Koninklijke waardering voor Goeroes' brandweercommandant v. d. Klooster Lidmaatschap Orde van Oranje Nassau voor dhr. C. Kardux Internet, ^P^ bedreiging voor gezin? Winkelcentrum 'D'n Diek' per rolstoel verkend huUnrechtse Rotary's flakkees familiespel levert Streekmuseum 30.000,- op De Zeemanspot brengt ARM 25 binnen Polyphemus door De Zeemanspot binnengebracht 32bfo6 aiHiüilïii Wie schreef boekje: 'Wat zou de oorzaak zijn?' Inbraakpreventie! VAN DER VALK Bondsdag +16 JBGG AKTIEÜ! Knöps B.V. Ramoco b.v. Rommeimarkt WFB Ouddorp 69e Jaargang VRIJDAG 2 MEI 1997 No. 6599 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 48 33 92. FAX (0187) 48 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,75 JAARABONNEMENT 57,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Even, heel even maar, heeft burg. Sinke van Goedereede dinsdagmorgen om elf uur wat over zichtzelf gezegd; meer Rijks-, dan gemeentevertegen woordiger heeft hij zich op dat ge wichtige uur verklaard, heraut zelfs van de Koningin, maar direct daarna was er alle aandacht voor dhr. M. J. V. d. Klooster, ondernemer en brand weercommandant én..., nog geen vijf tig...! Al op die leeftijd kwam hem dinsdag morgen een Koninklijke Onderscheiding toe die anderen dikwijls pas bij het afsluiten van hun loopbaan te beurt valt, maar nu al, rond de mid-life leeftijd, achtte burg. Sinke het leven van dhr. v. d. Klooster 'meer dan welbesteed' te zijn. In dat leven, met een duidelijke Calvinis tische inslag, zijn de zaak en de brand weer twee kernelementen. De aanwezige talenten worden als een Gods-geschenk ervaren en ze worden ook anderen ten dienste gesteld, dat typeert dhr. v. d. Klooster. In 1979 verkoos hij het zelfstandige on dernemerschap en stichtte een bedrijf dat zich bezig houdt met de renovatie en iso latie van woningen. Al 30 jaar maakt hij deel uit van Oud- dorps brandweer, begonnen bij de jeugd- brandweer om, zo vermoedde dhr. Sinïce, „als kleine jongen op de trap te mogen zitten en te kijken naar de grote mannen die al een uniform-, en een rang had den". In 1985 werd hij benoemd tot Comman dant van de brandweer Goedereede, die een personele bezetting van 50 man heeft, V. d. Klooster is ook voorz. van het wedstrijdcomité. Ook wel bij de brandweer-, maar vooral bij de zaak is het hele gezin-, vrouw, zoon en dochter betrokken. Het werk, de broodwinning en de uit de hand gelopen hobby worden samen be leefd. De aanstichter van dat alles die zelf ook 'op alle fronten kei- en keihard werkt', zo wist de burgemeester, werd na deze waarderende woorden in de Oranje zon gezet. Burg. Sinke kon hem de me daille opspelden die wijst op het Lid maatschap van de Orde van Oranje Nas sau. Zelf heeft v. d. Klooster een heel kort dankwoord gesproken, aan de Koningin en aan zijn vrouw en kinderen die hem altijd trouw terzijde staan. ^^3 ^Q3 DIRKSLAND - In het gemeentehuis te Dirksland heeft - dinsdagmorgen - dhr. C. Kardux (69) een fraaie Ko ninklijke plak op de rever gekregen, daar opgespeld door burg. Boonstra die dhr. Kardux die morgen bekend maakte met z'n benoeming tot lid in de Orde van Oranje Nassau. Dhr. Kardux, vertegenwoordiger in ruste, heeft zich daarnaast verdienstelijk gemaakt op het terrein van de EHBO, de archeologie en het Streekmuseum. Al vanaf 1976 is hij penningmeester van de afd. Dirksland-Herkingen-Melissant van het Nederlandse Rode Kruis, hij is vanaf 1960 colonnelid. In 1980 was hij betrokken bij de oprichting van de bloed bank Zuid West Nederland. In 1969 was hij mede-oprichter en sinds 1982 penningmeester van de amateurar- cheologenver. 'de Motte'. Sinds 1967 is hij bestuurslid van de Ver. Streekmuseum Goeree-Overflakkee, waarvan hij vanaf 1991 voorzitter was. Burg. Boonstra heeft aan de hand van die opsomming de conclusie getrokken dat dhr. Kardux z'n verantwoordelijkheden niet uit de weg is gegaan en dat hij zich voor de gemeenschap heeft in willen zet ten. Dhr. Kardux ontving enerzijds een ge lukwens met de ook door H.M. getoonde waardering, anderzijds werd hem deelna me betuigd in het verlies van zijn echtge note, slechts enkele weken geleden. Internet, een nieuwe vorm van media, alleen een abonnement op nemen als je het nodig hebt, was het antwoord van dhr. R. A. Hertog op een vraag van één van de belangstellenden. Hij sprak vrijdag 25 april jl. in het Herv. verenigingsgebouw 'Eben-Haëzer' voor een volle zaal met belangstellenden over het onderwerp Internet. De wetenschaps redacteur van het Reformatorisch Dag blad kreeg de volle aandacht toen hij live over Internet surfde, termen als Home page, Side e.d. kregen de belangstellen den te horen tijdens de digitale rondrit op Internet. Internet heeft positieve kanten, zo kun je in een redelijk tijdsbestek informatie ophalen uit computers uit alle landen van de wereld, of diverse informatie van de SGP oproepen, zelfs tot de gegevens van de politici met foto toe. Ook de negatieve kant kwam aan bod, op de Home-page was al gelijk een Sexru- briek te zien, waardoor de drempel naar de onzedelijkheid toch wel erg laag wordt. Men hoeft tegenwoordig niet meer van huis om de lusten te bevredi gen. Tevens werd de traagheid van Inter net als negatief punt ervaren, ook gericht zoeken op Internet is noodzakelijk, om dat het anders teveel tijd en geld kost. Dhr. R. A. Hertog waarschuwde deze avond de aanwezigen voor het feit dat de televisie, als het goed is, buiten de deur is gehouden. Maar door de achterdeur is wel de computer in huis gehaald, waarop straks nog meer te zien is dan op de tele visie. Het Reformatorisch Dagblad gaat mis schien een 'geschoonde' versie van Internet op de markt brengen, wat voor degenen die het nodig hebben, een optie kan zijn. Deze versie mag niet als drem pelverlagend worden gezien, want dat is hiervan niet de opzet, aldus dhr. R. A. Hertog. Dhr. A. J. Doom te Nieuwe Tonge is op zoek naar de identiteit van de man die in de twintiger- of dertiger jaren een boekje met bovengenoemde titel schreef. De schrijver, die zich niet verder be kend maakte dan 'een Nieuwe Tonge naar' te zijn, schreef een 'Eenvoudige gedachte omtrent den toestand van Land- en Volk-, Kerk en Staat'. Het werd gedrukt bij drukkerij Gebr. de Waal te Middelhamis. Behalve dat dhr. Doorn graag de naam van de schrijver zou kennen, zou hij ook zo'n origineel boekje wil len bezitten. Wie kan hem helpen aan informatie of misschien zelfs aan het boekje? Tel. 651731. De eurokotter ARM 25 vertrok dinsdag namiddag, na een reparatie te Stellen- dam, naar de thuishaven. Het vaartuig moest echter dezelfde dag nog temgke- ren, want zij kreeg te maken met een kapotte koppeling. Via de Kustwacht, post Ouddorp werd alarm geslagen. De bemanning van De Zeemanspot werd opgepiept en vertrok 19.45 uur naar de onfortuinlijke eurokot ter. 4 mijl bewesten 'Brammetje' maakte zij vast en bracht het vaartuig naar de ha ven van Stellendam. De reddingboot meerde 23.30 uur weer vast aan de steiger bij het boothuis. Slotenspecialist Schoolstraat 32 3241 CT Middelhamis Tel. (0187)48 22 94 Donderdag 1 mei kreeg het visbootje Polyphemus uit Ouddorp, veelal gele gen in de binnenhaven te Stellendam, te maken met motorpech. Via de Kustwacht Ouddorp werd alarm geslagen en de bemanning van de Stel- lendamse reddingboot werd even over half elf opgepiept. Het visbootje bevond zich niet ver weg, achter de Hinder, zodat De Zee manspot snel ter plaatse was, vast maakte en het naar de haven van Stel lendam sleepte. Precies 13.00 uur arri veerde de reddingboot weer bij haar eigen steiger. D.V. zaterdag 17 mei zal de jaarlijkse bondsdag voor de -1-I6 jongeren gehou den worden in Bameveld. Thema: 'De kerk? een wonder!' Sprekers zijn ds. M. Karens en ds. J. Driessen. Interview met evangelist J. Otte over 'Nacht over Albanië'. Vertrektijden bus: Dirksland7.00 uur Middelhamis7.10 uur Ooltgensplaat7.40 uur Er zijn nog plaatsen vrij in de bus. Alle jongeren vanaf 16 jaar en belangstellen den hartelijk welkom. Opgave bus: tel. (0187) 602748 of 601739. Vernieuwing en reparatie van voorruiten zonder eigen risico. -)^ir- Middelhamis Telefoon (0187) 482222 „Dan zal ik wel duwen...!" heeft V.D.B. raadslid Ph. van den Berg aangeboden toen burg. Sleurink Middel- harnis' gemeenteraad liet weten zich, gezeten in een rol stoel, in het winkelcentrum d'n Diek te willen begeven om aldus vast te stellen hoe het met de toegankelijkheid daarvan en van de winkels is gesteld. Op de middag van Koninginnedag was het zover dat mevr. Sleurink - ten gemeentehuize - in de rolstoel plaats nam en dhr. v. d. Berg haar vandaar richting d'n Diek voortduwde; beiden hun rol heel serieus belevend. Daarom vond mevr. Sleurink die ervaring van belang omdat kortgeleden de Commissie Onderwijs, Welzijn en Verkeer, heeft gedebatteerd over de vraag of het een gemeentelijke taak te achten is een stimuleringsbijdrage te verstrekken aan winkeliers die hun zaken voor rolstoelers beter toegankelijk maken. De commissie leek weinig overtuigd maar burg. Sleurink heeft de mogelijkheid overtuigd verdedigd. De rolstoelrit van woensdagmiddag moest ertoe dienen meer over de wenselijkheid te weten te komen. De commissie krijgt haar bevindingen zeker te horen. Overigens heeft ze, onderweg, heel wat gemeentenaren gerust kunnen stellen dat het geen fysieke redenen waren die haar in de stoel hadden doen belanden. „Toch niks gebroke burgemeester?" werd haar herhaaldelijk gevraagd. RENAULT-dealer Op 10 mei organiseert de v.v. W.F.B. een rommelmarkt. De rommelmarkt be gint om 08.00 tot 16.00 uur. De op brengst komt ten goede aan de jeugdle den van W.F.B. Het terrein is gelegen aan de Hofdijksweg 46 te Ouddorp. Als u meer wilt dan de laagste prijs vooraUezeUerhéid! De waardevolle cheque is overhandigd, links dhr. Sloven, midden notaris Schuring, rechts dir. Verhage van de VSB-bank Het was - eind vorig jaar - van de Rotary afd. Goeree- Overflakkee een lumineus idee een flakkees familiespel te ontwikkelen, een soort Monopoly, markant geïllustreerd door tekenaar Jaap Reedijk en gesponsord door het flak- keese bedrijfsleven dat investeerde in denkbeeldige straten en hotels, een uitgekiende gedachte. Dat het geld op zou leveren was van meet af aan - 28 novem ber vorig jaar - duidelijk; de duizend spelen vonden gretig hun weg en de sponsors hadden zich niet onbetuigd gelaten. Dinsdagavond maakte Rotary-voorz. dhr. W. Sloven de score bekend, maar liefst 30.000,- wat vooral het bestuur van het Streekmuseum heeft aangesproken. Het Streekmuseum mocht de cheque ter grootte van dat bedrag in ontvangst nemen, feest dus in die gelederen die de Rotary dan ook hartelijk in het museum hadden verwelkomd, met gelegenheid daar bewonde rend rond te kijken. Die bewondering heeft dhr. Sloven verwoord toen hij de che que aanbood. Hij deed dat aan notaris Schuring, de conserva tor van het museum, bij afwezigheid van voorzitter Rinus van Dam. Daarom bewondering omdat het museum er in slaagt het flak kees' erfgoed zichtbaar en tastbaar te bewaren. Met het geld van de cheque zullen nieuwe vitrines worden aangekocht of bestaande vernieuwd en een deel zal aan meer dere beveiliging worden besteed. Voor de geste van de Rotary werd heel hartelijk dank gezegd. VOOR BEELD EN GELUID FOTO VIDEO - STUDIO - (SPORTAQE FOTOGRAFIE WÜ IC3 IZZI IZD CZI [Tg ^^7 dl C3 fCJ CZI CZ3 I 0UDDORP~W9ststraat35-Tolefoon {01 $7)681612/Fax 663734 RENESSE-Prinf-'>KKi-Hr> ^--•n 172-70^(000(0111)462400 voor Goeree-Overflakkee Verkoop Service (0187) 61 16 62 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, (0187) 682496 VingertingS - 3241 EB Middelhamis-Tel. (0187) 482518 Audio - video apparatuur - Elektrische huishoudelijke app.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 1