automaterialen Wisselend succes voor Flakkeese brandweerploegen Duizenden maakten kennis met de nieuwe 'lieer van stand' in Den Bommel 3lGC Ai In verband met onze verhuizing Een avond genieten van de natuur op Goeree ZWN-mannenkoor en Ruyterstadsingers samen in Dreischor Kerkdiensten Ger. Gemeenten In Ouddorp verkoping stichting AduUam OPHALEN OUD PAPIER Jaarlijkse Havendag in Goedereede Voorspeelavond Stichting Muziekonderwijs Oostfiakkee Huurdersver. Middelhamis vraagt uitslag OZB-tarief 69e Jaargang DINSDAG 27 MEI 1997 No. 6605 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 48 33 92. FAX (Ó187) 4857 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,75 JAARABONNEMENT 57,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 zijn wij van donderdag 29 t/m zaterdag 31 mei Vanaf maandag 2 juni hopen wij operationeel te zijn op ons nieuwe adres, de voormalige banketfabriek <Nipius', c.q. het voormalige Binnenhof Tel. (0187)484000 Fax (0187) 485833 Route: langs oude pand, eerste weg links Water-, zang- en weidevogels bij 't Kiekgat en Scheelhoek Woensdagavond 4 juni om 19.00 uur organiseert Vereniging Natuurmonumen ten een excursie naar vogelkijkhut 't Kiekgat en naar het uitkijkpunt over Scheelhoek. De start is bij de werk- schuur van de vereniging aan de Meester Snijderweg 44, bij de binnenhaven van Stellendam. Wie mee wil, kan van tevo ren een kaartje kopen bij de VVV in Ouddorp; leden betalen 3,-, niet-leden 5,- en kinderen t/m 12 jaar 1,-. Uitkijkpunt Scheelhoek Vanaf het uitkijkpunt is dit natuurgebied tussen Haringvliet en Zuiderdiep goed te overzien. Op het moment broeden er tal van weidevogels, wat vooral goed te zien is als er een roofvogel overvliegt. Ver ontruste ouders vliegen dan op om deze vijand te verjagen. In het gebied leeft ook een aantal reeën. Mogelijk laten ze zich de avond van de excursie bekijken. Vogelkijkhut 't Kiekgat Langs het pad naar kijkhut 't Kiekgat zijn zeker veel zangvogels te horen. Luid zingend geven ze hun territorium aan. Eenmaal in de kijkhut kunle op je gemak meerdere soorten eenden bekijken, zoals wintertaling, slob- en bergeenden en met een beetje geluk ook al een ouderpaar grauwe ganzen met jongen. Met een ver rekijker en de hulp van de excursieleider is er een heleboel te ontdekken. Op zaterdag 31 mei hopen wij weer een verkoping te houden voor onze gehandi capten van de Stichting Adullam. U bent van harte welkom van 10.00 tot 16.00 uur in 'Eben-Haëzer' aan de Preekhillaan 3 te Ouddorp. We hopen op deze dag weer allerlei arti kelen te verkopen, zoals: kaas, stoffen, bloemen, advocaat en brokken, houten artikelen, artikelen van de pottenbakker; en allerhande andere dingen zijn er voor u te koop. Ook kunt u natuurlijk weer iets bij ons drinken en eten. Wat denkt u van een gebakken visje? Een ritje mei een boemeltreintje door Ouddorp is voor een ieder leuk. Voor de kinderen zijn er kinderspelen en ballon oplaten. We hopen u op D.V. 31 mei te ontmoe ten! Werkgroep van Stichting Adullam Ouddorp MELISSANT Morgen (woensdag)avond wordt weer oud papier opgehaald. Graag tijdig en goed gebundeld gereed zetten s.v.p. Vijf Flakkeese brandweerploegen hebben afgelopen zaterdag deel genomen aan de provinciale brandweerwedstrijden resp. in de klasse TAS en THV te Sliedrecht. De ploeg van Ouddorp behaalde in de klasse TAS de derde prijs en is daarmede gerechtigd deel te nemen aan de gewestelijke TAS wedstrijden op 14 juni a.s. te Goe- dereede. De ploeg van Middelhar- nis eindigde in de klasse THV (Technische Hulpverlening) op de tweede plaats. Dit korps mag der halve ook deel nemen aan de gewestelijke THV wedstrijden, welke (ook in juni) in het Gelderse Barneveld worden gehouden. In de klasse THV speelden acht brand weerploegen. Zij moesten uitrukken voor een, op het terrein van IHC Sliedrecht geënsceneerd, ongeval op de Al5. Bij het ongeval waren een vrachtwagen met stalen buizen, een tankwagen en twee personenauto's betrokken, met enkele (zwaar) gewonde slachtoffers. Eén van de stalen buizen was op een personen auto terecht gekomen. De ter plaatse komende brandweerploeg moest in de chaos prioriteiten zien te stellen en zo snel mogelijk de situatie onder controle trachten te krijgen. De slachtoffers moes ten met behulp van ambulance personeel gestabiliseerd worden en vervolgens door de brandweer uit hun benarde posi tie worden bevrijd. Op 'steenworp' afstand van deze baan speelden dertien ploegen in de klasse TAS. In deze klasse wordt gebruik gemaakt van de watertank en de hoge- druk die een Tank Auto Spuit ter beschikking heeft. Er was brand uitge broken bij schilderswerkzaamheden in het kantoor van Deba. Deba is een bedrijf wat aangrenzend gelegen is aan het terrein van IHC. Buiten stond aan de zijgevel een stelling met een schilder erop die zijn armen verbrand had en niet meer van de stelling af durfde te komen. Hij kon middels een ladder in veiligheid worden gebracht. Op de etage was een hevige brand ontstaan, waarbij de colle ga van de schilder was ingesloten. De brand was doorgeslagen naar de begane grond. Nadat de brand beneden en boven werd bestreden met hogedruk, kon het slachtoffer op de verdieping worden bevrijd. De uitslagen waren als volgt: Klasse THV 1. Nieuw-Lekkerland1276 pnt. 2. Middelhamis1234 pnt. 8. Groot Ammers1008 pnt. De ploegen van Nieuw-Lekkerland en Middelhamis gaan in juni naar de gewes telijke westrijden te Barneveld. Klasse TAS 1. Meerkerk1310 pnt. 2. Noordwijkerhout1260 pnt. 3. Ouddorp1258 pnt. 5. Stad a/h Haringvliet1242 pnt. 7. Sommelsdijk1234 pnt. 9. Dirksland1146 pnt. 13. Sassenheim1048 pnt. Op deze baan gaan de eerste drie ploegen naar de gewestelijke wedstrijden welke in juni te Goedereede worden gehouden. Aan de Delta-binnenhaven wordt zater dag 21 juni de Ie Goereese Havendag gehouden. Die zal 's morgens om 10.00 uur door burg. Sinke geopend worden, waarna zich de hele dag allerlei activiteiten ont wikkelen, o.a. om 12.00 uur een red dingsdemonstratie en, van 14,00 tot 17.30 uur een touwtrektoemooi waaruit Nederlands kampioen Touwtrekken voor Visserijteams tevoorschijn zal komen. De jeugd zal de hele dag bezig gehouden worden en 's avond zal er een feestavond worden gehouden in een tent die op de binnenhaven zal worden opgebouwd. GEMEENTE MIDDELHARNIS TE HARD Zaterdagmorgen reed een 27-jarige inwoner uit Ooltgensplaat met zijn motorfiets met hoge snelheid over de Oudelandsedijk in de richting van Mid delhamis. Na staandehouding kreeg betrokkene een proces-verbaal voor het rijden van 140 km per uur i.p.v. 80 km per uur. Op zaterdagmiddag hield men zich bij een controle op dezelfde plaats keurig aan de snelheid. Op donderdag 29 mei oragniseert de Stichting Muziekonderwijs Oostfiakkee een voorspeelavond voor haar leerlingen. De docenten Elza Polak en Jantina Maliepaard hebben met hun leerlingen op blokfluit allerlei stukjes ingestudeerd die ze u laten horen. Als lokatie is nu gekozen voor de Chr. basisschool 'De Bron' (voorheen mavo 'De Komeet') aan de Melkweg te Oude- Tonge, aanvang 19.30 uur. Medewerking wordt verleend door het leerlingenorkest van Fanfare-orkest 'Vooruit' uit Oude- Tonge o.l.v. André Leer. De docenten verbonden aan de Stichting Muziekonderwijs Oostfiakkee staan borg voor kwaliteit en goede begeleiding. Heeft u interesse om uw kind (nu al) aan te melden, bel met Anja v.d. Vegt 642271, of Marjan van Nieuwenhuijzen 641361, of met het secretariaat 642840. Het eerste concert van de stichting 'Musi Voca' vindt plaats op zater dag 31 mei 1997 in de Hervormde kerk te Dreischor. Op dit eerste concert van het seizoen 1997 ko men twee koren die, wat repertoire betreft, heel verschillend zijn, op treden onder leiding van één en dezelfde dirigente, nl. Riet Wester- weele. Het concert begint om 20.00 uur en de entree is 7,50 of voor donateurs 5,00. Het ZWN-mannenkoor (opgericht op 15 december 1989) is een uniek koor in Ne derland, d.w.z. er is in Nederland slechts één koor dat bestaat uit lijndienstbus chauffeurs, allen werkend bij de ZWN- Groep Openbaar Vervoer. Voor het momenteel 26 mannen tellend koor staat één vrouw, de dirigente Riet Westerweele. Onder haar deskundige leiding worden wekelijks de stemmen gepoetst en op de juiste toon gebracht, in de vergaderzaal van de stalling Middelburg. Het koor zingt vierstemmig en heeft onder de zangers twee solisten, tenor Edo Zijl en bariton Piet Tramper. Het repertoire van het ZWN-mannen koor biedt voor elk wat wils en varieert o.a. van populaire volksmuziek tot licht- klassieke werken en negro spirituals. Het gemengd koor de 'Ruyterstadsin gers' uit Vlissingen werd opgericht op 15 oktober 1966 onder de naam 'Tiener koor Jong Leven' en telde toen vijf en dertig leden. In 1979 is de naam veran derd in gemengd koor 'De Ruyterstad singers'. Tegenwoordig zijn er bijna zestig leden. Het koor repeteert wekelijks en geeft Alsof ie met de muziek, de Folkstone De factoren die in de voorbije 33 jaar de op 't Emma- plein In Den Bommel staande gestalte van heer Ollie B. lijfelijke schade hebben berokkend, gure weersom standigheden en sommigen van de Bommelse jeugd, hebben - gelukkig - zaterdagmorgen verstek laten gaan. Toen was er zonneschijn en het prille deel van de jeugd zong in schoolverband het speciaal geschreven Bommellied wat doet hopen dat aan deze generatie vernielzucht vreemd zal zijn. De kloeke nieuwe gestalte van de heer van stand is trou wens in brons gegoten, duurzamer dan 't vorig exemplaar dat van chamotteklei gebakken was. Het beeldje was, in 1964 betaald uit de krappe beurs van de studentenvereni ging 'Ollie B.' uit Leiden, door Den Bommel toen graag aanvaard zelfs in de wetenschap dat het tegen de tand des tijds nauwelijks bestand zou zijn. Echte Ollie B. liefhebbers hadden de aftakeling waargeno men om vervolgens te besluiten dat een heer beter, c.q. brons verdient, onder welk motto in 1994 vanuit Schie dam een actie werd gestart. Een genootschap Heren van Stand zette zich voor het welslagen in en zaterdagmorgen werd de bronzen Ollie B., nog verscholen door een grote lap Bommelstof (geel met rode mit), door Eiso Toonder, zoon van tekenaar Marten Toonder, onthuld; bravo, bravo heeft het toen geklonken, een jongeren versie dan die van '64 van studentenver. Ollie B. was aanwezig, zomede enkelen van de club van toen, en 't volk van Den Bommel heeft geapplaudiseerd, de muziek gespeeld, de ballonnen werden opgelaten. De ondememersver. van Den Bommel had een grote braderie georganiseerd zodanig dat zich de kramen als een lang lint vanaf de Kaai naar 'Bommelstee' aaneenrijgden, straten derhalve vól negotie en vol vertier. 't Heeft er de hele dag te hoop gelopen, auto's werden tenslotte tot ver buiten het dorp geparkeerd, maar wie de Bommelse veste eenmaal binnen was had geen spijt van de inspanning die dat gekost had. Op het Emmaplein, we zeiden 't al, had 's morgens de onthulling plaats. Eiso Toonder deed dat gaarne, namens zijn bejaarde vader Marten Toonder, die niet aanwezig kon zijn. De plaatsing van het beeld en de uitvoering ervan heeft overigens zijn volle instemming. De nieuwe Ollie B. staat er ook heel mooi te wezen, „het enige echte STANDbeeld in Nederland", waardeerde zoon Eiso. Het beeldje, ontworpen door de Schiedamse striptekenaar en vormgever Harr Wiegman, staat én.het loopt!" „Op weg naar het avontuur", stelde dhr. Toonder vast, misschien naar het donkere bomenbos of naar de zwarte bergen, altijd gereed om onrecht te weerstaan en kommer Pipes Drums' uit Vlissingen, meeliep en kwel uit de wereld te bannen. Altijd op zoek naar de schat, Ollie B. heeft daartoe alle vrijheid die hij wenst en dhr. Toonder noodde ieder die daar niet over beschikt uit wat in zichzelf af te dalen en aldus de avonturen mee te beleven, er zelfs misschien een klein rolletje in mee te spelen... Die fantasie zal een van de studenten van toen, de voorz. zelfs, dhr. Verwayen best op kunnen brengen. Over de feestelijke onthulling van toen ging die fantasie zelfs zover dat hij en z'n mede-studenten eenmaal in Den Bom mel aangekomen 'op een soort mestkarren' achter de muziek aan waren getrokken. Overigens toonde dhr. Ver wayen zich bijzonder ingenomen met het feest dat ande ren op het door hem en z'n mede-studenten gelegde fun dament hebben voortgebouwd, waardoor nu weer een pracht Ollie B. is ontstaan bij 't lezen van wiens avontu ren ieder weer temg keren kan tot de fase van de kinderja ren, ontvankelijk en ootmoedig, 't Was zeker niet profaan bedoeld toen dhr. Verwayen dat 'worden als een kind' aanbeval, „zonder dat zullen we het Koninkrijk der heme len niet beërven", was z'n boodschap, hoe merkwaardig maar tevens waardevol dat op die plek te worden aange zegd! De burgemeester Natuurlijk was daar ook de burgemeester, de heer Van Pelt die de nieuwe heer van stand in Den Bommel verwel komde. Precies 3 jaar, 2 maanden en 20 dagen heeft het eerste beeldje er gestaan en jammer vond ook de burge meester het dat de tijd, de weersomstandigheden en de jeugd niet altijd het respect hebben betoond dat het zou hebben verdiend. Nu hem het nieuwe werd aangeboden nam burg. Van Pelt dat heel graag in ontvangst met de toezegging dat er goed voor gezorgd zal worden; inmid dels is duidelijk geworden dat de heer van Stand en Den Bommel onlosmakelijk bij elkaar behoren. „Hij is onze eigen held, onze Ollie B. geworden", zo zette dhr. Van Pelt de toon. Z'n dank was dan ook groot jegens allen die Den Bommel z'n heer van stand in brons hebben be zorgd. De nieuwe bronzen Ollie B. heeft zaterdag heel wat came ra's op zich gericht gezien en hij werd beklopt en gestreeld, want mooi is'ie zeker. Achterop de sokkel een bronzen plaat met de namen van hen die z'n komst finan cieel mogelijk hebben gemaakt en het paadje naar hem toe, in Bommelmotief heeft zelfs de contouren van z'n schaduw. Voortaan is'ie jarig op of omstreeks de 24e mei, deze bronzen heer van Stand, de Ondernemersver. zal die datum best goed onthouden. regelmatig uitvoeringen of neemt deel aan concoursen of radio-uitzendingen. Aanvankelijk bestond het repertoire uit negro-spirituals en musical-liedjes, meestal driestemmig. In de loop der jaren veranderde en verdiepte het reper toire zich. Er wordt nu zelfs achtstemmig gezongen en het repertoire loopt uiteen van pop tot klassiek en van a capella tot symfonisch. De huidige dirigente Riet Westerweele is inmiddels ruim twintig jaar verbonden aan het koor. Op zaterdag 31 mei zullen er liederen te horen zijn van o.a. Brahms, Sullivan, A. L. Webber en andere componisten. De huurdersvereniging 'Middelhamis' heeft het College van B W van Middel hamis gevraagd haar de geconstateerde afwijkingen in de nieuwe OZB-tarieven uit te leggen; ze zijn voor 1997 tussen de 11 en 75% hoger dan vorig jaar. De huur dersvereniging zegt door vragen over de verrichte taxaties overstelpt te zijn gewor den en vraagt het College derhalve ophel dering, temeer omdat de tariefsverhoging niet meer dan 3% zou bedragen. De huurdersvereniging vraag het College MELISSANT - woensdagavond 7.30 uur ds. H. Paul van Oostkapelle. NIEUWE TONGE - woensdagavond 7.30 uur ds. W. Harinck van Kapelle- Biezelinge (bed. H.D.). STAD aan 't HARINGVLIET - don derdagavond 7.30 uur ds. C. A. van Dieren van Stolwijk. om, gezien de steeds stijgende woonlas ten, de verhoging tot een acceptabel per centage te beperken. AGO VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - SnJDtO - RBKHTTAOE - FOTOQFUFIE UZ3 c^ cn E^^ inttj cjczitrjirjcnitzzitzzicn OUDDORP' Waatsb:aat35~ Tolefoon(0187)681612/FaxS83734 RENESSE-Printshop-HogKOom 172-Telefoon (0111) 462400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 1