Ook Oostflakkee doet mee aan Verkeers-veiligheidsproject heel gelukkig De Heer Co presenteert toerploeg Meester Bruggeman 25 jaar bij liet onderwijs Verzorgingshuis 'Ebbe en Vloed' met 12 aanleunwoningen 'Amicitia' Dirksland bedankt voor de nieuwe uniformen Het is weer zo ver in Ouddorp Gevonden en vermiste dieren Grote zomerbingo te Dirksland Excursies over de Slikken van Fiakkee Amerikaanse bastubaïste geeft masterclass op Goeree-Overflakkee Zomerconcertserie carillon Goedereede Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS DINSDAG 15 JULI 1997 Eneco professionaliseert z'n Raad van Commissarissen Prima, als de ENECO z'n raad van Commissarissen gaat professionalise ren, vond donderdagavond ook de ge meenteraad van Oostflakkee, als dat maar niet ten koste gaat van de consu mentenbelangen. Met name dhr. P. V. d. Ree (VVD) toonde zich daarom- wat sceptisch. 't Mag waar zijn, dacht hij, dat de voor gedragen kandidaat dhr. Westerman ken nis heeft van het 'zakelijk beleid van grote internationaal georiënteerde onder nemingen', 't gaat de raad om de belan gen van haar burgers, waarom dhr. v. d. Ree z'n vertrouwen net zo lief op de inbreng van b.v. een Flakkeeër als weth. Visser zou stellen... De nieuwe profes sionele commissarissen zouden wel'es te nadrukkelijk op het maken van winst gefixeerd kunnen zijn. Daar zal dan weer door de aandeelhou ders, de vertegenwoordigers van de ge meenten, tegen gewaakt worden, zo stel de de raadsvoorz. burg. Van Pelt hem gerust. Dhr. Westerman werd met 12 stemmen gekozen, één stembriefje werd blanco ingeleverd. Verkeersveiugheidsproject Zoals alle eilandelijke gemeenten wor den verondersteld te doen, en op één na al hebben gedaan, stelde ook de raad van Oostflakkee een bijdrage van 100.000,- beschikbaar voor het Ver- keersveiligheidsproject 'Goeree-Over- flakkee'. De Provincie heeft daaraan een half mil joen bijgedragen. De opzet is Goeree- Overflakkee duurzaam veilig te maken waardoor het aantal verkeersslachtoffers in het jaar 2000 met 25% en in het jaar 2010 zelfs met 50% ten opzichte van 1985 verminderd zal zijn. Dhr. J. V. d. Mast, voorz. van de project groep, drukte er z'n spijt over uit te moe ten constateren dat ons plattelandsgebied heel onveilig is en 'droeve' aantallen verkeersslachtoffers laat zien. Er bestaat daarom goede hoop dat het uitvoeren van veiligheidsmaatregelen door de Rijks overheid gesubsidieerd zal worden. Trouwens, ook op de Rijkswegen op Goeree-Overflakkee doen zich ongeluk ken voor, om die wegen veiliger te maken lijkt een crediet van zelfs 80 mil joen nodig te zullen zijn, lichtte de raads voorzitter toe. Het crediet werd gevoteerd en dhr. v. d. Mast kreeg complimenten voor zijn ijver de plannen op papier-, en gerealiseerd te krijgen. Ontslag gemeentesecretaris Aan het ontslag van de gemeentesecreta ris, mevr. Garmig, werden ter wille van de discretie en de privacy, weinig wor den gewijd, alleen woorden van spijt dat de arbeidsverhoudingen op de secretarie niet genormaliseerd konden worden. Aan welk van de partijen dat te wijten is werd niet uitgesproken, het ontslag van mevr. Garmig is eervol. Door de voorz. werd verzekerd dat er geen sprake is van een gouden handdruk maar gewoon van een wachtgeldregeling die - bij gedwongen ontslag - voor amb tenaren geldt. Jaarrekening 1996 De jaarrekening 1996 sluit met een voor delig saldo van 212.000,- en dat is, vindt mevr. van Dijke (PvdA) reden tot een gematigde tevredenheid. Tot groter euforie heeft geen van de raadsleden zich laten verleiden, temeer omdat moest blij ken dat de nog vrij besteedbare reserve tot 865.000,- beperkt is. „Op een omzet van 30 miljoen is dat geen vet pot", gaf voorz. Van Pelt toe, maar hij is al blij met de 'lichte verbetering' die door mevr. Campfens van de VLO werd geconstateerd. Het positieve beeld van de jaarrekening werd door de raad wat geflatteerd bevon den, vooral omdat voorgenomen kapi- taalswerken niet werden uitgevoerd en, zei mevr. Campfens „problemen zijn vooruitgeschoven". Mevr. Burm, blij met haar nieuwe woning en met de bloemen die - aan alle 12 de bewoners - werden aangeboden. Zelf uit de aannemerij afkomstig heeft mevr. Burm het door aannemer Kroon geleverde werk hoog gewaardeerd 't Kon (ruimtelijk) nog nét", met die naam had het nieuwe blok van 12 aan leunwoningen aan verzorgingshuis 'Ebbe en Vloed' te Oude Tonge gerust gedoopt mogen worden. Vraag vervol gens niet hóe het gebouwd kon wor den, dat lijkt een stukje geheimenis tussen twee echtelieden van wie de een aannemer en de ander directrice is van 't genoemd verzorgingshuis. Jaren heeft het geduurd, naar 't leek zon der enig perspectief; toen gistermiddag de officiële ingebruikname dan toch daar was en, met de bewoners, in de recreatie zaal van 't verzorgingshuis samen werd gekomen, was van dhr. J. van Renswou- de, de voorzitter van Wbv. 'Samenwer king', de Ver. die de woningen liet bou wen, dan ook het lumineuze idee 't voorts alleen maar gezellig-, en zeker niet nog'es langdradig te laten worden, 't Had tenslotte al zes jaar geduurd voor het er eindelijk van gekomen was. Blij was dhr. van Renswoude dat het alle maal achter de rug was. Voor de boeg liggen, zo realiseerde hij zich, nog problemen te over voor hen die zich met Volkshuisvesting bezig houden. Dhr. van Renswoude neemt aan dat het zelfs 'problematisch' wordt te voorzien in woningen voor ouderen met een han dicap wier aantal tot het jaar 2015 alleen maar toe zal nemen. Het Provinciaal woningbouwbeleid strookt in 't geheel niet met de behoefte die zich zal openba ren temeer wanneer men weet dat op heel Goeree-Overflakkee tot het jaar 2000 nog slechts 100 woningen mogen worden gebouwd, 't Gaat dan niet aan om gezinswoningen uit de bestaande voorraad voor de categorie (hulpbehoe vende) ouderen bruikbaar te maken. Als ware het een hartekreet vroeg dhr. van Renswoude de beleidsmakers aandacht voor dat aanstormende probleem. Het wordt hoe dan ook 'dringen en duwen'. Daar worden de bewoners van de 12 nieuwe aanleunwoningen niet verder mee belast. Hen werd gistermiddag slechts een vreugdevolle en gezonde pe riode in hun nieuwe huis toegewenst. Tot dat doel zijn de woningen gebouwd. De Wbv. verleende de opdracht, archi tect Gestel ontwierp ze en aannemer Kroon heeft ze gebouwd. De eerste sleutel werd door dhr. van Renswoude uitgereikt aan de (nog) 69- jarige mevr. M. J. M. Burm-Smeets uit Oude Tonge, Achthuizense van geboor te. Laatstelijk woonde mevr. wed. Burm 33 jaar in haar bungalow aan de Julia- nastraat. De bewoners van de aanleun woningen kunnen gebruik maken van de faciliteiten van het Verzorgingshuis, afstand is er nauwelijks, de nieuwe woningen liggen 'aan de andere kant van de gang!' Zaterdag 19 juli, precies om 9 uur, gaan de poorten van de rommel markt, die jaarlijks door de fam. Grinwis ten bate van Woord Daad georganiseerd wordt, weer open. Rond de bloemenkassen aan de Dijkstel weg 28 in Ouddorp is dan van alles te koop. De opbrengst is opnieuw voor het Deborah Retief Memorial Hospital in Botswana. Het DRM ziekenhuis wordt nog steeds een zendingshospitaal ge noemd. Het christelijk karakter blijkt, naast het persoonlijk getuigenis van de werknemers onder andere uit de morge nopening die elke morgen plaatsvindt in een van de gebouwtjes. Er wordt gezon gen, gebeden en een meditatie gehouden. Via de intercom kunnen de patiënten de Goede Boodschap horen. Het ziekenhuis heeft 130 bedden. Elke dag is er een drukke poli-kliniek met meer dan 200 patiënten. Een apparaat dat belangrijk is voor het ziekenhuis is een echo. Momenteel is er een 'antieke' echo in gebruik. Dit apparaat is nodig aan ver vanging toe, onze aktie is dus dit jaar voor een nieuwe echo. Het zou fijn zijn als wij een deel van de kosten voor onze rekening konden nemen. Dit ziekenhuis kan zonder hulp niet bestaan. Net als vorig jaar, toen de markt ruim ƒ20.000,- netto opleverde, worden er ook nu weer veel belangstellenden ver wacht. Nog nooit waren er zoveel goede ren, waaronder veel waardevolle, aanwe zig. U treft er een oliebollenkraam aan. Er worden Ouddorpse wafels gebakken. Er zijn koekjes en cakes te koop. Ook ijs en patat en vers gebakken vis ontbreken er niet. Ook worden er verse pannekoeken gebakken, ook een ruime stand met 2e hands boeken alsmede nieuwe tegen aan trekkelijke prijzen, verder volop cd's en een stand met creatieve kaarten en div. artikelen. Voor de jeugd is er de mogelijkheid bal len te gooien en enveloppen te trekken. Voor de kleintjes is er de gebruikelijke grabbelton. Graag tot zaterdag 19 juli a.s. tussen 9 en 17 uur! Helpt u om het medisch personeel die daar onder moeilijke omstandigheden werken, het werken daar mogelijk te maken door hen te verrassen met de opbrengst van een geslaagde rommel markt? VERMIST te Middelharnis: Rood witte kater, gecastr., mist 2 tanden. Heeft een kale nek door huidziekte. SOMMELSDIJK: Wit dwergkonijntje, met bruine oren. GEVONDEN te Sommelsdijk: Jong katje, zwart-wit, witte pootjes, 6 we ken. SOMMELSDIJK: Zwarte kater, witte bef/witte pootjes. Neus deels wit. SOMMELSDIJK: Jong katje, 6 we ken. Zwart-rood, amberkleurig. SOMMELSDIJK: Katertje 6 weken. Wit met zwarte vlekken. Bruin-zwarte vlek op kopje. OUDE TONGE: Hondje, oud, klein, zwart, half langharig, grijze snoet. Reu. Inl. (0187) 65 18 87 D.V. zaterdag 19 juli gaan we eens iets heel anders doen. We verruilen onze vaste stek (de Hoeksteen) voor het ruime sop (de Grevelingen bij Oude Tonge) voor een spectaculaire kanotocht. Ben je nog niet op vakantie, maar wel toe aan een gezellige middag; bel dan snel naar John (489270) om je op te geven. De kosten zijn 7,50 p.p., die kun je za terdag betalen. Opgeven kan tot en met vrijdag 18 juli. We vertrekken om 13.00 uur bij de Hoeksteen in Middelharnis en gaan dan gezamenlijk richting Oude Tonge. We rekenen ook op jou! Vrijdag 18 juli organiseert de Dirksland- se kleindierenvereniging weer een bingo in het EHBO-zaaltje aan de Philipshoof- jesweg te Dirksland. Vanaf 19.00 uur staat de koffie klaar, deze is natuurlijk gratis. De bingo begint om 20.00 uur. Deze bingo staat in het teken van de le vensmiddelen, o.a. boodschappenman- den en koffie. We spelen 15 ronden en 1 superronde, de hoofdprijs van deze superronde is een supergrote boodschappenmand. Kinderen tot 12 jaar die met hun ouders meekomen spelen 15 ronden voor maar één tientje! En voor de leden: vergeet uw stempel kaart niet! Wilt u voor deze avond nog inlichtingen, belt u ons dan even: (0187) 684473. Daar de avond-excursies (reeëntochten) zeer snel volgeboekt waren, is besloten nog één AVOND-EXCURSIE in te las sen, en wel op dinsdagavond 22 juli (vertrek 19.45 uur) van de Staatsbosbe- heersboerderij in Melissant. Hiervoor zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Voorts is de EXTRA TOCHT van zaterdagmorgen 6 september ver plaatst naar ZATERDAG 13 SEP TEMBER ('s morgens 10 uur). Op donderdag 17 juli en vrijdag 18 juli is in Stellendam de Amerikaanse bastubais- te Leilani Forgay te gast. Mis Forgay studeert momenteel bastuba bij Professor Dennis AsKew aan de State University of North Carolina te Greensboro. Van 6 f m 16 juli bezoekt Leilani Forgay de internationale tuba- en euphoniumconfe- rentie te Riva, Italië. Daarna toert zij door Europa om bij verschillende docen ten les te kunnen nemen. Leilani Forgay zal onder andere enkele lessen volgen bij Hugo Verweij. Hugo Verweij is docent tuba en trombone aan onder andere muziekschool de Delta streek. Als tegenprestatie voor de lessen die Leilani Forgay bij Hugo Verweij zal vol gen, zal zij op donderdag 17 juli van 19.30 tot 22.00 uur een masterclass ver zorgen voor amateur-euphoniumspelers en amateurbastubaïsten in het Haegse Huus, Haagsestraat 4 te Stellendam. Een ieder die een van deze instrumenten bespeelt is hierbij van harte uitgenodigd om aan deze masterclass deel te nemen. Deelname is geheel gratis (instrument en muziekstandaard meenemen). Er zal voor een tolk gezorgd worden, zodat de taal geen belemmering hoeft te zijn. Het programma voor deze masterclass be staat uit een algemeen inleidend gedeel te, openbare lessen aan vooraf geselec teerde kandidaten en ensemblespel. Op vrijdag 18 juli verzorgen de gecom bineerde fanfare-orkesten van De Hoop uit Stellendam en Sempre Crescendo uit Middelharnis een concert in het Haegse Huus te Stellendam. LET OP: in eerdere publicaties is het Prieel te Middelharnis genoemd als loka- tie waar dit concert gehouden zou wor den. DAT IS DUS NIET JUIST! Dit concert zal een informeel karakter dragen, waarin niet alleen geconcerteerd, maar ook gerepeteerd zal worden. Op het programma staan onder meer twee wer ken voor bastuba en orkest, waarin Lei lani Forgay als soliste zal fungeren. Deze werken worden publiekelijk gerepeteerd tijdens het concert. Op deze wijze zullen diverse facetten van het tubaspel aan de orde komen. Aanvang van dit concert is om 20.00 uur. Er zal een bescheiden entreeprijs worden gevraagd. Voor verdere informatie of vragen kunt u terecht bij Hugo Verweij, telefoon (0187)641643. De Ridderkerkse fietstoerclub Rekrea- toer onderstreept de prettige samenwer king met hoofdsponsor De Heer Co., accountants en adviseurs, komende zaterdag (19 juli) met een speciale clubrit naar Goeree-Overflakkee. Hoofd doel van de bijna 140 km lange rit is het kantoor van De Heer Co. aan de Mo lenweg te Middelharnis. De fietsers kunnen bij het accountants kantoor niet alleen even de benen strek ken, maar worden daar door de sponsor ook weer op krachten gebracht middels een 'natje en een droogje'. De Heer Co., dat ook vestigingen kent in Ridderkerk, Sliedrecht en Meerkerk, sponsort de Ridderkerkse fietsclub dit jaar voor het eerst. Bestuursleden van Rekreatoer, een ruim honderd leden tel lende vereniging, raakten vorig jaar tij dens de start van de Tour de France in Den Bosch aan de praat met algemeen directeur Bert de Heer, persoonlijk ook een groot liefhebber van toerfietsen. Wederzijdse interesse leidde tot een drie jarig contract. De overeenkomst bezorg de de Ridderkerkse fietsers een zeer complete outfit. De Ridderkerkers be loofden op hun beurt om de naam van De Heer Co. op een sportieve manier in de regio (en soms ver daarbuiten) uit te dragen. De speciale rit, die om 8.30 uur in Rid derkerk start, loopt via de polders bij Rhoon naar de Spijkenisserbrug. Na een korte koffiestop bij Oudenhoom wordt er op de voormalige marinestad Hellevoet- sluis aangereden. Na de passage van de Haringvlietsluizen brengt de Heer Co.-karavaan nog een bezoekje aan het schilderachtige Goedereede. Wanneer de kilometertellers zo'n 80 km aangeven, wordt er om ongeveer 12.00 uur bij de vestiging van De Heer Co. in de remmen geknepen. Na deze rust is het Hellegatsplein het volgende mikpunt. Via de Hoekse Waard en de Heinenoord- tunnel zoeken de fietsers Ridderkerk weer op. De zilveren onderwijs-jubilaris Wim Bruggeman met z n vrouw Lorry werden met paard en wagen op school gebracht DIRKSLAND - Directeur Wim Brug geman is vrijdagmorgen door collega's en leerlingen van de Prot. Christelijke 'Prins Mauritsschool' letterlijk en figuurlijk in het zonnetje gezet. Óp die zonovergoten morgen werd hij om half elf, samen met z'n vrouw Corry, met paard en wagen opgehaald. Geze ten op een geïmproviseerde zitplaats van wat balen hooi, reden ze vanaf hun woning aan de Emmalaan naar het schoolplein. Langs de route vorm den de leerlingen van de laagste tot de hoogste groep een erehaag. Al die fees telijkheid was ter ere van meester Bruggeman, die 25 jaar in het onder wijs werkzaam is. Dat er wat zou gebeuren wist hij natuurlijk wel, maar zo uitbundigDat was wat hem betreft beslist niet nodig geweest, maar gewaardeerd heeft hij het! Wim Bruggeman werd per 1 augustus 1972 op 21-jarige leeftijd als leerkracht op de Ger. Gem. school te Herkingen benoemd. Per diezelfde datum fuseerde deze school met de Hervormde, zodat hij meester werd van een gecombineerde klas 2/3 op de nieuw gevormde Prins Johan Frisoschool. Hij heeft daar met veel plezier gewerkt. In 1979 kreeg hij de gelegenheid leerkracht op de Prins Maurtisschool te Dirksland te worden. Op 1 december van dat jaar verwisselde Bruggeman van school. Met de komst van de basisschool, waarbij Lagere school en Kleuterschool onder één noe mer werden gebracht, benoemde men hem per 1 augustus 1985 tot directeur. Met veel ambitie heeft hij die functie aanvaard. Nog steeds doet hij zijn werk met veel plezier. Vanwege vacatures in de personele situatie geeft hij op dit moment tijdelijk 3 dagen per week les. Normaliter staat hij echter maar één dag per week voor de klas, de andere dagen besteedt hij aan zijn werk als directeur. De school telt 120 kleuters en 260 leer lingen in de andere groepen, verdeeld over 13 lokalen op twee locaties. Brug geman geeft leiding aan 28 leerkrachten. Groot goed Er is heel veel veranderd in de jaren dat hij in het onderwijs werkzaam is. Vroe ger deden leerkrachten hun werk erg solistisch. Vandaag de dag werkt men meer als team en worden de leerlingen gedurende hun gehele schoolperiode veel beter gevolgd. Bruggeman: "Je zou het ook zo kunnen omschrijven: Vroeger stond de leerstof centraal. Nu staat de leerling meer in het middelpunt." Het streven is dat er op de school de meest ideale voorwaarden worden geschapen voor leerlingen en leerkrachten, zodat men zich gelukkig voelt in de schoolom- geving. Als dat het geval is, dan is dat voor de ontwikkeling van leerling en leerkracht erg gunstig. Wat hij overigens als een héél groot goed ervaart is, dat er vandaag de dag nog steeds in vrijheid Christelijk onderwijs gegeven mag wor den. "Dat kunnen we niet genoeg waar deren!", benadrukt hij. "In alle maat schappelijke veranderingen mogen we de kinderen nog vertellen dat er een God is. Mogen we ze nog wijzen op het feit dat er een God is. Die goed is voor slechte mensen!" In de vijf en twintig jaar heeft hij ook in de bestuurlijke kant veel zien verande ren. Steeds meer worden verantwoorde lijkheden bij het schoolbestuur gelegd. Daardoor wordt de school autonomer, maar het vraagt wel véél inzet en kennis van directie en bestuur. De laatste jaren is er een toenemende belangstelling van politieke zijde te zien voor de basis school. Er worden gelden beschikbaar gesteld, maar een en ander geeft ook een druk naar de leiding van de school, want voor de investering die men doet, eist men wel méér kwaliteit. En daar hebben ze uiteindelijk recht op, vindt Brugge man. Feest Aan het eind van het schooljaar wilde men meester Bruggeman een feestelijke dag aanbieden voor de vijf en twintig jaar die hij in het onderwijs heeft mogen werken. Nadat paard en wagen, bestuurd door Cor Struijk en Cor Esselink, de jubilaris met z'n vrouw veilig bij de school hadden afgeleverd, werden ze op een podium op het schoolplein gezet. Onder toeziend oog van de bijna 400 leerlingen moest meester Bruggeman 25 opdrachten uitvoeren; voor elk jaar onderwijs één. Alle kinderen bleven op school pannekoeken eten. De moeders hadden er zoveel gebakken, dat er maar liefst 1100 over waren. Deze zijn voor een deel uitgedeeld aan oudere mensen in de omgeving, 's Middags waren er kinderspelen en uiteindelijk werd aan de meester een cadeau overhandigd, 's Avonds vervoerde men de familie Brug geman in een old-timer naar restaurant Van Duinzicht te Ouddorp, waar met bestuur, collega's en raden de dag met een gezellige samenzijn werd besloten. Stichting Vrienden van de Goereese Beiaard Gedurende de maanden juli en augustus zal iedere zaterdag om 16.00 uur het carillon van Goedereede worden be speeld door gastbeiaardiers. 19 juli zal Jac. Klok uit Oostvoome het carillon bespelen. 26 juli verzorgt Henry Groen een pro gramma dat volledig zal bestaan uit im provisaties op Hollandse melodieën. 2 augustus komt de stadsbeiaardier van Delft: Henk Groeneweg. 9 augustus is de stadsbeiaardier van Zwolle, Kampen en Raalte, Leon van der Eijk, aan de beurt. 16 augustus komt de stadsbeiaardier uit Den Haag en Scheveningen: Heleen van der Weel. 23 augustus zal Marianne Marras uit Delft een concert geven. 30 augustus geeft Jan Bezuijen uit Oud dorp het slotconcert van de serie. De concerten duren één uur en zijn gratis toegankelijk. Dankzij de inzet van het 'Comité Uniformenfonds Amicitia' en de bijdragenvan de bevolking, diverse sponsors en het Anjerfonds was het voor muziekvereniging 'Ami citia' uit Dirksland mogelijk nieuwe uniformen aan te schaffen. Muziekvereniging 'Amicitia' wil hierbij dan ook iedereen die heeft bijgedragen om de aanschaf van deze nieuwe uniformen mogelijk te maken heel hartelijk bedanken.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 2