houdt 4.5 ton over op jaarrekening 1996 Regiokantoor OZ Zorgverzekeringen in Middelliarnis geopend \S^ 3i?i (\-3, (010) 2741135 Waterschap Goeree-Overflakkee Tarief verontreinigingsheffing blijft voor vijfde jaar gelijk JiMMINNAARD ^"^VASTGOED Goedkoper bellen naar buitenland met ENECO Politie 24-uur5 telefoon: 69e Jaargang DINSDAG 1 JULI 1997 No. 6615 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en admmistratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 2629. Ji^^^^^>?*sGrinwis, tel. (0187) 483392. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,75 JAARABONNEMENT 57,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 GEMEENTE GOEDEREEDE 28 juni: Rijdend over de N57 in de rich ting van Goedereede remde een bestuur der van een personenauto voor een aantal overstekende eenden. Een auto die er achter reed zag dit tijdig, maar een derde auto zag het te laat. Deze bestuurder week uit naar rechts en eindigde de rit tegen een houten zichthek. Er vielen geen gewonden, maar de schade was dui delijk. GEMEENTE DIRKSLAND 27 juni: In de oude jachthaven te Her kingen werd in een aldaar liggende boot ingebroken. De huifkap werd losgemaakt en er werd een slot geforceerd dat op een tussendeur naar de kajuit zat. Er werd niets weggenomen. 28 juni: Bij een controle van de Wet Personenvervoer bleek wederom een busje niet te voldoen aan de wettelijke eisen. De bestuurder was het daar niet helemaal mee eens en werd derhalve aangehouden en voorgeleid bij een hulp officier. In samenwerking met de Rijks- verkebrsinspectie is de man gehoord en is proces-verbaal opgemaakt. GEMEENTE OOSTFLAKKEE 27 juni: Na een bezoek aan de super markt in Oude Tonge ontdekte een eige naar van een personenauto, merk Peu geot, type 405, dat er een flinke deuk zat in het linkerachtetportier. Bij onderzoek bleek, dat hier duidelijk sprake was van schade welke veroorzaakt was door de bumper van een andere auto. Helaas is er geen 'dader' bekend. In de Schoolstraat te Oude Tonge heeft men getracht in te breken via een aange bouwde garage/berging. Men verwijder de de glaslatten van het raam en ging via de garage naar de berging. Men is niet in de woning geweest. Uit de garage werd een 125 cc scooter weggenomen, merk Puch, kenteken MY-18-DP. GEMEENTE MIDDELHARNIS 27 juni: Er kwam via de telefoon de melding aan het politie dat de ruiten van het voormalige noodgebouw van de Prins Mauritsschool werden ingegooid. Ter plaatse bleek dat enige jongeren op kleine schaal een zaalvoetbaltournooi hadden georganiseerd. Zij werden door de politie aangesproken over hun gedrag en naar buiten verwezen. De deur werd wederom afgesloten. 28 juni: Op de Doetinchemsestraat te Middelhamis reed een bromfietser achter een personenauto. De personenauto stop te aan de rechterzijde van de rijbaan, maar de bromfietser zag dit te laat. Hij reed tegen de auto aan en kwam te vallen. De bromfiets bleek technisch niet te vol doen en was ook onverzekerd. Deze werd dus voor nader onderzoek naar het bureau gebracht en daar geplaatst. De be-smur- der werd verwezen naar de dienstdoende huisarts voor been/hoofdklachten. Een op het trottoir rijdende fietser op de Pr. Bemhardlaan te Middelhamis besloot om tussen geparkeerde auto's de rijbaan op te rijden. Een bestuurder van een auto die daar reed kon hierop niet meer reage ren en reed de fietser aan. Schade auto nihil, schade fiets: totall loss. De autobe stuurder werd erop gewezen dat de plaats van het ongeval verlaten, al is er geen schade, niet zomaar mag. In deze werd dooi de poiiue bemiddeld. In de Eendrachtstraat te Middelhamis werden twee knapen gesignaleerd die het slot van een fiets aan het openbreken waren. Toen dit niet lukte ging men om de hoek een tweede fietsslot uitproberen op de breeksterkte. Daders werden niet gevonden, wel de beschadigde fietsen. 29 juni: Op het Havenhoofd te Middel hamis werd een persoon aangetroffen die iets zat te roken wat niet valt onder de gebruikelijke tabaksindustrie. Na aan spreken en onderzoek werden diverse zaken aangetroffen die vallen onder de Opiumwet. De man, zijn auto en de mid delen werden naar het bureau overge bracht. Na de voorgeleiding werd hij ingesloten voor verhoor. Een nader on derzoek naar zijn mogelijke andere akti- viteiten wordt ingesteld. Achter de woning aan het Rubensplein te Middelhamis had een aangever zijn auto geparkeerd. Daarvan werd een linker- voorportier geforceerd, waarbij de zijruit kapot sprong. Radio-cd-speler en 7 cd's werden weggenomen. Ook miste men de kentekenbewijzen deel I en II. Uit een op de Pluvier te Sommelsdijk geparkeerde personenauto werd een radio-cassettespeler weggenomen. Men had het linkervoorportier vernield bij deze inbraak. OPENINGSTIJDEN WIJKBUREAUS Dirksland: op afspraak Ouddorp: vanaf heden elke dag van 10.00 tot 18.00 uur. Oude Tonge: woensdag 2 juli van 13.00 tot 15.00 uur. Goeree-Overflakkee B.V. Oproep om voorbeeld van goed weggedrag te geven Eigentijdse Waterschappers denken niet maar alleen over zaken als waterbeheersing en wegenbeheer, maar ook geldt hun aandacht de ver keersveiligheid van welke betrokkenheid hoofingeland M. Villerius (vert. 'ingezetenen') vrijdagmiddag in de Ver. Vergadering een staaltje liet horen. Dhr. Villerius slaakte z'n 'cri de coeur' bij bespreking van het voorstel een crediet van honderdduizend gulden beschikbaar te stellen aan het Regionaal Project Verkeersveiligheid Goeree-Overflakkee; de vergadering dééd dat trouwens. Als het de verkeersveiligheid werkelijk baten zal vindt de Vergadering de ton wélbesteed, maar meerdere leden vrees den dat het miljoen dat door Provincie, Waterschap en Gemeenten samen wordt gevoteerd slechts aan plannenmakerij besteed zal worden. Daarom suggereerde hoofdingeland Noordermeer liever zelf een daad te stellen en een situatie daad werkelijk veiliger te maken. Heemraad Th. L. lacobs deed z'n boven ste best de vergadering te doen geloven in nut en noodzaak van de credietverle- ning om een vermindering van het aantal ongelukken te bereiken; er bleven twij fels waaraan dhr. Villerius uitdrukking gaf, een mentaliteitsverandering is 't wat verbetering zou kunnen brengen. Dhr. Villerius hield z'n sermoen: „Als wij hier, in dit verband, afspreken voortaan tien minuten eerder van huis te gaan en niet gejaagd-, maar mstig naar onze bestemmingen te rijden gebeuren er beslist minder ongelukken!" zo richtte hij zich tot alle hoofden. Gedragsbeïn vloeding, dhr. Villerius wist het een uto pie te zijn, maar hij waagde het erop, veel geld en veel leed zou aldus bespaard kunnen blijven, zo beval hij aan. Dijkgraaf Goekoop waardeerde de woor den van dhr. Villerius zelfs als een 'geweldig pleidooi' voor de zaak die iedereen ter harte gaat. Batig saldo De rekening 1996 laat een batig saldo zien van 455.000,- waarvan een aan zienlijk deel aan de saldi-reserve zal worden toegevoegd. Aan een andere optie, terugbetalen aan de ingelanden, zoals dhr. loh. van Nieuwenhuijzen dat bepleitte, werd geen gehoor gegeven. Ruwweg schatte dhr. van Nieuwenhuij zen dat per ha een tientje teveel is be taald „en eigenlijk wil ik dat terug", liet hij weten, maar vanuit het College van D en H werd de vorming van een voldoen de reserve bepleit. D en H voelen ook niet voor de suggestie een egalisatiere serve in te stellen om omslagverhoging af te kunnen toppen; daarvoor zou ook uit de saldi-reserve kunnen worden ge put. Het Waterschap blijkt goed te hebben geboerd met haar aandelen van de Nederlandse Waterschapsbank waarop het dividend tot zelfs 50% is opgelopen. Ook dit jaar lijkt een gunstig dividend te wachten. Van de 4.5 ton wordt 50.000,- besteed aan extra voorlichtingsactiviteiten; het merendeel van de Ver. Vergadering ver klaarde daar grote waarde aan te hechten, al waren er ook de criticasters die niet veel heil zeiden te zien in de paginagrote advertenties in enkele streekbladen waar in brede informatie over de functie van het Waterschap wordt gegeven. Heemraad den Eerzamen onderstreepte volledig de behoefte aan informatie. Hem is duidelijk geworden dat onder de burgers grote onwetendheid bestaat over het bezig zijn van het Waterschap terwijl ze op die informatie ook alle recht kun nen laten gelden. Voorlichting dringend noozakelijk Ook dijkgraaf Goekoop heeft in zijn ope ningswoord gewezen op de 'dringende noodzaak' van een goede voorlichting. „We vinden het buitengewoon belangrijk opening van zaken te geven en verant woording af te leggen over de prestaties die het Waterschap levert voor de om slag die men betaalt", aldus de dijkgraaf Voorlichting over het reilen en zeilen van het Waterschap wordt daarom van grote waarde geacht, het bevordert ook de inspraak, een niet meer weg te denken democratisch beginsel; „vooral met het og op de komende verkiezingen, welis waar pas in 1999, maar toch al zo dicht bij, moet ieder op Goeree-Overflakkee weten wie we zijn", vindt de dijkgraaf. De vier pagina's advertenties per jaar worden dan ook zeker niet overdreven geacht, alleen... in de laatste aflevering werd gesproken over 440 km onverharde weg, dat had verhard moeten zijn. De Ver. Vergadering bleek enerzijds ingenomen met het positief rekeningsre sultaat, anderzijds werd erop aangedron gen voortaan nauwkeuriger te begroten, met een productbegroting zoals die wordt gevoerd moet dat mogelijk zijn. Niet verhogen Heemraad financiën dhr. C. Quist neemt graag de taak op zich te streven naar een situatie dat de omslagbedragen niet ver hoogd hoeven te worden en, zeker voor volgend jaar, pas op de plaats te maken al kan een onverwachte gebeurtenis als de storm op 7 juni plotseling weer finan ciële spanning oproepen. ,,Als je niet verhoogt verlaag je in feite ook", zo waardeerde dhr. A. J. Schouten de in spanning de omslag te bevriezen. Hoofdingeland Joh. van Nieuwenhuijzen persisteerde bij zijn suggestie het teveel betaalde aan de betalers te restitueren, 't leek hem het meest rechtvaardig. Het tientje per ha zou op de volgende aanslag in mindering kunnen worden gebracht, leek het hem, maar heemraad Quist wist dat tij te keren met o.a. z'n waarschu wing dat zich best nog'es tegenvallers aan kunnen dienen. Weelde Overigens noemde dijkgraaf Goekoop de lasten ongebouwd 'zeer aanvaardbaar'. Op Goeree-Overflakkee wordt met 45.000 mensen op 25.000 ha gewoond wat als een weeldeverschijnsel kan wor den uitgelegd. Weg naar Herkingen Vrij uitgebreid werd gesproken over de verbetering van de verbinding Dirksland- Herkingen, de Tl 15. Later dit jaar kun nen de plannen worden voorgelegd en dijkgraaf Goekoop nam zelfs in de mond dat de weg er volgend jaar kan liggen, met een fietspad of een fiets-suggestie- strook. Mogelijk zal op de nieuwe weg of op een deel daarvan niet harder dan 60 km per uur mogen worden gereden. Het Waterschap heeft voor de 60 km maatregel 25 km weg aangemeld. De storm De storm die 7 juni raasde heeft het Waterschap voor aanzienlijke kosten ge plaatst. De opruimwerkzaamheden van gebroken boomkruinen en stammen duren nog voort. Dijkgraaf Goekoop heeft een deel van z'n openingswoord aan de storm gewijd; op stukken waar veel kaalslag is zal herplant volgens de modernste normen plaatsvinden. De schade wordt op rond 150.000,- ge raamd. De Lijnbaan, 'liembaene' op z'n flakkees, was, toen de visserij floreerde, de plek waar sisalvezels tot stevige touwen werden gemaakt; de wethouder vergeleek dat met de vorming van één solide zorgverzekering uit de velen die zich bij de OZ Zorg verzekeraar hebben aangesloten. 't Was met genoegen dat dhr. Slootweg z'n medewerking aan de opening had verleend, het regiokantoor hoort op een goede, makkelijk bereikbare plek in Middelhamis, vindt ook hij, om te besluiten met het lichten van slechts een tipje van de sluier die nog hangt over het oriënterend gesprek door OZ Zorgver zekeringen met Middelhamis' dagelijks gemeentebestuur over de aanbieding van een Verzekeringspakket voor hen die van een minimum inkomen rond moeten komen. „Het zou een novum in den lande zijn", zei dhr. Slootweg en hij leek hoop vol over het welslagen van dat wat hem betreft het 'Middel- hamis-pakket' mag gaan heten. Betere plaats Alg. dir. OZ Zorgverzekeringen dhr. E. D. Boer toonde zich deze middag waarop de regen neerstortte en alle genodigden Drs. D. J. D. Dees, voorz. van de Raad van Commissarissen van OZ Zorgverzekeringen heeft z'n tevredenheid in een fees trede tot uitdmkking gebracht, tevreden over het nieuwe kan toor, over de 28.000 ziekenfondsverzekerden op Goeree-Over flakkee en over de 14.683 zorgcontacten die in 1996 werden gelegd. Bijzonder deugd doet het dhr. Dees ook dat de cliënten het dienstbetoon zoals dat op het regiokantoor wordt gegeven met het cijfer 8 voor vriendelijkheid en deskundigheid hebben gewaardeerd. OZ Zorgverzekering dat namens haar vele verzekerden streeft naar een kwalitatief goede en bereikbare gezondheidszorg heeft daarom ook graag meegewerkt aan het behoud van het ziekenhuis te Dirksland en ze toont haar maatschappelijke betrokkenheid met het gebied voorts door dit jaar als mede- sponsor op te treden van de Omloop Goeree-Overflakkee. Samen met weth. Slootweg onthulde drs. Dees ter opening van het nieuwe kantoor een tekening die in het kantoor opgehan gen is. Kwijtscheldingsnorm verhoogd naar 100% men voor kwijtschelding van de aanslag verontreinigingsheffing. Door de verhoging van de norm zullen de inkomsten uit de verontreinigings heffing voor het zuiveringsschap dalen. In 1998 is dat circa 5,5 miljoen. Op 26 juni heeft de verenigde vergadering van Zuiveringsschap Hollandse Eilanden en Waarden een bijeenkomst gehouden. Daarin is zij akkoord gegaan met het voorstel van het dagelijks bestuur om het tarief van de verontreinigings heffing te handhaven op 88,32 per vervuilingseenheid. Een vervuilings- eenheid (v.e.) is de gemiddelde hoe veelheid afvalwater per persoon. Door dit besluit zal een eenpersoonshuis houden in 1998 voor de vijfde keer een jaarlijkse aanslag van 88,32 ontvangen; meerpersoonshuishoudens betalen 264,96. Bedrijven krijgen ook een aan slag die is gebaseerd op dit tarief. De hoogte van de aanslag hangt echter af van de hoeveelheid en soort afvalwater die zij veroorzaakten. Kwijtscheldingsnorm OOK aangepast De verenigde vergadering heeft ook een besluit genomen over de kwijtscheldings norm. De norm is voor 1998 verhoogd van 95 tot 100 procent. Dit houdt in dat mensen die in hun levensonderhoud moeten voorzien met 100 procent van het bijstandsniveau in aanmerking ko- Komende jaar In 1998 werkt het zuiveringsschap in Goedereede en Hellevoetsluis aan de nieuwbouw van afvalwaterzuiveringen. In de ondergrondse zuivering Dokhaven in Rotterdam wordt begonnen met de vervanging van het automatiseringssys teem. In totaal vergen deze activiteiten circa 85 miljoen aan investeringen. In 1998 zal naar verwachting de Alge mene Maatregel van Bestuur op basis van de Wet verontreiniging oppervlakte wateren door het ministerie van Verkeer en Waterstaat worden vastgesteld voor de land- en tuinbouw. Het doel van deze AMvB is dat de land- en tuinbouw min der gewasbeschermingsmiddelen en meststoffen in het oppervlaktewater terecht laten komen. Het zuiveringsschap heeft al in 1996 met de Westelijke Land- en Tuinbouw Orga nisatie en de Noord- en Zuidhollandse waterkwaliteitsbeheerders gewerkt aan PAREL. Dit Plan Aanpak Reductie Emissie open- grondsLandbouw voorziet in maatrege len die boeren zelf kunnen nemen om minder gewasbeschermingsmiddelen en meststoffen in het water terecht te laten komen. Met ingang van het spuitseizoen 1997 worden de maatregelen door alle open- grondstelers uitgevoerd. ENECO Kabeltv Telecom gaat spraaktelefonie via vaste verbindingen aanbieden als één van de partijen die in het kader van de liberalisering van de telecommarkt concurrenten worden. ENECO biedt telecomdiensten aan als lid van de Enertelgroep, het samenwer kingsverband van de grote energie- en kabelbedrijven in Nederland. Op 15 juli wordt gestart met '1600 Internationaal'. Dit is een zeer voordelig abonnement voor internationaal bellen. Voor wie nu meer dan 100 gulden per maand betaalt voor bellen en faxen met het buitenland levert '1600 Intemationaal' 10 tot 25% besparing. Aan het abonnement zijn geen aansluit en abonnementskosten verbonden. Ook is er geen nieuwe apparatuur nodig. De verbinding loopt via lijnen van PTT, Enertel en zonodig anderen zonder dat de klant er iets van merkt. De gebmiker hoeft zich alleen als abonnee te melden en daama 1600 te draaien in plaats van 00 om een verbinding naar het buiten land te maken. De maandelijkse nota geeft een gratis specificatie van de bel kosten. In de komende tijd zullen in aan merking komende bedrijven een mailing ontvangen over de voordelen van '1600 Intemationaal'. ENECO Kabeltv Telecom biedt reeds enige tijd aan bedrijven met veel interna tionale telefonie (voor meer dan 6000 gulden per maand) abonnementen waar bij voordelen van 20 tot 40% mogelijk zijn. Ook kunnen bedrijven vaste verbin dingen huren tussen twee vestigingen voor data- en telecommunicatie tegen een vast maandelijks tarief. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflaickee Voor de koop of veri<oop van uw woning Doelinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 De onthulling is gepleegd en daarmee de vestiging „Vroeger moest je ernaar zoeken, nu kom je er langs", zo vergeleek - vrijdagmiddag - weth. Slootweg de vroegere-, en de nieuwe plaats van vestiging van het Middelharnisse regionkantoor van OZ Zorgverzekeringen. Sinds 1981 was dat weggestopt geweest in het Winkelcentrum d'n Diek, maar vrijdagmiddag werd het heropend op een prominen te plek op de Lijnbaanpromenade aan het Beneden Zand pad. geopend. Links weth. Slootweg, rechts drs. Dees hun toevlucht binnen hadden gezocht, bijzonder ingenomen met de nieuwe locatie, niet meer 'daar achter op de dijk', maar goed zichtbaar en herkenbaar op de Lijnbaan-promenade. Meer uitstraling en meer herkenbaarheid is thans bereikt, maar niettemin was vanuit de vorige stek met de verzekerden een goede relatie opgebouwd waarop nu kan worden voortgebor duurd en gebouwd aan een zorgpakket dat zich steeds verder uitbreidt; dhr. Boer kon van een sterke groei gewagen. VOOR BEELD EN GELUID FOTO - WMO - snjDK) - BH»ORTAQe - FOTOQRAnE ^^^^^■""^D CU CD CZ3 irg ^^7 h^^^^^B czi m izii cj iTJ cj EU cj czi OUDDOnP- Weatstnmt 35 - Tehtoon (0187) 6816121 Fax 683734 flENESSE - Printsftop - Hogoioom 7 72 - rate/boo (Dl I 462400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 1