Zilveren onderwijzerspaar Verduin feestelijk afgehaald PREDIKBEURTEN Auto en aanhanger totaal uitgebrand DKr. N. H. V. d. Groef zwaait af als conciërge S.G. Trins Maurits' Ophalen voor rommelmarM Jan werd écht in de bloemetjes gezet. Jaarlijkse orgelbespeling door leerlingen van Paul Kieviet Schoolverkeersexamen 1997 Middelliarnis-Sommelsdijk Kerkdiensten Ger. Gem. OPHALEN OUD PAPIER Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS VRIJDAG 4 JULI 1997 OUDE TONGE - De schooljeugd van de bijzondere basis school 'de Bron' te Oude Tonge is woensdagochtend, voor zien van toeters en bellen, massaal naar de Emmastraat getrok ken om daar dir. J. Verduin en z'n echtgenote af te halen. Er stond een keurig open rijtuigje voor hen gereed waarin ze rich ting school werden gereden. Aanleiding tot dat vrolijk feestvertoon was het 25-jarig jubi leum van dhr. Verduin; van die jaren heeft hij er bijna twintig in Oude Tonge doorgebracht. Hoezeer hij daar wordt gewaardeerd hebben z'n collega's, de ouders en de leerlingen woensdag laten blijken; zaterdags was het bestuur daar al in voorgegaan. De hele woensdag werd feestelijk ingevuld met 's middags een vossenjacht met dhr. en mevr. Verduin als fotografen op versierde fietsen; iedereen heeft grote pret gehad. Maandag hopen dhr. en mevr. Verduin 25 jaar getrouwd te zijn, de huwelijksvoltrekking is een kwart eeuw geleden snel gevolgd op de onderwijzersbenoeming in Wapenveld. Zondag 6 juli 1997 OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. J. G. van Loon en 18.30 uur ds. R. Veldman. Eben-Haëzer: 9.30 uur ds. R. Veldman en 18.30 uur ds. J. G. van Loon. Woensdag 9 juli, Dorpskerk: 19.30 uur ds. J. G. van Loon - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. P. Blok, Kootwijkerbroek - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Lems en 18.30 uur ds. P. C. Koster - Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. E. van Straten. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. J. W. van Estrik en 18.30 uur ds. W. C. Meeuse, Sint Annaland. STELLEND AM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. R. W. van Mourik, Huizen en 18.00 uur ds. K. Schipper, Dordrecht - Ger. Kerk 10.00 uur ds. H. Voll- muller, Zuidland en 18.30 uur lees- dienst. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. G. Blom, v.m. voor bereiding Heilig Avondmaal en nam. bediening Heilige Doop - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 en 18.30 uur ds. C. J. Velt- man, Hengelo - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur student. A. Schul- tink. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. het Lam en 18.00 uur Prof. dr. C. Graafland - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. M. den Boer. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Schaap en 18.00 uur ds. H. J. Boer, Sirjansland - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. Mulder en 18.00 uur ds. J. C. den Toom. Vrijdag 11 juli: 16.00 uur ds. G. Mulder, huwelijksbevesti ging Jos Berkhof en Kommy Vroe- gindeweij - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. J. T. Cazander - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur mevr. ds. E. L. van Dunné-de Bijll Nachenius - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur ds. J. H. Verwaal. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok en 18.00 uur ds. A. P. Voets. Donderdag 10 juli: 14.15 uur ds. L. W. Ch. Ruijg rok, huwelijksbevestiging Arend van Dam en Marella Meiaard - Chr. Ger. Kerk 9.30 uur (H.A.) en 18.00 uur Met z'n mede-bewoners van het Sociohuis in Oude Tonge werd Jan van Zanten dinsdagmiddag met de bus-taxi naar het Werkvoorzie ningsschap 'Binnenhof' gereden, nou'es niet in de werkplunje maar keurig in 't pak; als 'mijnheer van Zanten' werd'ie er dan ook begroet. De 58-jarige Jan vierde die dag z'n 40-jarig jubileum bij het Werkvoor zieningsschap dat daarom Jan met z'n familieleden en z'n collega's van de inpakafdeling een gezellig samenzijn bereidde, precies zoals zich dat in het reguliere bedrijfsleven voltrekt. Koffie was er, en gebak, en een hele boel vriendelijke woorden van de chef Jaap Jongejan en van directeur Van Geffen die met bewondering opzagen naar de lange staat van dienst van de 'oudste' werknemer in dienstjaren. Bijna zes jaar geleden sloeg Jan de Ie paal voor het nieuwe gebouw en ken nelijk heeft hij dat grondig gedaan. Hij maakte de ups en de downs van het bedrijf mee. Directeur Van Geffen kon gelukkig zeggen dat het met 'Binnen hof' weer beter gaat en dat hard wordt gewerkt de stijgende lijn voor de komende jaren vast te houden. Jan is de vriendelijkheid zelve, wie hem ont moet ontmoet z'n uitgestoken hand, een van de eersten die ook naar de nieuwe directeur werd uitgestoken. Bloemen en cadeaus waren er ook, in overvloed zelfs, van z'n mede-bewo ners, van de directeur een certificaat en een geldbedrag, een mooi cadeau van het personeel van hal 33 en bloe men en een cadeaubon met bloemen van de personeelsver., maar mooier nog was veler verzekering dat Jan 'een heel fijne' collega is. Jan trok telkens als hij dat hoorde een warme grijns. Wederkerig zou hij z'n collega's niet graag missen, zo liet'ie blijken. ds. P. den Butter - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. H. Out - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur lees dienst en 14.30 uur ds. M. de Vries - Christengemeente Vrienden van de Bijbel Diekhuus, Ben. Zandpad 10.00 uur br. M. Dalemans. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A. Belder - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur kand. drs. A. van Lingen, Krimpen a/d IJssel en 18.00 uur ds. N. P, J. Kleiberg, Veenendaal - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. C. den Toom en 18.00 uur ds. J. Kooien, IJsselstein - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst - Ger. Kerk 10.00 uur dhr. K. Baas en 18.00 uur ds. B. J. Oldenhuis. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vos - Ger. Kerk 10.00 uur drs. A. C. Feij en 18.00 uur ds. W. Praamsma, Rotterdam. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. Kooien, IJsselstein en 18.00 uur kand. mr. J. Kooy, Barendrecht - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lees dienst - Ger. Kerk 9.30 uur dhr. J. Seele en 18.00 uur drs. A. C. Feij. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur kand. J. C. Klein, Ridderkerk. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. 10.00 uur (H.A.) ds. W. Baan, Dor drecht. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. A. den Hartog - Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst - Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. Ook in 1997 werden de schoolver- keersexamens georganiseerd door de Commissie Veilig Verkeer Mid- delharnis-Sommelsdijk voor de scholen in Middelharnis, Sommels- dijk en Stad aan 't Haringvliet. Op 24 april 1997 namen 220 leeriingen deel aan het schriftelijk examen. Alle leeriingen slaagden (zes leerlingen na een herkansing). Bij dit examen waren 20 leerlingen die het geheel foutloos maakten. De beker voor de school met gemiddeld het hoogste aantal punten voor het theorie-examen ging naar de Albert Schweitzerschool te Stad aan 't Haringvliet. Deze school behaalde ge middeld 37,85 punten van de maximaal te behalen 40 punten. Na een tweetal verkeerslessen in de ver- keerstuin en een verkenningsronde door Middelharnis en Sommelsdijk werd op 16 juni 1997 het praktische examen af gelegd. Aan dit examen deden 116 leer lingen mee, waarvan er 5 zijn gezakt en dus 211 geslaagd. Bij dit examen waren 47 leerlingen die het parcours geheel foutloos aflegden. Voor het praktische examen werden de fietsen gekeurd door de politie. Tijdens deze keuring werden 13 fietsen afgekeurd. Ook werd op de dag van het praktijkexa men door de politie 128 fietsen gegra veerd. Na de beide examens bleek, dat er tien leerlingen zowel het theoriegedeelte als het praktijkexamen zonder fouten hadden afgewerkt. Deze leerlingen (Paul Lodder, Heleen Rosmolen, Rogier Saarloos, Gerda Tieleman, Pieter Bechtum, Mattieu Markwat, Maarten Buth, Eline Stout- jesdijk, Marit de Rek en Irene van Mourik) werden op 18 juni 1997 op het gemeentehuis te Middelharnis uitgeno digd. Daar ontvingen zij uit handen van de heer Tiggelman, wethouder verkeer, hun ingelijste verkeersdiploma. Tevens kregen zij van de burgemeester van Mid delharnis, mevrouw Sleurink een spaar pot met een rijksdaalder als startkapitaal. STAD a/h HARINGVLIET - dinsdag avond 7.30 uur ds. G. J. Baan van Lisse. OOLTGENSPLAAT - dinsdagavond 7.30 uur ds. W. J. Karels van Har- dinxveld-Giessendam. OUDDORP D.V. zaterdag 5 juli komen wij van de Kon. Beatrixschool weer langs. Zet uw oud papier (dus geen karton a.u.b.) goed zichtbaar en goed gebundeld aan de straat. De opbrengst van de maand juni was 1892,10. Hartelijk dank hiervoor. School met de Bijbel Kon. Beatrix NIEUWE TONGE J.V. Het Kompas wil ook dit jaar weer een rommelmarkt organiseren op D.V. zaterdag 12 juli. Wij willen vragen of u voor ons nog bruikbare oude spullen heeft zoals meubels, boeken, speelgoed, enz. Deze kunt u dan brengen in de schuur van Fam. Van Kempen, Duiven- waardseweg 7 in Nieuwe Tonge van 9.00 tot 12.00 uur op zaterdag 5 juli. Als u het zelf niet kan brengen, dan kun nen wij het bij u op komen halen. U kunt dan even bellen naar tel.nr. 651316 652386 of 651783. De opbrengst van de rommelmarkt die we bij Hervormd Cen trum ELIM hopen te houden is bestemd voor een viertal zendingsorganisaties. Nieuwsgierig gemaakt door de aankondigingen vonden we weer de weg naar de Ned. Hervormde kerk van Sommelsdijk. Op het prachtige Meere-orgel mochten dertig leerlingen hun ingestudeer de werken laten horen. We hebben er met genoegen naar geluisterd. Het programma zag er weer interessant uit. Veel oude meesters, maar ook Hin- demith en verrassend genoeg ook eigen composities. Als eerste was Mare Aamoudse aan de beurt, hij speelde Preludium in a, één van de vroege werken van J. S. Bach. Vervolgens mochten de 'eerstelingen' naar de orgelbank. Barbera van der Veer, Arjan Buth en Pieter Bakker speelden elk een Menuet van resp. G. Böhm, J. S. Bach en G. F. Handel. Door Sander van den Houten werd heel vrolijk de 'Schwa- ben-Tanz' van W. A. Mozart gespeeld en Een Jeep Cherokee met tandem-as aan hanger is woensdagmiddag totaal uitge brand waarbij ook de kostbare lading verloren is gegaan. Eigenaar en bestuurder was dhr. Jaap Visser die in Ellemeet een beveiligings bedrijf exploiteert; hij was bezig met de verhuizing van z'n kantoor waarvoor hij goederen vervoerde. Vanaf Voome-Putten op weg naar Schou wen Duiveland, gekomen vlakbij de ver keerslichten op de splitsing naar Stellen- dam, rook de bestuurder een brandlucht en er lichtte een waarschuwingslampje op waarom hij z'n wagen op de vlucht strook tot stilstand bracht. Samen met z'n twee passagiers heeft hij nog spullen uit de Jeep in veiligheid ge bracht maar daar was nauwelijks nog tijd voor. Ook zagen de betrokkenen kans de aanhanger te ontkoppelen maar die kon slechts een kleine afstand worden weg geduwd voor de vlammen ook daarop vat kregen. Via de mobiele telefoon was hulp ingeroepen, die werd verleend door de brandweer van Stellendam die de res ten heeft geblust. De pas gevulde LPG- tank met een inhoud van 54 liter is in de vlammen geëxplodeerd. Door de brand is een lange file ontstaan die pas oploste toen de politie weer over één rijbaan verkeer toestond. Pieter-Jan Boot liet ons luisteren naar koraal 1 var. 'Was Gott tut, das ist wohlgetan' van J. Pachelbel. En zo werd het programma verder afge werkt. Pachelbels koraal 2 var. 'Chris tus, der ist mein Leben' werd vertolkt door Gerard Hoogmoed. Teunis Tanis speelde Menuet in Bes van W. A. Mo zart, daarna Arjan Tanis de Ciacona in d van J. Pachelbel. Gelukkig ook muziek van Klaas Bolt. Zijn Psalm 75 (koraal 1 var.) werd ge speeld door Corné Braber. Dan weer Mozart. Menuet in C en allegro uit Sona- tine VI in c door resp. Willian van Rees en Hilda Meiaard, waarna Dinant van Walsem Fantasia in d. van G. P. Tele- mann ten gehore bracht. Bachs Air in D werd fraai gespeeld door Claudia Struik. Hierna volgden twee 'eigen werken'; van en door Ad de Gans: Psalm 38, van en door Pieter Din- gemanse: Psalm 26. Loffelijk streven! Vervolgens twee Bach-werken: Prelu dium in g door Geertrui Struik en 'Wer nur den lieben Gott lasst walten's (Or- gel-büchlein) door Helma Boot. Nog oudere muziek hoorden we van J. Prae- torius: 'Vater unser im Himmelreich' gespeeld door Wim Haveman. Voor de pauze speelde Reinhard Hameeteman nog twee delen uit Suite VIII van G. F. Handel, waarna Gerda Prinsen besloot met Trio over Psalm 75 van Klaas Bolt. Na de pauze, waarin we de ons aangebo den koffie of frisdrank goed lieten sma ken, mocht Erik Grootenboer verder gaan door Fantasia in c van J. S. Bach te spelen. Hierna weer een 'eigen werk': Jan-Simon Huijser schreef een bewer king over Psalm 101. Corrie Stolk koos voor Bach: Preludium in G. Van J. G. Walther speelde André van der Beek het allegro uit Concerto del Sigr. A. Vivaldi. Van de laatste vier deelnemers waren er wederom twee die zich aan het compo neren hadden gezet: Jan-Willem van Herpen schreef muziek over 'O Traurigkeit, o Herzeleid'; het koraal -i- 1 var. werden uitgevoerd door Coen van Alphen, die vervolgens zijn eigen keuze speelde: deel 1 uit Sonate II van P. Hindemith. Daarna speelde Mark Verhelst twee bewerkingen over Psalm 140 van eigen hand. Hans van Heemst besloot dit leerlingenconcert door de Finale te spelen van het monumentale werk 'God save the King' van J. C. H. Rinck. Prachtig slot van een prachtige avond! We kunnen leraar en leerlingen felicite ren met dit concert. Er werd enthousiast muziek gemaakt en een avond als deze m een enorme stimulans zijn voor de verdere studie. Wij wensen iedereen daarbij veel succes toe! Middelharnis Teun Bakker De Chr. Scholengemeenschap 'Prins Maurits' heette nog de Chr. ULO toen dhr. N. H. v. d. Groef uit Dirks- land er - op 1 juli 1968 - als concier ge (de eerste in 't bestaan van de school) in dienst trad. Volgende week donderdag neemt hij afscheid van z'n werk en van de school: „eigenlijk jammer dat het gebeurd is", zegt'ie ervan. Als er al geen drie hartoperaties waren geweest zou dhr. v. d. Groef vast geen vervroegde uittreding hebben begeerd maar die waren er wel degelijk, in 1977, in 1995 en in 1996, waarom hij Gode dankbaar is ondanks die obsta kels de eindstreep te hebben mogen bereiken. Volgende week donderdag hoopt hij ambteloos burger te worden, zij het een met vele hobby's die hem voor verveling zullen behoeden, hobby's die tot in de perfectie worden uitgevoerd, want concierge v. d. Groef was en blijft een Pietje precies zoals een concierge dat behoort te zijn, vindt hij: „ontzettend punctueel" zijn is een eerste vereiste, z'n kleding zit 'm als gegoten, het haar nooit'es verward en nooit mocht iets vergeten worden, 't Hoofd moest steeds werken als een re gister om met niets en met niemand in conflict te komen, 't stond en staat con cierge V. d. Groef allemaal op 't lijf ge schreven. Thuis wacht hem z'n liefhebbende vrouw, ja, zo mocht het in de krant, heel gelukkig zijn ze getrouwd, z'n kinderen, zoon en dochter noemt hij 'fantastisch', en voorts is er een fijne schoonzoon en een lieve schoondoch ter. In januari staat het eerste kleinkind geboren te worden en wie dhr. v. d. Groef ontmoet, ontmoet een dankbaar mens wiens gebed het is, ook omwille van hen met wie hij zo hecht verbon den is, „nog wat jaartjes" gespaard te blijven. 't Is een drukke baan geweest, het con- ciergeschap. In 1968 telde de school 8 lokalen, later met 2 noodlokalen uitge breid en er waren 8 leraren en 200 leer lingen. Nu is het leeriingental tot 1200 uitgegroeid, zijn er tachtig leraren en is er de nieuwe school en de mooie con- ciergekamer die eigenlijk veel te klein is, zo groot als een leslokaal had die moeten zijn, alleen al om alle appara tuur een plaats te geven. Adriaan Vroeg- indeweij wordt de nieuwe hoofdcon- cierge en dan is er nog Piet Jelier en René Fase, ze worden door dhr. v. d. Groef een even gelukkige tijd toege wenst als hij die heeft gehad. Hij was dan wel onderwijsondersteunend, maar met het hele onderwijzerskorps heeft altijd een prima verhouding bestaan, op school en dikwijls ook privé. Vanaf volgende week donderdag hoopt hij zich aan z'n gezin en z'n hobby's te wijden, er staat b.v. een mooi fotoboek over Dirksland op stapel voor de vul ling waarvan hij de mooiste foto's ver zamelt. En door de jaren heen heeft hij alle krantenknipsels over Dirksland verzameld, hij heeft z'n postzegels en samen tuinieren ze graag, nee, geen nood dat het echtpaar v. d. Groef zich zal vervelen. Eerst nog a.s. donderdag het afscheid dat ze gevraagd hebben vooral sober te houden. Een Oorkonde en een gratificatie voor Jan, hem uitgereikt door dir. Van Geffen Hans van Hoorn maakte met de polaroid-camera een fotootje toen de brand op z'n hevigst woedde

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 2