EiüvriDEri-iiiEmi/s Voorbereidingen voor bouw Everdinapolder in volle gang 'Zierikzee rond 1900' is een tentoonstelling van prentbriefkaarten en foto's Aantrekkelijk concert te Oude Tonge Verkoping Adullam PROGRAMMA'S KONINGINNEDAG Keyboard en dwarsfluit presentatie Dodenherdenking 4 mei CVB bejaardenreis Abonneert U op Eilanden-Nieuws Geraniums afhalen Fluit, hobo en orgel 4e Blad VRIJDAG 25 APRIL 1997 No. 6597 Rond bouwvakvakantie wordt een begin gemaakt met ontsluiting en bouwrijp maken MIDDELHARNIS - Sinds de goed keuring van de Raad van State aan het bestemmingsplan 'Westplaat' in december 1996, heeft de gemeente hard gewerlit om zo snel mogelijk te kunnen beginnen met de bouw van woningen. Als eerste zal in de Everdi napolder worden gebouwd. Dinsdag avond zijn de commissies van de gemeente in een gezamenlijke verga dering verzocht een advies te geven inzake het beschikbaar stellen van een krediet, om de plannen te kunnen ver wezenlijken. De eerste fase van het plan 'Westplaat' is het bouwen in de zgn. Everdinapolder. Dit is het gebied ten Noorden van Som- melsdijk, gelegen tussen de Prutweg en de Kraayensteinsedijk en een gebied ach ter het industrieterrein Haveneind. Begonnen zal worden met de bouw van woningen aan weerszijden van de Kraay ensteinsedijk. Uiteraard zal de Everdina polder bouwrijp gemaakt moeten wor den. Dit zal in fasen geschieden. Aller eerst zal het gebied ontsloten worden door de Prutweg te verbreden en de aan sluiting op de Oudelandsedijk te verbete ren. Vanaf de Prutweg zullen geplande wegen gedeeltelijk worden aangelegd ter ontsluiting van het gebied. De Kraayen steinsedijk zal worden gereconstrueerd en op de plaats waar men zal starten met de bouw, zullen bouwstraten worden aangebracht en het terrein bouwrijp wor den gemaakt. Het ligt in de bedoeling dat dit werk rond de zomervakantie zal star ten. Het verder bouwrijp maken van de Everdinapolder zal al naar gelang de uit gifte van gronden, ter hand worden geno men. Aanbesteding De benodigde exploitatie-opzet voor de Everdinapolder is op dit moment nog niet voorhanden, zodat de Raad ook nog niet kan overgaan tot het beschikbaar stellen van het krediet. Het college ver zocht de commissieleden om desondanks de bestekken aan de aannemers, voor het bouwrijp maken van het gebied, te mogen verzenden. De definitieve besluitvorming over de exploitatie-opzet Everdinapolder en het krediet zal geschieden in de raadsverga dering begin juni, waarna de aanbeste ding zal plaatsvinden. Door deze gedragslijn te volgen zal de uitvoering van het werk zo min mogelijk worden vertraagd. Niemand van de commissiele den maakte hier bezwaar tegen. Naar verwachting zal rond de bouwvakvakan tie een begin met het werk gemaakt kun nen worden. Molen De commissieleden werden bijgepraat over de wijzigingen in de inrichting van het plangebied ten aanzien van eerdere plannen. Zo zal een watergang het gebied van zuidoost naar noordwest doorsnijden. In eerdere plannen was deze ruimte gevuld met een groenvoorziening. Teneinde een betere waterbeheersing in het gebied mogelijk te maken, heeft de groenstrook plaats gemaakt voor een watergang. Bovendien komt op deze wijze een ver fraaiing van het woongebied tot stand. In verband met de zichtbaarheid van de molen moet de hoogte van de bebouwing in een bepaalde straal om dit object, beperkt blijven. De provincie bekijkt de bouwplannen kritisch op dat punt. Der halve heeft de molen een grote invloed gehad op de verkaveling van een gedeel te van het plangebied. Ten oosten van de Kraayensteinsedijk wordt een moerasge bied gemaakt. Men hoopt dat zowel planten als dieren hierin een plaats zullen krijgen. De heer Kleingeld (PvdA) wees er in dit verband op dat, wil men inder daad ook dieren in het gebied een plaats geven, men zal moeten waken voor ver storing. De heer Joustra van de gemeente Middelhamis gaf aan dat juist om de rust te waarborgen, er geen (wandel)pad door het gebied komt. Wel zullen op twee plaatsen vlonders gesitueerd worden om de bevolking toch de gelegenheid te geven, in alle rust van het gebied te kun nen genieten. Moeras De heer Van der Kamp (Lijst Hoogzand) vroeg zich af of het bouwrijp maken nadelig zal zijn voor de afvoer van land- bouwprodukten tijdens de oogsttijd. De heer Joustra van de gemeente Middelhar- nis antwoordde dat de Kaai en de Haven- dijk gewoon bereikbaar blijven. Het zal echter best wel eens voorkomen dat de Kraayensteinsedijk tijdelijk afgesloten is in verband met werkzaamheden. Diverse commissieleden waardeerden de komst van de watergang. Deze watergang zal aan een zijde worden uitgevoerd met een steile kant in de vorm van een kademuur tje of iets dergelijks en aan de andere zijde met een glooiende oever. De heer Wesdorp pleitte in verband met de vei ligheid, op een aan weerszijden glooien de oever. Joustra gaf aan dat op andere plaatsen in den lande, maar ook in eigen gemeente, waar sprake is van glooiende oevers maar ook van steile kades, er in beide gevallen geen problemen omtrent de veiligheid zijn geweest. Bovendien zal de diepte van de watergang zeer beperkt blijven. De bebouwing langs de Kraayensteinse dijk wordt uitgevoerd met platte daken. Volgens de heer Cornelissen van de afdeling ruimtelijke ontwikkeling heeft dit te maken met de zgn. molenbiotoop (het zichtbaar houden van de molen). Daarnaast past het in het kader van een eerder door de gemeente vastgesteld beeldkwaliteitsplan voor het gebied. Door middel van deze bouw ontstaat er een soort 'wandwerking' die symbolisch blijft verwijzen naar de dijk die er gele gen heeft. Deze vraag- en antwoord-rubriek staat geheel ten dienste van de lezer die er kosteloos gebruik van kan maken. Uw vragen op velerlei gebied kunt u sturen aan: Redactie Eilanden-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Middelharnis, met in de linkerbovenhoek 'Vragen-rubriek' vermeld. De vragen worden door deskundigen beantwoord en zullen binnen enkele weken na de inzending compleet met antwoord in deze rubriek worden gepubliceerd, ffFTF poiin De pootjes van de stekker van onze heet- waterketel worden gloeiend heet in het stopcontact. Kan er sprake zijn van kort sluiting. Antwoord: Nee, dan was er een zeke ring doorgebrand en de stroom uitge schakeld. Maar kijk eens onder die snel koker: bij 220 Volt staat misschien 10 of meer Ampère, dat betekent een belasting met 2200 of meer Watt! In die paar minuten passeert er veel energie, met de hitte van dien. FF/V MUNTUONOi'T In de buurt van Den Bommel is onlangs een zilveren muntje gevonden waarvan ik bijgaand een getekende afbeelding bij voeg. Zelf hebben we in de encyclopedie al ontdekt dat Isodorus de patroonheili ge van de boerenstand is. Kunt u mij het één en ander over dit muntje vertellen? Antwoord: Dit is geen muntje, want er staat geen landsnaam en geen waarde aanduiding op. Ook is geen jaartal aan gegeven. Het lijkt ons een zilveren pen ning waarmee het lijden van Christus wordt herdacht, getuige de woorden 'Jesu X Passio' (het lijden van Jezus) onder het kruis. Op het leesbare gedeelte staat 'Servus Dei', hetgeen wil zeggen: 'dienaar Gods' weer onder een kruis, als mede de beeldenaar van een monnik of een andere geestelijke. Isido is van oor sprong een Griekse naam, met de beteke nis 'geschenk van Isis'. Deze Isis was de (oud-)Egyptische godin van de vrucht baarheid. Een veel later naar haar ge noemde Isodorus was een martelaar op het Griekse eiland Chios (kerkelijke feestdag 15 mei). De patroonheilige van de boeren echter was een Spaanse ge leerde met die naam, geboren circa 1070 overleden 1130, bijgenaamd de landman, die uitmuntte door zijn landarbeid en een voorbeeldig leven. Het lijkt ons dat de naam aan de rechterzijde van de beelde naar met de andere letters of afkortingen weinig of niets met laatstgenoemde Iso dorus te maken hebben. Uw penning is een erg oude en dateert blijkbaar uit een vorige eeuw. Welke kunnen wij, zonder nader onderzoek, niet zeggen. Mogelijk kan een antiquair die deze penning ziet, u op weg helpen. De historische waarde is beperkt, gezien het feit dat de tekst deels onleesbaar is. De geldswaarde is o.a. afhankelijk van de algehele kwaliteit van de munt en de ouderdom. HET ZEEPLOZE WOPEfiK Hoe konden onze voorouders leven zon der zeep? Antwoord: Is alléén maar zeep bepalend voor de zindelijkheid? De Romeinen maakten gebruik van badhuizen om zich te baden. De Egyptenaren wasten zich - al duizenden jaren vóór het ontstaan van Rome - meermalen per dag. De Joodse wetten schreven tal van rituele wassin gen voor en in de Bijbel is vaak sprake van washuis en wasman, die 't reinigen van kleding in stromend water verzorg de. Zonodig werd vuile kledij opgekookt met soda (borith) of plantenas (nether). In de Oudheid waste men de gesponnen en geweven wollen kleding in soda, urine en vollersaarde met as, of een af treksel van looghoudende planten. In Mesopotamië baadde men in palmolie of castorolie en waste men kleding met soda, potas, hars en zout. Bij de oude Grieken heette de zeep nog 'nitron' en dat bestond uit potas, kaf en puimsteen. Galliërs en Germanen wisten door het koken van dierlijke vetten' met de as van beukenhout of verbrand zeewier een wasmiddel te bereiden. De échte zeep werd ons zo'n zes eeuwen vóór het begin van onze jaartelling reeds gebracht door de Phoeniciërs. Deze 'sapo' bestond uit en mengsel van beukenas met kalium- zouten en schapenvet w.i. vrije vetzu ren). De colloïd-chemische reactie maak te het vuil los dat met water werd verwij derd. Vandaar dat onze germaanse voor vaderen hun handen reeds met deze zeep konden wassen, toen andere volkeren zich nog moesten behelpen met zg. Sar- dinische aarde, lupinen, en extracten van diverse looghoudende planten die een reinigende werking bezaten. Ze baadden niet zo uitvoerig als wij, maar niemand zag daar iets ongezonds in. Sterker nog, men heeft nu pas door dat een te veelvul dig gebruik van zeep leidt tot uitdroging van de huid, waardoor die haar elastici teit verliest en er kloven in kunnen ont staan. Het duurde nog tot het begin van de 19de eeuw alvorens onze voorouders synthetische wasmiddelen konden fabri ceren. Maar met sommige fabrikaten is 't oppassen. Rechtstreeks contact met der gelijke produkten kan wel eens veel schadelijker voor onze huid zijn, dan met die echte ouderwetse groene zeep uit de zand-, zeep- en soda-stelletjes. A.s. zaterdag D.V. 3 mei hopen we een verkoping te houden ten bate van Adul lam. U kunt er lingerie verwachten, ook sok ken, nacht- en kinderkleding en babyka- dootjes. Tevens is er een groot assorti ment van tuinplanten, o.a. Afrikanen, Salvia's, Petunia's, Goudsbloemen, As ters, Verbena's enz. Ook is er gelegenheid om kleine kadoot- jes te bemachtigen. Alles voor een leuke prijs. En dat voor onze gehandicapten! U bent welkom van 10-4 uur bij J. de Geus, Burg. Sterkplein 8, Nieuwe Tonge. Zangdienst in Ouddorp Op D.V. zondagavond 27 april staat er in de Gereformeerde Kerk in Ouddorp een zangdienst op het programma: Een samenzijn waarin er alle gelegenheid is om met elkaar bekende psalmen, gezan gen, liederen uit de Joh. de Heer-bundel en opwekkingsliederen te zingen. Het Christelijk Pelgrims Mannenkoor uit Rotterdam zal met en voor ons enkele liederen zingen. Voorganger in deze dienst is ds. J. Koster. Voor deze dienst, die om 18.30 uur begint, wordt u harte lijk uitgenodigd en misschien is het een goed idee om eens iemand mee te nemen naar de kerk. Een liturgie zal aanwezig. Welkom! (Meer informatie: 0187-683431). f/F7 iUNOROOM VBN iUlEET Kunt u in uw rubriek iets vertellen over het 'Syndroom van Sweet' Antwoord: De Engelse huidarts R. D. Sweet beschreef een naar hem genoemd acuut ziektebeeld. Dit wordt gekenmerkt door blaasvormige plekken in de huid met hoge koorts. Soms gaat het gepaard met gewrichtsklachten. De aandoening komt meestal voor bij vrouwen. omaoiHULP Waar woont die helpende ombudsman? Weet u dat adres voor mij? Antwoord: De Nationale Ombudsman heeft zijn kantoor aan het Stadhouders plantsoen 2, 2517 JL Den Haag, tel. (070) 3563563. Ukunt daar ook alle ge wenste inlichtingen plus een folder aan vragen. Dan weet u alles. müo viaiEP Hoe krijg ik planten schoon die wit zien van 't harde water? Antwoord: Gebruik het beetje spoelwa ter waarmee u een leeg melkpak schoon maakt om de bladeren van uw kamer planten te wassen. Ze zullen spoedig gaan glanzen. U kunt ze naar keuze met de plantenspuit of met een watje behan delen. En bewaar voortaan iets van het gekookte water als u thee zet en doe dat in uw plantengieter. Als u dat laat afkoe len en dit vooraf gekookte water gebruikt om uw kamervrienden water te geven, zal ook de aarde u weer mooi diepzwart toelachen. Melissant 10.30 uur: Aanvang markt/braderie. 13.00 uur: Inschrijven versierde fietsen en voertuigen bij 'Melishof'. 13.30 uur: Start feestelijke optocht m.m.v. muziekvereniging 'Amicitia' uit Dirksland vanaf 'Melishof'. 14.00 uur: Start middagprogramma. - Ringsteken m.m.v. de Sas-ruiters. - Sterkste man/vrouw van Melissant. - Schminken van de kleintjes (gratis) - Open podium (zang en muziek, met gezellig terras. - Skelterrace. - Paard en pony rijden in het Melissantse bos. - Surfrodeo. - Springkussen. 19.00 uur: Oranjefeest in 'Melishof'. 21.00 uur: Start lampionnenoptocht vanaf 'Melishof', hierbij zijn gratis lampionnen te verkrijgen. WiJKVERENIGING 'De ZwALUW' TE SOMMELSDIJK 13.00 uur: Optocht met versierde fietsen door de wijk onder begeleiding van 'Sempre Crescendo'. 13.30 uur: Kinderspelen op het veld tot 15.30 uur. Entree hiervoor is 2,50 leden en 3,00 niet-leden. 15.30 uur: Demonstratie Jeugd-Aero- bics. 16.00 uur: Playback wedstrijd. Men kan zich hiervoor opgeven op de dag zelf. Neem wel je cassettebandje mee. Tussendoor draaien we verschillende ronden met het rad van avontuur met leuke prijzen voor groot en klein. Op het veld staan verschillende kramen met o.a. ballen gooien, touwtje trekken, hamburgers enz. Ook staat de peuterspeelzaal er met ver schillende kramen. Op het plein is er plaats voor de vrij markt. Neem zelf wel een kleedje mee om je spulletjes op te zetten. Kom gezellig met uw kinderen naar 'De Zwaluw', Sperwer 5 te Sommelsdijk. Programma Rubensplein TE Middelharnis Vanaf 08.30 uur: Oranjetompoezen- aktie vanuit het Dienstencentrum. Vanaf 13.00 uur: Vrijmarkt voor kinde ren (kleedje). Aankomst van de ver sierde fietsen, steppen, karren en drie wielers. 13.00 uur: Somigirls, majorettenshow op 't plein. 13.20 uur: Optocht door de wijk m.m.v. de Somigirls. 13.45 uur: 2e show Somigirls. 13.55 uur: Prijsuitreiking Ie, 2e en 3e prijs versierde rijdingen door Gerdie van Golff. 14.00 uur: Balloimen van Golff oplaten o.l.v. Gerdie van Golff. Vanaf 13.00 uur: Continue programma. Schminken. Zaklopen Rol-hindernisbaan voor rolschaats, skeeler, schaatsplank (er is een aparte baan voor de allerkleinsten). Luchtkasteel springkussen. Side winner Ringwerpen op Dino. Feestmutsen maken. Huifkarrit. OPTREDENS 14.30 uur: Volksdansen met Sien. 15.30 uur: Ie optreden circusclown 'Jakjo'. 16.00 uur: Straattekenen. 16.30 uur: 2e optreden van 'Jakjo'. - EETTENTJE voor frites, broodje hamburger, kroket, frikandel. - DRINKTENT voor alleriei flesjes. - KINDERDRINKEN, pannekoeken bij de Wijkgroep SNOEPTENT. - DIENSTENCENTRUM voor een rustig moment met koffie met tom poesje, of een kom snert van Oma's recept. REGEN ALTERNATIEF - Vrijmarkt in het winkelcentrum. - Ballonnen als het eventjes kan. - Foto maken (thuis) van versierde fiets, inleveren bij 'Pippeloentje'. - Volksdansen en Jakjo optreden op dezelfde tijden in het Dienstencen trum. 19.30 uur: Dienstencentrum, 'Oranje- Bingo' voor oud en jong. Stellendam 28 en 29 april en 1 en 2 mei: Avond vierdaagse over 5 en 10 km. 19.00 uur. 30 april; 07.30 uur: Trompetgeschal, Stellendam wordt gewekt. 08.20 uur: Muzikale rondgang langs de scholen. 08.45 uur: Reveille/hijsen van de vlag. Aansluitend aubade. 09.30 uur: Oudhollandse kinderspelen en tevens Puzzeltocht voor het gezin (1 a 11/2 uur). 13.00 uur: Inleveren puzzeltochtformu- lieren. 13.00 uur: Show Majorettenpeloton Jong Leven. 13.30 uur: Jurering versierde fietsen. 14.00 uur: Vrijmarkt. 14.15 uur: Sterkste ploeg van Stellen dam. 20.00 uur: Show Majorettenpeloton Jong Leven. 20.30 uur: Concert Fanfare-orkest De Hoop. 21.30 uur: Lampionnenoptocht. 3 mei; 08.00 uur: Laatste inschrijvings kans lange wandeltocht over 30 km. 09.00 uur: Start wandeltocht. Een 15-tal foto's en een 100-tal prentbriefkaarten geven een beeld van Zierikzee rond de eeuwwisseling. Zo zijn er o.a. beelden van het koninklijk bezoek in 1907, een foto van de eind-examenklas van de HBS uit 1879 of het gemeentehuis in 1893. Deze bescheiden tentoonstelling is te zien t/m 21 juni 1997 in het Zeeuws Documen tatiecentrum op de 2e verdieping van de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg tijdens de normale openingsuren. Openingstijden: maandag van 17.30 tot 21.00 uur; dinsdag-vrijdag van 10.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur. Op dinsdag 29 april 1997, aanvang 19.30 uur, presenteren de key board- en dwarsfluitleerlingen van de Muziekschool 'Goeree-Over- flakkee' zich in de grote zaal van het Diekhuus, Beneden Zandpad 7 te Middelharnis. Leerlingen, do centen, bestuur en direktie van de school willen u hartelijk uitnodigen om dit evenement bij te wonen. Met name de keyboard-afdeling neemt deze avond het heft in handen. Waren de dwarsfluitleerlingen al op vorige uitvoe ringen in dit schooljaar te horen, voor de keyboardspelers is dit de eerste keer. Onder leiding van hun docent Cees Tijs- sen spelen alle keyboardleerlingen een aantrekkelijke mix van allerlei pop- en jazzmuziek. Uit het prachtige instrument van de muziekschool toveren leerlingen en docent de meest fraaie kleuren in een swingende setting. Vooral toekomstige keyboardspelers moeten zeker komen luisteren om te horen wat goede leerlin gen onder de hoede van een uitstekende docent kunnen presteren. De opmerking over goede leerlingen onder de hoede van een uitstekende do cent geldt uiteraard ook voor de dwars- fluiters en hun docent Cees Veerman. Naast veel samenspel tussen fluit en key board is ook het tluitensemble te horen. Dit ensemble repeteert wekelijks en is sinds kort in het bezit van een heuse bas- dwarsfluit. U zult versteld staan van de mooie sound en de mooie muziek van dit geheel. MIDDELHARNIS De Exodusgemeente, de Gereformeerde Kerk, de Remonstrantse Gemeente en de Katholieke Kerk houden op zondag 4 mei ter gelegenheid van dodenherden king een Oecumenische dienst in de Katholieke Kerk te Middelharnis. In deze dienst die om 7 uur begint hopen Pastoor V. d. G. Arend en ds. E. van Dunné-de Bijll Nachenius voor te gaan. MELISSANT Zaterdag 26 april kunt u van 9.30 tot 11.00 uur de geraniums afhalen in het Herv. verenigingsgebouw 'De Poort', Voorstraat 14. De activiteitencommissie Vertrektijden van het bejaardenreis CVB op donderdag 1 mei: Kantongerecht7.40 uur Dorpsweg7.45 uur Samaritaan7.50 uur Muziektent7.55 uur Dienstencentrum8.00 uur Hopelijk heeft het bovenstaande u enthousiast gemaakt. Graag willen wij u ontmoeten rondom dit muzikale gebeu ren. Musici en docenten rekenen op uw stimulerende aanwezigheid. Op D.V. zaterdag 26 april, aanvang 20.00 uur, organiseert de Stichting Kerkconcerten 'Goeree-Overflakkee', een fraai concert in de Ned. Herv. Kerk te Oude Tonge, rondom het prachtige Frobenius-orgel. Onder het motto 'Rondom Bach' musiceren dan Hanni Barendrecht (dwarsfluit), Theo Peeters (hobo) en Wim Boer (orgel). De toegangsprijs is 10,00 voor vol wassenen en 7,50 voor scholieren t/m 18 jaar en 65-Plussers. Het programma bestaat uit de volgende barokke composities: - Praeludium und Fuge in e van D. Buxtehude. Buxtehude was in Bach's jonge jaren organist te Lübeck en organiseerde daar zijn beroemde Abend-Musiken. In 1709 maakte Bach een studiereis naar Lübeck en werd sterk beïnvloed door wat hij daar zag en hoorde. - Triosonate in c van J. J. Quantz Quantz was een collega van Bach's oud ste zoon Carl Philip Emanuel en even eens werkzaam aan het hof van koning Frederik de Grote. Quantz wordt be schouwd als de beroemdste fluitist uit deze tijd en schreef naast diverse compo sities ook een standaardwerk over het fluitspel. - Twee koraalvoorspelen van J. L. Krebs. Krebs was één van de lievelingsleerlin gen van Bach. Bekend is de uitspraak: „In meinem Bach gibts nur ein Krebs". - Triosonate in e van G. Ph. Telemann Deze beroemde vriend van Bach werkte vooral in Hamburg waar hij soms per zondag voor vijf kerken cantates moest schrijven. In 1722 werd hij uitgenodigd om in Leipzig te komen werken. Omdat hij weigerde nam men toen genoegen met ene Bach. Telemann is een hoogst- belangrijke overgangsfiguur tussen barok en rococo. De triosonate is een prachtig voorbeeld van deze rococostijl. - Toccata und Fuge in C, BWV 564 van J. S. Bach. In 'Rondom Bach' mag Bach zelf niet ontbreken. Dit orgelwerk is gecompo neerd in Weimar en is illustratief voor de grote bekendheid die Bach toen al had als orgelvirtuoos. Het werk is geïnspi reerd door de Noord-Duitse traditie (Buxtehude, Reincken), maar toch is het eerder een glorieuze voltooing van een stijl dan een stijlcopie. - Triosonate in F van G. F. Handel. Handel werd in dezelfde streek en in het zelfde jaar geboren als Bach. Bach's car rière kon qua schittering niet tippen aan die van Handel, wiens roem reikte over heel Europa. Handel heeft nauwelijks notitie genomen van Bach die hem zeer bewonderde en heel graag had willen ontmoeten. Evenals Telemann schreef Handel naast het strenge ouderwetse contrapunt ook in de moderne galante stijl. De triosonate in F voert u mee in een prachtige sfeer en het wordt opnieuw duidelijk waarom Handel een genie was. De uitvoerders vormen sinds 1992 een vast trio. Hanni Barendrecht studeerde 'cum laude' af aan het Rotterdams Con- sen'atorium. Sinds 1979 is zij hoofdvak docente fluit aan het Tilburgs Conserva torium. Bovendien heeft zij reeds vele jaren de muzikale leiding van het Dordts Kamerorkest. Hoboïst Theo Peters studeerde voor zijn 'Docerend Musicus' in Maastricht en voor zijn 'Uitvoerend Musicus' in Den Haag. Sinds 1981 is hij werkzaam bij het Residentie-orkest en momenteel is hij ook regelmatig te horen bij het Schön- berg- en Asko-ensemble. In 1996 opende hij het 'Sarajevo Fesdval' met het hobo- kwartet van Mozart. Wim Boer studeerde 'Docerend- en Uit voerend Musicus' aan het Rotterdams Conservatorium. Naast zijn orgelstudie behaalde hij ook nog het diploma 'Do cerend Musicus' voor piano. In de loop van de jaren gaf hij al veel concerten en ontwikkelde hij een lespraktijk in Burgh- Haamstede. Ook is hij als organist ver bonden aan de R.K. St. Willibrorduskerk te Zierikzee en aan de Gereformeerde Kerk te Burgh-Haamstede. De uitvoerenden en de organisatie hopen op uw enthousiaste en stimulerende aan wezigheid.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 7