IE hidbrechtse Eerste toeristendag druk bezocht Bereden Brigade weer paraat op strand 2>a^-i. |\-2> (010)2741135 Brand in woning ïn Ouddorp yyiifc kievit warmte De Yries Politie 24-uurs telefoon: Vriend en vriendin slagen beiden voor zelfde opleiding Camping-Voetbal toernooi MINNAARD VASTGOED Politieonderdeel viert dit jaar honderd jarig bestaan 70e Jaargang VRUDAG1 AUGUSTUS 1997 No. 6624 4ïto0eLBUf*^5i^US8 - 3240 AA MIDDELHARNIS fe'dafcttTen administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 483392. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,75 JAARABONNEMENT 57,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 GEMEENTE GOEDEREEDE Aanrijding Dinsdagnacht om 2.45 uur is een 28-jari- ge Rotterdammer met zijn personenauto op de Vrijheidsweg in Ouddorp tegen een betonnen beeld gereden. Het beeld was door iemand vanaf het viaduct op de weg gegooid. De auto liep schade op. Het is nog niet bekend waar men het beeld vandaan gehaald heeft. Wisseltruc Maandagmiddag zijn twee winkeliers in Ouddorp opgelicht door een vrouw die een wisseltruc toepaste. Waarschijnlijk ging het in beide gevallen om dezelfde vrouw. Zij kocht voor een gering bedrag en betaalde met een bankbiljet van 100,--. Daarna bood de vrouw aan om wat kleingeld erbij te doen, zodat de winkelier gemakkelijker kon wisselen. Zij ging naar buiten om het geld te halen, maar nam waarschijnlijk ook het bank biljet van 100,— mee. Bij terugkomst hield de vrouw vol dat ze het bankbiljet van 100,- in de winkel had achtergela ten en eiste haar wisselgeld. Na afloop van de dag werd in de winkel een kaste kort geconstateerd. De vrouw was onge veer 40 a 45 jaar oud, blank maar licht gebruind door de zon, bruin haar (in een staart). Ze droeg een zwart T-shirt. GEMEENTE OOSTFLAKKEE Auto in greppel - Op de N59 was een auio in de slip geraakt en in de grep terecht gekomen. De oorzaak was niet helemaal bekend, maar de bestuurder verklaarde geschrokken zijn van een auto die hem inhaalde. De man en de auto werden geholpen en konden hun weg vervolgen. Winkeldiefstal - Dinsdagmiddag om 17.45 uur werd een 56-jarige inwoner van Oude-Tonge in een winkel in Oude-Tonge betrapt op diefstal van een tube lijm. (Waarde 6,95). Omdat het de eerste keer was dat hij werd betrapt en het gestolen goed een geringe waarde had, bleef het bij een aantekening op zijn "strafblad". Inbraak - In de nacht van maandag op dinsdag werd ingebroken in een bedrijf aan de Westachterweg in Oude-Tonge. Diverse goederen (waaronder elektrische apparaten) werden buit gemaakt. Scherpenisse. De 64-jarige man die na de brand in de nacht van afgelopen vrij dag op zaterdag in een woonhuis aan de Laban Deurloostraat met ernstige brand wonden moest worden opgenomen in het Zuiderziekenhuis te Rotterdam, is afge lopen maandagmiddag aan zijn verwon dingen bezweken. Van de overige zeven gewonden die waren opgenomen in De Lievensberg te Bergen op Zoom, waren er maandag reeds vier uit het ziekenhuis ontslagen. Over de oorzaak van de brand is volgens de politie nog niets bekend. De techni sche recherche heeft de zaak in onder zoek. Middelharnis. Aan de Haagse Hoge school, afdeling sectortechniek, is Den nis Visser uit Middelharnis geslaagd voor de studie I.P.O. (Industrieel Produkt Ontwerpen). Zijn vriendin Mirjam v/d Waals uit Tuil en 't Waal, die dezelfde studie volgde, is zelfs Cum Laude geslaagd. De twee mogen zich nu ingeni eur noemen, waarmee we ze van harte feliciteren. Openingstijden De Korf MIDDELHARNIS Evangelische boekhandel De Korf, Westdijk 31 is open: di t.m. do. 13.30 - 17.00 uur. Voor info: 485704 Al weer voor de 25e keer organiseert voetbalvereniging WFB in samenwer king met VVV Ouddorp op woensdag 6 augustus 1997 het Camping-Voetbaltoer nooi. Campinggasten- en medewerkers kunnen op deze dag al hun voetbaltalen ten in de strijd gooien. Al om 9.30 uur vinden de eerste wedstrijden plaats op het voetbalterrein van WFB, Hofdijks weg 46 te Ouddorp. Een elftal samenge steld? Men kan zich t.m. maandag 4 augustus a.s. inschrijven bij VVV Oud dorp, Bosweg 2, Ouddorp, tel. 0187 - 681789. De deelname bedraagt 80,- per elftal. De leden van het winnende team ontvangen een rugzak met daarop de tekst "Ik sport op de Kop van Goe- ree!" zoals ook de Coaches van de overi ge teams. Als u meer wilt dan de laagste prijs vooraUezekeilièidi Problemen met uw bagage tijdens de vakantie? Knöps B.V. Lid van: NOVAA OUDDORP - Vele toeristen en andere belangstellenden hebben afgelopen woensdag de eerste Ouddorpse toeristendag van deze zomer bezocht. Een honderdzestig standhouders hadden hun koopwaar in het centrum uitgestald. Daarnaast waren er diverse oude ambachten te bewonderen. Er waren standjes waar mosterd werd gemaakt, schelpen werden beschilderd, kaas werd gemaakt, etc. Voor de kinderen was er ook genoeg vertier. A! met al was het een gezellige drukte. De weersomstandigheden werkten fantastisch mee. Een dreigende regenlucht waaruit af en toe een spatje nattigheid viel, hield vele mensen van het strand af. Volgens de organisatie van de dag is het nog nooit zo druk geweest op de toeristendag. Tot in de zeer wijde omgeving van het centrum stonden auto's van bezoekers geparkeerd. De komende weken zullen door de ondernemersvereniging van Ouddorp nog diverse activiteiten worden ontwikkeld. Zo is er as. zaterdag een vuurwerk op het strand. Woensdag 6 en 20 augustus is er een kindervrijmarkt in de Ring en woensdag 13 augustus as. zal de tweede en laatste toeristendag worden gehouden. OUDDORP - Wie één dezer dagen het strand van Ouddorp bezoekt, zal ongetwijfeld de politie te paard tegen komen. Gedurende acht a negen weken in het vakantieseizoen surveilleert de Bereden Brigade op het strand. Het heeft iets, politie te paard tussen al die badgasten, surfers, watersporters en andere strandliefhebbers. Het schept een bepaald sfeer tje en als u ze aanspreekt om iets te vragen of gewoon even een praatje te maken, maken deze politiemensen daar graag even tijd voor vrij. Sommi ge mensen beschouwen deze tak van dienst van de politie zelfs min of meer als een stukje nostalgie. Wie echter 'een kijkje in de keuken neemt' van dit politieonderdeel, komt terecht in een héél boeiend wereldje. De Bereden Brigade wordt voor vele zaken ingezet en dat zijn zeker niet altijd de 'leukste klusjes'. Hoofdagent Hans Hondebrink is één van de agenten die dezer weken op het Oud dorpse strand surveilleert. De Bereden Bri gade van het korps Rotterdam-Rijnmond is een regio operationele ondersteunende dienst. Alle districten kunnen op de dienst een beroep doen. Sinds een aantal jaren valt Goeree-Overflakkee onder de regio Rijnmond en is ingedeeld in district 11 'De Eilanden'. Derhalve komt de Bereden Bri gade nu al weer verschillende jaren in de zomermaanden naar het strand van Oud dorp, om daar toe te zien op de naleving van de regels, maar ook om de gasten met raad en daad terzijde te staan. De brigade bestaat uit circa 30 bereden agenten, bestaande uit (hoofd)agenten, bri gadiers en twee inspecteurs die de dagelijk se leiding hebben. ledere agent die een aantal jaren gewone surveillance diensten heeft gedraaid binnen de politieorganisatie, kan solliciteren naar de Bereden Brigade. Het behoeven zeker geen mensen met rijer varing te zijn. Sterker zelfs, volgens Hans kan iemand zonder rij ervaring het tijdens de opleiding tot politiemiter wel eens mak kelijker hebben, dan iemand die wél erva ring heeft, daar deze allerlei zaken moet afleren. Ongeveer eens per twee jaar wordt er een opleiding gegeven, die een halfjaar duurt en waaraan zes miters kunnen deel nemen. In dat halve jaar wordt de cursist vertrouwd gemaakt met het omgaan met paarden en de specifieke zaken die een politieruiter moet beheersen. Hans heeft zelf ervaren dat - zonder eerdere rijerva ring - het lichamelijk in het begin enorm zwaar is. "Je lichaam moet wennen aan het paard rijden en ook de opleiding is behoor lijk pittig. Daar moet je even doorheen, maar ik heb het er graag voor over gehad!" Na de opleiding is het wachten totdat men geplaatst kan worden. De regio Rijnmond beschikt steeds over een 'reservevoorraad' ruiters, zodat het natuuriijk verioop makke lijk kan worden opgevuld. Ook blijft de dienst bij langdurige ziektes van het rij dend personeel op deze wijze de beschik king houden over voldoende ruiters. Gemiddeld blijven de agenten ongeveer 8 jaar bij deze tak van dienst. Paarden De paarden moeten beschikken over bij zondere eigenschappen. De politie fokt de paarden niet zelf, maar koopt ze van han delaren of particulieren. Voordat een paard wordt aangekocht wordt het streng gekeurd. Sowieso moet het 'aangereden' zijn, wat wil zeggen dat het paard naar een doorsnee ruiter moet luisteren. Naast een strenge medische keuring wordt ook het karakter van het dier nauwkeurig bekeken. Wanneer men denkt dat het paard geschikt is, neemt men gedurende twee weken proe ven met het dier voordat men uiteindelijk tot aankoop overgaat. Deze strenge selectie is noodzakelijk omdat de dieren intensief gebruikt worden en derhalve dus een sterk lijf maar ook een gedegen karakter moeten hebben. Hans vertelt dat een politiepaard best wel mag schrikken. Het mag dat gerust laten blijken door te trillen, e.d., maar het moet blijven luisteren! Anders is het dier niet geschikt. Een nieuw paard wordt al snel gebruikt voor de gewone straatsurveillance. Voor een inzet bij zwaardere klussen moet het dier echter eerst de nodige training achter de rug hebben. Deze training neemt heel wat jaren in beslag. Heel geleidelijk aan wordt een politiepaard vertrouwd gemaakt met de verschillende omstandigheden waarin het moet kunnen optreden. Dit wordt dikwijls gedaan door het paard samen te laten werken met een goed ouder dienstpaard, die alles al zo'n beetje heeft meegemaakt. Als een paard te geforceerd wordt geconfronteerd met een bepaalde omstandigheid, blijft het z'n hele leven daarvoor angstig. De training moet dus heel zorgvuldig en met veel tact verricht worden. "Een goed dienstpaard is onbe taalbaar", zegt Hans. Inzet Het werk wat de brigade verricht geschiedt projectmatig. De regio heeft 11 districten en allen kunnen voor bepaalde zaken een beroep doen op de Bereden Brigade. Zo vertelt Hans dat men vaak in de late avon den patrouilleert in bepaalde gedeeltes van het centrum van Rotterdam m.b.t. dmgs- overlast. Ook op markten surveilleert men. Bij voetbalwedstrijden, grote manifestaties, verwachtte rellen, demonstraties, enz. wordt gebruik gemaakt van de Bereden Brigade. Het is dus zeker geen rustig leventje bij de brigade. Men komt wel degelijk met vele uiteenlopende zaken in aanraking. Ook de maneges in de regio worden door deze dienst voornamelijk op milieueisen gecontroleerd. Volgens Hans is het een bewezen feit dat het optreden van een politie te paard veelal escalaües bij rellen e.d. voorkomt. "Dat komt omdat wij gemakkelijk naar twee kanten kunnen werken. Het ene moment trekken we een vriendelijk gezicht en staan we voor iedereen klaar, maar indien wij moeten optreden doen we dat ook en vaak heel doeltreffend." Het is niet te ontkennen dat de politie te paard een bepaald over wicht heeft, wat dikwijls preventief werkt. De aanwezigheid van het onderdeel is vaak al voldoende om 'ellende' te voorkomen. Hans vindt het heel boeiend werk en zou het niet graag willen missen. Strand Ook deze zomer rijdt de politie te paard weer iedere dag over de stranden van Oud dorp. Volgens Hans zijn vele collega's - hijzelf overigens ook - enthousiast om in deze tijd van het jaar te verkeren tussen de badgasten in de gemoedelijke omgeving van het eiland Goeree-Overflakkee. Per drie weken is één ploeg van drie agen ten op het eiland gedetacheerd, waarvan er twee tegelijk werken. Zodoende kan men toch vrije tijd opnemen. Getracht wordt om per ploeg steeds minimaal één agent te hebben die enige plaatselijke bekendheid heeft. De paarden staan gestald in de mane ge Ouddorp, waar ze liefdevol worden ver zorgd. Om half tien 's morgens vindt op het politiebureau te Ouddorp de briefing plaats. Daarna gaat men naar de manege om de paarden te borstelen en verder gereed te maken voor de dienst. In een speciale dienstwagen gaan ruiters en paarden na enige tijd naar het strand. Nadat ze zich gemeld hebben bij één van de posten van de Reddingsbrigade op het strand van de Brouwersdam of het Flauwe Werk, ver trekken ze voor de surveillance. Naast het controleren of de Algemene Poli tie Verordening wordt nageleefd, is men bijzonder alert op mensen die op plaatsen komen waar het niet is toegestaan, het stuntvliegeren (wat is verboden omdat het bijzonder gevaarlijk kan zijn voor mensen in de directe omgeving van zo'n vlieger), honden op het strand en niet te vergeten de zoekgeraakte kinderen. Met de Reddingsbrigade heeft men een hele goede samenwerking. Jubileum Dit jaar bestaat de Bereden Brigade hon derd jaar en dat wordt uiteraard gevierd. Op 24 mei jl. werd het jubileumjaar inge luid middels een parade door Rotterdam naar aanleiding van de opening van de Bereden Brigade Tentoonstelling in de Witte de Wittstraat. Eind mei waren twee Engelse, een Belgische en een Italiaanse politiebrigade te gast bij hun Rotterdamse collega's bij de Internationale Politie Kam pioenschappen. Hierbij werd een Rotter damse ruiter Nederlands Kampioen. Tij dens de Taptoe op 4 oktober as. zal de bri gade twee keer een uur lang een demon stratie geven. Het jubileumjaar wordt afge sloten met een feest voor het personeel en aanverwante medewerkers van de brigade. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee WngertingS - 3241 EB Middelhamis-Tel. (0(87) 482518 Audio - video apparatuur - Elektrische iiuistioudelijl^e app. Garage Knöps heeft liiervoor de oplossing. Wij verhuren allesdragers en imperiaals zodat uw bagage gemal<i<elijl< en veilig l<an worden vervoerd. Informeer naar de voor waarden Middelharnis. Tel. (0187) 482222 Goeree-Overflakkee B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 centrale verwarming - sanitair OOSTDIJK 49 - SOMMELSDIJK Nieuw gevestigd in Ouddorp AcCOUNTANTskANTOOR Hofdijksweg 17a, 3253 KC Ouddorp Tel. (0187) 68 70 66 Fax 68 42 13 VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDtO - REPORTAGE - FOTOORAFIE ^^3 ^3Bn^ era CZ3 en czzi a [ZIJ tm tm czi cj irzi OUDDORP- Weststraai 35 - Tyfoon (0187) 6816121 Fax 683734 -Printshop-Hogaaxml 72-Telefoon 10111) 462400 Hans Hondebrink op de bruine Gershwin (r) met zijn collega Hans Kleene op de vos Wibo staan klaar voor de dagelijkse patrouille over het strand.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 5