EIIAtlDEtl-tllEUWS zoekt nieuwe leden De Veilig (T)huis Gids geeft veel tips om inbrekers te weren Schotejil-recreanten scoren goed tijdens vierkamp Wat erg toch EO in gesprek met achterban HETl ^^IJK VENSTER soRoaunmaK MET m Kinderkledingbeurs Melissant Hengelaarsver. Krammer BRANDwondenMEESTER diploma uitgereikt Schoolverlatersdag op het Albeda College te Oude Tonge 3e Blad VRUDAG 4 APRIL 1997 No. 6591 Blik op kerk -^i en samenleving Cy - De brand in Den Haag - Grondig onderzoek We zijn allemaal nog onder de indruk van de schokkende gebeurtenis, vorige week, in de Haagse schilderswijk, waar brand gesticht werd in een woning met het gevolg dat een Turkse moeder en vijf van haar kinderen het leven verloren. Dat de brand aangestoken was staat voor de politie vast, maar door wie, en om welke redenen, daarover tast zij nog volledig in het duister. Ieder weldenkend mens stelt zichzelf de vraag: welke onverlaat heeft iets dergelijks op zijn geweten? Het is wat wij mensen een samenloop van omstandigheden noemen dat onge veer terzelfder tijd Janmaat werd veroor deeld tot een paar weken celstraf omdat hij indertijd heeft aangezet tot rassen haat. Nu moeten we voorzichtig zijn met de verantwoordelijkheid voor de brand in Den Haag meteen Janmaat en zijn aan hang in de schoenen te schuiven. Het is wel duidelijk dat er ook buiten de kring van zijn partij rascistische sentimenten leven. Janmaat en zijn geestverwanten zijn daarom zo gevaarlijk omdat ze in spelen op die latente haatgevoelens. Uit solidariteit met de slachtoffers en met heel de allochtone bevolkingsgroep werd op Goede Vrijdag in Den Haag een stille tocht georganiseerd, de 'Mars van verdriet en wanhoop'.Verschillende pro minenten namen aan deze vreedzame de monstratie deel, onder andere burge meester Deelman van Den Haag en mi nister Pronk. Een paar dagen daarna kwam een dreigement aan het adres van hen die deze mars hadden georganiseerd. In een anoniem pamflet werd in korte, dreigende bewordingen de betrokken heid van de organisatoren afgekeurd en gewaarschuwd voor de gevolgen. In de nacht van Tweede Paasdag leek het dreigement te zijn uitgevoerd toen een begin van brand werd ontdekt bij de voordeur van een van de organisatoren van de mars. De recherche ontdekte al snel - hoe navrant - dat N.B. de man zelf verantwoordelijk was. Wanneer de brandstichting van vorige week zou blijken een rascistische aanslag te zijn, dan is het wel diep beschamend. Temeer omdat enkele jaren geleden, toen een dergelijk geval plaats had in het Duitse Solingen, de Nederlandse samen leving verontwaardigd reageerde. Toen werden er vele kaarten naar onze Ooster buren gezonden met de tekst: „Ik ben woedend". Die massale verontwaardi ging is in dit geval uitgebleven. Betekent dat, dat we alleen protesteren als het het buitenland - in dit geval Duitsland - be treft? Dan zou er een stuk farizeïsme achter kunnen schuilen. Zie je wel dat die Duitsers nog niets veranderd zijn? Maar het is natuurlijk ook mogelijk dat de brandstichting het werk was van Tur ken zelf. Er zijn onder dat volk genoeg terreurgroepen die elkaar naar het leven staan. Daarom moet de Turkse regering niet te snel de beschuldigende vinger uit steken naar de onze, alsof die een loopje zou nemen met de veiligheidsmaatrege len. Maar het incident heeft wel plaats gehad binnen onze Nederlandse samenleving. Daarom moet de zaak ook tot op de bodem worden uitgezocht. Waarnemer «o l Deze vraag- en antwoord-rubriek staat geheel ten dienste van de lezer die er kosteloos gebruik van kan maken. Uw vragen op velerlei gebied kunt u sturen aan: Redactie Eilanden-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Middelharnis, met in de linkerbovenhoek 'Vragen-rubriek' vermeld. De vragen worden door deskundigen beantwoord en zullen binnen enkele weken na de inzending compleet met antwoord in deze rubriek worden gepubliceerd. OM ffCT yPEL Ik bedacht een totaal nieuw spel en wil dit aan de omroepen inzenden. Is zo'n idee van mij dan beschermd volgens het auteursrecht? Antwoord: Een idee is nooit beschermd. Pas als u het in een waarneembare con crete vorm hebt uitgewerkt en het origi neel is, kunt u het als eigen werk aanbie den en (bij akte) verkopen of tijdelijk be schikbaar stellen. Maar pas op: sommige omroepen en presentatoren zijn 'tuk' op nieuwe spelvormen en zullen later gauw verklaren dat het hun eigen idee is ge weest. Neem een rechtskundige mee als er onderhandeld wordt en laat 't niet om werken! BHOPEN KttNOm Er bestaat een uitdrukking: 'Zo dronken als een kanon', maar dat kan toch niet. Een kanon drinkt niet, zelfs geen water. Antwoord: Die oude uitdrukking is niet volledig overgeleverd. Er was wel eens sprake van iemand die zo vol geladen was als een kanon. In vroeger eeuwen moest de loop immers deels worden vol gepropt met buskruit en een vaak zeer zware ronde kogel. 6UK9 VCaUEN Kan ik het metaal van mijn windbuks ook metfietslak verven? Antwoord: Dat zou kunnen, maar radia- torlak hecht nog beter aan metaal en gaat volgens de deskundigen langer mee. KLIlUEaWIN Wat kan ik doen tegen te veel klaver in de tuin? Ik heb het gazon jarenlang op gelijke manier verzorgd en 't lag er prach tig bij! Antwoord: Een teveel aan klaver in het gazon kan worden bestreden door het ge was direct vóór het maaien zoveel moge lijk overeind te harken en het maalsel daarna vooral niet te laten liggen, maar op te ruimen en zo mogelijk te verbran den. Breng het in geen geval naar een composthoop. Dit 'opkammen' en af maaien herhalen zodra het gras de maai- hoogte weer heeft bereikt. Desgewenst kunt u de bestrijding versnellen door een aantal alleenstaande klaverplantjes met een appelboor uit te steken en te vernieti gen, zodat de vorming van nageslacht op die plekken al wordt beperkt. U be schrijft het blad niet, maar zou het zg. rolklaver zijn, dan moet u elke plant wel degelijk met wortel en tak met een hand- schopje uitgraven en alle restanten in de vuilniszak deponeren, want dat is een hardnekkig wild kruid, waarvan elk res tant weer opnieuw kan uitlopen. Geef uw gazon voorlopig geen mest meer. Ge bruik geen chemische middelen, want daarvan kunnen andere planten schade lijden. OEQ-BET-nCHTEaNEUEN Hoe moeten wij (en onze kinderen straks) de kleinkinderen van onze neven en achterneven noemen? Worden dat oer-, over- of betachterneven en -nich ten, 'of is daar een andere aanduiding voor? Antwoord: De kinderen van uw neef of nicht zijn uw achtemeven en achtemich- ten. In de relatie tot uw eigen kinderen krijgen zij geen afzonderiijke aanduiding toegemeten. In het spraakgebruik noemt men zowel kinderen als kleinkinderen van achtemeven en achtemichten óók al dus. Er wordt wel eens gesproken van verre achtemeven en verre achtemichten. De juiste juridische betiteling is: familie in de vierde, resp. vijfde (enz.) graad. Met Kerstmis gaf mijn dochter mij een geborduurd katoenen tafellaken. Nu is daar jus op gekomen. Hoe krijg ik de vetvlekken er uit, zonder dat de kleuren verbleken of deels verdwijnen? Antwoord: Dat kunt u mstig wassen met een wasmiddel voor de bonte was en dan wel de machine op 60°. Bij de lagere temperatuur die u koos, lost het vet niet op. Een bleekmiddel mag aan het bor duursel niet te pas komen. De stichting peuterspeelzaal 'De Bezige Bijen' organiseert op woensdag 9 april van 19.00 tot 21.00 uur en donderdag 10 april van 09.00 tot 10.00 uur een kle- dingbeurs voor voorjaars- en zomerkle ding, kindermeubilair, speelgoed etc. in de Melishof te Melissant. Inleveren kan op donderdag 3 april en vrijdag 4 april van 08.45 tot 11.00 uur. Gelieve geen ondergoed in te leveren en de spullen dienen schoon en heel te zijn. Van de opbrengst is 25% bestemd voor de peuterspeelzaal. Het bestuur kan niet aansprakelijk gesteld worden voor evt. zoekgeraakte artikelen. Ophalen van geld en niet verkochte arti kelen kan op donderdag 10 april van 20.00 tot 20.30 uur. De niet opgehaalde artikelen gaan naar de Oekraïne. Tijdens de beurs van 10 april is kinder opvang mogelijk, kosten hiervan bedra gen 2,50 per kind. Dinsdagmiddag werd een tienjarig jongetje op de Teldersweg beroofd van 1,50 door een ongeveer der tienjarige knaap. Het slachtoffertje had in een winkel een broodje ge kocht, waarna de eveneens in de winkel staande jongen van hem het wisselgeld 1,50) opeiste. Toen de tienjarige dit niet gaf, kreeg hij een schop tussen zijn benen en werd aan zijn jas naar buiten getrok ken. Uit het zicht van de winkels kreeg het slachtoffertje een mesje op zijn wang en borst gezet, waarna de jeugdige herover het geld uit de jas zak van de tienjarige haalde en weg rende. Kosteloos verkrijgbaar Regionale Ontmoetings avond in de regio De Evangelische Omroep organiseert op dinsdag 8 april a.s. voor haar leden een Regionale Ontmoetingsavond in de Technische School, Schoolstraat 11 in Middelharnis. Naast samenzang en ontmoeting met bestuur en medewer kers van de EO wordt actuele infor matie gegeven. Ook is er ruimschoots gelegenheid voor het stellen van vra gen. Aan de avond wordt meegewerkt door ds. A. van der Veer, voorzitter van de EO; een van de twee directeu ren Andries Knevel of Ad de Boer en door programmamaker Henk Binnen dijk. De EO wil graag onderstrepen dat ze meer dan een omroep is: de EO heeft een actieve achterban die binnen de vereniging veel werk verzet. Regio nale Ontmoetingsavonden versterken de band met de leden. De avond begint om 19.30 uur en de toegang is vrij. Be langstellenden zijn van harte welkom. Bestuur en directie van de EO gaan jaar lijks op de Regionale Ontmoetingsavon den met de leden in gesprek. Enerzijds om hen te informeren over ontwikkelin gen in medialand en anderzijds om te praten over wat de leden van belang ach ten. Aan de orde komen een terugblik op 30 jaar EO - in april 1997 bestaat de EO 30 jaar - en de betekenis van de EO in onze samenleving door middel van haar programma's en landactiviteiten. De aan wezigen kunnen via een forum met ds. A. van der Veer, Andries Knevel of Ad de Boer en Henk Binnendijk in gesprek gaan. Henk Binnendijk besluit de avond met een meditatie. Ned. Vereniging van Rugpatiënten 'De Wervelkolom' Wie zijn wij? Wij zijn een Vereniging waar mensen met mgklachten terecht kunnen. Wij hebben een landelijk bestuur met vertegenwoordigers in de regio. Wij beschikken over de medewerking van twee medisch adviseurs, een juri disch adviseur en een psycholoog. Wat doen wij? Wij geven advies, informatie en voor lichting, houden regiobijeenkomsten met sprekers en zetten kleinere contactgroe pen op. Wat kunnen leden verwachten? Voor 45,- per jaar ontvangen onze le den 4 maai per jaar de 'Knipselkrant' en het kwartaalblad 'De Wervelwind'. Ver der kunnen zij altijd gratis informatie aanvragen bij ons documentatiecentmm. Hoe wordt u lid? U kunt bij het secretariaat een informa tiepakket aanvragen. Hierbij zit een aan- meldingskaart. Secretariaat NVVR 'De Wervelkolom' Christinaplein 10, 6671 ZN Zetten Telefoon (0488) 452614. De uitslag van de zoutwaterviswedstrijd van hengelaarsvereniging Krammer op 29 maart: 1. T. v. d. Poel179 cm. 2. C. V. d. Welle149 cm. 3. R. Zuetenhorst96 cm. 4. T. Elschot75 cm. 5. O. de Veirman67 cm. 6. J, Kieviet sr56 cm. 7/8 C. van Nimwegen34 cm. 7/8 G. Baan34 cm. 9. C. de Vos31 cm. 10. M. H. Baan30 cm. 11. J. Kieviet jr28 cm. De overige deelnemers behaalden geen vangstresultaat. De volgende wedstrijd van de henge laarsvereniging Krammer is een zoetwa terviswedstrijd, deze wordt gehouden op 5 april. Wij vissen van 9.00 tot 13.00 uur in de haven van Middelhamis. Inschrij ving kunt u bij café Zaaijer te Middel hamis van 7.30 tot 8.00 uisr. Nadere informatie over de wedstrijden C. V. d. Welle, Berkenlaan 4, 3257 XA Ooltgensplaat, tel. (0187) 632118. Voor lidmaatschappen: S. W. Mol, Vink 1, 3245 TV Sommels- dijk, tel. (0187)486168. Iedereen heeft wel buren, familie of anderen in de omge ving die de laatste tijd het slachtoffer van inbrekers zijn geworden. Dat gebeurt in ons land meer dan een half mil joen keer per jaar. Bijna elke minuut wordt er ergens inge broken. Dat veroorzaakt naast financiële schade vooral menselijk leed. Want het zijn niet alleen vervangbare televisies of video- appratuur die worden ontvreemd, maar vaak ook persoonlijke bezittingen of erfstukken zoals sieraden en kunst. Een dief is in een paar seconden biimen, elk huis kent vele zwakke plek ken. Maar met een aantal eenvoudige beveiligingsvoorzienin gen is het mo-gelijk om inbrekers buiten de deur te houden. De nieuwe Veilig (T)huis Gids geeft hiervoor praktische aan bevelingen. Deze 24 pagina's tellende uitgave is gratis ver krijgbaar bij ijzerwarenwinkels, doe-het-zelf-zaken en bij SecuProducts, telefoon (0252) 620901. Waardevolle tips De gids geeft veel tips om inbraak te voorkomen. Dat begint bij voor de hand liggende maatregelen zoals het opbergen van ladders en gereedschap achter slot en grendel, het niet aan de voordeur hangen van briefjes, en het afsluiten van het huis bij vertrek. Zelfs bij korte afwezigheid bijvoorbeeld voor een bezoekje aan de buren of voor het wegbrengen van post naar de brievenbus moet de deur op slot. Nog een paar tips: gebmik 's nachts altijd het nachtslot, laat geen sleutels in het slot zitten en leg ook geen sleutels onder de deurmat, onder de bloempot op het kozijn en ook niet op een opvallende plaats in huis. De Veilig (T)huis Gids Advi seert eventuele waardevolle spullen zoals sieraden en cheques te verdelen over verschillende plaatsen in huis en eigendom men te noteren op een registratiekaart, die bij de politie ver krijgbaar is. Zelf inspecteren Verder wordt aanbevolen eens kritisch om en door het huis te lopen en mogelijke zwakke plekken te bekijken door de ogen van een inbreker. Vooral voor- en achterdeuren, wc-raampjes, kelderramen, bovenlichten, dakramen, lichtkoepels, schuifpui en en garages zijn toegangen die een dief makkelijk kan force ren, zelfs al zit er een slot op. Ook een bijzetslot, zoals vaak wordt geadviseerd, heeft on-voldoende effect, al was het maar omdat het in dte praktijk lang niet altijd wordt gebmikt. Deuren en ramen zijn zo met een koevoet open te breken. Een beetje geroutineerde inbreker heeft slechts enkele se-conden nodig om biimen te komen. Dat verandert wanneer deze toe gangen worden uitgerust met anti-inbraakvoorzieningen. Voor de extra beveiliging van deuren, de meeste typen en maten ramen, schuifpuien, lichtkoepels en garages izjn er preventieve hindernissen van SecuProducts, waaronder een aantal die onlangs nieuw op de markt zijn verschenen. Met de speciale deurstrips behoort openbreken voorgoed tot het verleden. Ver der zijn er naast telescopische stalen zuilen als blokkade van toegangswezen meer dan twintig - permanente, verwijderbare en uitzetbare - systemen om ramen te beschermen. Nieuw zijn de specifieke beveiligingen voor schuifpuien, garagedeuren, valramen en lichtkoepels. Deze completeren een totaal pro gramma van beveiligingsproducten die gemakkelijk zijn te monteren, altijd functioneren en waarvan direct een preventie ve werking uitgaat. De geringe kosten wegen royaal op tegen de schade die'erdoor wordt voorkomen. Deze beveiligingssys temen van SecuProducts worden aanbevolen door politie, ver zekeringsmaatschappijen en anti-inbraakdeskundigen. Hoe beveiligen? Een juiste beveiliging houdt inbrekers buiten de deur, want daar is het allemaal om begormen. Zo'n beveiliging werkt pre ventief en permanent - dus ook bij een eventuele stroomsto ring - en veroorzaakt geen vals alarm. De fijne kneepjes om dat te bereiken staan in de 24 pagina's tellende Veilig (T)huis Gids met daarin de preventietips en informatie over diverse beveiligingsproducten. Deze gids is kosteloos beschikbaar bij ijzerwarenwinkels, doe-het-zelf-zaken en via de Secu anti- inbraaklijn, telefoon (0252) 620901. SOMMELSDUK Onlangs hebben leerlingen van de School met de Bijbel te Sommelsdijk het project 'Vermijden en Bestrijden' van de Nederlandse Brandwonden Stichting af gerond. Zij deden dat door deel te nemen aan het examen dat een consulente van de Ne derlandse Brandwonden Stichting kwam afnemen. 'Vermijden en Bestrijden', speciaal ont wikkeld voor leerlingen van de groepen 7 en 8 van het basisonderwijs, wil kinde ren zich bewust laten worden van het risico brandwonden op te lopen. Daarnaast wordt in het lespakket duide lijk de nadmk gelegd op wat men moet doen als er toch sprake is van een brand wondongeval. De lessen werden gegeven door de Kader-instmctrice A. Hollaar. De leerlingen die het BRANDwonden- MEESTER-diploma behaald hebben, zijn: Marisca Albrechts, Marije van Beek, Chrisdne Blok, Mark Boeter, Bertine van der Boom, Cor den Breejen, Leonard van Dijk, Lion van Galen, Carola de Geus, Esther van Holten, Gerard Jansen, Robert Kamerling, Selina Mackloet, Petra Mastenbroek, Martijn Mijnders, Adrienne van Nimwegen, Kim Schip pers, Jacqueline Schultz, Janneke Slegh, Lianne van der Slik, Carolien van der Sluijs; Carola Verbeek; Michel Verolme, Marieke Verwers, Sandra van der Vlugt, Matthijs Weeda, Remco Wesdorp, Kees van Duyn, Gerben van Beek, Hans van Essen, Marjan de Geus, Margaret de Geus, Iman den Haan, Corné Hollaar, Cornelia de Jong, Jacolien Koppelaar, Marco Krijgsman, Jimmy Ramdayal, Johan Romijn, Mariette Smitshoek, Frank Zoeteweij. Op woensdag 19 maart jl. vond op het Albeda College te Oude Tonge een schoolverlatersdag plaats. Deze dag werd georganiseerd door de leerlingen van de 3e klas secretarieel. Er waren verschil lende gastcolleges. Arbeidsbureau Middelharnis De heer Verberkmoes gaf uitleg over wat het arbeidsbureau doet voor werkzoeken den. Daarnaast maakte hij duidelijk wat het verschil is tussen een arbeidsbureau en een uitzendbureau. Uitzendbureau Start Dit gastcollege werd verzorgd door me vrouw Midavaine. Zij vertelde waarom bedrijven gebruik maken van het uit zendbureau, welke vacatures er op dit moment beschikbaar zijn en hoe de gehele sollicitatieprocedure in zijn werk gaat. Zaterdag 29 maart jl. heeft de recre- antenploeg van z.c. de Schotejil samen met de ploegen van De Duck uit Briel- le, WVH uit Hellevoetsluis en De Stelle uit Stellendam een vierkamp ver- zwommen in het zwembad van sport complex de Staver te Middelharnis. Op basis van de snelst gerealiseerde zwemtijd per vereniging gezwommen in vooraf bepaalde leeftijdsgroepen waren er punten te verdienen voor de deelnemende ploegen. De snelste tijd leverde 4 punten op, de tweede snelste tijd 3 punten, en zo verder. De maximale winst werd tot tweemaal toe behaald bij de jongens onder 8 jaar door Dion Beukers. Eerst op de 25 m schoolslag in 0.28.9 en later ook op de 25 m vrije slag in 0.25.9. Ploeggenoot Stephan Knook herhaalde deze prestatie later ook bij de jongens onder 14 jaar door zowel de 100 m school (1.36.1) en de 50 m vlinderslag (0.40.8) te winnen. Ook bij de meisjes onder 14 jaar was de Schotejil één maal goed voor de volle winst. Esther Wilstra won de 100 m schoolslag in 1.41.8. Verder zorgden de Schotejillers Sanne Tieleman, Marielle de Haan, Leanne Kamp, Greet van den Braak en Fansjo Maatkamp tot twee maal toe voor de tweede snelst gezwommen tijd. De meest opvallende prestaties: 25 m schoolslag onder 8 jaar Sanne Tieleman0.36.0 Mary-Beth van Zoest0.37.1 Cheranie Jordan0.38.8 25 m vrije slag onder 8 jaar Sanne Tieleman0.40.7 Mary-Beth van Zoest0.42.0 Denise Pieterse0.44.8 50 m vrije slag onder 10 jaar Marielle de Haan1.00.6 Liselotte Trommel1.06.7 Kelly Kap1.11.7 25 m rugslag onder 10 jaar Marielle de Haan0.28.4 Liselotte Trommel0.34.9 Kelly Kap0.37.2 50 m vrije slag onder 12 jaar Leannne Kamp0.49.3 Anita Schaap0.54.6 50 m schoolslag onder 12 jaar Leanne Kamp0.55.5 Anita Schaap0.56.5 700 m schoolslag onder 14 jaar Esther Wilstra1.41.8 50 m vlinderslag onder 14 jaar Esther Wilstra0.51.6 100 m wisselslag boven 14 jaar Greet van den Braak1.25.2 Astrid van der Horst1.25.9 Annelies de Witte1.27.7 700 m vrije slag boven 14 jaar Greet van den Braak1.14.1 Astrid van der Horst1.15.0 Annelies de Witte1.16.3 25 m schoolslag onder 8 jaar Dion Beukers0.28.9 Teun Tieleman0.30.5 William Weeda0.31.5 25 m vrije slag onder 8 jaar Dion Beukers0.25.9 William Weeda0.32.9 Teun Tieleman0.37.9 50 m vrije slag onder 10 jaar Jasper Maaskant0.45.0 Jeroen Klunder0.50.8 Daan van Kempen0.52.2 25 m rugslag onder 10 jaar Jasper Maaskant0.24.6 Peter Schaap0.25.3 Michel Vroegindeweij0.25.8 50 m vrije slag onder 72 jaar Robin Bal0.50.2 Arthur Stolk0.54.0 50 m schoolslag onder 12 jaar Arthur Stolk0.54.1 Robin Bal0.55.6 100 m schoolslag onder 14 jaar Stephan Knook1.36.1 50 m vlinderslag onder 14 jaar Stephan Knook0.40.8 700 m wisselslag boven 14 jaar Fansjo Maatkamp1.16.1 Jan Willem Doomhein1.16.1 Arnold de Ruiter1.19.9 100 m vrije slag boven 14 jaar Fansjo Maatkamp1.06.4 Jan Willem Doomhein1.08.0 Amold de Ruiter1.11.6 Aan het eind van deze eerste wedstrijd werd de balans opgemaakt en luidde de tussenstand: 1. De Stelle67 pnt. 2. De Schotejil61 pnt. 3. De Duck44 pnt. 4. WVH39 pnt. Gemeente Middelharnis De heer Schroevers, oud-leerling van deze school, gaf veel nuttige tips over het schrijven van een goede en uitnodi gende sollicitatiebrief en hoe je jezelf het best kunt presenteren. ABN-AMRO bank Rotterdam De structuur en cultuur van deze bank werden besproken door de heer v. d. Avoort. Hij omschreef functies en func tie-eisen binnen dit bedrijf. Afsluiting Hiervoor was de heer Willemsen van IMG Image Marketing Group) uitge nodigd. Door middel van een spetterende presentatie met dia's en sheets, werd een helder beeld gecreëerd van hoe je je het beste kunt aanbieden om de baan van je leven te krijgen. Het was een zeer interessante en leerza me dag waar de leerlingen in de toe komst nog veel aan zullen hebben. o».^ Ramen, schuifpuien en valramen zijn gemakkelijk te beveiligen met de nieuwe systemen van SecuProducts. De Veilig (T)huis Gids geeft hierover praktische tips voor preventieve bescherming van huis en haard. Kosteloos verkrijgbaar bij ijzerwarenwinkels en doe-het-zelf-zaken afbel de Secu-anti-inbraak- telefoon: (0252) 620901

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 5