een CHAUFFEUR ^I^Lli: Stichting Ontmoeting Deze week start onze Schoenen van de beste merken nu voor extra voordelige prijzen GESLf)f)GD •Proficiat* M. Grinwis en Zn. I 'MARGRIEr KIRBY G-4 Adverteren kost geld, niet adverteren kost meer Gehele inboedel OPEL CORSA Roland E-70 Ongetwijfeld ALL ROUND MEDEWERKER Groot Ridderfeest in 'de Zwaluw' Bloemenhandel I Bloemenhuis Onze medewerkster Wilma Mierop is deze week geslaagd voor vakbekwaam Bloembindster te Goes Zaterdag gaat zij in de zaak aan de Dijkstelweg iedereen verrassen met een traktatie. Ook haar examenopgave is daar te zien Verder een ruime sortering Kamerplanten en Boeketten Bloemen en Planten Dijkstelweg 28 - Ouddorp Telefoon (0187) 681578 Fax (0187) 682873 Raadhuisstraat 6a Ouddorp. Telefoon (0187)682323 Stofzuiger Keyboard Tel. (0187) 49 20 77 slaagt U beter met uw inkopen als U eerst de advertenties leest! L van der Baan Gewasbescherming zoekt op korte termijn een Vereisten: Middelbare agrarisclie opleiding. Kennis van bestrijdingsmiddelen is een pré. Rijbewijs BE. Sollicitaties naar: L. VAN DER BAAN Postbus 154, 3240 AD iVliddeiharnis Gebr. de Waal te Sommelsdijk heeft een ruime sortering kaarten voor: geboorte - verloving - huwelijk -jubileum dankbetuiging of andere voor u belangrijke gebeurtenissen GEBR. DE WAAL Langeweg 13 - Sommelsdijk Tel. (0187)48 27 23 Voor direkt gevraagd Edison 39-41, 3241 LS Middelharnis Tel. (0187) 48 20 33 Telefax (0187) 487160 Gevonden en/of vermiste (lieren TeL (0187) 651887 VERMIST te Sommelsdijk: Poes, grijs gecyperd, ondergrond rood/bruin, 10 weken. Zandpad 6, Middelharnis Tel. (0187)4847 78 Havenpiein, Zierikzee Tel. (0111)412488 - Piampiani - JJ - Burley - Waldlaufer - Mephisto - Gabor - Sioux - Picardi - Durea - Alexandria - Hassia - Clarks - Wolky - K&S - Mona lisa - Ballin - Baldan - Granatelli - Dorndorf - Maripé Paolo Micelli Pikolinos Arriva - Antonio paolo - Peter Kaiser - Ganter - Lumberjack - Outdoor - Camel - Blackstone - van Lier - van Bommel - Timberland Veiligheidsinspecties WN Hoewel zomerse omstandigheden de automobilist min der ongemak opleveren dan winterweer, zijn er toch zaken die speciale aandacht vragen. Stof, kleverige aan slag van bepaalde boomsoorten, muggen en vliegen kun nen uw voorruit bevuilen. Als u bij warm weer lange afstanden rijdt met een zwaar bepakte auto, en ook nog een caravan of vouwwagen op sleeptouw neemt, moet de motor topprestaties leveren. Houd dan wel steeds het oliegebruik en de koelvloeistof-temperatuur in de gaten. Rem-oefening Uw band met de weg Ondergeschoven kinderen Niets aan het toeval overlaten Zo milieubewust mogelijk VRIJDAG 27 JUNI 1997 EILANDEN-NIEUWS Blz.3 lif M M M Slê M 5if 5i? 'Sjé''ie ^le ^iÉ> laip ^]P tw> oii3 «uj oio Wegens werkzaamheden in het buitenland TE KOOP i.z.g.st.; en 3 jaar oud, i.z.g.st. Tegen elk aannemelijk bod Bezichtigen tussen 8 en 9 uur, hierna verkoop Emmalaan 18, Dirksland Tel. (0187) 6016 84 TE KOOP ^**^-*'*-*^'»*'W*-»*-»*-*-«*«'W«-«-«'*-*«-«-»*<»«-»*-*.*«ft«*««-»*<»«.»*^( ^•^■•*»- Op vrijdag 29 en zaterdag 30 augustus de laatste 2 dagen van de zomervakantie heeft wijkgroep 'de Zwaluw', Sperwer 5, Sommelsdijk weer een groot feest geor ganiseerd, met als thema 'Ridders in de Middeleeuwen'. Het is voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Je mag verkleed komen b.v. als ridder of marskramer, nar of jonkvrouw enz. Je wordt bij ons gesminkt. Het programma staat in de wijkkrant van eind juli en op teletekst pagina 505. Ook hangen er in diverse winkels pamfletjes met de indelingen. Het is de bedoeling dat de groten gaan zwemmen en blijven slapen en dat de kleintjes om half 8 naar huis gaan. Maar let op!Je moet wel zelf een lucht bed slaapzak en kussen meenemen en wasspullen en zwemkleding, doe dit b.v. in een vuilniszak met duidelijk jullie naam erop om kwijt raken te voorkomen. De kosten zijn voor leden 15,- en voor niet-leden 20,-. Jullie kunnen je opge ven d.m.v. een briefje met naam, adres, telefoonnummer en je leeftijd en dit in de brievenbus stoppen bij het wijkge- bouw, of bel naar Willie Grootenboer, tel. 484997. Zet er ook bij of je bij een vriend of vriendin in de groep zit, dit kan allemaal tot uiterlijk 18 augustus. Onze sponsors zijn Manege Oostmoer, Garage van Splunter en Firma Taaie (Hoekloos). 'Houdt Gij mijn handen beide', zo klonk het als een gebed toen we jl. vrijdagavond in Dreischor het mooie kerkje met haar karakteris tieke gracht betraden. De jonge 15- jarige organist Lennert Knops had al plaatsgenomen achter de klavie ren van het eenvoudige maar mooie orgel. Moge het ook zo in zijn hart geleefd heb ben dat hij zonder Gods hulp de klavie ren niet kan bespelen. Deze avond was er een bijzondere Psalmzangavond in deze oude kerk. Na eeuwen klonken er weer de psalmen van Petrus Datheen in deze Hervormde Kerk. Afgewisseld met 'onze' berijming van 1773 kunnen we terugzien op een mooie avond. Hier volgt een korte weergave. Begonnen werd met het Looft God, looft Zijn naam alom. De organist liet de mo gelijkheden van het orgel goed naar voren komen, vooral in deze toccata over Psalm 150. Dhr. Sprengelmeyer gaf in zijn openingswoord het verschil tussen Datheen en 1773 weer. En zo kwam hij in zijn openingswoord bij Psalm 42 terecht. Als een hert gejaagd, o Heere en Al de grote waterstromen Zijn Heer' over mij gegaan, werd daarna gezongen. Bij elke psalm hield dhr. Sprengelmeyer een korte toelichting. Moge het persoon lijk voor een ieder waar worden wat we gezongen hebben: Heer'! wijs mij toch Uwe wegen. Die Gij wilt dat ik zal gaan. Want een stroom van ongerechtigheden Had d'overhand op mij; Maar ons weer spanning overtreden Verzoent en zuivert Gij. Maar dan blijft het ook waar: Als ik dan U heb, o Heer' mijn! Zou daar iets anders mijn God zijn? De psalmen werden afgewisseld met 2 solo liederen. Vriendschap en De klokken des levens. Dhr. Vink liet in zijn appèl woord ons de noodzaak zien van het werk van Stichting Ontmoeting, voor welk doel we bijeen waren. Naast het vele wat we gehoord hebben, noem ik nog 3 punten. En wel het fraaie orgelspel dat we mochten horen bij alle psalmen waarbij ik alleen nog noem de mooie improvisatie over Psalm 118. We hoorden in het voorspel het bekende: With de sound of trumpets. En bij het uitgaan hoorden we een mooie bewer king van de liederen: Voorwaarts Chris tenstrijders en Lichtstad met uw paarlen poorten. Nogmaals hartelijk dank voor je inzet! Verder mag ik de opbrengst van de kollekte en de verkooptafel nog aan u doorgeven. De kollekte bracht op ƒ362,75 en de verkoop 233,-, zodat we in totaal weer 595,75 aan Ontmoe ting kunnen overmaken. We mogen u allen hier hartelijk voor bedanken. Mis schien wilt u van deze avond een bandje bestellen. Dat kunt u doen door onder staande bon in te vullen of 15,- over te maken op 34.54.10.661 t.n.v. Stichting Ontmoeting met duidelijk naam en adres erop vermeld. Verder kunt u nog noteren in uw agenda dat op D.V. vrijdag 24 oktober het vol gende concert met Lennert gepland is. En wel in de Breepleinkerk te Rotter- dam-Feyenoord. Daaraan werken mee: Pieter Vis, bas-bariton; Jan Stolk, bariton en de 12-jarige Arjan de Bruin, jongen- salt (bekend van het Doelenconcert 1996). ---------------------------------------------- Ik wil graagbandjes bestellen van de Zangavond van jl. 20 juni in de Ned. Herv. Kerk te Dreischor. Naam Adres Postcode Woonplaats Strookje sturen naar: M. V. d. Valk Frank van Borselenstraat 32 3244 XE Nieuwe Tonge Zomerse ongemakken vragen aandacht Uw verliciiling is ook 's zomers belang- riji<. In Scandinavië bent u verplicht ooi< overdag dimiiciit te voeren. Verlichting is niet alleen nodig om te zien, maar ook om gezien te worden. Om plantaardige aanslag of restanten van vliegen en muggen van uw voorruit te verwijderen, is het nuttig een speciaal oplosmiddel aan de ruitensproeiervloeistof toe te voegen. Uw autobedrijf of benzinesta tion heeft het in voorraad. Als u met een zwaar beladen auto op pad gaat, wellicht zelfs met een caravan of vouwwagen erachter, reageert uw auto anders dan u gewend bent. Het is daarom een goed idee om eens te gaan oefenen, alvorens u op pad gaat. Laad de auto vol met zware spullen, koppel eventueel de caravan of vouwwagen aan, en doe op uw gemak eens wat rem- tests. Kies daarvoor wel een stil stukje weg. U merkt bijvoorbeeld dat uw rem weg langer is dan u gewend bent. En als u vaak remt, te vergelijken met een lange bergafdaling, worden de remmen warm en minder bijterig. Probeer ook uit te vinden hoe de auto zich gedraagt bij een noodstop. Allemaal zaken waarmee u in uw vakantie rekening moet houden. Even belangrijk als goede remmen en het bewaren van voldoende remafstand. is de kwaliteit van uw banden. U kunt remmen wat u wilt, maar als de banden - uw enige contact met de weg - geen grip hebben, kan er nog veel mis tv,)<vj*;a'>p;u'in!tig b3J'd^;!'isp3;>.n!ng r:?,rid:';n^r-f''^^^'ï: Ook voor een veilig rijgedrag is het van belang dat uw banden picobello in orde zijn en dat de bandenspanning niets te wensen overlaat. Bij ieder autobedrijf of tankstation kunt u zelf de banden oppompen of controleren. Let vooral ook op de profieldiepte. Bij twijfel rijdt u even langs bij uw autobedrijf Zij geven graag een vrijblijvend advies. Voor de schokdempers van een auto geldt het gezegde: "uit het oog, uit het hart'. Toch zijn deze "ondergeschoven kinderen" van essentieel belang voor een goede wegligging. De schokdem- ping is misschien wel het meest verge ten onderdeel van de auto. Vooral omdat de slijtage zo langzaam verloopt, dat u er niets van merkt. Als ii uw auto vol stouwt met vakantie.spullen, krijgen de schokdempers het zwaar te verduren. Indien u twijfelt over de deugdelijkheid van de dempers onder uw auto, kan een speciale schokdempertest uitkomst brengen. Schokdempers die op hun taak zijn berekend, zijn belangrijk voor uw veiligheid en die van anderen. Als u niets aan het toeval wilt overlaten, let dan ook op de afstelling van spie gels, stoelen en hoofdsteunen. Over de veiligheidsgordels kunnen we kort zijn: altijd om! Onderweg kan het geen kwaad af en toe eens naar het oliepeil te kijken. Misschien kunt u bij uw auto ook zelf de koelvloeistof controleren. Veel moderne auto's hebben echter een gesloten koelsysteem; daar mag u beslist niet aankomen. Alle informatie hierover kunt u vinden in de handlei ding van uw auto. Neem voor de zeker heid wat olie en ruitensproeiervloeistof mee. eventueel ook water of koelvloei stof om de radiateur bij te vullen. Olie, enzovoort kunt u natuiu'lijk ook onder weg kopen, als dat nodig is. Wij Nederlanders zijn een milieube wust \'olk. Dus willen we ook zo milieuvriendelijk mogelijk op vakantie. Dat kan als de katalysator van uw auto naar behoren werkt. Bij oudere auto's is een extra controle op de werking geen overbodige luxe. Als u de katalysator nu laat controleren en eventueel vervan gen. \oorkomt u daarmee een onpretti ge verrassing straks bij de APK...

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 11