a 'Binnenhof klimt uit liet dal omhoog huibrechtse Gemeente Middelliarnis wil duivental - diervriendelijk - minimaliseren Aan havenkanaal naar Sommelsdijk wordt druk gebaggerd kievit warmte Rabobank schoolkorfbaltoernooi K.V. Good-Luck Wereldmunt-actie Nieuwe rector R.S.G. SjtlameetemaH Hoempah-muziek Jeugdcontact Ouddorp Middelhamis overweegt aan grafrechten strakker de hand te houden 69e Jaargang VRIJDAG 9 MEI 1997 No. 6601 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 48 33 92. FAX (0187) 48 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,75 JAARABONNEMENT 57,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930- Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Informatie aan Raadscommissie: Konden ze maar toveren..., de 'Binnenhof' dir. J. van Geffen of de adj. dirVcontroleur J. Bosch, want alleen dan zou, in no-time, de lucht boven het werkvoorzieningsschap gezuiverd kunnen worden. Daarin bevindt zich nog de dreigende wolk van de zware financieringslast, zo'n 19 mil joen, die bij gebrek aan toverkunst nu pas 'na vele jaren sparen' zal kun nen zijn weggepoetst, zo hebben bovengenoemde heren dinsdagavond de Middelharnisse raadscommissie A.B.Z. laten weten. Voor 't overige gaat het het 'Binnenhof' uitstekend, zo konden beiden verzekeren. In het eerste kwartaal 1997 was de netto opbrengst 16% hoger dan vorig jaar en het kostennivo zelfs 5%% lager. Het exploitatieresultaat bleek 42% hoger dan vorig jaar en dat zijn bemoedigende cij fers; het ziekteverzuim is teruggelopen en het aantal productieve uren gestegen. De 'toegevoegde waarde', het berekende arbeidsloon, is van 17,11 per uur vorig jaar, tot 17,76 gestegen. Enkele jaren geleden verhield zich die nog in de orde van grootte van 12,- a 13,-. Met de ingetreden verbetering heeft 'Binnenhof' zich kunnen scharen onder de 10 beste Werkvoorzieningsschappen in den lande. De commissieleden namen er met graag te kennis van maar er was ook de criti- sche vraag welke 'succesfactoren' het management heeft toegepast, óf is het zó gegaan, vroeg men zich af, dat de manco's die de raad al wel zélf wist ver holpen zijn, in welk geval het zeer werd betreurd dat intussen zoveel jaren met grote verliezen zijn voorbijgegaan. Langlopende contracten bleken te zijn opengebroken om over een nieuwe prijs te kunnen onderhandelen waarbij in een enkel geval zelfs een 82% hogere prijs werd vastgesteld. Er is voorts een zeer intensieve kostenbewaking ingesteld waardoor de (personen) vervoerskosten met 150.000,- en het materialenver- voer met 200.000,- per jaar afnam. De productiviteit is met 60 a 70% gestegen. Directeur Van Geffen ontkende dan ook dat er een 'hoogstandje' zou zijn uitge voerd, maar ook hem heeft het verbaasd dat de verbetering zo snel zichtbaar is geworden en 'Binnenhof' een Werkvoor zieningsschap is geworden dat met elke andere sociale werkplaats in Nederland kan concurreren. Structureel blijft evenwel de zware fi nancieringslast (van 19 miljoen) en de wachtgeldverplichting van ±1,2 miljoen. De afgesloten langlopende leningen zijn niet vervroegd aflosbaar waarom de af gesproken rente betaald zal moeten blij ven worden. Er wordt een constructie bedacht om het Werkvoorzieningsschap van deze last te bevrijden, maar de commissievoorz. weth. Slootweg kon daarover, hoe drin gend ook gevraagd, geen nadere medede lingen doen. De 4 gemeentebesturen wor den in juni a.s. daarover ingelicht. Een suggestie lijkt te zijn dat de leningen door de gemeenten worden overgenomen. 'Tussenhof' Bij alle financiële missère achtte de com missie het toch een groot goed dat op 'Binnenhof' aan het sociale aspect niet voorbij wordt gezien. Voorbeeld daarvan is de zorg waarmee het project 'Tussen- hof' wordt gestuurd. Daarin gaat het om plm. 20 'cliënten' die een slechts matige-, minder dan gemiddelde prestatie kunnen leveren. Het project is ontwikkeld met 'D'n Duyt' en 'Zuid-Wester' en het is vorig jaar met 140.000,- gesubsidieerd uit het Zorgvernieuwingsfonds waarop ook voor dit jaar een beroep is gedaan. Dhr. Van Geffen waardeerde deze be stuurlijke inspanning in een tijd waarin het 'Binnenhof' een moeilijke tijd door maakte, als een bestuurlijk hoogstandje. De verleiding zou groot geweest kunnen zijn deze mensen te ontslaan en naar huis te sturen, maar hij prees het dat het socia le aspect heeft gezegevierd waardoor ook de 'Tussenhof cliënten een bezigheid en daardoor zelfrespect wordt geboden. Woensdag 14 mei zal door korfbalver eniging Good-Luck uit Middelhamis het jaarlijks terugkerende schoolkorfbaltoer nooi worden georganiseerd. Dit jaar zal er strijd geleverd worden door 33 ploegen uit niet alleen de ge meente Middelhamis maar ook uit Me lissant en Stellendam. Het toemooi (dit jaar voor de 21e keer georganiseerd) zal omstreeks 13.00 uur beginnen, de prijsuitreiking vindt plaats na 17.00 uur. AKTIEÜ! Vernieuwing en reparatie van voonruiten zonder eigen risico. Knöps B.V. Middelhamis Telefoon (0187) 482222 bij Electro World V. d. Heijden biedt Idanten ongekend voordeel Als u meer wilt dan de laagste prijs voor alle zekerheid Met ingang van 1 oktober zal drs. J. C. Traas zijn functie als rector aan de Re gionale Scholengemeenschap Goeree- Overflakkee neerleggen; hem is door de gemeenteraad van Middelhamis per die datum eervol ontslag verleend. Inmiddels heeft een gevormde sollicita tiecommissie sollicitanten opgeroepen uit wie er zeven voor een nader gesprek zijn geselecteerd. Woensdagavond heeft het bestuur van de Gemeentelijke Scholengemeenschap voor Voortgezet Onderwijs aan de raads commissie onderwijs, welzijn, sociale zaken voorgesteld de raad dhr. A. Beu ker te Blokker ter benoeming voor te dragen. Caravan bij uitrijden stalling bescliadigd Nieuwe Tonge. Toen een inwoner van Nieuwe Tonge zaterdag jl. zijn caravan uit de stalling reed en deze over het drempeltje heen 'waggelde', raakte hij net met de bovenzijde de deurvergrendeling. Een fikse kras in de geprofileerde plaat was het ge volg. Een flinke schadepost dus voor de beteuterde eigenaar die zijn va kantie al in het water zag vallen. Volgens omstanders zou er zeker een hele nieuwe zijwand in moeten en dat zou flink in de papieren lopen. Een beetje van de schrik bekomen realiseercle de eigenaar zich dat hij goed verzekerd was. De financiële schade zou dus wel meevallen. Maar dat de hele zijwand vemieuwd moest worden zag hij somber in. Gelukkig had hij weleens een advertentie ge zien waarin werd beweerd dat ze deze geprofilerede plaat onzichtbaar konden herstellen. Volgens de stal- lingbaas was dit deukje geen enkel probleem. „Die kunstenaars daar bij Karels fiksen dat in een handom draai voor u", zo beweerde hij. De onfortuinlijke caravanbezitter had ook wel eens schade aan zijn auto gehad en had het adres van Karels autoschade dus zo bij de hand. Toen hij daar was aangekomen viel er een hele last van zijn schou ders. Onder het genot van een kop koffie werd haarfijn uitgelegd hoe deze Prolife-repair methode werkte en binnen een week zou het gefikst zijn. Ook alle rompslomp met de verzekering zouden ze regelen. En nog 2 jaar schriftelijke FOCWA garantie ook. Toch maar goed dat je zo'n ver trouwd adres in de buurt hebt. Karels autoschade Langeweg 38 3244 BH NIEUWE TONGE Tel. (0187)651396 Ook voor schade en onderhoud aan uw caravan. Lid FOCWA CCS PROLIFE- REPAIR Zó menigvuldig worden in Middelhamis de in vrijheid levende duiven dat ze door hun gedrag en aantal hinder gaan veroorzaken. Er wordt ten gemeentehuize gebrain stormd op een dier-vriendelijke manier dat aantal tot redelijke proporties terug te brengen. Weth. Slootweg die dinsdagavond de raadscommissie A.B.Z. presideerde kon de overlast uit eigen waarneming bevestigen. Dezer dagen had hij, op 'd'n Diek', 't vermoei de lijf op een gemeentelijke zitbank willen vlijen, maar nogal wat duivenpoep op de zitting had hem daarvan weer houden, vermoeid als'ie was was hij zijns weegs gegaan. Ook het Rien Poortvlietmuseum ondervindt hinder van 'duivenuitwerpselen'. Vooral nu (i.v.m. huwelijksvoltrek kingen) het bordes en de toeleidende stenen trappen weer zullen worden gebmikt is het risico ontoelaatbaar dat dui venpoep het bruidstoilet of de kleding van de gasten zal besmeuren. Ook de aanwezigheid van duivenpoep op de trappen oogt onverzorgd, reden waarom mevr. Zoomers die zaterdagoch tend heeft gekuist voor zaterdagmiddag de eerste huwelijks voltrekking in het museum plaats zou vinden. Maatregelen worden in die omgeving ook genomen door het Herv. kerkbestuur en de gemeente overweegt die om de gemeentetoren van duivenoverlast te vrijwaren. Welke dat zullen zijn is nog in studie. Gedacht wordt aan een 'diervriendelijke' aanpak zoals in Amsterdam waar voer wordt gestrooid dat de duiven onvruchtbaar maakt. De lange giek van een dragline piekt al enkele weken boven de bebouwing van het Zandpad uit. Daarachter wordt nl. hard gewerkt aan het uitdiepen van het Sommelsdijkse havenkanaal en in vervolg daarop, van de Sommelsdijkse haven, een kar wei dat voor 1 juli geklaard behoort te zijn. De specie wordt met vrachtwagens naar het depot gereden dat op de regionale stortplaats is aangelegd, maar het dorp onder vindt daar geen hinder van omdat via de Pmtweg en de Oude- landsedijk en vervolgens de nieuwe Staverseweg wordt gere den. De hoeveelheid modder lijkt groter te zullen zijn dan waarmee rekening was gehouden zodat de vraag rijst of het depot alles bergen kan. Wanneer de kraan de hele lengte heeft uitgediept volgt op de temgweg nog een ronde waarbij ook zoveel mogelijk de zij kanten zullen worden verdiept. De gemeente houdt er rekening mee dat een baggerbeurt over enkele jaren zal worden herhaald wanneer riolering zal worden aangelegd. Bewoners van het Zandpad hebben al ongerust gereageerd en vrezen dat de stank niet zal ophouden totdat de riolering er ligt, maar volgens de gemeente zal binnen enkele maanden van stank geen sprake meer zijn. Weliswaar komen de riolen dan opnieuw op het open water uit maar de betrekke lijke hoeveelheid daarvan zal niet voor stankoverlast zorgen, zo wordt met stelligheid aangenomen. In Middelhamis wordt een strak kere hantering van het overeenge komen grafrecht overwogen. Voor al zal dat consequenties hebben voor algemene graven. De termijn van dertig jaar grafrust die daar in principe voor geldt is voor vele graven al overschreden, maar tot dusver zijn die graven ongemoeid gelaten. In voorbereiding is nu het voornemen die norm van 30 jaar strikter te hanteren en de graven na afloop van die termijn dan ook te ruimen. Wanneer nabestaanden daar prijs op stellen kunnen de dan nog aangetroffen resten worden herbegraven. Het lijkt niet de bedoeling nabestaanden van het voomemen tot ruiming van gra ven in kennis te stellen anders dan mid dels een bordje dat bij die graven wordt geplaatst. Dat blijft daar vrij langdurig staan zodat het voornemen kenbaar wordt aan degene die het graf bezoekt. Vindt zo'n bezoek binnen een jaar niet plaats dan zal het voornemen tot ruiming onbekend blijven, maar de gemeente meent daamit af te kunnen leiden dat de belangstelling dan geen grote is. Overigens is een en ander nog slechts in het stadium van overweging; B W zul len een voorstel dienomtrent voorberei den. Het leek de raadscommissie die van een en ander op de hoogte werd gesteld niet onlogisch dat nabestaanden aldus meer bij de aanwezigheid van het graf en de zorg daarvoor betrokken zullen wor den. Voor koopgraven geldt dat nabestaanden na 30 jaar voor de keus worden gesteld tot verlenging van de termijn of ruiming van het graf over te laten gaan. Op de Alg. begraafplaats te Sommelsdijk zal een urnenmuur worden gebouwd en is een strooiveld aangelegd waarop de as van gecremeerde overledenen kan wor den verstrooid. Voor het bewaren van de urnen wordt een periode van 20 jaar ver ondersteld; praktijk elders leert dat nabe staanden na die periode veelal tot het verstrooien besluiten. Ingezonden: De heer Jongejan constateert een trend, waarin muziekverenigingen zich steeds meer als 'orkest' en niet meer als 'korps' profileren. „Geen hoempah muziek meer op straat", roept hij ons toe in z'n 'ingezonden' dat dinsdag in uw krant verscheen. Waarom klinken Nederlandse fanfares altijd op straat als één dreun? Waarom geen gevarieerde arrangemen ten? Waarom nooit de prachtige, oude Duitse en Franse en eventueel Russische marsen uit de tijd van Napoleon en ande re Keizers? Dat deze marsen militair van karakter zijn hoeft geen bezwaar meer te zijn, nu alle legers rondrijden in al of niet van mpsbanden voorziene wagentjes en Jan Soldaat geen meter meer loopt. Waarom klinkt een Duitse kapel van een Duits eilandje tijdens een ringsteekfeest altijd beter van klank en tempo dan een Nederlands korps? Op hoogtijdagen, van St. Nicolaas tot Bevrijdingsdag eist de folklore en de gezelligheid een rondgang door het doip. Maar dan alstublieft variatie. Een statige Russiche mars of een pittige mars uit de Verenigde Staten. Hoeveel komponisten van de bovenste plank hebben geen fraaie marsen gekom- poneerd in de vorige eeuw? Weliswaar voor militaire doelen, maar daar ligt nu eenmaal de wortel van de marsmuziek. Sempre in de zaal. Goed, maar ook op straat met muziek uit 'de oude doos'. W. Schuring, Nieuwe Tonge Dan ook een fijn geboortekaartje. Wij hebben ze voor u. Maak uw keuze uit ons nieuwe modellenboek! Drukkerij Gebr. De Waal SOMMELSDIJK 7e open Witviskampioenschap Goeree-Overfiakkee 1997 Op zaterdag 31 mei 1997 zal het 7e Open Witviskampioenschap van Goeree- Overflakkee worden gehouden. Dit kam pioenschap wordt georganiseerd door de H.S.V. de VISCROMTE uit Melissant. Het wordt dit jaar alweer voor de 7e maal georganiseerd en is gezien het aan tal deelnemers dat hier jaarlijks (gemid deld 250 deelnemers uit geheel Neder land en België) voor inschrijft een eve nement dat niet meer weg te denken is van Goeree-Overflakkee. Dit mede mo gelijk gemaakt door de diverse sponsors. Het Kampioenschap wordt gehouden in het Zuiderdiep. Het parcours zal worden uitgezet nabij het kleine gemaal (gemaal zuiderdiep) in de Kroningspolder. Men kan zich telefonisch inschrijven bij A. Schaaf tel. (0187) 602793 en B. Ber- kenbosch, tel. (0187) 602551. Aantal deelnemers 250. Loting en afhalen van de wedstrijdkaarten v.a. 06.30 uur in het verenigingsgebouw MELISHOF, Bin nenweg 61 te Melissant. Aanvang wed strijd 09.00 uur en einde wedstrijd 14.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 25,- p.p. en voor korpsen 25,- extra. Er wordt in 4 vakken gevist. De eerste prijs bedraagt 1.000,-, de tweede prijs 750,-, de derde prijs 500,- en de vierde prijs 250,-. Verder is er een rijk gevulde prijzentafel, mede mogelijk ge maakt door onze sponsors. De prijsuitreiking zal eveneens plaats vinden in MELISHOF te Melissant, en begint om 16.00 uur. Hier zal tevens een verloting worden gehouden» Voor meer informatie kunt u bellen naar A. Schaaf tel. (0187) 602793 of B. Ber- kenbosch, tel. (0187) 602551. Hallo jongelui. Op D.V. zaterdag 10 mei is er weer een Jeugdcontactavond. Deze avond zal onze dorpsgenoot dhr. Joh. Klepper bij ons te gast zijn. Hij hoopt ons wat over het ont staan van ons eiland Goeree-Overflakkee te vertellen. Het belooft een gezellige en interessante avond te worden. Alle jeugd vanaf 16 jaar is van harte wel kom in het Verenigingsgebouw 'Eben- Haëzer' aan de Preekhillaan te Ouddorp. De avond begint om 19.45 uur, maar om 19.15 uur staat de koffie/limonade al klaar. Tot ziens. De JCC Ouddorp Vanaf april 1997 is bij Electro World van der Heijden in Dirksland de Wereldmunt-actie van start gegaan. Bij deze actie, die volgens planning tot 31 december 1997 zal doorlopen, ontvangen klanten van Electro World v. d. Heijden bij elke aankoop van 100,- of meer een fraai uitgevoerde Wereld- munt Deze wereldmunt kan later weer door de klant gebruikt worden om bepaalde artikelen met extreem hoge kortingen te krijgen; de zogenaamde Wereld- munt-aanbiedingen. Deze extra kortingen (bovenop de lopende kortingsacties) kunnen oplopen tot vele honderden guldens. Bezitters van een Wereldmunt kunnen deze munt ook gebruiken voor extra korting op wisselende aanbiedingen van kleine electrische huishoudelijke artikelen. Met de Wereldmunt-actie wil de Electro World organisatie benadrukken dat haar 125 vestigingen in Nederland niet alleen uitste kende kwaliteit en ongekende service bieden, maar ook, als het op lage prijzen aankomt, voorop lopen. De heer Tanis, eigenaar van Electro World van der Heijden meldt dat de eerste reacties op deze Wereld munt-actie zeer positief zijn. „Onze klanten waarde ren het dat we ze op deze manier verrassende voor delen geven. Bovendien zien we in onze winkel veel nieuwe gezichten van mensen die naast kwaliteit en service nu ook de laagste prijzen gevonden hebben", zegt de heer Tanis. VingerlingS - 3241 EB Middelhamis-Tel.(0187)482518 Audio - video apparatuur - Elektrisctie huishoudelijke app. VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDIO - REPORTAGE - FOTOGHAHE ^j^^^B c=i c=i i=i J=n izg P^^ ^^T b^^^^^B r—1 rrn n=i en i=z: cz3 n=2 cm czi I OUDDORP-WBStsti3Bt35-Telefoon (0187) 681612/Fax683734 ■- Printshop - Hogezoom 172 -Telefoon (0111)462400 centrale verwarming - sanitair OOSTDIJK 49 - SOMMELSDIJK

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 1