'Boomwandelroute' gepresenteerd Veiligheid is geld waard hufbrechtse Kees en Stoffel Maliepaard zingen samen al een eeuw Gasprijs 1 juli 2 cent hoger 3^c^ Vi^ Elly en Rikkert Jeugdige vissers opgelet! Inbraakpreventie! VAN DER VALK OPBRENGST COLLECTE Mooi jaarverslag Rabobank West-Flakkee met mensen bij de cijfers A.J. VAN RUMPT UW BiVIW DEALER Openstelling wijkbureau politie Ouddorp Beroepschrift Reform, schoolver. naar Raad van State Ramoco b.v. Overname Rumptstad AMB/Agristad 69e Jaargang No, 6610 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 482629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 483392. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,75 JAARABONNEMENT 57,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 In aanwezigheid van 250 kinde ren en hun begeleiders van de basisscholen van Goeree-Over- flakkee is afgelopen zaterdag 7 juni 1997 de 'boomwandelrou te' van de gemeente Middelhar- nis geïntroduceerd. Wethouder Slootweg deed dit aan het begiü van de Kinderboerderij-ochtend van Hemesseroord. Door het wegknip pen van takken van verschillende bomen, onthulde hij de ingelijste 'Boomwandelroute', die aangebracht zal worden bij de Kinderboerderij. Vanaf het VVV in Middelhamis loopt een route waarin 30 verschillende bomen, voorzien van een informatie bordje, zijn opgenomen. Niet alleen een educatieve tocht, maar ook een prachtige wandeling. Het grootste aantal bomen is te vinden op het terrein van Hemesseroord en in de aangrenzende gemeentetuin. Het traject door de gemeentetuin is niet begaanbaar voor rolstoelgebruikers. Voor hen is, voor dat deel van de tocht, een alternatieve route gemaakt. Ter herinnering aan de introductie van de 'boomwandelroute' is op het terrein van Hemesseroord, bij het open lucht- theater, een bijzondere boom, een Metasequioa, geplant. Deze boom werd geschonken door de Groenafde ling van het 'Binnenhof'. Bij de gemeente Middelhamis, de het VVV en bij de Kinderboerderij en de receptie van Hemesseroord is de route beschrijving gratis te krijgen. EUROPOORT - Veiligheid op een raffinaderij is geld waard.' Dat ver raste vijf instellingen in het Euro poort-gebied. De raffinaderij van Kuwait Petroleum Europoort B.V. (Q8) had in januari dit jaar een record aan veilige arbeidsuren bereikt. Ter gelegenheid hiervan stelde de directie 35.000 ter beschikking aan het personeel, dat op haar beurt het bedrag spontaan wilde verdelen over vijf goede doe len/instellingen in de regio Euro poort. De bedragen van elk 7.000 werden 13 juni om 15.00 uur offi cieel uitgereikt aan de diverse instellingen. "Veiligheid is naast betrouwbaarheid en continuïteit van de bedrijfsvoering de belangrijkste doelstelling van Kuwait Petroleum en ik ben dan ook zeer ver heugd dat onze eigen medewerkers zich dat zeer ter harte nemen", aldus raffina derij-directeur C. Kopke. "Voorts vind ik het bijzonder lovenswaardig van het per soneel dat ze het bedrag weggeeft aanm goede doelen." Het record dat in januari bereikt werd, was één jaar (=716.130 uur) veilig wer ken zonder ongevallen met verzuim. De vijf instellingen die het geld in ont vangst namen: - Stichting De Nieuwe Bmg uit Spijke- nisse - K.D.C. Zonnehof uit Spijkenisse - Zuidwester uit Middelhamis (alle drie centra voor meervoudig gehandicapten) - Scoutinggroep Bas 't Hart uit Brielle - Openbare basisschool 'De Kring' uit Hellevoetsluis Het is uüg "uuuekend wat de organisaties met de gelden gaan doen. OUDDORP De collecte ten bate van de Epilepsiebe- strijding heeft opgebracht ƒ3.380,65. Allen, die hieraan hebben meegewerkt, heel hartelijk dank. Vrijdag D.V. 29 augustus komen Elly en Rikkert naar de Gereformeerde Kerk van Ouddorp. Sinds ze in 1975 christenen werden, klinkt ook hun overtuiging in de teksten door, maar ze weten zich ook betrokken bij de maatschappelijke ont wikkelingen en vraagstukken zoals te horen op latere cd's Maskers af en Koorddanser. De kinderen vanaf 4 jaar zijn van harte welkom, ook ouders en oma's en opa's zijn van harte welkom. De aanvang van deze avond is 19.00 uur. De kaarten zijn te koop a 5,- bij: VVV Ouddorp; Slagerij Wagenaar, Oud dorp; Bakker Kommer Akershoek, Oud dorp; Cees Pape Molen, Ouddorp; Plus markt, Stellendam; Viskil Bloemen, Middelhamis; Willy Koppenol, Goede- reede, tel. (0187)492111. De Rabobank is van origine een bank 'van de mensen', een coöpe ratie met leden die belang hebben bij een goed functioneren van de bank. Vanuit die gedachte wil Rabobank West-Flakkee zakelijk te werk gaan en daarbij midden tussen de mensen staan, betrokken zijn bij de cliënten en de diverse sectoren van de samenleving. Mensen en hun zaken Begin vorig jaar organiseerde de bank een dmkbezochte Visserijconferentie in Ouddorp en gaf daarover een interessan te brochure uit: 'Stellendam, een haven met toekomst'. In de zomer van 1996 werd een begin gemaakt met een informatieve huis-aan- huis folder in het werkgebied van de bank tussen vuurtoren Ouddorp en watertoren Dirksland. In deze folder 'Zaken van mens tot mens' komen mét de bank ook diverse mensen uit het werkgebied van Rabobank West-Flakkee aan het woord. Door het succes van de folder kwam men bij Rabobank West-Flakkee op het idee ook het jaarlijks financieel verslag te verlevendigen met zaken van mensen die in het werkgebied van de bank wonen en/of werken. De zaken van de personen, die in het thema 'Wonen en werken op Goeree- Overflakkee' in het jaarverslag naar voren komen, lopen uiteen van kleine dagelijkse dingen tot grote toekomst plannen. Veelkleurig In twaalf korte interviews met foto's van Arjo van der Graaff geeft Rabobank West-Flakkee een boeiend beeld van wat er in het werkgebied van de bank gaande is, zakelijk en menselijk. Het jaarverslag is hoogwaardig drukwerk in full-color, een aantrekkelijk boekje met 'meer mens en minder tabellen'. Het jaarverslag wordt aan alle leden van Rabobank West-Flakkee toegestuurd. Voor overige geïnteresseerden is het in een beperkte oplage verkrijgbaar bij de vestigingen van de bank in Ouddorp, Goedereede, Stellendam en Dirksland. Men kan daartoe met de betreffende kan toren contact opnemen via het centrale telefoonnummer (0187) 498888 of even bij de bank hinnenlopen. Als u meer wilt dan de laagste prijs voor iiUe zekerheid i Al in de vakantiesfeer? Knöps B.V. Zoals elk jaar organiseert de hengelaars vereniging 'Krammer' ook dit jaar weer jeugdwedstrijden. Deze wedstrijden wor den gehouden op de zaterdagen 28 juni en 12 juli. Iedereen tot en met 17 jaar kan meedoen en je hoeft daarvoor geen lid te zijn van een hengelsportvereniging. Wel moetje vanaf je 15e jaar in het bezit zijn van een sportvisakte. Deze kun je voor 16,50 kopen tijdens de wedstrij den maar ook op het postkantoor. Er wordt in twee groepen gevist. Eén groep tot 14 jaar en de tweede groep van 14 t/m 17 jaar. Voor elke groep zijn er bekers en prijzen beschikbaar. We vissen van 9.30 tot 11.30 uur in de Vliegers te Middelhamis bij het zogenaamde 'Drie hoekje' aan de Bolletjesweg. Inschrij ving vindt tussen 8.30 en 9.00 uur plaats aan de waterkant tegen betaling van ƒ2,50. Er is gratis aas en voer beschik baar. Heb je een hengel en je bent niet ouder dan 17 jaar, kom dan met je vriend(in) gezellig vissen. Voor meer inlichtingen: T. v.d. Poel, tel. 652492 of J. Kieviet, tel. 485375. maandag 16 juni donderdag 19 juni woensdag 25 juni donderdag 26 juni vrijdag 27 juni zaterdag 28 juni zondag 29 juni maandag 30 juni dinsdag 1 juli woensdag 2 juli donderdag 3 juli vrijdag 4 juli 09- 12 uur 13 -16 uur 13 - 16 uur 13-16 uur 13 - 16 uur 09-18 uur 10-18 uur 10- 18 uur 10- 17 uur 10-17 uur 10- 18 uur 10- 18 uur Dan ook een fijn geboortekaartje. Wij hebben ze voor u. Maak uw keuze uit ons nieuwe modellenboek! Drukkerij Gebr. De Waal SOMMELSDIJK De zingende broers Maliepaard, 2e Er moét wat flakkees tussendoor om u iets te laten proeven van de sfeer die dinsdagavond hing in het Stad se Trefpunt waar de Chr. gemengde zangvereniging 'Soli Deo Gloria' repeteerde, 't Bezoek van de burge meester en van de heer v. d. Bos, de voorz. van de Kon. Chr. Zangersbond had met de daar aanwezige Kees Maliepaard en met z'n broer Stoffel te maken, maar die Kees vertikt het categorisch ook maar één woord Ne derlands te brabbelen... Kees praat plat flakkees. In zijn jargon zijn de vertegen woordigers van 't geslacht Maliepaard dan ook de Stadse 'Malieparten', van wie Kees twee opvallende kenmerken heeft genoemd: de Malieparten binne gêên loapers (zelf was'ie 42 jaar bij van Rumpt, al 40 jaar bij de vrouw, al 40 jaar abonnee van Trouw en al 50 jaar bij de zang, want de Malieparten binne oak ziengers!). Kees (65) en Stoffel (67) hebben altijd gezongen, zelfs vanaf hun kinderjaren want in het gezin Maliepaard, met 6 kinderen, ging zondagsavonds het licht uit en werden de hele avond, met passie en overtuiging christelijke liederen gezongen, een tijd waaraan de broers de beste herinnerin gen bewaren. Hun verkeringen Rita en Corrie sloten zich op 't koor bij hen aan. Rita heeft al meer dan veertig jaar volgemaakt en is zelfs voorzitter en Corrie heeft ook twin tig jaar gezongen. Kees en Stoffel zijn elk een halve eeuw aan 'Soli Deo Glo ria' verbonden. Met z'n 65 levensjaren en z'n gezonde lijf gaat Kees elke week welgemoed naar 't koor - maar voor broer Stoffel (67) is die gang moeilijker geworden. Hij lijdt aan reuma en moet geholpen worden. Ook dat doet Kees van harte: ,,al mó 'k 'm meeslépe", heeft'ie zich voorgeno men, want hij weet dat te zingen ook Stoffels lust en leven is. 't Zijn twee bassen, de broers, al zijn ze als tenoren begonnen, 42 jaar zongen ze onder leiding van dirigent C. van links Stoffel: 5e van links Kees C. V. d. Heuvel en sinds 8 jaar hanteert Paul Kieviet de dirigeerstok, een waardig opvolger, vinden ze en ook met hem is een goede verstandhouding en zangprestatie ge groeid. Kees hangt wel'es de pias uit, maar hij is serieus in z'n belijden dat hij en z'n broer blijven zingen zolang God hen stem geeft. Vroeger zongen ze op concoursen, in de afd. Uitmuntendheid, maar de laatste jaren beperken ze hun optredens tot kerstzangmiddagen voor de bejaarden en dat doen ze beurtelings in het Herv. en het Geref. kerkgebouw. Dhr. V. d. Bos heeft over de zanglust van beide broers Maliepaard z'n hoge waardering uitgesproken, vooral omdat ze zingen in een christelijk koor, „want als we onze God lofzingen kunnen we die muziek maken die ons écht blij stemt", wist dhr. v. d. Bos. De beide broers ontvingen een mooi Delftsblauw handgeschilderd herdenkingsbord en een Oorkonde. Mevr. Sleurink, de burgemeester sloot zich aan met voor elk een mooi boeket, „want", zei ze, „het gemeentebestuur is heel blij met trouwe verenigingsleden als u, zonder wie we geen verenigingsleven zouden kermen. Zonder mensen als u zouden we alleen maar los van elkaar staande indivi duen zijn". Heel anders is dat bij 'Soli Deo Gloria', daar schittert een onderlinge band; „een fijn koor", prees voorz. Rita Maliep aard. Voor de jubilarissen was er een boekenbon en waren er vele gelukwensen en.„een glaesje", zei Rita. „Vreug- dewaeter", zei Kees, want Kees zorgt wel dat'ie altijd het laatste woord heeft. Het allerlaatste woord was op 't eind van de bijeenkomst de vertolking van het Ambrosiaans lofgezang: Heer' God wij loven U, waarin 'Soli Deo Gloria' de reden van haar bestaan vindt. Kees en Stoffel begonnen daarmee al in de na-oorlog- se jaren: „toen had je gelokkig nog geen televisie. Slotenspecialist Schoolstraat 32 3241 CT Middelhamis Tel. (0187)48 22 94 Vanwege een verhoging van de inkoop prijs, die het energiebedrijf aan de Gas unie betaalt, verhoogt ENECO de gas prijs voor kleinverbruikers op 1 juli met 2 cent (excl. BTW) per kubieke meter. De prijsverhoging is een gevolg van hogere gasolieprijzen op de wereldmarkt in de referentieperiode november t/m april ten opzichte van het voorgaande hafljaar. De gasprijs wordt standaard op 1 januari en 1 juli aangepast aan de ont wikkeling van de gasolieprijs. Een huishouden met een gemiddeld ver bruik betaalt hierdoor voor gas of stads verwarming (waarvan de verbruiksprijs gerelateerd is aan de gasprijs) vanaf 1 juli per jaar circa 40 gulden meer voor het gasverbmik. Al in 1991 heeft zich in Dirksland de Reformatorische Schoolvereniging opge worpen om in Dirksland een reformatori sche school voor basisonderwijs te mo gen stichten maar de weg naar die reali sering is met procedures en bezwaar schriften geplaveid. In december 1995 leek de lucht geklaard toen GS het be roep van de nieuwe schoolvereniging tegen de afwijzende beslissing van de gemeenteraad gegrond verklaarden, maar tegen die uitspraak van GS zijn, bij de Arrondissementsrechtbank, zowel het Gemeentebestuur als het bestuur van de Chr. basisschool 'Prins Maurits' in be roep gegaan. De Arrondissements Rechtbank heeft kortelings laten weten zich niet tot be handeling van het beroepschrift bevoegd te achten waarom dat (het beroepschrift) ter verdere behandeling naar de Raad van State is doorverwezen. RENAULT-dealer Op 15 mei j.l. is Rumptstad Agrarisch Mechanisatie Bedrijf overgenomen door de familie Veerman uit Goudswaard. Naast het mnnen van een akkerbouwbe drijf vervult de heer C. P. Veerman nog diverse bestuurlijke functies. Het bedrijf dat nu Rumptstad Mechani satie bv zal gaan heten, blijft gevestigd aan de Lieve Vrouwepoldersedijk la te Stad aan 't Haringvliet. Bij deze overname zijn de dealerschap pen zoals Fendt, Steyr en Zetor tractoren, Miedema, Grimme, Lely, Pöttinger, Trioliet, Wifo, van den Brand (berege- ningsapparatuur), Beyne, Hassia en Rumptstad werktuigen behouden. Daar naast heeft de nieuwe firma het impor teurschap verworven van Alpego grond- bewerkingswerktuigen. De meerderheid van het personeel van het overgenomen bedrijfsonderdeel (acht) is in dienst van de nieuwe onder neming getreden. Vingerling3 - 3241 EB Middelhamis-Tel.(0187)482518 Audio - video apparatuur - Elektrische huishoudelijlce app. Autobedrijf A. J< van Rumpt bv Molendijk 85 3243 AL Stad aan 't Haringvliet Telefoon; (0187) 611553 Fax:(0187)612280 BMW MAAKT RIJDEN GEWELDIG. De vakantie komt eraan. Om er zeker van te zijn dat uw Opel in een goede conditie verkeert, adviseren wij u vroegtijdig een afspraak te maken voor de Opel Vakantie-controle. Voor slechts 39,50 (inclusief B.T.W.) controleren wij uw Opel op meer dan 20 punten. Neem het zekere voor het onzekere. Middelhamis. Tel. (0187) 482222 VOOR BEELD EN GELUID FOTO VIDEO - SniDK3 - REPORTAQE FOTOORAFK IZ3 izu ca II czi t=2 EU cm ca I OUDDORP - Wosistmat3S- TaMoon (0187) S8161ZI Fax $83734 RENESSE-Prlntshop-Hogwjom 172-Tohloon (0111)462400 voor Goeree-Overflakkee Verkoop Service (0187) 61 16 62 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, (0187) 682496

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 1