Voorbereidingen 8e omloop van Goeree-Overflakkee in volle gang Kon. waardering voor oud-bevelvoerder Jan Koese Stellendam Grote schade bij brand clublokaal S.V. 'Flakkee' b^sr P\-ïi Cliëntenraad RIAGG ZHE officieel van start Zomerzangavond Geref. Kerk Ouddorp Op brandweerwedstrijd top en flop Prinses Ireneschool verandert haar naam Jeugdhengelen 'Viscromte' Melissant Dit jaar 3 goede doelen; Staatssecretaris Terpstra geeft startschot JUL^^MINNAARD 69e Jaargang DINSDAG 24 JUNI 1997 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 483392. FAX (0187) 485736 No. 6613 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,75 JAARABONNEMENT 57,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930- Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 GOEDEREEDE - In de sfeervolle ambiance van hotel 'de Gouden Leeuw' zijn vrijdagmiddag de con tracten met de hoofdsponsers van de 8e Omloop van Goeree-Overflakkee getekend. De directies van OZ Zorg verzekeringen, Aannemingsbedrijf J. Kroon Zn. B.V. en Keukencentrum Tieleman zetten gaarne hun handteke ning onder het contract, waardoor de Omloop mede door hun medewerking een feit zal worden. Vierde hoofdspon sor is het bedrijf Hogenboom uit Spij- kenisse. De directie van dit bedrijf was verhin derd acte de presence te geven. Het bedrijf is voor de Omloop beslist geen onbekende. Al jaren verzorgt het de logistieke ondersteuning, die bestaat uit o.m. het plaatsen van bouwlampen, het leveren van aggregaten, enz.. Voorzitter van het stichtingsbestuur, de heer Gerrit Poortvliet, was bijzonder verheugd dat de vier bedrijven dit jaar als hoofdspon sor de Omloop wilden ondersteunen. "Een 'bedrijf' als de Omloop is niet meer te behappen zonder de steun uit de regio." De Omloop is in de afgelopen jaren uitgegroeid tot een complex geheel. De ondertekening van de contracten zag Poortvliet dan ook als een professionali sering van de Omloop. Natuurgebieden De achtste prestatie-wandeltocht van 110 km, die in 24 uur moet worden afgelegd, wordt dit jaar op 22 en 23 augustus gehouden. Reeds 875 personen hebben ingeschreven. Dit jaar mogen een 800 lopers deelnemen aan het festijn. Vorig jaar hebben een kleine 700 mensen mee gedaan. Poortvliet verwacht naar aanlei ding van de reeds ingeschreven personen dat dit jaar door 800 lopers de monster- tocht gestart zal worden. Nog steeds komen inschrijvingen binnen. Per 14 juni jl. is de wachtlijst ingesteld. Poortvliet wees met nadruk op de regels waaraan de deelnemers zich moeten houden. De Omloop krijgt voor een aantal unieke natuurgebieden, éénmaal per jaar toe stemming daar doorheen te mogen lopen. Helaas worden ieder jaar door een aantal deelnemers deze gebieden tijdens het oefenen voor de Omloop ook betreden. Het stichtingsbestuur ziet zich genood zaakt hier strenger tegen op te treden. Poortvliet: "Het is absoluut verboden in dergelijke terreinen te oefenen voor de Omloop! Wij krijgen maar voor één keer per jaar toestemming deze gebieden te betreden. Het is ook helemaal niet beslist noodzakelijk dat lopers trainen in deze gebieden. De Omloop kan alleen blijven bestaan als iedereen zich houdt aan de regels." Voorts wees hij er nog op dat diegenen die toch trainen in deze gebie den, uitsluiting van deelname aan de Omloop riskeren. Startschot De Omloop zal ook dit jaar weer bij het gemeentehuis van Ooltgensplaat starten. Het is de bedoeling dat er rond de start en finish wat meer activiteiten gaan plaatsvinden. Zo zal de route vanaf de start over de Voorstraat en door een deel van Ooltgensplaat lopen. Op zaterdag zullen er in de kern van het dorp veel activiteiten zijn in 'een braderie-achtige sfeer'. Het eindpunt zal ook op de Voor straat van Ooltgensplaat zijn. Staatsse cretaris Terpstra is bereid gevonden op vrijdag 22 augustus as. om 19.00 uur het startschot te geven aan de monstertocht. Van de Omloop wordt een video ge maakt. Bij voorintekening kost deze 27,50, later 35,-. Goede doelen Aan de sportieve prestatie van de lopers is door de stichting een sponsormogelijk- heid gekoppeld. Dit jaar kunnen de lopers kiezen uit maar liefst drie goede doelen. Stuk voor stuk doelen om écht warm voor te lopen, want iedere instan tie levert op eigen wijze een bijdrage aan het welzijn 'van kinderen van de reke ning'. Elic doel ontvangt als basis 10% van het bijeengelopen sponsorbedrag. Voor het resterende bepaald de sponsor zelf de bestemming. Als eerste is er de stichting 'Europa Kin derhulp'. Deze vrijwilligersorganisatie zet zich in voor minderbedeelde en/of kansarme kinderen, afkomstig uit diverse landen van Europa, door hen een vakan tie in gastgezinnen te bieden, of door D.V. 28 juni is het weer zover: Met elkaar willen we de jaarlijkse barbecue houden. De voorbereidingen zijn al in volle gang, want we willen van de laatste avond van het OJW-seizoen echt iets ge- zelligs maken. We rekenen eigenlijk een beetje op alle bezoekers van het afgelopen jaar. Wel vragen we je, je van te voren op te geven. Dit kan t/m 26 juni bij Coen en Lydia (487694). De kosten zijn weer minimaal nl. 7,50. Daar hoef je het dus niet voor te laten. We beginnen de barbecue-avond om 19.00 uur! Zorg datje op tijd bent. Je wordt verwacht in de schuur van de familie Wielhouwer (achter de Kaai van Sommelsdijk) Tot zaterdag! Kerkdiensten Ger. Gemeenten OUDDORP - donderdagavond 7.30 uur ds. T. M. van Dijk van Veen. MELISSANT - donderdagavond 7.30 uur student C. Neele te Krimpen a.d. IJssel. MIDDELHARNIS - donderdagavond 7.30 uur ds. W. J. Karels van Har- dinxveld-Giessendam (bed. H.D.). plaatselijke hulpverlening in hun eigen land. Daarnaast worden ook kinderen met oorlogstrauma's behandeld, door oorlog verwoeste medische centra wor den heringericht, enz.. Het tweede goede doel is de 'Stichting Flakkeese Hulpgoederen voor Polen'. Deze onder ons bekende stichting ver zorgt met vrijwilligers hulptransporten naar de Poolse stad Chelm en poogt daar structureel verbeteringen aan te brengen in de erbarmelijke situatie waarin gehan dicapten zich bevinden, zowel volwasse nen als kinderen. Een project dat door de stichting in samenwerking met de gemeente Middelhamis en diverse Pool se instanties wordt gesteund, is het Regenboogproject. Dit betreft de realisa tie van de bouw van een centrum voor geestelijk en/of lichamelijk meervoudig gehandicapten. De stichting wil zich inspannen voor de inrichting van het centrum met diverse noodzakelijke voor zieningen en speelruimten. Als laatste is als goed doel gekozen voor de stichting A.M.A.I.. Deze vrijwilli gersorganisatie zet zich in voor de Brazi liaanse straatkinderen. Eén van de vrij willigers is Henia Ramoz, afkomstig uit Oude-Tonge en sinds vier jaar woonach tig in Rio de Janeiro, waar zij met haar man in één van de drie opvanghuizen die de stichting A.M.A.I. bezit, een groep straatkinderen opvangt, begeleidt en uit zicht op een nieuw en beter bestaan pro beert te geven. De kinderen moeten uit de sloppenwijken worden gehaald en gedurende een langere periode de verlei dingen van de straat kunnen ontwijken, zodat zij niet meer terugvallen in oude gewoonten, zoals drugs, lijmsnuiven, stelen, etc. Als sponsor van een loper geeft u aan genoemde doelen de noodzakelijke financiële ondersteuning. Na ruim een jaar van voorberei ding vindt op woensdag 25 juni de installatie plaats van de Cliënten raad van het RIAGG ZHE. De voornaamste taak van de Cliënten raad bestaat uit het behartigen van de be langen van cliënten. De raad gaat zich onder andere bezig houden met de effec tiviteit van de hulpverlening, de rechten en plichten van hulpverlener en cliënt en de bescherming van de privacy. Door ge vraagd en ongevraagd advies uit te bren gen aan de directie kan de Cliëntenraad invloed uitoefenen op het beleid van het RIAGG voor zover het kwesties betreft die cliënten aangaan. Op die manier wi) de raad een bijdrage leveren aan het opti maliseren van de hulpverlening. De sa menstelling van de Cliëntenraad is repre sentatief voor de cliëntengroepen van het RIAGG. Alle leden in de raad hebben persoonlijk ervaring met de geestelijke gezondheidszorg. Net als andere zorginstellingen is het RIAGG verplicht een cliëntenraad in te stellen. Dit is geregeld in de Wet Mede zeggenschap Cliënten Zorginstellingen. Naast deze verplichting stelt het RIAGG ZHE zich in zijn beleid op het standpunt dat de betrokkenheid van cliënten nood zakelijk is om de kwaliteit van de zorg te verbeteren. Wie vragen heeft over het werk van de raad kan zich richten tot: Cliëntenraad RIAGG ZHE, Postbus 1123, 3220 BC Hellevoetsluis. Op zaterdagavond 28 juni a.s. heeft de Werkgroep Missionaire Gemeente van de Gereformeerde Kerk te Ouddorp een zomerzangavond georganiseerd. Deze avond staat in het teken van zingen (samenzang) en luisteren naar muziek. Wat dit laatste betreft kan worden be richt dat aan deze avond het Interkerke lijk Evangelisatiekoor Zuidland en het Chr. mannenkoor Rotterdam Vreewijk, beide o.l.v. Peter Overduin medewerking zullen verlenen. De samenzang van bekende liederen zal door André de Jager worden begeleid op het orgel. De zomerzangavond wordt gehouden in de Gereformeerde Kerk te Ouddorp (in gang Dorpstienden). De aanvang is 20.00 uur. De kerk is open vanaf 19.30 uur. De toegang is gratis; wel zal er een col lecte worden gehouden voor het plaatse lijk evangelisatiewerk. Tijdens de pauze is er gratis koffie of een glaasje frisdrank. Het belooft een fijne avond te worden. Iedereen van harte welkom! Er zijn in Stellendam - om afscheid te nemen - best andere gelegenheden dan de brandweerkazerne, maar toevallig is dat wel de lokaliteit waarin Jan Koese zich 't meest thuis voelt. Vrijdagavond was hij het die als bevelvoerder af scheid nam en waar anders dan in de kazerne zou dat heb ben plaatsgevonden? Wie vrijdagavond de stalen buitentrap besteeg trof in de bo venzaal de manschappen, hun nieuwe bevelvoerder Cor Groo- tenboer en oud-bevelvoerder dhr. Koese die die functie per 1 maart had neergelegd, hij vergezeld van z'n bejaarde moe der, echtgenote en kinderen, met welke laatsten dhr. Koese naar Ouddorp gaat - of inmiddels is verhuisd. Die verhuizing naar 't geboortedorp van mevr. Koese bleek de aanleiding tot de ontslagname. Dhr. Koese is mede-directeur van het in Oud dorp gevestigde bedrijf Westhoeve Electra en z'n aanwezig heid in Ouddorp wordt daardoor gewenst. Sinds 1 januari 1960 was hij aan de brandweer verbonden, be gonnen bij de jeugdbrandweer en geëindigd als bevelvoerder er van de gemeente een mooi tinnen bord (sinds juni 1992), een mooie carrière waarvoor ook burg. Sinke z'n waardering kwam betuigen; dhr. Koese heeft ge toond een brandweerman in hart en nieren te zijn, een die als een luitenant voor de troep is uitgegaan. „Een uniek korps", zo waardeerde dhr. Sinke de verzameling brandweermannen, lui die uit sterk hout gesneden zijn, mensen op wie gerekend mag worden. „Geldelijk gezien is 't een slechte investering brand weerman te worden", begreep dhr. Sinke, daarom temeer is hij te waarderen die zich, uit plichtsbesef, tot de brandweer aan getrokken weet. Voor dhr. Koese is dat het geval geweest, hij YzziX z'n sporen gedrukt en Iaat, bij 't afscheid een korps na dat er zijn mag. Zo'n man verdient waardering, vond ook dhr. Sinke waarna hij, met grote instemming, gewag maakte van de hem toege kende Koninklijke Onderscheiding, de benoeming tot Ridder in de zesde graad, in de Orde van Oranje Nassau. De manschappen hebben zich daarna niet onbetuigd gelaten, zich niet als grote redenaars ontpopt maar het de heer Koese wel duidelijk laten weten: Jan, bedankt! Toen de brandweerploeg van Stellendam vrijdagavond wat droef afscheid nam van bevelvoerder Jan Koese, leek ze met goede wensen voor de wedstrijd van de volgende dag, jl. zaterdag te kunnen worden opgemonterd, maar jammer ge noeg is succes uitgebleven. Stellendam eindigde zaterdag op de klasse II-LD wedstrijd in Kruiningen als laatste; de overige Flakkeese ploeg die meedeed, die van Melissant, eindigde op de 2e plaats waarmee Melissant gerechtigd is deel te nemen aan de strijd om het lands kampioenschap op 20 september te Zaan stad. Goeree-Overflakkee B.V. Sinds het Weer Samen Naar School pro ces is er veel veranderd birmen het Basis- en Speciaal-Onderwijs. Ook op de Ireneschool vonden er veran deringen plaats. Het is nu een school voor die leerlingen, die ook na extra hulp en begeleiding onvoldoende binnen het basisonderwijs geholpen kunnen worden. Om de nieuwe periode in te luiden zal er op D.V. zaterdag 5 juli om half 10 op feestelijke wijze de naamsverandering plaatsvinden. Na de onthulling van de nieuwe naam en het logo, worden er ballonnen opgelaten en is de school opengesteld voor ouders, leerlingen en belangstellenden, om de re sultaten van het project, waar enkele weken aan gewerkt werd, te bewonderen. Tijdens het bezoek is er koffie en een drankje en een hapje en voor de leerlin gen een leuke attentie. De eerste wedstrijd voor de jeugd zit er weer op. En wat voor wedstrijd! Er waren namelijk 85 inschrijvingen van jongens en meisjes t/m 16 jaar. Het weer was uitstekend te noemen, maar de vis liet het afweten, wat niet ver wonderlijk is. Want 85 kinderen 14 controleurs en veel toeschouwers is voor de vis niet bevorderlijk. Maar afgezien daarvan was het voor de kinderen en voor de jeugdcommissie een zeer geslaagde wedstrijd. De volgende wedstrijd is op 2 juli. Dan nu de uitslag van groep A en groep B. Groep A 5 t/m 11 jaar 1O. Overgouw49 cm. 2. M. Nieuwlaat43 cm. 3. R. Slootweg42 cm. 4. P. Molenaar41 cm. 5. E. Berkenbosch35 cm. 6. A. de Waal27 cm. 7. Iris Schaaf23 cm. 8. D. Appel22 cm. 9. L. Grinwis19 cm. 10. W. Koese15 cm. 11. H. Struik15 cm. 12. Fr. der Weduwen11 cm. Groep B 12 t/m 16 jaar 1. St. de Gast116 cm. 2. P. Looy44 cm. 3. M. Verwey41 cm. 4. M. Kaslander40 cm. 5. J. 't Mannetje38 cm. 6. Fr. Struik34 cm. 7. M. Arensman34 cm. 8. J. van Broekhoven24 cm. 9. S. 't Jonk19 cm. 10. S. Grinwis16 cm. 11. J. Bakelaar16 cm. 12. G. V. d. Nieuwendijk15 cm. 13. C. Peters15 cm. 14. H. Nagtegaal15 cm. 15. C. Bakker14cm. 16. P. Smitshoek14cm. De verenigingsavond van de S.V. (Schietvereniging) 'Flakkee' die vrij dagavond zo'n vijfentwintig leden in het clublokaal op Haveneind 36 te Sommelsdijk samen had gebracht, is met brand geëindigd. Die heeft aan de zes 25 mtr. lange binnenschietbanen en de apparatuur daar rondom een schade veroorzaakt die tussen de hon derd- en honderdvijftigduizend gulden wordt geschat; de Vereniging is tegen brandschade verzekerd. De technische recherche heeft de dag na de brand onderzoek gedaan, als waar schijnlijke oorzaak wordt aangenomen dat een huls zodanig verhit is geweest dat die de (brandvertragende) vloerbe dekking heeft geschroeid waarna zich snel een vuurtje heeft ontwikkeld dat zelfs met behulp van de brandblusser niet meer te blussen was. Niet onmogelijk is dat vrijdagavond ook zwart kruit is gebruikt waardoor sporen van kruit op de vloer terecht zijn geko men waardoor het vuur zich snel kon verspreiden. De luchtstroming die de ventilator veroorzaakte (om kruitdamp af te drijven) zal aan de verspreiding van de brand hebben bijgedragen. Toen duidelijk was dat zelf blussen niet zou lukken werd de brandweer van Som melsdijk gewaarschuwd. Die werd later geassisteerd door de ploeg van Middel- harnis die uit een verder gelegen Norton- put de spuit van Sommelsdijk van water voorzag. De brand was snel bedwongen, alle waardering dan ook voor de brandweer, van de leden van de S.V., de bewoners van de naast gelegen woonwagenstand plaats en de bezoekers van 'Jailhouse'. Het was tegen 11 uur dat de brandweer werd gewaarschuwd, die van Sommels dijk rukte, als laatste, tegen I uur 's nachts in. Nablussing en het weer aan wakkeren van het vuur had hen tot dat tijdstip bezig gehouden. Niemand werd gewond of heeft gevaar gelopen, de leden van 'Flakkee' hadden zich op tijd uit de voeten gemaakt, voor al toen hun lokaal zich met een dikke rook vulde. VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - SniDW - REPORTAOE - FOTOOfUFIE cm c=] 1=3 IZ3 o^^^^^^^^^j OUDOORP- WBStstrsat 35 - Telafoon (0187) 6816121 Fax 683734 RENeSSE-Printshop-Hogaxoom 172-Telofoon l(}111)462400 V.Ln.r. Dhr. C. Kroon, J. Tieleman, G. Poortvliet en E. Boer, van resp. Aannemingsbedrijf Kroon, Keukencentrum Tieleman, Stichting Omloop en OZ Zorgverzekeringen, tekenen de contracten van de hoofdsponsoring Na de Onderscheiding van de Koningin was Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestroat 32-34,3241 AA Middelhamis Tel. (0187)48 2606

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 1