Nieuw bestemmingsplan voor Melissant Goerese 'Apollo'-muzikanten helemaal in 't nieuw Jachthaven 'Herkingen Marina' erg gelultltig met toegel(ende blauwe vlag! }q1L Pracht resultaat van oud-papier-ophalers Flakkeese deelname TAS brandweerwedstrijd Zaterdag gewest, wedstrijd TAS te Stellendam IVIassale koor- en samenzangavond in Brielle Ouddorp ontvangt blauwe vlag 69e Jaargang DINSDAG 10 JUNI 1997 No. 6609 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 482629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 48 33 92. F.WX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,75 JAARABONNEMENT 57,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 De gemeente Dirksland is reeds gerui me tijd bezig met liet voorbereiden van een nieuw bestemmingsplan voor het gehele dorpsgebied van Melissant. Op dit moment is het nieuwe bestem mingsplan in ontwerp gereed, zodat de bevolldng van Melissant over het plan kan worden geïnformeerd en haar me ning hierover naar voren mag brengen (inspraak). Ook zal de mening van ver schillende overleginstanties, zoals de provincie en het Waterschap, worden gevraagd. Een belangrijke reden om een nieuw bestemmingsplan te maken is, dat voor Melissant op dit moment nog verschillende, verouderde bestem mingsplannen gelden. Het ene bestem mingsplan laat soms in vergelijkbare situaties andere zaken toe dan het andere bestemmingsplan. Daarnaast zijn er door de jaren verschillende ontwikkelingen binnen het plangebied aan de orde geweest, die niet op grond van de verouderde bestemmingsplan nen mogelijk waren, terwijl deze te genwoordig wel toelaatbaar worden geacht. Met het nieuwe bestemmings plan 'Dorp Melissant' hoopt de ge meente over een actueel, doelmatig en uniform beleidsinstrument te beschik ken voor bijvoorbeeld het verlenen van bouwvergunningen. Het is de be doeling dat het bestemmingsplan voor de komende 10 jaar zal gelden. Plangebied Het plangebied wordt gevormd door het gehele dorpsgebied Melissant, inclusief de dijkbebouwing langs de Bouwdijk en de Molendijk. Ook de woningen langs de Nolleweg maken onderdeel uit van het bestemmingsplangebied. Voor de woning bouwlocatie Noorddijk blijft het enige jaren geleden goedgekeurde bestemmings plan van toepassing. Dit gebied maakt dus geen onderdeel uit van het nieuwe plan. Ook het bedrijventerrein Ruygenhil, inclu sief een everituele uitbreiding aan de noordzijde, maakt geen onderdeel uit van het nieuwe bestemmingsplan 'Dorp Melis sant'. Hiervoor wordt een afzonderlijk bestemmingsplan opgesteld, op het moment dat meer duidelijkheid be-staat over de vorm en de planologische en eco nomische haalbaarheid van de uitbreiding van het bedrijventerrein. Bestemmingsplan Het bestemmingsplan bestaat uit een plankaart en voorschriften, waarin de juridische regels zijn vastgelegd, die voor iedereen (zowel burgers als ge meente) gelden. Deze regels hebben be trekking op het gebruik van gronden en gebouwen (waar mag bijvoorbeeld een winkel worden gevestigd en waar niet) en op het oprichten of veranderen van gebouwen en zogenaamde 'bouwwerken, geen gebouwen zijnde' (bijvoorbeeld schuttingen). Daarnaast maakt een toe lichting onderdeel uit van het bestem mingsplan. Hierin wordt het doel van het plan beschreven en het onderzoek dat is verricht om de voorschriften en plankaart te kunnen maken. Beleidsvisie Op basis van het onderzoek naar de be staande situatie en de aanwezige en te verwachten ontwikkelingen is een be leidsvisie voor Melissant opgesteld. Hierin wordt beschreven hoe Melissant zich bij voorkeur in de komende jaren zal moeten ontwikkelen. Deze beleidsvi sie maakt ook onderdeel uit van de plan- toelichting. De beleidsvisie heeft onder meer vorm en inhoud gekregen door een zogenaamde workshop met verschillende bestuurders, ambtenaren en vertegen woordigers van bepaalde instanties en organisaties, waaronder de Woning bouwvereniging. Daarnaast is de woon- visie voor de drie kernen van de gemeen te Dirksland in de beleidsvisie voor het bestemmingsplan vertaald. In het bestemmingsplan neemt het be houd en de versterking van de aanwezige waarden c.q. kwaliteiten een belangrijke plaats in. Zoals het woonmilieu in Melis sant en het bijbehorende voorzieningen niveau (scholen, winkels e.d.). Door het verder onder druk komen staan van de aanwezige winkelvoorzieningen wordt het echter wel noodzakelijk geacht de winkels zoveel mogelijk te concentreren, zodat het aanv.ezige voorzieningenni veau kan worden behouden. Op andere plaatsen wordt in het bestemmingsplan juist verandering gewenst of moet deze juist worden verwacht. Een voorbeeld is het opheffen van milieuknelpunten door verplaatsing van bepaalde bedrijven van uit het dorpsgebied naar bijvoorbeeld het bedrijventerrein in combinatie met wo ningbouw ter plaatse. Ook bij een even tuele bedrijfsbeëindiging is veelal de bouw van woningen een beter alternatief dan de vestiging van een ander bedrijf. Het bestemmingsplan is echter in zijn algemeenheid sterk consoliderend, op veel plaatsen hoeft niets te veranderen. Voor de plaatsen waar dat wel het geval is, is het plan voorwaarde scheppend. Verandering van bijvoorbeeld de be- drijfsfunctie naar wonen wordt niet afge dwongen, maar vormt een mogelijkheid. Procedure Het ontwerpbestemmingsplan is reeds in de raadscommissie voor Gemeentewer ken, Ruimtelijke Ordening, Volkshuis vesting, Verkeer en Milieu besproken. Naar aanleiding van het advies van deze commissie heeft het college van Burge meester en Wethouders besloten het plan aan verschillende overleginstanties en de bevolking voor te leggen. In het kader van de inspraak ligt het ont werpbestemmingsplan van 9 juni tot 7 juli 1997 op het gemeentehuis ter inzage. Iedereen kan het plan komen bekijken en gedurende genoemde termijn schriftelijk aan het college van Burgemeester en Wet-houders opmerkingen over het plan kenbaar maken. Daarnaast is het moge lijk om op de informatie- en inspraak avond van dinsdag 17 juni a.s. opmerkin gen over het plan te maken. Op basis van deze inspraakreacties en de reacties van de overleginstanties wordt bezien in hoe verre het plan mt worden aangepast, voordat het ontwerpbestemmingsplan de zogenaamde vaststellingsprocedure in gaat. Over deze vaststellingsprocedure wordt de bevolking te zijner tijd geïnfor meerd. Inspraakavond op dinsdag 17 juni a.s. wordt een in spraakavond over het plan in 'Melishof' te Melissant gehouden (aanvang 19.30 uur). Op deze avond zal het bestem mingsplan aan de hand van onder andere kaartmateriaal nader worden toegelicht en is er de mogelijkheid vragen te stellen dan wel opmerkingen te plaatsen. Het gemeentebestuur nodigt alle geïnteres seerden uit tot het bijwonen van deze avond. Rosaiinde de Penning, het jongst aanwezige lid, en de oudste Jan Menheer werden door burgemeester Sinke in het nieuw gestoken. De nieuwe uniformen zouden zaterdagmiddag, tijdens een mars door het stadje en over het Havenhoofd, aan de burgerij worden getoond, maar tegen drieën, toen het noodweer zich opmaakte om toe te slaan, werd besloten daarvan af te zien. Voor een bedrag van 34.000 gulden aan uniformen, voor 36 leden, trek je niet zomaar aan; daar vraag je in een gemeenschap als die van Goedereede de bur gervader voor en graag is hij - vrijdag - gekomen, burgemeester Sinke. Zijn oor en oog werden op de avond in Oostdam gestreeld, - "want we blaeze netuurlijk wat" - was hem en de aanwezige Stichting donateurs toegezegd en die belofte werd gestand gedaan. 'Apollo', spelend in de afdeling Uitmuntendheid, musiceerde met zichtbaar genoegen wat op de bezoekers al snel z'n weer slag had. "De fanfare heeft in harmonie een goed stuk muziek gebracht", zo waardeerde burgemeester Sinke die muzikale inzet. Sinds Koninginnedag is de 30-jarige Leo Simons uit Schiedam dirigent van Goerees 'Apollo' dat deze avond als bij toverslag in een nieuw uniform werd gehuld. Jan Menheer en Rosaiinde Penning werden door burgemeester Sinke daarbij geholpen, de ouwe stropdas uit, de nieuwe aan; het oude blau we uniformjasje uit, de nieuwe kobaltblauwe jas aan. Broek en rok zijn zwart van kleur, heel mooi is ook het concertvest; de mannen dragen een uniformpet, de dames een kepje, verras send mooi. 'Apollo' van de stad Goedereede loopt er weer piekfijn bij!", was de bewonderende vaststelling van burge meester Sinke. De Stichting Steunfonds Koninklijke fanfare 'Apollo', die in het verleden al voor nieuwe instrumenten zorgde, heeft ook de middelen voor de uniformen via het ophalen van oud papier, iedere eerste zaterdag van de maand, bereikt. Voorzitter Marius Troost heeft de medewerkers voor alle geleverde inzet hartelijk bedankt. Goedereede kan weer trots zijn op z'n muzi kanten, want inderdaad, de 11 jaar oude uniformen waren toch wat sleets geworden, had ook burgemeester Sinke vastgesteld. In de honderden jachthavens in Nederland/Waterland kom je aller lei vlaggen tegen, maar slechts negen keer tref je er de 'blauwe vlag'; hét bewijs dat die haven qua zorg voor het milieu en organi satie tot de hoogste categorie gerekend mag worden. 'Herkingen Marina' b.v., pas vorig jaar 6 juni geopend, heeft zich in die afde ling uitmuntendheid geplaatst en zaterdagochtend werd daarop gedronken... Kristalhelder Grevelingenwater had gekund, maar jachthaveneigenaar L. J. van der Velde heeft z'n gasten een passender drankje aangeboden om de vreugde te onderstrepen. Wel heeft burgemeester Boonstra een fles Gre velingenwater - met een sliertje groen en wat schelpdiertjes als fruits de mer - aangeboden gekregen, niet voor inwendig gebruik trouwens, maar om steeds aan de rijkdom aan dit water in zijn gemeente herinnerd te worden. In achttien Europese landen is naar de toekenning van de blauwe vlag mee- gedongen, door jachthavens en bad plaatsen. Jachthaven 'Herkingen Marina' kreeg de vlag voor de kwali teit, veiligheid, dienstverlening, faci liteiten, voorlichting en informatie over het milieu, en Goedereede kreeg de vlag voor z'n strand, het uitsteken de zwemwater, het schone strand, de aanwezigheid van toiletten en afval bakken, reddings- en EHBO-posten en de bescherming van het milieu in zee, op strand en in de duinen. De Europese blauwe vlag is een milieu onderscheiding, toegekend door de Nederlandse afdeling van de Founda tion for Environmental Education (Stichting voor Milieu Educatie). Deze organisatie heeft de aanvrage beoordeeld, de haven en de accomo- datie getoetst en tot een positief advies gekomen. Middels onaange kondigde inspectie zïl worden vast gesteld of blijvend op het bezit van de blauwe vlag aanspraak gemaakt mag worden. Toen de heer Van der Velde zaterdag morgen z'n gasten verwelkomde in restaurant 'Piet Hein', tegen het decor van een lokkende Grevelingen en z'n propere haven met 225 ligplaatsen, toonde hij zich best trots met de toe kenning. "Alsof je als restauranthou der een Michelin-ster krijgt", zo ver geleek hij de ontvangen waardering. De vlag De landelijk toegekende blauwe vlag gen werden eerder die week collectief in het Noord-Hollandse Zijpe uitge reikt, maar de heer Van der Velde en z'n compagnon de heer Kraaijeveld hebben de vreugde in eigen huis beleefd; burgemeester Boonstra was graag bereid de vlag in top te hijsen. Het dundoek kreeg direct daarna gezelschap van de HISWA-vlag, aan geboden door de regionconsulente, mevrouw Van Vloten. Vier van de negen onderscheiden jachthavens zijn, evenals 'Herkingen Marina', HISWA-lid. Trots Vreselijk trots toonde zich ook burge meester Boonstra. "Wij hebben in Dirksland óók een blauwe vlag!", stelde hij zeer tevreden vast, "want het is een betrekkelijk kleine gemeen te toch maar gelukt de intenties van een internationale milieuconferentie waar te maken en aan de hoge eisen te voldoen." De eerste burger prees de heer Van der Velde dat hij de nek uit had durven steken en de beoorde ling van z'n haven had aangedurfd. 'Ondernemerslef' noemde de heer Boonstra dat en z'n petje nam hij daarvoor af. Volgend jaar... Had de heer Van der Velde al de sug gestie gedaan volgend haar de uitrei king van de landelijk toegekende blauwe vlaggen in Herkingen te doen plaatsvinden ("ook de haven van de WSV Herkingen zou mee moeten dingen", vindt hij), door burgemees ter Boonstra werd dat idee van harte opgepikt. 'Herkingen Marina' zal er zich sterk voor maken 't bezit van de vlag te continueren en burgemeester Boonstra zal er zich voor beijveren de Nederlandse blauwe vlag organisatie op de gastvrijheid van Dirksland te wijzen. Het heeft 's burgemeesters grote sym pathie dat duurzaam wordt omgegaan met wat de aarde en haar natuur te bieden hebben op hope dat de huidige generatie en de generaties daarna er nog lang van zullen mogen genieten. Toen jl. zaterdag de brandweerploegen van Ouddorp en Nieuwe Tonge deelnamen aan de gewestelijke wedstrijden klasse I, gehouden bij Alu-chemie aan de Botlek, hebben de deelnemende flakkeeërs zich goed geweerd, maar het resultaat, Ouddorp 4e en Nieuwe Tonge 6e, was onvoldoende om zich te plaatsen voor deelname aan het landskampioenschap. De jeugdbrandweer- ploeg van Ouddorp die zaterdag deelnam aan de landelijke wedstrijd eindigde, in Medemblik, op de 6e plaats. A.s. zaterdag zal in Stellendam de TAS gewestelijke brandweerwedstrijd gehouden worden. De deelnemers zijn die dag te gast van het korps van Stellendam dat dit jaar haar 50-jarig bestaansjubileum viert. Al om 8.00 uur wordt zaterdag met de wedstrijd begonnen, om 16.20 uur zullen de wedstrij den ten einde zijn, waarna om 6.00 uur in 't Haegse Huus de prijsuitreiking plaats zal vinden. Deelnemende ploegen zijn achter eenvolgens: Ouddorp, Ooltgensplaat, Goudswaard, MaasdanVPuttershoek, Noor- deloos, Zoetermeer, Noordwijke±out, Val kenburg, Loosdrecht, Doom, Meericerk. Op zaterdag 21 juni 1997 zal er in de St. Catharijnekerk van Brielle een grote koor- en samenzangavond worden gehouden. Aan deze avond werken mee het Int. Evangelisatiekoor uit Zuidland, Kerkkoor 'Groote Lindt' uit Zwijndrecht en Hervormd Kerkkoor uit Sliedrecht. Naast deze drie gemengde koren werken er ook twee mannenkoren aan deze avond mee, te weten: Chr. Mannenkoor 'Rotterdam-Vreewijk' en het Chr. Re gionaal Mannenkoor Sola Fide uit Schoonhoven. De koor- en samenzang staat op deze avond o.l.v. de dirigent Peter Overduin. Het orgel zal door de bekende organist/pianist André van Vliet worden bespeeld. Naast koorzang en een orgelsolo zal er ook samenzang zijn van bekende liede ren. Op donderdag 5 juni jl. vond in het Noordhollandse Zijpe op het strand van St. Maartenszee, de uitreiking van de Blauwe vlag plaats. Uit handen van Tweede Kamerlid dhr. Lansink mocht de afvaardiging van de gemeente Goederee de en VVV Ouddorp aan Zee twee vlag gen in ontvangst nemen. De vlaggen zijn toegekend aan de stranden Ouddorp Westerweg en Brouwersdam de Kous. De toekenning van de Blauwe vlag ge schiedt door de Foundation for Environ mental Education in Europe (FEEE), ondersteund door de Europese Unie. In Nederland wordt de jurering gedaan door de Nederlandse tak, de FEEËN, in sa menwerking met de ANWB. De Blauwe vlag wordt toegekend aan stranden en jachthavens die voldoen aan hoge kwali teitseisen op gebied van waterkwaliteit, milieu en educatie. Een erkenning voor de vele activiteiten en inspanningen aan en om het strand en voor de gasten een indicatie dat er zorg wordt besteed aan de kwaliteit en de vei ligheid. Aanvang 20.00 uur. Kerk open 19.30 uur. Toegangsprijs 5,- p.p. Inl.: (078) 6818260. De vlaggemast op 'Herkingen Marina' werd getooid met de welverdiende blauwe vlag. Van links naar rechts: burgemeester Boonstra, havenmeester Wim Schel/gaarden, haveneigenaar L. J. van der Velde en geheel rechts zijn compagnon de heer Kraaijeveld. VOOR BEELD EN GELUID roro - VK>EO - snjDW - reportaqe - FOToatunE OUDDORP-W9Ststraal 35-TtMltxt (0187) 681612/Fax 683734 BENESSE-Print3hop-Hogemom17Z-Tah^}on ^111)462400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 1