Advertentie-acquisiteur V. d. Velden hmbrecht§e\ Kajuitboot in haven Battenoord uitgebrand Bommelse jeugd genoot van 3e straatspeeldag Speedboot op Haringvliet over de kop Nettowinst ENECO in 1996:170 miljoen kievit warmte 32b66 CASSETTEBANDJES Oranjeconcert Dirksland tlomeeiefiuiii Inbraakpreventie! Ophalen voor Jaarmarkt Middelhamis 'De Christenvrouw' Smakelijk..., van flakkeese bodem 14 juni kinderbraderie in Oude Tonge Opbrengst verkoping VAN DER VALK Knöps B.V. 69e Jaargang ^x^sr^stSiBüor/J^. VRUDAG 6 JUNI 1997 No. 6608 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 483392. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,75 JAARABONNEMENT 57,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt spéciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Dorpsbakker snelt te hulp Toen de Sommelsdijkse bakker Gerrit Koese dinsdagavond, bij de sluis op Middelhamis' Havenhoofd, de door hem uit het Haringvliet opgepikte ge wonden had afgezet, was hij nog lang niet van z'n verbijstering bekomen: „nooit heb ik iemand zó door de lucht zien vliegen", zo maakte hij de om standers deelgenoot van wat zich op het water voltrokken had. Hij was, ter hoogte van het Spui, met z'n kajuitbootje zo'n honderd meter verwij derd van een langsvarende speedboot waarvan de snelheid zo'n 80 km per uur moet zijn geweest. Die snelle boot, met 3 inzittenden, op weg naar het Spui om daar te gaan waterskieën, stak op een fataal moment de neus in een golf, ging over de kop en lanceerde z'n inzittenden van wie vooral de eigenaar/bestuurder Rob de Raade een enorme salto door de lucht maakte. Hij bleef overigens ongedeerd. Z'n pas sagiers, Jaap Bom (gewond boven een van de ogen) en Marleen Boogaard kwa men ook in het water terecht, Marleen met een verwonding aan een hand, pijn in de zij en nauwelijks bij bewustzijn, zij lag voorover in het water. Gerrit Koese die met z'n kinderen daar rond voer schoot direct te hulp. De twee mnl. inzittenden van de speedboot waren op de drenkelinge afgezwommen en ge lukkig was daar ook 'redder' Gerrit Koese met z'n boot. Hij hees het drietal aan boord en bracht de drenkelingen naar de wal om ze voor de sluiswachterswo- ning (waarin Marleen is opgegroeid) af te zetten om de komst van twee ambu lances af te wachten. De onfortuinlijke vaarders werden naar het ziekenhuis vervoerd. Dhr. Bom kon nog die avond naar huis, Marleen werd een nacht ter observatie gehouden. De boot is gezonken en de overige spul len zijn verloren gegaan. Het Zuid-Hollandse energie en telecomconcern ENECO heeft in het jaar 1996 een financieel resul taat geboekt van 170,2 miljoen gul den. Dit is bijna een verdubbeling ten opzichte van het jaar ervoor toen de winst 85,6 miljoen gulden bedroeg. De toename van de winst is onder andere het gevolg van verbeterde efficiency, extra verkoop van gas en warmte door de koude winter en door eenmalige buiten gewone baten ter grootte van 35 miljoen na vrijval van een aantal voorzieningen. ENECO verwacht over 1997 een resul taat te behalen uit gewone bedrijfsuitoe fening van circa 135 miljoen, wat gelijk is aan 1996. Aan de aandeelhoudende gemeenten wordt op de uitgegeven winstbewijzen over 1996 een uitkering gedaan van 9.4 miljoen. De rest van de winst over 1996 voegt ENECO toe aan het eigen vermogen. Daarmee neemt de solvabiliteit toe van 14 naar 18%. ENECO wil in 2003 een solvabiliteit hebben bereikt van 30% om voldoende in te kunnen spelen op de marktontwikkelingen. In 1996 is het resultaat uit gewone be drijfsvoering met 45 miljoen gestegen naar 135 miljoen. De verbetering is een gevolg van hogere bedrijfsresultaten en lagere financiële lasten. De resultaatver betering is mede te danken aan extra gas- en warmteverkopen door de koude win ter. De gasverkoop steeg van 2.5 naar 2.8 miljard kubieke meter terwijl de warmte- afzet met 20% steeg naar 4.7 miljoen GigaJoule. De afzet van elektriciteit ging licht omhoog van 10.410 naar 10.800 miljoen kiloWattuur. Vanaf vandaag zijn de cassettebandjes verkrijgbaar van het oranjeconcert dat 26 april jl. in de Ned. Herv. Kerk van Dirks land plaats heeft gevonden. Aan deze avond werkten mee: het Chr. Jongeren koor 'Con Amore' uit Dirksland o.l.v. Willem-Arie den Hertog, orgel: Ron van Ommen, vleugel: Gezinus Veldman. Op het cassettebandje zijn naast koor zang ook samenzang en instrumentale uitvoeringen te beluisteren van Psalmen, Geestelijke en vooral Vaderlandse liede ren. De frisse klank van het koor en de kundige begeleiding op orgel en vleugel zorgen voor een prachtig geheel. Het bandje is uitsluitend verkrijgbaar via het koor en kosi 17,50. U kunt bestel len via tel. nr. (0187) 603051 en u kunt het bandje ook afhalen op Wilhelmina laan 16 te Dirksland. U zult er geen spijt van krijgen! Wanneer zaterdag 14 juni in Oude Tonge de Oude Tongse Zomerfees ten zullen worden gehouden zal een deel van de braderie speciaal voor de kinderen worden ingericht. De ondernemersvereniging stelt de jeugd 20 kramen beschikbaar, ter compensatie van het feit dat dit jaar in Oude Tonge geen Koninginnedag is gevierd. De Ondernemersver. heeft dat erg jammer gevonden waarom de jeugd nu gelegen heid wordt geboden zich te vermaken met de verkoop van eigen spulletjes. Kinderen die deel willen nemen aan de kinderbraderie kunnen zich opgeven via tel.nr. 642090. Eilanden Nieuws heeft de in Ouddorp woonachtige Aart V. d. Velden (27) als advertentie-acquisiteur aangetrokken, hij is deze week in dienst getreden. Dhr. V. d. Velden is verko per van professie, in welke kwaliteit hij kennis maakte met een scala van bedrij ven, welke bekendheid hem te pas zal komen wanneer hij - voorname lijk op Goeree-Overflak- kee - namens onze krant bedrijven gaat bezoeken teneinde hen te overtuigen van het nut zich in het veel gelezen nieuwsblad te pro fileren. Dhr. V. d. Velden neemt zich dan ook voor nieuwe contacten te leggen en de reeds bestaande te verste vigen teneinde de positie van Eilanden Nieuws op de advertentiemarkt te ver beteren Ondernemers kunnen zijn komst tegemoet zien, dhr. v. d. Velden is via ons kantoor te bereiken. Als u meer wilt dan de laagste prijs voor tMe zekerheid! msMmsmmmmMmmmmmmÊmm NIEUWE TONGE De woensdag jl. gehouden verkoping van de Vrouwenvereniging 'Kleine kracht' der Gereformeerde Gemeente heeft opgebracht 4.802,75. Allen, die op welke wijze dan ook, hieraan hebben meegewerkt, hartelijk dank. Slotenspecialist Schoolstraat 32 3241 CT Middeiharnis Tel. (0187)4822 94 AKTIEÏÜ Vernieuwing en reparatie van vcx>nruiten zonder eigen risico. Middelhamis Telefoon (0187) 482222 Zaterdag 7 juni organiseert de restaura tiecommissie van de Ned. Herv. kerk te Middelhamis weer een 'ophaalmorgen' voor de rommelmarkt. U kunt daarvoor de volgende nummers bellen: 486479, 482858. U kunt uw spul len ook zelf brengen in de schuur van de heer Bom, hoek Dorpsweg/Molenweg te Sommelsdijk, tussen 9.00 en 11.30 uur (a.u.b. geen bedden, grote wandmeubels of bankstellen). Tussen 11.00 en 12.30 uur kunt u de spullen eventueel ook zelf komen bren gen. Er zijn nog niet zoveel spullen voor de boedelveiling, die als onderdeel van de jaarmarkt gehouden wordt. Als u iets hebt dat daarvoor geschikt is, dan is het van harte welkom. Onder de deskundige leiding worden de spullen zeker niet onder de waarde verkocht. De eigenaar van een in het (jacht) haventje van Batte noord gelegen stalen kajuitboot heeft dinsdagmiddag z'n bezit in vlammen op zien gaan. De man, Rotterdam mer van origine, gepensioneerd van de binnenvaart, zag daarmee de inspanning van 'tien jaar van z'n leven' teniet gedaan. Het casco van z'n plezierboot was zo'n zeventig jaar oud, ooit is het een vrachtschuitje geweest, maar later is er acco- modatie op gemaakt; de eigenaar gebmikte het als plezier boot op de Grevelingen. Toen hij dinsdag in het interieur wat soldeerwerk deed heeft dat een brand veroorzaakt die razendsnel om zich heen greep. Hij wist zichzelf en een gasfles in veiligheid te brengen maar voor de rest brandde de boot totaal uit. Toen de nylontouwen waarmee was afgemeerd verbrandden raakte de boot op drift waardoor twee naastgelegen polyesther-jachten schade oplie pen. Ook de steiger werd door het vuur aangetast. De brandweer van Middelhamis heeft de hardnekkige brand met veel water moeten smoren; van de boot rest slechts een totaal uitgebrand wrak. afd. Dirksland Hier volgen de vertrektijden voor het reisje van 10 juni. Er zijn nog plaatsen vrij. U kunt zich nog opgeven. Vertrektijden: Mehssant: Rabobank8.00 uur Dirksland: Vroonlande8.05 uur De Schakel8.10 uur Geldershof8.15 uur Middelhamis: Knops8.25 uur Het bestuur Restaurant 'Havenzicht', fraai gelegen aan de Ouddoipse haven, wordt vrijdag 13 juni een diner met ingrediënten van louter Goeree-Overflakkeese bodem en omringende wateren geserveerd. Wie wil aanzitten, a 52,50 per couvert, gelieve telefonisch te reserveren (tel. De uitbaters van restaurant 'Havenzicht', Robert en Yvonne Monden en hun team hebben plezier in het beleggen van een thema-avond zoals die voor a.s. vrijdag op het programma staat: „proeven, smul len en leren van al het goede dat Goeree- Overflakkee te bieden heeft", zo wordt over het diner gezegd. Lenie en Jan van Kempen presenteren er natuurlijke vruchtensappen, E. v. d. Velde, groene asperges; J. van Schalk, boerenkaas en boter; L. Stmyk, Zeevis- producten en Pluimveehouderij v. d. Baan z'n pluimveeproducten. De Bommelse jeugd - én de bewo ners van de Voorstraat - hebben woensdag genoten van de gehou den 3e straatspeeldag. De Voor straat Is daarom woensdagmiddag voor alle verkeer afgesloten ge weest; het waren toen alleen wat zeepkisten die aan de woningen voorbij zoefden... De twee voorgaande keren werden de straatspeeldagen nog met de beide scholen georganiseerd; dit keer had zich een 6 dames tellend 'straatspeeldagcomité' met de organisatie belast en vond de speeldag op de vrije schoolmiddag plaats. Over belangstelling van de jeugd heeft het comité zéker niet te klagen gehad. Ze had den de hele Voorstraat tot hun beschikking gekregen. Een grote vrachtwagen aan de éne-, en hekken aan de andere kant verhin derden elke passage. De vrachtwagen had trouwens een dubbel functie: „Een vrachtwagen is dikwijls een heer in 't verkeer" en „meer dan je denkt heeft een vrachtwagen voor je geremd", maakten posters de jeugd bekend. Met strobalen van landbouwer Leen Ras was een circuit afgezet waarin een zeep kistenrace werd gehouden waaraan de jeugd zich van harte heeft overgegeven, óók de burgemeester... Die wilde op zo'n feestelijke middag best ook weer wel even kind zijn waarom hij best bereid was op een skelter het parcours te verkennen, onderweg handjes gevend aan z'n jeugdige dorpelingen die zo'n volwassen snuiter op een skelter toch maar wat vreemd vonden... Winnaar bij de zeepkistenrace werd Ruud Malie- paard, de originaliteitsprijs was voor Jaap Jan Ras en Peter Berkenbosch en de pechprijs was voor Annemieke Ras die met het hele spul ondersteboven ging. De jeugdige toeschouwertjes waren er getuige van dat dorpsheid Ollie B. Bom mel aan de burgemeester een 'Verkeers plan' heeft aangeboden waarop dhr. Van Pelt had verzekerd dat het gemeentebe stuur van de inhoud goed kennis zal nemen want de straten van Den Bommel moeten steeds veiliger worden, vindt ook de burgemeester. In het verkeersplan wordt (weer) gevraagd waar toch het fietspad langs de Schaapsweg blijft, terwijl dat al zolang geleden is beloofd. Het plan staat op die weg ook een maximum snelheid van 30 km per uur voor. Op de speelveldjes ligt teveel hondepoep en de Emmastraat moet nog teveel vrachtverkeer verwer ken waardoor het plaveisel erg bescha digd wordt. De kinderen hadden zelf verkeersbordjes getekend waarop al die klachten in beeld werden gebracht. De burgemeester heeft die tijdens een fietstochtje allemaal te zien gekregen. Daarin fietste ook Jan v. d. Mast (Reg. Stuurgroep Verkeersvei ligheid), Ria Bakker (ISGO) en heem- raad Jacobs (Waterschap) mee. De middag heeft een plezierig verloop gehad. Zelfs het opmimen van de stroba len is prima verlopen, want de jeugd van Den Bommel heeft zich ook daarin niet onbetuigd gelaten. Vinget1ing3 - 3241 EB Middelhamis-Tel.(0187)482618 Audio - video apparatuur - Elelctrische liulshoudeliil<e app. College Sfyle gee|+ alleen n-\oi-cje nocj 25% i<orfing op alle ti'uien/ pullovers/ vesten en swea+e>'s van ae bekenae mef'I<en, zoals; TKe Barn/ PAane-Xlxème, Claire^ Tendei-gt'ass; Lindon en''^^|% yMys+ique en vele andet-e mei'kenJüpl VOOR BEELD EN GELUID T=OTO - VIDEO STUDIO - REPORTAOE - FOTOQRAFIE ^^3 0^9 QQ^ C=] C=3 CD C=3 ca ^^7 OUDDORP - Waststraat 35 - Teto/bon (0187) 681612 fax 6S3734 - Prinfshop - Hbjezoom 72 - Teteftwn (D11 r; 462400 centrale verwarming - sanitair OOSTDIJK 49 - SOMMELSDIJK Het bootje brandde geheel uit 681767). Burg. Van Pelt op k op de skelter

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 1