar toen dochter Lonneke op 24 juli, 's nachts tegen 02.00 uur, geboren werd, heeft VingerlingS - 3241 EB Middelhamis-Tel.(0187)482518 Audio - video apparatuur - Elel^trische liuishoudeiijke app. Nieuw gevestigd in Ouddorp AcCOUNTANTskANTOOR Hofdijksweg 17a, 3253 KC Ouddorp Tel. (0187)687066/Fax6842 13 voor Goeree-Overflakkee Verkoop Service (0187) 61 16 62 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, (0187) 682496 al voor 63- incl. BTW per dag VOORDELIG OPEL HUREN 200 kilometervrij inci. B.T.W. all risks verzekerd vanaf 63- p. dag IVIIddelharnls Telefoon (0187) 482222 Goeree-Overflakkee B.V. Voor de l(oop of vericoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34,3241 AA Middelhornis Tel. (0187)48 2606 VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDtO - REPOHTAQE - FOTOORAfnE ^S3 ^^^^^O en C=2 C3 CZl CZH 1=3 OUDDORP-Weststraat 35-ToMoonIpIBT} 681612/Fax 683734 -Printshop-Hogeioom 172-Tahfoon (0111) 462400 Commandant Jordaan (r) en ondercommandant Wielhouwer waren nogal teleurgesteld over de traagheid waarmee door 112 de melding was doorgegeven.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 1