EHAIIDEII-IIIEÜWS Rode Kruis afdeling Stellendam viert 50 jarig jubileum OPROEP... Wie schrijft er mee van en over Flakkee' DELTA behaalt over 1996 een winst van 26 miljoen gulden MIX VEKANSJE NAER CANADA (4) VRUDAG 18 APRIL 1997 No. 6595 Mevr. Verhoeve ontvangt legpenning van Nederlandse Rode Kruis voor haar 'tomeloze inzet' STELLENDAM - De afdeling Stel lendam van het Nederlandse Rode Kruis bestaat 50 jaar. Op 25 maart 1947 werd de afdeling op initiatief van de heer de Goede en dokter Kreling opgericht. Men startte met 183 leden. Naast de initiatiefne mers namen in het bestuur Mevr. L. Verhoeve, zuster Jansen en dhr. de Jager zitting. Zaterdagmiddag werd in de Chr. MAVO 'Spectrum' een receptie gehouden, die door velen werd bezocht. De heer de Goede, inmiddels al jaren elders woonachtig, was ook voor de gele genheid naar Stellendam gekomen. Voorzitter Noorthoek mocht tij dens deze bijeenkomst het nog steeds trouwe lid van het eerste uur mevr. Verhoeve, de legpenning van het Nederlandse Rode Kruis overhandigen. 'Voor uw tomeloze inzet 1947-1997' is de tekst die de legpenning siert. Mevr. Verhoeve heeft jarenlang als penning- meesteresse in het bestuur gefungeerd. "En ze was van de oude stempel", zo vertelde Noorthoek. Bij iedere uitgave werd door haar nut en noodzaak onder zocht. Het was mede door haar toedoen vond hij, dat de afdeling nu nog steeds financieel gezond genoemd kan worden. Toen zij 25 jaar bij het Rode Kruis was heeft ze de medaille van verdienste in het zilver ontvangen. In 1978 moest zij haar bestuursfunktie wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd neerleggen. Ze ont ving toen op voordracht van de afdeling, een Koninklijke onderscheiding. Nu de afdeling het 50 jarig jubileum mocht vie ren, was het voor Mevr. Verhoeve eigen lijk 'dubbel' feest. Noorthoek stelde haar inzet als voorbeeld voor vele jongeren in Stellendam. Ondanks haar 83 jarige leef tijd is bezoekt ze nog steeds trouw de wekelijkse oefenavond, "k' Heb het altijd met plezier gedaan", gaf ze als kommentaar. Begrip Burgemeester Sinke feliciteerde de afde ling met het jubileum en Mevr. Verhoe ve met haar huldiging. Aan 50 jaar Rode Kruis in Stellendam ligt een hele geschiedenis ten grondslag. De burge meester wees erop dat na de oorlog vele aktiviteiten ontstonden. Zo ook de afde ling Rode Kruis in Stellendam. "De eer ste grote krachtproef was de ramp in 1953. Welk een drama voltrok zich toen in het zuidwesten van Nederland. De afdeling stond klaar voor de medemens. Men heeft zich uitstekend geweerd." Sinke wist dat het Rode Kruis in Stellen dam een begrip is. De hulp aan de mede mens zal zeker noodzakelijk blijven. De afdeling heeft zich al die jaren voor die medemens ingezet en zal dat ook in het toekomende doen, verzekerde hij. Als blijk van waardering voor het goede werk wat de afdeling doet, overhandigde hij aan voorzitter Noorthoek een cheque ter waarde van 1.000,-. Oprichting Voorzitter Noorthoek en penningmeester Grootenboer, betrokken bij de afdeling vanaf resp. 1954 en 1968 vertelden in een eerder gesprek iets over het ontstaan van het Stellendamse Rode Kruis en over het werk wat wordt verricht. Grooten boer was een treffende gelijkenis opge vallen. In 1863 werd het Internationale Rode Kruis opgericht door Henry Dunant en Florence Nigtegale. Vier jaar later zag het Nederlandse Rode Kruis het levenslicht door de inzet van dokter Bas ting en Koning Willem III. Het duurde tot 1947 toen in Stellendam een afdeling werd opgericht op initiatief van de Goede en dokter Kreling. Steeds valt de combinatie van sociale bewogenheid met het medische vakgebied op. Volgens beide bestuursleden zal ongetwijfeld het werk wat het Rode Kruis tijdens de oor log heeft gedaan, mede aanleiding zijn geweest voor het ontstaan van de Stel lendamse afdeling. De mensen zijn daar door meer bewust geworden van de noodzaak van een dergelijke organisatie. Al vrij gauw na de oprichting beschikte de afdeling over een Rode Kruis Kolon- ne. Deze bestaat uit leden van de afde ling die na een opleiding E.H.B.O. ver der gaan met een cursus waarin men de elementaire werkzaamheden van het Rode Kruis wordt bijgebracht. Daarna volgen nog diverse aanvullende cursus sen en is men bovendien verplicht de herhalingsavonden te bezoeken. Noort hoek en Grootenboer zijn best 'wat trots' dat in het hele bestaan van de afdeling er ook steeds een kolonne is geweest. Bovendien heeft men sinds enkele jaren een eigen kaderinstructrice die ook uit de Stellendamse gelederen afkomstig is. Vakantieprogramma Het Rode Kruis doet echter meer. De afdeling mag zich gelukkig prijzen met een zeer aktieve Weifair groep. Deze bestaat uit vrijwilligers die hulp bieden aan mensen binnen het werkgebied van de afdeling. Bovendien verricht men ook vrijwilligerswerk in de Vliedberg. Het werk wat door hen wordt verricht, geniet veel waardering. Ook heeft de afdeling een bloeiende Jeugd Rode Kruis (JRK). Jongeren vanaf groep 8 van de basis school zijn welkom. Ze ontvangen een elementaire basiscursus op het gebied van de E.H.B.O.. Men tracht deze jeug digen mettertijd door te laten stromen naar de Kolonne. Het hebben van een JRK is belangrijk geeft Noorthoek aan. "We merken dat het steeds moeilijker wordt om mensen bij het werk van het Rode Kruis te betrekken. We hechten dan ook grote waarde aan het stimuleren van het JRK, want.... wie de jeugd heeft, heeft de toekomst." Voor het vakantieprogramma van het Rode Kruis lopen veel leden 'steeds weer warm'. Al jaren geven vele vrijwil ligers, sommige zelfs enkele keren per Je partner verliezen en dan. Twee jaar geleden is mijn partner bij een verkeersongeval om het leven gekomen. Je wereld staat op z'n kop, er is niets meer hetzelfde, je komt in een mallemo len terecht waarvan je het begin en het einde niet kan zien. Er gaat zoveel door je heen, je hebt zo veel vragen, maar waar kan je ermee naar toe? Nu twee jaar later staat mijn leven weer enigszins op de rails, met vallen en op- DELTA Nutsbedrijven heeft het jaar 1996 afgesloten met een positief resul taat van bijna 26 miljoen gulden. Dat is een minder goed resultaat dan in 1995 toen werd uitgekomen op 49,5 miljoen gulden. Echter bij de goedkeuring van de jaarrekening 1995 hebben de aandeel houders besloten uit de winst over 1995 9 miljoen gulden terug te geven aan de kleinverbruikers en 0,5 miljoen gulden te bestemmen voor Groene Stroom. Deze twee bedragen zijn verwerkt in de jaarre kening 1996. Zonder deze bijzondere posten zou het resultaat 9,5 miljoen gul den hoger zijn geweest en zijn uitgeko men op 35,5 miljoen gulden. Een veria- ging van het resultaat van 14 miljoen gulden ten opzichte van 1995. Het operationele resultaat in de nutsacti- viteiten is met 8 miljoen gulden toegeno men. Dit is enerzijds toe te schrijven aan hogere omzetten en anderzijds aan een toegenomen kostenbeheersing, die mede het gevolg is van synergie-effecten. Met name de omzetten elektriciteit (8,3%) en gas (16,8%) waren beduidend hoger, vooral als gevolg van de strenge winter perioden. De omzetstijgingen van water (1,9%) en signaallevering (6,5%) waren wat bescheidener. Het resultaat op deelnemingen laat op nieuw een stijgende lijn zien, terwijl ook de financiële baten en lasten als gevolg van de goede financiële positie van het be drijf zich verder positief hebben ontwik keld. Dit heeft geleid tot een additionele opbrengst van 10 miljoen gulden. Daar tegenover staat dat de betaalde goodwill op deelnemingen van ruim 30 miljoen gulden ten laste van het resultaat is gebracht. Het betreft vooral de finan ciële deelnemingen van 25% in Verbrug ge Terminals BV, Verstraeten en Ver brugge Milieubeheer BV en Verstraeten en Verbrugge BV. De deelnemingen in beide milieubedrijven zullen binnen drie jaar worden uitgebreid tot 50%. DELTA hanteert het beginsel dat imma teriële activa, waartoe ook goodwill be hoort, niet worden geactiveerd. Deze is daarom geheel ten laste van het resultaat over 1996 afgeboekt. De tarieven voor de kleinverbruiker zijn in 1996, tenminste voor zover het door DELTA te beïnvloeden bestanddelen be treft, gelijk gebleven. De kleinverbruiker heeft in 1996 alleen de invloed gemerkt van ontwikkelingen in de brandstofprij zen en de invoering van de energiebelas ting. Stijging van de inkoopkosten, voorzover geen brandstof, en de algemene kosten stijging door inflatie zijn opnieuw niet doorberekend. Van de winst van 26 miljoen gulden wordt ongeveer 800.000 gulden als divi dend uitgekeerd aan de aandeelhouders. De dan resterende winst wordt toege voegd aan de algemene reserve. jaar, hun spontane medewerking aan een vakantieweek voor mensen met een han dicap, die door het Rode Kruis worden georganiseerd. Het is mogelijk een week een boottocht met de 'Henry Dunant' te maken. Ook zijn er tehuizen in Rheden en Wezep en sinds kort in Arnhem. In laatstgenoemde, de 'Paardestal' te Am- hem, is het mogelijk met het hele gezin de vakantieweek door te brengen. Het tehuis 'Mappa Mondo' in Wezep is spe ciaal voor kinderen met een ernstige ziekte. Volgens Grootenboer zijn de vrijwilli gers van de afdeling ieder jaar weer 'laaiend enthousiast' om hun medemens op deze wijze te kunnen helpen. Zo zijn er verschillende bij die de kolonne als zodanig verlaten hebben, maar toch ieder jaar weer gaan helpen bij één of meerde re vakantieweken, hoewel het over het algemeen best een behoorlijke inspan ning vergt. Daarnaast vertelt Grooten boer, worden er door het Rode Kruis ook bijzondere weken georganiseerd. Zo is er twee keer per jaar een week voor mensen in een terminale toestand. Ook wordt er twee keer per jaar een vakantieweek gehouden voor mensen die besmet zijn met het HIV virus. Bloeddonor De afdeling houdt zich ook bezig met het verzorgen van de bloedafname. In 1950 is de Stellendamse afdeling begonnen met 66 bloeddonoren. Toen kon men 1 keer per jaar bloed geven. Nu is dit inmiddels twee keer per jaar geworden. Het aantal donoren is uitgegroeid tot rond de tweehonderd personen. Grooten boer vertelt dat ook de administratie er omheen een enorme verandering heeft ondergaan. Vroeger zat men avonden oproepen te tikken, die daarna nog moes ten worden rondgebracht. Op de avond van het bloed geven moest alles exact worden bijgehouden en ochdan klop te er ondanks alle zorgvuldigheid wel eens iets niet. Uren zoeken was het gevolg. De komst van de computer bracht hierin veel verlichting. Alle oproepen worden nu 'kant en klaar' aan geleverd. Ook de afhandeling van de administratie verloopt nu stukken een voudiger. De afdeling mag zich verheu gen op een trouwe kern bloeddonoren. Sommigen hebben zeker 40 keer bloed gegeven. Gelet op het aantal inwoners van Stellendam kunnen het er echter veel meer zijn, vinden beide bestuursleden. Reisje De Rode Kruis afdeling Stellendam heeft op dit moment zo'n 650 leden. Middels een aktie wil men in dit jubileumjaar het staan en verder vechten (want dat is het vaak). Maar ik heb nog steeds veel vragen (over nu en over de toekomst) en ik wil graag ervaringen met andere delen. Bc ben dus op zoek naar mensen die op jonge leeftijd hun partner verloren heb ben, die ooic vragen hebben en die erva ringen willen delen met iemand die zon der uitleg weet waar je het over hebt. Het is niet de bedoeling dat het een the rapeutische bijeenkomst wordt, maar meer een aantal keren per jaar bij elkaar komen en contacten leggen zodat je iemand kan bellen als je daar behoefte aan hebt. Als je belangstelling hebt voor deze groep, neem dan contact op met: Buro Slachtofferhulp G.O. Telefoon 484916 Bereikbaar op maandag-, woensdag- en vrijdagmorgen van 10.00 tot 13.00 uur. Schriftelijk via het postadres: Postbus 273, 3240 AG Middelhamis. De eerste bijeenkomst zal plaatsvinden op zaterdag 24 mei a.s. in het Buro Slachtofferhulp G.O. Over ongeveer anderhalve week is het weer Koninginnedag. Zoals voorgaande jaren wordt dit weer een fantastisch spektakel met o.a. een spectaculaire stormbaan, een hindernisbaan, een par- courspel en een zeephelling zoals we nog nooit hebben gehad. Reden genoeg om je snel op te geven, want vol is vol. Je kunt je opgeven bij Joop, (0187) 485782. De kosten voor deze zeskamp zijn 7,50 per persoon. De zeskamp begint om 13.00 uur en wordt gehouden op het ter rein aan de Edison in Middelharnis. Ook 's avonds nodigen we iedereen weer uit, want dan hebben we een film in de Hoeksteen. aantal leden gaan uitbreiden, daarbij ook de collecte voor het Rode Kruis en de bloedplasma-avonden onder de aandacht brengend. Vijftig jaar Rode Kruis in Stellendam. Noorthoek geeft aan dat er gelukkig veel vreugde mocht zijn in al die jaren. Echter moest helaas ook afscheid genomen worden van trouwe leden die de vereniging zijn ontvallen. De afdeling verzorgt ook ieder jaar een ouderenreisje. Begonnen in 1960 met een bezoek aan de bouwput is dit reisje uitgegroeid tot een echte dagreis met bestemmingen in heel Nederland. Als hoogtepunt noemt Grootenboer wel de deelname aan de bejaardendefile's in 1968 voor H.M. Koningin Juliana en in 1980 voor inmiddels prinses Juliana. De reisjes genieten veel belangstelling en zijn reuze gezellig. Zo heeft de afdeling in al die vijftig jaar op vele terreinen zich ingezet voor de medemens. Rode Kruis ontstond voor hulp in oorlogstijd, maar heeft zeker ook een zeer belangrijke funktie in de hulpverlening aan de mede mens in vredestijd. Ook bij het Rode Kruis staan veranderingen 'voor de deur'. De Stellendamse afdeling zal wat er ook wijzigt, zich blijven inzetten voor de medemens en hoopt dit nog héél lang te mogen en te kuimen blijven doen. Een adveftentie in Eilanden-NieuwfS heeft altijd succes..! De zaeterdagaevend wier rustig thuus deurgebrocht, in de naevend was nog werm genog om buten te zitten. D'n oaren dag (zondag) gienge Piet in Merie saeme naer de kerke, naer den lengelsen dienst in de ouwelui pasten op de kinders, in ze hadde de kofje klaer in 't eten an de kook toen ze weer thuus kwamme. 's Middegs zou den dienst in 't Hollands weze in toen gie nge ze mit z'n allen, Corrie mocht deze keer tussen opa in oma in zitte, in 't kleintje wier in een apart kaemertje ge- brocht, waer al mear kleine kinders wazze, in waer een paer jonge meisjes d'r op passende. D'r zat een groat raem in an de voorkante mit een apart soort glas. Je kon wel van binnen uut naer buten kieke, mar neit van buten naer binnen, in deur de luidspreker konne ze oak naer de preek luustere, tenminsten as de kleintjes d'r eige mak hieuwe! Een hoap diengen wazze voor Aeren in Kee healemaele vreemd, mar toch niet zo dat ze d'r eige niet op d'r gemak konne voele. 's Maendags was 't oak in Canada wasdag, mar dat was wel een beetje oares as dat Kee gewend was, want toen ze opkwamme had Merie d'r earste droaisel al an de lijn hange, in 't tweede wier gewasse twint dat ze zatte te eten. Noe had Kee thuus oak wel een wasmesien, mar toch niet zo modem as Merie had, want je zette alles mar an mit de knoppen, in varder had je d'r gien omkieken nae, totdat ut stoppende in toen was het klaer om opge- hange te worren, of as 't regende dan gieng ut d'n droager in. Kee hielp Merie mit 't goed op te vouwen, in Aeren had Piet wat geholpe in 't hof, in zo was oak dezen dag weer omgevloge. 's Aevens wier d'r plannen gemaekt om den oaren dag een daegje naer 't Stanley Park te gaen in Vancouver. Dat was oak een niet al te lange rit, in daer was van alles volop te zieën. Een dierentuun, Rozetunen in treinritjes in nog wel meer! Vooral niet te vergeten het aquarium. Den anderen ochend ree ze dan dwors deur de stad d'r naertoe, omdat het nog vroeg was was 't nog niet zo dmk. Om in 't park te kommen kostende niks. Parkeerrumte was t'r oak voldoende in an een stalletje dronke ze eerst een bakje koffie. In toen gienge ze an de wandel. De kin- derwaegen was meegekomme, opgevouwe in d'n bak van de auto, in d'n kleinen sliep zodrae ze gienge loape. In zo liepe ze dan op d'r gemak alles te bekieken. Corrie had natuurlijk de meeste lol in d'n dierentuun, bie de omtters, iesbearen, in oak de kangoeroes, d'r wazze d'r een paer die d'r kleintje in de zak bie d'r droege. Toen ze bie de aepen kwamme zei Aeren tegen Kee: ,,Kiek, volgens de geleerde dan binne dat noe je voorou- wers". Mar Kee had d'r antwoord klaer: „Jae, noe je 't zeit zou dat best kenne, as ik goed nae joe kieke, dan hei je d'r wel wat van weg!" Toen zei Aeren mar niks meer! Mar de kleine Corrie genoot geweldig vooral toen een eekhoorn de ooljeneutjes uut d'r hand opat. In mit de jonge geitjes in biggetjes kon ze oak naer hartelust solle. Ze hadde d'r eten weer meegebrocht, in ze vonde een tae- fel in de schaduw, in ze bleve nog pasjes zitte in Corrie dee twint een dutje op een deken in 't gras. In waer ze zatte hadd eze oak nog een moai uutzicht over 't waeter. Toen hoa ze tenslotte oak 't aquarium nog bekeke in dat vonde Aeren in Kee oak de moeite waerd. D'r wazze oak nog pinquins van de Zuudpool, mar Piet zei dat die d'r steeds minder wazze. In de bearen in iesbearen wazze te mottig om d'r kop op te lichten. Al mit al was ut een vermoeienden dag in wier het weer tied om nae huus te gaen. Piet had z'n fototoestel meegebrocht in hie had oak op deze dag weer heal wat plaetjes geknipt, in dat vonde Aeren in Kee wel leuk. Aeren zei nog: „Zo'n dieng zou 'kl oak wel wille hoa". „Wel", zeit Piet, ,,waerom koap je d'r dan geen". ,,Zo'n dieren hoefje niet te hoan om mee te beginnen, in die maeke toch behoarlijke goeie foto's". ,,Best", zeit Aeren, „dan zalle men daer merge es nae gae kieke". Toen ze op 't punt stienge om naer huus te gaen had Kee Aeren nog in z'n oare gefluusterd, dat ze niet wou hoa dat Merie nog eten gieng koke, dus zouwe ze wel erges gae ete. Piet die zou wel een goed plekje wete. In dat gedae, ze stoppende onderweg bie een gezellig res taurantje, in hadde ze een goed mael voor een schappelij ke pries, die Aeren van Kee mos betaele, in zo kwamme ze wel moe mar toch voldaen thuus, want het was een heel moaien dag geweest. D'n anderen dag bleve ze meest thuus, behalve dan dat Piet mit de ouwelui naer de wienkel gieng om een foto toestel te koapen. 't Was een groat wienkelcentrum (in Canada in Amerika noeme ze dat een mail) waerin veul wienkels van alles in nog wat te koap was, in Kee in Aeren keke d'r oagen uut. Ze wazze wel gewend dat d'r op Flakkee oak zelfbedie- ningszaeken wazze, ar zoas hier hadde ze toch nog noait gezieje. „Hier zou je oak wel een daegje deur kenne brienge", zeit Aeren. „Nou daer is wel doewen an oor", zei Piet. „As ut us een dag regent of zo". Mar Aeren had z'n fototoestel, in omdat d'r in die Mali oak een bank was had un impesant nog mar een paer rei- schecks gewisseld, want hie had toch wel al gemerkt dat je zonder geld niet veul beginne kon. Thuus gekomme, mos eerst ut fototoestel ingewijd worre, in de earste plaetjes wazze natuurlijk van de kinders, de kleinkinders, in van 't huus. Ze hadde oak nog wat ansichtkaerten gekocht om naer de famieljie in Holland te stieren. In die zelfde weke gienge ze oak nog een daegje naer Lynden, een moai stadje in Amerika, net over de grens. Bie de grens gekomme moste Aeren in Kee d'r paspoort laete zieje, in de man vroeg een paer diengen an Piet, in ze wiere een good time toegewenst. Toen ze van de doua ne weg reê zei Marie: ,,Zo moeder, noe bei je in Amerika". Mar ze vonde Lynden een moai plekje, in onderweg hadde ze al veul postbussen zieje stae mit Hollandse nae- men d'r op, in de meeste inweuners wazze dan oak wel van Hollandse ofkomst, mar ze zouwe al gauw uutvinde dat d'r mar weinig mensen meer wazze die Hollands konne spreke in verstae. D'r stieng een groate meule midden in 't durp, mar van binnen bleek ut un restaurant te wezen. Binnen in de huusjes was t'r nog een wienkelstraetje gebouwd com pleet mit un gragje in een bmggetje d'r over heen, in de goudvissen zwomme in 't waeter. Óp d'n boam zag Aeren een hoap geld legge, centen, stuvers, dubbeltjes in kwart jes. „Waer doewe ze dat noe voor", vroeg Aeren an z'n zeune. „Dat kenne die goudvissen toch niet vrete?" Mar Piet wist te vertellen dat dat gedae wordt om te helpen het onderhoud te bekostigen, dat wordt veul gedae hier. D'r was een souvenierwienkel waer alles natuurlijk smoordier was, in ze hao d'r dan oak niks gekocht. De Hollandse bakkerieje verkocht tompoezen in roamho- rens, in ut restaurant hadde ze een Hollands middegmael, snert mit een worstje. Aeren had dien dag z'n eerste filmpje volgedroaid, in voor ze naer huus gienge zouwe ze 't nog even ofgeve om 't laete ontwikkelen, in dan zou 't den anderen dag klaer weze. „Nou", zeit Kee, ,,ik bin wel benieuwd wat je d'r van ge maekt heit". Den oaren ochend binne ze thuus gebleve, in Aeren heit Piet wat geholpe in 't hof. Wat aerpels uutgedae in op dat lapje weer wat postelein gezaoid. Die groente was in Canada nog vriewel onbe kend, mar Piet had z'n zaed van een Hollandse zaedteler in Ontario. De boanen gienge oak al mooi opschiete, dus daer kon moeder dan an helpe mit 't wecken. De foto's viele niet tegen voor een beginnelieng, alleen eên was d'r bie daer stieng Kee zonder hoad op. „Bel, bel, zo kan ik ut oak nog wel oor". Mar Piet zei dat ut best leêre zou, want hie lei z'n vaoder nog us uut dat un datge ne wat un d'r op wou hoa, eerst mos kieke dat dat in dat gele raempje passende, in oak dat 'n beter niet tegen de zunne in mos neme want dat gieng meestal niet goed. Mar afijn, d'r was een weekje verbiegegae, in de mensjes hadde d'r toch wel van genote, al vond Kee wel dat al dat reizen in trekken toch wel vermoeiend was. De volgende zondag zou het dan zo weze, dat d'n kleinen gedoapt wier, in Kee zou et in de kerke brienge. Merie had alles uutgeleid hoe of dat hier gieng, in d'r wazze nog 2 kinders meer om gedoapt te worren, in Merie had al mit de andere twee ofgesproke, dat ze moeder wel zoue helpe as ut noadig weze zou. In dan zei Piet, hoa men nog un verrassieng dan gae m'n kommede weke een paer daegen nae 't eiland, dat is naer Vancouver Eiland, in dan oak een daegje naer de Butchand Gardens. Dat binnen tunen die waereldberoemd binne. Dan zouwe ze in een Motel slaepe, iets wat voor Aeren in Kee healemaele vreemd was. 's Zaeterdags gienge ze mit z'n allen nog om boodschap pen, in Aeren kon niet naelaete om in de supermarkt oak een carretje te pakken in egen Kee te zeggen: „Alia groat- je, noe zalle wiele oak es op z'n Canadees shoppe!" In zo pakkende ze dan oak 't êên in oare, een paer krente- broadjes, en hammetje, een pak kermenoadjes, in nog een paer diengetjes. Ut wier netjes voor z'n ingepakt, in hie kreeg een briefje waerop alles stieng, in de pries, ut meis je douwende op een paer knoppen, in toen was alles opge teld, in as un 't gewille had dan hadde ze alles nog voor z'n bie de auto gebrocht oak, mar dat was niet noadig. Thuus gavve ze 't vanzelf alles an Merie, in die zei nog dat dat noe niet noadig geweest was. De aoren dag was ut oak weer prachtig weer, in na 't eten wier de jonge zeune angekleêd om mee te gaen ter kerke. (wordt vervolgd) S. Bal, Chilliwack 3e Blad CX2 Voorzitter Noorthoek overhandigt aan mevrouw L. Verhoeve de legpenning van het Nederlandse Rode Kruis

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 5