Raad Middelharnis sluit gro t.b.v. bouw in Everdin; Raad Middelliarnis sluit grondtransactie t.b.v. bouw in Everdinapolder Kinderweek in UW apotheek Het stinkt...! de Gelderse Rozijnenstoet Perfect verloop van bloedafnames op Goeree-Overflakkee Voorlichting door Reumavereniging Nationale collecteweek ZOA-Vluchtelingenzorg De Ibis hotelgroep introduceert nieuw kwaliteitsconcept Weer aankoop voor herinrichting S Weer aankoop voor herinrichting Spuiplein De 15 minuten garantie De raad van Middelharnis heeft donderdagavond behoorlijk in de buidel getast om in 't bezit te komen van het perceel Spuiplein 8. Niet omdat het in de aanbieding was, 't kostte zelfs 220.000,-, maar omdat het later nodig kan zijn wanneer aldaar een nieuw inrichtingsplan aan de orde komt. Met het oog daarop heeft de Gemeente aan het Spui al meer pan den in eigendom verworven. De Nederlandse apothekers vesti gen in de 'Kinderweek in uw apo theek' van 14 t/m 18 april bijzon dere aandacht op het geneesmidde- lengebruik bij kinderen. Ouders van kinderen (met name tot 12 jaar) worden gestimuleerd om met hun vragen over het geneesmidde- lengebruik van hun kind naar de apotheek te komen. De apotheker en assistenten beantwoorden die vragen graag en geven daarnaast de nodige adviezen over zelfzorg. Voor ouders die wat langer willen spreken met de apotheker, over het geneesmiddelengebruik van hun kind, bestaat, zoals altijd, de moge lijkheid om een afspraak te maken voor een persoonlijk gesprek. Extra aandacht in de kinderweek gaat uit naar kinderen met astma en huid problemen. Kinderen zijn doorgaans veel gevoeliger voor geneesmiddelen dan volwassenen. Vandaar dat men extra zorgvuldig moet zijn als het gaat om het gebruik van geneesmiddelen bij kinderen. Dit geldt zowel voor geneesmiddelen op recept als voor zelfzorgmiddelen. Niettemin is het voor ouders van met name jonge kinde ren toch raadzaam altijd een huisapo- theek met noodzakelijke middelen aan te leggen. Over de inhoud hiervan kan men u in uw apotheek alles vertellen. In het kort volgen hier wat algemene adviezen. Regelmatig kunnen kinderen verkouden of grieperig raken. Neusdruppels kunnen de symptomen van verkoudheid verlich ten. De apotheek adviseert bij kinderen boven 6 jaar xylometazoline druppels 0,1%, en tussen 2 en 6 jaar 0,05%. Voor kinderen onder 2 jaar zijn deze druppels niet geschikt, dan is men aangewezen op zoute neusdruppels of spoelingen. Neus druppels kunnen ook gegeven worden bij oorontstekingen. Het is echter van belang om bij oorpijn die langer dan 24 uur aanhoudt en die gepaard gaat met koorts de huisarts te raadplegen. Ook hoest is een bekende klacht bij kin deren. Het beste is om in eerste instantie een verzachtende kruidendrank (bijv. thijmsiroop) bij de hand te hebben. Houdt de hoest langer aan, dan kan men afhankelijk van het soort hoest een hoestdrank voor vastzittende hoest (bijv. broomhexine, boven 1 jaar) of één voor prikkelhoest (bijv. dextromethorphan, boven 2 jaar) nemen. Een bekende vorm van prikkelhoest is pseudokroep. Deze is herkenbaar als een 'blafhoest' en kan verholpen worden door onder de douche gedurende 15 minuten te stomen. Een andere, meer praktische mogelijkheid is het vernevelen van fysiologisch zout met behulp van een klein vemevelapparaat, dat in de meest apotheke geleend kan worden. Heeft het kind koorts en is het benauwd dan is het raadzaam om een arts te raadplegen. Tabletten of drankjes met codeïne zijn bij kinderen uit den boze, vanwege de onderdrukking van de ademhaling. Voor diarree of braken is het goed om poeders voor orale rehydratievloeistof in huis te hebben. Dit voorkomt uitdroging van het kind en herstelt de vocht- en zoutbalans. Sterk werkzame antidiarree of braakremmende middelen dienen alleen op voorschrift van de arts te wor den gebruikt. Diarree en braken zijn ver velend maar wel belangrijk voor het lichaam om de veroorzaker (meestal een virus of bacterie) te verwijderen. Als dit door geneesmiddelen wordt geremd, zal de veroorzaker langer in het lichaam blij ven, met alle mogelijke gevolgen van dien. De orale rehydratiepoeders kunnen altijd zonder bezwaar gegeven worden aan het kind. Voor pijn en koorts, die zeer plotseling kunnen voorkomen, is het belangrijk om paracetamol zetpillen voor kinderen in huis te hebben. Men moet wel bedenken dat ook koorts een natuurlijke reactie is tegen een indringer (virus of bacterie). Het advies is om alleen bij koorts boven 39,5 graden paracetamol te geven. Ande re middelen teegn pijn of koorts dan paracetamol zijn bij kinderen uit den boze. Bovenstaande geneesmiddelen zouden in elke huisapotheek voor kinderen aanwe zig moeten zijn. Daarnaast kan het zijn dat uw kind bekend is het andere klach ten, waarvoor het mogelijk is om midde len in huis te hebben voor acute geval len. Overleg in dat geval eerst met uw apotheek. Tot slot nog een goed advies voor aan staande moeders. Voor het gebruik van geneesmiddelen in de zwangerschap, ook voor zelfzorg, moet men altijd terug houdend zijn. Overleg altijd eerst met apotheek of huisarts voordat u iets wil gaan gebruiken. Geneesmiddelen kunnen schadelijk zijn voor het ongeboren kind. Ook voor de periode waarin u borstvoe ding geeft geldt dat terughoudendheid in geneesmiddelengebruik is geboden. Uw apotheek staat klaar om u te voor zien van een goed advies over genees middelengebruik. Dit geldt voor kinde ren, evenals voor volwassenen. Dus kom gerust langs om erover te praten, bij voorbeeld in de kinderweek. A. J. G. Jordens apotheker te Sommelsdijk Vanuit de raadsfractie lijst Hoogzand werd daar heftig tegen geageerd. Dhr. v. d. Kamp hield zich daar geducht mee bezig. Z'n verwijt ging vooral richting weth. Van Eek; hóér acht hij ervoor ver antwoordelijk dat een potentiële particu liere koper ten gemeentehuize te horen heeft gekregen dat het pand later wordt gesloopt, waarna de man van de aankoop afzag. De makelaar heeft de gemeente vervolgens met die uitspraak en 't gevolg ervan geconfronteerd „zodat de gemeen te nu weinig anders kan dan 't maar zélf aan te kopen, nog wel voor de prijs die de makelaar zelf heeft vastgesteld" gramde dhr. v. d. Kamp. Hij vond de aankoop geldverspilling, eerstens omdat de gemeente het pandje nog lang niet nodig heeft en bovendien zou het behou den moeten blijven omdat het voor de omgeving best karakteristiek is en bo vendien goed is onderhouden. Ook dhr. Rijvers was beducht voor steeds meer aankopen die straks, zo vreest hij, een zware hypotheek zullen leggen op de plannen die ontwikkeld gaan worden. „Zo werkt de gemeente zich in de nesten", waarschuwde hij, zich afvragend of het pand (twee woningen onder één kap, vlak achter Micro-Elec- tro) niet buiten de herinrichting kan wor den gehouden. Alhoewel voorstander van de aankoop vindt toch ook dhr. L. Vroegindeweij (VVD) het tijd worden dat het College wat zakelijker op gaat treden, niet zo maar betaalt wat de makelaar vraagt maar er een eigen taxateur op loslaat om vervolgens tot een middeling te komen. Het leek mevr. weth. Van Eek niet erg lonend te kunnen zijn geweest. Mis schien zou het enkele duizenden hebben gescheeld, maar die zouden door de taxa teur toch weer voor z'n verleende dien sten in rekening zijn gebracht. Nee, mevr. Van Eek heeft de potentiële koper niet gezegd dat de woning gesloopt zal worden, wel heeft ze hem gezegd dat aldaar wat gaat gebeuren: „We prikken ons nog nergens op vast", vond de weth. al zei ze niet te verwachten dat ze kun nen blijven staan... De 3 leden van fractie Hoogzand en dhr. Rijvers (VDB) verklaarden zich tegen de voorgestelde aankoop. Grondaankoop Voor ruim een miljoen 1.368.830,-) werd 7 ha grond (is 15,- per m^) in de Westplaat gekocht van de Maatschap Habo/Roos, die de grond eerder kocht van de heren L. en TTi. Zwanenburg. De grond heeft de bestemming woondoel- einden, park- en woondoeleinden en groenvoorzieningen. Ook tegen dit voorstel heeft dhr. v. d. Kamp zich als opposant gemanifesteerd: „Middelharnis denkt nog steeds in de Westplaat een hoogwaardige wijk neer te zetten, maar is gewoon de grip kwijt", mopperde hij; „een project maatschappij verkoopt grond aan de gemeente en claimt het recht om er te mogen bouwen, zo zijn de projectontwikkelaars de eigen lijke bestuurders geworden", zo klonk het scherp verwijt van de fractie Hoog zand. Dhr. V. d. Kamp trok daaruit de conclusie dat de gemeente noodgedwon gen mee moet doen, en dat zodoende de projectontwikkelaar het vlees-, en de gemeente niet meer dan de kluiven krijgt. De toegezegde haalbaarheidsberekening zou dhr. v. d. Kamp nou wel'es graag willen zien, hij wil graag de verwachte vierkante meterprijs horen. „Volgende maand", is hem al enkele keren beloofd, „maar welke volgende maand?" vroeg hij zich af. Weth. Van Eek prees de grond aan als te zijn de sleutel voor de ontwikkeling van de Westplaat en het voorstel werd dan ook aangenomen. Grondverkoop Aan bovengenoemde Maatschap Habo/ Roos werd voor 6.484.370,- (bouwrij pe) grond verkocht, gelegen links langs de Kraayensteinsedijk, de weg vanaf de Haven van Sommelsdijk naar de Prut- weg. De maatschap heeft daar de bouw activiteit geclaimd. Er komen 75 vrije sector woningen, 8 sociale woningen en 5 vrije sectorwoningen. De gemiddelde grondprijs bedraagt 245,- per mS voor soc. koopwoningen 175,- en voor de vrije sectorappartementen 338,- per m^ Een van de voorwaarden in de geslo ten overeenkomst verplicht de Maat schap te bouwen overeenkomstig een door B W goed te keuren bouwplan, door B W te toetsen aan het beeldkwa liteitsplan. Voorts behoeft de keuze van architecten de goedkeuring van B W en binnen twee jaar na de datum waarop de bouwvergunning niet meer voor be roep vatbaar is, moet de bebouwing zijn voltooid en gebruiksklaar zijn. Met zóveel waarborgen achtte dhr. Hutink het verzet van dhr. v. d. Kamp een vorm van volksverlakkerij te zijn. Hij acht het voorstel een heel goed voor stel te zijn waarin Middelharnis bestuur lijk het heft m.b.t. de Westplaat stevig in handen heeft. Optimisme ook bij dhr. L. Vroeginde weij (VVD). „Eindelijk zicht op bouwen in de Westplaat!" luidde zijn jubel; „di rect na de zomer?" vroeg hij het College af. Dhr. V. d. Ketterij dimde de euforie, lie ver zou hij achter het Zandpad zijn be gonnen maar dat is anders gelopen en met de anderen berustte dhr. v. d. Kette rij er in daarom maar in de Everdinapol der te beginnen. Dat de gemeente z'n grip op de West plaat kwijt zou zijn, ook door weth. Van Eek werd dat absoluut ontkend. ,,Er wordt gebouwd zoals wij dat willen", be nadrukte ze met klem, „wij bezitten ook een deel van de grond en houden onze ijzers in het vuur". Nieuwe Rotonde Mede i.v.m. de aanleg van een Zuidelijke Randweg te Middelharnis, die vanaf de Staverseweg naar het industrieterrein 'Oostplaat' zal voeren komt er een roton de op de kruising Staverseweg-Lange- weg. De raad stelde desgevraagd een voorbereidingsbesluit vast. Over de pre- ciese situering van de rotonde wordt nog nader overlegd met de Provincie, de rotonde zal nl. deel uitmaken van de Pro- vincialeweg. De raad stemde graag in omdat de roton de ook de toegang tot de gemeente aan zienlijk zal verbeteren. TRAPGO-PROJECT In het kader van het TRAPGO-project (TRAPGO Toeristische Recreatief Actie Programma Goeree-Overflakkee) worden diverse projecten gerealiseerd waarin de gemeente Middelharnis ƒ45.822,- heeft bijgedragen. Op de meerjarenbegroting is 39.000,- verant woord, waarom de raad nu werd gevraagd een extra krediet van ƒ6.822,- beschikbaar te stellen. De raad ging accoord, maar niet ieder deed dat met eenzelfde instemming. De meerkosten komen nl. voort uit de pro jecten Hellegatplaten en informatievers trekking over de Slikken van Flakkee. Het leek dhr. Holleman juist, en correct naar het samenwerkingsbeginsel dat alle gemeenten daaraan zouden meebetalen. Ook ontging dhr. v. d. Ketterij het lokale belang voor de gemeente Middelharnis. De raad stapte daar toch maar overheen, zeker nadat weth. Van Eek de raad nog'es had opgeroepen de bevordering van recreatie samen gestalte te geven. Zo dacht dhr. Rijvers er ook over, hij staat ook voor dat de gemeente Middel harnis daarin participeert, loyaal en soli dair is. In de bespreking kwam ook ter sprake de hinder die fietsers ondervinden dat meer dere polderwegen afgesloten zijn. Dat gebeurt door de eigenaren ervan die de verantwoordelijkheid voor weggebrui kers schuwen. Op de vraag of het College niet kan beïn vloeden dat die gesloten wegen weer voor publiek gebruik zouden worden opengesteld maakte mevr. Van Eek haar grote twijfels kenbaar. Géén verzekering heeft zich tot dusver bereid verklaard een verzekering af te sluiten. Er is met ambtenaren van de Pro vincie gesproken die hebben beloofd hun licht erover te laten schrijven. Woningbouwvereniging De raad liet zich complimenteus uit over de begroting '97 van de Woningbouw vereniging Middelharnis, zowel als over het voornemen matigheid te betrachten bij het vaststellen van de jaarlijkse huur verhoging, zelfs beneden de marge die de Staatssecretaris heeft genoemd. Het lijkt dhr. Hutink trouwens dat dat mede te danken is aan de oprichting van de huurdersvereniging. Waardering is er ook voor de onderhoudsactiviteiten van de Vereniging. „Uiterst somber", noemde dhr. v. d. Ket terij de vooruitzichten voor soc. woning bouw. Daardoor zullen de woningzoekenden met een inkomen tot modaal op de bestaande woningvoorraad aangewezen worden waarom dhr. v. d. Ketterij vindt dat de Vereniging zich terughoudend moet opstellen t.a.v. de verkoop van huurwoningen. Bouwgrond T.b.v. de bouw van 26 sociale huurwo ningen, 2 MIVA-woningen en 17 gara ges werd aan de Woningbouwvereniging Middelharnis plm. 3224 m^ grond aan de Sperwer te Sommelsdijk verkocht voor een prijs van 300.000,-. Van de mogelijkheid zich tot de raad te richten werd gebruik gemaakt door mevr. Vis van Heemst, wonend Zand pad 42 te Middelharnis. Zij klaagde haar nood over de stank die vooral haar slaapkamer bedreigt nu het ach ter haar pand lopend havenkanaal is drooggezet. De achtergebleven modder verspreidt een rotte eierenlucht, H2S, zwavel waterstof, had mevr. Vis van Heemst vernomen. Ook had ze gehoord dat de damp giftig en uiterst brandbaar is. Wanneer de bagger weg is wordt wel iswaar weer water ingelaten, maar de particuliere rioleringen zllen dat gauw weer vervuilen, vreesde klaag ster. Ze vroeg zich dan ook af of de gemeente aldus doende wel op de goede weg is. De raad neemt het gesprokene voor kennisgeving aan, het is niet te doen gebruikelijk dat een vragensteller van repliek wordt gediend, maar mevr. Vis van Heemst kreeg mee dat er rio lering zal worden aangelegd. Dat zal nog meerdere jaren duren, maar dat vergat de burgemeester erbij te zeg gen (Red.). De bloedafname-avonden op Goeree- Overflakkee zijn weer achter de rug. Dankzij de inzet en hulp van vele vrij willigers zijn deze avonden perfect ver lopen. Een groot aantal donors gaf gehoor aan de oproep om bloed te komen afstaan. Er waren ditmaal vele nieuwe aanmeldingen. Tijdens deze avonden hebben in totaal 1862 donors op het eiland vrijwillig bloed afgestaan, wat voor veel patiënten van grote betekenis is. De opkomst was als volgt verdeeld: in Goedereede kwa men 151 mensen, in Melissant 88, in Middelharnis 489, in Oude Tonge 214, in Ouddorp 434, in Ooltgensplaat 204 en in Stellendam 157 personen. De afdeling Bloedinzameling van het Centraal Laboratorium van de Bloed- transfusiedienst van het Nederlandse Rode Kruis wil graag al diegenen dan ken, die hebben meegewerkt om deze bloedafname-avond te laten slagen. Aan gezien het geven van bloed vn blijvend belang is, zullen zij ook in de toekomst graag weer een beroep op allen doen. De Reumapatiëntenvereniging (RPV) Goeree-Overflakkee e.o. organiseert voor u een voorlichtingensavond over de ziekte SLE-Lupus Erythematosus. Deze ziekte is een vorm van reuma. Daarom vindt onze RPV het belangrijk mensen te informeren over deze ziekte die bij 1 op de 1000 persenene voorkomt, meer bij vrouwen dan bij mannen en in alle leef tijdscategorieën. Deze ziekte noemt men in de volksmond Lupus. Het komt in twee vormen voor, namelijk van de huid en van de verschillende organen o.a. nierafwijkingen. De klach ten kunnen zijn: ernstige vermoeidheid, gewrichts- en spierklachten, niet tegen zon(licht) kunnen en afwijkingen in het bloed zgn. aoto-immuunziekte. Deze ziekte-activiteit kan wisselend zijn, van vage klachten tot ernstiger vormen, hebt u belangstelling voor dit onderwerp, dan bent u van harte welkom op maan dag 21 april a.s in het ziekenhuis van Dirksland in de ruwbouw (hoofdingang Ie etage). Aanvang precies 19.30 uur. Inlichtingen (0187) 681927. In de week van 7-12 april 1997 houdt de internationale organisatie ZOA-Vluchtelingenizorg haar jaarlijkse nationale collecteweek. In 300 gemeentes wordt deze week huis-aan-huis gecollecteerd voor hulp aan vluchtelingen in Azië en Afrika onder het motto: Help vluchtelingen overleven! ZO A is werkzaam in 15 landen en er zijn momenteel plm. 25 veldwerkers uitge zonden. De hulp die geboden wordt strekt zich uit van noodhulp tot en met begeleiding van de hervestiging en inte gratie in het oorspronkelijke woonge bied. In een groot aantal ZOA-projecten is de aangereikte hulp gericht op het bieden van kansen en mogelijkheden aan de vluchtelingen om te overleven in een vaak uitzichdoze situatie. Zo wordt met de teruggekeerde vluchte lingen in Rwanda gewerkt aan herstel van de watervoorziening, de medische zorg en de landbouw. Daarnaast worden trainingen verzorgd op het gebied van traumaverwerking. Verder is ZOA o.a. werkzaam in Cam bodja, Thailand, Laos, Mozambique, Ethiopië en Sri Lanka. Gezondheidsonderzoeken worden opge zet, voedsel uitgedeeld, huizen en water putten gebouwd, voorlichting gegeven (over landbouw en gezond drinkwater), schoolsets uitgedeeld en de mogelijkheid beroepstrainingen te volgen wordt gebo den. De actieweek staat in het teken van vluchtelingen die alles kwijt zijn, behal ve hun leven, te helpen overleven. De Ibis Hotelgroep introduceert voor al haar hotels in Europa een nieuwe kwali teitsbelofte ten behoeve van haar gasten. Dit systeem geeft de garantie dat bij eventuele klachten over een kamer bin nen 15 minuten voor een oplossing wordt gezorgd. Belofte maakt schuld. Indien Ibis binnen een kwartier geen op lossing realiseert, ongeacht het tijdstip van de dag, dan hoeft de gast de reke ning voor de overnachting niet te beta len. De hotelketen is de eerste in Europa die, naar Amerikaans voorbeeld, met dit kwaliteitsconcept op de markt komt. Elke gast vindt op zijn kamer het zoge naamde Ibis Garantie Contract, waarin de 15 minuten belofte staat beschreven. Dit contract is ondertekend door de medewerkers die bij eventuele klachten (bijvoorbeeld te weinig handdoeken of een kapot lampje) kunnen worden aange sproken. Het kwaliteitssysteem is vooraf uitvoerig getest om na te gaan, of dit sys teem in de praktijk kan functioneren. Het nieuwe systeem resulteert in een grotere verantwoordelijkheid voor de medewerkers. In de afgelopen maanden hebben zij een uitgebreide training ge volgd. Indien zich problemen voordoen, hoeven zij niet meer te wachten op een beslissing van de directie, maar zijn ge traind én bevoegd om zelf accuraat één en ander op te lossen. Ibis heeft in Nederland acht vestigingen, namelijk in Amsterdam, Utrecht, Schip hol, Scheveningen, Vlaardingen, Leider dorp, Tilburg en Veenendaal. De hotel keten haalde in 1996 een omzet van circa 57 miljoen gulden met ruim 400 mede werkers. De gemiddelde bezettingsgraad was vorig jaar 83.5% (branchegemiddel de: 55%). In de komende jaren wil de di rectie het aantal hotels in Nederiand aan zienlijk uitbreiden. De Ibis Hotelgroep maakt onderdeel uit van Accor, 's we relds grootste hotel- en dienstengroep. In april bij uw Echte Bakker: In navolging van de provincie-speciali teiten die de Echte Bakkers elke maand gezamenlijk introduceren, kan men in april kennis maken met de Gelderse Ro zijnenstoet. Tussen maandag 7 en zater dag 19 april kan men deze Gelderse spe cialiteit kopen. Volgens originele recep tuur van een college Echte Bakker uit Gelderland is uw eigen bakker aan de slag gegaan. Het resultaat is een karakte ristiek rozijnenbrood, met rogge en een snufje kaneel. Lekker voor bij het ontbijt, de lunch of zomaar tussendoor. Echte 'stoetbakkers' Gelderse bakkers zijn echte stoetbakkers. De naam 'stoet' is afkomstig van een klein kort tarwebrood die op de vloer van de oven wordt gebakken. Vanouds wer den de stoeten thuis gebakken. Meestal was dit een taak van de vrouw des huizes. In een grote houten trog werd het deeg stevig gekneed. Intussen werd in de bak- oven een flink vuur gestookt met takken- bossen, zodat de oven flink heet werd. Daarna werden de deegstukken met een schieter op de ovenvloer gelegd. Na een halfuur tot drie kwartier waren de stoeten dan gebakken. De Gelderse Rozijnenstoet is vandaag de dag een luxere variant op de rogge- of tarwestoet. Bloem, rogge meel, gist, zou en water worden samenge voegd en tot een soepel deeg gekneed. Daarna worden de gewelde rozijnen en wat kaneel aan het deeg toegevoegd. Na het rijzen rolt de bakker de deegstukken op de werkbank in een ovale vorm en werkt de bovenkant af met roggebloem. De bovenzijde knipt hij viermaal schuin m, waardoor een mooi patroon ontstaat. Na cu-ca 40 minuten in de oven is de Gel derse Rozijnenstoet gebakken. Gelderiand kent een groot aantal plaatsen met een eigen streekspecialiteit. Van bij voorbeeld Arnhemse meisjes tot Zut- phense rozijnenmik. Sommige baksels zijn al eeuwen bekend. Arnhemse meis jes bijvoorbeeld worden al sinds 1632 gebakken. Zij behoren tot de zogenaam de zooikoekjes' en werden aanvankelijk uitsluitend bij begrafenissen gegeten. Andere specialiteiten zijn pas de laatste jaren ontstaan. Het Nijmeegs Mariken- brood is pas in 1981 geïntroduceerd en bleek zo n succes dat het sindsdien een vaste plaats in het assortiment van veel Nijmeegse bakkers heeft gekregen. Sli?^^''?:'"'^^^''''^'"^ zijn echte brood- oakKers. En dat kunt u de komende twee deÏ2^l^ B^er bij u in de buurt komen proeven Op Goeree-Overflakkee zijn dat de Echte Bak kers Kommer Akers- hoek uit Ouddorp; Leen Bleumink uit Stellendam en Jaap Nagtegaal uit Melissant. Het aangekochte pandje, het linkse van de twee, aan het Het aangekochte pandje, het linkse van de twee, aan het Spui TeJ.: 055 3663339 Postbui 10343 7301 GH Apddoom

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 2