EIIAriDEtl-tllEUWS BINGO in Ouddorp Kampeerders blijven kiezen voor de georganiseerde kampeerboer Schoolreisje peuter speelzaal 'De Gornet' een groot succes 2e Blad VRIJDAG 25 JULI 1997 No. 6622 Deze vraag- en antwoord-rubriek staat geheel ten dienste van de lezer die er kosteloos gebruik van kan maken. Uw vragen op velerlei gebied kunt u sturen aan: Redactie Eilanden-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Middelharnis, met in de linkerbovenhoek 'Vragen-rubriek' vermeld. De vragen worden door deskundigen beantwoord en zullen binnen enkele weken na de inzending compleet met antwoord in deze rubriek worden gepubliceerd. foaaiE 6ID9 Waar is dat adres voor inlichtingen over de sociale wetten gebleven, dat de volle dige teksten van die wetten kon verstrek ken? Antwoord: Dat Voorlichtingscentrum Sociale Verzekering, is verhuisd naar Catharijnesingel 47, Postbus 19260, 3501 DG Utrecht, tel. (030) 2306755. KLIM OOOQ Hoe kun je de klimop op een huis fris en verzorgd houden? Antwoord: Zelfhechtende klimop ont trekt vocht aan de stenen, dus helpt ze uw huis droog te houden. Niet weghalen dus. Wel kunt u met de heggeschaar om de paar jaar dode bladeren, kale takken, verlaten vogelnestjes en te hoog over de goot en onder de pannen groeiende ran ken verwijderen. KOPtaSM Hoe krijg ik een vies geworden koperen halskettinkje schoon? Antwoord: Leg uw halsketting een nacht in een bakje met petroleum. Al dat zwart en het kopergroen laat dan los. Als u de ketting goed droog gewreven hebt, kunt u haar met een vleugje koperpoets oppoetsen, maar zorg wel, dat er niets van die pasta tussen de schakels achter blijft! 0F waum Is er een adres waar je kunt aankloppen als je het 'Hoe en Waaróm' niet meer weet of begrijpt van de nieuwste spel ling? Antwoord: Ja, De Taallijn, Spuistraat 134, 1012 VB Amsterdam, telefoon (020) 6382206. SVR waarschuwt kampeerders voor zakkenvullende boeren Het leek voor de kamperende vakan tieganger een welkome verruiming: de overheid ging iedere vorm van platte landsvernieuwing subsidiëren en ging de boeren stimuleren 'zich op de re- creatiemarkt te storten'. Voor de kam peerder zou dit dan meer keus in de vakantiebestemming gaan betekenen. Het pakte echter minder verruimend uit dan men dacht, want 'de recreant kiest tóch weer voor een vakantie bij de georganiseerde kampeerboer' con stateert de Stichting Vrije Recreatie. Het is een bekend gegeven dat de Neder landse boeren moeilijke tijden doorma ken. De invoering van o.a. superheffin gen, melkquota en mestbeperking was er de oorzaak van dat hun inkomen in de laatste jaren drastisch daalde. De subjec tieve voorlichting door diverse organisa ties gaf boeren het idee dat het kamperen bij de boer slechts een kwestie is van in een paar weken je zakken vullen met het vakantiegeld van de recreant. Degenen die op deze manier - zonder enige kennis van zaken - onlangs een plattelandscamping zijn begonnen, heb ben inmiddels geconstateerd dat dit een totaal verkeerde conclusie was. Zij wor den direct al geconfronteerd met het feit dat zij weinig tot geen klanten op hun erf krijgen, want er is geen organisatie die de recreant naar hen doorverwijst, zoals wél de Stichting Vrije Recreatie (SVR) dit doet met de bij hen aangesloten kam- peerboeren. Ook voor de recreant is het een riskante zaak om zijn vakantie op een dergelijke adres te boeken. Er zijn geen regels aan gaande milieu, hygiëne en tarieven en er is geen organisatie die deze zaken con troleert, dus men is overgeleverd aan de willekeur van de boer. De SVR is de enige organisatie, waarbij kampeerboe- ren en recreanten samen zijn aangeslo ten, hetgeen een waarborg is voor rust, ruimte en betaalbaarheid. De 80.000 donateursgezinnen van de SVR hebben inmiddels ontdekt dat de SVR-kampeerboer geen zakkenvuller is, maar gewoon een graantje wil meepik ken uit de recreatiekoek. De oorspronkelijke filosofie 'een stuk je ontwikkelingshulp bedrijven in eigen land (inmiddels uitgebreid met overig Europa)' gaat voor de SVR nog steeds op. De SVR adviseert nieuwe kampeerboe- ren en recreanten zich aan te sluiten en te profiteren van de ervaring die de SVR al een kwart eeuw lang heeft met recreatie op het platteland. Daardoor neemt het aantal overnachtingen op de SVR-cam- ping elk jaar weer toe. De kampeerboer en de recreant is er gelukkig mee. De twaalfhonderd in Nederland gevestig de SVR-kampeerboeren staan klaar om, samen met de kampeerder, van het sei zoen 1997 iets goeds te maken. Natuur lijk werkte het weer in de afgelopen tijd niet bepaald mee, maar ondanks dat is het op de SVR-campings weer als van ouds een gezellige drukte en spreekt men van een goede seizoensstart. Met de hui dige slechte weersomstandigheden is het niet verwonderlijk, dat het buitenland - waar zo'n zeshonderd kampeerboeren onder de SVR-vlag varen - spreekt van een grotere toeloop van kampeerders dan anders in deze tijd van het jaar. Voor meer informatie over het kampe ren bij de SVR-boer: Stichting Vrije Recreatie, Meerkerk, telefoon (0183) 352741. Fax (0183) 351234. „FFItf /OflffiFlV U/Off GUn uautn SNiiOEN" In de Met Raad en Daad-rubriek in de krant van 27 juni plaatsten we de oproep van een lezer hem te helpen aan de tekst van het - door hem in 1943 op school geleerde - liedje over de jongen die geen haver snijden wou. De inzender gelieve zich nog'es bij ons te melden want we hebben de tekst - in Nederlands en Duits - voor hem beschikbaar. Dhr. lm. de Waal uit Wolp- haartsdijk was zo vriendelijk ons dat toe te sturen. SEINPOST Heeft Morse, toen hij de telegrafie uit vond, reeds gebruik kunnen maken van electriciteit? En hoe werd er naar Napo leon geseind van de Schevenirigse Sein post, die er volgens mijn opa nog jaren stond? Antwoord: Vóór Morse het 'vèr-schrij- ven' met de punten en strepen bedacht, seinde de mens berichten over per tam tam, of rookpluimen. De legers in vroe ger eeuwen gaven de soldaten signalen met trommels en trompetten; schepen waarschuwden elkaar met het geluid van fluiten, misthoorns en later kanonscho ten. Om grotere afstanden te overbrug gen ontstak men vuren op hoge bergtop pen. Door de jaren heen heeft men met diverse signalen geëxperimenteerd. Het was de Franse natuurkundige Claude Chappe, die in 1763 aan de Nationale Conventie een systeem voorlegde, waar mee de optische telegrafie praktisch mo gelijk werd. Napoleon heeft dat toege past. Hij liet Engeland bewaken door langs onze kust tot Den Helder toe op hoge duinen en kerktorens masten te laten planten met uitklapbare vleugels (in de vorm van vlinders) en met ra's, waaraan langs lijnen overdag bollen en 's nachts lantarens op verschillende hoogten werden opgehangen. Door die posities te veranderen, konden de tele- grafisten veel sneller dan een koerier te paard een telegram naar Parijs sturen. Een bekende 'seinpost' bevond zich te Scheveningen, op het hoogste duin langs het strand bij de Oude Kerk. De top van dat hoge duin is in 1881 afgegraven. Daar verrees Hotel 'Seinpost', waar uw grootvader herinneringen aan heeft. Intussen probeerden tal van technici als Ampère, Gauss, Volta, Weber, Wheat- stone enz. de uitgevonden electriciteit te benutten en met 26 of meer draden 26 letters over te seinen, maar het was pas Samuel Finley Breese Morse (1791- 1872), hoogleraar in de electrotechniek te New-York, die het in 1837 lukte om langs één enkele draad, en de aarde als retourleiding, elke willekeurige tekst in punten en strepen door te seinen. Dank zij de radio kon dat later ook draadloos. De scheepsramp van de 'Titanic', die in 1912 op een ijsberg stootte, hetgeen 1503 slachtoffers vergde, bespoedigde de maatregelen om radiotelegrafie op schepen verplicht te stellen. Zaterdag 26 juli organiseert de Stichting Motorsport Promotie een GROTE BINGO in M.F.G. de Dorpstienden. Er zijn deze avond nog veel fantastische prijzen te winnen: Kleuren TV 53 cm met teletekst. Stereo met CD, Combi magnetron, Koelkast 260 Itr., enz. En keuze uit ruim 600 schitterende prij zen of geldprijzen. Het 'verrassingspakket' gaat er ook deze avond weer uit en, wie weet wint u dit pakket wel. Kosten: 24 Bingo-kaarten (8 ronden) ƒ20,-. Superronde 5,00. Iedereen is welkom. Zaal open om 18.30 uur, aanvang bingo om 20.00 uur. Moeder heeft vanmorgen de schut ting schoongeborsteld. Ontdaan van alle spetters en vogelpoep. Re den voor een huisjesslak, om daar over een baantje te trekken. Hij/ zij produceert nu een slijmspoor op het schone houtwerk. Geen ge zicht. Die slak moet de bosjes in. Daar hoort dat beest. Maar op eigen houtje kan dat een paar uur duren. Dus gaan we hem/haar een handje hel pen. We grijpen er naar en kijken gelijk naar de bovenrand van de afscheiding. Als we dat weekdier nu over de schut ting wippen, zijn we er meteen vanaf. Maar nee, dat staat niet netjes, en boven dien, het helpt toch niet. Hij/zij komt toch weer terug. Man en vrouw Zoals u ziet praten we over hij/zij en hem/haar. Dat komt, onze tuinslak is her- mafrodiet: tweeslachtig. Het diertje heeft zowel mannelijke als vrouwelijke ge slachtsorganen. Het beestje zou dus zich zelf kunnen bevruchten. Maar dat wordt toch niets omdat zijn/haar zaad- en eicel len niet gelijktijdig tot rijping komen. Onze tuinslak heeft van 't voorjaar ook een partner moeten aanklampen om de soort in stand te houden. Heeft dan die tweeslachtigheid nog wel zin? Jawel. Ze hoeven namelijk nooit lang naar die ander te zoeken. Dat compenseert hun trage gangetje. Met de eerste de beste die ze tegenkomen kunnen ze al een af spraak maken. Verkeerde kleur Is het een tuinslak of een veldslak? Die twee soorten worden zelfs door dierkun digen verward. De veldslak schijnt een bruine lip rond de rand van de schelp te hebben terwijl die bij de veldslak wit is. Maa rnu is er weer ontdekt dat beiden wel eens wat anders willen. En dan komt het voor dat ze allebei een lip hebben van de verkeerde kleur. Dus staan de on derzoekers weer te twijfelen. Maar wij maken ons niet moeilijk. De tuinslak heet, volgens Landelijk Nederland C. hortensis. Maar Lecturama maakt er Helix asparsa van. En daar houden we het bij want die geeft aan de veldslak de naam Helix nemoralis. Een mooie Ook dit jaar organiseerde de Peuterspeel zaal 'de Gornet' in Ouddorp weer een fantastische schoolreis. Een hele week lang reed elke middag Ellen de Vries met de Huifkar en het paard Jerome voor, om de peuters met leidsters op te halen voor een tochtje over de kop van het Eiland Goeree en een leuke picknic- en spelletjesstop (als het weer het toeliet) aan de Oostdijkse- weg in de tuin bij de gastvrije fam. Sam- som of in de hal van de Peuterspeelzaal. Voor de kinderen was vooral het zitten voorop de bok naast koetsier Ellen de Vries een feest, waar de enkele regen naam. Helix, en zeer toepasselijk. Het woord betekent schroef, spiraal. Dat ziet dan op de windingen van het huisje op de rug van onze tuinslak. Dat zijn er vijf. De krop Waar komt Helix vandaan? Misschien wel van het naastgelegen adres. In onze tuin groeit geen sla, geen sleutelbloem, geen brandnetel. En dat lust deze tuin- kruiper nu zo graag. Voor fruit hoeft-ie niet naar de buren. En bij ons liggen er wel eens dode regenwormen op de te gels. Dat zijn smakelijke hapjes voor de slak. En, zeg nou zelf, hij doet er nog goed werk mee ook. Als we nu goed naar hem kijken dan is het net of de monddelen bewegen. Smakt hij nog wat na? Nee, dat zal wel niet want het voed sel dat hij is tegengekomen is naar een verwijding van het darmkanaal gestuurd. Zeg maar, naar de krop. Zo is het dier in staat om in korte tijd veel naar binnen te werken. Thuis kan Helix op zijn gemak gaan zit ten verteren. Door deze levenswijze is de slak ook in staat een poosje te vasten. Als u dus onder een blad een slak zo stil letjes in het duister vindt, dan zit-ie waarschijnlijk nog na te genieten van de maaltijd. .t Naar huis Helix knabbelt het liefst aan rottend ma teriaal. Maar bij gebrek daarvan durft hij ook wel een plantenblad aan te pakken. druppels die er vielen, geen afbreuk aan deden. Het was een schoolreisje wat zeker voor herhaling vatbaar is. Peuterspeelzaal 'de Gornet' in Ouddorp biedt de mogelijkheid, voor peuters vanaf 2Vi jaar, samen met gemotiveerde en ervaren leidsters, in vaste groepen te leren spelen met leeftijdsgenootjes. Dit kan op 2 dagdelen in de week, in een mooie ruimte met mooi speelgoed. Peuterspeelzaal 'de Gornet' is gevestigd aan de Dorpstienden nr. 3 (naast het Ver enigingsgebouw). Vanaf september 1997 zijn er nog enkele plaatsen vrij om kinderen vanaf 2% jaar tot 4 jaar een leuke tijd op de peuter speelzaal te geven. Opgeven kan vanaf de leeftijd van 2 jaar, bij de leidsters of bij Heleen Spuybroek, tel.nr. (0187)683042. s. Qe Gaat u maar rustig slapen. Wij verhulzen uw meubelen als eieren. flakkee verhuizingen b.v. Om taaie bladeren te kunnen verorberen heeft hij een rasptong waarop hoomach- tige puntjes in drie rijen zijn gerang schikt. De grootste in het midden en de twee kleinere aan weerskanten. Die ge tande tong wordt door speciale spieren in beweging gezet. Als Helix zo zijn dage lijkse kost bijeen heeft gescharreld, gaat hij weer terug naar huis, naar het ver trouwde slaapplekje. Luister maar even naar de dierenencyclopedie van Spec trum: ,,Wie de slakken kwijt wil en ze daarom over de schutting gooit, moet weten dat ze zeker terug zullen keren, al moeten ze er voor over die schutting klim men" Eigen gangetje Inmiddels is Helix weer een eindje opge schoven. Maar, zoals gezegd, geen ge zicht op het schone houtwerk. Daarom nu een flinke tik tegen de smalle planken en dan tuimelt de slak in de planten langs het hek. Kijk vriend, daar hoor je thuis, in de geborgenheid van deze lage strui ken. Doch Helix denkt er anders over en begint regelrecht aan de reis over het brede tegelpad naar de achtertuin. Dat is een dikke twee meter kruipwerk over een bestrating die niet overal zo gladjes is. Daar trekt hij zich niets van aan. Ieder puntje of ander obstakel wordt verme den. Nee, hij gaat er niet met een boog omheen. Gewoon rechttoe rechtaan er overheen. Doet dat geen zeer aan die ge voelige kruipzooi? Welnee, het plekje, waar een punt zou prikken, wordt ge woon ingetrokken. Niets aan de hand, beter gezegd: aan de kruipvoet. Hoe lang zou hij er over doen? Naaktslakken kunnen zo'n twee centime ter per minuut halen. Dat zijn er dus 120 per uur. Maar slakken met een schelp op hun rug doen er wat langer over. Hun huisje schijnt de mobiliteit wat te belem meren. Nu heeft Felix daar geen weet van en ook geen boodschap aan. Die gaat gewoon z'n eigen gangetje. Laten we nu eens aannemen dat hij ruim een meter per uur aflegt. Dan kunnen we hem twee uur de tijd geven om over te steken. Vooruit, van start. Dan gaan wij uitge breid van koffie en een stroopwafel ge nieten. Streepjescode Een uur later met de camera naar buiten. U ziet het, onze Helix is een 'snelsprin ter'. Nog een paar flinke golvende kruip bewegingen en hij duikt onder in de schaduw of luwte van het grootste blad. Er zal wel een zucht van verlichting door zijn weke lichaam gaan nu de merels zijn streepjescode niet hebben opgemerkt. Moeder heeft intussen hier en daar wat onkruid weggehaald. Dat gaat altijd de bruine container in. „Moet je niet doen", lezen we in een slakkenverhaal. „Die uit getrokken planten kunt u veel beter op een vochtig plekje in de tuin deponeren. Daar gaan ze liggen verleppen en rotten en dat nu juist lusten de slakken veel lie ver dan levende planten". Dit is dus de tweede keer dat de literatuur er ons op wijst dat de slak het liefst zijn/haar buik je vult met bedorven tuinafval. Dus hup, daar gaan de gesneefde planten tussen de levenden. Benieuwd wat de voorkeur ge niet van onze Helix de tuinslak. J.V.P. -43- Burgemeester Luitingh wuifde achteloos met de hand. „Goed hoor!" zei hij. Titus kwam daarop met het verzoek voor de dag aan Nella Zorgdrager te denken, als het personeel voor de school zou wor den gekozen. De burgemeester liep met een warm. „Ik moet u bekennen", zei hij, „dat ik dit helemaal niet wist! Zo zo, we hebben dus een gediplomeerde kleuteron- derwijzeres in de gemeente! Dat is prachtig! Het schooltje is natuurlijk iets geheel nieuws voor het dorp, maar een rasechte inboorlinge voor de klas zou wel eens wonderen kunnen uitwerken!" Hij knipoogde. „Zoiets neemt direct een goed deel van de argwaan voor het nieuwe weg, ziet u!" Titus lachte. „U schijnt het met de gemeente ook niet altijd even gemakkelijk te hebben", zei hij. Gemakkelijk?" De vroede vader schudde het hoofd, terwijl hij een aantekening maakte. „Ik zal dat meisje oproepen, zodra het zover is", zei hij. „Eh..."Hij schoof Titus verstrooid een doos siga retten toe. „Eh... O ja, gemakkelijk? Als ik u alles vertelde, wat ik hier heb beleefd, de eerste maanden toen de Maatschappij hier werkte, dan zou u me misschien niet eens geloven. „Dan zouden het wel heel sterke verhalen moeten zijn", zei Titus droog. De burgemeester keek hem verbaasd aan. „U hebt gelijk", zei hij daarop timide. „Ik dacht er eigenlijk niet aan, dat u hier een gemeente in de gemeente hebt.Hij zweeg een ogenblik en zocht tussen de papieren op zijn bureau. „De heb hier een paar cij fers", zei hij geestdriftig. „De produktie van de Maatschappij loopt met sprongen omhoog! Het vorige jaar werd 5800 ton olie gewonnen: 5800.000 kilogram dus! Maar nu is dat al meer dan verdub beld - en het jaar is nauwelijks drie maanden oud! Binnenkort wordt begonnen met de bouw van het zesde verzamelstation! En eigenlijk staan we nog maar aan het begin... Er werken nu al ruim zestig mensen uit de gemeen te bij de Maatschappij, en het ziet er naar uit, dat dit aantal zal blijven groeien. Het grijpt om zich heen, dominee, en laten we hopen, dat dit zo blijft. Hoe hoger de produktie, hoe beter. Niet alleen voor het dorp, maar ook voor ons land! We kunnen het ge bruiken, gelooft u dat maar! Met de huidige produk tie hopen we een kwart van de Nederlandse behoef te te dekken - en het is zeer de vraag, of we het ooit geheel zelf zullen kunnen redden... Maar in elk geval brengt elke dag ons dichter bij de mogelijk heid, en dat is al heel wat!" Titus knikte. „We hebben het inderdaad nodig", zei hij opstaand. „Het is alleen jammer, dat ze het nog niet allemaal begrijpen. De burgemeester glimlachte. „Gelukkig zijn het er niet veel meer", zei hij. Zijn blik dwaalde naar bui ten en bleef even rusten op het huis van de manu- facturier aan de overzijde. Ook Titus keek er heen. Er kwam juist een vrouw uit de winkel, met een pakje onder de arm. Zij bleef op de stoep staan en keek naar de lucht. Het was opnieuw gaan regenen, met kleine droppels, die traag neervielen. De vrouw trok haar regenjas dichter om zich heen en knoopte een doek over haar haren. Zij zei iets over haar schouder, waarop Smalbil naast haar kwam staan. Ze keken samen naar de snel verduisterende hemel. De vrouw huiverde even. Zij vertrok, toen er een auto stopte. Titus zag, dat het de wagen van dokter Hogeboom was. De manufacturier stond nog op de stoep. Hij ging opzij om de dokter door te laten. Toen hij de deur sloot, klonk het geluid van de winkelbel vaag en als omzwachteld tot hen door. Titus voelde de blik van de burgemeester op zich gericht. Hij keek hem aan. Hij voelde, dat de ander wist waaraan hij dacht. „De dokter", zei hij. „Voor doktershulp schijnt hij Westeroord toch nog niet nodig te hebben", zei de burgemeester. „Ik zag hem zondag weer niet in de kerk". „Nee", antwoordde Titus, „maar ik krijg hem er wel weer!" „Daar twijfel ik niet aan", zei de burgemees ter. „Hij moet anders een verdraaid dikke schedel hebben!" Titus knikte instemmend. „En hij schijnt er warm pjes bij te zitten", zei hij nuchter. „Voor hem bete kent het werk van de Maatschappij alleen maar een verstoring van de wildstand. Alsof hij er één haas minder om neerlegt. De burgemeester haalde de schouders op. „Er wordt inderdaad minder gejaagd dan vroeger", zei hij, „maar er is meer dan genoeg voor de enkele jagers uit het dorp overgebleven. Jachtliefhebbers van bui ten komen hier niet meer zoveel, mar die hebben heus elders wel een veld gevonden. Wat wij daar voor nu al aan welvaart terug hebben gekregen - om van de toekomst nog maar niet te spreken - dringt niet tot onze man door. Hij denkt niet aan een ander, en zelf redt hij het best. Nog wel, tenmin ste. De jacht interesseerd hem, geloof ik, eer dan zijn zaak..." „Hij is te beklagen", zei Titus. De burgemeester trok de wenkbrauwen op. „Te be klagen?" ,,Ja!" Titus wendde zich naar het schrijfbureau en drukte zijn sigaret uit in het asbakje. „Dacht u, dat hij zelf niet voelt, hoezeer hij zich al onmogelijk heeft gemaakt? Maar hij kan niet meer terug, want hij is bang, dat hij dan zijn gezicht verliest... Hij weet niet van toegeven, doordat hij het erkennen van een fout als een schande ziet.Hij begon heen en weer te lopen, van het raam naar de wand er tegenover en weer terug. „Hij loopt met de naam van God op de lippen, maar de nederigheid kent hij niet", ging hij zacht verder. „En de liefde - laten we het daarover maar helemaal niet hebben... Ik ben bang, dat hij de eenzaamste mens van het dorp is, ja, ik weet dat wel zeker.Maar zelf begrijpt hij het niet eens..." „Dacht u?" vroeg de burgemeester. Het klonk een beetje gereserveerd. Het voorgevallene met de let ters op de hoorplaatsen speelde hem door het hoofd, en hij dacht aan hetgeen hem destijds ter ore was gekomen van het gesprek tijdens de pauze van de zangrepetitie, toen Smalbil het met de schoonzoon van Strakke aan de stok had gehad. En hij dacht aan wat hij moest hebben beweerd, over het wegvagen van Oosterveen van de kaart, waarmee de Maat schappij werkte. Het was voor hem nooit een raad sel geweest, hoe men in het dorp op de gedachte was gekomen, de letters te veranderen. Titus kwam weer aan het venster staan. ,,Ik ben ervan overtuigd", zei hij, „dat deze man het moeilij ker heeft, dan wij wel denken. Nederig zijn zonder meer is op zichzelf veel eenvoudiger dan het niet kunnen zijn en het toch te moeten worden. Burgemeester Luitingh keek hem opmerkzaam aan. „Wat u daar zegt, betwijfel ik in het minst niet", zei hij. „Maar hoe wilt u dat bij deze figuur dan wel be reiken?" „Met geduld", antwoordde Titus. „Met geduld?" De blik van de burgemeester werd heel ernstig. „De ben blij, dominee, dat ik niet in uw schoenen sta", zei hij na een korte stilte. „Ik zou hiervoor niet de moed hebben. Ik zou dat geduld ook niet weten op te brengen. De zou e vent, geloof ik, loslaten, en hem in zijn sop laten gaar koken..." Hij zweeg opnieuw even. ,,Nu vindt u mij zeker geen goed christen?" vroeg hij toen. Titus' ogen werden heel groot. „Geen goed chris ten?" vroeg hij verbaasd. ,,lk zal me er wel voor wachten daarover te oordelen, zolang ik van mijzelf niet eens overtuigd ben! (wordt vervolgd) 1» #V 'S 'IBUCB^DE Middelharnis Hellevoetsluis Zierikzee Oud-Beijerland VBtHUIZSS Tel. (0187) 482188 Tel. (0181)320016 Tel. (0111)413163 Tel. (0186)613624

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 3