-k -k -k AVie schrijft er mee van en over Interieurs voor Levenskunstenaars Schotejil zwemt laatste wedstrijd verenigings- zwemcompetitie ^tPi^Akock-H v^n OOPPi T^lf tn vnenAlnncn /IfjrU 2 /ifjnl L MIT VEKANSJE NAER CANADA (3) Heren 1 Intermezzo verstevigt positie Biz. 2 EILANDEN-MEUWS VRIJDAG 11 APRIL 1997 (Spullen voor) Rommelmarkt te Stellendam Volgende week zaterdag 19 april, van 9.00 tot 16.00 uur wordt namens de Ned. Herv. Gemeente nabij de kerk een rom melmarkt ten bate van het jeugdwerk en het pastoriefonds gehouden. Tegenover de kerk, in 'de Schuur', vindt 's avonds vanaf 7 uur een gezellige bingo plaats. De organisatie van de markt wordt graag in het bezit gesteld van zoveel mogelijk spullen. Die kunnen worden opgehaald maandag 14 april in het gebied Nieuweweg t/m Haagsestraat en dinsdag 15 april in de rest van Stellendam, beide 's avonds vanaf 18.30 uur. Wie wat aan te bieden heeft wordt ge vraagd te bellen naar tel. 492897 of 492430. Wie meubels of ander huisraad aan te bieden heeft gelieve dat te melden Viatel. 492197. Zaterdag 5 april heeft z.c. de Schotejil de laatste wedstrijd van seizoen 1996/1997 gezwommen in de landelijke vereni gingscompetitie. In zwembad De Gooye te Dirksland zwommen de Schotejillers tegen de Lansingh uit Krimpen a/d IJs- sel, Poseidon uit Ridderkerk en de Gooye uit Dirksland. Ondanks een gehavend optreden op som mige dames- en meisjesprogramma's wegens ziekte en blessures, wist de Schotejil de schade toch nog redelijk be perkt te houden door het dubbel opstel len van een aantal goed zwemmende ju nioren-zwemsters. Bij de jongens waren weliswaar geen lege plaatsen in de opstelling, maar ble ven anderszins punten liggen vanwege een aantal diskwalificaties op potentiële ereplaatsen. 1 1 1 VAIN Kempen IMTERIEURS In totaal werden een 15-tal persoonlijke records gezwommen, waaronder twee clubrecords van Michiel de Gelder. Hij zwom zowel op de 100 m vlinderslag (1.13.8) als op de 100 m wisselslag (1.14.0) sneller als de geldende clubre cords. De vlinderslagtijd had normaal gesproken goed geweest voor zilver, ware het niet dat hij gediskwalificeerd werd. De wisselslag leverde hem wel een medaille (brons) op. Marjon van Kempen zwom naar een gouden medaille op de 100 m rugslag in een tijd van 1.13.3 en wist de derde plaats te bemachtigen op de 200 m wis selslag in een tijd van 2.43.6. Leander Noordijk kwam twee keer in actie en wist twee keer een bronzen medaille te veroveren, nl. op 200 m vrije slag (2.20.5) en 100 m rugslag (1.09.8). Op de 100 m rugslag behaalden twee jonge Schotejil zwemsters de tweede en derde plaats. Jolanda Welleman wist met een tijd van 1.23.5 beslag te leggen op de tweede plaats, terwijl Danielle Hagoort een bronzen medaille won in een tijd van 1.25.0. Tenslotte eindigden twee estafette-ploe gen van de Schotejil tot twee maal toe als derde. Puzzelreglement 1Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eilanden-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. 2. Per maand zijn er 80 a 100 punten te verdienen. Zelfgemaakte raadsels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. 3. Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. 4. Bij 400 punten ontvang je een boekenbon van 15,-. Fijn nieuws voor onze rubriek. Marleen de Winter (Ouddorp) gaat ook mee doen. Welkom hoor, doe maar goed je best. Verder nog wat te melden? Jawel! Er komen ontzettend veel zelfverzonnen raadsels binnen van jullie. Eerlijk gezegd zou ik dat nu een beetje moeten afrem men. Anders duurt het zo verschrikkelijk lang voordat ze allemaal in de krant kun nen komen. Sneu is dat. Proberen jullie het voorlopig maar eens bij oplossen te houden? Nu ik veilig en wel aangekomen ben in Puzzeldorp presenteren we vandaag de Bijbelopgave. Riet Groeneweg (Ro- ckanje) heeft hem voor ons in elkaar gezet. Ze verdient daar lekker 15 extra punten mee. Mooi meegenomen, of niet soms? Riet omschrijft de opdracht als volgt: In deze puzzel moet je psalmre gels maken van de woorden die ik in de vakjes heb geschreven. Dus pak uit ieder vak één woord. Bij de eerste woorden staan de psalmen al verklapt. Je moet alleen de verzen nog zoeken! Er zitten bekende en onbekende psalmen tussen. 1. Zij (ps. 35) - Hij (ps. 98) - 'k Zal (ps. 89) - Heer' (ps. 25) - Looft (ps. 150) Geloofd (ps. 28) - Och (10 geboden) - Juicht (ps. 100) - De (ps. 65) - Prijs (ps. 146) 2. spreken - heeft - ai - eeuwig - God - lofzang - den - aarde - zij - of 3. God - zingen - looft - maak - gedacht - juicht - Heer' - klimt - wij - nooit 4. Uw - wiens - aan - van - uit - met - mij - Zijn - alom - van 5. Sions - naam - vrede - blijde - Zijn - Uwe - den - geboön - open - Gods 6. galmen - zalen - oren - wegen - Heer' - genade - alom goedertieren-heên - volbrachten - neen Zoals beloofd op het autopapiertje van daag het raadsel van Jessica Flikweert (Ouddorp). Zij pende ons het volgende: Hallo allemaal. Ik ben Jessica. Een keer had ik niets te doen. Dus heb ik deze puzzel gemaakt, het is geen moeilijke puzzel. Dus wens ik jullie succes. Bedankt Jessica. Ook voor jou 15 pun ten! Eindvraag is: Welk familielid komt er onder de pijl te staan? 1Een naam van een koning uit de Bijbel die met een D begint. 2. Een offerdier. 3. Een God, twee 4. Wat eet een paard? 5. Waar leven we op? ^ost Janneke Blok (Stad a.h. Haringvliet) Daar sta je dus van te kijken dat velen de jeugdboek volgen. Ze spreken je dus op jouw puzzels aan. Zo raak je bekend als raadselmaakster. Allicht zeg dat ze een visje uitgooien om achter moeilijke ant woorden van je te komen. Natuurlijk had ik direct door dat het jouw brief was. Je verjaardag hopen we vanzelf aan te stip pen. Dag! Nienke van Gurp (Ooltgensplaat) Zo je hebt dus verstand van verwondin gen, stabiele zijligging, botbreuken enz. Gefeliciteerd met het EHBO-diploma. De uitslag van de Cito-toets zag er schit terend uit. Vooral taal en rekenen! Ilona Slinger (Nieuwe-Tonge) En heb je 't type-examen gehaald? Op een manege kijken is leuk. Ja paardrijles is helaas prijzig. Misschien verdien je later genoeg met één of ander baantje. Riet Groenweg (Rockanje) Reis je per bus naar de Stellendamse school? 't Zou gemakkelijk zijn als je in Middelharnis terecht komt, kun je gelijk de puzzels bij het kantoor van het E-N afgeven. Als je puzzel in de krant staat, dan krijg je 15 extra punten. Los je hem daarna weer op en stuur je de voor jouw bekende uitkomst bij het eind van de maand naar oom Ko, nou dan schrijf ik er ook nog eens 10 punten erbij. Eigen lijk kun je dus 25 punten verdienen met zelf bedachte opgaven. Het is niet zo, als je bijvoorbeeld 10 eigen verzonnen raad sels stuurt, dat je dan gelijk 150 punten in de wacht sleept. Nee, één voor één verschijnen ze in jeugdboek (als ze ten minste goed en netjes zijn). Uiteraard smeer ik ze over een aantal maanden uit, ieder op zijn of haar beurt is wel zo leuk en eerlijk. Jij stuurde er zoveel op, de laatste komt misschien pas in november in de krant. Snap je het een beetje? Het waren trouwens hele afwisselende die je zond. Complimenten hoor! BONNEN - Ilona, Jolanda, Ricardo, Rianda, Janneke en Marijke werden de winnaars deze maal! Een stevige schou- derklop voor jullie prestaties. Veel ple zier met de prijs. JARIGE - In Castricum hangt vandaag de felicitatieslinger voor onze Marijke Jansen op. Van harte Marijke! SLOT - Goede zondag gewenst en tot ziens. 1 1. 2. 3. 4. 5. Flakkee''" Aeren had z'n horioge nog op d n Hollandse tied stae', in toen zag un dat et zowat half viere m de noch- In zo liepe ze mar mit de stroam mee, toen ze 't vliegtuug verlaete hadde, in kwamme ze in de hal waer de paspoor ten naegekeke wiere, in gevraegd voor hoe lange ze in Canada zouwe bluve, in oak wat ze zoal meegebrocht hadde. Nou, Aeren was blieë dat Dirk zo welwillend geweest was om 't woord te doewen. Toen alles achter de rik was zagge ze al gauw Piet in je kon wel begriepe wat een weerzien dat was. Piet had oak al een karretje gepakt in toen gienge ze naer de plekke waer de koffers an zouwe komme. Dirk gendag gezeit in bedankt voor al z'n goeie zurgen in beloofd dat ze ze oak us op zouwe zoeke. Hie had un briefje mit z'n adres an Aeren gegeve. De koffers kwam- me al naer beneje in op een band terecht die deur de rond te bleef droaie, dus as je je koffer niet kon pakke, dan wachtende je geweun tot dat un weer kwam. Toen zag Aeren oak 't gemak van die roaie strikjes an 't handvat want hie zag ze al van vames Romme in zodoende hadde ze ze gauw bie mekoare, in konne ze de Airport verlaete in naer buten. Piet z'n auto stong gelokkig niet al te vaore weg, in dat was mar goed oak, want Kee voelende noe pas goed hoe moe ze was. Toen ze bie de auto kwamme zei Aeren dat un een moaie waegen had. „Jaet", zei Piet, „daer haepert mar een dieng an, hie is nog niet healemaele ofbetaeld". In dat gaf weer nieuwe schrik voor Kee. „Joon toch"! Want ze was zelf niet gewend om wat op de pof te koapen, in zeker gien auto, die ik weet niet hoeveul kostte. Mar gauw de zaek in gelaeje in toen van de Airport weggeree. Eerst nog even gestopt bie un hokje, in Piet gaf z'n kaertje an een juffrouw die d'r in zat in die vertellende Piet hoe veul un mos betaele voor de auto te parkeren, in toen gieng ut op huus an. Aeren vroeg nog hoe lange ut rieën was, in Piet vertellende van een klein uurtje. Onder weg zei un oak nog hoe dat in mekoare zat mit dat ofbetaelen. Hie had nog een maend of vuve te betaelen op de carré, m'r op z'n huus nog wat langer, dat was nog een jaer of achte. Mar dat was niks bezonders, d'r wazze der zat die nog veul zwaerder zatte, ar as je 't zo niet dee, dan kreeg je noait niks eigen. Dat was hier in Canada de geweune gang van zaeken, in w_at un noe maendelijks mos betaele an oflossing, dat zou un toch kwiet weze an hure, in dichte nog mear, in daer kwam nog bie, wat en noe betaelende dat kwam naer z'n toe, in al betaelende je vuufentwintig jaer hure, dan was t'r nog gien roestige spieker van je eige bie. Nee, dat of betaelen gieng best, alleen mos je niet te veul geliek koape, want dan kwam je in de moeite. Nou jae toen was oak moeder Kee toch wel een beetje gerustgesteld. In Aeren zei nog: „Mar mens, zo gaet ut in Holland oak oor, mar dat weet joe niet". Onder 't vertellen wazze ze de tunnel deurgereë wat Kee oak nog noait gezieje had. Aeren wel, die had et wel us een paer kear gedae in Rotterdam. In toen ze weer in 't licht kwamme kon Aeren op z'n gemak het landschap bekieke. „Ze doewe hier wel veul an tuunderië", zei un, „mar alles op de kouwe grond, want kassen zieë ik ner- ges". Mar Piet zei dat dat allemaele tunen wazze van Chinezen. Ze kwamme nog deur een paer durpjes heen, in kort daer- op op de graote weg, of zoas Piet zei op de Haaiwee (Highway). Ut was een groate weg vond Aeren, 4 riebaenen, twee an elke kante, in nog ruumte genog d'r neffen, om er nog een paer bie te leggen. In Piet zei dat dat over een jaer of wat wel zou motte, want d'r kwamme ieder jaer duzende auto's bie. In dat wou Aeren wel gloave, want fietsen zag je niet veul, in fietspaejen healemaele niet. Het was nog onverwachs dat Piet van de Haaiwee of gieng in un smallere weg insloeg, in toen ree ze al gauw de yard op, in stoppende ze voor 't huus waer Piet in Merie weunede. „Ziezo moeder", zei Piet. „Hier zal je voor een weke of drieje motte huuze". Merie kwam al nae buten, in een klein hummeltje van een jaer of drieë stoof op d'r vaoder of. Earst keek ze wel vreemd nae die vreemde mensen. Mar Piet zei: „Dat binne noe opa in oma, in dat was al genog om de verlege- geid weg te nemen. Oak de begroeting van Merie mit d'r schoanouwers was zo hartelijk as 't mar kon. In terwijl Piet voor de koffers zurgende, gienge ze naer binnen. Of ze nog wat ete wouwe: „Nee oor", zei Kee. „M'n binne nog vol in zoet van de reis". „Zoo", in hoe was 't gegae? In hoe was 't vliegen bevalle? „O, best, dat is m'n alles meegevalle, want mens, je heit een verzurging as een Prins". „Ja oor", zeit Aeren, „je komt niks te kort". „Dan weet ik et goed gemaekt", zei Merie, „dan zal ik es een lekker werm bad klaer maeke, in dan doe je schoan goed an, in dan gae je lekker nae bed". In dat gedae in voor voader Aeren oak. „Die koffers die zalle men merge wel us uutpakke, want weet je wel hoe laete ut is op tend was. Gien wonder", zeit Kee, „da men zo moe bmne 'jae moeder, dat duurt een paer daegen ear je daer an Wd^haddT ze earst nog naer een van de kinders gebeld dat ze goed over gekomme wazze, mar die leie oak al lange op bed. Kee zei nog: „A'k noe mar slaepe ken Mar dat gieng goed, want Piet had t'r op gerekend om een slaepmusje in huus te haon, ik bedoele een flesje brande- wien! In hoewel ze voor Canadese begnppen vroeg nae bed gien ge sliepe ze toch d'n oaren ochend nog een gat in den dag mar toen wazze ze toch lekker uutgerust. Piet was al naer z'n werk, want zien vacansje zou de volgende weke ingae. Wel had un een middag vrie gekrege om de ouwe lui van 't vliegveld te haelen. Dien earsten dag in Canada wier besteed om de koffers uut te pakken, in 't goed weg te hangen, in daer stieng de kleine Corrie mit d'r neusje boven op, want d'r zou mis schien wel wat voor d'r bie weze, in dat was zo, want ze kreeg een doaze in d'r handje gedouwd in daer kwam een prachtige Flakkeese poppe uut, mit krullen in keuvel in al! Wat was dat kind blieë! Daemae hebbe ze eerst ut hele huus bekeke, dat Piet in Merie een jaer of wat te voren gekocht hadde. Ut stong healemaele vrie, in een moai lapje grond der bie, dat spreekt, Aeren most earst es in 't hof kieke, mar de aer- pels in de groente stienge der moai bie, in oak een graot bed mit spinoasje. „Kiek", zeit Merie, „die is kommende weeke goed, in dan ken dat de vriezer in". Die vriezer stong in de kelder, want Piet in Merie hadde een huus gekocht mit un vol basement, zoas ze dat hier noemende, dat is een kelder die onder 't heale huus deur- loapt. Daer stieng oak de verwerming in, in an eane kante een hokje getummerd in daer stieng dan de vriezer in, in oak nog boorden mit weckflessen. „Bel, bel meid", zeit moeder Kee, „wat een gemak hei je". De kleine meid zat natuuriijk oak overal bie, in de baby, een flienke jongen, gaf gul z'n lachjes naer Oma. 's Middags maekende Aeren een kuiertje in den omtrek, in hie zou haest nog verdwaeld hao. 't Was een moaien dag, in hie voelende best dat un nog niet over die nege uren tieds verschil heen was. 's Aevens maekende ze mit z'n allen een toertje in de omgeving, in in 't vliegtuug hadde ze al ofgesproke dat ze oak Dirk in z'n femielje es op zoue zoeke, in dat zoue ze dan voor de oare weke houwe. Mar ze genote volop van de moaie omgeving. De aoren ochend brocht Merie d'r man op 't werk in kwam mit de auto naer huus, want die had ze noadig om boodschappen te doewen. Kee in Aeren kwamme oagen te kort toen ze in een Safeway Supermart kwamme. D'r wazze op Flakkee oak wel al zelfbedieningszaeken, mar toch niet van die heale groate, in zeker bie heulje op 't durp niet. Ze deeë der inkoapen, in gienge oak nog naer de Hollandse wienkel, in bie een Hollandsen bakker kochte ze d'r broad, in omdat Aeren oak graeg lustende wat lek ker was, kocht hie wat voor bie de kofje, want ze hadde oak earst naer den bank geweest, in wat reischecks gewis seld, want zonder geld gieng 't hier oak niet, hadde ze wel begrepe, in toen weer mar op huus an. Ze hadde voor de kinders van die handige zitjes die ze op d'n bank vast konne zette. Gelokkig dat Piet een groate waegen had, want mit twea zitjes, in nog vier groate men sen was 't toch nog krap genog. Laeter moste ze oak Piet weer van z'n werk ofhaele, in 's aevens nae 't eten zatte ze nog gezellig buten, 't Was Piet's leste werkdag geweest voor z'n vakansje i hie was noe 2 weken vrie, in konne d'r plannen gemaekt worre, hoe de vakansjedagen te besteeën. De volgende dag was 't zaeterdag in zoue ze naer de Vancouver Game Farm gae. Dat was niet zo voare weg, in dat was een groat park waer de beasten zo vrie meugelijk rond liepe, behal ve natuurlijk de wilde, zoas de leeuwen in tijgers. Je kon et healemaele in de rondte rieje in vanuut de auto alles bekieke; je kon oak stoppe in d'r uutgae. D'r was oak een groat nijlpaerd die veilig binnen een omheining rustig liep te vreten, in hie trok z'n eige niks van de mensen an, want toen un genog had gieng un lek ker in de modder legge, in dee un z'n oagen dicht, in dat vond kleine Corrie mar zo zo. Mear plezier had ze mit de olifanten, den groaten in den kleinen. Den kleinen pikte gouw de snoepjes uut Corrie's handje, in den ouwen keek rustig toe. Oak de geitjes Hete rustig mit d'r soUe. Ze hadde d'r eten meegebrocht in een bakje kofje konne ze koape. Tafels in banken stienge d'r volop, in een ijsje was t'r oak te kriegen. In zo was ut alles bie mekaore een gezellig daegje, in toen ze alles zo'n beetje bekeke hadde maekende ze nog een ommetje voordat ze naer huus gien ge. 't Weer was prachtig in Piet in Merie vertelden wat bie alles wat d 'r te ziejen was. {wordt vervolgd) S. Bal, ChiUiwack SOMMELSDIJK - In een zinderende wedstrijd tegen concurrent Spivo 2 uit Spijkenisse heeft het eerste herenteam van volleybalvereniging Intermezzo haar kansen, op promotie naar de eerste klas se, vergroot. De eerste set leek een ne derlaag in te luiden, binnen korte tijd stond er 5-15 op het telbord, maar niets bleek minder waar. In de eerste set maakte Spivo gretig ge bruik van het falen van Intermezzo, de pass lag niet goed zodat er niet tot aan vallen overgegaan kon worden. In de tweede set herstelde de thuisploeg zich goed. Het spel verbeterde zienderogen. In een sparmende set waar voor elke punt geknokt werd, trok Intermezzo aan het langste eind met 15-13. De derde set gaf het zelfde beeld als de voorgaande set. Spivo maakte net iets meer fouten: 15- 10. De vierde set leek een formaliteit voor het team van aanvoerder Kransse, binnen de kortste keren stond het 14-1. Echter een vijftiende punt maken bleek een kunst apart. Spivo mocht nog zes punten maken. Maar toen werd het vonnis geveld door een goed spelend Intermezzo: 15-7. Door deze 3-1 overwinning staat Intermezzo steviger op een tweede plaats, wat recht geeft op promotie/degradatiewedstrijden tegen een ploeg uit de eerste klasse. Dames 1 heeft deze P/D-wedstrijden niet nodig, het team van coach Bert van de Weert wordt dit seizoen kampioen, een gegeven wat buiten kijf staat. Afgelopen zaterdag bleef het publiek in de Staver de dames trouw, ondanks dat het spel niet daverend was. Maar zelfs met een mindere dag wordt nog gewon nen: 3-1 tegen het Brielse Volley Voome 3. Bij de jeugd is meisjes Al kampioen en kan meisjes Cl het worden door nog twee punten binnen te halen. Uitslagen: Dames 3 - Shell 1o - 3 V.C. de Zeeduivels uit Stellendam Uitslag van de viswedstrijd op 5 april. 1. A. van Seters84 cm 2. C. v. d. Linde58 cm 3. H. V. d. Starre31 cm 4. C. A. van Marion24 cm 5. W. Struijk19 cm. 6. C. V. d. Starre"'"'n cm. 7. A. Vlietland!.10cm Overige deelnemers geen vis. Inlichtingen: (0187) 491256 of 491249. Jongens B2 - Alexandria '66 1 2-2 Meisjes BI - Spivo 1 3 Meisjes C2 - Volley Voome'ï3 - v Heren 2 - Spivo 3 o Dames I - Volley Voom'e's"3 Dames 3 - Spivo 52 Jongens Cl - Spivo 1... 1 Heren 1 - Spivo 23 Dames 2 - Spivo 33 Jongens B1 - Spivo 1o Meisjes Cl - Spivo 13 Julianastraat 1, 3255 BG Oude-Tonge tel. 0187-641577, fax 0187-641242

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 4