Abonneert U op Eilanden-Nieuw s OCCASIONS wmmsm ÏRGÏïilii Zonnigste zaterdag zeven-en-negentig! ANNETTE 20 bruidsparen in 'De Samaritaan' ROKKEN Reklame's Slagerij de Vries Zaterdag opening studio Superstar Inschrijving avondmavo en computercursussen Garage S.B. ADMIRAAL N We heBÈÊg^MI^^ÊSÊ^^KÊ^ HplIiliHiiiilliiiÉairi der Velde Mexicaanse DINSDAG 17 JUNI 1997 EILANDEN-NIEUWS BIz.3 FAMILIEBERICHTEN Scheepje onder Jezus' hoede; Heden is voor ons nog onverwacht, na een liefde volle verzorging in 'De Goede Ree' en 'De Sama ritaan' te Sommelsdijk van ons heengegaan onze innig geliefde oom en oud-oom DANIËL VAN 'T HOFF Dordrecht, 21-07-1909 t Sommelsdijk 15-06-1997 Namens de familie: Nelly en Diana van 't Hoff executeurs testementair 15 juni 1997 Verpleeghuis 'De Samaritaan' te Sommelsdijk Correspondentie-adres: Mevr. N. van 't Hoff, Nijhoffstraat 11, 3333 VD Zwijndrecht De begrafenis, waarbij u wordt uitgenodigd, zal plaatsvinden op donderdag 19 juni a.s. om 11.00 uur op de algemene begraafplaats 'Vrederust' te Middelhamis vanuit de rouwkamer van 'De Sama ritaan', Kon. Julianaweg 59 te Sommelsdijk, waar vooraf de rouwdienst wordt gehouden. Aanvang 10.15 uur. Gelegenheid tot condoleren: na afloop van de begrafenis in bovengenoemde rouwkamer. Geen bloemen Mochten wij u vergeten zijn een rouwkaart te stu ren, gelieve u deze advertentie als zodanig te be schouwen. Het comité Avonddriedaagse De Kriekel bedankt: - Hoofdsponsor Rabobank West-Fiakkee - Warme Bakker Akershoek - Familie Sinke-van der Lee - Grootgrutter Albert Heijn - Culinaire slager Wagenaar - Bloemenhuis Grinwis - Diverse Instanties en verenigingen - Routebegeleiders en alle verdere medewerkers die deze 25ste Jubileum Avonddriedaagse een grandioos succes maalden. Tot ons leedwezen en verdriet overleed na een kort ziekbed onze geachte zwager en oom HENDRIK DE WIT geb. 29 februari 1908 overt. 14 juni 1997 Zijn speciale humor zullen wij niet vergeten. Wij wensen Greet en de kinderen veel sterkte toe bij het verwerken van dit grote verlies. W. Taaie C. de Wit-Troost en kinderen Sommelsdijk, 14 juni 1997 V.W. GOLF Manhattan Diesel1989 V.W. GOLF Diesel 1988 V.W. GOLF Benzine1990 V.W. GOLF Benzine 14001990 V.W. GOLF Benzine 1300 met boekjes, 91.000 km1984 RENAULT 19 GTX1990 PEUGEOT 3091988 NIEUWE TONGE Tel. (0187)6514 91 of 65 19 51 0:§li§ij^^g^§§;<^^r met ham en e/>^-r^^i f|BiïilpB|BiliiliiMiirii:(OI87) 66931^ H A.s. zaterdag herhaling jaarlijkse truck-run: Zaterdag (21 juni) a.s. gaan de chauffeurs van Goeree-Overflak- kee weer uit rijden met de bewo ners van het tehuis voor verstande lijk gehandicapten Hernesseroord uit Middelharnis. Niet alleen de bewoners uit Middelharnis gaan mee, óók de bewoners van de bij dit tehuis behorende socio-wonin- gen mogen mee. Het is voor de tiende keer dat dit geweldige eve nement wordt georganiseerd. Zoals de kop boven dit artikel suggereert is het de zonnigste zaterdag van 1997, we hopen uiteraard dat dit ook op de weersomstandigheden zal slaan, maar wat zeker is dat het, wat voor weer het ook mag zijn, voor de bewoners de meest fantastische dag van het jaar is. Als 's morgens de trucks behoedzaam het Hemesseroord-terrein op komen rij den dan reeds staan de bewoners te zwaaien naar de binnenkomende chauf feurs terwijl hun ogen de cabine in turen of ze ook niet net die chauffeur kunnen vinden bij wie ze ook de voorgaande jaren in de cabine zaten. Hartverwar mend zijn dan ook de reacties als ze in derdaad bekenden zien. Uiteraard zullen er zeker weer bekenden tussen zitten, want wat tien jaar geleden met circa 50 trucks begon is inmiddels uitgegroeid naar 256 voertuigen in 1996. Ieder jaar opnieuw bleek het aantal aanmeldingen groter dan het jaar ervoor. En dankzij deze enorme deelname staat deze truck- run dan ook open voor alle bewoners van Hernesseroord, in totaal gaan er zo onge veer 380 bewoners mee waarvan een aantal in aangepaste bussen mee gaat en een deel wil graag in gewone bussen meerijden en ook hierin is voorzien. Aan zo een evenement is een behoorlijke voorbereiding voorafgegaan, maar in middels is die goeddeels afgerond. Hele- maal gereed zijn de voorbereidingen nooit, want tot vlak voor het vertrek zijn er omstandigheden mogelijk die weer een andere aanpak vereisen en zodoende de organisatie steeds weer voor verrass ingen plaatst maar hier is iedere keer op nieuw uit te komen. De truckrun wordt dit jaar wat anders uitgevoerd dan anders. Was van de twee de truckrun tot en met de negende truck run altijd een picknick voorzien, bij deze truckrun is die vervallen. Dit is gedaan om meerderlei redenen, ten eerste is het door het grote aantal deelnemende voer tuigen steeds moeilijker om een geschik te parkeerplaats te vinden, reden waarom de organisatoren met de mensen van Hernesseroord eens om de tafel zijn gaan zitten met de vraag wat moeten we daar mee aan. Nu bleek dat de bewoners van Hernesseroord wel genoten van het eten buiten, maar dat de locatie er niet zo zeer toe doet het wezen van de truckrun was en is de trucks op het Hemesseroordter- rein en het rijden met de trucks en het zwaaien naar het massaal toestromende publiek. De picknick komt eigenlijk niet voor in de enthousiaste verhalen van de bewoners welke meerijden met de truck run. Daaromis er besloten om deze te laten vervallen en de rit in één keer af te leggen net zoals de eerste keer gebeurd is. Er is voor vertrek in de middag gekozen omdat zo bewoners welke rond het mid daguur nog medicijnen nodig hebben in de gelegenheid te stellen deze in te laten nemen. Omdat het de tiende truckrun is én om-- dat de truckrun leeft op het gehele eiland Goeree-Overflakkee is geprobeerd om zoveel mogelijk het gehele eiland aan te doen. Om werkelijk alle dorpskernen aan te doen is ondoenlijk omdat daar te veel tijd mee heen gaat. Echter zoals ook alle voorgaande edities via de lokale radio stations uitgezonden werd is TRUCK RUN RADIO ook dit jaar weer present en het is de gehele dag live te volgen via radio Flakkee terwijl als Stellendam ge passeerd wordt ook radio Goeree Lokaal aandacht zal geven aan de truckrun, want deze zender zendt die dag uit vanaf de binnenhaven van Stellendam waar de Goereese vissers die dag het Nederlands kampioenschap touwtrekken organise ren. We wensen de bewoners van Her nesseroord een heel gezellige dag toe. Onderstaand volgt de rit welke als volgt is samengesteld: Vertrek is om 13.30 uur vanaf de Oost- havendijk in Middelhamis, de route gaat dan via Oudelandsedijk, Molenweg en Rottenburgseweg naar de Langeweg. Over de Langeweg gaat het via de Kon. Julianaweg naar de Hobbemastraat en Schoolstraat. Circa 13.45 uur zal de stoet onder langs d'n Diek rijden over het Be neden Zandpad zodat het winkelend en wachtend publiek vanaf d'n Diek een schitterend uitzicht zal hebben op de stoet. Hier gaat men verder richting Sommelsdijk door de Oost- en West Krakeelstraat om vervolgens via de Oudelandsedijk richting Dirksland te gaan. Om ongeveer tien voor twee zal de eerste auto van het konvooi de provincialeweg N215 oprijden richting Melissant waar Dirksland TARTAAR 4 stuks voor 4. "o STEAK 'New Delhi' (gemar. varkensvlees) lOQgram l.ü%l 100 gram MEXICAANSE BOTERHAMWORST Bakje; 100 GRAM SALADE SAMEN VERSE PIZZA'S DIVERSE SOORTEN Woensdag: GEHAKTDAG H.O.H. GEHAKT kilo 7.98 RUNDGEHAKT kilo 9.98 FLAKKEES GEHAKT kilo 7.98 In schitterende kleuren, rondom in de taille elastiek, maten 40 t/m 50Slechts Zandpad 90 Middelharnis (0187)482431 de eerste auto rond de klok van twee langs zal komen. De rit gaat dan via deze provincialeweg naar Stellendam waar naar verwachting tien minuten later de eerste auto de rotonde aan het einde van de Eendrachtsdijk op zal rijden om hier hun weg te vervolgen via de Zuiderdiep- straatweg richting de Havens van Stel lendam. Rondom de binnenhaven van Stellendam wordt deze dag het Nederlands Kam pioenschap touwtrekken voor visserij- ploegen georganiseerd. Er is intensief over gediscussieerd of het wellicht mogelijk was om een rondje te doen langs deze binnenhaven en daar de be woners iets aan te bieden. Gezien echter het massale karakter van de lengte van de stoet van de truckrun én de verwachte grote belangstelling rondom het touw trekken hebben de beide organiserende instanties besloten hiervan af te zien, er zijn nog een aantal opties bekeken maar deze bleken zeer moeilijk realiseerbaar, vandaar dat de colonne bij de kruising Zuiderdiepstraatweg-Mr. Snijderweg direct linksaf zal slaan richting Goede- reede-Havenhoofd waar de stoet omst reeks 14.20 uur doorheen zal komen. Vanaf Goedereede-Havenhoofd gaat het verder via het Haveneind en de Zuid- Havendijk naar de oude provincialeweg. Via deze weg gaat de reis terug richting Stellendam waar de auto's om ongeveer half drie Stellendam binnen komen rij den via het ZWN busstation. Vandaar wordt de route vervolgd via de Een- drachtsweg en de Voorstraat naar de Damweg en via deze weg gaat het terug richting Melissant. Net voor Melissant gaat de rit verder via het fietspad gelegen tussen de Kraaij- enissedijk en de Molendijk. Om circa kwart voor drie zal de truckrun Melissant doorrijden via de Julianaweg, Voorstraat, Nieuweweg en aan het eind van de Nieu weweg gaat de stoet linksaf de Noord- dijk op om deze 200 meter verder weer te verlaten via de afrit naar de Ovenkeet- weg. Zo gaat de rit verder via deze wegen naar Dirksland wat binnen gere den wordt via de Philipshoofjesweg om ongeveer vijf voor drie. Via de Philips hoofjesweg gaat het verder naar het Pol- dersweegje en aan het einde van het Pol- dersweegje gaan alle voertuigen rechtsaf de Boomvliet op en wordt dan later ver volgd via Geldersedijk en Westdijk riching Herkingen. Bij Herkingen gaat het verder via de Mo lendijk en zo gaat de hele rij trucks om even drie uur door Herkingen heen via de Scharloodijk, de Ie Februariweg en de Groene Kruisweg. Dan gaat het ver der via de Klinkerlandseweg en de Groe neweg naar Battenoord en hiervandaan verder via St. Pietersweg richting Nieu we Tonge. Nieuwe Tonge wordt dan 'ingenomen' omstreeks 15.20 uur via de Duivenwaardsedijk, Westdijk, Gen. Snij dersstraat, Burg. Sterkplein, Prins Bem- hardstraat, Zuiddijk, Zuid-Achterweg en Korteweegje. Psalmzangavond Dreischor Op D.V. vrijdag 20 juni 1997 zal er in de Ned. Herv. Kerk te Dreischor een Psalm zangavond gehouden worden t.b.v. Stichting Ontmoeting. Aanvang 19.30 uur. Medewer king verlenen: W. Sprengelmeijer (ouderling Oud Ger. Gem., Zierikzee), opening -t- inlei ding op de psalmen). A. Vink, appèlwoord namens Stichting Ontmoeting. Lennert Knops, organist. Het belooft een bijzondere zangavond te worden. Bijzonder? Ja, want er worden uit sluitend psalmen gezongen. Is dat zo bijzon der? Nou nee, niet bepaald, maar toch deze avond wel. U kent de bekende Datheen- zangavond met Pieter Heijkoop wel. Nu wil len wij niet iemand na gaan doen, daarom zullen er deze avond naast Datheenpsalmen ook psalmen klinken in de berijming van 1773. Zo hoort u, naast het; Als een hert gejaagd, o Heere ook het Een stroom van ongerechtigheden, had d'overhand op mij. Alle reden dus om alleen of met het hele gezin naar Dreischor te komen. En jongelui, als jullie graag tweede stem zingen, kom dan naar het kerkje met haar mooie gracht om te zingen van 's Heeren wegen. Hoe voller de kerk is, des te mooier zal ook de opname zijn die van deze avond gemaakt zal worden. Na afloop kunt u de verkooptafel nog bezoe ken met diverse artikelen t.b.v. St. Ontmoe ting, waar deze avond ook voor gecollec teerd zal worden. En u kunt daar ook nog koffie verkrijgen. De toegangsprijs is i.v.m. onkosten op 5,- gehouden. We hopen u in grote getale te ontmoeten om samen te zin gen en te luisteren naar de orgelsolo's die Lennert nog ten gehore hoopt te brengen. Onder andere noemen wij u Psalm 118 met aansluitend samenzang. Jong en oud, tot ziens op D.V. a.s. vrijdag in Dreischor. In het verpleeghuis De Samaritaan is het de traditie om elk jaar een grote bruidsmiddag te houden. Zowel personeelsleden als bewoners kij ken er altijd naar uit, want deze middag brengt altijd een geheel eigen sfeer met zich mee. De afgelopen twee weken stonden de activiteiten in De Samaritaan dan ook geheel in het teken van de bruiloft. In de gangen trokken de grote foto's van Arjo V. d. Graaff, aangevuld met hele oude trouwfoto's, veel bekijks. Vooral de verschillen in kleding en ook in foto grafie kwam nogal eens ter sprake. Velen brachten een extra bezoek aan de tentoongestelde artikelen. De trouwrin gen die Joop Keuvelaar liet zien brachten nog al wat 'Oh en wat prachtig' met zich mee. De meeste reakties kwamen toch wel na de grote bruidsmiddag. Ruim 20 bruiden hadden de jurk weer uit de kast gehaald of geleend om deze mid dag mee te lopen. Het waren personeels leden maar ook klein en achterkleinkin deren van bewoners die deze middag aktief waren. De bruidegommen kwamen uit het gehe le verpleeghuis; de kok, de tuinmannen, administratief personeel, leden van het managementteam en de verzorging zorg den voor een geheel ontspannende en gezellige middag. De spontaan gevormde combinaties van bruid en bruidegommen brachten nogal wat handen op elkaar, vooral toen een bewoner met een personeelslid zich pre senteerden in trouwkostuum uit begin deze eeuw. De bruidsweken zitten er weer bijna op maar hebben vele mooie momenten mee gebracht voor de bewoners van De Sa maritaan. We verlaten Nieuwe Tonge via de Oude landsedijk en gaan dan verder via de Langeweg richting Oude Tonge. Circa half vier hoopt de organisatie dat Oude Tonge bereikt is. Via de Capelleweg wordt koers gezet naar de rotonde aan de Stationsstraat waarvandaan het verder gaat via de Kolfweg, Mariniersweg langs het zorgcentrum Ebbe en Vloed en dan via de Oudelandsedijk door naar de oude provincialeweg N498. Deze wordt afge reden tot aan de afslag naar Zuidzijde welke via de Schoolweg bereikt wordt omstreeks 15.40 uur. Dan gaat het via de Tilsedijk, Lageweg, Groeneweg en Schaapsweg op Den Bommel aan. Den Bommel wordt bereikt tussen kwart voor vier en tien voor vier en de stoet vindt daar zijn weg via de Boven Oost dijk, Kade en zo verder via Molendijk naar de Tilsedijk. Vanaf de Tilsedijk gaan de voertuigen verder naar Stad a/h Haringvliet wat omstreeks vier uur gepasseerd wordt via de Lieve Vrouwe- poldersedijk zo verder in de richting van Middelhamis. De stoet gaat dus dit keer niet door Stad maar langs Stad, de men sen worden dus verwacht in de buurt van het transportbedrijf Van Rumpt om de bewoners toe te zwaaien. De eerste trucks worden dan om even vier uur verwacht in Middelhamis waar ze via de rotonde bij het waterschapshuis de Industrieweg op zullen rijden richting achteringang van Hernesseroord. Hier zullen de bewoners moe maar voldaan weer worden thuisgebracht. We hopen dat iedereen een fijne dag zal hebben en de organisatie deelt graag nog mee dat de verwachte passagetijd van het konvooi circa 30 minuten is. Dus die mensen welke die dag een afspraak heb ben kunnen met deze leukste file van het jaar alvast rekening houden. Zeer geslaagd jubileum 'Burg. W. M. V. d. Harst Tamboer- en Trompetterkorps' OOLTGENSPLAAT - Zaterdag 7 juni jl. vierde het 'Burg. W. M. V. d. Harst Tamboer- en Trompet terkorps' te Ooltgensplaat haar 25- jarig bestaan. Ondanks het nood weer en het afgelasten van de bui tenoptredens, kunnen we toch van een geslaagde middag spreken. Muziekvereniging Apollo uit Nieuwe Tonge zorgde voor tóch nog een vrolijke noot binnen, terwijl de andere korpsen toehoorden onder het genot van een drankje. Tijdens de receptie kon men videoban den uit de oude doos en foto's van ver schillende optredens bekijken, wat veel verhalen en herinneringen losmaakte bij oud-bestuursleden en oud-leden. De oud-tamboers traden op o.l.v. dhr. P. Balemans, waar men zeer van onder de indruk was en wat ook veel emoties opriep. Er werd door de oud-leden een plantenbak overhandigd aan de voorzit ter van toen, dhr. P. Kamp. Symbolisch was het eigenlijk voor alle oprichters van de band. Hierna namen we afscheid van een be stuurslid van het huidige bestuur, dhr. A. de Bonte. Na 20 jaar bestuursfunctie te hebben vervuld, besloot dhr. de Bonte te stoppen met besturen. Er werd een mooi Delftsblauw bord met opschrift overhan digd en mevr. de Bonte kreeg 20 rode rozen van de leden. Ary: nogmaals bedankt. De lokale omroep voor de gemeen te Middelharnis, Radio Superstar, heeft het de laatste tijd wel heel erg druk gehad. Een enthousiaste club medewerkers heeft heel hard ge werkt aan de bouw van de nieuwe studio. Het resultaat mag er dan ook wezen, een zeer modem gebouw met diverse ruim ten, techniek vertrekken, presentatie mimte inzetbaar voor beide studio's, een grote ontvangstruimte met open keuken, zendermimte, grote zolder, muziekafde ling, entree met garderobe, kortom een multifunctioneel gebouw, de moeite waard om eens een kijkje in te nemen. Hiervoor krijgt u de mogelijkheid. Op zaterdag 21 juni wordt de nieuwe studio van Radio Superstar Middelhar nis, om 10.00 uur officieel door de bur gemeester van de gemeente Middelhar nis, mevr. J. G. Sleurink-Rabbinge geo pend. Vanaf 11.00 uur is er aansluitend een open dag met diverse activiteiten o.a. karaoke, live muziek en zang, zelf radio maken, een sticker-actie enzovoort en dit alles geheel gratis. U bent van harte welkom op deze open dag. De nieuwe studio vindt u aan de Edison 18, 3241 LS aan de Oostplaat te Middel harnis. Dus tot ziens, tot zaterdag. Onze frequenties zijn via de ether 107.3 Mhz en op de kabel is dat 100.4 Mhz op geheel Goeree-Overflakkee. Het bestuur wil alle leden bedanken voor de inzet van deze middag. In het bijzon der willen we mevr. v. d. Harst en haar zoon dhr. v. d. Harst, de oprichters, de oud-leden en belangstellenden bedanken. Hun aanwezigheid stelden we zeer op prijs. Rest nog de uitslag van de verloting. Prijzen van Ie t/m 10e prijs met de num mers: 1048, 1351, 1069,1002, 2014, 1466, 1041, 1174, 1891, 1387 zijn af te halen bij mevr. de Bonte, Weespad 19, Ooltgensplaat, tel. 631300. Donderdag 19 juni a.s. van 19.00 tot 21.00 uur kunt u zich inschrijven voor een cursus bij het ROC/Zadkine te Mid delhamis. Het ROC/Zadkine biedt het komend cur susjaar in de avonduren verschillende vakken aan op mavo-niveau. Ook worden er computercursussen ver zorgd voor beginners en gevorderden. De lessen worden gegeven op maandag- of donderdagavond in het gebouw 'De Sjem' aan de Kon. Julianaweg 55 te Middelharnis en starten in de tweede week van september. U kunt zich aanmelden op bovenstaand adres. Telefonische informatie kunt u verkrijgen op de genoemde avonden via het telefoonnummer 482851. ;:,3c:.3 ►.;aE;;;; tg ::g: -ar TC- 3e:,3c;.; 65. Mosta's zijn \aste planten, die in Icorte lijd liijzonder populair zijn geworden. Ze liebben prachtige bladeren en i'aak ook mooie bloe men. In het voorjaar konien Hosta's met prachtig gekleurde neuzen uit de grond. De bladeren zijn aanvankelijk als grappige rolle tjes opgevouwen. Vanaf dat moment zijn ze mooi genoeg om in een pot te zetten. Leuk voor op het balkon of terras. F.én exem plaar is dikwijls al voldoende. Veel Hosta's doen het prima op schaduwrijke plaatsen. Hosta's worden in de eerste plaats als bladplant toege- l^ïast. He lage soorten zoals Hosta 'Blue Cadet' met b!au\v berijpt blad en lila bloemen zijn geschikt voor randbeplanting. Hosta sieboldiana 'Elegans' daarentegen haalt in de bloeiperiode ntet gemak een hoogte van wel 80 cm. Combinaties met Hosta's kneren een sfeervol en afwisselend beeld op. Witbonte Hosta's en siergrassen zijn een levendige combinatie. In kleine tuinen en borders kan worden gecom bineerd met kruipende, groenblijvende bodembedekkers zcxils kleinbladige maagden- palm (Vinca minor). Deze bloeit e\'eneens blauw of wit. Hier en daar een enkele plant geeft bij zo'n groen tapijtje een speelse afwis seling. Een bontbladige vorm zoals de geel- bonte Hosta fortunei '.Aureomarginata' steekt er mooi bij af. Dorpsweg 5. OUDDORP Tel. (0187) 68 14 77 Fax (0187) 68 25 57

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 5