Voor raad Goedereede zijn de druiven zuur Zeeuwse muziek Zomerzangavonden te Haamstede Erfgoed '97 trofee: Nog een week om in te schrijven Orgelconcerten in Dreischor Sander van IVIarion en IVIatthijs Koene in Dreischor Beren, bloemen en houtskool/ pasteltekeningen Gevonden en vermiste dieren EILANDEN-NIEUWS DINSDAG 22 JULI 1997 Twee ton wachtgeld voor afgewezen wethouder Klepper De gewezen wethouder van Goederee de, dhr. Joh. Klepper, kan over een periode van zes jaar, in maandelijkse termijnen, een bedrag van tweehon derdduizend gulden op z'n rekening tegemoet zien. Zover strekt de wacht geldregeling waarop dhr. Klepper recht heeft nadat de raad hem eind vorig jaar, na een wethouderschap van elf jaar, de wacht aanzegde. Donder dagavond heeft de raadsmeerderheid daarover zeer gemurmureerd... 't Was niet de bedoeling geweest natuur lijk dat dhr. Klepper, na z'n mis-functio- neren, (vond althans de raad) zo'n royale regeling te beurt zou vallen, maar corres pondentie met de VNG, de Ver. Neder landse Gemeenten, heeft geleerd dat het bedrag juridisch staat als een huis; dhr. T. Bakelaar (PvdA) leek dat te begrijpen en te billijken, maar 't zou voortaan voorkomen moeten worden, vond hij, waarom de raad zelf een clausule zou moeten bedenken die in werking treedt wanneer een wethouder door de raad wordt weggestuurd. Nu vervalt het wachtgeld wanneer een wethouder in vreemde krijgsdienst is geweest of wan neer hij de raad geen informatie heeft willen geven, maar dat kon van weth. Klepper moeilijk worden gezegd. Wat dhr. Bakelaar graag vastgesteld zou zien is dat een wethouder z'n wachtgeld ver beurt wanneer hij wordt weggestuurd omdat hij onvoldoende tijd aan z'n wet houderschap besteedt. In de commissie ABZ moet daarover gesproken worden, vond dhr. Bakelaar. Dhr. G. Moekerk (RPF) zal daar graag in meespreken. De raadsvoorz. burg. Sinke gelooft nau welijks in de haalbaarheid van zo'n norm, een juridisch meesterstukje zou het zijn. Van het College is daaromtrent dan ook geen voorstel te verwachten, temeer omdat het College het er princi pieel niet mee eens zou zijn, 't is moei lijk zo niet onmogelijk te objectiveren hoeveel tijd aan het wethouderschap dient te worden besteed. Toch wil dhr, Bakelaar een constructie bedacht zien om een wethouder die door de raad naar huis wordt gestuurd op z'n wachtgeld te korten en daar bleef het bij. al zal dhr. Bakelaar bij de VNG naar de juridische haalbaarheid van z'n voorne men informeren. Ook in de commissie zal erover gespro ken worden. Later in de vergadering kwam het heike le punt nog'es ter sprake, eerder bij de wijziging uitkeringsverordening en pen sioenverordening wethouders, nu bij de vaststelling van de jaarrekening 1996. Die sloot met een voordelig saldo van bijna een miljoen maar het - door de gemeente te betalen - wachtgeldbedrag wordt er al op in mindering gebracht, zomede het verlies van 156.611,- dat in 1996 door het Visafslagbedrijf gele den is, voornamelijk tengevolge van de oninbaarheid van vorderingen. Voor hen die weth. Klepper hebben weg- gewild waren de druiven uitermate zuur. Had dhr. Bakelaar in eerste instantie nog betoogd dat het niet om personen ging, 't kon in tweede instantie moeilijk verzwe gen dat het wachtgeld van dhr. Klepper op de korrel werd genomen. Dhr. Bakelaar vond het gewoon 'niet terecht', dat hem zoveel wachtgeld wordt uitgekeerd, z'n tijdsbesteding was gewoon niet voldoende geweest om het wethouderschap naar behoren uit te oefe nen. De reactie van de VNG had de raad gewezen op 't feit dat - in dat geval - eerder had moeten zijn opgetreden, de raad zou dan een handvat hebben gehad, maar nu heeft dhr. Klepper recht op wachtgeld, al vroeg dhr. Bakelaar zich af of dat moreel wel verantwoord is. Wat wrang stelde dhr. Bakelaar vast dat bij dhr. Klepper van geen inkomensderving sprake is, dat hij nu zelfs 7.5 dag per week krijgt uitbetaald. Ook dhr. P. Grinwis bouwde een hele redenering op omtrent de aard van het wachtgeld, bedoeld als het is om derving van salaris bij de baas te compenseren, maar bij dhr. Klepper is daar geen sprake van, in zijn geval geen zwart gat waarin hij, zonder de wethouderswedde terecht zou komen. In plaats daarvan krijgt hij van z'n werkgever 2 dagen-, en via het wachtgeld nog'es 2 dagen per week uit betaald. Tjonge, JONGE... Wat verbijsterd toonde zich ook dhr. G. Moerkerk (RPF). „Als we lezen dat weer iemand een gouden handdruk heeft gekregen zeggen we tjonge, jonge, maar bij ons krijgt een wethouder die niet goed functioneert nog'es 200.000,- van de gemeente". Dhr. H. V. d. Meer (VVD) begreep nu waardoor het is gegaan zoals het is ge gaan: „We zijn gewoon te menselijk ge weest en daar worden we nu op afgere kend". „Voortaan moet gewoon het mes keihard op tafel!" Onnodig te zeggen dat ook dhr. V. d. Meer het onjuist vond dat een gouden handdruk niet op z'n plaats is, temeer omdat die door de burgers zal moeten worden betaald. Maar SGP-fractievoorz. B. L. Noorthoek deed er minder dramatisch over. „De raad heeft het besluit genomen dus moe ten ook de consequenties worden aan vaard", vond hij. Ervoor betaald Zelf heeft dhr. Klepper een kort com mentaar geleverd: „al de jaren waarin ik wethouder ben geweest zijn maandelijks honderden guldens van mijn wedde afge houden", verklaarde hij, het leek hem niet terecht nu van de wachtgeldregeling af te zien, al zou later blijken dat wel voor een pensioenregeling is betaald, maar dat de kosten van wachtgeld voor rekening van de gemeente komen. Overigens heeft de accountant al een cor rectie aangebracht, een mindering op het wachtgeld waardoor de aanvankelijke hoogte van 217.000,- tot rond de ƒ200.000,- wordt teruggebracht, 't Was duidelijk dat dhr. Klepper geen wroeging heeft over het vermeende tekort aan gewerkte uren, weliswaar zat hij geen dagen achtereen op 't gemeente huis maar wanneer nodig kon altijd op hem gerekend worden. Weth. Visser is hem daarin bijgevallen, 't Was soms op 't middernachtelijk uur dat dhr. Klepper stukken terugbracht. „Kwalijk dat m'n naam nu weer door het slik wordt gehaald", zo klaagde dhr. Klepper, de verzekering gevend dat hij zeker niet meer wil hebben dan dat wat hem toekomt. 't Kwam tenslotte op besluitvorming aan, met 8-5 sprak de raad zich voor de wachtgeldregeling uit, in de wetenschap daaraan niets te kunnen verhelpen, de 5 zouden dat vast graag hebben gewild. De stichting Musi Voca organiseert op vrijdag 25 juli a.s. een concert in de Nederlands Hervormde kerk te Dreischor, waarbij optreden de heer Sander van Marion op orgel en de heer Matthijs Koene op pan fluit. Het concert begint om 20.00 uur. De entree bedraagt 7,50 per persoon of 5,- voor donateurs. Sander van Marion werd in 1938 in Scheveningen geboren en stamt uit een niet-muzikale familie. Hij kreeg zijn mu zikale opleiding o.a. aan het Koninklijk Conservatorium te 's-Gravenhage, waar Adriaan Engels zijn leraar orgel was. Sander van Marion neemt een geheel eigen plaats in onder de Nederlandse or ganisten en geniet ook in het buitenland steeds grotere bekendheid. Karakteristiek ,zijn zijn registerkeuze, boeiend door steeds wisselende klankkleuren, zijn lichte, sprankelende speeltrant, soms wel 'legièro' genoemd en zijn groot improvi satietalent, waarin gevoel en sfeer een belangrijke rol spelen. Sander van Marion is vaste organist in de Bethelkerk te Scheveningen, waar hij beschikt over een Hoofd- en een Kooror gel, die zowel afzonderlijk als ook sa men kunnen klinken. Een groot aantal CD's, waaronder drie 'Gouden Platen', illustreert mede zijn muzikaal-creatieve natuur, want Sander van Marion weet door de liefde voor zijn vak en zijn groot talent telkens weer een groot publiek te boeien. In 1996 werd aan Sander van Marion ter gelegenheid van zijn 40-jarig jubileum als toonkunstenaar door het genootschap 'Arts, Sciences et Lettres' van de Société Académique d'Education d'Encoura- gement te Parijs, bekroond door de Aca démie Frangaise de Médaille d'Argent uitgereikt vanwege zijn verdiensten voor de Franse orgelcultuur. Een Koninklijke Onderscheiding ontving Sander van Marion in 1997 met de benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De jonge panfluitist Matthijs Koene (geb. 1977) begon zijn muzikale loop baan op zeer jeugdige leeftijd. Slechts zeven jaar oud interesseerde hij zich al voor de panfluit en ging lessen volgen aan de Muziekschool te Purmerend. Momenteel studeert Matthijs Koene aan de Amsterdamse Hogeschool voor de Kunsten, waarbinnen hij aan het Swee- linck Conservatorium een klassieke op- VERMIST te Middelharnis: Poes, Bur- mees, slank, spits kopje, donkerbruin. Draagt of droeg een rood bandje met naamkokertje. DIRKSLAND: Zwarte hond met witte bef. Middelgroot. Inl. (0187) 65 18 87 leiding volgt. In praktijklessen panfluit wordt hij onderwezen door de Roemeen se panfluitdocent Nicola Pirvu aan het Hilversums Conservatorium, terwijl hij incidenteel nog wordt geschoold door de klassieke panfluitmeester Simion Stan9iu te Geneve. In een vroeg stadium was Matthijs van wege zijn unieke spel al te beluisteren op de radio en te zien op t.v. Hij heeft al vele CD's gemaakt met o.a. de bekende pianist Laurens van Rooyen. Matthijs Koene weet de muziek op een zeer gevoelige wijze te interpreteren en heeft zo zijn eigen stijl ontwikkeld, mede daardoor is hij een graag gehoorde solist geworden op vele koor- en kerkconcer- ten. Samen met Sander van Marion heeft Matthijs vele concerten gegeven, waar onder een concerttournee in Canada. Ook werd hun muzikale samenwerking vastgelegd op CD. in bezoekerscentrum De Grevelingen Aquarellen van speelgoedberen en tuin- bloemen en houtskool/pasteltekeningen zijn de hele maand augustus te zien in Bezoekerscentrum de Grevelingen. Riet van der Sluis uit Zierikzee, maakte al dit moois. Zij volgde haar opleiding aan de Vrije Academie voor beeldende kunsten en Open Ateliers in Rotterdam. Daarnaast heeft zij schilderlessen gevolgd op Schouwen-Duiveland. De aquareltechniek, waarbij ze gebruik kan maken van zachte pasteltinten han teert ze bijzonder graag omdat daarmee de sfeer te treffen is, die zij graag ziet. Naast het schilderen van bloemen en beren, heeft zij ook een voorliefde voor modeltekeningen, waarvan enkele voor beelden te zien zijn. Toen zij eens op speelgoedberen stuitte, liet zij die gelegenheid niet onbenut om ook hen eens te portretteren. Het bleef niet bij die ene keer. In het Bezoekers centrum is een aardig aantal lieve zachte beren te zien, maar wel allemaal met een eigen persoonlijkheid. Bezoekerscentrum De Grevelingen vindt u op de kop van Goeree, bij de Brou- wersdam. Het centrum is iedere dag ge opend van 10.00 tot 17.00 uur. De toe gang is gratis. Volg de ANWB-borden op de N57 'Be zoekerscentrum Grevelingen'. Adres: De Punt 4, 3253 MC Ouddorp. Tel. (0187)63 23 46 Orgelconcert door Mar van der Veer op dinsdag 29 juli in de Nieuwe Kerk te Zierikzee. Aanvang 15.00 uur. Ik heb gekozen voor een licht voetig vakantie programma, zo schrijft de concertgever. Bijzonder is de titel: Zeeuwse muziek. Alle composities hebben met Zeeland te maken: Zeeuwse en Zierikzeese com ponisten, variaties over liederen die over Zeeland gaan. Van eigen hand zijn improvisaties over 'In een blauw geruite kiel' en een soort rapsody van muziek uit het 'Oproer van Zierikzee' (1996). Na eeuwen wordt er een bewerking van een vioolstuk van een destijds in Zierik zee gecomponeerd werk gespeeld: varia ties over het liedje 'O du lieber Augus tijn', in het Nederlands beter bekend als 'Daar wordt aan de deur geklopt'. De componist is Charles Hofmann. Van der Veer kreeg dit stuk in handen via de Schouwde archivaris Sander den Haan. Willem Vogel schreef prachtige muziek over liederen uit de Valerius Gedenck- clank. Een van de liederen is 'Komt nu met zang'. In de Gedenckclank wordt dit lied geplaatst, als o.m. Zierikzee zich aan de kant van de Prins schaart. Een concert in de stijl van de marktconcerten uit de gouden eeuw, toen op bekende melodie tjes van die tijd allerhande variaties wer den gespeeld. Op het programma staan verder nog Suite VI van P. Bustyn (Middelburgs componist uit de 18e eeuw) en Divertis sement IV van W. Lootens (organist van de St. Elevens Monsterkerk van 1760- 1763). Kom een uurtje zingen op D.V. woensdag 23 en 30 juli en 13 augustus in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente (Ankerweg 10) te Haamstede. Aanvang 20.00 uur. Pieter Heykoop begeleidt de samenzang en geeft een enkele orgelimprovisatie. Veel erfeigenaren schreven zich al in voor de Erfgoed '97 Trofee. Anderen hebben nog één week de kans om te laten zien waarom hun erf het mooiste van Zuid-Holland is. De trofee maakt deel uit van de landelijke campagne Maak je erfgoed waarin het samen werkingsverband Landschapsbeheer de landschappelijke, natuurlijke en cultuurhistorische waarde van boeren erven onder de aandacht brengt. 27 juni jl. ging de campagne van start met de verspreiding van inschrijfformu lieren voor de Erfgoed '97 Trofee. Sindsdien schreven zo'n twintig zuidhol landse erfeigenaren zich in. Uit de inzen dingen komt veel enthousiasme en een grote betrokkenheid bij de plek van het eigen erf in het landschap naar voren. Deelnemers maken veel werk van hun inzending door foto's, tekeningen en der gelijke mee te sturen. De trofee bestaat uit een fraai gevelschild, waarvan er in elke provincie één zal worden uitgereikt. De trofee voor het mooiste erf in Zuid- Holland zal in de derde week van sep tember aan de winnaar worden overhan digd. Inschrijfformulieren zijn nog ver krijgbaar (inschrijven kan nog tot 1 augustus!) De uitreiking van de Erfgoed '97 trofee vormt een opstapje naar de Open Boeren Erven Dagen die overal in het land wor den georganiseerd. In Zuid-Holland wor den twee Open Boeren Erven Dagen ge houden te Wassenaar, op 4 oktober voor agrariërs en op 5 oktober voor andere erfeigenaren en algemeen publiek. Erfei genaren kunnen informatie krijgen over de mogelijkheden voor het opknappen van het eigen erf. Daarnaast vinden er tal van andere activiteiten plaats die te ma ken hebben met boerenerven en het werk van Landschapsbeheer Zuid-Holland. Met de campagne 'Maak je erfgoed' laten Landschapsbeheer Nederland en de provinciale stichtingen Landschapsbe heer zien dat er vele mogelijkheden zijn om de landschappelijke, natuurlijke en cultuurhistorische waarde van een erf te vergroten. Ook in combinatie met een modem, agrarisch bedrijf. Zij gaan erfeigenaren stimuleren hun erf op te knappen en roepen overheidsinstel lingen op in hun landschapsbeleid meer aandacht aan boerenerven te besteden. Voor meer informatie over de Campagne 'Maak je erfgoed' en de Erfgoed '97 Trofee in Zuid-Holland kunt u terecht bij: Landschapsbeheer Zuid-Holland Postbus 558,2800 AN Gouda Tel. (0182) 524500 Het programma vangt aan met Intrada en Koraal 'Zeeuws Volkslied (melodie Jan Morks). De eerder genoemde Oproer- rapsody is het laatste programma-onder deel. Mar van der Veer (1951) studeerde aan het Rotterdams Conservatorium orgel en schoolmuziek. Kreeg les van Piet van den Kerkhoff en Jet Dubbeldam. Hij is organist van de Gasthuiskerk te Zierik zee, tevens componist en bewerker van allerhande muziek. Vorig jaar compo neerde hij de muziek bij 'Het oproer van Zierikzee', een grote theaterproductie, die werd gemaakt ter gelegenheid van het afscheid van Zierikzee als zelfstandi ge gemeente. Velen kennen Mar van der Veer als leraar muziek aan de Chr. Scho lengemeenschap 'Prins Maurits' te Mid delharnis en als dirigent van diverse ko ren en cantorijen. De toegang tot dit toeristenconcert is gratis, maar bij de uitgang wordt een col lecte gehouden ter bestrijding van de on kosten. De organist Dirk Jansz. Zwart hoopt in het komende seizoen, evenals vorige jaren, weer enkele orgelconcerten te ge ven in de fraaie oude Hervormde kerk van Dreischor. De eerste orgelbespeling zal plaats hebben op donderdag 17 juli a.s. Zwart speelt dan werken van Buxte- hude, J. S. Bach, F. Mendelssohn en Max Reger. Voorts speelt hij werken van de Neder landse componist Albert de Klerk en enkele koraalbewerkingen van K. Bart- lema. Jan Zwart en zichzelf. De nieuwe serie orgelavonden heeft steeds plaats op de donderdagavond, waarvan de volgende data zijn (na het eerste op 17 juli): 24 en 31 juH, en 7 en 14 augustus. De aanvang is altijd 's avonds om 8 uur. -42- Maar had meneer Dijkstra geen gelijk ge had, op die middag, toen hij in het zaaltje van de herberg had gesproken? Ruim vijf tig hoorplaatsen waren er nu, en alles bij elkaar had de Maatschappij nog geen veertig hectare grond in gebruik. Wat be tekende dat bij de totale oppervlakte van de gemeente? Titus keek haar verwonderd aan. Zij ver telde dit met een gemak, dat hij zeker niet van haar had verwacht. „Nog geen veertig hectare van de hele oppervlakte?" vroeg hij. „Weet je dat zeker?" O ja. Geertje wist het heel zeker! Toontje had het haar zelf verteld. En dominee kon er op rekenen, dat hij goed was ingelicht! Hij wist er alles van! De veelzijdige belangstelling van de kleine kaste lein was Titus voldoende bekend, om dit direct aan te nemen. „Ja", zei hij, „als Keizer je dat verteld heeft, kun je het gerust geloven!" O juist, dat dacht Geertje ook! Die Toontje was net een professor; er zat veel meer in dat kleine hoofd van hem, dan je wel zou denken. Hij had nu ook een wereldbol in de kamer staan, en hij wist een heleboel van ge.gemo.gekro. „Geologie", hielp Titus. O ja, geologie, zo heette het. Hij had daar een paar dikke boeken over, waar alles in stond, wat er van bekend was. Het was bepaald een wonder, zoals God alles gemaakt had! Alles, wat de mens maar nodig kon hebben, gaf de aarde! De gewassen aan de oppervlakte, en allerlei andere dingen zaten er binnenin. Steenkool en zo, en olie. En helemaal van binnen was de aarde gloeiend heet; het moest daar koken en borrelen van belang! Toontje had haar verteld, dat het ook wel eens overkookte, net als de melk, als je die vergeten had van het vuur te nemen, en dan kwam het soms op bepaalde plaatsen door de bergen te voorschijn. Lava heette die gloeiende rommel, en die bergen waren vulkanen, maar die kwamen in ons land gelukkig niet voor... En Toontje had ook stukken steen, die op achthonderd meter diepte in de grond hadden gezeten, en die de Maatschappij er uit had gehaald. Hij had die van meneer Dijkstra gekregen; die had er zo'n plezier in, dat Toontje zoveel belangstelling voor dat soort dingen had. En op die wereldbol had Toontje haar eens laten zien, waar de punt van de boor uit zou komen, als de Maatschappij niet ophield met boren, als zij bij de olie was aangeland. Als zij steeds maar doorging, dwars door de hele aarde heen, dan kwam de punt van de boor aan de andere kant weer te voorschijn! Geertje wist niet precies meer hoe dat land heette, maar zij meende, dat het China was. Doch natuurlijk deed de Maatschappij dat niet, want het ging alleen maar om de olie, en die zat ongeveer zo'n acht- of negenhonderd meter diep. Het had dus helemaal geen zin verder te gaan. En, had Toontje verteld, de Maatschappij had er ook helemaal geen belang bij, de bewoners van het land aan de andere kant te doen schrikken, door in hun huiskamer terecht te komen met de punt van de boor, of wie weet op welke andere, intieme plaats! Daar kon alleen maar ruzie en oorlog van komen. „Stel je voor", had Toontje gezegd, „dat de boor hun in de billen raakte! Wat zouden ze rare sprongen maken! Eigenlijk hangen ze aan de wereld, zie je? Maar ze vallen er niet af, door de aantrekkingskracht van de aarde. Als ze daar hun neus schoonmaken en ze laten per ongeluk hun zakdoek los, dan valt die dus in de richting van onze voeten, snap je wel?" Geertjes ogen drukten twijfel uit, maar toen zij het gezicht van Titus zag, die zijn pret niet kon verber gen, begon zij te lachen. Ja, die Toontje was een grappenmaker - de broodkruimels staken hem elk ogenblik. Vooral de laatste tijd; hij wist zich geen raad van blijdschap, nu Zwaantje in verwachting was... Alleen - het was jammer, dat Zwaantjes vader zo vreemd begon te doen, de laatste tijd. Titus keek haar opmerkzaam aan. „Vreemd?" be gon hij. „Is er met Biersteker dan iets niet in orde?" Nou, niet in orde... niet in orde... Of ja, zo was het toch eigenlijk wel. Het scheen hem helemaal niet naar de zin te gaan met de zaak. Toontje had nogal veel dingen veranderd... Vroeger, toen domi nee hier nog niet was, en toen de Maatschappij hier nog niet werkte, was het veel stiller in de herberg. Toen kwamen eigenlijk alleen de mensen uit het dorp er maar, en verder was er niet veel te doen. Het was er toen ook zoveel eenvoudiger. Nu scheen Jan Biersteker het niet meer te kunnen bijbenen. Het werd hem allemaal veel te druk en te modem, had hij eens gezegd. Hij voelde zich niet meer thuis tus sen al die vreemde snoeshanen, en hij wou maar, dat het weer was zoals vroeger, zonder die fratsen van kleedjes en bloemen op de tafeltjes. Er bleven steeds meer oude klanten weg, en dat kwam, omdat ze zich in de herberg niet meer op hun plaats voel den. De meesten gingen nu naar het Oosteinde, naar Willem Heerkens, waar het er niet zo op aankwam als bij Toontje, en waar ze tenminste nog onder elkaar waren. En Jan Biersteker begon de oude klanten te missen, en Toontje kreeg hem met geen stok meer achter het buffet, als het eens erg druk was en het hem eigenlijk aan tijd ontbrak, om daar zelf te staan. En honden fokte Jan Biersteker ook niet meer, er was eigenlijk niets, waar hij nog aar digheid in had. Hij zat maar het liefst op zijn eigen kamer, en als hij zin kreeg, dan zou hem het eten daar ook moeten worden gebracht. Maar dat wei gerde Zwaantje pertinent; als het etenstijd was, dan haalde zij hem naar beneden. „Zo", zei Titus verstrooid. Hij stond op. „Maar nu moet ik toch heus gaan, vrouw Doekes!"Hij keek uit het raam. Het was nog steeds droog, maar de lucht was weer donkerder geworden. „Als ik nu vlug opschiet, kom ik nog wel droog in het dorp". zei hij. Eenmaal op de fiets, reed hij flink door. Hij had nog iets op het gemeentehuis te doen, en als de burgemeester er was, kon hij die meteen even aan houden over die dochter van Piet Zorgdrager. Wel wat voorbarig misschien, maar in een geval als dit kon het nooit kwaad er vroeg bij te zijn. Hij trof het. Toen hij op de secretarie klaar was, kwam burgemeester Luitingh juist uit zijn kamer. „Wel wel", zei hij. „Dominee! Hoe gaat het u?" „Buitengewoon!" zei Titus. „Maar u ziet er ook niet bepaald slecht uit!" De burgemeester lachte. „Hoe kan het anders met zo'n gemeente?" „Inderdaad!" meende Titus. „Heeft u een ogenblik je? De zal u niet lang ophouden". De burgemeester liep temg naar zijn kamer. „Na- tuuriijk!" Hij hield de deur open. „Gaat u binnen!" Het plan voor de kleuterschool bleek al veel vaster vormen te hebben aangenomen, dan Titus wist. Het lag in het voornemen van de Maatschappij, de ge meente het schooltje te schenken, omdat de behoef te daaraan wel erg groot moest zijn. Vermoedelijk voelden de dorpelingen dit nog niet zo, maar men hoopte, dat dat wel zou komen. De werkzaamheden van de Maatschappij hadden de drukte de laatste jaren zozeer doen toenemen, dat de dorpsstraat en de wegen voor kleine kinderen een steeds gevaarlij ker speelterrein werden. De plannen voor het schooltje waren al in een ver gevorderd stadium, en het definitieve bericht zou over enkele weken aan de pers worden doorgegeven. De burgemeester hoefde dominee zeker niet verzoeken, zolang nog te zwijgen over hetgeen hij hem nu had verteld? „Natuuriijk niet!" zei Titus. „De begrijp het. De waar deer uw vertrouwen heel erg". (wordt vervolgd) Biz. 2

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 2