'Handelen in aandelen' legt leerlingen Trins Maurits' geen windeieren NIEUWS uit de kerken Holland Boys Choir in Zeeland Op Ouddorps strand wapperen twee blauwe vlaggen 5 juli jaaruitvoering IVIuziel(scliool Goeree-Overflalikee PREDIKBEURTEN GER. GEM. IN NED. Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS VRIJDAG 27 JUNI 1997 Nationale Beurscompetitie '97 verrijkt inzicht in het handelen op de effectenbeurs MIDDELHARNIS - Vier groepen van ieder vier leerlingen hebben de afgelo pen maanden meegedaan met de Nationale Beurscompetitie 1997. Deze competitie wordt jaarlijks georgani seerd met het doel, deelnemers meer kennis te laten verkrijgen van de effec tenbeurs en alles wat daarmee samen hangt. Er wordt een fictief bedrag beschikbaar gesteld van 300.000,- waar - eveneens fictief - allerlei transacties op de beurs mee verricht kunnen worden. Uiteraard is de opzet dat de deelnemers een zo groot moge lijk rendement zien te verkrijgen. Eén van de vier groepen van de 'Prins Maurits' heeft kans gezien om door middel van het handelen in aandelen op de zes en twintigste plaats te eindi gen. Landelijk hebben aan het totale spel ruim 19.000 personen meegedaan waarvan er ongeveer 10.000 hoofdza kelijk in aandelen gehandeld hebben. Een niet onverdienstelijke score dus! De Beurscompetitie is door enkele orga nen in het leven geroepen, waarvan de Rabobank wel de meest belangrijke is te noemen. Ieder jaar wordt gedurende tien aaneengesloten weken de competitie in het voorjaar gehouden. Iedereen kan tegen een gering bedrag deelnemen. De belegger die in één week de grootste ver mogensstijging weet te bewerkstelligen ontvangt een leuke geldprijs. Diegene die na tien weken het hoogste rendement op zijn portefeuille heeft behaald, wint bovendien 20.000,-. Economieles Docent A. v.d. Veer besteedt -naast vele andere zaken- in de lessen economie II, uiteraard ook volop aandacht aan alles wat met de beurs te maken heeft. Vorig jaar besloot hij een groep leerlingen te motiveren mee te doen aan de beurscom petitie, om zodoende de kennis en het inzicht te bevorderen met betrekking tot de transacties die er op de beurs plaats vinden. Door een aantal leerlingen is er toen individueel meegedaan. Dit jaar lukte het hem de Atheneum 5 klas te motiveren mee te doen aan het spel. Naast aandacht in de lessen voor het onderwerp en een excursie naar de Beurs te Amsterdam, werd bovendien een 'aan- delenles' verzorgt door dhr. A. Willem sen van de Rabobank Middelharnis. Deze heeft als beleggersadviseur de leer lingen het een en ander verteld over waarom mensen beleggen, wat voor mogelijkheden er zijn, wat de risico's zijn, wat je kan doen om de risico's te spreiden, etc. Na deze introductieles zijn de vier groepen leerlingen welgemoed aan de slag gegaan. Beleggen Op 24 maart jl. starten de vier groepen met het beleggen. ledere groep werd voorzien van een bepaalde naam, ont ving een portefeuillenummer en een pin code. Toen na afloop van de tien weken op 30 mei de competitie werd afgesloten, bleek de groep 'Jomirco' het beste resul taat van de vier te hebben geboekt. Aan vankelijk bestond deze groep uit Jobke Koningswoud, Mirella Bruynzeel en Corina van Broekhoven, van welke voor namen de codenaam is afgeleid. Al vrij gauw werd de groep versterkt door Pieter Grinwis, die met veel ambitie meegehol pen heeft het uiteindelijke resultaat te bewerkstelligen. In eerste instantie werd belegd in valuta, al vrij gauw vervangen door 4 kleine aandelenportefeuilles van Aegon, Randstad, Vendex en Stork. Dagelijks werden de financiële pagina's van het R.D., Trouw en het A.D. door de leerlingen geraadpleegd. Ook werd vrij regelmatig het advies ingeroepen van Willemsen, de beleggingsadviseur van de Rabobank, die ze net zoveel konden bellen als ze maar wilden. Middels de telefoon konden ze zelf opdracht geven tot het fictief kopen of verkopen van aandelen. In overleg werd besloten om alleen in aandelen te handelen, omdat beleggen in bijv. opties grote risico's met zich mee brengt en veel meer het karakter van gokken draagt, als van beleggen. Winst Half april werden de portefeuilles met een zeer kleine winst verkocht en ondanks een min of meer afwijzend advies van de beleggingsadviseur, beslo ten de leerlingen de stap te wagen om van Baan Company 1000, ASM 500 en van Océ van der Grinten eveneens 500 aandelen aan te kopen. De aandelen ASM waren op dat moment nog steeds in koers dalende. De koop hee*"' de groep geen windeieren gelegd. De Ki.°rsen daalden nog even en gingen toen behoor lijk omhoog. Het fictieve beginkapitaal was daardoor op 30 mei gegroeid tot bijna 370.000,-. Daarmee bereikten ze in het aandelenklassement de 26e plaats. In dit klassement deden ongeveer 10.000 deelnemers mee. Nummer 1 behaalde een kapitaal van ruim 400.000,-. In het totaal deden er ruim 19.000 personen mee, waarvan -mede door de inzet van opties- de nummer leen kapitaal van ƒ3.700.000,- bereikte. Van de vijftig deelnemers van Goeree-Overflakkee in het totale klassement, staat de groep van de Prins Maurits op de vijfde plaats. Veelkleurig en uitnodigend Op zaterdag 5 juli 1997, aanvang 19.30 uur, presenteren de leerlin gen van de muziekschool Goeree- Overflakkee zich tijdens de jaar lijkse grote uitvoering. Deze uit voering vindt plaats in de Aula van de Technische School, Schoolstraat 11 te Middelharnis. De toegang is gratis. Veelkleurig Het programma voor deze avond is zeer afwisselend. Elke docent verzorgt met zijn of haar leerlingen een 'programma- blokje' van zo'n 8 minuten met zowel solistische optredens als ensembles. Op deze manier ontstaat er een represen tatieve dwarsdoorsnede van de muziek school en kunt u kennis maken met de Zondag 29 juni 1997 OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. D. Heemskerk, Nieuw- leusen en 18.30 uur ds. J. G. van Loon. Eben-Haëzer: 9.30 uur ds. J. G. van Loon en 18.30 uur ds. D. Heemskerk - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. A. Ferwerda en 18.30 uur ds. K. Kruger - Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00, 11,00 en 18.30 uur ds. J. W. van Es trik, v.m. bediening Heilig Avond maal en nam. dankzegging en nabe- trachting Heilig Avondmaal. STELLEND AM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. B. J. van Vreeswijk, Veenen- daal en 18.00 uur ds. G. Mulder - Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. P. C. Koster. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. G. Blom (zondag 52) - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst - Ger. Kerk 9.30 en 18.30 uur ds. E. J. Veltman, Hengelo - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur Iccsdicnst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. J. Paul en 18.00 uur ds. J. het Lam - Ger. Gem. 10.00 uur (H.A.) en 18.00 uur ds. A. M. den Boer. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Schaap - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur kand. L. W. v. d. Sluijs, Amster dam en 18.00 uur kand. A. Komaat, Strijen - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. J. Willemsen - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur dr. E. P. Meijering - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur ds. J. H. Verwaal. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. P. Voets en 18.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur dhr. J. Seele en 17.00 uur dhr. A. F. Ruijl, Rotterdam - Ger. Kerk (Vrijge maakt) 9.30 uur leesdienst en 14.30 uur ds. J. Holtland - Christenge meente Vrienden van de Bijbel Diekhuus, Ben. Zandpad 10.00 uur jeugddienst. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur drs. E. F. Vergunst, Ridderkerk en 18.00 uur ds. L. Quist, Spijk - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. P. J. Teeuw, Veenendaal en 18.00 uur ds. A. P. Voets - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. L. D. Burger, v.m. bediening Heilig Avond maal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal - Ger, Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur dhr. A. v. d. Schee en 18.00 uur dhr. K. Baas. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vos en 18.00 uur ds. W. van Weelden, Bolnes - Ger. Kerk 10.00 uur ds. B. J. Oldenhuis, Rotter dam en 18.00 uur drs. A. C. Feij. OOLTGENSPLAAT - Herv, Gem. 9.30 uur ds. J. Koppelaar, Abbenbroek en 18.00 uur ds. J. B. ten Hove, bedie ning Heilige Doop - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur drs. A. C. Feij en 18.00 uur dhr. C. van Steeg. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok, ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem, geen dienst. SINT MAARTENSDIJK - Herv, Gem, 9.30 en 14.30 uur ds. A. Muilwijk, Monster - Ger, Gem. in Ned. 3x leesdienst - Oud Ger. Gem. 3x lees dienst. vele facetten van het onderwijs van deze instelling. Leerlingen van allerlei leeftij den en musiceerniveau bespelen een bonte hoeveelheid instrumenten en pre senteren zich met kleine muziekstukjes of al met stevige composities. De allerkleinsten van de muziekschool - die in de A.M.V. klassen van docent Peter van Deerse zitten - vertederen elke keer weer het publiek met leuk eliedjes en dito begeleidingen. Naast het geven van goede instrumenta le- en vocale lessen is het aanbieden van allerlei samenspel mogelijkheden in en sembles en orkesten een belangrijke taak van de muziekschool. Voor het voetlicht treden deze avond de blokfluitensembles van docente Elly Bakker, een vocaal ensemble o.l.v. docente Els Kloos, een dwarsfluitensemble o.l.v. docent Cees Veerman, de gitaarensembles van docent Leo Verkerk en het gemengd ensemble o.l.v. docent Wim Soeters. Een feestelijke afsluiting en hoogtepunt van het programma is elke keer weer het optreden van het grote muziekschoolor kest. Dit orkest - waarin dit jaar zo'n 75 muzikanten spelen en wat repeteert o.l.v. docent Piet Westhoeve - zal zich laten horen in licht-klassieke composities van Mozart, Brahms, Vangelis en Webber. Uitnodigend Leerlingne, docenten, directie en bestuur van de muziekschool Goeree-Overflak kee hopen dat u net zo enthousiast bent over muziek als ze dat zelf zijn en ver wachten dat u aanwezig bent op 5 juli in de Technische School. Vooral ook toe komstige leerlingen zijn hartelijk wel kom en we hopen ook veel ouders en opa's en oma's te kunnen begroeten. Programma's zijn aan de zaal verkrijg baar en de zaal is open vanaf 19.00 uur. Herkingen op radio Rijnmond Met ingang van a.s. maandag 30 juni en de 3 maandagen die daar op volgen brengt Radio Rijnmond in 4 program ma's van een uur het programma 'Her kingen live', telkens van 13 tot 14 uur. Er zal uitgebreid aandacht worden be steed aan het leven in Herkingen. Rommelmarkt en Zwemvierdaagse te Stellendam Maandag 7 juli t/m zaterdag 12 juli 1997. Maandag xItr vrijdag van 17.45 tot 18.45 uur en van 20.30 tot 21.30 uur. Op zaterdag van 10.00 tot 11.00 uur. De rommelmarkt van zaterdag is op de Voorstraat in Stellendam. Plaats: 't Stellehuus, gelegen naast het zwembad van Stellendam. NED. HERV. KERK Beroepen te Ede (toez.) W. Dekker te Wezep; te Zwijndrecht D. Breure te Wilnis. Aangenomen naar Zeist (Centrumwijk) J. P. Nap te Barneveld; naar Urk (deelgemeente De Bron) J. R. Volk te Lekkerkerk (deelge meente Het Venster); naar Zoetermeer (wijk 4) A. A. A. Prosman te Harmeien; naar Krimpen aan den IJssel (wijk 1) E. J. Bos te Vlagtwedde. Bedankt voor Kamerik A. Baas te Ermelo; voor Streefkerk J. Belder te Katwijk aan Zee; voor Rijssen (wijkgemeente 6) J. het Lam te Dirksland; voor Capelle aan den IJssel (west) J. Westland te Putten. Toegelaten tot de evangeliebediening en beroepbaar T. Bouw, Trombonestraat 26, 3828 CH Amersfoort; G. Holverda, Floralaan 84, 7772 MX Hardenberg; M. Metzlar, Gangstraat 2, 9973 PP Houwerzijl; A. E. Reichman-Scheffer, Boskleane 10, 9255 TH Tietjerk; M. J. Teekelenburg, Poort- landplein 5, 2628 BM Delft, tel. (015) 2570412. GEREF. KERKEN Beroepen te Sint Jansklooster P. J. Weij, pastoraal assistent aldaar, die dit beroep heeft aan genomen; te Wijnjewoude drs. R. R. Maathuis te Spijk; te Ulrum W. van der Veen, kandidaat te Arum, die dit beroep heeft aangenomen. Beroepbaarstelling P. J. Weij, kandidaat te Sint Jansklooster. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Beroepen te Hardinxveld-Giessendam J. H. Dunne- wind te Zuidwolde i.c.m. Ruinerwold- Koekange. Bedankt voor Enschede-Noord C. van den Berg te Amersfoort-Oost; voor Enschede-Zuid D. W. L. Krol te Assen-Zuid. Beroepbaarstelling G. H. Hutten, J. A. Feithstraat 19a, 9725 AM Groningen, tel. (050) 5255158; H. J. J. Pomp, Saffierstraat 210, 9743 LN Groningen. NED. GEREF. KERKEN Beroepen te Zoetermeer J. Kiers te Den Helder; te Sliedrecht P. J. H. Krol te Kampen. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Leeuwarden A. P. van Langevelde te Broek op Langedijk en Alkmaar; te Cu- lemborg J. van Amstel te Ede; te Zwijn drecht C. A. de Hertog te Apeldoorn- Centrum. ZEELAND - Zaterdag 12 juli verzor gen het bekende Holland Boys Choir (v/h Stadsknapenkoor EIburg) en de populaire organist Martin Mans een drietal concerten in Zeeland. Het eer ste concert zal plaatsvinden in de Her vormde Kerk in Brouwershaven, aan vang 13.00 uur, daarna gaat het gezel schap naar Haamstede waar om 16.00 uur een concert wordt verzorgd in de Hervormde Kerk. Het slotconcert vindt plaats in de Nieuwe Kerk in Middelburg, aanvang 20.00 uur. Tij dens de concerten in Zeeland is er een gastoptreden van de populaire bariton Piet Baarssen uit Urk, Opmerkelijk is dat in deze tijd van house en rap er in EIburg een groot jongens koor is (100 leden!) waar jongens gek zijn op klassieke muziek. In EIburg gaan zo'n 3x per week 100 jongeren naar hun koorrepetitie en zijn zij in de ban van klassieke muziek! Het Holland Boys Choir (Stadsknapen koor) heeft inmiddels een grote interna tionale reputatie en schuwt de grote Con certzalen niet. In maart 1997 voerde dit 13-jarig koor maar liefst in één week 4x de hele grote Matthaus Passion uit van J. S. Bach, waarvan de laatste in een overvol Con certgebouw te Amsterdam! Een bijzondere prestatie voor een relatief jong koor, daarmee heeft het Holland Boys Choir zich definitief gevestigd op de Nederlandse beroemde Concertpodia. Voor de begeleiding van de grote Con certen heeft dirigent Pieter Jan Leusink zijn 'eigen' Holland Baroque Orchestra opgericht in 1996. In Nederiand is het Holland Boys Choir op dit ogenblik het enige jongenskoor dat zoveel concerten geeft (60 per jaar) zoveel CD's opnam (20!) en een zó breed klassiek repertoire voert. Van vroege componisten tot hedendaags, met alle grote integrale uitvoeringen, zoals de Matthaus Passion en The Messiah en natuurlijk de wereldberoemde Engelse Carols traditioneel uitgevoerd in de Grote Kerk te EIburg in december. Bariton Piet Baarssen is solist bij het Urker Mannenkoor Crescendo en maakte onlangs een CD met geliefde liederen. Tijdens de concerten in Zeeland zal hij diverse werken van deze CD vertolken. Daarnaast zal de bariton ook optreden met het Holland Boys Choir. Organist Martin Mans is een van de meest gevraagde organisten in Neder land. Zijn improvisaties zijn bij een groot publiek geliefd wat resulteerde in talloze CD-opnamen waarvoor hij zelfs een gouden CD ontving, tevens werden diverse improvisaties uitgegeven. Mans maakte diverse concertreizen en is diri gent van diverse koren. De geliefde organist gaf tal van concerten in Zeeland en is zodoende geen onbekende meer in deze provincie. Toegangsprijs in de voorverkoop: vol wassenen 12,50 en speciaal voor de vakantie: gezinnen max, 30,-! Voor verkoopadressen: VVV Brouwersha ven, VVV Haamstede, VVV Middel burg, Telefonisch kaartreservering: (0525) 683207; (0525) 685790, Aan de kerk zijn de kaarten 5,00 duurder. MELISSANT Woensdag 2 juli hoopt om half 8 voor te gaan ds. Roos van Opheusden (Openb. geloofsbelijdenis). te Wolphaartsdijk G. J. van Aalst te Rid derkerk; te Aagtekerke W. Visscher te Amersfoort; te Klaaswaal G. Mouw te De Valk-Wekerom; te Temeuzen C. Ha- rinck te Houten; te Berkenwoude en te Groningen J. S. van der Net te Apel doorn; te Hoofddorp W. Visscher te Amersfoort; te B rakel J. Karels te Oude- mirdum; te 's-Gravenzande A. Bac te Bodegraven, die bedankte voor Gouda. Aangenomen naar Woerden W. Harinek te Kapelle- Biezelinge. Bedankt voor Arnhem H. Paul te Oostkapelle. Opbrengst collecte Maag Lever Darm Stichting In de Maag Lever Darm Week van 15 t/m 21 juni 1997 vond de collecte plaats van de Maag Lever Darm Stichting. De opbrengst in Stellendam bedroeg ƒ1.938,55. De Maag Lever Darm Week stond in het teken van spijsverteringsziekten. Eén op de zeven mensen in Nederland heeft klachten aan maag, lever of darmen. Met uw gift kunnen we een hoop doen voor die 2 miljoen mensen. Heeft u de collecte gemist, dan kunt u een bijdrage storten op giro 2737 t.n.v. Maag Lever Darm Stichting te Nieuwe gein. Vragen over spijsverteringsziekten? Bel de infolijn op maandag t/m donderdag van 15.00 tot 17.00 uur. Telefoon (030) 6055881. Want het zwemwater is van uitstekende kwaliteit bevonden, er zijn toiletten en afvalbakken, een EHBO- en een Red- dingspost en er wordt informatie gegeven, kortom 't is schoon en veilig toeven aan het Ouddorpse strand. Gistermiddag werden daar de vlaggen gehesen, door burg. Sinke bij 'de Kous' aan de Brouwersdam en door weth. Visser bij strandovergang Westduinpad voor het strandge- deelte dat tot aan de vroegere 'Zeemeeuw' strekt. Het hij sen van de vlag vond plaats in een spaarzamelijk moment dat de zon even scheen, zo'n schaars ogenblik dat 't echt even zomerde. Het vakantieseizoen gaat over enkele weken van start en reikhalzend wordt naar de zon, de grote afwezi ge, uitgezien. Het strand is gereed om z'n duizenden gasten te ontvangen. De gemeente Goedereede heeft allerminst bespaard op mformatiepanelen die de recreant laten weten wat wel en persé niet van hem verwacht wordt. Een matige snelheid van 60m per uur in het recreatiegebied Brouwersdam, in zee daar geen jetski's, geen waterscooters en geen hydro- discs. Overnachting en skate-surfing zijn er verboden. Op een bord bij de entree naar het strand wordt gewezen op het gevaar van het gebruik van luchtbedden en rubberboten, honden dienen aangelijnd, naaktrecreatie is er verboden, afval hoort m de bakken en gewezen wordt op het gevaar te vliegeren op een druk strand. Zóveel heeft de gemeente Goedereede eraan gedaan dat de blauwe vlag tweemaal is toegekend, vorig jaar bleef die erkennmg uit maar alles en ieder die met het strandgebeu- ren bezig is heeft zich verbeterd. V.l.n.r. Hel learn beleggers, bestaande uit Pieter Grinwis, Carina van Broekhoven, Mirella Bruynzeel en Jobke Koningswoud met de adviseur van de Rabobank, dhr. A. Willemsen en geheel rechts docent A. vd. Veer GEREF. GEMEENTEN Beroepen De vlag gaat in top. Links burg. Sinke van Goedereede Het moet een geruststellende wetenschap zijn dat proef ondervindelijk is vastgesteld dat de beheerders van uw vakantiebestemming, strand Ouddorp en jachthaven Marina Port Zélande, zich 'grote inspanning hebben getroost om u als toerist een schone en veilige omgeving te bieden'. De blauwe vlag is voor 1997 daarvoor het blijk van waardering, toegekend door de FEEE milieu organisatie, een opvallend kwaliteitskeurmerk. rechts de nieuwe VW directeur Jurgen Klapwijk

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 2