Eerste nieuwe aardappels in Ouddorp Chiel Dubbeld op z'n jubïleumdag in 't ziekenhuis Oranje-concert huUnrechtse] ®jt1ammiemaii Inbraakpreventie! II opening wijkbureaus VAN DER VALK Europese Commissie bezoekt Goedereede Markt voor ouders van Meerlingen Ramoco b.v. Tafeltje-dekje Middelhamis: Brandweerwedstrijd in Melissant VRIJDAG 18 APRIL 1997 No. 6595 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 483392. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,75 JAARABONNEMENT 57,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 GEMEENTE MIDDELHARNIS Diefstal Op 13 of 14 april werd te Stad aan 't Haringvliet, uit een personenauto een autoradio-cassettespeler gestolen. De auto was afgesloten, men heeft het slot geforceerd om de auto te openen. Waarschuwing! Er zijn de laatste dagen bij de politie diverse meldingen binnengekomen van vernielingen aan materiaal dat o.a. wordt gebruikt bij de vernieuwing van de riole ring van de Dorpsweg te Sommelsdijk. Met name de plaatselijke jeugd houdt zich daar veelvuldig op. De politie zal hier de komende tijd extra op toezien. GEMEENTE GOEDEREEDE FIETSENKUKDAGEN! Op vrijdagavond 2 mei 1997, tussen 18.00 en 21.00 uur en op zaterdag 3 mei 1997, tussen 10.00 en 14.00 uur, stelt de politie alle mensen op Goeree-Overflak kee, die in de afgelopen 12 maanden hun fiets door diefstal of op andere wijze zijn kwijtgeraakt, in de gelegenheid om op het politieburo te Ouddorp, Wilhelmina weg 14 te komen kijken of deze moge lijk tussen de teruggevonden fietsen staat. Diefstal Op 10 of 11 april werd uit de garderobe van het zwembad 'Zuiderdiep' te Stel- lendam de videocamera gestolen en een bevestigingsbeugel verbogen/vernield. in de Grote- of St. Laurenskerk te Rotterdam D.V. 30 april 1997, koninginnedag, zal in de Grote- of St. Laurenskerk te Rotter dam een Oranjeconcert worden gegeven door het Shaare Zedek koor o.l.v. Hen- riëtte van Maelsaeke en het Chr. Jonge renkoor 'Matthanja' o.l.v. Peter Wilde man. Aan dit traditionele concert werken verder mee: Jan Mulder: hoofdorgel, be geleiding samenzang; Peter Wildeman en Martin Weststrate: 3-klaviers 'Allen' orgel; Harm Hoeve en Jan Mulder: vleu gel, vierhandig; Liselotte Feimema: pan fluit; Koperkwartet: Herman en Henk- Jan Drost: trompet; Henk Veenendaal: tenor-trombone en Harry Godschalk: bas-trombone. Een appèlwoord zal worden uitgespro ken door ds. E. F. Vergunst uit Ridder kerk. Een kollekte zal worden gehouden voor het 'Shaare Zedek' ziekenhuis te Jeruzalem. Naast koorzang is er veel samenzang, waaronder Vaderlandse liederen. Een primeur deze avond is er in de vorm van het grootste, momenteel in Europa aan wezige, 3-klaviers 'Allen-orgel' met 72- stemmen. Naast de koorzang zal dit orgel ook een gedeelte van de samen zang begeleiden. Toegangsbewijzen op de avond van het concert aan de kerk verkrijgbaar. Het concert begint om 19.30 uur. LET OP: Speciaal voor bezoekers van het Oranje-concert is inrijden in de par keergarage W.T.C.-V&D (hoek Weste wagenstraat-Leeuwenstraat, 100 mtr. vanaf Laurenskerk) mogelijk tot 20.00 uur. Uitrijden is ALTIJD mogelijk! Met de door u getrokken parkeerkaart verkrijgt u toegang tot het trap/lift-por- taal alwaar de betaalautomaten staan. Slotenspecialist Schoolstraat 32 3241 CT Middelhamis Tel. (0187) 48 22 94 Middslh-rsk: .el. (010) 2741135, alle dagen van 07.00 tot 23.00 uur. Dirksland: tel. (010) 2741135, 18 april van 13.00 tot 15.00 uur. Goedereede: tel. (010) 2742700, 21 april van 13.00 tot 16.00 uur en 25 april van 13.00 tot 16.00 uur. Oude Tonge: tel. (010) 2741135, op af spraak. In Ouddorp is 't bijna een jaarlijk se competitie geworden wie de eer ste nieuwe aardappels rooit; een wat prestigieuze-, maar overigens vriendelijke strijd die dit jaar met ruime voorsprong door Hoek Groente en Fruit gewonnen is. U kunt ze daar, op Kelderweg 16 nu al bekomen, de nieuwe Doré's van het seizoen 1997. De consument betaalt nog wel vijf gul den per kilo, maar daar staat een smake lijke nieuwe aardappel en alle gepleegde inspanning tegenover. Wie in 't nieuwe jaar de eerste aardap pels wil, dient al in 't oude jaar ver voor uit te zien; de fam. Hoek deed dat al rond Kerst 1996. Toen ging het pootgoed al de grond in, in een verwarmde kas in Rockanje, omdat die in Ouddorp niet beschikbaar is. „Toen iedereen nog aan de Kerstbout zat zaten onze Doré's al in de grond", herinnert zich zoon Tim en ze hebben goed gedijd. Jaariijks hebben ze ernaar gestreefd om als een soort ope ning van het seizoen de eersten rond Koninginnedag aan te bieden, maar dit jaar kan dat zelfs een royale week vroe ger en dat streelt de tuinderstrots niet weinig. Wel is de opbrengst wat minder dan die van vorig jaar wat op de kou wordt gestoken, er is flink verwarmd moeten worden en ook dat vind je logi scherwijs in de prijs terug. Het is trouwens de ervaring van de fam. Hoek dat de ware liefhebber daar geen punt van maakt en dat het vooral Flak- keeërs zijn die 't voorjaar graag met een smakelijk Ouddorps aardappeltje inlui den. De fam. Hoek hoopt de verwarmde kas over veertien dagen leeg te hebben ver kocht om dan over te gaan op die uit de koude kas die dan weer door aardappels van de koude grond gevolgd zullen wor den. Bij alles wat mag worden begroet wordt één gemis schrijnend gevoeld. Vader Jan Hoek die bij alle voorbereiding betrok ken is geweest is inmiddels overleden. Hij zou ook dit jaar weer trots zijn geweest. Als u meer wilt dan de laagste prijs voor alle zeUerhód! Op 22 april 1997 zal de Commissie Vis serij van het Europees Parlement een werkbezoek brengen aan de gemeente Goedereede. Bedoeld bezoek wordt ge organiseerd door het Produktschap Vis. Van de zijde van de gemeente Goederee de wordt om 13.00 uur een ontvangst aangeboden op de visafslag te Stellen- dam. Hierbij zullen een aantal lezingen wor den gehouden met betrekking tot de stand van zaken in de visserij-sector in ons land. Vervolgens zal een bezoek worden ge bracht aan de scheepswerf van de fa. Maaskant aan de binnenhaven te Stellen- dam en aansluitend aan de Haringvliet- sluizen. Contact- en ruildag in boerderij uitgegroeid tot evenement NUMANSDORP - Ouders van twee-, drie- en vierlingen kunnen zaterdag 26 april voor de derde keer terecht tijdens een speciale Meerlingmarkt in Numans- dorp. Net als de vorige keren wordt de contact- en ruildag gehouden in de boer derij van Heleen en Jan Dam in Numans- dorp. Er hebben zich al weer tientallen ouders uit het hele land gemeld, die hier hun overtollige spulletjes komen aanbie den. De markt is speciaal bedoeld voor ouders van meerlingen, en voor mensen die dat binnen negen maanden worden. Precies een jaar geleden is de eerste Meerling- markt gehouden. Toen kwamen meer dan 250 mensen naar Numansdorp. De belangstelling overweldigde de initiatief nemers - drie moeders en een vader van tweelingen. In september, toen de 'na- jaarsmarkt' werd gehouden, kwamen er zelfs meer dan 300 volwassen bezoekers, veelal met hun kinderen. De meeste mensen komen naar de Meer lingmarkt omdat ze op zoek zijn naar speciale artikelen voor twee- of drielin- gen. Vooral voor grote en kostbare din gen, zoals kinderwagens, babykamers en boxen is heel veel belangstelling. Daar naast verwisselen veel auto- en fiets- stoeltjes van eigenaar. Een verhaal apart vormen de kleertjes. „Lang niet alle ouders kleden hun twee-, drie-, vier- of nog meer-ling hetzelfde", zegt Heleen Dam. „Maar ook voor ver schillende setjes kleren voor kinderen van dezelfde leeftijd is heel veel belang stelling. Kinderen doen vaak maar kort met kleren en meerlingouders hebben dus mooie kleertjes in veelvoud. Het is echt zonde om die zomaar weg te doen. Deze markt biedt de gelegenheid 'lotge noten' blij te maken met de spullen waar andere kinderen niet meer in passen". De Meerlingmarkt is ook bedoeld als contactdag. Veel ouders hebben behoefte aan het uitwisselen van ervaringen met andere ouders die twee, drie of nog meer kinderen tegelijk hebben gekregen. Tij dens de markt wordt ook informatie ver strekt over de Vereniging voor Ouders van Meerlingen. De Meerlingmarkt wordt op zaterdag 26 april gehouden van 10.00 tot 15.00 uur in de boerderij van de familie Dam, Mo lendijk 16 in Numansdorp. De route naar de boerderij wordt met borden aangege ven vanaf de afslag Numansdorp van rijksweg A29. Mensen die zelf spullen willen verkopen, moeten zich vooraf melden bij een van onderstaande ouders. Er zijn geen kosten verbonden aan de verkoop. Wel wordt van alle volwassen bezoekers (kopers én verkopers) een bij drage in de kosten gevraagd van drie gulden. Voor aanmelden en nadere informa tie: Heleen Dam, tel. (0186) 653414; Anja Hoogwerf, tel. (0186) 573728; Willy de Regt, tel. (0186) 603340; Bart Verkade, tel. (0186) 693161. RENAULT-dealer Even ter geruststelling van de ca. honderd 'tafeltje- dekje' gebruikers in (groot) Middelhamis; met Chiel Dubbeld gaat het weer de goeie kant op. Hij scharrelt alweer wat rond op de gangen van 't ziekenhuis waar hij herstelt van een hartaanval en hij hoopt volgende week op huis'an te gaan. Naar z'n vrouw en richting z'n meest geliefde bezigheid, het rondbrengen van de maaltijden namens de Stichting Maaltijdvoorziening G.O. Vroeger was'ie postbode, maar sinds 12,5 jaar brengt'ie met minstens zoveel plezier de maaltijden rond. 's Maandags te beginnen in Stad, Nieuwe Tonge en Sommelsdijk, dinsdags in Middelharnis, enzo voort, enzovoort totdat 's zaterdagsochends rond 12 uur iedereen is voorzien en Chiel de zekerheid had dat het die week en dat week-end niemand aan iets zal ontbreken. De daarop volgende week rijdt z'n maat Kees Prosman en heeft Chiel een weekje vrij-af; dat mag dan ook wel op je 68e. Chiel heeft z'n rondbrengwerk altijd met liefde gedaan. Toen de Stichting nog niet het SUZUKI-busje cadeau had gekregen gebruikte Chiel 9 jaar lang z'n eigen auto, met aanhanger, maar dat was behelpen. Niet alleen om er mee te manoeuvreren, maar vooral omdat de aanhanger zo'n ongelukkig interieur had dat Chiel zich in allerlei bochten wringen moest om bij z'n pakketten te komen, geloof het of niet, eelt op z'n buik kreeg'ie ervan! Vrijdag 4 april, de dag na z'n 68e verjaardag, hadden z'n klantjes hem weer aan de deur verwacht, maar al 's och tends om 6 uur lag'ie in 't ziekenhuis met een hartaanval. Hij zou die dag weer 'tafeltje-dekje' gereden hebben, maar daar is 't niet meer van gekomen. Hij zal ongetwijfeld gemist worden wanl Chiel is niet alleen bezorger-, hij is ook postbode en klusjesman, hij legt een verbandje, is verpleger en als 't moet dominee en maatschappelijk werker. „Ik geef me gauw", zegt Chiel, en hij heeft ervaren dat dat snel een band van vertrouwen schept. Z'n hart, hij had er al eerder, zo'n twintig jaar geleden, last van gehad en nu had'ie 't weer aan voelen komen waarom hij zich onder controle had gesteld. Toen 't die ochtend mis ging wisten de doktoren precies waar 't om ging- Tussentijds heeft zich nog een hapering voorgedaan, maar nou lijkt'ie d'r weer klaar voor en zet'ie z'n zinnen alweer op hervatting van z'n vrijwilligerswerk. Chiel wordt er geen grijpstuiver wijzer van, van al dat werk, maar hij doet 't gewoon vreselijk graag. De harte lijkheid die hij van z'n klantjes terugkrijgt is z'n grootste beloning. Chiel heeft er altijd aan gehecht de maaltijden persoonlijk te overhandigen en even minstens wat woorden te wisse len. Voor sommige van z'n adresjes zijn het de enige woorden die op zo'n dag gesproken worden, daarom zijn er al 12,5 jaar gordijntjes weggeschoven om beter te kun nen zien of Chiel nog niet kwam. We hebben hem namens al z'n adresjes, een volledig herstel toegewenst, want Chiel moet blijven, natuurlijk! rx) Hallo jongelui, morgen D.V. zaterdag 19 april, is er weer een gezellige open avond gepland. Eigenlijk is het een 'Open Avond Spe ciaal' want we hebben iets leuks. Er is namelijk een sjoelcompeütie met leuke prijzen. Houd je niet van sjoelen, dat is geen punt, want je kan ook andere spel letjes doen, zoals tafeltennis, biljart of pictionary. Voor elk wat wils zoals je ziet. Zoals gewoonlijk beginnen we om 20.00 uur en is de Hoeksteen (Kerkring te Mid delhamis) vanaf 19.30 uur open. We zien jullie graag aanstaande zaterdag! Dam- en Schaakver. 'Dirksland' Uitslagen van 14 april 1997 Dammen, afdeling 1: G. Smits - K. de Munck2 - O M. van 't Geloof- J. Stolk1 - 1 Afdeling 2: W. Nieuwland - C. v. d. KroonO - 2 A. Los - K. de Jong1 - 1 W. Stolk - H. de Munck1 - 1 J. V. d. Groef-M. Poortvliet2 - O A.J. VAN RUMPT UW BMW DEALER AKTIEU! Vernieuwing en reparatie van voonuiten zonder eigen risico. /55^. Knöps B.V. Middelhamis Telefoon (0187) 482222 Zaterdag 26 april Volgende week zaterdag 26 april zal in Melissant een brandweerwedstrijd voor klasse 1 ploegen worden gehouden. De organisatie daarvan berust bij de blus- eenheid Melissant ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan. Deelnemende korpsen zijn 's morgens v.a. 08.15 uur die van Dirksland, Oud dorp, Middelhamis, Oude Tonge, Zuid- Beijerland en 's middags vanaf 13.00 uur, die van Heenvliet, Oud-Beijerland, Nedstaal, Honselersdijk en Bergschen- hoek. Om 17.00 uur vindt daarna in 'Melis hof' de prijsuitreiking plaats. De deelnemende ploegen dienen zich te melden aan de brandweerkazerne aan de Kerkhofweg. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee Tim Hoek met de nieuwe oogst Doré's Vingwling3 - 3241 EB Middelhamis-Tei. (0187) 48251 sj Audio - Video apparatuur - Elektrische huishoudelijke app. voor Goeree-Overflakkee Verkoop Service (0187) 611662 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, (0187) 682496 Reken maar dat Chiel in Dirksland goed verzorgd wordt. VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUOK) - RB>ORTAQE - FOTOORAFIE C=l CZI CZ3 C3 d^ ^^7 b^^^^^l i=n C3 C3 CU c=i CU czi en C3 OUDDORP- Woststnet 35 - ToMoan (0187) 681612 /Fax 683734 RENESSE-PrkïtstKp-Hogezoom172-Tehf(ion(0111)4e2400 Autobedrijf A. J. van Rumpt bv Molenclijl< 85 3243 AL Stad aan 't Haringvliet Telefoon: (0187)611553 Fax:(0187)6122 80 BMW MAAKT RIJDEN GEWELDIG.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 1