ClOOO Dirksland was oefenproject voor 3 brandweerploegen 'Geheimen' rond zwembad Dirksland? PREDIKBEURTEN De senior en de junior onthulden herinneringstegel 'Ons Dorpshuis' Nieuwe Tonge Platform gehandicaptenbeleid Goeree-Overflakkee Groep Rabo Beurscompetitie op Albeda Collega te Oude Tonge Voordelig reizen met de zomerzwerfkaart Steunpunt gesloten J.V. Sola Scriptura Open brief n.a.v. raadsvergadering van 26 juni 1997 Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS VRIJDAG 11 JULI 1997 ClOOO-eigenaar J. v. d. Velde uit Dirksland schept er z'n genoegen in met zo scherp mogelijke aanbiedingen zovéél mogelijk consumenten naar z'n zaak aan het Achterdorp te trekken, maar wat te doen wanneer er'es brand uit breekt, overwoog hij in een moment dat'ie even niet aan 't cyferen was... Samen met brandweercommandant Dirk Jan Bestman arran geerde hij een brandweeroefening die dinsdag rond 18.00 uur gehouden werd. Een tijdstip waarop de klanten vertrokken waren; hun plaats werd ingenomen door een vijftal simulanten die zich in magazijn en winkel ophielden toen de veronderstel de brand zich aandiende. „Brand in de ClOOO aan het Achterdorp in Dirksland", zo alar meerde dhr. v. d. Velde - heel levensecht - aan alarmnummer 1-1-2 die prompt de brandweer alarmeerde, niet die van Dirks land maar de ploeg van Melissant met de melding - haast on gelooflijk - van brand bij de ClOOO aan de Achterweg te Melissant..., maar brandweer Melissant constateerde al snel dat déar, aan de Melissantse Achterweg niks aan de hand was, waarop de melding snel werd gecorrigeerd. In 't echt zou kost bare tijd verloren zijn gegaan. Melissant heeft zich vervolgens naar Dirksland gespoed, waar de ploeg van Dirksland ook van Herkingen assistentie kreeg, drie brandweerploegen dus in de strijd tegen de brand die 'woedde' in het magazijn waarin twee medewerkers aan 't werk waren geweest. De brand sloeg vervolgens door naar een meterkast, reddings werk aan de winkel dus voor de brandweer en de eigen bedrijfshulpverleners. Die laatsten hebben, in 't kader van de ARBO-wet, een (reddings) opleiding genoten. Dhr. v. d. Velde heeft tot z'n tevredenheid vast kunnen stellen dat op zijn hulp verleners gerekend mag worden. Ook op de brandweer trou wens al heeft de verkeerde melding door de alarmcentrale ver tragend gewerkt. De Lotus-slachtoffers hebben hun best gedaan, zeker ook die mevrouw die plechtig ineenzeeg toen ze hoorde dat haar doch ter gered was en die mevrouw, met dat gehavende been.Nét echt was 't, maar gelukkig kon na de oefening iedereen onge havend weer op huis aan. En de alarmcentrale kent voortaan wis en zeker het verschil tussen 't Achterdorp in Dirksland en de Achterweg in Melis sant. Evenals vorig jaar heeft een groep leer lingen van het Albeda College te Oude Tonge deelgenomen aan de Beurscompe titie van de Rabobank. Dit spel geeft de mogelijkheid om zon der financieel risico kennis te maken met de diverse aspecten van beleggen. Een beleggingsdeskundige van de Rabobank, de heer Hans van Heemst, introduceerde en begeleidde het spel. Een fictief startkapitaal van 300.000,- werd belegd, hetgeen in een periode van 10 weken 37.876,- opleverde. Er is met name een hoog rendement behaald via fondsen als Randstad, ING, Nutricia en enkele softwarebedrijven. Het spel heeft een grote educatieve waar de; de deelnemende leerlingen lazen de financiële pagina van de krant, werkten met internet en verwerkten de resultaten met de computer. Er moest rekening worden gehouden met economische fac toren die de winstgevendheid van een bedrijf of bedrijfstak zouden kunnen beïnvloeden, hetgeen voor leerlingen die een economische opleiding volgen inte ressant is. De Rabobank beloonde de deelnemers met een beleggersagenda waarin veel achtergrondartikelen, wetenswaardighe den en cijfermateriaal is opgenomen. Aan de gemeenteraadsleden van Dirksland, Tijdens de raadsvergadering van 26 juni jl. was bij de ingekomen stukken een brief van dhr. Poortvliet waarin hij een 'aanbieding' met betrekking tot het zwembad introk. Tot mijn grote verbazing wist niemand van uw raadsleden wat die 'aanbieding' inhield en de voorzitter wilde u dit ook niet vertellen. Het werd afgehandeld met een discussie over aantallen te bouwen woningen etc. maar wat er met die 'aanbieding' aan de hand was bleef voor iedereen een raad sel. Omdat het zwembad mij zeer na aan het hart ligt heb ik gebeld met dhr. Poortvliet om te vragen wat er nu precies aan de hand was. Hij vertelde mij dat hij om streeks februari door burgemeester en wethouders was gevraagd met spoed bin nen 2 weken een voorstel in te dienen ingeval hij belang stelde in het open blij ven van het zwembad. Vanwege de plan nen rond de recreatiewoningen die dhr. Poortvliet wil bouwen en ook omdat hij vindt dat het zwembad open moet blijven voor het dorp, heeft hij hierop een voor stel ingediend. Dit voorstel hield onge veer in dat dhr. Poortvliet al het achters tallige onderhoud van het zwembad voor zijn rekening wilde nemen wanneer de gemeente aan hem toestemming zou geven voor het bouwen van 2 extra wo ningen in zijn plan 'Akkerleeven'. Omdat dhr. Poortvliet tot nu toe (juli) niets meer op zijn voorstel had gehoord en uit de krant moest vernemen dat een onderzoeksbureau het zwembad zou gaan onderzoeken heeft hij in afwachting hiervan zijn aanbieding ingetrokken. Wel heeft dhr. Poortvliet mij toegezegd dat hij in afwachting van de resultaten van dit bureau het opnieuw indienen van een voorstel in overweging wil nemen. Aan de raadsleden die zich er voor inte resseren en die zich in willen spannen voor het voortbestaan van het zwembad en meer willen weten van de 'aanbieding van dhr. Poortvliet zou ik willen aanra den hem op te bellen en bij hem de infor matie te vragen die u niet kreeg van uw voorzitter. Met de sombere vooruitzich ten voor het zwembad dient ieder voor stel te wordenn aangegrepen en serieus te worden behandeld wat u verplicht bent tegenover alle inwoners van de gemeen te. Met de verkiezingen in het vooruitzicht zullen de kiezers u er het volgend jaar voor belonen. Met dank voor plaatsing, Zr. J. Gorissen Onwaardsedijk 2a 3247 LG Dirksland Ook dit jaar kan er tot en met 31 augus tus een dag lang onbeperkt met de bus, tram en metro door heel Nederland wor den gereisd. De tarieven zijn hetzelfde als vorig jaar. De dagkaart kost 16,00, houders van een Pas-65 en kinderen van 4 tot en met 11 jaar betalen slechts 10,50. Voor het gebruik op de Interliner wordt een toe slag van 5,00 gevraagd. De bus chauffeur verkoopt de Zomerzwerfkaar- ten. Speciaal ter gelegenheid van de uitgifte van deze kaart heeft ZWN een folder met reistips en uitgebreide informatie over de Zomerzwerfkaart uitgegeven. Deze fol der kan bij ZWN-klantenservice, tele foon (0800) 0220900 (gratis), worden aangevraagd. Anjercollecte Stellendam De Anjercollecte van jl. juni heeft in Stellendam een bedrag opgeleverd van bijna 1.400,-. Diverse verenigingen, waaronder Fanfare-orkest De Hoop, krij gen via het Anjerfonds subsidies bij de aanschaf van instrumenten, enz. Ook een deel van bovenvermelde opbrengst komt ten goede aan de kas van het orkest. Chr. Zangver. Soli Deo Gloria en Majoretten- peloton Nieuw Leven delen eveneens mee. Alle collectanten en gulle gevers hartelijk dank. Het Informatie en Klachtenopvangbu- reau Gezondheidszorg Zuidhollandse Eilanden (IKG-ZHE) heeft sinds enige tijd het steunpunt in het Dienstencentrum Middelhamis opgeheven. Alle inwoners van Goeree-Overflakkee kunnen voor informatie, advies, hulp en begeleiding bij vragen en klachten over de gezondheidszorg terecht bij het Informatie en Klachtenopvang- bureau Gezondheidszorg Zuid- hollandse Eilanden (IKG-ZHE), Zwanenhoek 2, 3201 HS Spijke- nisse. Tel. (0181) 626445. Op maandag, dinsdag, donderdag, vrij dag van 9.30 tot 12.00 uur is het IKG- ZHE rechtstreeks telefonisch bereikbaar. Buiten de genoemde openingsuren staat het antwoordapparaat aan. Zondag 13 juli 1997 OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.00 uur ds. R. Veldman, bediening Heilige Doop; 11.00 en 18.00 uur ds. J. G. van Loon. Eben-Haëzer: 9.00 uur ds. J. G. van Loon en 18.30 uur ds. R. Veldman - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur student C. van Krimpen, Nieuw-Beijeriand - Ger. Kerk 10.00 en 18.30 uur ds. P. C. Koster - Doops gezinde Gem. 9.30 uur (H.A.) en 18.30uurds. J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00, 10.45, 17.00 en 18.45 uur ds. J. W. van Estrik. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur kand. P. C. Hoek, Amemuiden en 18.00 uur ds. J. Harteman, Wezep - Ger. Kerk 10.00 uur dhr. A. v. d. Schee, Spijkenisse en 18.30 uur ds. L. Krüger, Rotterdam. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. G. Blom, v.m. bedie ning Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst en 15.30 uur student C. van Krimpen, Nieuw Beijeriand - Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. E. J. Veltman - Ger, Gem. in Ned, 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Kastelein, Oudewater en 18.00 uur ds. J. het Lam? - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. M. den Boer. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Schaap, v.m. bedie ning Heilige Doop - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. C. den Toom en 18,00 uur ds. G. Mulder - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. W. Anker, Doorn - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. G. Ch. Duinker - Herv. 'Exodus' Gem. lO.OOuurds. J.H. Verwaal. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. van Ginkel, Goes en 18.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. H. Out - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur lees dienst en 14.30 uur ds. R. Tigelaar - Christengemeente Vrienden van de Bijbel Diekhuus, Ben. Zandpad 10.00 uur br. H. Wulfraat. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A. Belder, v.m. be diening Heilige Doop - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. R. van Kooten, Soest, bediening Heilige Doop en 18.00 uur ds. W. van Gorsel, Bergambacht - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv, Gem. 10.00 uur drs. K. Exalto, Bent- huizen en 18.00 uur Prof. Dr. C. Graafland, Gouda - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur dr. J. Vlaardingerbroek en 18.30 uur ds. H. Out. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur drs. A. Kagchelland, Kamerik en 18.00 uur ds. W. H. van Kooten, Nieu- werkerk a/d IJssel - Ger. Kerk 10.00 uur ds. Tj. Ausma, Naaldwijk en 18.00 uur ds. B. J. Oldenhuis, Rotter dam. De onthulling van de herinneringste gel in de gevel van het in aanbouw zijnde nieuwe 'Ons Dorpshuis' in Nieuwe Tonge is gistermiddag noch voor de 82-jarige Jan Huyssen, noch voor de 3-jarige lan Meesters een zware klus geweest, 't Was een kwes tie van aan wat touwtjes trekken... Maar ze hebben het allebei van harte gedaan, de senior omdat'le er grote schik in heeft dat er een nieuw gebouw komt, de junior omdat ook hem duide lijk was dat'ie straks naar de nieuwe peuterspeelzaal mag die in het nieuwe Dorpshuis ondergebracht zal worden. Het 'Hertenhonk' waarin dat u gebeurt zal dan t.b.v. woningbouw worden afgebroken. Waarschijnlijk zal het nieuwe gebouw begin januari volgend jaar in gebruik kunnen worden genomen. Bij die gelegenheid zal het huidige bestuur van de Stichting Dorpsgemeen schap aftreden om plaats te maken voor het nieuwe bestuur dat gistermid dag werd voorgesteld. Janny Vermaas maakt daar deel van uit voor de sectie Peuter- en Jeugdwerk, Leny Mackloet voor de Volwassenenactiviteiten; Greet Bakker, voor de zangactiviteiten; Jan Kransse als bestuurslid algemeen; Peter Gebraad voor de afdeling Mu ziek. Er bestaat nog één vacature voor een man of vrouw die verzocht zal worden het voorzitterschap op zich te nemen. Nieuwe Tonge ziet met spanning uit naar het moment dat het nieuwe gebouw operationeel zal zijn, zeker ook weth. Tiggelman die zich voor de realisering heeft ingezet en ook gister middag bij de onthulling van de - door aannemer Kroon geschonken - steen een handje uitstak. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur kand. W. Peene, Amemuiden en 18.00 uur kand. P. C. Hoek, Ame muiden - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur dhr. J. den Boer, Urk en 18.00 uur dhr. K. Baas. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. Mesu, Nieuw en St. Joosland. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. geen dienst. SINT MAARTENSDUK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. A. den Hartog - Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst - Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. MIDDELHARNIS - D.V. zaterdag 12 juli hoopt de +16-vereniging van de Ge reformeerde Gemeente te Middelhamis haar jaarvergadering te houden. Ds. A. Vermeij uit Zwijndrecht zal dan een le zing houden over: 'De orde des Heils'. Iedereen wordt hartelijk uitgenodigd om hierbij aanwezig te zijn. De avond begint om 19.00 uur en zal worden gehouden in het verenigingsge bouw van de Ger. Gem. te Middelhamis. De groep gereed om Het Platform Gehandicaptenbeleid Goeree-Overflakkee heeft in de maand juni 'Actie Gele Kaart' gehouden in een groot aantal woonkernen op Goeree-Overflakkee. Op 9 juli was dat het geval in Ouddorp, met medewerking van de twee basisscholen, de groepen acht en hun onderwijzeressen. De bedoeling van deze actie was iedereen te laten weten dat gehandicapte burgers dezelfde rechten en plichten hebben als andere weggebmikers. De Voetgangers Vereniging Nederland heeft daar regels voor gemaakt, zoals: zet ik mijn fiets zodanig bij een winkel dat iemand er met zijn rolstoel langs kan? Staat er handelswaar op de stoep uitgestald. Poept mijn hond in de goot, of op de stoep. Staat mijn auto op een invaliden-parkeer plaats, of belemmer ik met de auto een helling in het trottoir zodat de rolstoel of kinderwagen over de straat moet. Dit is één van de acties om het voor onze gehandicapte men- X sen zo te maken dat ook zij geïntegreerd zijn in het dagelijks deelnemen aan: boodschappen doen, naar de kapper etc Dit geldt evenzeer voor de ouderen, kinderwagens, mensen met een stok of een rolater. We weten ook dat mensen er niet bij nadenken dat er zoveel obstakels kunnen zijn. Daarom brengen wij met deze actie graag deze problemen onder uw aandacht. Wilt u met ons meedenken en meedoen, hebt u tijd beschik baar, hebt u inzicht in de problematiek van het gehandicapt zijn, inzicht in de uitvoering van het WVG-beleid, bel eens naar onderstaande nummers: OOSTFLAKKEE: tel. 611881 of 641344 MIDDELHARNIS: tel. 482400. DIRKSLAND: tel. 482400 - 492328 GOEDEREEDE: tel. 681927 De brandweer heeft een vrouw in veiligheid gebracht, nét echt allemaal Jan (82) en lan (3), samen de klus geklaard aan de slag te gaan

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 2