Kleuters naar 't huwelijk van de juf i Watertoren Dirksland nét wel de hoogste?! PREDIKBEURTEN SAHIN zaden In Jaaruitvoering Muziekschool Goeree-Overflakkee klinkt kwaliteit muziekonderwijs Uitslag jeugdviswedstrijd HV Krammer, van 12 juli Eilanden-Nieuws /T BERICHT VAN INZET Ongetwijfeld I I Diplomazwemmen in 'De Staver' GESLAAGD Uitslag ballonnenwedstrijd avonddriedaagse 'De Kriekel' VAKANTIEWONING 'Phoenix' door 'De Zeemanspot' binnengebracht H.O. TANIS COMPUTERS Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS VRIJDAG 18 JULI 1997 IIP". W- ;4 -4 i •-^ •;s :P MIDDELHARNIS - 'Juf Tanja den Braber uit Middelhamis, sinds april onderwijzeres van de allerkleinsten, groep 1aan de Groenewegenschool te Werkendam, heeft gisteren, samen met haar bruidegom Arjan Hakbijl uit Alblasserdam in Middel hamis de huwelijksdag beleefd én... met haar kleutertjes die daar getuige van mochten zijn. Met een touringcar waren ze naar Middelhamis gekomen en eenmaal voor 't gemeentehuis werden de versierde bogen tevoorschijn gehaald en de papie ren mutsen opgezet. Het bmidspaar mocht onder de bogen door. Na de huwelijksvoltrekking, de daarop gevolgde kerkelijke bevestiging en tenslotte de kinderreceptie werd van de kleuters afscheid genomen, maar nu juf Hakbijl, hoopt hen na de vakantie weer temg te zien. Het jonge stel gaat dan wel in Dordrecht wonen, de juf blijft voorlopig de school in Werkendam trouw. Ad Geuze, die op de Prins Maurits te Dirksland adj. directeur was is er directeur. Muziekschooldirecteur Rinus Verhage en docenten mogen tevreden zijn over het beeld van de Muziekschool Goe ree-Overflakkee dat door leerlingen, ensembles en orkesten van de regiona le muziekschool is neergezet op de jaarlijkse grote uitvoering. Een volle aula van de Technische School in Mid delhamis heeft kunnen genieten van wat burgemeester Sleurink "een heel mooie avond" noemde. Verscheidenheid De avond had korter mogen zijn, al zou den we geen programma-onderdeel weten aan te wijzen dat gemist had kun nen worden. Het had allemaal z'n bete kenis. Het Gemengd Ensemble van Wim Soe- ters dat de toon zette voor een program ma met muzikale kwaliteit. De vioolsolo van de jeugdige Arthur Stolk en het trio met Willemijn Kieviet als violiste en gastcellist Bart Soeters. De dwarsfluiters in verschillende samen stellingen: met Janneke Hoekman, Mar- loes Roos, Liesbeth van der Heide, Mir jam van Keulen, Annelies Kieviet en Gerrianne van der Velde. Het afwisselende optreden van de key- boardleerlingen en het samenspel van de kleine en grotere gitaristen. Zonder ande ren tekort te doen willen we het gitaar duo Daniel Bom en Jeroen van der Zee hier noemen. De welhaast professionele blokfluiten sembles in diverse toonaarden. De verte derende a.m.v. klassen, die met toewij ding lieten horen hoe leuk en zinvol algemene muzikale vorming is. Het virtuoze pianospel van Carolina den Hertog en de quatre mains van moeder en zoontje Sjoukje en Yoram Wolters Voor de eerste keer was op de Jaaruit voering te beluisteren het 'Kloos Ensem ble', bestaande uit zangleerlingen van docente Els Kloos. Ook hier weer een hoog muzikaal niveau. CD-OPNAME Ter afsluiting speelde het Muziekschool orkest onder leiding van Piet Westhoeve. Het Muziekschoolorkest is een gelegen- heidsorkest waaraan ook niet-leerlingen van de Muziekschool mee kunnen doen. Voorafgaand aan de Jaaruitvoering wordt er vier keer gerepeteerd. Het Muziekschoolorkest was wederom gegroeid, zowel qua aantal als muzikali teit. Tachtig musici van diverse leeftijden en onderwijsniveaus en met een groot scala aan instrumenten zorgden voor een prachtig slotconcert, dat op CD werd opgenomen. De CD met de verschillende ensembles van de Muziekschool is een initiatief van Muziekstudio Verspuy. Een primeur was het slotstuk van het Muziekschoolorkest: 'The Phantom of the Opera' met zang van Barend van Zijl en Wil Hanegraaff. Van de ongeveer 250 leerlingen van de Muziekschool namen er zo'n 150 deel aan de Jaaruitvoering. Een overtui gend bewijs dat op Goeree-Overflak kee veel muzikaal talent aanwezig is, waaraan goed en gevarieerd muziek onderwijs welbesteed is. Hoera, zaterdag 12 juli was het weer feest in De Staver. Alle kinderen die voor het A en B diploma gezwommen hebben zijn geslaagd. Voor diploma A: Gideon Colijn, Arenda Evers, Xena Evers, Paula Schik, Marijn Wessels, Linda Groen, Adriaan Heystek, Mariëlle Sprong, Ahsley Legierse, Lindsey Knöps, Wilco van Bmssel, Samuel van Klinken, Daniël Orchard, Sanne Dekker, Martine de Jong, Kirsten de Haan, Bri gitte van der Est, Ronnie Maliepaard, Michelle Vreugde, Anne Ensing, Danny V. d. Brink, Lianne Lodder, Cissy van Eysden, William Hoek, Pieter van Kem pen, Comelis Knöps, Thomas van Driel, Colin Mierop, René Tiggelman, Marije Bos, Jara van Bezooijen. Voor diploma B: Carola Damme, Stefan Wegman, Len- nart v. d. Houten, Silvana Grinwis, Donny Klem, Rien Noteboom, Danny Ramdayal, Anita de Waal, Niels v. d. Boogert, Corwin Prinsen, Jasper Trom mel, Anoeska Esser, Lisa Uytewaal, Marieke Roodzant, Hanneke Verhage, Stefan Looy, Frank Nagtegaal, Ton Kor teweg, Esther Korteweg, Joris Verolme, Eveline Maliepaard, Lieneke van Dis, Gerben Prins, Manon de Jong, Sabrina Klein, Arjan Looy. Na het behalen van het MTS-diploma bouwkunde is Corné Peeman, werk zaam bij Boeter Bouwbedrijf te Middel hamis, geslaagd voor het Aannemersdi ploma Burgerlijke en Utiliteitsbouw. In Eilanden Nieuws van afgelopen dinsdag stond aan het slot van het arti kel over de cultuurhistorische RTM- route over Goeree-Overflakkee, dat de watertoren van Dirksland de op één na hoogste watertoren van Nederland is. Dat hebben we altijd gedacht en geschreven, naar beste weten en afgaande op de ons ten dienste staande documentatie. Bijzonderheden Nadat de watertoren in het bezit van de gemeente Dirksland was gekomen kwam hij volop in de belangstelling. In onze krant van 21 juni 1991 schreven we over de bijzonderheden van de watertoren, na een bezoek van Ir. H. Rienks, secretaris van de Nederlandse Watertoren Stich ting, die op ons verzoek de watertoren van binnen en van buiten kwam bekij ken. "Het is echt een hele grote" was zijn oordeel over de toren. "En de constmctie is nog best". De heer Rienks heeft meegewerkt aan het boek 'Watertorens in Nederland' van Ir. H.W. van der Veen en hij kon ons veel bijzonderheden over de Dirkslandse watertoren verschaffen. We konden kennis nemen van een artikel uit 1942 van de heer S. G. Parmentier, toen directeur van de Stichting Drinkwa terleiding Goeree-Overflakkee. Dit arti kel in het tijdschrift 'Water' werd in 1946 nogmaals geplaatst omdat de watertoren de oorlog op het nippertje had overleefd. De toren werd in de oorlogsjaren een paar keer beschoten maar raakte nooit buiten bedrijf. Wel werd op 4 mei 1945 door de bezet ters een springlading van ongeveer 400 kg in gereedheid gebracht om de toren op te blazen. Waarom de toren niet opge blazen werd staat niet vermeld. De springlading werd op 7 mei 1945 weer verwijderd. Hoogte De preciese hoogte van de watertoren van Dirksland intrigeerde ons, omdat de watertoren van Goes (63 meter) in de boeken stond genoteerd als de hoogste watertoren van Nederland. De vraag was bij ons toen al: zou de Dirkslandse toren soms toch nét wel de hoogste van het land zijn? Daarbij in aanmerking genomen dat het torens betreft die specifiek als watertoren zijn gebouwd en geen omgebouwde kerkto rens of wat dies meer zij. Voor de hoogte van de watertoren van Dirksland werd 62,5 meter aangehouden, maar wie weet was hij wel iets hoger uit gevallen. Op 6 oktober 1939 verleende de voorma lige gemeente Sommelsdijk bouwver gunning voor de watertoren, die toender- tijd op Sommelsdijkse grond kwam te staan. Jan Both van het gemeente-archief Mid delhamis kon ons wel een aantal gege vens over de watertoren verschaffen, maar niet de bouwtekeningen. Tekening Na het verschijnen van Eilanden Nieuws van dinsdag j.l. werden we gebeld door een inwoner van Dirksland, die een groot voorstander is van behoud van cultuur historische waarden. "Volgens mij is de watertoren van Dirksland de hoogste, want ik heb hier de bouwtekening. De watertoren is 63,4 meter hoog. Die van Goes is net iets kleiner. Je zult het wel leuk vinden om het te weten. Onze watertoren is zo beeldbepalend voor Dirksland en zo'n kenmerk van een tijd perk, dat ik het wel aardig vind dat hij ook nog de hoogste van Nederland is". Dat vinden wij dus ook. Het is nu zaak de hoogte van de watertorens van Goes en Dirksland nauwkeurig vast te stellen, zodat o.a. de inscriptie kan worden aan gepast op de achterkant van het lepeltje dat de gemeente Dirksland in samenwer king met de VVV-Overflakkee heeft uit gebracht. Cathy Westdorp Zondag 20 juli 1997 OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.00 uur ds. M. van Kooten, Mont- foort; 11.00 en 18.30 uur ds. R. Veld man. Eben-Haëzer: 9.00 uur ds. R. Veldman en 18.30 uur ds. M. van Kooten. Woensdag 23 juli, Dorps kerk: 19.30 uur ds. W. Pieters, Gene muiden - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.00 en 10.30 uur (H.D.) ds. J. Koster en 18.30 uur ds. J. Korf - Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00, 10.45, 17.00 en 18.45 uur ds. R. van Kooten, Soest. Vrijdag 25 juli: 14.30 uur ds. J. W. van Estrik, huwelijksbe vestiging van André van den Houten en Wilma van Splunder. STELLEND AM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. G. Blom en 18.00 uur ds. A. P. Voets - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Kroeze, Steenbergen en 18.30 uur ds. J. Koster. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur kand. G. A. van Ginkel, Maartensdijk - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 en 18.30 uur ds. K. Bras, Hilver sum - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. het Lam en 18.00 uur kand. T. J. Schep, Utrecht - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur nog onbekend en 18.00 uur ds. A. Schaap - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. C. den Toom - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. J. Willemsen - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur mevr. R. Thiemme-Tissing - Herv, 'Exodus' Gem. 10.00 uur ds. W. J. Keuning, Haastrecht. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok en 18.00 uur ds. L. Quist, Spijk - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur ds. H. Out en 17.00 uur mevr. ds. H. B. Graafland, Scharendijke - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 en 16.45 uur leesdienst - Christengemeente Vrienden van de Bijbel Diekhuus, Ben. Zandpad 10.00 uur dhr. J. Jume- let. NIEUWE TONGE - Herv, Gem. 9.30 uur kand. W. Stijf, Hoofddorp en 18.00 uur ds. A. Belder - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur Dr. A. van Brummelen, Huizen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Kastelein, Oudewater en 18.00 uur ds. J. Koo ien, IJsselstein - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. M. den Boer van Dirksland - Ger. Kerk 10.00 uur ds. M. van Krimpen en 18.00 uur kand. J. Glas. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. W. Arkeraats, Werken dam - Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur dhr. A. V. d. Schee, Spijkenisse. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. T. W. van Bennekom - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lees dienst - Ger. Kerk 9.30 uur dhr. K. Baas en 18.00 uur ds. S. N. D. Fran- ckc LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Kooien, IJsselstein. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. 10.00 uur dhr. H. Noordhuis, Bus- sum. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. N. P. J. Klei- berg, Veenendaal - Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst - Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. De wind heeft ons niet in de steek gela ten, veel ballonnen zijn ver gekomen. Kijk'eshoe ver! Ie prijs: Robert Tanis, Pretoriuslaan 5, Ouddorp: Storkathen Sleeswijk-Hol- stein, Duitsland. 2e prijs: Kaartje nummer 443654. Wie? Benthullen, Duitsland. 3e prijs: Jonathan Nap, Pretoriuslaan 59, Ouddorp: Reselage, Duitsland. 4e prijs: Marco Tanis, De Stove 15, Goedereede: Uithuizen. 5e prijs: Jan 't Mannetje, Doommeet 8, Goedereede: Veendam. Je mag je prijs afhalen zaterdag 19 juli na 10.00 uur: Kelderweg 53, Ouddorp, tel. 683149. Vanaf half september Een eldorado! 2 pers. p. dag DM 45,- 4 pers. p. dag DM 70,- Vraag inl. en folders: Tel. 0049-9973-9601 Na 19.00 uur (Holl. sprekend) Tot 14 jaar: 1. L. van Rossum 2. C. Bakker 3. S. Visser 4. A. van Wijk 5. L. Kievit 6. A. van Groningen 61 cm. 18 cm. 18 cm. 16 cm. 16 cm. 14 cm. 14 t/m 17 jaar: 1M. Arensman30 cm. 2. M. Lugtenburg19 cm. De overige 27 deelnemers hadden helaas geen vis. De einduitslag na twee wedstrijden Tot 14 jaar: 1. J. 't Mannetje138 cm. 2. L. van Rossum61 cm. 3. A. van Weesie32 cm. 3. M. van Rietschoten32 cm. 14 t/m 17 jaar: 1. M. Arensman137 cm. 2. M. Lugtenburg67 cm. 3. H. Nagtegaal17 cm. De eerste drie van elke categorie kwa men in aanmerking voor een mooie beker. In de categorie tot 14 jaar zijn er twee gelijk geëindigd. Door loting ging uiteindelijk A. van Weesie met de derde prijs naar huis. Bovendien namen J. 't Mannetje en M. Arensman een mooie extra bokaal in ont vangst. Zij hadden over twee wedstrijden de meeste vissen gevangen. Er kan worden teruggekeken op twee geslaagde wedstrijden. Er is met mooi weer gevist en er heerste een gezellige sfeer. De jeugd heeft goed zijn best ge daan om vis op de kant te krijgen, maar dat lukte helaas niet iedereen. De vang sten vielen over het algemeen wat tegen, maar dat heeft nauwelijks invloed gehad op hun inzet. Een zakje chips en een blikje limonade doen wonderen. Iedereen ging hoe dan ook steeds met een prijs naar huis. En daar waren nog heel mooie prijzen bij ook. Prijzen die ondermeer door spon sors beschikbaar zijn gesteld. Het bestuur van de 'Hengelaarsvereni ging Krammer' dankt dan ook alle sponsors, verdere medewerkers, maar vooral ook de jeugdige vissers voor hun inzet op beide wedstrijddagen. Volgend jaar zullen er weer jeugdwed strijden worden georganiseerd en ook dan hopen we weer op uw en jouw me dewerking te mogen rekenen. I Dankbaar en gelukkig zijn wij met I de voorspoedige geboorte van I onze kleinzoon en neef i lijmen ^anis 1 zoon van Edy en Yvonne Tanis i broertje van Huub I Dat hij in gezondheid en geluk il i mag opgroeien is de wens van: 0 opa en oma Tanis f Hanneke '4 Jolanda en Leo Jos, Job, Saskia, Ij; Mirjam en Esther 1 Ouddorp, 15 juH 1997 Donderdag 17 juli was de catamaran 'Phoenix', thuishaven KoUum in Noord- Holland, onderweg van Scheveningen naar de Roompot. Aan boord een echt paar en drie kinderen. Zij kregen te kam pen met motorpech en moesten daarom op de zeilen verder gaan. Zij wilden de haven van Stellendam aanlopen, maar voeren in het Slijkgat aan de grond bij boei SG 10. Het douanevaartuig 'Zee- valk', die in de buurt was en het vastva- ren opmerkte, waarschuwde de Kust wacht post Ouddorp, die op haar beurt de bemanning van De Zeemanspot oppiep te. De reddingboot voer ongeveer kwart over zeven weg, trok de 'Phoenix' vlot en bracht hem naar de haven van Stellen- dam, waar zij ongeveer negen uur weer afmeerde. een krant die G-E-L-E-Z-E-N wordt!! Dan nog even dit: Bent u of jij nog niet in het bezit van een vereiste visvergunning of sportvisakte, dan nt u die bestellen bij de secretaris van de HV Krammer, dhr. J. Kieviet, tel. (0187)485375. RECTIFICATIE In de advertentie van Accountantskantoor Strater waarin gevraagd worden Intern medewerker en ass. accountant wordt als postbusnummer vermeldt nr. 6. Dit moet zijn: Postbus 36, 3247 ZG Dirksland GRATIS 1 MAAND INTERNET BIJ AANKOOP VAN EEN MODEM PENTIUM 133 Mhz2.625.- PENTIUM 166 Mhz2.790.- Ireneweg 13, Ouddorp, telefax (0187) 68 34 53 vraagt telers voor: Schoffelviolen Muurbloemen Duizendschoon Anjer en vaste planten als: Delphinium Korenbloem Lupinen enz. Inl. J. van Heemst Tel. (0187)6517 59 Erg verdrietig, maar dankbaar voor al het goede dat hij ons ge geven heeft hebben wij afscheid moeten nemen van mijn innig geliefde zoon en broer Dirk Jan Petrus Gerardus van Damme echtgenoot van Nelleke Keijzer op de leeftijd van 28 jaar. L. J. A. van Damme- Kievit L. J. M. van Damme Melissant, 17 juli 1997 Bij de op 16 juli 1997 gehouden velling bij Inzet met betrekking tot de percelen Rottenburgseweg 15 en 13 te Middelhamis, zijn deze percelen Ingezet: het woonhuis (nr. 15)op 220.000,- de showroom (nr. 13)op 195.000^- De afslag blijft bepaald op woensdag 23 juli 1997 om 19.30 uur In Café K. van Dongen- Zaaijer, Kon. Julianaweg 38, Middelhamis Notarissen mrs. Ter Braal< en Schuring Ps. 103:8 Met grote droefheid geven wij u kennis dat door een ongeval plotseling is wegge nomen onze neef Dirk van Damme op de leeftijd van 28 jaar. Wij wensen Nelleke sterkte en Gods onder steuning toe. B. L. Noorthoek M. P. Noorthoek- de Jong Gijs-Jan en Mireille Aime-Marie Ineke Stellendam, 17 juli 1997 Adverteren in Eilanden Nieuws betekent dat uw advertentie ool< buiten de bebouwde kom wordt gelezen. slaagt U beter met uw inf<open als U eerst de advertenties leest! 'M ■i 'M 'M f. -.tr .;^.;i;.;;;.3;.;^.;g.;»;..^u^.;Ju;;..;g.;t;.;i;..;4;.;};.;t;.^;..;^.;^3;.J^^ Op een zonnige heuvelhelling in het Beierse woud. .v.^i^;»:-****"**********-**"**'**-**»;»; 'M -^ K Prijzen zijn incl. BTW

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 2