Duurzaam renoveren Goeree-Overflakkee hidbrechtse Politie controleert op locatie in rijdende werkplaats tlamernnoH 2iU Bezorgdheid Goedereede aangaande Maasvlakte 2 bespreekbaar kabel-tv in 'buitengebieden' Hagelbuien teisteren auto's CDA-avond in Dirksland AKTIEIU Nieuwe uniformen Amicitia Verlioop bollen en planten Ib.v. Vrouwenver. lydia' 69e Jaargang VRIJDAG 4 APRIL 1997 No. 6591 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 48 33 92. FAX (0187) 48 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,75/JAARABONNEMENT ƒ57,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 GOEDEREEDE - Onlangs heeft de gemeente Goedereede zich zeer kri tisch uitgelaten richting Rotterdam aangaande de plannen rond de Maas vlakte 2. Goedereede verwacht grote economische gevolgen, zeker als voor aanleg van de goedkoopste zuidvariant van Maasvlakte 2 gekozen wordt. Men heeft een dringende oproep gedaan in de stuurgroep zitting te mogen heb ben. Daarnaast heeft de gemeente zelfs de landelijke pers gehaald. Die publici teit én het schrijven van Goedereede, hadden tot gevolg dat de houding van Rotterdam wijzigde. Hield men aan vankelijk totaal geen rekening met de gevolgen voor een gemeente als Goede reede, na de publiciteit werd al vrij spoedig kontakt opgenomen voor een nader gesprek. De commissie visserij en havens werd woensdagmiddag op de hoogte gebracht door burgemeester Sinke omtrent de ont wikkelingen rondom het konflikt. Op 19 maart jl. hebben burgemeester Sinke en de gemeentesecretaris een gesprek gehad met de haven-wethouder van de gemeen te Rotterdam, de heer Muijsenberg en de projektleider van de Maasvlakte, de heer van den Berg. In dat gesprek zijn de pro blemen van Goedereede op tafel gelegd. Afgesproken is dat de heer van den Berg met een aantal deskundigen naar Goede reede zal komen, om met de commissie visserij en havens van gedachten te kun nen wisselen over nut en noodzaak van de aanleg van de tweede Maasvlakte. Deze bijeenkomst zal op de visafslag gehouden worden. Inmiddels is het ver zoek om opgenomen te worden in de stuurgroep afgewezen. Gelijkertijd heeft de stuurgroep wél aangegeven, dat men bereid is op bilateraal niveau intensiever met de gemeente te overleggen. Volgens de burgemeester is heel duidelijk een positievere opstelling merkbaar. "Men heeft de 'handschoen' opgepakt. Goede reede is nu een serieuze gesprekspartner geworden." Alle commissieleden hadden waardering over de wijze van aanpak van de burge meester en de secretaris. Ook waren alle leden het erover eens dat het geplande gesprek zeker moet plaatsvinden. "We zijn op de goede weg", gaf de heer Noor- thoek (CDA) aan, waarmee hij eigenlijk de teneur van alle reakties weergaf. Alleen de heer Moerkerk (RPF) stond wat huiverig tegenover de ommezwaai in het Rotterdamse denken. "Laten we maar oppassen dat we niet 'doodgeknuffeld' worden. Nu is ineens alles bespreekbaar. Ze hebben begrip tot en met. We moeten doorgaan en het gesprek aangaan, maar ik moet nog zien wat er op den duur uit voortvloeit." Burgemeester Sinke had reeds aangegeven dat Goedereede op z'n hoede zal moeten blijven. Toch uitte hij nogmaals zijn waardering over de posi tievere opstelling van Rotterdam en hij hoopte dat het komende overleg vruchten zal afwerpen. De gehele commissie stond achter het voorstel om de dialoog met Rotterdam verder aan te gaan. ENECO onderzoekt aanleg Goeree-Overflakkee De exploitant van het kabeltelevisienet op Goeree-Oveiflakkee, ENECO Kabel- tv Telecom, onderzoekt de mogelijk heid om radio en televisie via de kabel aan te bieden in de onbekabelde buiten gebieden. De bewoners van deze gebie den ontvangen nu de programma's via een antenne of een satellietontvanger. ENECO doet dit onderzoek op verzoek van de bewoners die geen kabelaanslui ting hebben en de gemeentebesturen van de vier gemeenten in het gebied. De voormalige Flakkeese CAI, die in 1995 door ENECO is overgenomen, heeft in de buitengebieden geen kabel aangelegd omdat de investeringskosten te hoog waren in verhouding tot het be- 1?^ nns^ESi^ perkte aantal potentiële klanten. ENECO Kabel-tv Telecom gaat nu onderzoe ken of de buitengebieden alsnog ontslo ten kunnen worden. De gemeenten heb ben aangegeven om welke gebieden het gaat. ENECO zal na het onderzoek aan de ge meentebesturen rapporteren wat de kos ten voor de aanleg van de kabeltelevisie in de buitengebieden zijn en daarbij ook een bedrag per aansluiting noemen. In overleg met de gemeenten wordt daarna de verdere aanpak bepaald. Milieuvriendelijk bouwen is belang rijk. Bij de bouw van nieuwe huizen wordt dan ook rekening gehouden met het milieu door duurzaam te bouwen: dubbele beglazing, waterbesparende toiletten, gevelisolatie enz. Het Minis terie van V.R.O.M, wil een impuls geven om het duurzaam bouwen (Dubo) óók in de bestaande woning voorraad toe te passen. Voor de regio Goeree-Overflakkee heeft dit ministe rie een budget toegekend van ongeveer ƒ300.000,-. Dit budget moet gebruikt worden om subsidie te verstrekken voor het aanbrengen van Dubo-voor- zleningen in woningen die vóór 1-1- 1996 zijn opgeleverd. Het budget is verdeeld onder de vier gemeenten. Wie kunnen subswie aanvragen? In principe kan subsidie verstrekt worden aan alle woningeigenaren, dus zowel aan corporaties als aan particuliere verhuur ders en eigenaar-bewoners. Verplichte voorzieningen Het ministerie heeft een lijst samenge steld van voorzieningen, die voor subsi diëring in aanmerking komen. Om subsi die te kunnen ontvangen, is een aantal voorzieningen verplicht, bijvoorbeeld een VR- of HR-verwarmingsinstallatie, gevel- en vloerisolatie. (In sommige gevallen kan ontheffing worden verleend voor een verplichte voorziening). Hoe wordt de hoogte van de subsidie bepaald? Dat gaat als volgt: Er is een lijst opge steld, waarin voor iedere voorziening een meerprijs is bepaald. Deze meerprijs is het verschil tussen de prijs van een tradi tionele voorziening en de prijs van een voorziening die volgens de DUBO-richt- lijnen is aangebracht. Van alle voorzie ningen is vastgelegd welk percentage van de meerprijs wordt vergoed. Als het totaalbedrag van de te subsidië ren meerkosten uiteindelijk minimaal ƒ500,- bedraagt kan subsidie worden verstrekt. Om een voorbeeld te noemen: er wordt van uitgegaan, dat een HR-ketel gemiddeld 800,- duurder is dan een gewone c.v.-ketel. Het I.S.G.O. vergoedt voor een particulier 75% van die 800,- /600,-. Een tegemoetkoming in de meerkosten bij verbouwingen geldt alleen voor mate rialen en voorzieningen zelf, de arbeids kosten bijvoorbeeld mogen niet meege nomen worden. Uiteraard dienen bij aanvragen rekenin gen te worden overlegd van de toegepas te materialen en voorzieningen. Er mag pas met de werkzaamheden worden begonnen als de aanvraag is inge diend! Wie het eerst komt. Een verzoek om subsidie moet bij het Intergemeentelijk Samenwerkingsver band worden gedaan. Het I.S.G.O. zal eerst kijken of er nog geld beschikbaar is, is het subsidiepotje leeg dan heeft het indienen van een aanvraag geen zin. De minimale subsidie bedraagt ƒ500,- de maximale subsidie 5.000,- per woning! De aanvragen worden behandeld in volg orde van binnenkomst! Belangrijk is nog, dat het I.S.G.O. de subsidiegelden niet voorfinanciert. Dit kan betekenen, dat de aanvragers hun subsidie pas na lange tijd uitgekeerd krij gen. Bij wie kunt u informatie inwinnen? Informatie over de Tijdelijke stimule ringsregeling duurzaam bouwen kan ver kregen worden bij uw gemeente, uw ver huurder en bij het I.S.G.O. Het beleids plan Duurzaam renoveren Goeree-Over flakkee ligt ter inzage bij het I.S.G.O., Langeweg 74 te Middelhamis. Als u meer wilt dan de laagste prijs vooralle zéketfièidï Nieuwe Tonge. De wisselende weersomstandigheden van de laatste weken zorgden voor een verstoorde atmosfeer met als gevolg: regen, wind en hagel. Dit laatste natuurverschijnsel heeft weer eens flinke schade aangericht aan auto's. Vooral daken en motor kappen moesten het ontgelden en werden in korte tijd veranderd in poffertjespannen. Kleine deukjes, grote gevolgen. Daken en motorkap pen moeten worden uitgedeukt en in sommige gevallen zelfs vernieuwd. Gedupeerden zagen hun spaarreke ning al slinken maar wisten de weg te vinden naar het gespecialiseerde schadeherstelbedrijf van Karels auto schade. Onder het genot van een kop koffie werd hen uitgelegd wat er ging gebeuren en de kosten vielen eigenlijk best mee. Te meer toen men ce horen kreeg dat men daarvoor goed was verzekerd, twee jaar schriftelijke FOCWA-garantie krijgt op de reparatie en dat zij de merkengarantie over de gerepareer de delen overnemen. En de gedu peerden in veel gevallen zelfs geen eigen risico hebben. En desgewenst, gratis vervangend vervoer. Dat zij ook nog ISO-9002 gecertifi ceerd zijn getuigd van een kwali- teitsbedrijf en dat is mooi meege nomen. Karels autoschade Langeweg 38 3244 BH NIEUWE TONGE Tel. (0187)651396 Europese Commissie bezoekt Goedereede GOEDEREEDe - Op uitnodiging van Goedereede zal op 22 april as. een Europese Commissie de ge meente Goedereede met een be zoek vereren. Men zal zich laten informeren over diverse zaken aangaande de visserij en het mi lieu. De commissie zal die dag om ongeveer één uur 's middags in Goedereede aan komen. De ontvangst zal waarschijnlijk op het gemeentehuis plaatsvinden. Daar na zal een bezoek worden gebracht aan de visafslag te Stellendam. Daar zullen de Europese bestuurders worden geïnfor meerd over zaken aangaande de visserij in Nederland. Een onderwerp zoals de vangstbeperking zal dan zeker de aan dacht krijgen. Aansluitend brengt de commissie een bezoek aan de firma Maaskant en de Haringvlietsluizen. Deze bezoeken zijn door het produktschap Vis en Visserij en de Europese commissie zelf geregeld. Bij Maaskant zal de commissie bijge praat worden over hoe men omgaat in Nederland met sanering, wat voor soor ten kotters er gebouwd worden, etc. Als laatste zullen de Haringvlietsluizen bezocht worden, waar men uitgebreid informatie zal krijgen over de natuur en het milieu voor de kust van Nederland. De uit vijftien personen bestaande com missie zal naar verwachting rond zes uur 's avond naar Bmssel terugkeren. De te inspecteren brommers Zó ging dat vroeger; wanneer de politie bij gepleegde con trole rdenen had aan te nemen dat een jongeman z'n brommer tot hogere prestatie had ge'sleuteld', dan werd het vehikel in de surveillancebus gehesen, meegenomen «aar 't bureau, en t.z.t. hoorde je dan wel wat er verkeerd bevonden was. Voortaan gaat dat anders. De Technische- en Ongevallendienst van het politiedistrict Rotterdam-Rijnmond beschikt voortaan over een mobiele werk plaats die regelmatig ook de basiseenheid Goeree-Overflakkee ten dienste zal staan. Om die rijdende werkplaats zo efficiënt mogelijk te gebruiken zullen ook in ons gebied acties worden ondernomen waarin vooral brom- en snorfietsen zullen wor den gecontroleerd. Die controles zullen allerminst oppervlakkig zijn, immers biedt de werkplaats - op locatie - alle technische middelen om worden naar binnen getakeld de brommers totaal door te lichten; de berijder kan met de helm in de hand op de uitslag wachten. Wie inderdaad heeft gesleuteld hoeft de helm pas op een veel later tijdstip weer op te zetten, 'want de brommer wordt ter pltkkè ontdaan van die onderdelen die heiu extia snel of luid ruchtig hadden gemaakt, 't Wordt dan dus verder lopen. De politie verwacht aldus nogal wat overtreders op het spoor te komen, vooral omdat bij zo'n actie motorpolitie wordt betrokken die in een grote straal rondom het actiepunt brom mers aanhoudt en naar de controleplaats dirigeert. De geroutineerde controleurs horen en zien al van verre wat er mis is, maar hun apparatuur zal hun diagnose zonneklaar aan 't licht brengen, 't Wordt dus oppassen met die opgefokte brommertjes. Wie betrapt wordt raakt z'n onderdelen kwijt en krijgt boven dien een stevige prent aangesmeerd. Op D.V. woensdag 9 april 1997 a.s. zal de Gemeente Dirksland in het teken staan van het CDA-beleid in heden en toekomst. Het CDA organiseert namelijk een avondprogramma waarop een ieder haar/ zijn mening, vragen en zorgen kenbaar kan maken aan de politieke vertegen woordigers van het CDA uit de landelij ke, provinciale en plaatselijke politiek. U wordt van harte uitgenodigd om daar aan deel te nemen in Verenigingsgebouw 'Ons Huis' te Herkingen. Vernieuwing en reparatie van voonruiten zonder eigen risico. -i^t' /?5\. Knöps B.V. Middelhamis Telefoon (0187) 482222 CPB afd. Goeree maakte excursie naar Modehuis Barnard Op 10 maart jl. ging een bus vol van de C.P.B. 'Goeree' op weg voor een gezel lige mode-avond naar Modehuis Barnard in Rotterdam (Slinge). Een fantastische ontvangst, een leuk in gerichte winkel, attente verkoopsters en een leuke show met vlotte mannequins. Een heel mooie collectie werd ons ge toond, met vele bekende merken. Een avond waar we met plezier aan terug denken, en ons duidelijk heeft gemaakt dat een bezoek aan de Fa. Barnard zeker aan te bevelen is. Onze volgende C.P.B.-avond is op D.V. 17 april in verenigingsgebouw 'Oost dam' te Goedereede, aanvang 20.00 uur. Deze avond hoopt de K.N.R.M. (Red dingsmaatschappij) voor ons te verzor gen. We hopen op een goede opkomst. U kunt zich ook nog opgeven voor het reisje op D.V. donderdag 29 mei a.s. Het bestuur De uniformen voor Dirkslands muziek vereniging 'Amicitia' is zo succesvol verlopen dat de nieuwe uniformen op dinsdag 22 april kunnen worden aange boden. Dat gebeurt in de Victoriahal waar Ami citia zich die avond in het nieuw zal pre senteren. Het avondprogramma ziet er als volgt uit: Na opening en welkom om 19.45 uur, door voorzitter de heer J. Tieks, kiesaf- deling CDA-Dirksland, volgens een tweetal inleidingen door: Mevr. M. van der Hoeven, lid CDA fractie Tweede Kamer. Dhr. P. de Visser, CDA provinciale staten Z-H. Om 20.45 uur volgt een plenaire zaaldis cussie onder leiding van CDA fractie voorzitter J. Sandee. Om ca. 22.00 uur sluiting door fractielid A. J. Schouten. GOEDEREEDE OPHALEN OUD PAPIER Morgen, zaterdag vanaf 8.30 uur wordt weer oud papier opgehaald in Goederee de, Havenhoofd en de Oostdijk door de Kon. Fanfare 'Apollo'. GOEDEREEDE D.V. zaterdag 5 april staan de deuren van De Ark om 17.45 uur weer open. Wat we precies gaan doen houden we nog stil. Een van onze teamleden heeft in de OPEN-DEUR krant al het een en ander verteld, de rest houd je tegoed. Hebben we je nieuwsgierig gemaakt, kom dan zaterdagavond een kijkje nemen, ook als je nog niet eerder geko men bent. Iedereen vanaf 15 jaar is weer van harte welkom. Het Open Deur-team Ds. J. J. Poort zal D.V. zaterdag 5 april, morgen dus, voor ons komen spreken over het thema: 'Gij geheel anders'. Dit thema heeft betrekking op het onderwerp ziek zijn. Hij wil o.a. uitleggen dat ziekte i.p.v. vloek ook zegen kan zijn. Ook zal hij vertellen wat je aan je geloof kunt hebben als je ziek wordt. Hij zal hierop ingaan als dominee en als ex-patiënt. Omdat het een combi-avond is betekent dit dat de avond wordt georganiseerd door zowel de JV's van Middelhamis en Sommelsdijk als het OJW. Je vindt het misschien wel een wat som ber onderwerp, maar het belooft zeker een goede avond te worden, want ds. Poort is iemand die zowel de jongere als oudere jeugd zal weten te boeien. We beginnen om acht uur, maar vanaf half acht ben jij, als vaste (of minder vaste) bezoeker van één van de JV's of het OJW, van harte welkom in 'De Hoeksteen'. Jij komt toch ook?! MIDDELHARNIS I.v.m. de viering van haar 45-jarig be staan houdt de Vrouwenver. 'Lydia' zich dezer dagen bezig met de verkoop van bollen en tuinplanten. Een deel van de opbrengst komt ten goede aan Gliagg 'de Poort'. Morgen, zaterdag 5-, en volgende week zaterdag 12 april kunnen bestellingen worden gedaan in het Jeugdhonk bij de Herv. kerk, resp. vanaf 9 tot 10 uur en op 12 april van 10 tot 11 uur. Ook telefoni sche bestellingen zijn welkom op 486319 of 486337. Bij mevr. Melaart, Marietjespad 47 zijn kaarten te koop a 1,50 per stuk. VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - SniDEO - REPORTAGE - FOTOORAFK CZ] en C3 CU W^ OUDDORP-WMsAMf 35 - T.-Mftxv) |D}877 68T6T2/Pw 683734 HENESSe-Prlntahop-HtigoaMm 172-TaMoon toni) 462400 VingerlingS - 3241 EB Middelhamis-Tel. (0187) 482518 Audio - video apparatuur - Eiel<trische liuislioudeliJI<e app.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 1