fVü, Robert Monden legde fn vakmanschap in het 'Goeree Overflakkee-menu' Ie paal voor complex van 22 seniorenwoningen in Sommelsdijk LITIE (010)2741135 Brandje in de 'Samaritaan' tlommieniaii Openluclit Bazar in Dirl^sland Koorzangavond in De Samaritaan Gevarieerd excursie-aanbod op woensdag 18 juni Politie 24-uurs telefoon: AA^MINNAARD VASTGOED Wedstrijd Sasruiters 69e Jaargang DINSDAG 17 JUNI 1997 No. 6611 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 48 33 92. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,75 JAARABONNEMENT 57,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 SOMMELSDIJK - De brandweer is zaterdagmorgen rond half elf uitgerukt voor een automatisch brandalarm bij 'de Samaritaan'. Bij de uitruk kreeg men van de alamcentrale te horen dat er daad werkelijk brand zou zijn op de afdeling Blankersburg. Na onder zoek ter plaatse bleek er door slui ting in een schakelkast van de zus- teroproep van de afdeling rookont wikkeling te zijn ontstaan. Geluk kig bleef het daartoe beperkt en was er geen sprake van brand. Een passerende zuster nam rond half elf een rooklucht waar in de buurt van de ruimte waarin de schakelkast zich be vindt van de zusteroproep. Direct meldde zij dit aan het afdelingshoofd, die con form de procedure, de deur opende waar bij er inderdaad rook naar buiten kwam. Vervolgens werd de deur gesloten en middels een handmelder het brandalarm in werking gezet. De receptie, die via een interne alarmlijn op de hoogte was gebracht van het incident, gaf telefonisch aan de alarmcentrale van de brandweer door dat er daadwerkelijk brand was op de afdeling Blankersburg. Op de afdeling werden patiënten uit naast- en tegenover liggende vertrekken uit voorzorg geëva cueerd naar een activiteiten-ruimte. De rook werd zoveel mogelijk in het vertrek gehouden door een natte doek voor de kier onder de deur te leggen. De ter plaatse gesnelde Sommelsdijkse brand weer trof bij de receptie een zuster van de afdeling aan, die het brandweerperso neel ter plaatse van het onheil bracht en vertelde wat er gebeurd was. Door de brandweer werd onderzoek gedaan. Al spoedig kon worden vastgesteld dat de sluiting wél rook maar gelukkig géén brand had veroorzaakt. Nadat de ruimte was geventileerd kon worden ingerukt. Sinds enige tijd heeft de stichting H.D.G. ontruimingsplannen voor 'de Goede Ree' en de 'Samaritaan'. Regelmatig wordt het personeel geoefend op de pro cedures wat te doen bij een incident. Het personeel van de afdeling Blankersburg heeft zaterdagmorgen getoond een en ander 'goed tussen de oren te hebben'. Geheel conform de richtlijnen is er opge treden. Mede door het kordate optreden van het personeel bleef het bij een zeer klein schalige actie, waarbij van enige paniek geen sprake was en waarvan vele bewo ners nauwelijks iets hebben gemerkt. Op zaterdag 26 juli organiseert Buurtvereniging 'West' uit Dirks- land een Openlucht Bazar ten be hoeve van Johan Wachters. Op deze dag zal het Achterdorp in Dirks- land, in samenwerking met diverse on dernemers worden omgetoverd tot een feestelijke jaarmarkt. Buurtvereniging 'West' zal aktief zijn met een aantal aantrekkelijke kansspelen, waarbij de opbrengst ten goede komt aan het Derde Wereld-project van Johan Wachters in Mali, West-Afrika, een van de armste Sahel-landen. Daarnaast vormen een aantal particuliere kramen een gezellige snuffelmarkt, waar u naar hartelust kunt rondneuzen. Wat voor de één rommel is kan voor de ander juist weer een waardevol hebbe ding zijn. Dit samen met een aantal leuke verkoop acties van de ondernemers aan het Ach terdorp staat garant voor een gezellig evenement, dat een bezoekje meer dan waard zal zijn... Dus graag tot ziens op 26 juli a.s. op het Achterdorp te Dirksland. Mocht u als ondernemer of particulier nog belangstelling hebben in een kraam, welke kosteloos ter beschikking wordt gesteld, bel dan even met ons secretari aat, tel. (0187) 603768. U weet het vast, er worden wel'es babytjes geboren met een 'gouden lepel In de mond', maar 37 jaar geleden was er in Rotterdam een boreling met, heel bijzonder, een pol lepeltje in de hand! Robert Monden, hij was het, is dan ook chef-kok geworden en uitbater van café-restaurant 'Ha venzicht' te Ouddorp. Daar maakt hij inmiddels naam als gastheer en meester-kok. Want z'n culinaire prestaties zijn in z'n vijf Ouddorpse jaren niet onopgemerkt gebleven. Hij werkte twaalf jaar in Zwitser land, voer als kok over de wereldzeeën, had een wéreldbaan in 't vooruitzicht, maar hij wenste zich, samen met z'n alleraar digste vrouw Yvonne te settelen ergens waar hij z'n vak als een feest zou kunnen beleven, met gasten die 't zouden waar deren en graag op wat afstand van het gestresste leven in de grote stad. Het werd Ouddorp waar hij het bruine café 'Haven zicht' transformeerde tot een smaakvol restaurant met 75 zit plaatsen en twee terrassen met honderd plaatsen, oog in oog met de Grevelingen, de jachthaven en het oude vissershaven tje, geen mooier stek lijkt denkbaar. En dan nog de mensen, die vindt hij bijzonder vriendelijk. Ouddorpers en flakkeeërs komen, vermengd met Duitsers en Belgen, en Nederlanders uit alle windstreken, graag naar zijn etablissement want daar krijgen ze 't beste voorgezet. Vrijdag avond was dat het 'Menu van Goeree-Overflakkee'. 't Zou een bijzondere avond worden. Met allerlei heerlijkheden van 't Flakkeese land en uit de om ringende wateren. Robert Monden had die in verrukkelijke composities samengebracht. „Koken doe je met de natuur", was ook daarbij z'n credo en met meesterhand is hij voor z'n gasten aan 't werk gegaan, heeft hij de tongen gestreeld en de verbazing gewekt. Lies en Beijke van der Velde uit Herkingen hebben met smaak meegetafeld en genoten van hun groene asperges a la Monden, Lenie en Jan van Kempen uit Melissant promootten er hun na tuurlijke vruchtensappen die nu als basis dienden vOor heerlij ke mousses. Paling, zee- en zoetwatervis werd gepresenteerd door Zeevishandel L. Struyk uit Goedereede en J. v. d. Baan uit Dirksland liet de gasten nog'es proeven hoe kip echt behoort te smaken. Verwacht in 'Havenzicht' niet het alledaagse, 'niet het platge- tredene. Paling is er niet zomaar paling, maar Grevelingenpa- ling gesmoord in rode wijn met verse tuinkruiden, de snoek- baarsfilet was gestoomd, met appelschijfjes en een saus van Van Kempen appelsap, de flakkees' gemeste kip was op uien gestoofd, met appel-perensap en er waren prima kruimige nieuwe Doré krieltjes, heerlijke groene asperges en gemengde groente, alles vers van eigen bodem, haast een Luilekkerland, dit Flakkee en wat een restaurant waar dit alles tot de meest 'kostelijke spijze' wordt bereid. Met een vleugje 'nouvelle cuisine', maar zonder dat overdre- vene waarbij het bord leeg zou blijven. De gast van 't platte land wil primair wat vulling en daar wordt in 'Havenzicht' ruimschoots in voorzien, met vakmanschap, noem het harts tocht, en tegen een acceptabele prijs. Het Goeree-Overflakkee- menu 52,50 per couvert) hebben we tientallen jaren geleden al horen propageren, door een vakbondsspreker die Flakkee raadde zich ook met zoiets als een streekmenu te profileren, nadat hij op de landerijen al die juun en peen en al die aardap pels had gezien. Robert en Yvonne zullen die producten zeker niet veronacht zamen, maar hun keuken is van verfijnder snit waarmee het Goeree-Overflakkee-menu nog veel meer eer wordt aangedaan al was het seizoengebonden, want alles was kraakvers geoogst, 't Werd inderdaad, zoals de uitnodiging suggereerde, en gezel lige, leerzame en culinaire avond in 'Havenzicht' waar 't heel goed toeven was. U moest maar'es gaan proeven of we overdreven hebben. De heiplaats was het perceel aan de Sperwer te Sommelsdijk waar de gemeente een complex woningen voor asielzoekers neer had willen zetten, maar dat was op veler bezwaar gestuit. In plaats daarvan komen er nu, in 3 woonlagen, 22 senioren woningen met 17 garages en vlakbij nog'es 2 MIVA (minder validen) woningen met 2 ééngezinswoningen boven. De te plaatsen asielzoekers zijn woningen uit het bestaande bestand van de Vereniging toegewezen. Iedereen kon derhalve - donderdagmiddag - tevreden zijn en zéker was dat dhr. van Broekhoven die de eerste paal met ambitie de grond in heeft gedreven waarmee hij duidelijk maakte dat aannemer Kroon wat hem betreft snel door mag gaan. De architectuur is van architectenburo G. Bom. De woningen in het nieuwe complex krijgen individuele ver warming en waarschijnlijk een zonne-energiesysteem; dat zou voor Goeree-Overflakkee een nouveauteit zijn. In het Prieel werd een dronk op een voorspoedige bouw uitge bracht en werd stilgestaan bij het afscheid van dhr. van Broek hoven, 31 jaar-, duizend woningen en één paal na zijn komst in 1966. Aannemer Cor Kroon vond de afscheidnemer een 'bijzonder kind' maar hij was hem zeer goed gezind en waardeerde hem als iemand die voor de Woningbouwver. voor 150% heeft gewerkt. Over de ijver van dhr. van Broekhoven viel veel meer te be luisteren en inderdaad, 't had ook wel'es gebotst met huurders, 't was ook een job, wist voorz. v. d. Waart, die heel veel heeft gevraagd. De belevenissen van de opzichters, ze zijn veelkleu rig. Hij hielp als 't moest tot in de nacht en dat zal hem, zo schatte voorz. v. d. Waart de waardering van 99% van de huurders hebben opgeleverd. Een muziekgroep van 'Amicitia' waarin dhr. van Broekhoven trompet speelt heeft de paalslag muzikaal opgeluisterd. Wie genoeg heeft van alle herhalingen op de televisie kan life nog wat beleven op woensdagavond 18 juni vanaf 19.00 uur. Op dat moment starten tegelij kertijd een zomeravondexcursie in zowel de Westduinen als in de Klei- stee. Wie een kijkje terug in de tijd wil nemen kan naar de Kleistee waar nog steeds Middeleeuwse landschapsstruc turen zijn terug te vinden. Wie bijzon dere planten wil zien, kan zijn hart ophalen in de Westduinen. In dit gebied, dat alleen tijdens excursies toe gankelijk is, komen meer dan 200 plantensoorten voor. De excursie in de Kleistee start om 19.00 uur bij het toegangshek aan de Dijkstel weg te Ouddorp. Deelnemers aan de excursie naar de Westduinen kunnen terecht bij de Werkschuur aan de West duinweg te Ouddorp, even voorbij de kruising Klarebeekweg-Westduinweg. Deelnemers kunnen zich aanmelden bij VVV Ouddorp, telefoon (0187) 681789. In het verpleeghuis De Samaritaan te Sommelsdijk wordt donderdagavond 26 juni weer een koorzangavond gehouden. Regelmatig zijn koren en muziekgezel schappen te gast in het verpleeghuis. Deze concerten worden niet alleen be zocht door de bewoners van De Samari taan, maar ook door andere belangstel lenden. Ook deze avond is vrij toegankelijk voor een ieder die van zingen houdt en een mooi koor wil horen zingen. De Chr. Gem. Zangvereniging 'Com nu met Sangh' is deze avond te gast. De dirigent is de heer A. van 't Geloof. Het programma duurt ongeveer een uur. Na afloop krijgt u nog een kopje koffie aan geboden. Aanvang 19.30 uur in De Lukaskapel. De toegang is gratis en een ieder is van harte welkom. GEMEENTE GOEDEREEDE Op zondagmiddag vond aan de Ooster weg te Ouddorp een aanrijding plaats. Een 8-jarig meisje uit Stellendam fietste met haar ouders over de Hofdijksweg in de richting Goedereede. Vanuit de ande re richting naderde een personenauto. Het meisje reed plotseling de weg op en kwam in botsing met de uit tegenoverge stelde richting naderende personenauto. Het meisje werd ter observatie opgeno men in het ziekenhuis te Dirksland. In de nacht van zondag op maandag belde een inwoner uit Stellendam naar de politie. Hij was zijn hond, een duitse her der, kwijt. Na deze zaak te hebben aan gehoord bleek ook Bachus een rol te spe len. De eigenaar werd geadviseerd naar bed te gaan en verder werd uitgekeken naar de hond. GEMEENTE OOSTFLAKKEE De erfafscheiding tussen twee belenden de percelen aan de Zuiddijk te Oude Tonge zorgde voor de nodige overlast. De buren werden het niet eens, hetgeen uiteindelijk resulteerde in het gebruik van een luchtbuks. De politie heeft de zaak in onderzoek. In de nacht van donderdag op vrijdag werd er vanuit een horecabedrijf aan de Kaai te Oude Tonge geld ontvreemd. De dader(s) verschaften zich de toegang tot het bedrijf waarna het geld werd ont vreemd. Op vrijdagavond omstreeks 18.15 uur vond er een aanrijding plaats op de Pro- Goeree-Overflakkee B.V. Op 28 juni a.s. organiseren de Sasruiters weer een onderlinge wedstrijd, waar iedereen uit de regio aan mee kan doen. 's Morgens kan er dressuur worden gere den, 's middags wordt er bij voldoende deelname een springparcours opgezet. Opgave tot en met 24 juni bij E. van der Valk, tel. (0187) 689931, fax (0187) 689932. vincialeweg N59 te Oude Tonge. Drie personenauto's reden achter elkaar in de richting van Bruinisse. De eerste twee voertuigen kwamen voor een file tot stil stand. De derde personenauto kwam te laat tot stilstand en botste op de voor hem tot stilstand gekomen personen auto's. De ter plaatse gekomen ambulan ce behoefde niet in aktie te komen. Het bureau Oude Tonge is op vrijdag 20 juni van 13 tot 15 uur geopend. GEMEENTE MIDDELHARNIS Op vrijdag 13 juni werd er tussen 16.45 uur en 18.45 uur een snelheidscontrole gehouden op de Oost-Havendijk te Mid delhamis. De hoogst gemeten snelheid was 120 kilometer per uur. Er passeer den 155 personenauto's. In totaal werd 15 maal proces-verbaal opgemaakt. Vrijdagmiddag werd er een klap uitge deeld door een bestuurder van een perso nenauto, tijdens onenigheid naar aanlei ding van een vermoede aanrijding op het Kerkepad. Een 36-jarige inwoner uit Ooltgensplaat deelde hierbij een klap uit aan een 55-jarige inwoner uit Zuid- Beijerland. Deze moest zich onder dok tersbehandeling stellen. Van een aanrij ding bleek achteraf niets. VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDIO - BEPOR7A0E - FOTOORAFIE C3 en en en cnimcnirjizziirziirjizziiznl OUDDORP-Weststiaat 35-TetoA>on<p187} 581612/Fax6837^4 RENESSE-Printahop-Hogeroow 172-Telefoon (0111)462400 Robert onderhoudt zich graag met z'n gasten, rechts Jan van Kempen uit Melissant, hij is benoemd tot promotor Ecologische Voeding in bedrijfsrestaurants Voor dhr. van Broekhoven waren er, na het Het bestuur van de Woningbouwvereniging 'Middelhar- nis' had nou eenmaal bevonden dat iemand als opzichter J. (Sjaak) van Broekhoven na 31 jaar niet zomaar met stille trom richting VUT mocht afmarcheren, waarom hem don derdagmiddag nog effen een luidruchtig karwei werd toe bedeeld..., heien! geslaagde hei-karwei bloemen ten afscheid Rotterdam-Rijnmond distrkt De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflaickee Voor de koop of verkoop van uw woning Ooetinchemsestraot 32-34, 3241 AA MIddelharnis Tel. (0187) 48 2606

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 1