ó(a Vorstin ontvangt CD Prins Mauritslcoor Spraakmakende RPF-politicus te gast bij ORB Ouddorp ei% ingenomen met liaar nieuwe botenliuis Zang en dans Nieuwe voorzitter bewonerscomité Met dank aan de Lady's Circle tlomeoenuui V.V.O. rond orgel Zierikzee 'John Stegers' weer in actie Vernieuwd therapie en bewegingscentrum in Goedereede Open ochtend 'Van vrouw tot vrouw' 'Zeemanspot' standby voor 'De Hinder' Aanpassing verkeerssituatie ziekenhuisterrein Kerkdiensten GerefGemeenten 69e Jaargang DINSDAG 13 MEI 1997 No. 6602 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 48 33 92. FAX (0187) 48 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,75 JAARABONNEMENT 57,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Aan het eind van de openingsceremo nie bij de nieuwe waterkering in de Nieuwe Waterweg maakte Koningin Beatrix zaterdagmiddag een wande ling langs de duizend koorleden die aan het spektakel hadden meegedaan. Op dat moment zag een lid van het Prins Mauritskoor haar kans schoon en bood de koningin als 'moeder' van Nederland de Moederdag-cd aan die solisten en ensembles van het Prins Mauritskoor vorig jaar maakten. Het was een waagstuk, maar de vorstin toonde zich blij verrast. Het contact met de Koningin vormde voor de koorleden het einde van een bijzonde re zangmanifestatie. De openingsceremonie werd rechtstreeks door de NOS - televisie uitgezonden. Duizenden mensen aan de overzijde van de Nieuwe Waterweg, alsmede de kij kers thuis konden genieten van een grootse show op het water waarin de kleuren rood, wit en blauw een belangrij ke rol speelden. Kleurige rook, ballon nen, groots vuurwerk, een varende Nederlandse leeuw vormden het zichtba re gedeelte van de show. Koor- en solo zang vormden het muzikale gedeelte. Maar het centrale gebeuren was toch het voor het eerst sluiten van de waterkering. Twee reusachtige armen van een 'Eifel- toren-lang' sloten de Nieuwe Waterweg af. Koningin Beatrix gaf het startsein voor de sluiting. Het duurde ruim een half uur voordat de twee armen elkaar raakten. Tijdens dit half uur was er voor de toeschouwers veel te horen en te zien. Ook in Madurodam ging tegelijkertijd de mini-kering dicht. Dit alles bij elkaar maakte dat er door de NOS-regie steeds van beeld moest worden gewisseld waar door wellicht tot teleurstelling van de koorleden niet alles in beeld kwam wat was ingestudeerd. Na een inleidend lied voerde het koor onder leiding van Theo van Hek en Mar van der Veer een med ley uit van streekliedjes afkomstig uit de gebieden waar die door het water bedreigd werden. Het duizend man tel lende koor was dan ook afkomstig van Zeeuws Vlaanderen tot Rotterdam. Ook Flakkee was flink vertegenwoordigd. Na een eerste oproep aan het begin van het jaar meldden zich zowel op Schouwen als op Flakkee zoveel koren aan dat een paar honderd zangers teleurgesteld moesten worden. Uiteindelijk deden van Flakkee leden het Prins Mauritskoor mee, het hervormd koor Jeduthun en het koor Advendo uit Ooltgensplaat aange vuld met leden van het jeugdkoor. Zangeres Els van Splunder vertolkte het Flakkeese volkslied. Gekleed in de kle derdracht van Sint Philipsland zong Irene Kempeneers als lid van het Prins Mauritskoor het lied 'Zeeland bovenal'. Mocht er welllicht thuis teleurstelling zijn dat niet alles in beeld was, het nam niet weg dat de koorleden genoten heb ben van een bijzonder zangfestijn. Tij dens de repetities vooraf in een grote blauwe tent bleek dat de stemming er al vroeg in zat. Voordat de repetities begonnen, waren de leden al vanzelf aan het zingen geslagen. Twintig bussen brachten de duizend koorleden weer naar de plek van af komst. De bussen moesten de koninklij ke trein voorrang geven. Vanuit de trein- raampje zagen ze twee koninklijke armen naar de koorleden zwaaien. De organisatie kon na een intensieve voor bereiding van een half jaar tevreden zijn. De verwachte regen was uitgebleven. Dankzij het enthousiasme van velen ver liep het gebeuren, evenals het vervoer middel va;', d;. vorstin, als een trein. Op D.V. woensdag 21 mei a.s. hopen we de laatste open ochtend voor vrouwen van dit seizoen te houden in de ontmoe tingsruimte van het kerkgebouw van de Doopsgezinde Gemeente, Dorpstienden 3 te Ouddorp. Iedereen is van harte wel kom! Wij sluiten het seizoen op een feestelijke wijze af met een gezamenlijk ontbijt, af gewisseld door samenzang en een the mabespreking door mevr. P. Smink uit Ouddorp. Zij zal met ons het thema 'Po sitief omgaan met onze spanningen en zorgen' bespreken. Het programma be gint om 9.30 uur en eindigt om ongeveer 11.00 uur. In de hal is een verkoping van handwerkartikelen, cd's en boeken. Na afloop van de open ochtend is er ge legenheid om na te praten en om elkaar te 'ontmoeten'. Heeft u kleine kinderen en kunt u voor hen geen opvang vinden, geen nood, er is kinderopvang aanwezig. Zegt het voort en neemt u ook uw vrien dinnen, kennissen, familie, buren enz. mee. De kerngroep 'Van vrouw tot vrouw' Een landelijk opinieblad omschreef hem pasgeleden als één van de weinige nieuwkomers in de Tweede Kamer die geslaagd zijn en naam hebben gemaakt: André Rouvoet, lid van de RPF-fractie in de Tweede Kamer. Grote bekendheid verwierf Rouvoet vooral door zijn inbreng in de geruchtmakende IRT- commissie, waarin zijn inbreng, gevat heid en deskundigheid alom werd gewaardeerd en geprezen. De RPF-jongeren op Goeree-Overflak- kee zijn dan ook zeer verheugd dat het hun gelukt is om deze politiek missiona ris van de RPF naar Flakkee te halen voor een spreekbeurt. Deze spreekbeurt staat in het kader van het jaarthema van de RPF-jongeren; Drugs. Ze denken hiermee een zeer aansprekend en actueel thema aan te raken. Immers, we leven niet meer op het Van De Buitenwereld Afgesloten, en daarmee drugsvrije, Eiland, maar Grote Verre Stad is vaak dichterbij dan we denken! Allerlei vragen komen bij dit thema boven: gedogen of niet? Legaliseren of juist een keiharde aanpak? Keuzevrijheid of het bestrijden van verslaving? Hoe gaan we de drugsproblematiek op ons eiland aanpakken? In hoeverre worden wij met deze problematiek geconfron teerd? Ie kunt geen krant meer opslaan, of het gaat over drugs. Nederland is te tolerant, volgens Frankrijk zijn we het drugspara- dijs van Europa. In de IRT-affaire bleek een algehele malaise bij politie en justi tie, met als dieptepunt het onder politie toezicht doorlaten van grote hoeveelhe- den drugs. Tijdens het megaproces tegen lohan V., alias de Hakkelaar, bleek de enorme criminele achtergrond van de handel in drugs. Zomaar wat gedachten en achtergronden, waaruit blijkt dat er nauwelijks een actueler thema te vinden is. De avond met Rouvoet lijkt dan al op voorhand een geslaagde avond te zijn, want vanuit zijn IRT-achtergrond weet hij werkelijk alles op dit gebied. En zijn door meeslepende stijl van spreken weet hij zijn gehoor te boeien van de eerste tot de laatste minuut. De RPF-jongeren willen je van harte uit nodigen om deze avond mee te beleven. Lid of geen lid, politiek geïnteresseerd of niet, je bent van harte welkom. Juist op een avond als deze, kun je geconfron teerd worden met dingen die je echt inte resseren en bezig houden en krijg je ook alle gelegenheid om je actief in de dis cussie te mengen. Tot slot nog een aantal gegevens over de avond: Wanneer? D.V. donderdag 15 mei Waar? Gebouw 'Vita Nova', Van Aerssenstraat, Sommelsdijk Hoe laat? 20.00 uur Vragen? (0187)482881 De RPF-jongeren zien er naar uit om je 15 mei a.s. te ontmoeten! De reeds 10 jaar in Goedereede ge vestigde fysiotherapeute Ria La gendijk-Harkink is gestart met de bouw van een nieuw therapie en bewegingscentrum in Goedereede. Het voormalige Groene Kruisgebouw in Goedereede is door haar aangekocht en wordt op dit moment verbouwd tot een multifunctioneel therapiecentrum waarin naast de fysiotherapie een logopedist, bewegingstherapeut, sportfysiotherapeut, kinderfysiotherapeut, manueeltherapeut en een podotherapeut gevestigd zullen worden. Daarnaast wordt de mogelijkheid gebo den om in een grote zaal onder deskundi ge begeleiding bewegingsprogramma/s af te werken als aanvulling op een be handeling. Ook voor fitness en sportbegeleiding is er professionele apparatuur beschikbaar. Mevr. Lagendijk denkt dat er binnen de regio een grote behoefte bestaat aan een dergelijk centrum met een grote ver scheidenheid aan therapieën, waardoor er een optimaal contact tussen de verschil lende therapeuten gerealiseerd kan wor den. Het is de bedoeling dat het centrum me dio augustus in gebruik kan worden ge nomen. Zaterdagmiddag 10 mei werd de beman ning van de 'Zeemanspot' opgepiept om ongeveer 14.45 uur; juist toen een aantal bemanningsleden in Ouddorp waren, bij de opening van het nieuwe verblijf van de Ouddorpse reddingsbrigade. Het uit varen van de Stellendamse reddingboot was nodig voor hulpverlening aan het jacht 'De Hinder', onderweg van Sche- veningen naar Oostende met zes perso nen aan boord. Het vaartuig maakte water, vanwege een scheurtje in de romp en door motorstoring kon er niet gepompt worden. In eerste instantie was de hulpverlening gevraagd voor het overbrengen van een pomp, waardoor er weer gelenst zou kunnen worden. Het gelukte de bemanning van het jacht toch weer de motor aan de gang te krijgen. Vlak voor de reddingboot er bij was, meldden ze dat ze de zaak weer onder controle hadden, maar vroegen wel aan de 'Zeemanspot' standby te blijven. De reddingboot is meegevaren naar Stellen- dam, waarna 'De Hinder' via de schut sluizen naar Hellevoetsluis voer, waar ze dezelfde dag nog werd drooggezet voor reparatie. Vanaf 15 mei zal op het terrein van het 'Ziekenhuis Dirksland' een verplichte rijrichting gelden. Als gevolg van het plaatsen van slagbo men kunnen motoren en auto's het ter rein alleen vanaf de Stationsweg berei ken en via de Secretarieweg verlaten. Parkeren is toegestaan op de met 'P' aan geduide vakken of terreinen. Daarbuiten loopt u het risico een boete te krijgen. Bezoekers van de poliklinieken kunnen het beste gebruik maken van de parkeer- faciliteiten aan de Secretarieweg. Personen, die patiënten voor de kliniek brengen of halen, hebben de mogelijk heid kort te stoppen bij de hoofdingang om in- en uitstappen te regelen. Parkeren bij de ingang is niet mogelijk. MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK Tijdens een op 1 mei j.l. gehouden bestuursvergadering van de Stichting Bewonerscomité Langeweg en Omge ving te Sommelsdijk/Middelhamis is de heer G. Kieviet, na zeven jaar in functie te zijn geweest, afgetreden als voorzitter. Zijn taak is overgenomen door de heer G. Schelling welke eveneens woonachtig is aan de Langeweg en dus op de hoogte is van de problemen welke zich daar nog steeds voordoen. Ondanks de voor de bewoners negatieve uitspraak van de Raad van State op 9 december 1996, is het bestuur van mening dat de Stichting in stand dient te blijven. De ontwikkelingen met betrek king tot de Langeweg en de Westplaat zijn nog steeds zodanig dat dit wenselijk is. 'E Zen IC iLCDLciii kunnen gebeuren, op zo'n mooie zomeLxtag isaigt; ■■'c<\<:>.:s- dorps strand, als wind en stroming gevaarlijk samenspannen. Vorig jaar heeft zich dat voorgedaan en geloof het of niet, zelfs 23 mensen zijn op die ene dag door de Ouddorpse Redding Brigade uit het water opgevist, 23 op één dag in veiligheid gebracht...! Geen idee of zich onder de geredden een van de dames van de 'Lady's Cir cle Goeree-Overflakkee' bevond, maar wél hebben die dames richting Redding Brigade een geweldig gebaar gemaakt; is 't niet uit dankbaarheid dan vast uit bewondering over het werk dat wordt gedaan, door zo'n 65 vrijwilligers van wie er op top-dagen zo'n veertig waak zaam zijn, langs Brouwersdam en vanaf de strandpost 't Flaauwe Werk, waarvoor ze vier boten ter beschikking hebben. Sinds zaterdag hebben ze voor de ber ging van die boten en de tractoren een degelijk 'boathuus' en omdat er toch nog niks te redden viel, was er zater dagmiddag alle gelegenheid de loods, onder aan het duin, door onthulling van de naam, in gebruik te nemen. Burge meester Sinke nam dat voor zijn reke ning, met alle genoegen, naar hij verze kerde, want ook hem spreekt het werk -, en de bereidheid daartoe van al die vrijwilligers bijzonder aan. Immers weet de burgemeester van de vele (zo'n 25) kilometers strand en de 'duizenden' hectares water waarin het gevaar dreigt voor hen 'die soms heel onvoorzichtig tekeer' gaan. Het deed de heer Sinke duidelijk deugd te kun nen zeggen dat de Redding Brigade door de gemeente sterk gesubsidieerd wordt, zoals het hem ook deugd deed vast te kunnen stellen dat die strandred- dingbrigade zich een kweekvijver toont te zijn voor personeel bij de Redding Maatschappij. 'Bommelstein' 'Boathuus Bommelstein' bleek de naam te luiden die burgemeester Sinke onthulde en voorzitter A. Boeter van de Ouddorpse Redding Brigade begreep dat die naamkeuze wat uitleg behoefde. Bommelstein immers is het kasteel van Ollie B. Bommel, de Heer van Stand, die niet in Ouddorp -, maar 35 km ver der in Den Bommel zijn domicilie heeft. Gebruik van de naam die aan Ollie B. herinnert, leek een Bommels privilege, maar zó gelukkig is de ORE met haar boathuus dat dat 'Bommel stein' gaat heten. Het komt doordat de 'Lady's Circle', die de ORB een che que van 27.000 heeft overhandigd ook in Den Bommel haar domicilie heeft. De heer Boeter vond nauwelijks voldoende woorden de 'Lady's Circle' voor haar gebaar te bedanken. „We waren met stomheid geslagen!", verze kerde de heer Boeter. De loods werd als casco van de gemeente gekregen, met de gekregen donatie kon voorts in eigen beheer de inrichting worden gerealiseerd en, de in Engeland gekochte, snelle reddingboot worden afgebouwd voor haar werk in Ouddorp. Er werden ook veiligheidsartikelen aangeschaft, een opleiding gefinancierd en overlevingspakken gekocht. VEERO De nieuwe reddingboot, aangedreven door een 60 pk buitenboordmotor, werd deze middag gedoopt door mevrouw B. Th. ter Linde-Broekhof, de weduwe van de gewezen voorzitter van de Vereniging van Recreatie- ondernemers VEERO, welke de finan ciële basis voor de aanschaf van de nieuwe boot heeft gelegd. Mevrouw Ter Linde heeft 'm deze middag met champagne gedoopt en de boot behou den vaart gewenst. 's Winters, maar ook in zomernachten, wordt alle materieel van de ORB in de nieuwe loods opgeslagen. Daar zal het wel es spannend worden, maar zater dagmiddag heeft er een ontspannen sfeer geheerst, dankzij de accordeoniste die het ene zeemansliedje na het andere heeft laten horen. Dienstencentrum Middelharnis Lokaal ouderenwerk Op donderdagavond 22 mei a.s. opm 19.30 uur zal dit programma van start gaan. Voorjaarsliederen zullen worden uitgevoerd door gemengd zangkoor 'Avondklanken' en de MBvO Volks dansgroep zal bij verschillende liederen een passende dans uitvoeren. De bezoeker wordt verrast op vrolijke, melodieuse, stemmige liederen die be slist heerlijke gevoelens oproepen. Dirigent van het koor is de heer A. J. H. Lambert en de muzikale ondersteuning (piano) wordt door Marijke Tax-van Driel verzorgd. De volksdansgroep staat onder leiding van Sientje van den Doel. Gastvrouwen bezorgen de bezoeker in de pauze een uitstekende kop koffie. De uit voering wordt op traditionele wijze afge sloten rond 21.45 uur. Oud en jong zijn hartelijk welkom. De toegang is gratis. Op D.V. zaterdag 24 mei hoopt de Ver eniging van Orgelvrienden bijeen te ko men rond het prachtige, gerestaureerde Kamorgel in de Nieuwe Kerk te Zierik zee. Na een uitgebreide restauratie, zeer vakkundig uitgevoerd door de fa. Ver- schue-ren, werd dit instrument vorig jaar april opnieuw in gebruik genomen. Het orgel in Zierikzee is uitnemend geschikt voor het vertolken van werken uit de Duitse en Nederlandse orgelromantiek. Organist Rinus Verhage, vaste bespeler van het orgel, zal ons het een en ander vertellen over de lotgevallen ervan. Ook zal hij het orgel demonstreren. Het be looft een bijzonder interessante middag te worden, waarvoor we behalve de leden ook andere belangstellenden van harte uitnodigen. We beginnen om 14.30 uur. HERKINGEN - woensdagavond 7.30 uur student C. van Krimpen uit Nieuw Beijerland. OUDE TONGE - heden (dinsdag) avond 7.30 uur ds. J. Beens van Nij- kerk (bed. H. Doop). OOLTGENSPLAAT - woensdagavond 7.30 uur ds. C. de longste van Tholen (bev. ambtsdragers). Op vrijdag 9 mei moest de 'lohn Ste gers' weer in actie komen. Een klein zeilbootje (zonder naam) uit Nieuw Beijerland was omhoog gevaren bij Beningen 4. Een passerend jacht, de Northwind, bleef erbij en meldde het bij de kustwacht, die op zijn beurt de bemanning van de 'lohn Stegers' oppiepte om ongeveer 13.00 uur. Hoe wel het jacht niet vlakbij het bootje kon komen, gelukte het toch een sleepverbin- ding tot stand te brengen en kon het jacht het bootje vlot trekken. Dat gebeurde vlak voor het moment, waarop de 'lohn Stegers' ter plaatse was. De reddingboot bleef standby tot het moment, waarop de sleepverbinding geheel in orde was. Het jacht nam het bootje verder mee en de 'John Stegers' kon weer naar Stellendam terugkeren. OOLTGENSPLAAT Ouderen- en alleenstaandenmiddag Voor het laatst van het seizoen zal D.V. donderdag 15 mei a.s. de Ouderen- en alleenstaandenmiddag gehouden worden in 'Elthato'. Ter afsluiting hiervan zal er een gezamenlijke broodmaaltijd worden gebruikt. De middag begint om 4 uur en vanzelf is iedereen weer hartelijk wel kom. Voor vervoer: de heer P. Mans, tel. 631336. REFORMATORISCHE POLITIEKE FEDERATIE VOOR BEELD EN GELUID FOTO VIDEO - SmJDK) - REPOtlTAGE - FOTOQFUnE CZl CZl CZJ [13 tig 1^^^ ^^7 cziizzicnizzicrjczicrjcziczil OUDOORP-Westalraat 35-Telefoon (0187) 681612/Fax 683734 E- Prfntshop - Hogezoom 172- ToMoort {0111) 462400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 1