EIUVtlDEn-rilEUWS Koninginnedag met Beatrix Wie schrijft er mee van en over Flakkee? '-'S'"" Uniek Stappenplan wijst feilloos de weg naar een persoonlijk interieur Vierde Kerk in Uitvoering beurs Eerste tafeltennis diploma's uitgereikt op Goeree-Overflakkee rB^i -^J coLonawuniam f/OF ouo vaoaoEN zin Nieuwe afleveringen van de Groenatlas Zuid-Holland 3e Blad VRIJDAG 9 MEI 1997 No. 6601 SS'4>«i?^- >A.'s'e?^ Deze vraag- en antwoord-rubriek staat geheel ten dienste van de lezer die er kosteloos gebruik van kan maken. Uw vragen op velerlei gebied kunt u sturen aan: Redactie Eilanden-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Middelharnis, met in de linkerbovenhoek 'Vragen-rubriek' vermeld. De vragen worden door deskundigen beantwoord en zullen binnen enkele weken na de inzending compleet met antwoord in deze rubriek worden gepubliceerd. Onlangs werd in deze rubriek de vraag gesteld of het erg heet worden van de 'stekkerpennen' van een bepaald elek trisch apparaat kwaad kon. Het antwoord luidde dat dit gezien het vermogen van het apparaat normaal was en dus geen kwaad kon. Dit antwoord is niet helemaal correct. In dit soort gevallen is er meestal sprake van een los of slecht contact in stekker of wandcontactdoos. Hierdoor stijgt de zgn. overgangsweerstand en kunnen onge wenst hoge temperaturen ontstaan, zeker als het aangesloten toestel een hoog elek trisch vermogen heeft. Een los contact in de stekker kan mis schien nog vrij eenvoudig zelf gerepa reerd worden, maar het kan ook zijn dat het euvel in de wandcontactdoos zit. Meestal moet de hele wandcontactdoos dan vervangen worden. Bij twijfel kunt u het beste een vakman inschakelen. Laatst hoorde ik via de Duitse t.v. 2 de zangeres Anne-Marie Kaufman de wals Frühlingsstimmen' zingen, maar met zoveel extra tonen en uithalen dat het klonk als een opera. Welke techniek is dat? Antwoord: Deze verfraaiing van de zang heet 'coloratuur', waarin u het latijnse woord 'color' voor kleur zult herkennen. Deze toevoegingen aan bijv. aria's moesten vroeger door de operazan gers en -zangeressen zelf geïmproviseerd worden, maar later in het tijdperk van de barokmuziek werden ze door de compo nisten reeds aangegeven. Hoogte en diepte van de stem moeten een schier on begrensd bereik hebben, zoals bij Maria Gallas onder meer het geval was. Anne- marie Kaufman is ook nu reeds een be gaafd coloratuurzangeres. Er zijn er niet zoveel, die deze extra toonreeksen en welluidende sprongetjes mei haar stem allemaal kunnen maken. Vandaar dat zij extra roem en inkomen kunnen vergaren. Bestaat er ook een stratengids met een routeplanner, zodat je op de computer al de weg gewezen wordt vóór je in de auto stapt? Antwoord: Ja, er is een cd-rom te koop waarin het complete stratenboek van de Falkplan stadsplattegronden is opgeno men. De titel luidt: 'Easy travel pro'. Ge zocht kan worden op woonplaats, op straatnaam, of op de postcode. De route komt in beeld met afstanden, reistijd en autokosten en de gekleurde kaart kan worden vergroot, verkleind en verplaatst. De prijs is ongeveer 300,-. Inlichtin gen telefonisch onder (040) 2642111. moo oNOERmc Sinds ik op een rolstoel ben aangewezen, tob ik met een probleem. Nergens onder weg of in winkels kan ik terecht bij hoge nood.' Een urinaal kun je niet meenemen. Bestaat er een hulpmiddel voor mannen? Antwoord: Sinds kort is er bij apotheek en drogist een 'uribag' te koop, bestaan de uit een klein busje op borstzakfor maat, waarin een sterke en lekvrije opvangzak verborgen zit, geschikt voor een 'kleine boodschap' die u er, bijv. onder de meegenomen plaid, ongemerkt in kunt doen. De zak kan worden afge sloten en thuis worden geleegd, gerei nigd en teruggelegd in het kleine busje voor hergebruik. De prijs is 37,50. Welke vogel wordt volgens uw gegevens ouder? Mijn vader zegt: de papegaai, maar ik dacht dat de vleermuis het won. Antwoord: Dat is een lastige vraag, want van de vogels in de natuur is het moeilijk de juiste leeftijd na te gaan, en als de mens het wèl kan controleren, be treft het meestal vogels die in gevangen schap leven, of dieren, waarmee hun ba zen wedstrijden houden, zoals postdui ven en hanen, dus daardoor al extra in spanningen leveren en korter meegaan. Bekend is dat een vleermuis gemiddeld 15 jaar meegaat en dat een geringde zwa luw blijkens de ringen zo'n 16 zomers naar Nederland terugkeert. Een spreeuw, die hier 's winters overblijft, haalt 20 lentes, de scholekster dertig. Houtduiven laten 35 jaar noteren, en een gans die hier blijft bivakkeren en niet naar de koude toendra's terugkeert, haalt 47 jaar. Veel ouder worden pelikanen, maar die leven in warmere landen met veel vis om zich heen. Zij halen gemakkelijk 50 jaar, doch de papegaai die de naam had wel 100 te kunnen worden, haalt met moeite hooguit de helft daarvan, vooral in gevangenschap. Een kaketoe wordt soms 75 en een adelaar kan meer dan 80 jaar meegaan, doch die heeft ook geen natuurlijke vijanden. Recordhouder is de gier die in het boek des levens 115 jaar liet afdrukken. 0^=^ Al 125 jaar een begrip op Goeree-Overflakkee. Individueel interieuradvies bij Van Zielst Goed Wonen Hoe richt u uw huis in naar uw per soonlijke smaak? Niet als een toon zaal, maar als een leefomgeving waar in de meubels op elkaar zijn afge stemd, de kleuren de goede sfeer tref fen, de gekozen materialen iets toevoe gen en de verlichting de juiste accen ten aanbrengt? Wie een interieur wil met een eigen persoonlijkheid, kent de haken en ogen. Goed Wonen-specialist Van Zielst uit Middelharnis kent de oplossing. Met het unieke Interieur Stappenplan helpt deze interieurarchi- tect/-adviseur u om in vijf stappen uw persoonlijke sfeer in huis te realiseren. Het Interieur Stappenplan is een exclu sief concept van de samenwerkende Goed Wonen-winkels. Het is een prakti sche leidraad om bij het (opnieuw) inrichten van een huis de eigen ideeën en eisen om te zetten in een interieur naar wens. „Echt iets voor onze klanten", zegt Van Zielst enthousiast. „Want waar moet je beginnen en in welke volgorde voer je het een en ander uit? Wat moet er direct gebeuren en wat kan je later doen?" Met het flexibele Interieur Stappenplan kan iemand stap na stap toewerken naar de antwoorden. Het resultaat is een Goed Wonen-boek dat de weg beschrijft naar het interieur dat past bij die éne klant. Een design-kijkboek vol heldere voor beelden, stalen en tekeningen, zodat de klant ook thuis alles rustig kan doorne men. Die klant houdt uiteraard het laatste woord over de gang van zaken. Hij be paalt het tempo waarin het ontwerp uit eindelijk wordt uitgevoerd, zonder dat er sprake is van een aankoopverplichting. Gratis introductiegesprek „Elk Interieur Stappenplan", vervolgt Van Zielst, „begint met een gratis intro ductiegesprek. De klant neemt dan een plattegrond mee van de ruimte waar het over gaat en als het kan foto's van de be staande inrichting. Verder is het prettig als er folders of foto's op tafel komen van meubelen, accessoires en dergelijke die aan de ge wenste sfeer bijdragen. En we praten over de bezigheden van de klant. Wat wil je in een ruimte doen? Wordt het een zitkamer of wil je er bij voorbeeld ook in kunnen studeren? Zo vorm ik mij een goed beeld van de wen sen en de mogelijkheden. Dat is belang rijk, omdat ieder Interieur Stappenplan op maat wordt gesneden van deze men sen en die speciale ruimte. In dit gesprek geef ik aan hoe het Stappenplan is opge bouwd en hoe mensen ermee om kunnen gaan. Als men voelt voor deze aanpak, kunnen we de eerste stap zetten". Vijf stappen In de eerste stap maakt de interieurarchi tect drie schetsen voor een mogelijke indeling van het interieur, „hier leggen we de basis", zegt Van Zielst, „voor alle volgende stappen. Pas als de klant zich helemaal kan vinden in de indeling, gaan we verder". Stap twee omvat de keuze van de meube len, waarbij bestaande meubelen inge past kunnen worden. Van Zielst vult de gekozen basisindeling nu in met de meu belen, zodat u een helder beeld krijgt van uw toekomstige interieur. Zo komt het De Groene Hartstocht van fietser en wandelaar. De Groenatlas Zuid-Holland is het pro vinciale standaardwerk voor wandelen, fietsen en kanovaren dat de komende jaren in losse delen ('klappers') zal ver schijnen. De atlas wordt uitgegeven door Uitgeverij Open Kaart in samenwerking met de Provincie Zuid-Holland. Dit jaar staat het Groene Hart centraal. Zojuist zijn vier nieuwe 'klappers' ver schenen. Twee wandelklappers en twee fietsklappers voor het zuidelijk deel van het Groene Hart: Rottemerengebied, Krirapenerwaard, Lopikerwaard, Alblas- serwaard en Vijfheerenlanden. Later in het jaar komt het noordelijk deel van het Groene Hart aan de beurt. Oude paden, nieuwe routes Tijdens het veldwerk voor de atlas ont dekten de makers tal van oude, half ver geten paden en kwamen aldus op ideeën voor nieuwe routes. Een deel van die route-ideeën is inmiddels opgenomen in de nieuwe klappers. Zo vindt u in wan delklapper 18 (Krimpenerwaard e.o.) de Cabauwse Jacobsroute - een schitterende wandeling vanuit Schoonhoven over stil le graskades en een oud kerkepad. Wan delklapper 19 (Alblasserwaard e.o.) brengt u op het spoor van de Lingeroute, een afwisselende tocht op de grens van Groene Hart en Betuwe. De Groene Hartstocht - een prijs vraag voor landschapsgenieters Ter gelegenheid van het verschijnen van de nieuwe atlasdelen wordt een prijs vraag georganiseerd. Deelnemers wordt gevraagd hun Groene Hartstocht onder woorden of in beeld te brengen - een ge dicht, een verhaal, een (sfeer)tekening, een aquarel, een collage. Wat trof u het meest tijdens uw tochten door het Groe ne Hart? De inzendingen worden beoor deeld door een jury van regionale des kundigen. De prijzen bestaan o.m. uit aantrekkelijke verblijfs- en route-arran gementen in het Groene Hart. Nadere ge gevens over de prijsvraag zijn te vinden op een deelnemerskaart die is ingestoken in de nieuwe klappers van de Groenatlas. Ideeën en materialen, toerusting en ontmoeting Nieuw: werkmap diaconaat DRIEBERGEN - Op zaterdag 4 oktober 1997 wordt voor de vierde keer de beurs van Kerk in Uitvoering gehouden. Deze staat dit jaar in het teken van 'woordenendaden'. Tijdens de beurs zal de werkmap Kerk in [//rvoermg-diaconaat ten doop gehouden worden. Deze map wil gemeenten helpen haar diaconale taak in deze tijd te door denken en handen en voeten te geven. De map bevat net als de eerste - waarvan ruim 800 exemplaren verkocht zijn - bij belse overwegingen, praktische artikelen en natuurlijke concrete ideeën. De beurs heeft als doel evangelisatie commissies, diakenen, voorgangers en geïnteresseerden te informeren en stimu leren een doordachte aanpak te kiezen die past bij de eigen gemeente en woon plaats of doelgroep. Tijdens de beurs worden workshops ge geven. Zo zal ds. Gottfrid van Eek ver tellen over ervaringen in Apeldoorn en ds. Jan Maarten Goedhart zal informatie geven over de Alpha-cursus, die onlangs onder veel belangstelling is geïntrodu ceerd. Daarnaast zijn veel organisaties met stands aanwezig om hun materialen en ondersteuning op gebied van evange lisatie en diaconaat toe te lichten. Kerk in Uitvoering is een inidatief van de Evangelische Alliantie om plaatselijke ker ken te stimuleren getuigen te zijn van Jezus Christus. De beurs wordt voor de vierde keer in scholengemeenschap De Breul, Amhemsebovenweg 98 te Zeist gehouden en is open van 9.30 tot 16.00 uur. Zojuist verschenen GROENATLAS ZUID-HOLLAND: Fietsklapper nr. 6 'Krimpenerwaard en Rottemeren'. Fietsklapper nr. 7 'Alblasserwaard en Vijfheerenlanden'. Wandelklapper nr. 18 'Krimpener waard'. Wandelklapper nr. 19 'Alblasserwaard'. Prijs per klapper 8,95. Verkrijgbaar bij boekhandel en VVV. Dat het mogelijk is om op Goeree- Overflakkee te tafeltennissen dat weet haast iedereen. Maar sinds kort is het ook mogelijk om een diploma te halen in het tafeltennissen. Op donderdag 1 mei werden de eerste examens afgelegd bij Tafeltennisvereni ging de Treffers te Melissant. Het gaat om een project wat opgezet is door de Nederlandse Tafeltennis Bond om het tafeltennissen te bevorderen onder de jeugd. Op het moment dat de kinderen enkele basisvaardigheden onder de knie hebben, mogen zij een examen afleggen waarmee ze een diploma kun nen verdienen. Aan het begin van het project krijgen de kinderen een speciaal T-shirt en met elk behaald diploma wordt een ster uitge deeld, welke op het T-shirt kan worden genaaid. Afgelopen donderdag werd het eerste examen afgelegd. De kandidaten waren Aarnoud Krijger, Jan Struik, Jojanneke Struik, Arjan Struijk, Andros Volwerk, Reinier v. d. Spaan en Jozien de Wit. Om zeven uur waren de kinderen in de Melishof aanwezig. Onder grote belang stelling van ouders en andere leden van de vereniging 'de Treffers' werd er begonnen met een theoriegedeelte. Om te kunnen tafeltennissen is het zeker belangrijk om de spelregels te kennen. Er werden tien vragen gesteld, waarbij telkens drie antwoorden mogelijk waren. Door naar het bordje met het goede ant woord te rennen bepaalden de kinderen hun antwoord. Dat de kinderen de spel regels goed hadden geleerd, bleek wel uit het feit dat er geen enkel kind meer dan 3 fout had. Daarna werd de praktijk getoetst. Ach tereenvolgens kwamen balcontrole, ver dedigen, aanvallen en serverenn aan de beurt. Het gaf een leuk beeld van de ver schillende aspecten van de tafeltennis- sport. Hoewel het op sommige punten wel even spannend werd, konden na afloop toch alle kandidaten worden gefeliciteerd. Een hele prestatie waar dan ook al maan den voor is getraind. Al met al was het een geslaagde avond, waar iedereen nog lang aan terug zal denken. Behalve de kandidaten, die zijn namelijk al weer hard aan het trainen voor het volgende diploma. interieur van deze ruimte al echt tot leven. De derde stap bepaalt in welke kleuren en materialen vloeren, wanden, gordij nen en meubelen worden uitgevoerd. De mogelijkheden zijn nagenoeg onbeperkt. „Kijk, de kracht van de Goed Wonen specialisten is juist om met onverwachte voorstellen te komen en alternatieve ideeën. Om een nieuw perspectief te bie den. Goed Wonen betekent ook van de gebaande wegen durven afwijken om een persoonlijke sfeer te creëren", vindt Van Zielst. Soms is het licht uitsluitend funcdoneel, een andere keer geeft het een extra accent aan de sfeer in uw interieur. Stap vier is helemaal gewijd aan het ontwerp van het lichtplan, waarin de keuze van verlichting en lichtpunten zijn vastge legd. „De vijfde en laatste stap is de finishing touch", zegt Van Zielst. „Hier worden in overleg de accenten gekozen die een interieur uniek maken. Dat kunnen bijvoorbeeld accessoires zijn, maar er kunnen ook objecten op maat ontworpen en/of gemaakt worden. Zo krijgt het Stappenplan een passende afronding". De kosten Alle stappen zijn los verkrijgbaar. Naast eenmalige startkosten bedragen de kos ten voor stap één 150,-. Stap twee kost 250,-. Stap drie 300,- en stap vier ƒ150,-. De laatste stap wordt per onderdeel begroot. In overleg is het uiteraard mogelijk meerdere ruimtes in één opzet op te nemen. Heeft u vragen over het Interieur Stap penplan dan kunt u het beste even con tact opnemen met Van Zielst Goed Wonen in Middelharnis. U bent er beslist van harte welkom. Misschien zet u dan wel uw eerste stap naar een invididueel Goed Wonen-plan. Vlak voor Koninginnedag werd door uitgeverij Mingus te Woerden een 'Oranje'-boek uitgegeven waarin - aan de hand van vele foto's - de spon tane viering van Koninginnedag en de rol daarin van koningin Beatrix worden belicht; prachtig! De auteur Piet Lekkerkerk verraadt een warm kloppend hart voor de Koningin en de monarchie te hebben, de viering van Koninginnedag nieuwe stijl acht hij dan ook belangrijk voor het functioneren van de monarchie te zijn, een dag bij uitstek waarop Vorstin en volk elkaar de hand reiken. Viering van Koninginnedag is méér, zegt hij, dan het Koninklijk Nederlands kampioenschap koekhappen en zaklopen. Wie de t.v.-reportages van de Koninginnedag heeft gezien weet hoe spontaan het er op die dagen toe kan gaan. H.M. wordt met egards begroet, maar er zijn ook van die onverwachte vlugschriften: 'Leuk hoedje', staat er dan, of, zoals in Goedereede de vraag: 'Bea, waarom heeft u geen dochters?' 't Wordt allemaal met een gulle lach beantwoord en steevast oogst het Koninklijk gezin grote sympathie. Prachtige foto's verluchten de weergaves, sommige tonen als familiekiekjes, de Prinsjes blijken Prin sen te zijn geworden. 'Koninginnedag met Beatrix' is kortom een prachtig boek geworden dat iedereen die de Koningin en haar gezin een goed hart toedraagt bijzonder aan zal spreken. Prijs 28,50. Verkrijgbaar in de boekhandel. 'De Christenvrouw' afd. Dirksland Op D.V. 14 mei houden we onze laatste vergadering van dit seizoen. Nel Benschop uit Arnhem hoopt in ons midden te zijn. Ze zal ons vertellen over haar le-vens- werk. Er kan nog opgegeven worden voor het reisje van 10 juni. We beginnen deze avond om 19.45 uur in 'Onder de Wiek'. Allen van harte welkomi. Het bestuur STELLEND AM OPHALEN OUD PAPIER Op D.V. zaterdag 10 mei hopen wij namens de Financiële commissie van het open Hervormd Jeugdwerk oud papier op te halen. Wij beginnen om 9.00 uur op de Molenkade, Nieuweweg en Schoolstraat. Wilt u het goed gebundeld en tijdig gereed zetten? Geen karton. "EEN ZIEKE GEZONDHEID! Juule zalle d'r wel over geleze hao, dat 'r een boekeweke is geweest, in omdat ik graeg schrieve, vond 'k dat wel interessant, dus hao 'k d'r wat over geleze in oak de openieng van h't boekenbal gezieje op televisie. Noe bin ik al wat gewend in dezen tied, of eigelijk mo'k zaage dat ze wille dat je mot wenne! Mit ze, bedoel ik de algemeane opinie, wat de mearderheid normaal vindt, motte wiele oak mar normaal vinde, of niet soms? Mar zo as 'k al zei, de ope nieng van h't boekenbal... mit grenzeloaze verbaezieng in walgieng hao 'k m'n hoad geschod, de vraeg kwam bie mien naer boven „Hoe lange kan God dit nog anzieje?" Wa 'k gezieje hao, za'k vertelle voor die maansen die h't niet gezieje hao, je heit niks gemist oor, mar dan kan je zelf je meanieng geve. De mensen die daer naer toe kwamme hadde d'r eige angepast in angeklead naer h't thema waer de boekeweek over gieng, h't thema was 'Mijn god'. Allean dat al wekte ergernis bie mien op, mar toen 'k 'r over naegedocht had, doch 'k, „Jae da's eigelijk wel terecht, want ieder maans heit wel een eige god, zelf gemaekt, naer eige smaek! Mar dan dikwijls wel d'n verkearden! toch.Want de God van Hemel in aerde staet dikwijl op de tweade plekke. De measte boekeschrievers die daer kwamme geloave niet in God, mar ze hadde om in 'stijl' te bluven d'r eige verklead, d'n eanen as een iengel in weer un aore as duveltjes, noe hadde ze dat niet hoeve te doewen want.vul zelf mar in! Alles wat 'k zag, om misselijk van te worren! Angeklead in uutgekle- ad. D'r kwam 'r oak ean binnen mit een kruus op z'n rik, z'n klearen ge schoord. Dat most Jezus voorstelle! Vin je 't niet verschrikkelijk? lenkele warre verklead as priester of dominee.lae 'k mar ophouwe, want je wordt 'r beroerd van, vin je oak niet. D'r wier an sommige gevraegd wat ze van h't thema vonde, ze hoopten dat ze nae deze weke noait mear van God zouwe hoare.ze vergisse d'r eige lealijk, want waer in wat ze oak verzinne of doewe, God zal een kear voor hun neuse stae.al mit al.eane goddeloaze vertoanieng. Ze binne oak nog van plan om hier in Nederland een film uut te zenden over h't leven van Jezus... terwijl 'k dit opschrieve, beve m'n hangden... want... in die füm wille ze laete zieje dat Jezus oak een geweun mens was, mit alle maanselijke verlangens die een maans kan hoa, zoas seksueele... in ean woord.goddeloas! Toen 'k 'r over naedocht wat m'n harte in beroering gebrocht had in wat rusti ger wier kwam ik tot de conclusie dat ons landje toch wel heal aarg ziek is, deze maansen wete niet waer ze mee bezig binne, toch? Je zou wille dat je Goeree in Overflakkee weg kon laete drieve, vaore van deze verschrikkelijke diengen weg! H't zou niet veul helpe dienk 'k, want, oak op ongs goeije eilandje is t'r een hoap loos in mis! Die spotters hao een voordeal, ze boffe dat ik geen moslim binne, want dan zou'w ik dit absoluut niet pikke! Wat zaag 'k noe? mo'k dan noe wel pikke? Binne ik al zo gewend an toestanden die niet deur d'n beugel kenne bin ik dan al zo laks, dat 'k eigelijk niet van wakker laage? Of geldt dat voor ongs alle- maele? Meschien hao m'n wel geen tied? Dat zou oak kenne, toch? Of we zitte mit ongs kopje ongder h't vroome zand, zo van „Niet mee bemoeije, as h't binne in ongs eige kringetje mar goewd gaat!" Of hao wiele as Christelijk volksdeal 't zo harstikke druk om mekaore te oordealen in te veroardealen, zaage in dienke wat dien aoren zoal verkeard doet, vooral om dezen tied, as d'r weer verschillend maansen openbaere belijdenis van hun geloaf oflaage, dan zaage in dienke of zaage zt mit een uutgestreke gezicht. „Hoe ken dat noe?... in dan in die kaarke...! in dan zo'n figuur... in mit zo'n verleden... mit zo'n vrouwe... in dan nog zo jong... zwarte kouwe kak, of luchten tum- mer enz. enz.!" Vul 't zelf verder mar in.as we earlijk wille weze, zo gaet h't toch achter de vitraasjes! Noe dienk 'k dat meanigean z'n hoad zal schodde. „Wolfertje, Wolfertje... zo eanvoudig leit h't niet". Dat weet 'k oak wel, mar dat neemt niet weg, dat we saeme de oagen ope motte houwe voor h't steeds toenemende onheil dat z'n eige verspreid as een olievlek over ongs landje, zou w't dan niet veul verstan diger weze om hand in hand te vechten tegen allerhande ontearende in onhei lige diengen, mekaore respectere... want as we zelf laeter voor ongze schep per komme te staen, zalle we niet kanne zaage: „Ik hao 't goed gedae, in hie of heur niet". Wie 't precies gezeid heit, weet ik niet, mar de spreuk is wel waer, „Verdeel en heers!"... Ik dienke dat d'n duuvel dat oak weet in toe past... Wat m'n oak verschrikkelijk tegen de borst heit gestoate is h't geklungel mit 'kunst'Daer zak je broek van of oor, jaeren in jaeren hao zogenaemde kun- stenaers diengen in mekaore geprutst, die wiere dan opgekocht deur de gemeenten, enz. noe komme ze ruumte tekort mit h't opbergen vaaal die rot zooi... dus motte die 'kunstenaers' hun spulletjes op komme haele, want aores worre ze vernietigd! De deure bie Merientje van Donge, de schilder van vroeger, in Dirksland, waer hie z'n kwasten op uutsmaerde, zag 'r nog keiver uut as die rommel, echt waer! Mar wat nog veul aarger is, d'r was een kunstenaer die de vloere van een flienke zael onder de pindakaese gesmaerd had, in dat is dan kunst.Ik ken niet begriepe wat sommege maansen bezielt, as je noe ziet in weet dat heal veul maansen honger lieje, dat oak hier in Nederland maansen stilletjes aar moe lieje in dat 'r op allerlei voorzieniengen bezuunigd wordt, dat dan zukke mensonwaerdige projecten magge, wat? Nog in aanmaarkieng komme voor een pries! Bin ik noe gek.of binne heule dat. Daer komt nog bie, dat die maekers van die hersenkronkels gestudeerd hao op kosten van de overheid, of althans gedealtelijk, daer hao heal veul hardwaar- kende maansen belastieng voor motte betaele. Deze maansen binne verdwaeld in de welvaert in de overvloed, in iederean schient ouwer te kenne worren, we worre mit z'n allen steeds gezonder van lichaem.mar meschien wel zieker van geast. Vergeef me as ik soms te schaarp binne. mai- soms zit alles me dwors. dan zou 'k alles wille verandere, lae 'k earst mar bie m'n eige gae beginne! De groete uut Dirksland, Joh. Wolfert «o 4' Ju-weliers Op>ticiens 7.Eill(]pncl 2-4 aZ-ll CiX IVUddelhiirnU. 018-70-82567 Gediplomeerd opticien, horlogemaker, juwelier en diamond grading. Wij verzorgen voor u alle reparaties op het gebied van gouden en zilveren sieraden, uurwerken, graveren, brillen, oogmeting enz.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 5