eder flonti^emoH NIEUWE BOEKEN Dam- en schaak- ver. 'Ontspanning' Eilanden-Nieuws familieberichten The Weather Story' geslaagd Minder vet, meer groente en fruit Heren 1 Intermezzo stap dichter bij Ie klasse E E E E Eensgezindheid en tolerantie ver te zoeken op 4 mei (Dodenherdenking) Bingo buurtver. 'West' DINSDAG 29 APRIL 1997 EILANDEN-NIEUWS Blz.3 FAMILIEBERICHTEN „En nu, wat verwacht ik, o Heere? Mijn hoop, die is op U"(Ps. 39:8) DINA ADRIANA VAN DEN BOOGERT DINI VAN DEN BOOGERT LEENDERT WEEDA (0187)681612 DINI is het blad voor uw TANTE DINI Drs. J. A. Emerson Vermaat, 'In Naam van Allah'. Islamitisch funda mentalisme en terrorisme. Uitgeverij De Banier, Utrecht. Paperbacli. 136 pag. Prijs 22,50. De schrijver werkt als televisieredacteur voor de gezamen lijke actualiteitenrubriek van EO en TOOS. Voor het schrijven van dit boek maakte hij gebruik van kennis die hij opdeed bij de samenstelling van reporta ges in de afgelopen jaren. Internationaal spraakmakend was bijvoorbeeld zijn reportage over het Palestijnse zelfmoord- terrorisme. Het Islamitische fundamenta lisme rukt op. Met name sinds de revolu tie van 1979 in Iran zijn de radicale variaten van de Islam over de hele wereld in opmars. Dit boek geeft gedo cumenteerde en actuele informatie over de doelstellingen en (dikwijls gruwelij ke) activiteiten van bewegingen als Hamas, Hezbollah, Islamitische Jihad, GIA, etc. D. M. Lloyd-Jones, Liefde zo Wonder baar. De levensvernieuwende liracht van het Evangelie. Uitgeverij De Banier te Utrecht. Gebonden. Ver taald door P.M.van Overbeeke. 250 pag. Prijs 37,50. Al heel wat keren kondigde ik een 'Lloyd-Jones' in vert aling aan. Diverse boeken van hem ver schenen bij uitgeverij De Banier. Te noe men zijn o.m.: Drievoudig gezag. Oorza ken en genezing van geestelijke depressi viteit, Wordt niet dronken in wijn en Beproeft alle dingen. Boeken als deze hebben kennelijk een vaste lezerskring gevonden. En terecht! Er is ook veel uit Lloyd-Jones' werken te leren. Schriftma tig zijn ze, praktisch en ook eerlijk. Zijn intentie was het om niets achter te hou den van de volle raad van God - wet en evangelie, zonde en genade, verdorven heid en heiligmaking. In deze nieuwe prekenbundel behandelt hij de brief aan de Kolossenzen. Niet tekst voor tekst maar vanuit de centrale teksten van deze brief. Op de kleurige omslag van het boek prijkt een afdruk van een aquarel die Westminster Chapel in Londen laat zien, het grote kerkgebouw waar de schrijver zoveel jaren zijn predikwerk verrichtte. Matthew Henry, Vergeef ons onze schuld. Uitgeverij De Groot Gou- driaan. Kampen. Paperback. Vertaald door G. H. C. Pas-Donker. 71 pag. Prijs 14,90. Matthew Henry (1662- 1714) is niet alleen bekend van zijn praktische Bijbelverklaring, maar-van hem zijn ook veel preken gepubliceerd. Het is goed dat ook daarvan het een en ander in onze taal beschikbaar komt. Dit boekje bevat een uitvoerige predikatie over een tweetal teksten, namelijk Matth.6:12 ("En vergeef ons onze schul den") en Lukas 11:4 ("En vergeef ons onze zonden"). Het geheel is onderver deeld in twee onderdelen: 1) Onze zon den zijn onze schulden en 2) De verge E ËBEEEBEEEBBBEEEE Ingezonden: Middelharnis herdenking op zaterdag 3 mei. Ooltgensplaat herdenking op zondag 4 mei. Dirksland alleen vlag half stok op zondag 4 mei. Goedereede helemaal geen herdenking dit jaar! Binnen 'kerkelijk Goeree-Overflakkee' is de eensgezindheid weer eens ver te zoeken. Reden: De dodenherdenking valt dit jaar toevallig op een zondag. Helaas een reden om eikaars standpunten weer eens uit te wisselen en elkaar duidelijk te maken wat naar eigen inzicht wel of niet is toegestaan op de zondag bij een gele genheid als deze. Ieder jaar wordt op menig preekstoel de dodenherdenking onder de aandacht van de aanwezigen gebracht, zowel in predi king als gebed. Een goede zaak! Helaas mag volgens velen deze herdenking alleen binnen de kerkmuren plaatsvin den. Want waarom is er anders weer zo veel verschil van mening en weinig eens gezindheid alsmede tolerantie, nu de her denking op een zondag valt. 'Herdenken' buiten de kerkmuren blijkt dan plots niet meer te kunnen. De zondagsrust alsmede 'de Dag des Heeren' zouden in het ge ding zijn! En dat, terwijl HIJ toch De God is van de levenden en de doden. Wat is er 'eerbiedwaardiger' en 'geloof waardiger', als dat alle kerkgangers na afloop van de avond-kerkdienst zich eensgezind naar de plaatselijke 'doden herdenking' zouden begeven om zodoen de een passende daad te stellen van wat binnen de kerkmuren beleden wordt. Blijkbar gelden buiten het kerkgebouw plots andere normen en waarden. Mis schien iets om over na te denken. De kan me maar moeilijk voorstellen, dat 'onze God' het 'wel' vindt dat dat, bin nen een christelijke leefgemeenschap als op Goeree-Overflakkee, de meningen zo verdeeld zijn en een ieder maar handelt zoals het hem of haar naar eigen inzicht uitkomt. Eigenlijk zou er niet een discus sie over mogelijk moeten zijn! Een schande dat dit wel het geval is. Alsof er geen belangrijker en ernstiger zaken in deze wereld zijn die om aandacht sme ken. En dus gaat een ieder maar zijn eigen weg. En dat is naar mijn overtuiging nou juist een opvatting, die allesbehalve 'bijljels' is en een christelijke geloofgemeenschap onwaardig. N.B.: Slechts 4 gemeenten zijn er op dit eiland, maar wel 4 verschillende 'her denkingen'!!! Over eensgezindheid en tolerantie gesproken! Hoogachtend, P. Dijkgraaf Scholekster 8 3245 TG Sommelsdijk Zaterdag 26 april jl. bracht het Fanfare- orkest 'Vooruit' uit Oude Tonge een lenteconcert dat in het teken stond van het weer. De avond in de druk bezette Grutterswei begon met een spectaculair optreden van het leerlingenorkest o.l.v. Truus Migchielse. Het fanfare-orkest speeld eo.a. de stukken Nimrod (Enigma var.no. 9) van E. Elgar en Banja Luka van J. de Haan. Dit laatste stuk geeft de strijd in het voormalig Joegoslavië weer en bezorgde zaterdag veel mensen koude rillingen. Het beeld en geluid waren afgestemd op de voorgedragen werken en dit werd ver zorgd door Happy Music uit Middelhar nis. Ook de West Side Story van L. Bernstein kwam aan de orde en het fan fare-orkest presenteerde dit op meester lijke wijze, zoals ook de Rhapsody voor band en trombone met als gastsolist Jür- gen van Rijen. Na de pauze werd een ongedwongen, 's zomers en op het weer afgestemd pro gramma voorgedragen. Solisten als Benny en Jos Schroevers gaven ieder op hun eigen manier vorm aan het weer en het 'Misty' van E. Gardner gaf aan wat een muzikant Jörgen is. Hij speelde op z'n trombone alsof het een trompet be trof. 'Vooruit' kan terugzien op een prachtig muzikale avond en dat is dan ook zeker voor herhaling vatbaar. TE HUUR van 28/6 - 25/7 Op woensdag 7 mei zal in de Victoriahal te Dirksland een geld-bingo worden ge organiseerd door Buurtvereniging 'West'. Er zullen achte rondes en één su- perronde worden gespeeld. De Victoriahal aan de Philipshoofjesweg te Dirksland opent haar deuren om 19.30 uur. De bingo start om 20.00 uur. Dit keer staat Buurtvereniging 'West' garant voor een klinkend prijzenpakket. Dus kom allemaal, voor een gezellige avond en wie weet... voor een van de vele klinkende prijzen. Graag tot ziens op woensdag 7 mei (i.v.m. Hemelvaartsdag niet op donder dag 8 mei). Overtuigende winst op Volley Quick STRIJEN - Het volleybalseizoen zit er op. De laatste competitieronde leverde nog enkele verrassingen op; zowel dames 1 als het heren recreantenteam lie pen tegen hun eerste nederlaag aan. Meisjes Cl sloot het seizoen spectacu lair. Het kampioensteam won met 0-3 in Bruinisse van, tot voor kort, concurrent VV Kwiek, één set werd met 0-15 ge wonnen! Voor heren 1 is het seizoen nog niet voorbij. Door een overtuigende 0-3 over- wiiming op Volley Quick gaat Intermez zo met een eerste klasseteam in de slag voor een plaatsje in de eerste klasse. Deze promotie/degradatiewedstrijden worden in Capelle a/d IJssel gespeeld. Het wedstrijdverloop jl. zaterdag kende geen verrassingen. Intermezzo was dui delijk de betere ploeg. Volley Quick bood redelijk tegenstand wat het publiek ten goede kwam. Alleen de derde set was even spannend. De hoofdaanvaller van de thuisploeg scoor de vrij eenvoudig en binnen korte tijd stond Volley Quick met 9-2 voor. Intermezzo greep op tijd in, mede door een sterke service van Johan Vogelaar. Setstanden van deze wedstrijd: 7-15, 12-15 en 9-15. Holy 1 -Jongens Cl2 - 2 HJPV2- Dames 13 -1 VV Kwiek 1 - Meisjes BI3 - O Volley Quick 1 -Heren 10 - 3 Volley Quick 1 - Jongens BI1 - 3 VV Kwiek 1 - Meisjes ClO - 3 VV Kwiek 2 - Dames 33 - O Rowido 2 - Dames 21 - 3 VV Kwiek 2 - Heren 23 - O VSS - Heren recrea3 - 1 OUDDORP Uitslagen van 17 maart Uitslagen van 24 maart Uitslagen van 7 april Uitslagen van 14 april Uitslagen van 21 april Het behaagde de Heere, tot onze diepe droefheid, na een geduldig gedragen ziekte van ons weg te nemen mijn innig geliefde vrouw, onze lieve zorg zame moeder, schoonmoeder, oma, dochter, zus ter, schoonzuster en tante echtgenote van Marius van Dam in de leeftijd van 52 jaar. Zij die haar van nabij gekend hebben, zullen be seffen wat wij in haar verliezen. Ooltgensplaat: M. van Dam Karin en Rien Mark en Niels OudeTonge: Lia en Peter Ooltgensplaat: K. van den Boogert- Groenendijk en verdere familie 28 april 1997 Prins Hendrikstraat 4, 3257 AW Ooltgensplaat De begrafenis zal D.V. plaatsvinden vrijdag 2 mei om 14.00 uur op de algemene begraafplaats te Ooltgensplaat, na een rouwdienst om 13.15 uur in 'Elthato'. Gelegenheid tot condoleren in 'Elthato' na de be grafenis. Geen bloemen Met droefheid geven wij u kennis, dat na een ern stige ziekte, de Heere van ons heeft weggenomen onze lieve schoonzus en tante echtgenote van Marius van Dam W. van Dam J. L. van Dam-Overbeeke Joh. van Dam M. van Dam-van Dam neven en nichten Ooltgensplaat, 28 april 1997 Wees niet bang, want Ik heb u vrijgekocht; Ik heb uw naam geroepen; u bent van Mij! (Jesaja 43:1) Bedroefd geven wij u kennis van het overlijden van mijn lieve man, onze lieve vader, schoonvader en opa, zwager, oom, oud-oom en neef echtgenoot van Maria Maartje van Oostende op de leeftijd van 69 jaar. Stellendam: M. M. Weeda-van Oostende Nieuw Vossemeer: J. Weeda M. Weeda-van Valen Stellendam: J. I. de Kramer-Weeda A. de Kramer Melissant: A. Weeda M. Weeda-van Dongen Stellendam: J. Weeda N. Weeda-Westerink en kleinkinderen 3251 XN Stellendam, 28 april 1997 Pr. Marijkestraat21 Gelegenheid tot condoleren: donderdag van 19.00 tot 20.30 uur in het zaaltje van de Gereformeerde kerk, Kerkhoflaan 4, Stellendam. De begrafenis, waarbij u wordt uitgenodigd, zal D.V. plaats hebben vrijdag 2 mei 1997 om 14.00 uur op de begraafplaats te Stellendam. Aanvang rouwdienst om 13.15 uur in de Gerefor meerde Kerk. Geen bloemen ©e 'Usl'K^otograaf maakt er iets speciaaCs van Maak nu nog een afspraak: Vraag naar de mogelijkheden VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDIO - REPORTAGE - FOTOGRAFIE Een mooi portret van u zelf, of van uw kinderen. Gemaakt in onze Studio is een B prachtig MOEDERDAG en cj cj 1Z3 OUDDOnP - Weststmet 35 - Telefoon (0187) 6816121 Fax 6S3734 HENESSE -Printshop- Hogezoom 172 - Telefoon (0111)462400 „En God zal alle tranen van hun ogen afwissen". Moegestreden nam God tot Zich mijn lieve zorgza me dochter, onze zuster en schoonzuster Moge de Heere Marius en de kinderen nabij zijn. K. V. d. Boogert-Groenendijk Willy Bogerman-v. d. Boogert Dicky t Atie en Adrie Hokke-v. d. Boogert Ooltgensplaat, 28 april 1997 Marijkestraat 33 Zeer bedroefd, maar met een onuitwisbare herinne ring aan haar belangstelling, hebben wij afscheid moeten nemen van onze lieve Ooltgensplaat, 28 april 1997 Claudi en Jaco Rianne en Ben Clarinda en Jan Kees Mark en Natasja ving van onze schulden. De preek eindigt met enkele vermanende woorden. Om u een indruk te geven, noem ik de hoofd gedachte daarvan: a) Roep uw geweten zonder uitstel tot verantwoording; b) Wees diep overtuigd van uw ellende en het gevaar waarin u verkeert vanwege uw zonde; c) Sluit vrede met God en doe dat zo snel mogelijk; d) U moet zich ervan vergewissen dat u een aandeel in Jezus Christus hebt; e) Heb iedere dag berouw over uw dagelijkse zwakheden en smeek God ernstig ze te vergeven; f) Laten degenen aan wie veel vergeven is, veel liefhebben. Aanbevolen! Ds. P. Vermaat, Liever toch bezoek. Over sterven en rouwverwerking. Uit geverij Kok Voorhoeve te Kampen. Paperback. 176 pag. Prijs 24,90. Dit boek verscheen in de Reformatie Reeks, een serie over thema's die actueel zijn en die vanuit de Bijbelse boodschap en het Reformatorisch belijden om bezinning vragen. Niet zozeer theologisch-weten- schappelijk maar vooral gericht op het geïnteresseerde gemeentelid. Het thema van dit deeltje is gekozen vanuit de pas torale praktijk rond de begeleiding van het sterven en de rouwverwerking. De schrijver gaat onder meer in op de gewoonten rond de begrafenis en de beleving daarvan. Dr. A. Noordegraaf, Kernteksten over Jeruzalem. Uitgeverij De Groot Goud- riaan te Kampen. Paperback. 78 pag. Prijs 14,90. Er zijn inmiddels al heel wat deeltjes verschenen in de serie Schriftwerk. De boekjes willen onder de titel 'Kernteksten over een handrei king bieden voor persoonlijke meditatie en gemeenschappelijke Bijbelstudie. Het nieuwste deeltje is gewijd aan Jeruzalem, de 3000 jaar oude stad. Gelet op het vele dat in de Bijbel over Jeruzalem wordt gezegd, heeft de schrijver een beperkte selectie moeten maken. Hij heeft zeven kernteksten uitgekozen, waarop hij nader ingaat. Zo schrijft hij bijvoorbeeld over 'Jeruzalem, de stad van David' (2 Sam. 6:15), 'Jeruzalem, de stad van God' (Ps. 87:3), 'Jeruzalem, de moederstad' (Gal. 4:26) en 'Het nieuwe Jeruzalem' (Openb. 21:10-12). Elk hoofdstukje ein digt met gespreksvragen. Dr. G. de Lange, Leren wandelen aan vaders hand. Cliristelijke opvoeding: theorie en praktijk. Uitgeverij Buijten en Schipperheijn, Amsterdam. Paper back. 245 pag. Prijs 32,50. De schrij ver is orthopedagoog van professie. Hij was stafmedewerker van de Rekkense Inrichtingen en later directeur van het Pedologisch Instituut te Rotterdam als mede van een schooladviesdienst in dezelfde stad. Hij kan dus met gezag over 'opvoeding' schrijven. Dit boek heeft het karakter van een soort hand boek. Het is verdeeld in een theoretisch en een praktisch deel. Deel één bespreekt de uitgangspunten en biedt een aanzet voor een christelijk opvoedingsmodel. In het tweede deel wordt getracht deze theorie ook toe te passen. Dat gebeurt naar de orde van de diverse levensfasen: huwelijk, gezin, baby en peuter, kleuter, schoolkind, groepskind, puber en adoles cent. Het slothoofdstuk dat ingaat op de hantering van normen in de adolescentie- periode heeft tot titel gekregen: 'Wande len aan de hand van God de Vader'. Uiteraard blijkt hier een bepaalde ver bondsbeschouwing uit. Op de laatste bladzijden van zijn boek gaat de schrij ver kritisch in op de huidige modieuze opvoedingsethiek: 'Veranderingen in discussie'. Uit dit breed opgezette boek valt voor ouders en andere opvoeders veel te leren! H. M. Kuitert, Het algemeen betwij feld christelijk geloof. Uitgeverij Ten Have te Baarn. Paperback. 300 pag. Prijs 19,90. Dit boek is een bestseller. Verscheen in februari 1992 de eerste druk, nu - iets meer dan vijf jaar later - kwam de zeventiende druk uit. Al meer dan 60.000 exemplaren zijn er van dit |[j^ Een keuze maken Is Kom eens vrijblijvend binnen kijken! BOEKEN EN MUZIEK VAN DER BOOM Voorstraat 41 Somnnelsdijk Tel. (0187) 482614 werk verschenen. Tel daarbij de vertalin gen in het Engels, Duits, Italiaans en Chinees, en u hebt een indruk van het 'succes' van deze Kuitert-publicatie. Kennelijk sluit de schrijver in dit boek perfect aan bij het levensgevoel van grote delen van ons volk. Ik zou het eigenlijk nog anders willen zeggen: hij geeft precies weer wat er bij velen leeft. In onze geseculariseerde tijd wil menig een - met name de laatste jaren, nu dat weer 'mag' - wel 'aan God doen', een al gemene vage godsdienstigheid is weer 'in' in deze jaren, maar het is niet de God van de Bijbel. Alle openbaring van boven is in werkelijkheid van beneden, zegt Kuitert. Ze is een voortbrengsel van de mens zelf. Het christelijk geloof, dat vele eeuwen lang leefde van "de dingen die volkomen zekerheid hebben" omdat God Zelf in Christus zulks door Zijn Woord op aarde heeft geopenbaard, is verworden tot een 'algemeen betwijfeld geloof'. Kuitert zegt zijn boek speciaal geschreven te hebben voor mensen die vragen hebben over het geloof en die veel twijfels kennen, die op zoek zijn naar een antwoord. Hij geeft echter geen antwoord, althans niet het wezenlijke antwoord dat met autoriteit zeggen kan: "Alzo spreekt de HEERE!" Het resultaat van dit boek zal dan ook zijn dat het de vragen versterkt en de twijfels voedt. De klassieke en duurzaam gebleken woor den hebben bij hem afgedaan. Wie op zoek is naar een vorm waarin het huidige tijdsbeeld zichtbaar is, leze dit (overi gens knap gecomponeerde) geschrift. Wie echter zoekt naar een antwoord op zijn of haar existentiële vragen, late dit boek ongelezen! JMJ K De Nederlandse Kankerbestrijding besteedt uw geld aan onder zoek over preventie en behandeling van kanker. Giro 26000. Meer informatie? Bel 0800 - 022 66 22 (gratis). Langeweg 13 3245 KE Sommelsdijk Postbus 27 3240 AA Middelharnis Tel. (0187)482729 Fax (0187)4857 36 Vastgesteld: te Rijssen Tel. (0187) 485049 Uitslagen: DAMMEN: C. Mierop - J. Moerkerk1-1 L. Moerkerk-M. Bruinsma1-1 A. Meijer-J. Visbeen1-1 Met dit laatste behaalde punt werd de heer J. Visbeen opnieuw kampioen bij de dammers. De heer Visbeen blijkt nog steeds onverslaanbaar. Wie zal hem als eerste eens kunnen stuiten in zijn kam pioenenreeks? In ieder geval Proficiat, heer Visbeen! DAMMEN: J. Moerkerk-J. Visbeen1-1 A. de Mik - C. Tanis3-0 A. Meijer-M. Bruinsma1-1 C. Akershoek - H. M. Floresteijn0-3 SCHAKEN: Afdeling 1 J. Soeteman - W. T. Breen1-0 J. Santifort - W. H. M. Geelen0-1 A. J. Kastelein - A. van Huizen0-1 (regl.) J. E. P. Tanis-M. Breen1/2-% J. W. Tanis - Kr. v.d. Wende1-0 Afdeling 2 C. Wassenaar - F. L. Troost0-1 P. A. Derrez-J. Schaefer1/2-1/2 Kr. de Ronde-J. Grinwis1-0 A. Akershoek - W. v.d. Meijden1-0 P. Breen-E. Santifort1-0 M. van Damme - E. van Lamoen0-1 SCHAKEN: P. A. Derrez - C. Wassenaari/^-i/^ F. L. Troost - R. v.d. Wende1-0 A. Schaefer-P. Breen1-0 W. v.d. Meijden-M. van Damme1-0 SCHAKEN: Afdeling 1 A. van Huizen - J. Santifort0-1 Kr. v.d. Wende - A. J. KasteleinVa-Vi A. C. Baas - W. T. BreenV1-V2 J. Soeteman - W. H. M. v. Geelen ...^A-Vi Afdeling 2 E. van Lamoen - J. GrinwisV2-¥i P. A. Derrez-W. v.d. Meijden1-0 M. van Damme-E. Santifort0-1 A. Akershoek-A. Schaefer1-0 P. Breen-F. L. Troost0-1 R. v.d. Wende - C. Wassenaar0-1 A. Schaefer-P. Breen1-0 C. Wassenaar - P. A. Derrez1/2-% W. v.d. Meijden - M. van Damme1-0 SCHAKEN: Afdeling 1 J. E. P. Tanis - W. H. M. v. Geelen..i/2-i/i J. Soeteman - A. van Huizen0-1 W. J. Tanis - M. Breen1-0 A. C. Baas - Kr. v.d. Wende1/2-1/2 Afdeling 2 F. L. Troost - P. A. Derrez0-1 P. A. Derrez - E. Santifort0-1 Ondanks de nederlagen van de witspe- lers werd de heer F. L. Troost kampioen en promoveert hij met de heer Derrez naar de eerste afdeling. P. Breen - C. WassenaarV2-V1 De heer Wassenaar kwam een half punt je tekort om te promoveren. A. Schaefer- M. van Damme1-0 E. van Lamoen - R. v.d. Wende0-1

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 5