(010)2741135 De kleine Frangaise van Nel van der Vliet Ouddorp scliaarde zicli weer rond liet oorlogsmonument Inloopconcert Singelkerk Politie 24-uurs telefoon: Bezoek zes miljoen tulpen in Hollands grootste bloementuin Opbrengst kollekte Koninklijke Ondersclieidingen Politie OSB vraagt herkomst goederen Kerkdiensten Geref. Gemeenten DINSDAG 29 APRIL 1997 No. 6598 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 48 33 92. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,75 JAARABONNEMENT 57,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 GEMEENTE MIDDELHARNIS Aanrijding met letsel Op vrijdagmiddag werd een bestuurster van een fiets geschept door een perso nenauto op de Doetinchemsestraat te Middelhamis. Bestuurster van de fiets verleende geen voorrang aan de bestuur der van de personenauto. Fietster werd door ambulance vervoerd naar het zie kenhuis te Dirksland. Zij had vermoede lijk een gebroken arm. Diefstal boodschappentas Vrijdagmorgen werd vanaf een bood- schappenwagentje tijdens het winkelen bij A&P te Sommelsdijk een boodschap pentas, kleur blauw, gestolen. In de tas zat ook de portemonnee met inhoud van de aangever. Mogelijk dat er getuigen zijn geweest die iets zijn opgevallen tij dens het winkelen. Die worden verzocht contact op te nemen met politie. Vernieling bij bejaardenhuis Enkele jeugdigen werden aangehouden naar aanleiding van gepleegde vernielin gen bij 'De Samaritaan'. Zij bekenden alle hun aandeel. Een regeling voor wat betreft de schade zal worden getroffen. Vernieling aan auto Tussen zondag 20 en woensdag 23 april werd aan een geparkeerde auto in de Sperwer vernielingen gepleegd. Deze vernielingen bestonden uit bekrassen van lak en ruiten. Kop-staart aanrijding zonder letsel Op donderdagmorgen vond een aanrij- VVV Ouddorp organi seert op woensdag 7 mei 1997 een bustocht naar de KEUKENHOF. Voor een gezellig dagje uit is de Keukenhof altijd een geslaagde bestem ming. U bezoekt 6 miljoen tulpen, nar cissen, hyacinten en andere bolbloemen. Natuurlijk kunt u deze dag ook heerlijk genieten van de adembenemende uitzich ten op een terrasje. U wordt vervoerd in een luxe touringcar. Deze vertrekt om 8.00 uur vanaf het VVV-kantoor te Ouddorp of 7.45 uur vanaf het parkeerterrein bij recreatiecen trum De Staver te Middelhamis. Reserveren voor deze dagtocht is moge lijk tot 3 mei a.s. bij VVV/ANWB Over- flakkee te Middelhamis en bij VVV Ouddorp. De dagtocht kost 37,50 (incl. entreekaartje) of telefonisch (0187) 681789. STAD AAN 'T HARINGVLIET De kollekte ten bate van de Ned. Hart stichting heeft opgebracht 1.901,65. Allen die hebben meegewerkt om tot resulaat te komen, heel hartelijk dank. ding plaats op de Staverseweg ter hoogte van wegwerkzaamheden. Een bestuurster bemerkte te laat een voor haar remmende andere auto en reed tegen achterzijde. GEMEENTE GOEDEREEDE Aantreffen illegaal gestort afval Aan de Langeweg te Stellendam werd een hoeveelheid afval aangetroffen dat aldaar was g^.>tort. Een onderzoek zal worden ingesteld ten einde de dader te kunnen achterhalen. Vaimiorgen zijn op Goeree-Overflakkee t.g.v. Koninginnedag de volgende Kon. Onderscheidingen uitgereikt. In het a.s. vrijdagnummer hopen we daar nader ver slag over te doen: In Middelhamis waren dat dhr. A. M. van Druningen te Stad aan 't Haringvliet, dhr. L. van Leenen te Sommelsdijk en dhr. J. P. Jacobs te Stad aan 't Haring vliet. In Dirksland werd een onderscheiding uitgereikt aan dhr. C. Kardux. Te Goedereede werd een Kon. Onder scheiding uitgereikt aan brandweercom mandant M. V. d. Klooster te Ouddorp. In Oostflakkee is dit jaar zelfs niet één drap uit de lintjesregen neergedaald. Programma fotoclub 'De Rarekiek' De maand mei is de laatste maand van het clubseizoen van Fotoclub 'De Rare- kiek'. Naast de clubavonden is er de ope ning van een fototentoonstelling van ie mand die al meer dan 30 jaar zeer actief is in de fotoclub. Op vrijdag 16 mei om 20.00 uur opent Gijs van Gent, bestuurs lid van de Fotobond en een goede beken de bij 'De Rarekiek', de tentoonstelling van Marga Jessurun in het Diekhuus. Naast portretten houdt zij van natuurfo tografie, die ditmaal het thema van de expositie vormt. Vanaf 8 mei is er in Naarden de twee jaarlijkse fotomanifestatie, de grootste van Nederland met vele tentoonstellin gen en activiteiten in het pittoreske stad je. Programma mei: Vrijdag 2 mei: Bespreking van eigen fo towerk en een collectie foto's van de fo tobond (het beste uit de bondsfotowed strijd van 1996). Vrijdag 16 mei: Opening tentoonstelling Marga Jessurun, om ongeveer 21.00 uur, gevolgd door bespreking van eigen foto- en diawerk. Informatie: (0187) 484271 487096. De ene pop is de andere niet Wie op Koninginnedag in Dirks land een blik werpt op de etalage van Achterdorp 7, kan daar een pop zien van de hand van Nel van der Vliet uit Sommelsdijk. De pop staat model voor 'Het feijne kwar tier' waar de Stichting Genealo gisch Centrum Goeree-Overflak kee en het klederdracht Ensemble Eeuwkant gevestigd zijn. Als ge bruikers van een pand in de kern van Dirksland willen deze cultuur historische instellingen gezamen lijk meedoen aan de Dirkslandse koninginnedagactiviteiten. Nel van der Vliet is actief bij het Genealo gisch Centrum en besloot voor de gelegenheid een pop te maken. Frangaise ,,Als ik nu eens een Frans type pop maak", zei Nel, ,,dan kunnen we de naam van die pop laten raden. We zijn altijd met namen bezig, dus dat is wel toepasselijk". Het Ensemble Eeuwkant stelde voor de pop aan te kleden. Nel ging aan de slag. Ze maakte een poppenlijf met geboetseerde handjes en voetjes en boetseerde een kopje. Ze vormde, vijlde en schilderde en het re sultaat was zoals ze het voor ogen had: een kleine Fran9aise. „Ze is naar mijn zin", zei Nel toen ze opbelde om te vra gen of Maaike Melissant en ik kwamen kijken hoe we de pop zouden aankleden. Met bewondering bekeken we de beeldi ge pop. ,,Die doe je toch niet weg?" vroegen we met verbazing. Nel zei aarzelend: ,,0m eerlijk te zijn, daar zit ik zelf ook mee. Ik ben aan haar gehecht geraakt. Je bent een tijd aan zo'n kopje bezig en het krijgt iets heel eigens. Ze heeft zulke leuke ogen en ik weet voor mezelf al hoe ze heet. Maar ik heb nu eenmaal voor Koninginnedag een pop beloofd". Er ontstond een kleine discussie rond de pop die ons vanaf de huiskamertafel onschuldig stond aan te kijken. De man van Nel vond dat ze de pop toch maar ter beschikking moest stellen. „Dan maak je voor jezelf weer een andere". Wij von den dat de ene pop de andere niet is en dat deze creatie in de collectie moest blijven. Nel zou er nog eens goed over denken. De kleine Frangaise moest in elk geval aangekleed worden, dus ze ging mee naar Dirksland en we zouden verder wel zien. Dubbele naamraderij Op een gegeven moment kwam Nel in 'Het feijne kwartier' met een prachtige pop: een lust voor het oog met kastanje bruine pijpekrullen en met glas gekleed. Een pop voor verzamelaars, een exclu sief exemplaar. „In plaats van de mijne, want ik had be loofd dat ik voor een pop zou zorgen. Ik heb een Frans type uitgezocht". Daar zaten we dan, met twee poppen. „Eén speciaal gemaakt voor Koninginne dag op z'n Frans en één speciaal ge kocht. Allebei mooi, allebei met Franse flair en allebei anders. Welke naam moest er nu geraden wor den? Van de gekochte pop of van de kleine Frangaise die model staat voor 'Het feijne kwartier' op deze Koningin nedag? We besloten beide poppen tot hun recht te laten komen in een dubbele naam- raad-constructie. Het is een beetje inge wikkeld, maar wie geïnteresseerd is en Kennelijk is het voor Ouddorp méér dan wat burg. Sinke gistermorgen „een uitstekende gewoonte" noem de-, om aanwezig te zijn bij de herdenking van de geval lenen uit de Tweede Wereldoorlog. Zo koud en huiverig kon 't ook gisterochtend niet zijn of ze waren er, rond om het oorlogsmonument aan het eind van de West straat. Sinds tien jaar wordt het monument geadopteerd door de hoogste klassen van de beide plaatselijke basisscholen en ook nu weer was het een viertal uit deze klassen dat een krans legde, ter nagedachtenis van allen die op het monu ment genoemd zijn en dit jaar heel speciaal voor Eeuwit Hameeteman, de jongeman die in de laatste weken van de oorlog in Duitsland door ziekte en ontbering om het leven is gekomen. Z'n makkers van toen, onder wie de 86-jarige heer M. het Jonk uit Capelle a.d. IJssel waren mét de nabe staanden aanwezig en als geen ander zullen ze de woorden van burgemester Sinke hebben beaamd: „blijven herden ken, opdat het zich nooit herhale". Dat was de boodschap die burg. Sinke tot vooral de jonge ren heeft gericht opdat zij de waarschuwing ter harte zullen nemen, gedachtig aan het verdriet dat zovelen getroffen heeft. „Blijven herdenken!" heeft burg. Sinke aanbevolen, al lijkt het erop dat de mens het nimmer leren zal en steeds weer nieuwe conflicten en oorlogen worden uitgevochten met steeds weer onschuldigen als slachtoffers, een slachtoffer zoals ook Eeuwit Hameeteman is geworden. 't Is 's burgemeesters-, en veler hoop dat de getuigenis van de doorleefde verschrikkingen er ooit toe zal leiden dat de vrede wordt nagestreefd waarom de jeugd gevraagd wordt de herdenkingstoorts verder te dragen opdat nimmer verge ten worde. Bij het monument werd de wacht betrokken door leden van de vrijwillige brandweer en van het Marine bewakingskorps dat de vlag halfstok hees waarbij door Erik Akershoek op de Es-hoorn de vaandelmars geblazen werd. Na de krans- legging volgde een minuut stilte waarna hij de tere tonen van de Last Post liet horen. Door de 86-jarige heer het Jonk, die z'n maats van toen 52 jaar lang niet had weergezien werden woorden ter gedach tenis gesproken, waarna de bijeenkomst in het Verenigings gebouw 'Dorpstienden' werd besloten. Met dank aan o.a. de heer A. J. Nelis die ook deze herdenking weer coördi neerde, dank aan Erik Akershoek en o.a. aan Klaas Hamee teman die met z'n bewakingskorps alle tien de herdenkin gen heeft begeleid en per 1 mei van de VUT gebruik gaat maken. op Koninginnedag naar het 'Terrace d'Ensemble' bij 'Het feijne kwartier' komt, wordt volop duidelijkheid gebo- Hobby De kleine Frangaise gaat na 30 april weer met Nel mee naar huis. „Ik denk dat ik gauw weer aan een pop begin", aldus Nel van der Vliet. „Ik vond het heel sti mulerend om zo gericht bezig te zijn met mijn hobby. Je hebt af en toe een duwtje nodig, want vaak schiet een hobby er bij in door van alles en nog wat". Het poppen maken is een liefhebberij van de laatste jaren. Hoewel Nel altijd al zei dat ze ooit eens een pop wou maken, kwam het er pas van toen ze een adver tentie las van Clarine Bemelmans. Ze volgde twee cursussen bij deze Dirks landse poppenmaakster. Leerde er veel maar zocht uiteindelijk een ander type pop. „Poppen met een eigen gezicht wou ik maken, kinderpoppen. Ik ben toen lessen gaan volgen bij Joke Grobben in Den Haag, een beeldhouwster die zich heeft toegelegd op poppen en inmiddels een wereldnaam op dit gebied heeft. Joke Grobben schrijft ook handleidingen voor poppenmaakster en door haar boeken ben ik bij haar terecht gekomen". De poppen die Nel van der Vliet maakt vragen veel tijd en zorg. „Het is mooi als het lukt en de pop de expressie heeft die je er in hebt willen leggen. Dat geeft een goed gevoel nadat je er met hart en ziel aan hebt gewerkt. Het is altijd boeiend, want elke pop is weer anders". Cathy Westdorp Op zaterdag 12 april jl. heeft de politie OSB drie verdachten uit Burgh aange houden verdacht van diefstal en heling. Inmiddels is gebleken dat deze mannen zich vermoedelijk aan meerdere woning inbraken hebben schuldig gemaakt. Zij zijn inmiddels in bewaring gesteld. De politie heeft bij de verdachten een aantal goederen aangetroffen die zij niet kan achterhalen in haar eigen automati seringssysteem. In verband daarmee ver zoekt zij de herkomst van deze goederen. Het betreft hier: - een fototoestel (pocket-model) in etui. - zwarte rechthoekige damesportemonnee. - sleuteletui met vier sleutels. - mes met stootrand. - twee zilveren schakelkettingen. - herenhorloge met chroomkleurige armband. - herenhorloge met fijnmazige schakelarmband. - goudkleurig dames-hangerhorloge. - goudkleurig dameshorloge met schakelarmband. Indien men denkt informatie over deze goederen te kunnen verschaffen of ver moed dat het hier haar of zijn eigendom betreft wordt u verzocht kontakt op te nemen met de politie in Goes, tel. (0113) 24500. OUDDORP - donderdagavond 7.30 uur ds. M. J. van Gelder van Slikkerveer. MIDDELHARNIS - heden (dinsdag) avond 7.30 uur ds. A. M. den Boer. OUDE TONGE - donderdagavond 7.30 uur ds. C. Hogchem van Borssele. RIDDERKERK - Zaterdag 3 mei a.s. wordt in de Singelkerk te Ridderkerk alweer het laatste inloopconcert georga niseerd. Om 15.00 uur neemt Marien Hofman achter de klavieren van het Van den Heuvel-orgel plaats. Marien Hofman begint met een preludium van Bruhns, waarvan we dit jaar herdenken dat hij 300 jaar geleden is overleden. Verder staan werken van Sweelinck, Bach, Zwart en Vieme op het programma. Geprobeerd is een gevarieerd program ma samen te stellen, waarbij de vele registers van het orgel in verschillende stijlen te horen zijn. Alle reden om eens te komen luisteren. Misschien wilt u tijdens het winkelen eens tot rust komen: stap dan gerust eens binnen. Veel mensen hebben er al gebruik van gemaakt. De inloopconcer ten zijn er voor u! Ook tijdens het concert kunt u nog bin nen komen. De toegang is, zoals altijd, gratis. U bent van harte welkom. Schakel-klub Stellendam Op D.V. zaterdag 3 mei is het de laatste klubavond van 'De Schakel'. Om tot een goede afsluiting te komen van dit seizoen, heeft de leiding ge meend om een dropping te organiseren. We verwachten alle klubbezoekers om 18.00 uur in 'De Schuur'. We raden aan om geen goede kleding aan te doen, en een zaklamp mee te nemen. Wij zorgen voor eten en drinken. De kosten voor de ze hopelijk gezellige avond, zijn 5,-. Je kunt je opgeven tot vrijdag bij Jaap van Oostenbrugge, Azaleastraat 85, tel. 492691. We hopen dat we met zijn allen een fijne slotavond hebben. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflaickee VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUrno - REPORTAGE - FOTOORAfiE ^^3 tzn izzi izzi [zn CU cizt nn izzi izzi I OUDDORP-WBStstraat35-Telefoon (01 B7}6B1612/FéX683734 -Pfintsiwp-Hogezoom 172-Tetefoon (0111) 462400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 1