MATROOS NIEUWS uit de kerken de>Na»^ ot^ }^w^ Op zoek naar vakantiewerk? stsrt Gebouw *de SJeM* compleet ONGETWIJFELD 13e Haamstede conferentie JEUGDDIENST Studeren Studeren CSFR Geslaagden VBO Groen te Sommelsdijk Uitslagen HV 'Krammer' Openbare executoriale verkoop Foto-expositie in bibliotheek Ophalen voor rommelmarkt Sikkens Rubbol EPS Rederij W. Lokker B.V. 15,- inruilpremie na aankoop van een Braun Siik-épil comfort body system (ER 220)* LIJNBAAN ELEKTRA BRHUn het hotel-café-restaurant P.V. De Reisduif VRIJDAG 20 JUNI 1997 EILANDEN-NIEUWS DERDE BLAD Professionele halfglans grond- en aflak voor buiten Vochtregulerend Eenvoudig verwerkbaar Verf- en Behangspeciaalzaak Piet en Jannie Bechthum Strijk met de eer Schilder Sikkens slaagt U beter met uw inkopen als LI eerst de advertenties leest GEVRAAGD op de Eurokotter GO-25 Nijverheidsweg 12, 3251 LP Stellendam Tel. (0187) 492142 492198 De uitslag van de koppelviswedstrijd van hengelaarsvereniging Krammer op 14 juni: 1. J. Volwerk en A. Bruinsma....306 cm. 2. T. Elschot en R. Zuetenhorst..204 cm. 3. C. V. d. Welle en R. de Jong...102 cm. 4. J. Kieviet jr. en N. Volwerk70 cm. 5. A. Kromdijk en P. van Heest ...42 cm. 6. T.v.d. Poelen C. van Nimwegen30 cm. De overige deelnemers behaalden geen vangstresultaat. De volgende wedstrijd van de henge laarsvereniging Krammer is een zoetwa ter-viswedstrijd, deze wordt gehouden op 21 juni. Wij vissen van 9.00 tot 13.00 uur in de Vliegers. Inschrijving bij café Zaaier te Middelhamis van 7.30 tot 8.00 uur. Nadere informatie over de wedstrijden T. V. d. Poel, H. J. van Beierenlaan 15, 3244 XH Nieuwe Tonge, tel. (0187) 652492. Voor lidmaatschappen: J. Kieviet, Oudelandsedijk 33, 3245 LG Sommelsdijk, tel. (0187) 485375. - tegen inlevering van uw oude ladyshaver, scheermesjes of epileerapparaat - LM Siik-épii Braun Silk-épil comfort body system (ER 220) Epileerapparaat en ladyshaver in één Epileeropzetstuk: verwijdert beenhaartjes met de wortel Ladyshaver opzetstuk: scheerblad 2 afgeronde tondeuses voor oksels en bikiniliin Beneden Zandpad 15a, Middelhamis, Tel. (0187) 485300 Notarissen Mr. G. E. H. ter Braak en mr. C. N. Schuring te Middelhamis zijn voornemens op dinsdagen 24 juni en 1 juli 1997 telkens om 19.30 uur resp. bij inzet en afslag, in Café K. van Dongen-Zaaijer, aan de Koningin Julianaweg 38 te Middelhamis, in het openbaar te verkopen: met aanhorigheden, onder- en bijgelegen grond, genaamd De Parel van de Delta, staande en gelegen te Middelhamis, aan het Vingerling 51, 53 en 55, kadaster sectie B nr. 5597, groot 11 aren 71 centiaren. Kopers dienen zichzelf en op hun kosten de ont ruimde oplevering te verschaffen. Bieders op de veiling dienen een verklaring van hun bankrelatie over te leggen met betrekking tot hun financiële gegoedheid. Overlegging van een geldig identiteitsbewijs is verplicht. Nadere informatie is te verkrijgen ten kantore van voornoemde notarissen. Raadhuisstraat 3, 3241 CP Middelhamis, tel. (0187)484900. In de Talma-Hoeve te Garderen vindt op 1, 2 en 3 september a.s. de Haamstede conferentie plaats. Het programma is als volgt samengesteld: Maandag: 11.00 uur Ds. P. de Vries, Opening. 15.00 uur Drs. H. Korving, Het profetische Woord. 16.30 uur Drs. J. Kruidenier, De tijdgeest verstaan. 20.00 uur Ds. A. Beens, De roeping (1). Dinsdag: 9.30 uur Ds. P. den Butter, Titus (1): Conflictbeheersing. 11.00 uur Ds. C. Harinck, Het omgaan met de leer van de verkiezing in het pastoraat. 16.30 uur Ds. K. ten Klooster, Gresham Machen. 20.00 uur Ds. A. Beens, De roeping (2). Woensdag: 9.30 uur Ds. P. den Butter, Tims (2): Gemeente-opbouw. 11.00 uur Ds. A. P. Voets, Sluiting. Kosten voor de duur van de gehele con ferentie: 275,-. Voor studenten geldt een tarief van 60%. Aanmeldingen via (0187) 482560 of (0180)412316. Tijdens de avondvergaderingen zijn ook andere ambtsdragers hartelijk welkom. Tot 30 juni kunt u in de Gemeenschaps bibliotheek Middelhamis genieten van een foto-expositie, samengesteld door de Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde, afdeling Goeree-Overflak- kee. De foto's zijn gemaakt door amateurfo tografen met als passie tuinen en tuinie ren. De resultaten zijn prachtig, maar wat nu de mooiste foto is dat kunt u zelf uit maken. Aan de foto-expositie zit namelijk een prijs verbonden voor de fotografen en u, als bezoeker, fungeert als jurylid. Wilt u meer informatie over de KMTP, dan kunt u terecht in de bibliotheek. De openingstijden zijn: dinsdag...l4.00-17.00 en 19.00-21.00 uur woensdag10.00-17.00 uur donderdag10.00-17.00 uur vrijdag14.00-21.00 uur zaterdag10.00-12.00 uur NIEUWE TONGE J.V. Het Kompas wil ook dit jaar weer een rommelmarkt organiseren op D.V. zaterdag 12 juli. Wij willen vragen of u voor ons nog bruikbare oude spullen heeft, zoals meubels, boeken, speelgoed, enz. Deze kunt u dan brengen in de schuur van Fam. Van Kempen, Duiven- waardseweg 7 in Nieuwe Tonge van 9.00 tot 12.00 uur op zaterdag 21 juni en 5 juli. Op andere dagen uw spullen bren gen is niet toegestaan, dus alleen op deze zaterdag-morgens. Als u het zelf niet kan brengen dan kun nen wij het bij u op komen halen. U kunt dan even bellen naar tel.nr. 651316, 652386 of 651783. De opbrengst van de rommelmarkt die we bij Hervormd Centrum ELIM hopen te houden is bestemd voor een viertal zendingsorganisaties, te weten: Mbuma, GZB, Spaans Evangelische Zending en Woord Daad. Op 29 juni a.s. is er om 10.00 uur een jeugddienst bij Christengemeente 'Vrien den van de Bijbel' in het Diekhuus van Middelhamis. Jongeren, tieners en kindergroepen leve ren een bijdrage, er is veel samenzang en dhr. Jaap de Gans zal spreken over het thema: 'Shine your light'. Iedereen is hartelijk welkom! Na afloop is er koffie en gelegenheid om na te praten. NED. HERV. KERK Beroepen te Uddel (toez.) H. Roseboom te Bru- chem en Kerkwijk; te Gouda (wijkge- meente 5) L. Wüllschleger te Middel burg (buitengewone wijkgemeente) (GB); te Moerkapelle en te Tholen (toez.) D. Breure te Wilnis; te Schoonho ven G. C. de Jong te Sliedrecht; te Hel- louw A. J. Kunz, kandidaat te Vaassen. Bedankt voor Krimpen aan den IJssel (b.w.) P. Molenaar te Scherpenzeel (Gld.); voor 't Harde (2e pred.plaats) W. Arkeraats te Werkendam. Toegelaten tot de evangeliebediening M. van Biert-Westerhout, Woudenberg- seweg 11,3701 BA Zeist. Toegelaten tot de evangeliebediening en beroepbaar R. Becker, Werner Helmichstraat 145, 3553 JW Utrecht; J. A. van den Berg, Harderwijkerweg 43, 6732 EP Hars kamp; A. Simons, D. C. Kraaystraat 10, 2957 AG Nieuw-Lekkeriand. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Veenendaal drs. J. A. Boogaard te Westerhaar; naar Oosterhout (Protestant se Gemeente Oosterhout, SoW) (part time) drs. R. Weima, kandidaat te Til burg. NED. GEREF. KERKEN Benoemd als docent aan de Theologische Universi teit te Kampen (full-time) R. R. Ganze- voort te Doom (part-time) en die tevens part-time werkzaam is als docent aan ge noemde Universiteit, die deze benoe ming heeft aangenomen. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Leeuwarden: A. P. van Langevelde te Broek op Langedijk en Alkmaar en D. Quant te 's-Gravenhage-Rijswijk. Beroepen te Utrecht-West H. H. Klomp te Nun- speet; te Dronten B. Oosterbroek te Apeldoom-Zuid. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Middelhamis G. J. van Aalst te Rid derkerk, die bedankte voor Urk en voor Emmeloord; te Rotterdam-Zuid A. B. van der Heiden te Utrecht; te Uddel C. Hogchem te Uddel; te Boskoop J. M. Kleppe te Rijssen. Langeweg 13 3245 KE Sommelsdijk Postbus 27 3240 AA Middelhamis Tel. (0187)4827 29 Fax (0187) 4857 36 Geslaagd voor het eindexamen,... en dan? De oude vertrouwde om geving van de middelbare school laat je achter je; het studentenle ven roept. Naar hogeschool of uni versiteit, wellicht op kamers, nieu we vrienden: op naar de zelfstan digheid! Maar..., je staat er alleen voor, de temponorm drukt en je aardappels branden ook nog aan. Daarenboven stort je in een ratio neel, academisch sfeertje waar God en gebod al lang en breed uit de tijd lijken te zijn. Studeren? Dat doe je samen met de CSFR! De Civitas Studiosorum in Fundamento Reformato is een reformatorische stu dentenvereniging die de Bijbel en de Drie Formulieren van Enigheid als haar grondslag heeft. In acht universiteitsste den is er een afdeling (dispuut) van de CSFR: Amsterdam, Leiden, Rotterdam, Utrecht, Wageningen, Delft, Groningen en Tilburg/Eindhoven. Al 45 jaar is de CSFR een vereniging waar reformatori sche studenten elkaar kunnen ontmoeten, met elkaar eten, en bovendien nadenken over de dingen waar het in het leven werkelijk om gaat. Op de CSFR vinden studenten met verschillende kerkelijke achtergronden mimte om met elkaar na te denken over het geloof, over weten schap, en de relatie tussen die twee. Hierdoor krijg je de mogelijkheid om te ontdekken wat jouw plaats is in het wetenschappelijke wereldje. In de praktijk betekent dit dat Gods Woord centraal staat in bijbelkringen, studiekringen, lezingen, vergaderingen, weekenden en conferenties. Dit alles na tuurlijk ook met een gezonde dosis ge zelligheid. Nu denk je (en je ouders ook) misschien: hoe kan ik nu binnen 4 jaar afstuderen en ook nog lid worden van de CSFR? Maak je niet te veel zorgen hierover: dit kan! Velen doen het nu al zo, en zij zijn er dik tevreden over. Sterker nog: die ene avond in de week is voor velen een op kikker, die maakt dat zij de rest van de week er met meer ple':ci tegenaan gaan. Bovendien is ai je op de CSFR opdoet voor je crdere leven minstens zo be- langnjk als een doctoraalpapiertje! Wil je meer maken van je studie? Kom dan kennis maken met de CSFR tijdens de introductieweek in jouw smdiestad. Je bent van harte welkom, en al na een week voel je je thuis! Kortom: van alleen studeren word je niet wijzer: studeren, dat doe je samen met de CSFR! Bel gerust voor meer informatie, of schrijf even naar: Remko Muis, Herenweg 13bis, 3513 CA Utrecht. Tel. (030) 2368345 Kom diin n:i;ir Sinrr! Hikt' dag worden er veel nieuwe vaknntiebuneii bij Start aan gemeld. Bovendien betaalt Start een prima salaris. Laar je informeren over de moge lijkheden. De kruiwagen naar een leuke vakantiebaan staat startklaar. Neem zo snel mogelijk contacr op met onze vestiging in Middelhamis. Hoflaan 38 Middelhamis, tel. (0187) 48 60 66 Start. De kruiwagen voor gemotiveerd personeel. Voor het diploma voorbereidend be roepsonderwijs van VBO Groen Som melsdijk zijn de volgende kandidaten geslaagd: Opleiding IVBO Thera Acke, Herkingen; Vanessa van Berkel, Ooltgensplaat; Danielle Bree- man, Sommelsdijk; Sandra van Driel, Den Bommel; Roger Ehbel, Dirksland; Floris van Enthoven, Ooltgensplaat; Heidi van Es, Sommelsdijk; Corma de Geus, Oude Tonge; Pasquinelle de Graaff, Oosterland; Dennis Hameete- man, Ouddorp; Belinda Kamp, Som melsdijk; Astrid van Kempen, Melissant; Sabrina van Leur, Dirksland; Jaap Malie paard, Ouddorp; Comeel Meijer, Melis sant; Donny Moerenhout, Ooltgensplaat; Richard Mullenberg, Middelhamis; Henk Netten, Middelhamis; Davey Soomra, Dirksland; Sylvia Stegenga, Nieuwerkerk; Jan Sturris, Ooltgensplaat; Maina Tamboer, Middelhamis; Miranda Verbeek, Sommelsdijk; Gerco van Wijk, Dirksland; Martijn Winlcels, Oude Tonge. Totaal aantal geslaagd: 25. 1 teruggetrokken en 1 afgewezen. Opleiding VBO: Jeroen Admiraal, Sommelsdijk; Janine van Ast, Dirksland; Annemiek Bakelaar, Achthuizen; Linda Bal, Achthuizen; Danielle van den Berg, Oude Tonge; Trieneke van Bladel, Dirksland; Sabina de Boet, Oude Tonge; Carola Bogerman, Den Bommel; Harry Boone, Nieuwer kerk; Corné Braber, Ooltgensplaat; Marco Breen, Goedereede; Angela Brug- geman, Sommelsdijk; Jasper de Bruine, Oosterland; Tanja van Damme, Som melsdijk; Mirjam van Dijk, Sommels dijk; Roald van Dijk, Den Bommel; Martijn Dingenouts, Ouddorp; Adriaan Dooge, Oosterland; Marieke van Driel, Oude Tonge; Edwin van Eek, Middel- harnis; Hanneke van Eijkeren, Oude Tonge; Femke Fokkema, Dirksland; Pie- ter van der Giessen, Melissant; Jan Ha- meeteman, Ouddorp; Thalishia van Heu- kelen. Stad a/h Haringvliet; Tamara Hol ster, Nieuwe Tonge; Wendy Jonkers, Oude Tonge; Joanna Kerkum, Oude Tonge; Mariska Koese, Stellendam; Leon Kooijman, Nieuwerkerk; Jeroen Kuckelkom, Oude Tonge; Danielle van der Maas, Oosterland; Mariëlle van der Maden, Achthuizen; Mare Markwat, Dirksland; Robin Mierop, Ouddorp; Maurits de Mik, Ouddorp; Sander Mikx, Ooltgensplaat; Wilma Minheere, Som melsdijk; Jan Netten, Middelhamis; Erik van Nieuwenhuijzen, Achthuizen; Hans van Nieuwenhuijzen, St. Philipsland; Johnny Noorland, Herkingen; Jasper Nootenboom, Oude Tonge; Esther Oor beek, Dirksland; Kimberley Oosterling, Middelhamis; Marco Otte, Oosterland; Melanie Otto, Den Bommel; Samantha Paulen, Oude Tonge; Annemieke Pee- man, Middelhamis; Jessica Penne, Oolt gensplaat; René Philippo, Oude Tonge; Peter van Prooijen, Dirksland; Martijn van Prooijen, Dirksland; Imanda Riedijk, Dirksland; Jannie Rossen, Middelhamis; Lianne Stmik, Stad a/h Haringvliet; Mar leen Tijl, Achthuizen; Wim Troost, Goe dereede; Marianne Vervloed, Achthui zen; Nico Vervloet, Den Bommel; San dra Vervloet, Oude Tonge; Jennifer Ver- weij, Nieuwe Tonge; Marlon Vijfhuize, Middelhamis; Carlo Visbeen, Melissant; Arjan Vooijs, Sommelsdijk; Marinus Voorwinden, St. Philipsland; Hans Vroeg- indeweij, Middelhamis; Elza Vroeginde- weij, Sommelsdijk; Come Wagemaker, Anna Jacobapolder; Shirley Wagemans, Achthuizen; Reinier van der Wende, Ouddorp; Pauline Wenmakers, Middel hamis; Bert-Jan van der Wielen, Nieu werkerk; Jan de Wit, Dirksland; Rosalita van der Zwart, Achthuizen. Totaal aantal geslaagd: 76. 2 kandidaten afgewezen. Bovenstaande postduivenvereniging nam op 14 juni 1997 deel aan een wed- vlucht vanuit Creil. Afstand 303 km. In concours waren 186 duiven die om 08.45 uur met Noord-westen wind gelost werden. De eerste duif arriveer de om 12.51.33 uur en haalde een snel heid van 1228.72 m.p.min. De gedetail leerde uitslag luidt: Gebr. Kieviet 1, 11, 22, 29; Patrick van den Boogert 2, 17; C. Kleijn 3, 5, 7, 8, 23, 26, 28, 35, 37, 40, 43, 44, 45; J. de Blok 4, 10, 14, 27; J. Groenendijk 6, 12, 21, 25, 30, 32, 41; M. A. van Nimwegen 9, 13, 16, 18, 34, 39; H. Rosmolen 15, 38; P. van den Boogert 19, 46, 47; J. Vis van Heemst 20; P. Verkerke 24; J. van der Slik en Zn. 31, 33; W. Nieuwland 36; Comb, van der Sluijs 42. Bovenstaande postduivenvereniging nam op 14 juni 1997 deel aan een wed- vlucht vanuit St. Vincent Tiro. Af stand 992 km. In concours waren 65 duiven die om 13.00 uur met Noord westen wind gelost werden. De eerste duif arriveerde om 12.31.32 uur en haalde een snelheid van 959.76 m.p.min. De gedetailleerde uitslag luidt: P. van den Boogert 1,6, 11; J. Groenen dijk 2, 4, 10, 15, 16; M. A. van Nimwe gen 3, 7, 9; H. Rosmolen 5; J. van der Slik en Zn. 8, 14; G. Kieviet 12; D. Ma liepaard 13. Met het plaatsen van een kunstobject deze week is het gebouw 'de SJeM', de dependance van de Regionale Scholengemeenschap aan de Koningin Julianaweg in Middelharnis, eindelijk helemaal af. Het kunstwerk, dat ontworpen en gemaakt is door de heer J. Hachmang uit Noordwijkerhout, heeft de naam 'Spacecow- boys'. Hij heeft zich bij het ontwerp sterk laten leiden door de omgeving en het 'eerlijke' gebouw waarbij het geplaatst moest worden. Het moest een kimstwerk worden dat in relatie met de omge ving een sterk, herkenbaar en helder beeld zou opleveren. Het voornaamste uitgangspunt was dat 'het leerproces op een school moet leiden tot een rijker en voller leven'. De symbolisering van dit tot bloei komen van het intellect en de energie die dit vertegenwoordigt is vormgegeven in een vlam met een electron. Vervolgens wilde de kunstenaar zoveel mogelijk aansluiten bij de belevingswereld van 12- tot 17-jarigen. Sport is 'in' of 'uit'. De mogelijkheid is namelijk aanwezig om op het kunst werk enige oefeningen van sportieve aard te doen. Daarnaast leent het zich om op te zitten of tegenaan te hangen of te leu nen; tot passief gebruik. Een ontmoetingsplek met een hoog herkenningsgehalte, op grote afstand zichtbaar. Humor zit in het feit dat de beeldengroep een associatief ver haal vertelt dat op vele manieren te interpreteren is. Men her kent een paard dat bokt, steigert en opkijkt naar het ideaal. Veriangend? Het bestuur en de schoolleiding zijn blij met het kunstobject en stellen vast dat de strakke vormgeving en de symboliek uit stekend passen in de omgeving van modeme, nieuwe school gebouwen. Hoflaan"27 3241 GK MIDDELHARNIS Tel. (0187)484739 'Niet tevreden? Geld terug!" 'T* 'T* 't* •T" 'I^ 't»

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 8