DAGBOEK van Eeuwit Hameeteman adoptie oorlogsmonument groep 7 en 8 basisscholen Ouddor Jr J jf geboren: 6 Juni 1914 te Ouddorp overleden: 9 april 1945 te Salza (Did) ^ciotc-(^/J/^^'^c^/^ (iy^^''^ ^Y''' Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS VRIJDAG 18 APRIL iQo, 29 december 1944 Vertrokken uit Kampen om 6 uur 's avonds naar Duitsland, over Zwolle, Baarte, Reinne, Ossendorf, Else, Han nover, terug naar Nordheim. 30 uur in de trein. Zonder eten en zeer koud aan gekomen in Nordhausen. Zondagnacht 1 uur. Er viel veel sneeuw. Weer zonder eten. 's Middags weer vertrokken met 100 mannen naar Hessenrode, 4 km lopen, ondergebracht in een herberg, een goede plaats tot nog toe. Wij kregen voor het eerst eten en twee dekens. 1 januari 1945 Overal door het dorp geweest, alles oud. Het vriest hard. We zitten midden in de bergen. We zijn hier meest Ouddorpers en gedeelte Stellendammers en uit Wie- ringen. 2 januari 1945 Op het werk geweest en om stro geweest voor de zakken. Voor het eerst suiker bieten in de soep gehad, het smaakt goed. Onze kameraden zitten gedeeltelijk 2 km van ons vandaan. Op een grote boerderij geweest. Ze komen er ver van achter bij Holland. Het dorp is niet veel, het is zeer bouwvallig. 3 januari 1945 Bij onze kameraden geweest. Eerste keer uit eigen keuken gegeten; het smaakt wel, maar het is te weinig. Boerderij bekeken, het is er zeer in 't groot. Haast alles met ossen, er stonden 70 koeien en 30 varkens, al het werk wordt er met vreemde krachten gedaan. Het land is hier alles bergen en kopen kun je niets, 't Zal wel honger worden. 4 januari 1945 We liggen weer op de strozak. De dagen duren lang. Vanmorgen weer naar een dorp geweest: overal hetzelfde, niets kunnen krijgen. Verschillende hebben aarpels opgedaan, maar de moed gaat er uit, je krijgt zo weinig eten, we zijn diep gevallen. God help ons! Er worden net stokers en machinisten uitgezocht. Job valt er net buiten. 5 januari 1945 Vanmorgen moeten we koe-peen uit gaan hakken, zo uit de grond. Met 50 man 2 zakken om te eten, maar dat ging niet, alles rot gevroren, geen eten voor beesten, 's Middags een pas bij een boer wezen dorsen voor wat aardappels. Het was een goede boer en vrouw, je weet hoe ik denk. Er was een Pool die in Hol land op de Jamboeree geweest was. Voor het eerst aardappels met schillen. Voor het eerst sokken gestopt. 6 januari 1945 Weer op stap geweest. Bij een boer geweest en wat brood gehad en alles bezichtigd. Wij kunnen weer terug komen met zijn beiden. Jan en ik 's avonds, 's Middags pap en 2 kleine broodjes gehad. Het gaat er hier vreemd naar toe. 7 januari 1945 Weer zondag. Het viel niet mee. Wij moeten werken, om half elf beginnen. Wij moeten naar de spoorweg kipkarren lossen tot 4 uur. Het is vreemd, we moe ten een half uur lopen. Als het maar mooier weer wordt, want het is nu koud, het vriest hard. 8 januari 1945 's Morgens half 8 tot 5 uur naar het werk, een half uur lopen elke keer, dus 10112 uur per dag, dat is lang. Je lijdt veel kou en je krijgt haast geen eten. Op twee sneetjes brood per maal en een beetje aardappelsoep moet je een hele dag van huis. 't Is een janboel hier. 9 januari 1945 Een hele dag in de kou en 's avonds boe renkoolsoep. Voor het eerst hebben wij kribben. t Is wel een land dat georgani seerd is, 's morgens zonder brood weg in den donker dwars door de bergen. 10 januari 1945 Job voelt zich niet lekker. Het is heel koud, het vriest 15 graden en we moeten zonder brood weg. Het ziet er donker uit. Ik hoop nooit meer te kankeren in Hol land, want hier komen ze ver van achte ren. 11 januari 1945 Er is weer sneeuw gevallen en weer koud. Je komt 's avonds wit thuis en je moet er altijd in wezen. Vandaag veel uit Ouddorp gezien. 12 januari 1945 Vandaag dooiend weer. Vanmorgen door veel sneeuw naar het werk. Van avond naar de kapper, nu dat is anders dan bij ons: je zit midden in de kamer, wat ze hier kamer noemen, eten en haar knippen, zo bij elkaar. Ze hebben wel op kunnen scheppen, hier is nog geen water om te drinken, nog minder om je te was sen. Je moet naar de beek om te drinken. 13 januari 1945 Zaterdagavond. Het is een heel verschil, hier of thuis, maar mijn gedachten zijn toch dikwijls op Ouddorp. Maar het zul len misschien wel niet veel zaterdagen wezen. Wij krijgen hier zo weinig, dus ik geloof dat het gauw gebeurd is. Vandaag is het hier weer koud. Wij moeten tot 5 uur werken, maar zondag om de veertien dagenhebben wij vrij. 14 januari 1945 Zondag. Vandaag vrij. Vanmorgen heb ben we hier een preek gelezen en daarna wat Psalmen gezongen.Dan is het net of we niet zo ver van elkaar zitten. Het is wel heel anders dan thuis, want wat heb ik het goed gehad. Vanmiddag een stukje brood van een boer gehad en later liepen Jan en ik zo maar te kuieren, toen liep er één uit de Balkan met ons mee, die gaf ons nog een stuk cake. Zo maar uit zich zelf, wie had dat gedacht. Er zit hier van heel Europa volk. 15 januari 1945 Het is zeer koud. Zoveel kou als hier heb ik nog nooit geleden, en zoveel honger ook niet, want dat valt niet mee, als je honger hebt en je moet er af blijven, en voor Job vind ik het nog erger, het is vreeslijk. Maar misschien duurt het niet meer zo lang, je kan nog niet eens drin ken hier. 16 januari 1945 Vandaag nog al goed weer en als het nu waar is goede berichten. Ik hoop maar dat het waar is dat mijn vrienden vrij zijn. Nou hier is het vanavond oorlog onder elkaar, je zou niet zeggen dat wij Hollanders zijn. Wij zullen nog heel wat moeten veranderen voor het goed is met ons. Wij moeten met 27 man naar een ander lager, net aan de overkant. 17 januari 1945 Elke dag even triestig en koud, je ziet nooit de zon hier. 't Is altijd nevelig tus sen de bergen en er valt elke dag sneeuw. Toch is het elke dag luchtalarm. Vandaag 8 mark voorschot gehad en vandaag voor het eerst geschilde aard appels gehad. Het waren er maar een paar, maar het is toch beter dan soep. 18 januari 1945 De dag waarop mijn zuster verjaart. Ik feliciteer haar, hoe ver ik ook van haar af ben. Het is een heel verschil, nu of verleden jaar voor mij. Maar ik zal maar moed houden. Ik zal maar denken dat mijn meisje nu bij mijn zuster zit. Ik zit bij Jan. Zo God wil zien we elkaar wel weer terug. Vandaag is het hier dooiend weer, het is zeer koud. Gisteravond heb ik nog op moeten geven mijn baas en wat voor kleren ik van huis hebben moet, maar ik geloof niet dat dat nog kan. 19 januari 1945 Vandaag zeer koud. Vanmiddag sneeuw storm en we moesten er toch in blijven en dan boven op een dijk die 5 meter hoog is. God mag ons wel genadig zijn anders gaan we hier ten onder. Ik heb toch zo'n beklag met Job, die is nog zo jong en dan zo koud en dan zo'n slechte baas die we hebben. 20 januari 1945 Zaterdagavond. Vandaag goed weer, dan heb je weer moed. We krijgen wat meer brood en er is wat bij, dat gaat goed. Ik wou maar dat jullie wisten hoe het met ons ging, en ik zou wel willen weten hoe het met mijn dierbaren is. Ik ben zo nieuwsgierig naar mijn moeder. Voor ons zijn alle dagen het zelfde. 21 januari 1945 Zondag. Weer werken vandaag. Goed weer vanmorgen. Alleen naar bureau geweest, dan moet je een uur lopen. Het was net de tijd dat ze in Ouddorp naar ■^/l- Dii schreef Eeuwit in het Bijbeltje dat hij van i'n moeder kreeg. Het wordt als een dierbare herinnering door z'n familie bewaard kerk gaan. Dan valt het toch niet mee, maar het moet, het kan veranderen. Van daag best eten, een liter pap en twee koeken, het valt toch mee met eten. 22 januari 1945 Zeer koud. Vandaag krijgen we sigaret ten, proberen te ruilen. Volgens de be richten gaat het vlug met de oorlog. Ik hoop maar ook, want ik word het niet gewend hier. Het zijn geen mensen die met je omgaan. Job houdt zich goed. 23 januari 1945 Mooi weer. Job en Jan hebben een paar schoenen gehad. 24 januari 1945 Vandaag zeer koud, een hele dag sneeuw en hard vriezen en je mag er niet uit. Maar de oorlog is gauw over zeggen de Duitsers. De Russen hebben zo'n over macht. Ik hoop het, want dit land deugt niet voor Hollanders. 25 januari 1945 Weer een dag korter. Vanavond voor het eerst geschreven naar huis. Ik heb wei nig moed dat het terecht komt. 26 januari 1945 Zeer veel sneeuw gevallen, je wist niet thuis te komen. Een paar schoenen los gemaakt. 27 januari 1945 Verjaardag van broer Hans. Ik hoop hem volgend jaar zelf te feliciteren, dat hij nog vele zulke dagen heeft. Goed weer, morgen vrij, dat is me veel waard. Vanmorgen sneeuw scheppen geweest. 28 januari 1945 Zondag. Vandaag vrij. Ik ben zo blij als een kind. Vandaag lekker gegeten, we hadden weer wat brood geruild, maar de dag is zo om. Vanmiddag een rondje gedaan voor wat eten. Het is toch niets eigenlijk, als ik denk aan thuis voorheen, wat moet ik toch missen, maar moed. Vanmiddag hield men kerk in een lager, dan is het net of je weer in Ouddorp bent, als het maar niet zo koud was. 29 januari 1945 Vandaag zeer koud, zo heb ik het nog niet meegemaakt. Ik heb toch zo'n beklag met Job, als hij maar niet ziek wordt. Gelukkig hebben we brood genoeg van-de-week, we hebben goed geruild. Naar ik hoor is Ouddorp vrij, als er maar geen slachtoffers zijn. 30 januari 1945 Vandaag gaat het een beetje. Grote her rie over het stelen inhet lager.Ik moet nog even een want maken, want die heb ik de hele dag nodig. Gisteren mijn brief weer terug gehad. Ze kunnen niet meer in Holland komen; aan de ene kant ge lukkig. 1 februari 1945 Alles water, het zijn overal beekjes, je kunt niet lopen. Vandaag een slechte dag geweest. Wat stopgaren gehad. Het gaat vlug, maar het kan ons niet te vlug gaan met de oorlog. 2 februari 1945 Vandaag mooi weer, goede berichten. Kaas gehad die toch al verschimmeld was. Als het zo maar door gaat. Ik geloof dat er geen matriaal is. 3 februari 1945 Zaterdagavond 7 uur. Anders dan verle den jaar. Nu merk ik er niets van. Alleen kan ik er niet aan denken hoe het voor heen was en hoe lang het nog duurt, als God wil, dat ik weer bij mijn familie ben. Ik laat de moed wel eens even zakken, maar toch geloof ik dat het opschiet. Je moest eens zien hoe Job en ik samen in de rotsen staan te hakken. Dit land is zeer slecht bij ons vergeleken. Het wordt al een beetje beter weer, maar het is alles modder. 4 februari 1945 Zondag. Ik liep vanochtend zo te denken. Om 7 uur liep ik naar het werk, één dorp verder, en bij ons thuis kwam men op. Misschien dat Jane wel bij mijn ouders was; o, ik denk zo graag aan mijn dier baren. Het was hier echt een Hollandse zondagochtend, hoelang nog? Vanmiddag veel natte sneeuw. Vandaag nog met een Franse, die in Holland 5 jaren geweest was, gepraat. Die heeft veel beleefd. Later hoop ik te vertellen. Om half acht wordt er een preek voorge lezen, dat doen we elke zondag. Vrijdag 2 februari is Adriaan Breen gestorven om 6 uur, vreeselijk! 5 februari 1945 Mooi weer. Vandaag van 6 uur tot 6 uur van huis, wij zijn voor een ander werk. Job is er niet bij. Grote ruzie over het eten. Ik kan nog slecht geloven, dat de oorlog over is, er is nog zo weinig veran dering. Als je denkt dat er nog geen hon ger is: wij kregen vanmiddag een beetje soep van een Duitser, toen hadden we 3 lepels vol en als je dan die andere men sen ziet, dan is het vreselijk. 6 februari 1945 Mooi weer. Het werk gaat ook goed, wij moeten een grondkraan verhuizen en dan elke dag 180 meter. Vandaag zagen we de Tommies zeer kort bij. Ze schoten geweldig. Als het maar opschiet. 7 februari 1945 Regen. Elke morgen vroeg uit het lager. De Duitsers hebben er den mond van vol dat er nog een Amerikaans offensief bij is gekomen, ze verlangen ook naar het einde van de oorlog. Voor de tweede keer sigaretten gehad, als we maar kunnen ruilen. Gisteren is Arjaan Breen begraven, er waren veel Ouddorpers aanwezig. 8 februari 1945 Goed weer. Nieuws is er niet. Job houdt zich goed. Ik zou wel eens wat van huis willen horen. Het is hier al een beetje voorjaar. Laat ik er maar niet aan den ken, hoe het thuis wezen zou. 9 februari 1945 Wat ben ik het zat hier. Laat ik bidden dat het gauw over is. Je ziet hier zoveel ellende dat, als wij hier lang moeten blij ven je sterk moet wezen om er door te komen. Je kan maar niets van thuis horen. Vanmiddag veel Tommies geweest. 10 februari 1945 Zaterdagavond. Slecht weer geweest, veel regen. Duitsers slechte zin. Ik wou dat het maar gauw zomer was, maar de Duitser zegt dat we dan wel thuis zijn. Ze zeggen allemaal dat het over twee maan den over is, dus ik zal maar moed hou den, hoewel er maar Eén is die het weet hoe ver we komen zullen. Weer sigaret ten gehad, als we maar ruilen kunnen voor brood.Tot nog toe heb ik nog niet kunnen klagen, maar het wordt toch min der, want er komen zoveel vluchtelingen en het koekje wordt kleiner. 11 februari 1945 Job zijn verjaardag. Wat vind ik het erg voor hem dat hij in dit land is. Vanmor gen toen ik en Job wakker werden, toen hebben we het allebei even benauwd gehad. O, het is zo erg als je op zulke ogenblikken aan huis denkt, maar laten we maar hopen dat God ons thuis brengt.De zondag is haast weer over. Vanavond nog kerk. Hoe zou het wezen in Ouddorp? Morgen weer langer wer ken. Moge God ons hier en jullie thuis maar sterkte geven en bewaren. 12 februari 1945 We moeten van halfzeven tot zes uur 's avonds werken en dan nog een uurtje per dag lopen en het eten wordt er ook niet drukker op. Er zijn al Hollanders uit Berlijn naar Nordhausen komen vluch ten. Ik geloof dat het opschiet. ledere dag is er één. 13 februari 1945 Ik schrijf op mijn krib, want je moet niets anders doen dan werken en voor de rest kan je slapen. Eten heb je niet veel tijd voor nodig. 14 februari 1945 Vandaag loopt het tegen voor ons, een beetje harder werken en Jan zijn sokken zijn gestolen. Als het zo door gaat is het hopeloos verloren. Je krijgt niets en je kleren slijten hard. De moed ontzinkt je wel eens. Als God ons maar bijstaat. Het weer is ook koud. 15 februari 1945 Vandaag heb ik weer een beetje moed, als ik maar wist hoe of het met jullie was. Ik geloof dat het werk hier wel stil komt, want er zijn geen kolen meer. Nu, het is te hopen ook; als ik dan maar bij een boer kom. Het zal in Holland wel een beetje voorjaar zijn; laten wij er maar niet aan denken, 't Is zeer mooi weer. Er komen veel vluchtelingen, het gaat zeker goed. De hele dag luchtalarm. 17 februari 1945 Zaterdagavond. De weken vliegen om, maar toch duurt het lang voor mij, als je zo verlangt. Je hoort en ziet hier zo veel ellende, en dan die zondag werken. Wat zal het toch een blijdschap wezen als de oorlog over is en wij elkaar nog leven terug mogen zien. Je zou ons hier eens moeten zien: geen zaterdagavond en geen zondag. Maar we zullen hopen. 18 februari 1945 Zondagavond. Weer een werkzondag, wat zijn we diep gezonken. Laten we bid den dat God ons verlosse en spare. Wat had het anders kunnen wezen; ik zal er maar niet aan denken, maar moed hou den en hopen dat we elkaar mogen weer zien. Hier gaan altijd zulke geruchten over Nederland. Het is vandaag weer al een maand dat Jans verjaard is. Ze zul len elkaar, mijn meisje en zus wel veel gezelschap houden en over ons praten. Nu, mijn gedachten zijn veel bij mijn liefste en moeder en vader en zusters en broers. Moeder, wist ik maar hoe of het met uw ziekte is, en vader, u beiden zijn al zo oud. Nu dadelijk naar de kerk en dan gaan slapen; weer een dag bij de bevrijding. 19 februari 1945 Het weer is goed maar de bazen zijn dui vels. De Britten zwermen rond je oren. Je bent elke avond blij. want ze dreigen met zonder eten, en je krijgt toch al niet veel. Het wordt tijd volgens de mensen dat d e oorlog over is. 20 februari 1945 Met een auto naar Wolfleben geweest en morgen weer twee maal. Veel vluchtelin gen; zelfs Hollanders spreken we hier uit Berlijn. Nu er wordt ellende geleden, er zijn hier veel van onze kameraden die bevroren benen en handen hebben en beter wordt het niet. 21 februari 1945 Vandaag mooi zonnig, dat is nog niet veel gebeurd; de vliegers dichtbij. Weer met twee Tsjechen weg geweest; de kost wordt minder. 22 februari 1945 Bommen op Nordhausen, en gisteren trein kapot geschoten. Het is voortdu rend luchtalarm, het is gevaarlijk, maar wij moeten overal gespaard blijven; de cirkel wordt kleiner. Vandaag Job recht gezet, hij rookt onze sigaretten uit, dat hoort niet zo. Ik geloof dat alles zo wat op is. 23 februari 1945 Het wordt hier al voorjaar, maar het is kouder dan in Holland. Zeer veel vlie gers. Geen kachel meer, het zal wel zo moeten voor we naar huis kunnen. Van daag Hans zijn verjaardag, ik hoop dat hij nog bij Mina is kunnen blijven. Want 't jaar dat ik naar Nordthausen gegaan ben, is de Zaterdagavond wat vreemd, een hele avond druk, haast zonder licht, geen kolen, maar toch nog goed voor mij; een hele fles melk met Job samen uitgedronken en een portie soep en een kom erwten gehad, dat is een grote mee valler voor ons als je hier zit, wantj loopt te waggelen van de honger; wai ik geloof niet dat het recht gaat. Het zo voor ons niet te lang moeten duren. 7'^ februari 1945 Voor mij en Job en Jan een vrije zonda voor vele anderen niet. Nou, het wasfi^ vanmiddag, lekker wezen slapen. We zu len maar moed houden dat God om h blijft staan, en dat het gauw over is. H is koud zonder vuur. Langs de huizt gaan we niet, want dan is het helema geen zondag. Vandaag heeft Jan Troo bericht naar huis gedaan en de groeh van ons; ook ik hoop dat het thuis kon en dat jullie niet altijd in onrust over n zitten. Nu weer dertien dagen bij levt en wel zijn voor wij vrij zijn. 26 februari 1945 Een hele dag triestig, maar wij wordi tot nog toe gezegend dat God ons gei regen overdag geeft. De berichten zi. goed, wij hebben moed. Vanavond mi onderbroek versteld, ik kan er niets van 27 februari 1945 Goed weer, maar 's avonds zonder vm Mijn vader heeft het goed geraden d Turkije er bij moet komen voordat c oorlog voorbij is. Het is hier erg d alles zo gestolen wordt, als wij lang hi moeten blijven hebben wij niets meer, is wel honger. Veel vliegers boven ons. 1 maart 1945 Een zyvare dag, geen brood. We krijp weer minder. De meeste van ons moet de hele dag zonder eten doen, en de lai ste aardappels hebben ze opgezocht het lager. Er moeten er 8 naar de S. Het leven is zo zwaar. 2 maart 1945 Zeer koud, en dan de hele dag zond eten. Er zijn er veel die in 24 uur niets eten hebben, en er zijn er die het in e brievenzak doen. Wij zitten in de put. J houdt zich goed. Als God ons ma spaart en bij elkaar laat met ons vieren 3 maart 1945 Echt buiig maarts weer, veel sneeu Maar moed, het gaat goed. Jammer c het hier geen zondag is. Zaterdag zondag dan is het hier nog het kwaadst als je daar aan denkt. Dodenherdenking 199] Woensdag 16 juni 1948 vond in Ouddorp onder grote belangstel ling van de plaatselijke bevolking de herbegrafenis plaats van Adria- nus Aren Breen en Eeuwit Hamee teman, beiden overleden in 1945 te Duitsland. De Ouddorpse schooljeugd zal dit jaar bij de dodenherdenking stil staan bij de laatstgenoemde, Eeuwit Hameeteman. Hij was één van de jongste kinderen van Jacob Hameeteman en Elizabeth Tanis. Het gezin woonde op het adres Mool- hoogte A 622 (thans Wittestraat 14) te Ouddorp. Eeuwit werd geboren te Ouddorp op 6 juni 1914 en is overleden op 9 april 1945 te Salza (Did). Eeuwit werkte evenals zijn broer Hans bij landbouwer Voogd in Goeree. Tij dens de beruchte razzia van 20 en 21 december 1944 werd hij met vele dorps genoten op transport gezet om tewerk gesteld te worden in Nazi-Duitsland. Hij kwam met een aantal dorpsgenoten terecht in Nordhausen. Temidden van het bonte gezelschap van oorlogsgevange nen van diverse nationaliteiten, leed hij veel ontberingen. In maart 1945 kreeg hij, als gevolg van suikerziekte en slech te voeding een ontsteking aan zijn been (gangreen?), waardoor hij op 9 april 1945 te Salza, vlakbij Nordhausen over leed. In de familie is pas een dagboekje van hem (her)ontdekt, waarin hij vanaf 29 december 1945 tot en met 23 maart 1945 de dagelijkse wedervaardigheden beschrijft. Uit dit dagboek blijkt dat hij veel met Job Kapteijn en Jan van der Wende (zijn zwager) optrok. Verschillende Ouddor pers, die met hem in 'het lager' verble ven, zullen zich Eeuwit Hameeteman nog kunnen herinneren, zoals bijv. Leen Witte, die 's zondags een preek las. Van zijn broers en zusters zijn Willem (90) en Mina (86) nog in leven, evenals zwa ger Jan van der Wende. Het dagboek geeft een treffende beschrij ving van de onmenselijke omstandighe den waarin geleefd en gewerkt werd door de tegen hun wil gedwongen Hol landers in Nazi-Duitsland. Ook spreekt er heimwee uit naar huis en naar het geboortedorp, evenals een stille onder worpenheid aan God, Die alles bestuurt. Het boekje heeft ons mensen van 1997 oud en jong veel te zeggen. Het roept ons als het ware op om op te merken het grote goed van een leven in vrijheid. Een vrijheid die gekocht is met het bloed van velen. Het dagboek is daarom een moi ment op zichzelf en verdient ons al aandacht en respect. Bij de herdenking van de gevallenen de Tweede Wereldoorlog zal hel d^ boek van Eeuwit Hameeteman een c trale plaats krijgen in de groepen 7 er van de basisscholen. Naar verwacht zal er grote belangstelling zijn voor jaarlijkse kranslegging bij het oorlo monument op de hoek Hazerswt Dorpsweg. Daar de gebruikelijke dod herdenking van 4 mei op zondag valt m verband met de meivakantie zal d' taditionele herdenking plaats vinden D.V. maandag 28 april a.s. Deze plechtigheid zal worden bi woond door burgemeester C. Sink. vertegenwoordigers van de gemec Goedereede. De leeriingen van de gr pen 8 van de beide basisscholen te O dorp zullen mede d.m.v. de kranslegg de morele adoptie van het monuni symbolisch overdragen aan de leerli" van de groepen 7. Middels dit artikel worden famili oen, bekenden en vooral ook o medegevangenen van Eeuwit Ham teman hartelijk uitgenodigd de pit' tigheid bij te wonen. Aanvang H uur. ins

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 4