EIIAI1DEI1-I!IEUW5 ITI E Vogelbeurs Ds. Voets verbindt zich aan de Herv. Gemeente van Middelharnis Sponsor-bingoavond Drukwerk nodig? One man show Collecte Astma-fonds Machteld Kieviet, Lieke Loosjes, Annette Kik, Joost Bosland en Wanda van Wijgerden werken mee aan TRIPLUM CONCERT (010) 2741135 'De Christenvrouw' P.V. De Reisduif Viswedstrijd 'de Viscromte' Politie 24-uurs telefoon: VERVOLGVERHAAL 2e Blad DINSDAG 13 MEI 1997 No. 6602 Er was vreugde binnen de gemeente, omdat de vacature, die was ontstaan door het vertrek van Ds. Westland zo snel kon worden vervuld. Zondag deed Ds. A.P. Voets intree, na in de mor- gendienst door zijn neef Ds. J.P.J. Voets van Arnemuiden te zijn beves tigd met de woorden uit Lukas 24:47. Als thema van de prediking koos hij: De discipelen door Christus hoopvol uitgezonden tot de prediking, en stond achtereenvolgens stil bij de volmacht, de inhoud en het adres van die predi king. De intreetekst was uit Openba ring 7:17: "Want het Lam dat in het midden van de troon is, zal hen wei den, en zal hun een Leidsman zijn tot levende fonteinen der wateren; en God zal alle tranen van hun ogen afwis sen." Waar eindigt het met Gods werk, zo begon Ds. Voets zijn preek. Het boek Openbaring laat er geen twijfel over bestaan dat de oordelen zwaarder worden naarmate de dag van Christus nadert. We lezen van een grote verdruk king. Maar daar tegenover staat een enorme troost voor Gods strijdende Kerk. Ze mag weten dat ze door oordeel en gericht heen verenigd zal worden met de triumferende Kerk. Wat een troost ook voor Johannes, die daar, verbanden door de Romeinen ver toeft op dat eenzame eiland Patmos. Hem is alle arbeid in Gods Koninkrijk onmogelijk gemaakt. Nu deze oude apostel buiten werking gesteld is gaat de Heere het zelf doen. En dan gaat het, zoals het nog nooit in de Kerk gegaan is. De Heere wil mensen in Zijn dienst gebruiken, maar Hij is echt niet van hen afhankelijk. Allereerst krijgt Johannes te zien hoe de Heere de Zijnen verzegelt tegen de gerichten. Wie Zijn zegel draagt is Zijn eigendom. Ze zijn gekocht met Zijn bloed. Daarom spreekt dit zegel ook van veilig heid. Christus spreekt ze moed in, ook al lijden ze in deze wereld verdrukking. Het is een ontelbare schare die de grote verdrukking zal doorstaan, ondanks veel stttjd en tranen en het woeden van de hel. Johannes ziet die schare bij het Lam. Christus is hun voorgegaan. Zij mogen zijn waar Hij is. En dat kon, omdat Hij naar Zijn genade en Geest nimmer van de Zijnen is geweken. Hoe ze in de eeuwige heerlijkheid geko men zijn? Het antwoord vinden we in het zevenvoudig "zal" en "zullen", in vers 16 en 17 van dit hoofdstuk: Ze zullen niet meer hongeren, enz. Het klinkt als een eed. Die rijke beloften voor de toekomst van de Kerk zijn een geschenk van de Heilige Geest. Op aarde weidt Christus Zijn volk als de goede Herder, straks zal Hij de Zijnen weiden als het Lam. Dat brengt Zijn diepe vernedering en tegelijk Zijn onpeilbare liefde voor Zijn Bruidskerk in herinnering. Wat is het nodig dat Lam te leren ken nen. Zie het Lam Gods, dat de zonde der wereld wegneemt. Hij is het enige mid del tot behoud. Gods kinderen weten dat. Daar zorgde de Heilige Geest voor. Die het geloof werkt, en Die de verbinding geeft aan het Lam. Zij kunnen dat Lam niet meer missen en het Lam wil niet meer van hen af. Als Lam is Hij buitenmate vernederd. Maar dat Lam is met Zijn hemelvaart ook uitermate verhoogd. De plaats van Zijn troon bevindt zich temidden van de 4 dieren en 24 ouderlingen. Op de cen trale plaats in de hemel. Die plaats komt Hem toe, daar, maar ook hier. Hij zal in de prediking centraal heb ben te staan. In het Heilige der heiligen stond de ark, ook wel Gods troon genoemd. Daar woonde de Heere temidden van Zijn volk. Op de ark lag het verzoendek sel, waarop het bloed gesprengd was; erin lagen de beide wetstafelen. De wet, die geen mens onschuldig hield, en het bloed, dat sprak van verzoening, van genade. Is er een groter geluk? Het Lam in de troon zal hen weiden. Weiden is herderswerk. Dat werk heeft Hij voor een deel gelegd in handen van onderherders, ook al blijft het Zijn werk en Zijn kudde. Hij riep Petrus op: Weid Mijn lammeren, hoed Mijn schapen. En dat weiden van de Herder gaat door heel de geschiedenis heen. En niemand kan Zijn schapen uit Zijn hand rukken. Het Lam zal een Leidsman zijn. Zo voor het oog had de Romeinse Keizer het voor het zeggen, maar Johannes wordt op een veel hogere Leidsman gewezen. Laat Hém dan ook maar besturen, waken, het is wijsheid wat Hij doet. Hij opent wegen, waar wij geen weg meer zien. Wat een troost voor Johannes en voor Gods strijdende Kerk. Aan het eind van het Loofhuttenfeest vulde de priester een gouden kruik bij de Siloambron. Hij ging er mee naar de tempel en goot het uit voor Gods aange zicht en zei: "Gij zult water scheppen met vreugde uit de fonteinen des heils". Zo zal het Lam voor de Zijnen zijn tot levende fonteinen der wateren. Die fontein ontspringt in het hart van de Vader. Wij hebben de springader van het leven de water verlaten, maar Christus brengt de schapen naar die Bron terug. afd. Dirksland Namens het bestuur maken wij u bekend dat door omstandigheden Nel Benschop a.s. woensdagavond niet in ons midden kan zijn. Gelukkig hebben wij voor deze avond Evert Kuijt bereid gevonden om ons te vertellen over het schrijven van kinderbiibels. Hoe aangrijpend en waarschuwend daar tegenover is het beeld van de rijke man, die zijn deel in dit leven nam, maar later geen druppel had om zijn tong te verkoe len. En God zal alle tranen van hun ogen afwissen. Hoe begaan God is met de tra nen van Zijn volk blijkt uit het feit, dat we deze woorden vaker tegen komen. God bewaart hun tranen in Zijn fles, tra nen van droefheid naar God, tranen van berouw, tranen over het feit dat het Lam zo lijden moest. Straks zijn er geen tra nen meer. Straks zal de vreugde en de vrede volmaakt zijn. Laten we het niet van deze wereld ver wachten. Die gaat voorbij. Zie op het Lam in het midden van de troon. Alleen dan kan onze droefheid tot blijdschap worden, aldus Ds. Voets. Na zijn preek richtte hij zich tot diverse personen en intanties in en buiten de gemeente. Hij hoopte op een goede samenwerking en wenste eenieder op zijn terrein Gods zegen toe. Ds. Ruijgrok heette Ds Voets namens classis, ring, kerkeraad en gemeente har telijk welkom. Het was de Koning van de Kerk, dat uw weg omboog van Hoe velaken naar hier. Uw verwachting moge zijn van het Lam temidden van de troon, die ook uw Leidsman wil zijn, aldus Ds. Ruijgrok. Na afloop van de dienst drukten nog heel wat gasten uit de vorige gemeenten van Ds. Voets hem en zijn gezin de hand in "De Hoeksteen". Bovenstaande postduivenvereniging nam op 10 mei 1997 deel aan een wed- vlucht vanuit Peronne. Afstand 221 km. In concours waren 457 duiven die om 07.30 uur met Zuid-Westen wind gelost werden. De eerste duif arriveer de om 09.27.42 uur en haalde een snel heid van 1876.68 m.p.min. De gedetail leerde uitslag luidt: J. Groenendijk 1, 3, 20, 35, 36, 59, 70, 72, 79; L de Blok 2, 9, 16, 17, 42, 53, 55, 60, 68, 73, 83, 84, 89, 100; M. A. van Nimwegen 4, 24, 28, 51, 85, 88; Gebr. Kieviet 5, 7, 26, 27, 39, 66, 86, 98, 99; C. Kleijn 6, 8, 10, 13, 18, 21, 31, 37, 50, 62, 63, 64, 71, 77, 78, 80, 82, 87, 93, 95; A. Appel 11, 40, 56; Comb. Hameete- Hoekman 12, 14, 23, 41, 44, 47, 57, 58, 65, 75; Patrick van den Boogert 15, 45; P. van den Boogert 19, 22, 90; Comb, van der Sluijs 25, 49, 74, 96; P. van Moort 29, 48, 52, 69; W. Nieuwland 30, 32, 76; H. Rosmolen 33, 34, 67, 92, 97; J. Troost 38, 81; K. de Jong 43, 46, 94; J. van der Slik en Zn. 54; D. Maliepaard 61,91. Deze zal plaatsvinden in de Victoriahal aan de Philipshoofjesweg te Dirksland; aanvang 20.00 uur. Bij deze speciale bingoavond komt de opbrengst geheel ten geoede aan het Der de Wereld project Johan Wachters in Mali, West-Afrika. Veel ondernemers op Goeree-Overflakkee steunen ons en heb ben een fantastisch prijzenpakket be schikbaar gesteld. Kom daarom allemaal voor een gezellige avond en steun daarmee het fantastische werk van Johan Wachters. We draaien tien rondes en een geweldige Superron- de, dus u hebt een hele avond spanning en plezier; en kans op een of meer ge weldig mooie prijzen. Drukkerij Gebr. de Waal SOMMELSDIJK kan het U leveren! Dienstencentrum Middelharnis Lokaal ouderenwerk 'Sentimental Journey' Op woensdagmiddag 28 mei a.s. om 14.00 uur begint dit programma. Wim Hoffmann treedt op in een gezellige show die een romantische terugblik is op de 'jaren dertig'. Actualiteiten van toen, de wereldhits van toen, verzameld, gear rangeerd, in het Nederiands vertaald en live gezongen. Onverstervelijke melodiën zullen klin ken van o.a. Irving Berlin, George Gershwin, Harold Arien, Richard Rod- gers. Cole Porter, Benny Goodman, Duke Ellington en Glenn Miller. Deze one man show bestaat uit twee optredens van elk drie kwartier met daar tussenin een pauze. De toegangsprijs is ƒ3,50. Oud en jong zijn van harte welkom! Van 12 tot 17 mei organiseert het Astma Fonds zijn collecteweek met meer dan 55.000 collectanten. Dit jaar is gekozen voor het motto 'Sponsor de vechters, geef Cara-patiënten meer lucht'. Omdat mensen met astma, chronische bronchitis en longemfyseem als gevolg van hun aandoening meestal harder moe ten knokken dan vele anderen. Steunpunt Het Astma Fonds is in de 38 jaar van zijn bestaan uitgegroeid tot een heus steunpunt voor de 1,6 miljoen Nederlan ders met luchtwegproblemen. Dat doet het fonds door wetenschappelijk onder zoek, voorlichting, opleidingen en bij scholing van artsen en verpleegkundi gen, groepsvakanties voor carapatiënten en maatschappelijke hulp. Verder heeft het Astma Fonds 60 lokale en regionale steunpunten, die in het eigen verzor gingsgebied zelfstandig activiteiten orga niseren. Zoals sport onder deskundige begeleiding, gespreksgroepen, voorlich tingsavonden en rookvrije activiteiten. Om al deze activiteiten te kunnen blijven realiseren heeft het Astma Fonds voor 1997 circa 23 miljoen gulden nodig. Voor informatie over de aandoeningen kan dagelijks worden gebeld met de Caralijn 06-8991191. Uitslag van de Koppelwedstrijd zoetwa ter vissen 'de Viscromte', 32 koppels. 1. R. Ruivenkamp-Jansen....7180 gram 2. E. Visscher - A. Koole3000 gram 3. P. Schaaf-M.Aartsen820 gram 4. C. Maarlevend - de Vries260 gram 5. T. Pijl - C. Westdijk120 gram 6. F. V. d. Burgt - R. Rijke100 gram GOEDEREEDE Zaterdagmiddag 24 mei 1997 organiseert de Open Deur voor de tweede keer een zeskamp. Je kunt je hiervoor nu al opge ven bij Wim de Ronde (492275) of de fam. Moyses (493688). Dit kan individu eel of per team (6 tot 8 personen). De minimum leeftijd is 14 jaar. De kos ten voor deze middag bedragen 2,50 per persoon. Opgeven kan tot vrijdag 23 mei. De zes kamp wordt gehouden op een veldje aan het einde van de Jongkoenstraat. Melden vanaf 13.00 uur, aanvang zeskamp 13.30 uur. 's Avonds draaien we een film om het seizoen mee af te sluiten. Het Open Deur-team Opnieuw zal er een serie Triplum-con- certen plaatsvinden in de sfeervolle ruimte van de katholieke kerk. De ver trouwde omgeving voor de triplum- bezoeker. Zoals belooft worden alle orgelwerken van Cesar Franck inte graal uitgevoerd, echter vooraf eerst nog een heel ander concert: 'BAROK INTERNATIONAAL'. Dit concert wordt uitgevoerd op 17 mei, aanvang 20.15 uur. Een hoogtepunt op deze avond zal de uitvoering zijn van een orgelconcert van Handel. Hierbij zul len bovengenoemde personen, musici van Flakkee, hun medewerking verle nen. Het orgel wordt bespeeld door Sietse van Wijgerden. Het vaste Triplum-publiek weet zo lang zamerhand wat ze kunnen verwachten. Triplum staat altijd in voor een artistiek hoogstaand gebeuren maar ook voor enkele ludieke verrassingen. Concerten dus die afwijken van de overige concer ten op Flakkee door de presentatie, de sfeer van het gebouw en de programme ring. Uniek aan dit concert is de mede werking van de bovengenoemde jonge musici. Ze zijn al bekend door hun regel matige optredens en de prijzen die ze behaalden op het bekende Jeugd-Solis- tenconcours te Melissant. Hoewel ze niet allen muziek als hun vervolgopleiding hebben gekozen, hebben ze wel bewezen podiumtalenten te hebben. Het orgelcon cert van Handel is een werk dat hij zelf speelde tussen de verschillende bedrijven van een oratorium, het was dus eigenlijk muziek om de tijd wat op te vullen. Van Frescobaldi wordt een toccata uitge voerd; muziek met veel korte delen, vol affecten en tegenstellingen. Van J. Buil volgt 'Prelude and In Nomine', zijn mu ziek vormt een hoogtepunt van virtuoze klaviermuziek. Van Purcell volgt 'Vo luntary for double organ', hij heeft een eigen stijl met soms een liedachtige me- lodiek, smartelijke dissonanten en ge waagde harmoniek. Van de Franse Jul- lien staan de 5 korte delen op het pro gramma, ze geven in elk deel bepaalde mogelijkheden van het orgel weer. Ten slotte werk van J. S. Bach, twee koralen uit 'het Orgelbüchlein', en de grote mo- Organist Sietse van Wijgerden numentale 'Passacaglia', een werk waar in het basthema steeds maar herhaald wordt. De organist Sietse van Wijgerden, die u deze avond kunt beluisteren, is afgestu deerd voor docerend en uitvoerend musi cus aan het Rotterdams Conservatorium bij B. Winsemius. Hij heeft ook gestu deerd bij A. J. Keijzer. Daarna volgde de opleidingen kerkmu ziek, en muziekwetenschappen aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Hij volgde verschillende internationale cursussen, o.m. bij Ton Koopman, Klaas Bolt en Ewald Kooiman. En hij deed mee aan verschillende concoursen, eerste prijs winnaar werd hij op het Leidse orgelcon cours. Momenteel studeert hij improvisa tie bij Bert Matter. De volgende drie concerten met de uit voering van de orgelwerken van C. Franck zullen ook in de R.K. kerk te Middelharnis plaatsvinden. Hieraan zullen meewerken Cees Veer man, fluit, met werken van tijdgenoten; en Corine Molenaar, sopraan, met liede ren van C. Franck. Aanvang concert 20.15 uur in de R.K. kerk aan de Langeweg te Middelharnis. Toegang 6,-. Jongeren tot 18 jaar en 65+4,-. Kaartverkoop voorafgaande aan het con cert. Abonnement op meerdere concerten is mogelijk. Rotterdam-Rijnmond GEMEENTE OOSTFLAKKEE Verlaten plaats ongeval Op vrijdag 9 mei vond op de Melkweg een aanrijding plaats waarbij twee gepar keerd staande voertuigen werden aange reden door een personenauto. Deze per sonenauto ging er na de aanrijding van door en werd in de loop van de nacht el ders in Oude Tonge aangetroffen en vei liggesteld op het politiebureau. In de loop van de dag meldde de eigenaar zich en teijdens het verhoor bekende hij de aanrijdingen te hebben veroorzaakt. Te gen de man werd proces-verbaal opge maakt. Diefstal Op de Schaapsweg te Den Bommel werd op 10 mei een laser-landmeetapparaat ontvreemd. Op zaterdag 17 mei zal de Eerste Flak- keese Vogel Vereniging weer een vogel beurs in het Dienstencentrum aan de Doetinchemsestraat 27 te Middelharnis. Iedereen is welkom van 13.30 tot 16.30 uur. Er is een handelaar aanwezig. Toegang gratis! Tevens is er deze middag de mogelijk heid voor de vroege kwekers onder de le den tot het inleveren van het ringenbe- stelformulier (uiterlijk 24 mei). GEMEENTE GOEDEREEDE Diefstal Op de Brouwersdam werd vanuit het zwembad een halsketting gestolen. OPENING WIJKBUREAUS Middelharnis Tel. (010)2741135. Alle dagen 7.00 tot 23.00 uur. Dirksland Tel. (010)2741135. Ouddorp Tel. (010) 2742700. Vrijdag 23 mei 13.00 tot 16.00 uur. Oude Tonge Tel. (010) 2741135. Op afspraak. Het werd alle bezoekers aangeboden door de Maatschappij. „Dank je, Martha", zei Jelle, toen hij het kopje van het blad nam. Hij had het een en ander over Smalbils humeur gehoord, en het stille, bescheiden meisje was hem veel sympathieker dan haar vader. Haar ernstige, trieste ogen, waarvan de blik veel te ouwelijk was voor haar leeftijd, wekten zijn deernis op. „Je zorgt maar goed voor ons", zei hij. Hij vond zelf, dat het erg onnozel klonk, maar het ontviel hem door de drang iets vriendelijks te zeggen. Karin knikte haar dankbaar toe. „Oh fijn!" zei zij. „U kunt ook wel melk krijgen, mevrouw", zei Martha verlegen. „Als u dat misschien nog liever hebt, dan haal ik het wel even voor u". „Nee hoor!" zei Karin. ,,Dank je!" Zij zette het kopje voorzichtig op de brede leuning van haar stoel. Haar blik ging langs de kleren van het meisje. „Wat een leuk truitje draag je!" zei zij. „Heb je dat zelf gebreid?" Zij vond het truitje inderdaad niet onaardig, maar de opmerking kwam toch groten deels voort uit de drang, die ook Jelle voelde. Zij wilde vriendelijk zijn en haar op haar gemak stellen. Zij las de eenzaamheid en het verlangen naar warm te in de lijnen van Martha's gezicht. Het meisje bloosde licht. „Ja, mevrouw", antwoord de zij zacht. „Martha!" Het klonk scherp achter hen. Jelle hief met een ruk het hoofd en ook Karin draaide zich onwillekeurig om. Smalbil staarde zijn dochter gebiedend aan. Het meisje werd bleek. „Ja, vader", hoorde Karin haar flusiteren. Toen haastte zij zichverder de rij langs. Karin keek Jelle geschrokken aan. „Wat was dat nu?" vroeg zij overrompeld. „Wie is die man?" Dokter Hogeboom mompelde iets. „Wat zegt u?" vroeg zij. „Hij is haar vader", zei Jelle strak. „De psychopaat van het dorp", gromde de dokter. Ook Toon en Zwaantje waren druk in de weer. In de keuken was de vrouw van Piet Zorgdrager bezig rijen kopjes te vullen. De rijwielhersteller assisteer de haar. Toontje haastte zich heen en weer tussen de keuken en het zaaltje. Hij haalde de volle bladen voor Zwaantje en Martha op en bracht de lege terug. Aan de zijkant, nogal achteraan, zat Hendrik Mants scheef op zijn stoel. Hij had geen oog van Zwaantje af en wachtte kennelijk met ongeduld, tot zij aan hem toe zou zijn. Toontje verscheen juist weer met een vol blad, toen zij nog één kopje had. Zij was Hendrik bijna gena derd, maar zij deed alsof zij hem niet zag. Enige keren reeds had zij zijn blikken opgemerkt, en die hadden haar met onbehagen vervuld. Zij wendde zich juist tot Bijvoet, die vlak bij haar zat, toen een hand over haar schouder reikte en het kopje van het blad werd genomen. Zij draaide zich geërgerd om. Zij keek recht in het gezicht van Hendrik. „De bedien mezelf wel", zei hij met een onaangename lach. „Dat is anders niet nodig!" antwoordde Zwaantje boos. „Kun je niet wachten tot ik aan je toe ben?" Hij bekeek haar snel van top tot teen. De begeerte blonk fel in zijn ogen. „Waarom zou ik?" vroeg hij zacht. „Je hebt me al eens eerder overgeslagen". Het klonk geniepig en een beetje dreigend. Zwaantje werd vuurrood. Haar ogen zochten Toon tje, die eensklaps naast haar stond. „Wat is er?" vroeg hij. Zwaantje nam het volle blad van hem aan. „Oh... eh... niets, Toon", mompelde zij, terwijl zij zich verder haastte. „Nee, niets", zei Hendrik, met een blik op de ander. Hij herinnerde zich ineens een zondagmorgen, bijna twee jaar geleden, toen hij met een vreselijke kater was ontwaakt. Hij had toen wat kroos op zijn kus sen ontdekt en een sliert van een waterplant op de vloer. „O juist!" zei Toontje. Zijn ogen waren donker. Hij merkte niet, dat Bijvoet Hendrik strak aankeek. Zwaantje was al halverwege de rij. Haar gezicht stond weer rustig. Maar dat zij toen al een gevoel van naderend onheil had, kon hij niet weten, en zij heeft hem dat ook later nooit verteld. Het werd een beetje rommelig in het zaaltje, leder een was bediend; de meesten hadden hun kopje al leeg. Velen stonden op, om zich even te vertreden; men liep wat heen en weer, en het viel Jelle op, hoe zeer Karin de aandacht had. Ook bij hun binneko- men had hij dit al gemerkt, maar hij vond het nu bepaald hinderlijk. Zij werd, vooral door enkele vrouwen, aangegaapt, alsof zij het achtste wereld wonder was. Dokter Hogeboom had een machtig plezier in de wijze, waarop zij het opvatte. Zij babbelde argeloos met hem en de burgemeestersvrouw, maar af en toe keek zij even verstolen rond en verscheen er een glimlach om haar lippen. Jelle keek haar waarderend aan. Haar houding stem de hem vrolijk. - Zij redt het hier wel, dacht hij te vreden. Zwaantje en Martha repten zich met het ophalen van de lege kopjes, die overal op de vloer en in de vensterbanken stonden. Jelle raadpleegde zijn horloge en zag, dat het half uur van de pauze voorbij was. Hij besloot nog nog even te wachten, tot alle kopjes waren opgeruimd. Hij had er al een paar kapot horen vallen. Toen hij een ogenblikje later naar het podium liep, gaf zijn chef hem een knipoogje. Dokter Hogeboom zakte gemakkelijk onderuit in zijn stoel. Het was duidelijk te merken, dat hij nogal het een en ander verwachtte. Tot Jelles verbazing was het niet Smalbil, die de eerste vraag stelde. Toen zijn ogen uitnodigend langs de rijen gingen, stond er aanvankelijk nie mand op. Het scheen, dat iedereen graag iemand anders de eer gunde, de eerste te zijn. Eerst nadat hij enige keren aangedrongen had, ontstond er in de zaal beweging. Er kwam iemand overeind. Tot zijn verbazing was het Geertje Doekes. Hier en daar klonk een gesmoord gelach, en het kostte ook Jelle moeite zich goed te houden. Toen hij Geertje daar zag staan, verlegen friemelend aan de knopen van haar jurk, moest hij ineens weer den ken aan het misverstand. Hij voelde een lachkriebel, die langzaam uit zijn buik omhoogkroop, maar hij slaagde er in, dit niet te laten merken. Hij keek Geertje uitnodigend aan. „Komt u er maar mee voor den dag", zei hij. „U kunt mij nooit te veel vragen, maar wel te weinig. En we zijn hier toch bij elkaar, om elkaar wat beter te leren kennen?" Hij wachtte even. „Domme vragen bestaan niet", vervolgde hij daarop langzaam, „maar lachen om een vraag is wel dom. Het is heel begrijpelijk, dat de dingen, die ik u voor de pauze heb verteld, niet al te duidelijk voor u zijn". Zijn blik liet Geertje los. Een ogenblik bleef hij kijken in de richting, vanwaar opnieuw een spot tend gelach klonk. Zijn gezicht werd ernstig, en het was bijna ogenblikkelijk stil. Toen wendde hij zich weer tot Geertje en lachte haar vriendelijk toe. „De omstandigheden, vrouw Doekes", zei hij, „willen nu eenmaal, dat ik wel iets van oliewinning weet. Ik kan u dus iets vertellen. Maar ik weet niets van zandstrooien, en ik heb ge hoord, dat u een van de weinigen hier in de buurt schap bent, die deze kunst nog beoefenen. Dat is toch juist, nietwaar?" (wordt vervolgd) district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 3