hufbrecHtse Echtpaar v. d. Sluys-v. d. Boom (bijna) 60 jaar getrouwd Jerphaas van Oosterom sluit onderwijsloopbaan af kievit warmte Oeitgendag, jaarmarkt en braderie op Flakkee ^^(Vft Wet Waardering Onroerende Zaken gem. Goedereede inbraakpreventie! Grote rommel en verkoopmarkt JUL^MINNAARD VASTGOED VAN DER VALK Morgen, zaterdag, de uitgestelde fietstocht OPHALEN OUD PAPIER VRUDAG 4 JULI 1997 No. 6616 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 48 33 92. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,75 JAARABONNEMENT 57- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Eind juni 1997 zijn door de ge meente Goedereede de waardebe schikkingen in het kader van de Wet Waardering Onroerende Za ken (Wet WOZ) verzonden. Deze wet verplicht de gemeenten om de waarden van de objecten vast te leggen. In samenwerking met de andere gemeen ten op het eiland Goeree-Overflakkee is aan Kafi BV te Breda opdracht verleend om deze taxatie te verrichten. Onder toe zicht op de waardebepaling en de waar devaststelling van de objecten van de bij wet ingestelde Waarderingskamer te 's- Gravenhage, heeft dit bureau de her waardering verricht. Omtrent de hoogte van de waardevaststelling heeft de ge meente geen enkele invloed kunnen uit oefenen. De vastgestelde waarde zal gel den voor de periode 1 januari 1997 tot en met 31 december 2000. Naast het ge bruik voor de onroerende-zaak-belastin- gen zal de waarde eveneens gebruikt worden voor de waterschapsheffing als mede voor de inkomsten- en vermogens belasting. Aan de hand van de uitkomsten van de waarde is van gemeentewege het tarief voor de onroerend-zaakbelastingen (o.z.b.) opnieuw berekend. Uitgangspunt daarbij is geweest, dat de Knöps B.V. opbrengst van de onroerende-zaakbelas- tingen van 1996 niet overschreden zal worden. Evenwel is de gemeente gecon fronteerd met een korting op de algeme ne uitkering van het gemeentefonds t.a.v. de opbrengst o.z.b. Door het inzetten van reserves is de ge meente er toch in geslaagd om het tarief van de o.z.b. neerwaarts bij te stellen. Ingeval u met de waardevaststelling zich niet kunt verenigen, kunt u desgewenst een bezwaarschrift bij ons college indie nen. Het bezwaarschrift moet aan de eisen voldoen, welke opgenomen zijn in de toegezonden waardebeschikking. Voorzover u nog geen gebruik maakt van het automatisch incassosysteem kunt u de aan u uitgereikte machtigingen nog indienen. Voor eventuele informatie kunt u contact opnemen met de afdeling financiën, tele foon (0187) 491500. Als u meer wilt dan de laagste prijs voarttaexékerhekl! Goeree-Overflakkee B.V. Temidden van heel wat baggeraars in ruste woont, in Sliedrecht, één flakkees klein-landbouwersechtpaar in ruste. Van de week hebben we in kamer 307 van het Interkerkelijk Verzorgingshuis 'Parkzicht' vast mogen stellen dat die oud-flakkeeërs, het bijna diamanten (60- jarig) echtpaar L. W. v. d. Sluijs (87), J. v. d. Sluijs-v. d. Boom (83), daar prima gedijen. Ze wonen er al sinds 1978, zó lang is dat al dat ze hun vroe gere woonplaats Oude Tonge langzaam maar zeker ontwend zijn; aan hun geboortegrond, de flakkeese klei, zijn ze trou wens nooit zo gehecht geweest. Leendert v. d. Sluijs, zoon van een 'klein boertje' was nog maar elf toen een familielid zich voor hem aandiende „om van die jóön een schipper te maeken", maar moeder v. d. Sluijs wilde geen van haar zes kinderen uit het oog verliezen; Leendert had graag gewild maar bleef dus thuis en kwam als zovele leeftijdgenoten toch in de kluiten terecht, hoe ongaarne hij dat ook deed. Later, hij kende toen al z'n Sommelsdijkse meisje, is'ie nog'es naar Afrika willen gaan, vér gevorderd was hij al, op papier tenminste, maar hij is nooit op de boot gestapt. Vader V. d. Sluijs schikte hem wat land en een nieuw huisje toe waarna het gauw trouwen is geworden, de vrouw en de 4 zonen die geboren werden deden Afrika snel vergeten. De gemeten land werden met vlijt bebouwd en dhr. v. d. Sluijs heeft zich er een redelijk goed bestaan uit verworven. De zonen konden er zelfs van studeren, ze werden predikant, arts, fysio-therapeut en planoloog. In 't land hebben ze nooit gewerkt, al hebben ze er wel vrije tijd en vakanties in gesto ken omdat ze best wisten dat hun ouders een niet gering offer brachten. 't Is niet voor niks dat dhr. v. d. Sluijs z'n leven in 3 dagboe ken heeft gevat, want 't is niet weinig wat er in is gebeurd. De jonge jaren van z'n leven heeft hij het zonder God en zonder gebod gemeend te kunnen stellen maar God is 'm toch te machtig geworden, tijdens een zaterdagavondpreek die hij, terwille van z'n meisje, bezocht, maar om de ds. niet aan te hoeven horen heeft hij toen z'n vingers in z'n oren gestopt. Toch zijn woorden tot hem doorgedrongen en aan hem toe gepast, 't Was voortaan niet meer een moeten, maar een mógen. In de Ger. Gemeente te Oude Tonge heeft dhr. v. d. Sluijs 29 jaar lang het ambt van ouderling vervuld, in Sliedrecht zijn daar nog'es 11 jaar aan toegevoegd in de Chr. Ger. Kerk. Hij werd dus geen schipper, ging niet naar Afrika, mocht niet doorleren zoals hij graag gewild had, er ging nogal wat mis in het leven van dhr. v. d. Sluijs, wel kwam hij in mili taire dienst terecht maar daar is hij vrijwel invalide gewor den zodat hij zich nu met twee stokken voortbewegen moet, maar omdat de Heere in z'n leven ingreep is het allemaal goed gekomen en is hij toch met recht gelukkig geworden. „Een wonder", getuigt dhr, v. d. Sluijs. Samen brengen ze hun dagen in Parkzicht door en kijken ze vanaf de derde etage op het dagelijks leven uit. Op 22 juli hopen ze in de grote zaal hun zestig-jarig huwelijk te geden ken, dankbaar om wat hen gegeven is, lang bij elkaar te mogen zijn, ondanks alles een redelijke gezondheid, 4 kinde ren, en 12 kleinkinderen. Ze hopen er die dag allemaal te zijn. Misschien wil opa dan nog een keer vertellen hoe hij oma heeft ontmoet, op 't Ha venhoofd in Middelhamis waar ze met 3 vriendinnen heen was gestapt. De terugweg hebben de meissen elk op een ver schillende bagagedrager afgelegd. Leendert v. d. Sluijs uit Oude Tonge had zelf de lichtste in gewicht verkozen. Ze is z'n vrouw geworden, nu al voor 60 jaar. Als hij er, woensdagmorgen, nou heeï wat vrolijker van zou zijn geworden, en als 't nou maar een echt mooie zomerdag zou zijn geweest, dan had dhr. J. van Ooster om, tot dan leraar aan Mavo 't Spectrum te Stellendam, na de afscheidsochtend, op weg naar huis in Ouddorp, 't boordje al wel losgeknoopt en de stropdas verre van zich geworpen, maar dat is allemaal niet gebeurd. Na ruim 36 onderwijsjaren hoeft de 61-jarige nooit meer naar school en dat moge een opluchting lijken, maar hij heeft het altijd heel graag gedaan waarom hij z'n werk, z'n collega's en z'n leerlingen best nog even missen zal. Dat heeft dhr. Van Oosterom allemaal overpeinsd in 't ge sprekje dat we met hem hadden, begonnen bij z'n eerste schooldag op de School met de Bijbel te Ouddorp tot en met z'n laatste op de met de 'Prins Maurits' gefuseerde school in Stellendam die voorheen Chr. Mavo 't Spectrum heette. Dhr. van Oosterom kwam in 1961 als beginnend onderwij zer uit Hilversum naar Ouddorp, met welke keus hij z'n militaire diensttijd met een half jaar bekortte. Hij voelde er zich gelijk thuis, vooral toen hij, op kraambezoek nota bene, Nel van Teun van Pietje ontmoette, z'n latere vrouw met wie hij al vele jaren gelukkig is. Met haar hoopt hij dan ook de komende vrije tijd door te brengen, in de tuin, op 't strand en misschien eens een reisje buiten de grenzen, al is Nel net zo lief in Ouddorp. Daarheen zijn ze ook weer gauw terugverhuisd nadat ze 5 jaar in Stellendam-, en 15 jaar in Goedereede hadden gewoond. „Ouddorp heeft m'n hart", erkent hij volmondig. Ouddorpertjes van toen zullen zich nog herinneren dat 'de meester' hen op hun verjaardag op de scooter thuisbracht, féést was dat! In 1963 solliciteerde dhr. Van Oosterom naar een baan op de pas gestichte Chr. Mulo in Stellendam, 3 vaste leer krachten en wat part-timers waren er (nu resp. 12 en enkele part-timers); hij werd aangenomen en 'breed inzetbaar' geacht, zo is 't gegaan tot hij leraar Duits werd, én school decaan, door hem ervaren als 'een heerlijk gebeuren', omdat dat de begeleiding inhield van leerlingen naar een beroepskeuze na de Mavo-opleiding. Het betekende veel contact met zowel leerlingen als hun ouders. Onderwijzer zijn betekent voor veel collega's aan een slijta geslag te zijn onderworpen, maar dhr. Van Oosterom lijkt in die strijd onbeschadigd te zijn gebleven. Pas nog, in de zeilweek, bleek hij voor jongeren niet onder te hoeven doen. Hij hoopt dat z'n vitaliteit hem niet in de steek zal laten, want heel graag zal hij zich bezig blijven houden met het (CDA) raadslidmaatschap en overige bestuurlijke func ties. Onderwijl zullen de ontwikkelingen in het onderwijs z'n aandacht blijven houden, vooral omdat'ie er best zorg over kent. Die zorg heeft hij niet gehad over de ontwikkeling van de jeugd waar menig onderwijzer zo de mond van vol heeft, toegegeven, ze zijn mondiger dan toen hij als onderwijzer begon, maar de onderwijzer zelf is ook meegegroeid. De school is hem lief en eigen geworden. Met zoveel graag te heeft hij er aan meegewerkt dat in meerdere jaren het aantal geslaagden 100% was, een kleine school liet zo'n stukje persoonlijke begeleiding toe. Nooit raakte hij met schoolleiding of met leerlingen in conflict, al heeft'ie wel'es honderden strafregels gegeven, aan een alleraardigst meisje zelfs, want Jerphaas (naar een Friese voorvader) handelde zonder aanzien des persoons. Toen ze om gauw klaar te zijn carbonpapier bleek te heb ben gebruikt kreeg ze er nog honderden bij, maar ook wat haar betreft kan dhr. Van Oosterom met een gerust hart van de F.P.U., de vervroegde uittredingsregeling, gebruik gaan maken, ze heeft'm die euveldaad vergeven en ach, mis schien heeft'ie ook wel een beetje gelijk gehad. Wie Goeree-Overflakkee morgen, zaterdag, vanuit de lucht ziet zal den ken dat op ons eiland nog in tenten wordt gewoond. In Ooltgensplaat wordt Oeltgendag gehouden met een zee van kramen. Herkingen houdt vanaf 10.00 uur z'n jaarmarkt en zal eenzelfde beeld laten zien en ook in het stadje Goe dereede wordt een braderie gehou den. Slotenspecialist Schoolstraat 32 3241 CT Middelhamis Tel. (0187) 48 22 94 DIRKSLAND Start: zaterdagmorgen 10.00 tot 10.30 uur vanaf 'Onder de Wiek'. De afstand zal ongeveer 30 km. zijn. Op de rust plaatsen is er koffie, thee, soep en limo nade. Neem wel uw eigen lunchpakketje mee. Aan de kinderen is ook gedacht, voor hen is er een.verrassing! Kosten 5,00 p.p. max. 15,00 per ge zin. Graag tot ziens! Het fietscomité van de Ned. Herv. Kerk te Dirksland. Voor inlichtingen: tel. 603042 601279. GOEDEREEDE De Stichting Koninklijke Fanfare Apollo te Goedereede haalt zaterdag weer oud papier op in Goedereede, Havenhoofd en in de Oostdijk. Wij verzoeken u of u het oud papier vanaf 8.30 uur goed gebun deld buiten wil zetten. In verband met de braderie verzoeken wij de bewoners van Noordzijde Haven, Markt en Zuidzijde Haven hun oud pa pier elders in Goedereede neer te zetten of het oud papier bij onze opslagplaats aan de Varkensmarkt neer te zetten. NIEUWE TONGE Waar: In en rondom Hervormd Centrum ELIM. Wanneer: Op D.V. zaterdag 12 juli van 9.30 tot 15.00 uur. Met o.a.: tweedehands spullen rijden met paard en huifkar (van 10.00 tot 12.30 uur) oude boeken nieuwe haring/gebakken vis Oudhollandse wafels/panne- koeken boodschappenmand spellenhoek voor de jeugd bloemen en planten sjoelen spijkerslaan zagen patat snacks slaatjes advocaat kruutplaetjes cake grabbelton ijsjes enz. enz. Opbrengst is bestemd voor Mbuma, GZB, Spaans Evangelische Zending en Woord Daad. Graag tot ziens op onze markt! JV 'Het Kompas' al voor 63,- incl. BTW per dag VOORDEUG OPBL HUREN 200 kilometervrij incl. B.T.W. all risks verzekerd vanaf 63,- p. dag Middelhamis Telefoon (0187) 482222 MngerlingS - 3241 EB Middelharnis-Tel.(0187)482518 Audio - video apparatuur - Elektrisclie huishoudelijke app. Voor de koop of verkoop van uw woning Doefinchemsestroaf 32-34, 3241 M Middelhornis Tel. (0187)482606 centrale verwarming - sanitair OOSTDIJK 49 - SOMMELSDIJK VOOR BEELD EN GELUID COMBJ FOTO - VIDEO - STUDIO - REPORTAGE FOTOGRAFIE W^J^JH PffT^I gTSW czi dj CZ3 c:3 czi a cu czi czi I OUODOnP-Weststraat3S-Télefoon0)187)681612/Fax683734 - PiintstH^ -Ht^BZOom 172 ~Te)efoon p}111} 4S2400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 1