z/ E) Van bruin blauwtje tot Bruin zandoogje PREDIKBEURTEN Een goed begin is het iiaive werk Opbrengst Rommel markt Woord en Daad te Ouddorp Oud papier Herkingen Aan de inwoners van Sommelsdijk Shantala babymassage Rumptstad hoekschoffel RSH4x90 Reddingsdemonstratie strand Ouddorp In 1998 einde aan wachttijden voor rij-examens Beginnend dakbrandje in de kiem gesmoord 't Zal je maar gebeuren Grote partij varkensvlees wordt diepgevroren HET KIJKVENSTER Gevonden en vermiste dieren Biz. 2 EILANDEN-MEUWS VRIJDAG 25 JULI 1997 Blik op kerk en samenleving - Niet aangemelde wetten - Diverse blunders - Onbegrijpelijk Elke Nederlander wordt geacht de wet te kennen. Dat kunt u te horen krijgen voor het geval dat u een bekeuring oploopt en u probeert zich te verdedigen met het argument dat u niet wist in overtreding te zijn. Begrijpelijk, want anders zou elke burger zich, teneinde een sanctie te ont lopen, op zijn onkunde kunnen beroepen. Maar hoe weet je of een wet rechtskracht bezit? Die vraag is sinds enige tijd actu eel. Want in Europees verband is ieder land verplicht nieuwe wetten en voor schriften aan te melden bij de Europese Commissie, en vorig jaar sprak het Euro pese Hof van Justitie uit dat een niet- aangemelde wet onverbindend is. Dat heeft nogal wat commotie veroor zaakt, want een tijdje geleden bleek dat onze regering in dit opzicht nalatig was geweest. Een behoorlijk aantal wetten was niet gemeld bij de Europese Com missie en uiteraard waren advocaten er als de kippen bij om de rechtsgeldigheid van deze wetten aan te vechten. Op die manier zouden ze voor hun cliënten, die reeds veroordeeld waren, alsnog vrij spraak kunnen bepleiten. Dat laatste bleek overigens niet mogelijk te zijn, maar het is wel een bewijs dat er aan de rechtszekerheid een en ander mankeer de... Het niet aanmelden van de nieuwe wet ten is een flinke blunder van onze paarse regering. Maar die blunder wordt nog vergroot doordat de regering weigerach tig bleef. Maar die blunder wordt nog vergroot doordat de regering weigerach tig bleef om de lijst van niet-aangemelde wetten te publiceren. Op onwetendheid kon het kabinet zich niet beroepen, want de uitspraak van het Europese Hof dateert van april 1996. En in januari van dit jaar heeft het kabinet de zaak bespro ken. Hoewel men toen natuurlijk wel heeft ingezien dat er sprake was van grove nalatigheid heeft men de zaak nog geheim willen houden. Pas toen de pers er lucht van kreeg moest de regering haar fout toegeven. Maar hoewel in een uitge breid kamerdebat werd aangedrongen op openbaarmaking van de lijst met niet- aangemelde wetten, bleef de regering hardnekkig weigeren. Zogenaamd omdat de lijst nog niet compleet was, maar in wezen ging het natuurlijk om het presti ge van het kabinet. Tenslotte moest de regering vorige week door de rechter tot openbaarmaking worden gedwongen, en dat is dan dezer dagen ook gebeurd. Voor de zoveelste keer hebben de rege ringspartijen het kabinet de hand boven het hoofd gehouden. Dat is een kwalijke zaak, want daarmee hebben ze er blijk van gegeven het in stand houden van "paars" belangrijker te achten dan de handhaving van de rechtsorde. Het wordt nog onbegrijpelijker wanneer we bedenken dat de meest betrokkene in deze kwestie, de minister van Justitie, zelf ooit deel uitmaakte van de rechterlij ke macht, en nota bene behoort tot D'66, een partij die openbaarheid zo hoog in haar vaandel heeft geschreven- Waarnemer Voor het schilderen van muren en pla fonds zijn een aantal bewerkingen nood zakelijk, te weten: schoonmaken van de ondergrond, het eventueel repareren van gebreken en het afwerken. Want de kwa liteit van de ondergrond is van grote in vloed op het uiteindelijke resultaat. Niet alleen hoe u schildert is van belang, maar ook het materiaal wat u gebruikt. Laat u door de verfspecialist goed advi seren. Hij helpt u prima op weg. Autobedrijf Jan van Dijk Juli en augustus zijn de vlinder- maanden bij uitstek. In deze perio de is het heerlijk gemeten van tal loze vlinders op de vlinderwande- lingen en -fietstochten die zijn uit gezet door De Vlinderstichting. Op de routes in Zuidwest Nederland zijn nu ook heel wat vlinders te verwachten. In de routes in de duinen, zoals op Voor- ne en in de Kop van Schouwen, wemelt het de komende tijd van de vlinders. Een typisch duinvlindertje is het Bruin blauwtje. De cryptische naam heeft de soort te danken aan het feit dat hij tot de groep van de blauwtjes behoort, maar in tegenstelling tot de meeste niet blauw, maar bruin is. De soort komt voor in het bloemrijke open duin. Deze duinvlinder zwerft af en toe flinke afstanden en ook bij Hulst en op de bloemendijken van Beveland wordt de vlinder regelmatig gezien. Een soort die daar zeker voor komt is het Bruin zandoogje. Het is een graslandvlinder, maar het moet wel bloemrijk grasland zijn. In effen groene wielden zul je de vlinder niet tegenko men. In de duinen is het Bruin zandoogje de meest algemene soort en je kunt er tij dens een vlinderwandeling honderden te zien krijgen. Eind juli, begin augustus is ook de tijd voor de Heivlinder. Overal op de heidevelden in het binnenland kun je deze forse bruin-oranje vlinder zien, zoals op de vlinderroutes bij Zundert, maar ook in de duinen komt hij voor. Vaakzit hij met opgeklapte vleugels op een zandpad en zie je hem pas als hij opvliegt. Een stukje verderop gaat de vlinder weer zitten en door z'n goede schutkleur is hij dan maar moeilijk terug te vinden. Wandelend door de bloemrijke graslan den kunt u ook de Icarusblauwtjes bijna niet missen. Prachtig felblauw zijn de mannetjes en ze hebben een voorkeur voor velden met veel klaver. Vooral Rol klaver is favoriet, want hier eten de rup sen het liefst van. ledere vlinder heeft zo zijn eigen favo riete plantensoorten. Het heideblauwtje komt in de duinen niet voor, maar wel op de routes in de omgeving van Zundert. Deze kleine vlindertjes zijn nooit alleen. Soms zitten ze met tientallen bij elkaar te smullen van nectar uit Dopheide. Deze heidesoort heeft roze klokjes en staat altijd op wat vochtiger plaatsen. Als je erbij door de knieën gaat en van dichtbij gaat kijken zie je de roltong van de vlinder diep uit de bloem nectar zui gen. Hommels hebben niet zo'n lange roltong en deze hebben een andere manier om bij de zoetigheid te komen. Ze boren een gaatje in de onderkant van de bloem, en zo 'stelen' ze de nectar. Stelen, omdat de bedoeling van die nec tar juist was om insecten te lokken om de plant te bestuiven. In heel veel van de dopheibloempjes zijn die gaatjes te vin den. Parelmoervlinders hebben een voorkeur voor viooltjes. De kleine parelmoervlin- der kiest het Duinviooltje. Overal in de open duinen kom je deze prachtige oran je vlinder tegen. Als u de soort ziet zit ten, neem dan even de tijd om hem van de onderzijde te bekijken. Voorzichtig benaderen en geen snelle bewegingen maken, want dan vliegt hij onmiddellijk weg! Aan de onderzijde van de vleugels zijn grote ovalen, prach tig glanzende witte parelmoervlekken te zien, waar de vlinder zijn naam aan te danken heeft. Welke wandeling je ook maakt, overal is in juli en augustus veel te genieten. De mooiste vlinderplekjes van Nederland De mooiste vlinderplekjes van Neder land zijn geselecteerd. In bepaalde gebie den zijn wandel- en/of fietsroutes uitge zet. Veel van de routes lopen door terrei nen van Staatsbosbeheer of Natuurmonu menten of door andere natuurgebieden. Langs de routes komt u verschillende soorten dagvlinders tegen, zowel heel gewone als heel bijzondere, ook ziet u, afhankelijk van het seizoen, steeds ande re vlinders. Genoeg kansen om volop te genieten van een natuur mét vlinders! De routekaartjes zijn te koop bij de kan toren van de ANWB en de VVV. U kunt ze ook bij De Vlinderstichting in Wage- ningen bestellen. De routekaartjes zij het hele seizoen te gebruiken. Vooral de komende weken, in juli en augustus, zijn toptijden om veel vlinders te zien. De op j.l. zaterdag gehouden rommel markt is weer een groot sukses gewor den. De netto opbrengst was weer 21.500,- voor het DRM ziekenhuis te Botswana. De naam van de pop was Sanne. Alle prijswinnaars zijn reeds bekend. Wij willen langs deze weg iedereen bedanken voor het welslagen van deze rommelmarkt, namens het DRM zieken huis te Botswana en het comité van Woord en Daad. Tevens willen wij herinneren aan de jaarlijkse fietstocht welke wordt gehou den op a.s. dinsdag 29 juli 1997 t.b.v. Woord en Daad. De fietstocht start om 19.00 uur bij de fam. Pikaart, Oosterweg 16 in Ouddorp. Inschrijfgeld bedraagt 2,50 p.p. ledere deelnemer ontvangt een herinne ringsvaantje. Vanaf 13.00 uur worden er Ouddorpse wafels gebakken. Ook ver gebakken cake, koekjes, brokken, verder een stand met creatieve artikelen en kaarten. Wij hopen op een goede fietstocht om iets te kunnen doen voor onze verre naaste. Zondag 27 juli 1997 OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.00 uur kand. Abbink, Vriezenveen; 11.00 en 18.30 uur kand. A. Simons, Nieuw Lekkerland. Eben-Haëzer: 9.00 uur kand. A. Simons en 18.30 uur kand. Abbink - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.00 en 10.30 uur dhr. K. Baas en 18.30 uur ds. J. Koster - Doopsgezin de Gem. 9.30 uur dhr. W. Tanis en 18.30uurds.D. Boers. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. J. Kooien, IJsselstein en 17.00 en 18.45 uur ds. R. van Kooten, Soest. STELLEND AM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. J. Roodsant, Woubrugge en 18.00 uur ds. L. D. Burger - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Koster en 18.30 uur kand. J. Glas, Hellevoetsluis. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. W. Arkeraats, Werken dam - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. T. M. van Dijk, Veen - Ger. Kerk 9.30 en 18.30 uur ds. K. Bras, Hilversum - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Willemsen en 18.00 uur ds. J. het Lam - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Schaap - Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst en 14.30 uur ds. T. M. van Dijk. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. C. den Toom - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. J. Batelaan, Voorschoten - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur Prof. dr. E. H. Cos- see - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur ds. M. G. L. den Boer, Utrecht. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. E. F. Vergunst, Ridderkerk en 18.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Kerk 9.30 uur ds. J. Wilschut en 17.00 uur dhr. A. F. Ruijl - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur leesdienst en 16.45 uur ds. J. A. Roose - Christengemeente Vrien den van de Bijbel Diekhuus, Ben. Zandpad 10.00 uur dhr. R. Pieper. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. G. Meuleman, We kerom - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur kand. M. Aleman, Doom- spijk - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 en 16.00 uur ds. L. D. Burger - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 en 17.00 uur ds. Th. de Kok, Rotterdam. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. H. van Kooten, Nieuwer- kerk a/d IJssel en 18.00 uur dr. P. Buitelaar, Rotterdam - Ger. Kerk 10.00 uur ds. I. Meyer, Rotterdam en 18.30uurds.Th.de Kok. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. M. A. Kuijt, Veen en 18.00 uur ds. J. Kooien, IJsselstein - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur dhr. J. van Lam balgen en 18.00 uur dhr. J. de Boer, Urk. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur dr. P. Buitelaar. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. geen dienst. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. van Bergen Bra- venboer. Loon op Zand - Oud Ger. Gem. 3x leesdienst - Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst. Op zaterdagmorgen 26 juli wordt het oud papier opgehaald voor de Hervormde Kerkvoogdij van Herkingen. Het opha len begint om 9 uur. Wilt U het gebun deld aan de kant van de straat zetten en er geen karton tussen stoppen? De vorige keer werd er 6.419 kg opgehaald. Bij voorbaat dank voor uw medewerking! Het mannenkoor wil die bewoners van Sommelsdijk bedanken die iedere eerste zaterdag van de maand hun oud papier netjes gebundeld langs de weg zetten. Maar ook de leden van het mannenkoor gaan op vakantie daarom zal er op zater dag 2 augustus geen papier opgehaald worden. Spaar het op tot de eerste zater dag van september, dan komen de man nen van het koor weer langs. U kunt het ook zelf wegbrengen, op zaterdag, naar de container die geplaatst is aan de Molenweg te Middelhamis (het vroegere EMGO terrein)? Een weldaad voor ouder en baby MIDDELHARNIS - De cursus bestaat uit 6 lessen van elk twee uur. Elke les bevat naast het masseren, een thema dat nauw verbonden is met ouder en kind. Een belangrijk thema is bijvoorbeeld het ontzwangeren. Na de bevalling is er een periode waarin de moeder zich vaak niet lekker voelt. Tijdens de cursus wordt daar aandacht aan besteed. Startdatum: vrijdag 1 augustus 1997. Tijd: 09.15 tot 11.15 uur. Kosten: 100,00 voor leden en 135,00 voor niet-leden. OZ Zorgverzekeringen geeft haar verzekerden met een Top- of PlusPakket 75,00 vergoeding voor deze cur sus. Informatie en aanmelden bij secretariaat Kruiswerk Gezondheid Service, tel. (0181) 626226,09.00 tot 12.00 uur. Shantala babymassage Shantala is een oude Indiase massage- vorm, gegeven over de kleding heen bij volwassenen en bij baby's op de blote huid. Deze massage is in Europa geïntro duceerd door de Franse arts Le Boyer en is op iedereen toepasbaar, baby's, vol wassenen en zieken en na enige instruc tie door iedereen uitvoerbaar. Ze bestaat uit ritmische bewegingen die heel ont spannend werken, voor zowel de gever als de ontvanger. Positief effect Babymassage heeft voor de baby vele positieve gevolgen zoals: het verbetert de spijsvertering, het ont wikkelt de tastzin en het verhoogt de weerstand tegen ziekte. Daarbij het zorgt voor een optimaal contact met je kind. Bovendien geeft het rust en ontspanning voor jezelf en je baby. Cursus De cursus bestaat uit 6 lessen van elk twee uur. Elke les bevat naast het masse ren een thema dat nauw verbonden is met ouder en kind. Een belangrijk thema is bijvoorbeeld het ontzwangeren. Na de bevalling is er een periode waarin de moeder zich vaak niet lekker voelt. Al lerlei problemen kunnen zich voordoen; haaruitval, rugpijn, vermoeidheid etc. Er is van alles geregeld voor de moeder in de prenatale fase, maar als het kind er eenmaal is staat ze er alleen voor. Tijd om daar eens wat aandacht aan te beste den. Dinsdag 5 augustus vindt voor het Ouddorpse strand een grote red- dingoefening/demonstratie plaats. Dit jaarlijks terugkerende evene ment trekt ieder jaar weer meer bezoekers die de redders, hulpver leners en andere maritieme organi saties aan het werk willen zien. Aanwijzingen voor de bezoekers Het strandspektakel wordt gehouden voor strand 't Flaauwe Werk ter hoogte van de reddingspost van de Ouddorpse Reddingsbrigade. Er is ruime parkeerge legenheid aanwezig op de parkeerplaat sen van strand 'Noord' en "t Flaauwe Werk'. Van de parkeerplaats wandelt u in een paar minuten over het duinpad naar het strand. Als u met het openbaar vervoer komt dan stapt u uit bij de halte Toppershoedje (onder het viaduct) en volgt daarna het duinpad naar het strand. De politie waarschuwt dat er in verband met de verwachte bezoekerstoeloop streng zal worden gecontroleerd. Het programma 13.50-14.05 uur. Para's, opening, af schieten wippertoestel. 14.05-14.25 uur: Dynghy oefening Demo SAR-helicopter (KLu). 14.25-14.35 uur: Kanoërs in nood in ondiep water. 14.35-14.45 uur: Catamaran in nood. 14.45-14.55 uur: Duikers in nood. 14.55-15.10 uur: Schip in Brand! 15.10-15.25 uur: Achtervolging drugs smokkelaars door politie-heli. 15.25-15.35 uur. Zoekactie surfer door politieheli en reddingboten. 15.35-15.50 uur: Demonstratie para-sai- ling Kon. Luchtmacht. 16.00-16.05 uur: Vliegshow Kustwacht vliegtuig 'Coastguard 01 15.50-16.10 uur: Wippertoestel - admi raalvaren - Einde. Extra demonstraties (ter opvulling): Lijnredding door ORB/vaarshow boten/ Drenkeling aan boord nemen/ demo res cue cans. Rumptstad Industries is één van de initiatiefnemers van het IMAG-DLO onderzoek naar de perspectieven van de 90 cm teelt voor aardappelen. Het veldonderzoek wordt gehouden op het IMAG-proefbedrijf 'de Oostwaardhoeve' te Slootdorp. De mechanische onkruidbestrijding is één van de onderwerpen van onderzoek. De grote 90 cm ruggen bieden in beginsel goede mogelijkheden voor de mechanische onkruidbestrijding. Voor het onderzoek heeft Rumptstad Industries een 4x90 cm hoekschoffel-aanaarder ontwikkeld. De RSH4x90 is afgeleid van de RSH4x75. De schoffelmessen, waarmee de flanken van de ruggen worden bewerkt, zijn pendelend opgehangen en voorzien van een steunwiel voor een nauwkeurige diepteregeling. D.m.v. de aanaarders wordt de losgeschoffelde grond op de rug gebracht voor de be dekking van de onkruiden die zich tussen de aardappelplanten in de rij bevinden. Bij de proeven op 'de Oostwaardhoeve' werd gewerkt met een rijsnelheid van 11 km/uur. De bewerkingscapaciteit bedroeg ca. 2 ha/uur. De effectiviteit van de mechanische onkruidbestrijding en de praktische en bedrijfseconomische consequenties zijn in het onderzoeksplan opgenomen. Percentage geslaagden door Tussentijdse toets naar record Algemeen directeur J. P. Vaessen van het CBR heeft bij de presentatie van de jaarcijfers aangekondigd dat volgend jaar een einde komt aan de wachttijden voor rij-examens. Het exameninstituut heeft de afgelopen drie jaar een electronisch reserveringssysteem ontwikkeld en extra examinatoren aangetrokken, waardoor vanaf 1998 niemand na de laatste rijles nog onnodig hoeft te wachten op hèt examen. Het CBR maakt daarmee een einde aan een slechte traditie van wacht tijden die aan het begin van de jaren ne gentig konden oplopen tot twintig weken. In de provincies Zuid-Holland en Zee land wordt bijna negentig procent van de praktijkexamens momenteel gereser veerd via het Examen Reserveringssys teem, een electronische agenda waarin rijscholen zelf examens voor hun kandi daten kunnen reserveren. Het CBR heeft dit systeem de afgelopen jaren ontwik keld en geperfectioneerd om rijscholen in staat te stellen ruim vóór het afrijden een examentijdstip te reserveren. Rij scholen zoeken via een modem contact met de reserveringscomputer van het CBR en leggen een tijd vast voor een examen. De wachttijden voor de kandi daat nemen hierdoor af. De rijschool kan veel efficiënter opereren. Naast het Examen Reserveringssysteem heeft het CBR de laatste jaren in de strijd tegen de wachttijden ook extra examina toren aangenomen. In Zuid-Holland en Zeeland zijn in het boekjaar 4 nieuwe examinatoren aangenomen. In Zuid-Hol land en Zeeland zijn in het boekjaar 4 nieuwe examinatoren opgeleid en aange nomen. Dit jaar komen daar nog eens 26 bij en in 1998 volgen er wederom 8 nieu we examinatoren. Tussentijdse toets laat gemiddeld slagingspercentage stijgen In het jaarverslag over 1996 staan verder opvallende ontwikkelingen rond één van de drie nieuwe producten beschreven: de Tussentijdse toets. Sinds juni 1996 heeft het CBR toestem ming van de minister van Verkeer en Waterstaat voor een proef met de Tus sentijdse toets: een rijproef bij het CBR op ongeveer tweederde van de rij-oplei- ding, bedoeld om de leerling een be trouwbaar beeld te geven van hun vorde ringen en het examen. De omstandigheden zijn identiek aan een echt examen en er zijn vrijstellingen voor het examen te verdienen. Daarvoor SOMMELSDIJK - Afgelopen nacht is de brandweer tegen vier uur gealarmeerd voor een vermoedelijke kapbrand aan de Enkele Ring. Het bleek te gaan om een beginnend brandje op een plat dak van een aanbouw aan de achterzijde van een woning. Daar achtergebleven smeulend barbecuevuur had z'n omgeving aange tast. De balken tussen het plafond begonnen reeds te smeulen, toen het vuur werd opgemerkt. De brandweer was snel ter plaatse en had korte tijd daarna het beginnende brandje geblust. Doordat een en ander in een zeer vroeg stadium werd ontdekt, kon erger worden voorkomen. moeten de 'bijzondere verrichtingen' (in parkeren, hellingproef, remproef etc.) aan de eisen voldoen. Tijdens het exa men zal de kandidaat ook dezelfde exa minator krijgen, waardoor onnodige spanning voor het examen wordt wegge nomen. De resultaten van de proef zijn boven verwachting. Het slagingspercen tage van het examen na de toetst ligt zo'n 20% hoger. Een 24-jarige inwoner van Zierikzee deed aangifte van vernieling en mishan deling. Op woensdag 23 juli omstreeks 14.30 uur reed hij met zijn personenauto over de paralelweg van de N59 tussen Ouwerkerk en Zierikzee. Vanuit een grij ze Volvo 760 die uit tegenovergestelde richting op de hoofdrijbaan reed, werden enkele lege bierflessen gegooid naar wielrenners op de paralelbaan en naar de auto van aangever. Hierdoor ontstond schade aan de auto. Toen deze achter de Volvo aanreed rich ting Oosterland, verloor hij hem uit het oog en stopte bij Even Buiten te Ooster land om de schade op te nemen. Direcht hierna werd hij aangevallen door de vier inzittenden van de Volvo waarbij hij onder andere bedreigd werd met een mes en in de sloot gegooid werd. De politie verzoekt mogelijke getuigen contact op te nemen met het bureau te Zierikzee, tel. (0111) 414055. GEVONDEN te Goedereede: Schild- padkleurig poesje. Draagt een blauw bandje. Vrij mager. Koningspleister plaats. Op de Grevelingendam: Een grijs gecyperd katje, 3 maanden oud. OUDDORP: Gitzwart katje, 6 weken oud. VERMIST te Ouddorp: Poes, pers. Schildpad-wit. STELLENDAM: Gec. kater. Zwart met wit. Witte ringen aan de staart. Draagt een rood bandje. Inl: (0187) 6518 87 Politie Middelhamis: Gisteren werd de politie Goeree-Over- flakkee bij een onderneming aan de Lan- geweg te Middelhamis geconfronteerd met de opslag van een grote hoeveelheid varkensvlees. Door de politie werd in samenwerking met de Gemeente Middel hamis en het ISGO een uitgebreid onder zoek ingesteld. Daarbij bleek dat het vlees afkomstig was van uit voorzorg ge slachte varkens. Niet met varkenspest besmette bedrijven in de omgeving van pesthaarden worden uit voorzorg geruimd. Deze varkens wor den door de overheid opgekocht om te worden vernietigd. Het te Middelhamis opgeslagen vlees is afkomstig van uit voorzorg gedode var kens. Dit niet besmette vlees wordt diep gevroren opgeslagen om later te worden vernietigd. Alle destructiebedrijven in den lande worden met een zodanig aan bod van besmet vlees geconfronteerd dat voor de vernietiging van uit voorzorg gemimd vee voorlopig geen gelegenheid is. Daar er enkele dagen voor nodig zijn om een zo grote hoeveelheid vlees op een temperatuur van -20° Celcius te brengen zal er mogelijk in de omgeving van het bedrijf aan de Langeweg te Middelhamis een minder neusstrelende lucht waar te nemen zijn. OFFICIEEL DEALER Brielle Slagveld 19 Tel. (0181)413777 Spijkenisse Kelvinweg 13 Tel. (0181)624900 Honda-dealer voor de Z-Hollandse eilanden

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 2