eiüvhdeii-iiieuws ONTMOETINGEN VAN BLIJVENDE WAARDE MEDISCHE DIENSTEN Met 'Binnenhof gaat het 'a little bit excelsior!' Een avond genieten van de natuur op Goeree Gemeente betaalt portie in aanleg nieuwe (Prov.) rotonde Uitslag van de 3-kamp H.S.V. de Viscromte Raad Middelharnis: Opbrengst coUecte VERVOLGVERHAAL 2e Blad DINSDAG 6 MEI 1997 No. 6600 Dit is de titel van een boek, dat onlangs werd uitgegeven. Een boek met korte, interessante verhalen van allerlei aard. Onvergetelijke verhalen, merendeels van kerkhistorische of nationaal historische aard. Ze zijn ver zameld door de alom bekende Ds. J. J. Poort en ouderling Heimemsen uit Baarn vanaf de achterzijde van de kalenderblaadjes "Een handvol Koren" van de Gereformeerde Zen dingsbond, die de heer C. van der Sluys gedurende 7 a 8 jaar geschreven heeft. Met dit gebaar wilden de beide samenstellers blijk geven van de grote waardering, die zij hadden voor de oud Menheersenaar, die nu 95 jaar oud is en in De Goede Ree woont. Het mag wel als een unieke gebeurtenis worden beschouwd, dat iemand op die leeftijd nog een exemplaar van zijn eigen werk in boekvorm in handen krijgt. Dat gebeurde tijdens een feeste lijke bijeenkomst in de grote zaal van het verzorgingstehuis. Wie van de inhoud van het boek kennis genomen heeft zal tot de overtuiging gekomen zijn dat de beide samenstellers een uit stekende keus gemaakt hebben. Het boek is voorzien van een woord vooraf van Ds. Poort. Dan volgen er, zoals gezegd, korte ver halen van allerlei aard. Stuk voor stuk verhalen met een diepere inhoud. Echt een boek, waarnaar je grijpt, als je een uurtje overhebt, al bestaat de neiging om het achter elkaar uit te lezen. Enkele titels van verhalen, die iemand nieuwsgierig maken zijn: Een man, die van zijn aanstaand sterven kennis droeg; Van een man, die op zijn 83ste jaar nog domimee werd; Dominees met bijnamen; Een veelbegeerd predi kant; "Geef dan maar een bijbel voor mijn zoontje"; De brand van Brakel; "Kan ook een dominee zalig worden?"; een 'kerkdienst' in het circus; Koningin Wilhelmina en de vloekers; Van een Javaan, die Evangelist werd; Van vroe gere concentratiekampen; Onvoorbereid de kansel op; Een treffend sterven, enz. Je maakt in het boek ook kennis met allerlei personen, zoals Kuyper en Lütge; Hermanus Boerhaave; Abraham Capado- se in Scherpenzeel; Over ds. M.J. Wen- tink in Nieuwe Tonge; ds. H.J. Budding in Biggekerke; Een anekdote uit het leven van Nicolaas Beets; Generaal Christiaan Beyers; Ds. E.E. Gerwin, enz. En met deze titels is de reeks nog lang niet uitgeput. Het boek is keurig ingebonden. Op de bui tenkant zien we afbeeldingen van Capado- se, koningin Wilhelmina en Prof. Wisse. Het boek is te koop bij boekhandel Van der Boom, voor de zeer redelijke prijs van nog geen 25.— U kunt het ook ophalen bij de heer Van der Sluys zelf. Wij vernamen dat hij dat zeer op prijs zou stellen, omdat hij heel erg graag een praatje maakt. Zijn adres op de Goede Ree is: Volkerak 8. De opbrengst van het boek komt ten goede van het restauratiefonds van de Hervormde Kerk te Middelharnis, de kerk waar de heer Van der Sluys in 1902 gedoopt is. Wie zich afvraagt wat moet ik hem/haar nu weer eens voor een cadeau geven, kunnen wij dit boek als geschenk van harte aanbevelen! De 3 hengelsportverenigingen De Vis cromte en H.S.V. Het Voomse Kanaal en Ons Genoegen hebben gezamenlijk een Zoetwaterwedstrijd gehouden in het Zuiderdiep. Er waren 76 deelnemers. De uitslag is als volgt. Er is in 3 vakken ge vist. De eerste 20 deelnemers die in de prijzen vielen: 1. vakC A. Schaaf44.680 gr. 2. vak A P. Schipper39.220 gr. 3. vakB K. Koert4.820 gr. 4. vak A E. Visscher39.060 gr. 5. vakC B.vanVugt19.120 gr. 6. vakB P.Been4.500 gr. 7. vak A Nijdam33.720 gr. 8. vakC W.Wamaar17.980 gr. 9. vakB C. de Boer2.480 gr. 10. vak A v.d. Heide33.460 gr. 11. vakC D. Mierop...9.700 gr. 12. vakB Lobs960gr. 13. vak A F. Velthuis28.400 gr. 14. vakC F.v. d.Burgt...9.380 gr. 15. vakB W. Melissant80 gr. 16. vak A Machielsen14.000 gr. 17. vakC H. van Dee6.600 gr. 18. vakB Hendriks60gr. 19. vak A M.Aartsen13.500 gr. 20. vakC G.Nijkerk6.220 gr. De volgende wedstrijd is een Zoetwater- koppelwedstrijd, nl. op zaterdag 10 mei. Inschrijven van 07.30 tot 08.00 uur vis sen van 09.00 tot 16.00 uur. 8 mei HEMELVAARTDAG Water- en weidevogels bij 't Kiekgat en Scheelhoek De folder 'Mee op Goeree' is weer uit en staat boordevol natuurexcursies. Vereni ging Natuurmonumenten start het jaar met een excursie naar de vogelobserva- tiehut 't Kiekgat en naar het uitkijkpunt over Scheelhoek! Woensdagavond 14 mei om 19.00 uur starten de medewer kers bij de werkschuur van de vereni ging. Meester Snijderweg 44, bij de bin nenhaven van Stellendam. Wie mee wil kan van tevoren een kaartje kopen bij de VVV in Ouddorp; leden betalen 3,-, niet-leden 5,- en kinderen t/m 12 jaar/ 1,-. Voorjaar In het voorjaar zingen vogels het uitbun digst om zo hun territorium veilig te stel len. Met wat oefening of hulp is het dik wijls mogelijk de zingende vogels in het oog of in de kijker te krijgen. Bij 't Kiek gat en Scheelhoek zijn niet alleen zang- vogels te zien. Vanuit de kijkhut kun je meerdere soorten eenden zien, zoals win tertaling, slob- en bergeenden, en met een beetje geluk ook al een ouderpaar grauwe ganzen met jongen. Boven het riet zweeft regelmatig de kiekendief. Vanaf het uitkijkpunt aan de westkant van het natuurgebied Scheelhoek zijn vooral weidevogels te zien. Talloze kie viten zitten al te broeden, net als allerlei steltlopers, waaronder de tureluur, gmtto en kluut. Ieder verdedigt zijn territorium met zijn eigen typische geluid. Met een verrekijker en hulp van de excursieleider is er een heleboel te ontdekken tijdens deze speciale voorjaarsexcursie. MIDDELHARNIS/SOMMELSDUK Opbrengst collecte Ned. Hartstichting in Middelhamis/Sommelsdijk is 13.68235. Bij deze willen wij de gulle gevers en niet te vergeten de collectanten hartelijk bedanken. Een aardige opsteker, donderdagavond bij de ingekomen stukken voor Middelharnis' gemeenteraad. De jaarrekening 1996 van het werkvoor- zieningsschap 'Binnenhof' ziet er positiever uit dan die van voorgaande jaren; het Werkvoorzieningsschap lijkt de diepste crisis voorbij te zijn. Jan van Hulst (r) deed in de raadsvergadering (zie verslag hiernaast) mede namens z'n collega's het woord Dat bracht sommigen ertoen een 'gema tigd optimisme' tot uitdrukking te bren gen. Dat deed dhr. Holleman, al wist hij nog van problemen bij het omzetten van hoog rentende leningen, en dat deed dhr. v. d. Berg, al beseft hij dat het resultaat eigenlijk nog 'onder de maat' blijft, maar er is hoop. 'Binnenhof' bestuur en -directie kregen van dhr. Hameeteman (SGP/RPF) zelfs complimenten voor hun inspanningen om het schap uit het dal te halen. Nogal'es had'ie over de gang van zaken z'n wrevel verwoord, maar nu hief hij een blijde klank aan: „'t gaat eindelijk a little bit excelsior!" Dhr. Hameeteman bezag met instemming de daling (t.o.v. '95) met 1.5 miljoen van de loonkosten, en de daling met 2.4 miljoen van de financieringslast en minstens zo belang rijk achtte hij het dat verschillende afde lingen minder verlies geven (tot zelfs 50%) dan was geraamd. ,,Voor alle betrokkenen een stimulans!" Ook weth. Slootweg was met het resul taat in z'n nopjes; de begroting is, zoals de gemeenteraden dat tenslotte verlang den, realistisch gebleken. Ook voor maart heeft die 'tot op de cent' geklopt, wist al dhr. Villerius. Goeie hoop dus over 'Binnenhof'. Nieuw raadslid Door dhr. M. du Pree (PvdA fractielid) werd deze avond afscheid genomen i.v.m. verhuizing naar Rotterdam, waar hij zijn werk heeft. Het wordt bezwaar lijk elke dag vanuit Nieuwe Tonge te pendelen. Hij zal door dhr. G. C. Klein geld worden opgevolgd; zijn geloofsbrief werd onderzocht en in orde bevonden. In de volgende vergadering zal dhr. Klein geld als raadslid worden toegelaten. Dhr. du Pree werd, aan het eind van de vergadering toegesproken door de voor zitter en vervolgens door de PvdA afd. voorz. Rietje Koole. Dhr. du Pree heeft drie jaar deel van de soc. fractie uitge maakt en hij heeft dat met veel ambitie gedaan. De gemeente schonk hem als aandenken een horloge met inscriptie. Bloemen waren er voor mevr. du Pree, ze is commissielid geweest. T.g.v. 1 mei, de dag van de arbeid, had de fractie elk raadslid en elke bezoeker van een rode roos voorzien. Platform gehandicaptenbeleid Het platform gehandicaptenbeleid is in 1995, door de gemeenten van een start subsidie voorzien, van start gegaan, maar, zo constateerde het college; ,,er zijn nauwelijks activiteiten onderno men". De meerwaarde van het platform is „helaas nog niet goed tot uiting geko men", moest dan ook de conclusie zijn. Opnieuw heeft het platform de gemeente een subsidie gevraagd, maar 't was de vraag of dat, gegeven de weinige beteke nis die het heeft, nog zou lukken. En 't lukte, omdat meerdere raadsleden het platform nog een keer het voordeel van de twijfel wilden verlenen. Weth. Tiggelman vergoelijkte dat het ook een 'geweldig complexe' materie is waarvoor het platform geplaatst is, bo vendien hebben van de 9 oorspronkelijke bestuursleden 5 het af laten weten. De gemeenten zouden het ook zichzelf aan moeten trekken, want zij zouden een gro ter beroep op het platform hebben moe ten doen. „En een van de bestuurders zou onze burgemeester, per rolstoel, door het win kelcentrum hebben moeten duwen", vond dhr. v. d. Ketterij. Dat heeft, op Koninginnedag, raadslid V. d. Berg gedaan. Burg. Sleurink wilde, vanuit de rolstoel, de toegankelijkheid van het winkelcentrum voor rolstoelers testen. Ze bracht daar trouwens ter verga dering verslag van uit. De rolstoelrit heeft haar duidelijk ge maakt dat de gemeente best nog wat werk heeft aan de op- en afritten van de trottoirs; de toegankelijkheid van het winkelcentrum is haar redelijk meegeval len. Zo ook de toegankelijkheid van de winkels, enkele uitzonderingen daargela ten. Soms waren de winkels toegankelijk maar was het binnen, voor rolstoelers onbegaanbaar. In de rolstoel te worden voortgeduwd bleek de burgemeester een heel vreemde en aparte ervaring te hebben gegeven, twee uur had de tocht geduurd en heel wat keer heeft ze gevreesd eruit te zullen vallen, één keer zelfs midden in de kop jes terecht te komen. Restauratie-lijst Ingevolge het nieuwe Besluit Rijkssubsi diëring Restauratie Monumenten (Brrm) worden door de Overheid niet langer jaarlijkse restauratiebudgetten voor mo numenten verstrekt, maar dient de restau ratie tevoren - voor 1 augustus - te zijn vastgesteld. Eens in de vier jaar moet zo'n behoefteraming te zijn vastgelegd, voor dhr. v. d. Berg het signaal richting inwoners die behoefte snel te melden want „wat niet geregistreerd is komt niet voor subsidie in aanmerking". De raad mokte dat het weer zo'n Over heidsmaatregel/dwang is waaraan de ge meenten te gehoorzamen hebben. „Een wat minder elegante manier", vind ook weth. Slootweg. De raad ging ermee accoord de inventari satie a 29.000,- uit te besteden aan P.R.C. Bouwcentrum te Bodegraven. Restauratie Schuilkerk Het totaal ontluisterde pand Dubbele Ring 6 te Sommelsdijk, is in 't bezit ge komen van de Stichting Monumentenbe houd die al tal van woningen en panden heeft gerestaureerd. Voor restauratie van het onderhavige pand, een oude schuil kerk, heeft de Stichting momenteel geen middelen beschikbaar, waarom ze de gemeente een geldlening van 146.000,- heeft gevraagd. De raad ging accoord, al werd wel wat gemord dat de Stichting haar middelen zou moeten herschikken. De waardering voor het werk van de Stichting won het verre en 't is de raad wel wat waard dat de oude schuilkerk straks weer in Sommelsdijks verfraaide centrum zal prijken, zo zei het dhr. v. d. Berg. Ook weth. Slootweg sprak z'n waarde ring uit voor de Stichting die de laatste jaren een meer dan gewone krachtsin spanning heeft geleverd. Over een beperkt aantal jaren zal ze weer over eigen middelen beschikken, zo kan wor den voorzien. De gemeente heeft er een esthetisch belang bij dat het gebouw, nu een rotte kies in de Dubbele Ring, zal worden gerestaureerd. Rotonde Bij Middelharnis legt de Provincie een nieuwe rotonde aan in de doorgaande route naar Dirksland (Staverseweg) ter wijl ook de afslag naar Middelharnis kan worden verbeterd en de nieuwe Zuidelij ke Randweg erop kan worden aangeslo ten. De rotonde kost 1.6 miljoen waarin de gemeente is gevraagd 950.000,- mee te betalen. Het College stelde dat de raad voor; een bedrag van 750.000,- kon uit de rest van de Emgo-gelden wor den geput en 200.000,- uit de gewone dienst. „Dan is het Emgo-geld van 11 a 12 mil joen op, als sneeuw voor de zon verdwe nen", mopperde mevr. v. d. Nieuwendijk maar voor de klacht vond ze bij weth. Slootweg weinig gehoor. „Hadden we er dan van moeten rentenie ren?" was z'n wedervraag. Van het Emgo-geld zijn de 'Binnenhof' tekorten bijgepast en kan nu ook de betere ont sluiting van het industrieterrein worden betaald. Dat Provincie en Gemeente participeren in de aanleg van de rotonde vond dhr. Rijvers getuigen van realiteitszin. Door de raad werd wel aandacht ge vraagd voor de situatie voor fietsers en het landbouwverkeer dat van de rotonde gebruik zal moeten maken. Zo uitvoerig werd daarover gesproken dat het weth. Tiggelman van Verkeer haast duizelde: toen de gemeente de rotonde-aanlag, aan heeft gelegen, zei hij op z'n kromst. De fietsers wordt overi gens een zo veilig mogelijke oversteek verleend. De Randweg De aan te leggen Randweg, vanaf de Langeweg naar de rotonde Oudelandse- dijk, doorsnijdt een gebied waarin de kavelaanvaarding en kavelverbetering in het kader van de landinrichting juist waren voltooid. Opnieuw is verkaveling en herinrichting noodzakelijk waartoe de raad het ge vraagde crediet van 1.3 miljoen beschik baar stelde. O.a. wordt begrenzing met watergangen uitgevoerd. De taxi-ondernemers uit de gemeente hebben vóór de vergadering van hun spreekrecht gebruik gemaakt. De raad werd, bij monde van dhr. J. van Hulst in kennis gesteld van de bedenkingen die de ondernemers hebben tegen het kennelijk voornemen van de gemeen te collectief vervoer te bieden aan GSW geïndiceerde gehandicapten en bejaarden en daarvoor - bij inschrij ving - één ondernemer aan te wijzen. De ondernemers vrezen dat dat best ook iemand van buiten de gemeente zou kunnen worden, terwijl zij sinds jaar en dag de taxi-behoefte in de gemeente verzorgen. Ze willen als plaatselijke bedrijven dan ook in die nieuwe opzet worden betrokken. „Nu je man hier voor het eerst moet spre ken, heeft hij liever een ander aan het pro jectietoestel. Hij hoeft dan maar één ding tegelijk te doen. Hij is een beetje zenuw achtig, geloof ik!" Jelle wilde protesteren, maar Karin legde een hand op zijn mond. „Is dat nu niet erg sneu voor je?" vroeg zij. Hij schudde het hoofd. „De olie gaat nu eenmaal voor het mei.sje", verklaarde hij opgewekt. Hij keek even snel naar Jelle, en zijn ogen tintelden. „Bij mij tenminste", vervolgde hij. „Jelle is hier vanmorgen maar tot tien uur geweest. Toen heeft hij mij alleen gelaten, om jou van de trein te halen!" Ze lachten alle drie. Toen legde Paul haar uit, dat hij expres was gebleven om de lezing bij te wonen. Hij wilde de reacties van de mensen graag zien; hij kon dan meteen de stemming peilen, want hij zou, voor de afdeling Landhuur, ook veel in direct con tact met de bevolking staan in de toekomst. Jelle zocht op zijn bureau, dat vrijwel bedolven was onder kranten en tijdschriften, het lijstje met aante keningen, dat hij voor de lezing had gemaakt. Hij had het 's morgens vergeten mee te nemen. Daarna babbelden ze nog een ogenblikje, tot Jelle opmerkte dat het hun tijd werd. Het was kwart voor vier. Bij hun vertrek wierp Karin nog een blik op de foto van Pauls meisje, die bij zijn stoel in de vensterbank stond. Zij vond het gezichtje nogal onbeduidend, hoewel de ogen een harde uitdrukking hadden, en zij dacht daar nog even over na, toen ze naar de her berg reden. Pauls gezicht was haar veel sympathie ker. HOOFDSTUK 4 Het zaaltje van 'De Koene Jager' ging een halfuur voor de aanvang van de lezing open, en het liep al spoedig vol. Toon en Zwaantje waren er van het begin af aanwezig; Jan Biersteker had voor deze middag de zorg voor de gelagkamer maar weer eens op zich genomen. Toen Jelle, Karin en Paul arriveerden, was het nog bijna een kwartier voor de vastgestelde tijd van aan vang, maar bijna alle plaatsen waren reeds bezet. Op de voorste rij had Toontje enige armstoelen ge plaatst, bestemd voor de burgemeester en zijn vrouw, en voor de terreinchef, de heer Mansholt, die de leiding van het gehele district had. Ook in Argentinië had Jelle al onder hem gewerkt. Toontje leunde aan de zijkant van het zaaltje tegen de muur, toen het drietal binnenkwam. Zijn ogen werden groot toen hij Karin zag, in haar open regenjas. Hij wenkte Zwaantje, die met Martha Smalbil bij het podium stond. Zij kwam snel naar hem toe. „Kijk eens naar de deur", zei Toontje zacht. „Me neer Dijkstra en meneer Breukers komen net bin nen. Meneer Dijkstra heeft zijn vrouw bij zich". Zwaantje blikte naar de deur. Zij was meteen verte derd toen zij Karin zag, die tussen de beide mannen in stond, haar arm door die van Jelle gestoken. „Wat een lief vrouwtje!" zei zij. „En zij is in ver wachting ook". ,,Ja. Blijf jij even hier? Alle armstoelen zijn al bezet. Maar zij moet gemakkelijk zitten". „Ja, goed". Toontje dribbelde weg. Toen hij terugkeerde met een zware, lage fauteuil op de schouders, stonden Jelle en Karin al bij de voorste rij stoelen. Jelle was bezig Karin voor te stellen aan de terreinchef en aan de burgemeester en diens vrouw. Zwaantje stond een eindje van hen af, gereed Karin op te vangen als zij aan een plaats toe was en Toontje nog niet terug mocht zijn. De kleine man laveerde met de stoel naar voren, en hij zette er de sokken in, toen hij zag dat de burge meester de zijne aan Karin wilde afstaan. Hij liet de fauteuil op de vloer zakken, expres een beetje lang zaam, zodat zijn onvermoede kracht goed uitkwam. „Ik heb hier een stoel voor u, mevrouw!" zei hij. „Ik wist niet, dat u ook hierheen kwam, anders had ik er wel eerder voor gezorgd". Hij schoof de stoel naast die van de burgemeestersvrouw. „Hier maar? Neemt u plaats!" „Ach", zei Karin beduusd, „wat vind ik dat vriende lijk van u! U bent zeker meneer Keizer?" „Om u te dienen, mevrouw!" Toontje boog even. Hij droeg een keurig, donkergrijs pak, dat hem uit stekend stond. Karin ging zitten. Zij voelde de verbaasde blik van Jelle op zich gericht en keek hem even aan. Zijn ogen waren groot en de wenkbrauwen opgetrokken, maar zij schudde, bijna onmerkbaar, het hoofd. Jelle wist heel goed, dat zij, in haar omstandigheden, lie ver op een hoge stoel zat, maar zij kon het niet over zich verkrijgen de kleine herbergier teleur te stellen. „Heerlijk!" zei zij met een zucht van goed gespeel de verlichting. Zij nestelde zich tegen de leuning en knikte Toontje nogmaals vriendelijk toe. Zijn ge zicht straalde, terwijl hij zich bescheiden terugtrok. Achteraan in het middenpad was Paul bezig met het projectietoestel. Hij controleerde alles nog eens en legde de lantaamplaatjes op volgorde gereed. Een groepje jongelui dromde om hem heen. „Krijgen we een film?" vroeg er een opgewonden. Jelle leunde tegen het podium en keek het zaaltje rond. Als achteloos gleed zijn blik langs de rijen mensen, maar hij nam terdege in zich op, wie er zoal zaten. Op de vierde rij ontdekte hij Smalbil, en naast deze Strakke, de rijke boer. De vijanden van de Maatschappij zaten dus naast elkaar. Toen zijn blik die van de manufacturier ontmoette, zag hij dat diens ogen een mengeling van strijdlust en hoon spiegelden. Jelle toverde een ietwat slaperig aan doende uitdrukking op zijn gezicht, en zijn blik zwierf meteen weer verder. Hij glimlachte vaag, toen hij Geertje Doekes en haar zoon Albert ontdekte, ongeveer in het midden van de zaal. Toontje had hem het verhaal van de Engelsman verteld. Naast Geertje zat Gabe Vat, die hij ook al kende, althans van naam. En wie was die nog jonge man ook weer, op de stoel achter Geertje? Had hij daar mee al niet eens gepraat? En toen wist hij het plot seling - natuurlijk, het was de chauffeur, die dage lijks de bus reed tussen het dorp en Westeroord. Hij had hem eenmaal ontmoet in de huiskamer van de herbergier. Kloever heette hij. - Een nette vent, dacht hij. - Echt iemand, die er een beetje uitvalt. De andere gezichten zeiden hem niet zo veel, hoe wel hij er verscheidene van herkeirte. Maar hoe vaak liep je de mensen niet tegen het lijf in dit klei ne gat? Hij zag ook tamelijk veel gezichten uit Westeroord, in welke gemeente de Maatschappij zich vanzelfsprekend ook bezighield met bodemon derzoek. Zijn blik gleed weer terug, van de achterste rij stoe len naar de voorste. Hij miste de oude dominee Wiggelaar, en eigenlijk verwonderde hem dit niet zo erg. De predikant was niet sterk; hij sukkelde met zijn hart. Hij was de laatste tijd al meermalen vervangen en zou spoedig met emeritaat gaan. Men was uit Oosterveen al enige keren naar kleine plaat sen in de provincie uit luisteren geweest. Jelle vond het jammer de dominee, die hij al eens had bezocht, niet te zien, maar het stelde hem gerust te weten, dat het geen onwil was. De predikant was hard aan vol komen rust toe, maar hij stond zeker niet afwijzend tegenover de Maatschappij. Hij keek even naar Karin. Hij zag Zwaantje bij haar staan, die zorgzaam een kussen in haar rug stopte. (wordt vervolgd) WEEKEND-DIENSTEN ARTSEN Middelharnis - Sommeisdijlc dokter F. J. Berkelaar, tel. 482144. Ouddorp: dienst via tel. (0187) 681312. Goedereede - Stellendam: praktijk Goedereede, tel. 491367. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: praktijk Nieuwe Tonge, tel. 651301 Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooitgensplaat: praktijk Den Bommel, tel. 611306. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tandarts Kroon, Lindelaan 4, Ooitgensplaat, tel. 631310 of 612529 (van 11.00 tot 11.30 uur).

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 3