IE (010)2741135 Ontkoppelde aanhanger rijdt auto totall-loss Raad wil geen Reness( toestanden in koopcentrum OuddoFp .4-»3 tlomemnaii ^?s-ï Politie 24-uurs telefoon: Nog geen vakantie voor de Griend Verdronken bij sprong vanaf Haringvlietbrug /UL,^MINNAARD Snelheidscontroles Kerkdiensten Geref. Gemeenten Aanrijding met dodelijke afloop 70e Jaargang DINSDAG 22 JULI 1997 No. 6621 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 4833 92. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,75 JAARABONNEMENT 57,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 GEMEENTE GOEDEREEDE Diefstallen/vernielingen In de nacht van donderdag op vrijdag werd van een terras aan de Weststraat in Ouddorp een groene terrasstoel gestolen. In de nacht van donderdag op vrijdag werden uit een schuur aan de Dorpsweg in Ouddorp een baal kunstmest en een bonenlegger gestolen. In de nacht van donderdag op vrijdag werden twee ruiten (dubbel glas) van het multifunktioneel gebouw 'Dorpstienden' vernield met trottoirtegels. Eén van de tegels was terecht gekomen op de biljart tafel waardoor de tafel ook beschadigd werd. Aanrijding met letsel Maandagnacht om 01.20 uur vond op de Zuiderdiepstraatweg in Stellendam een aanrijding plaats tussen twee personen auto's. Beide auto's reden elkaar tege moet, maar in de bocht nabij het sport complex ging één van de automobilisten, een 19-jarige inwoner van Hellevoet- sluis, teveel naar links en botste op zijn tegenligger. De man liep daardoor een gebroken schouderblad op. Hij werd af gevoerd naar het ziekenhuis in Dirks- land. Omdat hij alcohol gedronken had is van hem een bloedproef genomen. Een 37-jarige vrouw die in de andere auto zat, werd eveneens gewond en naar het ziekenhuis gebracht. Na behandeling kon zij weer naar huis. De auto's waren door de botsing aan de voorzijde zwaar be schadigd. GEMEENTE DIRKSLAND Lichtkogels Zaterdagavond werden door jongelui twee lichtkogels afgevuurd bij de jacht haven in Herkingen. Omdat de daders gezien waren, werden geen hulpverle ningsinstanties opgeroepen. Kennelijk beseften de jongelui niet dat het afschie ten van lichtkogels misschien een mooi gezicht is, maar dat ze alleen gebruikt moeten worden door mensen die in nood zijn. KNRM-station Ouddorp Afgelopen zaterdagmiddag, omstreeks 14.00 uur, werd door de kustwacht post Ouddorp een beroep gedaan op de be manning van de Griend die op dat mo ment op het Grevelingenmeer aan het oefenen was. In de omgeving van de Middelplaat, op de Grevelingen, was een zeiljacht vast gelopen. De schipper van dat jacht deelde mede dat hij een boei niet had gezien. Het jacht werd door de Griend weer in bebakend vaarwater gebracht. Om omstreeks 22.45 uur die dag werd de bemanning opgepiept voor het feit dat diverse personen in de omgeving van het eiland Archipel op de Grevelingen rode lichtkogels hadden waargenomen. Na een zoekaktie van ongeveer twee uur, welke niets opleverde, werd besloten om terug te keren naar het station. Op zondagmorgen, omstreeks 04.00 uur, werd vanaf de vuurtoren waargenomen dat er een zeiljacht in problemen was geraakt op de zandbank de Ooster. De bemanning van de reddingboten Zee- manspot en Griend werden gealarmeerd. Door de Griend werd het 12 meter lange jacht losgetrokken. Daar het jacht geen schade had opgelopen kon het haar reis naar Bretagne voortzetten. Op zondagavond, omstreeks 18.30 uur, kwam via de kustwacht post Ouddorp, de melding binnen dat er op de Grevelin gen in de omgeving van de Hompelvoet een catamaran was omgeslagen. Ook hiervoor werd er een beroep gedaan op de Ouddorpse reddingboot. Daar door andere watersporters hulp werd verleend aan de catamaran was het niet nodig dat de Griend nog ter plaatse kwam. GEMEENTE MIDDELHARNIS Oplichting? Zaterdagmiddag werd het winkelend pu bliek op het Beneden Zandpad in Mid delhamis aangesproken door twee Iraan- se mannen. Ze verzamelden handteke ningen tegen de gewelddadigheden die de Iraanse regering zijn onderdanen aan doet. Een man uit Middelharnis bekeek de lijst eens beter voordat hij tekende. Hij zag toen, dat hij niet alleen tegen de gewelddadigheden was, maar dat hij ook tekende voor betaling van een geldbe drag. Op de lijst stonden al vijf handte keningen. Die mensen hebben mogelijk niet eerst gelezen waarvoor zij tekenden. Een 21-jarige jongeman uit Zevenbergen heeft vrijdagavond rond elf uur een staal tje van overmoed met de dood moeten bekopen. De jongeman sprong toen, met een 22-jarige vriend, vanaf de Haring vlietbrug het twintig meter dieper gele gen water in, maar hij kwam na de sprong niet meer boven. De waterpolitie uit Willemstad en de brandweerkorpsen van Oostflakkee hebben daarna tever geefs naar hem gezocht; pas gistermor gen werd het stoffelijk overschot gevon den vlakbij de plaats waar hij in het water was gesprongen. Het idee om van de brug te springen was van de oudste van de vrienden. Hij had dat al eerder gedaan. De taxichauffeur die het tweetal vervoerde heeft nog ge probeerd de knapen van hun voornemen af te brengen. Maandagmiddag zijn in de gemeente Middelharnis en Oostflakkee diverse snelheidscontroles gehouden. Op de Rot- tenburgseweg in Middelhamis hield men zich aan de snelheid, maar op de Oude- landsedijk in M'hamis en op de Tilsedijk in Stad moesten in totaal vier bekeurin gen worden uitgedeeld. Op de Magdale- nadijk in Oude Tonge werden twee be keuringen uitgedeeld. Eén daarvan ging naar een Duitser die 126 km per uur reed (max. 80 km). In overleg met de officier van justitie moest hij meteen ƒ430,- betalen. Op donderdag 17 juli werden de volgende bekeuringen uitgedeeld: - op de Oudelandsedijk in Sommels dijk: 24 maal. - op de Prov.weg in Melissant: 65 maal. OUDDORP - donderdagavond 19.30 uur ds. J. J. Tanis van Middelburg-C. MELISSANT - woensdagavond 19.30 uur ds. G. J. N. Moens van Goes. HERKINGEN - woensdagavond 19.30 uur ds. F. Harinck. Alles kwam lot stilstand in een derrie van Niet door een haar tegemoetkomende auto-, maar door een op drift geraakte aanhanger is vrijdagmiddag de nieuwe Mazda van mevr. Dini Tazelaar uit Spijkenisse totall-loss gereden. Dat gebeurde op de Noorddijk te Melissant waarover mevr. Tazelaar tegen drieën huiswaarts reed, na in Sommelsdijk een bezoek aan haar vriendin te hebben gebracht, haar zwarte hond vergezelde haar. Een één-assige gesloten aanhanger raakte los vanachter een haar naderende V.W. Transporter en klapte op de linkervoor- kant van de Mazda; gelukkig voor mevr. Tazelaar opende zich de air-bag op haar stuurwiel die haar voor verwondingen heeft behoed; ze bleef vrijwel ongedeerd, evenals haar hond, maar ze hadden de schrik van hun leven! kaas, worst jus d'orange, bier en cola De opbouw van de aanhanger werd totaal van het onderstel losgerukt; dat laatste kwam achter de Mazda terecht. De inhoud van de aanhanger, hapjes die voor een bruiloft gereed waren gemaakt, lagen in een wijde kring om de wrakstukken heen. De aanhanger was eigendom van E-Markt Mackloet uit Melis sant, de gepensioneerde kok Adrie Schoonen uit Melissant had al de hapjes met zorg klaargemaakt. Oók een koud buffet, maar dat zou worden vervoerd nadat de hapjes in 'Vita Nova' te Sommelsdijk zouden zijn afgeleverd en daar is het dus niet van gekomen. In snel tempo zijn nieuwe hapjes gereed gemaakt en is ook het koud buffet vervoerd. Toen bleek dat de verzekering de schade zal dekken was alle narigheid snel vergeten en de bmiloftgas- ten zijn er zelfs onkundig van gebleven. De autotochtone bevolking is weinig gecharmeerd van dweilorkesten. U ziet het, Er komt een 'omvangrijk' onderzoek naar het functioneren van het Oud dorpse winkelbestand, zo heeft de ge meenteraad van Goedereede jl. don derdag ingestemd, nadat ook het Col lege zijn zorg over het relatief grote aantal mutaties kenbaar had gemaakt. Met het onderzoek wordt bedoeld de aantrekkelijkheid van het koopcentrum Ouddorp zoveel mogelijk veilig te stellen en, waar mogelijk, te verbeteren. Ook het functioneren van de horeca zal in het onderzoek betrokken worden. Dat wordt door de Kamer van Koopnan- del verricht tegen een bedrag van ƒ22.680 waarin de gemeentelijke portie, naast die van de Kamer van Koophandel en de Ondernemers 9.000,- bedraagt. In de toelichting werd het waarom van het onderzoek breed uitgemeten - het rapport gaat dan ook 'Ouddorp Winkelen Horizon 2000' heten, maar burg. Sinke die de raad presideerde legde de doelstel ling als volgt uit: „het is nodig te weten hoe het Ouddorpse koopcentrum het hoofd boven water kan houden". Om een verblijf in het koopcentmm voor het publiek aantrekkelijker te maken werd, vanaf zaterdag, de Ring voor auto verkeer afgesloten. De OVO (Onderne mersver. Ouddorp) wil tijdens de duur van de afsluiting (eind augustus) extra evenementen organiseren in de kosten waarvan de raad gevraagd werd te parti ciperen. Met een bijdrage van ƒ6.000,- werd ingestemd, zij het dat de SGP frac- üe zich daarvan onthield. Die vindt het - zo legde fractievoorz. B. L. Noorthoek uit - geen taak voor de gemeente publiek naar het koopcentmm te lokken. Maar weth. Visser had daarover Jan van der Bok, van Koopcentrum v. d. Bok ge beld, „en dat is toch geen nozem", vond dhr. Visser; v. d. Bok had 'm verzekerd dat er geen rommeltje van gemaakt wordt. Bijval kwam er vanuit de PvdA fractie, bij monde van dhr. T. Bakelaar die bereid is evt. schade door het autovrij maken, te minimaliseren door het koop centmm extra gezellig te maken en ook dhr. P. Grinwis achtte een financiële in breng van de gemeente volkomen op z'n plaats. Dhr. G. Moerkerk (RPF) waardeerde het als een aanmoedigingspremie voor de ondernemers die hij bewondert omdat ze er weer de schouders onder zetten. SGP weth. A. Lokker legde uit waarom zijn fractie zich toch van financiële deel name distancieert. Het principe als ge meente mee te werken wordt zeker niet verkeerd geacht, maar met enkele onder delen van de geboden gezelligheid kan zijn fractie niet instemmen, met het optreden van dweilorkesten b.v. die mis schien wel in de smaak van de vakantie gangers-, maar niet in die van de autoch tone bevolking/bewoners vallen. „Nee, we willen in Ouddorp niet teveel Renesse-achtige toestanden", waarschuw de dhr. Noorthoek en daar kon de hele raad het mee eens zijn, al wordt daar nau welijks voor gevreesd. Hoge mast In de vorige raadsvergadering heeft zich een dispuut ontwikkeld over de hoogte van de mast die Radio Goeree wilde op richten bij haar nieuwe studio aan de Hofdijksweg; de verlangde 30 meter werd te hoog bevonden, strijdig ook met het bestemmingsplan, maar weth. Lokker liet weten nu in principe met een mast van 37.50 mtr. te hebben ingestemd. De PvdA fractie verklaarde zich conse quent tegen hoe aannemelijk de extra geen auto in de Weststraat hoogte ook werd voorgesteld. Libertel heeft een hoogte van 37.50 mtr. nodig en de zender van radio Goeree kan op een hoogte van 30 meter worden gemon teerd. Het leek de raad verstandig daar gebmik van te maken. Weth. Lokker permitteerde zich een grapje: „de raad boft, die 7.50 meter ex tra komt er aan de onderkant aan". Deelname Verkeersveiligheidsproject De raad stelde een krediet van 100.000 beschikbaar t.b.v. deelname aan het Ver keersveiligheidsproject Goeree-Over flakkee. Ook de overige gemeenten, het Waterschap en de Provincie participeren daarin en brengen samen een bedrag van één miljoen bijeen. Een bedrag van ƒ200.000 daaruit wordt gebruikt voor een programma van projecten in de sfeer van verkeerseducatie, voorlichting en handhaving, de overige 800.000 wor den aangewend voor de voorbereiding en uitvoering van infrastmcturele projecten en eventueel onderzoek hiernaar. WVG reserve In de Verordening Wet Voorziening Ge handicapten werde enkele wijzigingen aangebracht. Uit de informatie bleek dat de WVG reserve per 31 december vorig jaar maar liefst 1.256.000,- bedroeg, dat jaar was dan ook een bedrag van 54.900 aan rente ontvangen. De raad vond de reserve rijkelijk hoog, schrikbarend", vond zelfs dhr. Koese, maar ieder werd gerustgesteld met de verzekering dat niemand in de kou blijft staan en dat ieder geholpen wordt die de echt hulp nodig heeft. Overigens zijn dit eerste halfjaar al meer aanvragen ontvangen dan vorig jaar over het gehele jaar het geval is geweest. Aardappeltelers, zowel boeren als volkstuinders, opgelet! Aardappelziekte slaat toe De Aardappelziekte {Phytophthora infes- tans) slaat dit jaar ongewoon vroeg en hevig toe in de aardappel teelt. Zowel de professionele teler (boer) als de volkstuinder vinden aantastingen van deze ziekte in hun aardappelen. De ziekte is te herkennen aan: Op de blaadjes ontstaan onregelmatige bruine plekken met aan de onderkant wit schimmelpluis. De schimmel groeit door de stengels naar de knollen, die bij vat bare rassen ernstig worden aangetast. Deze knollen worden pleksgewijs bmin en gaan op den duur rotten en zijn waar deloos. De omstandigheden, vochtig en warm weer, met lange dauwnachten, zorgen ervoor dat deze schimmelziekte zich zeer snel kan verspreiden. Sporen worden door de wind verspreidt naar gezonde planten. Naast bestrijding door het uit- COMBi voeren van gewasbespuitingen, is het zaak dat de infectiebronnen worden op geruimd: Zoals het afdekken van afvalhopen of de aanwezige aardappelplanten ver nietigen. Aantastingen in volkstuinen opmimen door b.v. het afknippen van het zieke gewas. Bij tijdig afknippen bij een aantasting kan soms worden voorko men dat de knollen worden geïnfec teerd en de ziekte zich verspreidt. De aardappeltelers, maar ook volkstuin ders, hebben er groot belang bij, dat deze ziekte zich niet verder verspreidt. Door infectiebronnen tijdig op te mimen kan schade aan de aardappelteelt worden voorkomen en - ook niet onbelangrijk - het gebmik van gewasbeschermingsmid delen worden beperkt. HELLEVOETSLUIS - Een 28-jarige man uit Goedereede is donderdagavond bij een aanrijding op de kruising N57 met de Zwartedijk om het leven geko men. Als gevolg van een voorrangskwestie (de kruising is beveiligd met verkeerslich ten) reed de bestuurder van een bestel wagen tegen de personenauto bestuurd door het slachtoffer. Hierop reed de auto tegen een verkeerspaal en kwam tot stil stand. Het slachtoffer werd ernstig gewond overgebracht naar het Ruwaart van Put- tenziekenhuis alwaar hij enige tijd later aan zijn verwondingen overleed. Voor vragen kunt u zich wenden tot: W.L.T.O. (Westelijke Land- en Tuin bouworganisatie): 0187-641404. Plantenziektenkundige Dienst, district Barendrecht, 0180-617133. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee Goeree-Overflakkee B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)48 2606 VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDIO - REPORTAGE - FOTOORAFIE ^^3 ^^3 ^^21 czï czi CD C3 a W^ izziizD[ziiczii=3c=iir-i'it-n OUDDORP-Woststisal 35-T^6foon^^B7) 681612/Fax6837Z4 RENESSE - Printshop - Hogexoom 172 - Toto/bon (0111) 462400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 1