Zwerfvuil in Oostflalcltee Daar ging Gerda éclit de boot in I yi/L^ (010) 2741135 Sjtlommieman Politie 24-uurs telefoon: Een sportvisser, een Pieterman en De Zeemanspot Oude tractoren en motorendag Flakkeese hulp naar Polen Haarscheurtjes wegdek Van Brienenoordbrug Nieuwe standplaats bibliotrailer Nieuwe-Tonge Dubbel-expositie beelden en foto's in Theetuin 'de Bongerd' MINNAARD VASTGOED OPHALEN OUD PAPIER DINSDAG 29 JULI 1997 No. 6623 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 482629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 48 3392. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,75 JAARABONNEMENT 57,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 GEMEENTE GOEDEREEDE Aanrijding Vrijdagmorgen om 9.00 uur reed een 67- jarige man uit 's-Gravenhage met zij bromfiets op de Parallelweg van de Brouwersdam in Ouddorp. Bij het voor bijrijden van een vlaggemast waaide er een touw van de vlaggemast in zijn gezicht waardoor hij kwam te vallen. Hij liep licht letsel op. Zaterdagmorgen om 10.30 uur werd gemeld, dat er een dode ree lag op Rijks weg 57 tussen Goedereede en Ouddorp. Het dier is waarschijnlijk slachtoffer van een aanrijding. Het is niet bekend wie het dier heeft aangereden. Zaterdagavond om 20.45 uur vond op de Dijkstelweg in Ouddorp een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Een 45-jarige man uit Zoetermeer reed met zijn auto vanaf een uitrit de Dijkstelweg op. Daar reed een 19-jarige man uit Hardinxveld-Giessendam met zijn auto. Na de botsing reed de man uit Zoeter- meer met zijn auto een schurveling op, reed een lantaarnpaal omver en kwam met zijn auto op zijn kant tot stilstand. Zijn auto begon brandstof te lekken en de stroomdraden van de lantaarnpaal lagen bloot. Daarom werd de brandweer gealarmeerd. Er ontstond geen brand. Niemand liep letsel op. Zondagavond om 19.30 uur zijn een 21- jarige man uit Dirksland en een 19-jarige vrouw uit Sommelsdijk bij een verkeers ongeval op de Provincialeweg tussen Goedereede en Stellendam gewond geraakt. De auto, die werd bestuurd door de man, kwam uit de richting Stellendam en is met de rechterwielen in de berm geraakt. Na een stuurcorrectie is de auto aan de linkerkant van de weg tegen een duiker gereden, over de sloot gevlogen en ondersteboven in graanakker tot stil stand gekomen. De beide inzittenden werden per ambulance naar het Dijkzigt- ziekenhuis in Rotterdam gebracht. De auto werd onherstelbaar vernield. Vechtpartij Zondagmorgen om02.50 uur ontstond in een horecagelegenheid in Ouddorp een onenigheid tussen enkele jongelui. Eén van hen gooide een bierglas in het gezicht van een ander. De mogelijke dader (een 20-jarige man uit Nieuwe Tonge) werd door de politie aangehou den en in de boeien geslagen. Terwijl hij geboeid was kreeg de man een vuistslag in zijn gezicht van een 22-jarige man uit Rotterdam. Die werd toen ook aangehou den. GEMEENTE MIDDELHARNIS BRAND Zaterdagnacht moest Se brandweer van Middelhamis uitrukken voor een brand in een woning aan de Spuistraat. De brand is waarschijnlijk ontstaan omdat de bewoner met een brandende sigaret in slaap was gevallen. De man was wakker geworden van de rook. Een man uit het dorpje Ingen kwam toevallig langs en zag wat er aan de hand was. Omdat de huisdeur niet op slot zat, kon hij naar binnen. Hij haalde het slachtoffer uit zijn woning en waarschuwde de brandweer. Man met pistool e.d. Zaterdagavond om 22.30 uur werd een 25-jarige man uit Rotterdam aangehou den bij de bushalte aan de Dorpsweg in Sommelsdijk. Er was een tip binnenge komen, dat de man in het bezit zou zijn van een vuurwapen. Hij bleek een imita tiepistool bij zich te hebben. Daar bleef het niet bij, want hij had ook een spuit bus met CS-gas en verdovende middelen op zak. De man is aangehouden en inge sloten. Hij werd al voor andere vergrij pen gezocht door de politie van Goeree- Overflakkee. GEMEENTE OOSTFLAKKEE Aanrijding Vrijdagmiddag om 15.05 uur vond een aanrijding plaats op de T-kruising Rijks weg 59 Provincialeweg N59 in Oude Tonge. Daarbij waren vier personen auto's betrokken. Een drietal auto's ston den achter elkaar stil voor de verkeers lichten. Een 26-jarige man uit Ridder kerk zag dit te laat en botste tegen de achterste van de drie en schoof de auto's tegen elkaar. Een 20-jarige vrouw uit Waalwijk die in de voorste auto zat liep letsel op aan haar rug en werd per ambu lance naar het ziekenhuis in Goes gebracht. Rijden onder invloed Zondagmorgen om 00.45 uur werd een 42-jarige man uit Piershil op de Magda- lenadijk in Oude-Tonge betrapt op het rijden onder invloed van alcohol. De uit- j slag van de ademanalyse bedroeg 630 ug/1. (max. is 220 ug/1. toegestaan). Het rijbewijs van de man werd gevorderd. GEMEENTE DIRKSLAND Vechtpartij Zondagnacht om 2.15 uur kregen enkele jonge mensen ruzie in een horeca-gele- genheid in Melissant. Daarbij werd één van de mannen, een 24-jarige man uit Melissant door de ruit van een deur geduwd. Het glas veroorzaakte behoor lijk letsel. De man is voor zijn verwon dingen behandeld in het Zuiderzieken huis in Rotterdam. Daarna heeft hij aan gifte gedaan bij de politie. Een onder zoek naar de dader wordt ingesteld. Het ontstaan van kleine 'vuilnisbelten' wordt in de gemeente Oostflakkee een steeds vaker voorkomend probleem. Re gelmatig gebeurt het dat de mensen bin nen of buiten de dorpskernen hun huis vuil aan de kant van een weg dumpen. Dit zorgt niet alleen voor veel overlast voor medeburgers, maar ook voor veel ergernis. Een voorbeeld van een plek waar steeds opnieuw huisvuil en/of oud ijzer wordt neergegooid is het terrein aan de Bene den Oostdijk in Den Bommel, naast de container voor oud papier, zoals op de foto te zien is. In tegenstelling tot de andere gemeenten op Goeree-Overflakkee, heeft de ge meenteraad van Oostflakkee besloten het huisvuil en oud ijzer gratis op te halen bij de mensen. De raad was van mening dat de kosten voor het ophalen van grof vuil voor rekening van de gemeente dienden te komen. Daarnaast was men bang dat de burgers hun huisvuil in de polders zouden gaan dumpen als men er voor moest gaan be-talen. Ondanks het feit dat elke woensdag het grof vuil gratis voor de deur afgehaald wordt, wil een aantal mensen toch direct van hun vuil af en gooit het zomaar ergens neer. Het college doet een beroep op u om van Oostflakkee geen vuilnisbelt te maken. Eén telefoontje naar het ISGO (487711) is al voldoende om Oostflakkee schoon te houden. Dit voorkomt veel ergernis. Maandag 28 juli was het sportvissers vaartuig "Mijntje" aan het vissen in het Goereese Gat, toen een 66-jarige inwo ner van het Duitse Berg Komen gestoken werd door een Pieterman, een vis met giftige stekels in de rugvin en op de kieuwdeksels. Er volgde een pijnlijke locale reactie en de man werd min of meer onwel. Er werd direct kontakt opgenomen met de kustwacht, post Oud dorp, die om ongeveer halféén 's mid dags de bemanning van De Zeemanspot oppiepte, die onmiddellijk uitvoer. Zij haalde de onfortuinlijke sportvisser van de Mijntje af bij de uiterton en keerde onmiddellijk terug naar de haven van Stellendam. Aan boord van De Zeeman spot werd door de bemanning eerste hulp verleend. Inmiddels werden via de kust wacht ook een arts en een ambulance gewaarschuwd, die de reddingboot ston den op te wachten toen deze even over tweeën in de haven van Stellendam arri veerde. De patiënt was overigens al weer zover opgeknapt dat hij zelf in staat was de trap bij de aanlegplaats op te lopen, alvorens hij met brancard en ziekenauto vervoerd werd naar het ziekenhuis te Dirksland. Op 2 augustus zal er voor de 6e keer weer een oude tractoren- en motorendag worden georganiseerd. Dit evenement zal plaatsvinden aan de Oostdijkseweg 23 te Goedereede. Behalve dat er oude tractoren en statio naire motoren te zien zullen zijn, is er een demonstratie ploegen en dorsen. Er komen oude fietsen, nieuwe en oude vrachtwagens, legervoertuigen en oldti merauto's. Een modelbouwclub uit Flakkee zal hun boten komen demonstreren. Er wordt brood gebakken in een ouderwetse oven en 's ochtends is een gratis ballonwed strijd voor kinderen waarmee leuke prij zen te winnen zijn. Om 11.00 uur is er een rondrit door Goe dereede en omstreken. De dag is van 10.00 uur tot plm. 17.00 uur. De toegang is gratis. Vandaag vertrok voor het Polen Depot uit Nieuwe Tonge Jan Gebraad en Jan Blok met het volgende programma: Dinsdag reis naar de grens, helaas is ons pension in Slubice geëvacueerd zodat we elders onderdak moeten zoeken. Woensdag de 800 km. naar Elk, in het kindertehuis zijn onze kamers gereser veerd. De laatste jaren slapen we in onze tehuizen; je leert mekaar beter kennen en ziet nu ook wat er werkelijk nodig is. Donderdag verdelen we de 14 dagen geleden verstuurde hulpgoederen; kle ding, fietsen, surfplank, stofzuigers en speelgoed. Vrijdag gaan we in de psychiatrische inrichting Nowa Wies de vracht kleding, rolstoelen, fietsen verdelen en zullen hel pen met de installatie van de door de Fam. Krijger geschonken kapsalon. Zaterdag maken we een rondvaart over de Mazurien Meren met de kinderen van het kindertehuis. Zondag ontbijt met de kinderen: Flak- kees krentebrood, 's middags bieden we aan: gegrilde kip, friet en appelmoes. Maandag gaan we met de kinderen naar het spoorwegmuseum en maken een rondrit met een antieke trein door de bossen. Dinsdag zakken we af naar het zuiden en logeren in het huis van een kennis te Kety. Hier stond ook 1.30 mtr. water. Woensdag en donderdag zullen we kijken welk kindertehuis in het watersnoodgebied hulp nodig heeft. De distributie in het getroffen gebied is nog niet geregeld; de berichten zijn verwar rend en officiële instanties spreken elkaar tegen. Met eigen ogen zien is het beste. Van onze reis maken we weer een videofilm. U kunt deze afhalen bij Stich ting Polen Depot. Langeweg 50 (ingang Gebar) Nieuwe-Tonge. Goeree-Overflakkee B.V. Het is meer te doen gebruikelijk dat een bruidspaar op de trouwdag de weg naar 't gemeentehuis in een fraaie trouwauto aflegt, dan dat daarvoor, op 't droge nog wel, een boot gebruikt wordt, maar jl. vrijdag (inderdaad, de middag waar op het zo regende) is dat laatste in Dirksland toch gebeurd. Gerda van Putten en Alex Kok hadden trouwens niet zélf voor dat afwijkend vervoer gekozen; dat was door hun kornuiten van de Ouddorpse Reddingsbrigade zo georganiseerd. Zowel bruid als bruidegom is lid van de brigade, zij het langst maar sinds ze Alex een keer had meegetroond is ook hij fanatiek brigadelid geworden. Ze hebben elk een baan, maar letterlijk al hun vrije tijd brengen ze bij de reddingspost aan het Flaau- we werk in Ouddorp door, paraat om hulp te bieden wanneer dat nodig is. Vrijdag hadden de twee geen dienst en kon zelfs de boot Veero' voor het exclusieve karwei worden ingezet. Met het bruidspaar aan boord is de 'Veero' vanaf Vroonlande waar vanuit de auto werd 'overgescheept' achter een Jeep door de straten van Dirksland geloodst, een kalme reis zoals die ook het bruidspaar werd toegewenst, 't Is wel een nat tochtje geworden, maar de bruid heeft'es grimmig naar de lucht geke ken en ze heeft het met a.s. man en het bruidsmeisje toch aan gedurfd, haar jurk, boeket en haar op 't strand gebronsde blote rug zijn dan wel nat geworden, maar een kniesoor die daarop keek. Gezinsuitbreiding zal - bij het bereiken van de reguliere leef tijd - uitbreiding van het brigadebestand ten gevolge hebben, dat lijkt de nazaten van Gerda en Alex wel ingeboren te zullen worden. Tijdens een routinematige controle van de Van Brienenoordbrug zijn in het beweegbare gedeelte van het wegdek haarscheurtjes geconsta teerd. De haarscheurtjes bevinden zich in zowel de epoxylaag (asfalt) als de staalplaat die eronder ligt. Naar de oorzaak van de haarscheurtjes is onderzoek gaande. De eerste resultaten van het onderzoek wijzen uit dat de oor zaak van de scheurvorming is te vinden in vermoeiings-verschijnselen. Als ge volg van intensiteit en hoogte van de be lasting is de Van Brienenoordbrug een van de zwaarts belaste bruggen in Neder land. Ten tijden van de bouw van de brug is geen rekening gehouden met enkele on verwachte ontwikkelingen die van in vloed zijn op de vermoeiings-levens- duur. Zoals gebruikelijk is, is uitgegaan van de Europees geldende normen. In de huidige (Europese) voorschriften wordt wel rekening gehouden met deze ontwik kelingen (regelmatige overschrijding van de toegestane aslasten, verschuiving van dubbel gemonteerde 'normale' banden naar enkele gemonteerde breedbanden en verhoging van de bandenspanning). De herstelwerkzaamheden aan de brug zullen ongeveer twee weken in beslag nemen. In deze periode zullen ook ande re onderhoudswerkzaamheden aan de brug worden verricht. Gedurende de werkzaamheden zal de rechter rijstrook van het beweegbare gedeelte afgesloten blijven. GEMEENTE GOEDEREEDE Verlaten plaats ongeval Maandagmiddag om 13.00 uur werd een 40-jarige vrouw uit Rhenen gewond bij een verkeersongeval op de Nieuw Wes- terloosedijk in Goedereede. Zij fietste met enkele anderen op de Nieuw Wester- loosedijk toen zij werden ingehaald door twee personenauto's. Achter de laatste auto hing een caravan. Tijdens het voor bijrijden werd zij geraakt door de cara van. De vrouw viel in de berm en heeft waarschijnlijk een kniefractuur opgelo pen. Zij is voor onderzoek en behande ling naar het ziekenhuis in Dirksland ge bracht. De bestuurder van de auto (vermoedelijk een zilverkleurige Opel Omega) met de caravan is na het ongeval doorgereden zonder zijn identiteit bekend te maken. OOLTGENSPLAAT De ophaalploeg van oud papier, ten bate van de zending van de Geref. Gemeente is voornemens D.V. donderdag 31 juli a.s. de bekende rondgang door het dorp te maken. De start is 's avonds om 6 uur. Vriendelijk verzoek alles in dozen of ge bundeld gereed te zetten. Met dank voor de medewerking. Met ingang van 6 augustus staat de bi bliotrailer in Nieuwe Tonge op een ande re standplaats. De nieuwe standplaats is de Prins Bemhardstraat op de hoek Prin- sessenstraat. De openingstijden van de bibliotrailer zijn iedere woensdag van 15.00 - 17.30 uur en van 18.00 - 19.30 uur. De biblio trailer bevat 5000 banden. Boeken die niet aanwezig zijn in de trailer kunnen gereserveerd worden bij andere bibliot heken. De bibliotrailer wordt in de loop van 1997 gerenoveerd zodat Nieuwe- Tonge straks kan beschikken over een volledig gerenoveerde rijdende biblio theek met nieuwe media zoals CD's, videobanden en CD-ROM's. Beelden van steen en keramiek Amieke de Knegt maakt plastieken van uiteenlopende materialen. Sinds zij in 1992 begon met een cursus beeldhouwen heeft het drie-dimensionale werk haar niet meer losgelaten. Als ze met ruwe hardsteen werkt, gebruikt zij de oor spronkelijke vorm als inspiratiebron, om dan door zo min mogelijk weg te hakken tot een sprekend resultaat te komen. Maar ze werkt ook met mergel en spek- steen, die weer tot andere vormen uitno digen. Belangrijk vindt zij, dat haar beel den 'aaibaar' zijn, „je moet ze kunnen strelen". Dit werk vertoont verwantschap met dat van Henry Moore en Babara Hepworth. Maar ook boetseert zij graag. In de klei vindt zij een grotere vrijheid tot vormen. Zij kan er sneller en daardoor impulsie ver mee werken. Haar keramiek nodigt ook wel tot aanraken uit, maar is veel kwetsbaarder. Een uitgesproken voorkeur voor één dezer tegengestelde technieken heeft zij niet: zij past ze afwisselend toe. De klei prikkelt haar fantasie, steen beteugelt die juist. Afrikaanse foto-portretten Karin Senders is de andere exposante. Zij heeft een drukke baan als jeugd- maatschappelijk werkster, maar reist in haar vrije tijd graag en ver, bij voorkeur door Afrika. Soms een paar keer naar hetzelfde land, zoals b.v. Ethiopië. Het boeit haar te zien, hoe vriendelijk de mensen daar zijn ondanks de hardheid van het bestaan. Het is een christelijk land met zeer oude cultuur en doordat het ooit gekoloniseerd is geweest, heeft de samenleving nog een authentiek, haast middeleeuws karakter. Een ander gebied, dat bij haar favoriet is, is West-Afrika. Daar leven de mensen uitbundig, kleurrijk en extravert. Op de markt en in de bus komt ze het meest di rect met het dagelijks leven van de men sen in aanraking. Haar belangstelling voor de medemens heeft niet alleen haar beroepskeuze be paald, maar duidelijk ook het karakter van haar reisfoto's: de prachtige portret ten van mensen, die zij daar ontmoette, zijn duidelijk méér dan oppervlakkige toeristische plaatjes. De expositie wordt de hele maand augus tus gehouden in Tlieetuin 'De Bongerd', Molendijk 65, Herkingen. Openingstij den zijn van 10.30 tot 22.30 uur, dage lijks behalve donderdags. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflal<l<ee Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestroat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)48 2606 VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDIO - REPORTAGE - FOTOanAFtE 1=1 1=1 en c=i i=g OUDDORP-WBststraat 35-Tel»foon (0187) 681612/Fax SS3734 Printshop Hogezoom 172-Tyfoon pill) 462400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 1