ENECO ENERGIEBEDRIJF R.E.D ORGANISEERT GRATIS ENERGIEBEURS IN MIDDELHARNIS ENECO introduceert nieuw product Ecostroom ENECO KEUR Wel eens aan een warmtepomp voor in huis gedacht?? Verwarmingsadvies Besparings advies Music Choice via de kabel Regionale installateurs op de energiebeurs U I T N O D I gTn G De toegang is gratis. BESTE PRODUKTEN EN NIEUWSTE SNUFJES OP GEBIED VAN ENERGIE EN MILIEU Eneco Energiebedrijf R.E.D organiseert donderdagavond 10 april van 19.00 tot 22.00 uur, vrijdagavond 11 aprU van 18.30 tot 22.00 uur en zaterdag 12 april van 10.00 tot 16.00 uur een ener- giebeurs in recreatiecentrum "De Staver" te Middelharnis. Het doel van deze beurs is bezoekers kennis te laten maken met de beste produkten en nieuwste snuQes op gebied van energie en milieu. Iedereen is van harte welkom om de energiebeurs te bezoeken. De toegang is gratis. Eneco Energiebedrijf R.E.D organiseert de beurs samen met installateurs en fabrikanten. "We willen een goed overzicht bieden van alle mogelijkheden op energiegebied" vertelt R. Klijn, voorlichter van het ener giebedrijf en organisator van de beurs. "Een goed overzicht krijg je ook als allerlei installateurs en fabrikanten zich kunnen pre senteren". De standhouders hebben niet de bedoeling om direct apparatuur te verkopen. "Beursbezoekers kunnen zich oriënteren en vrijblijvend offer tes aanvragen", aldus R. Klijn. Onafhankelijk advies. Het energiebedrijf is uiteraard ook met een stand aanwezig. Hier kunnen bezoekers terecht voor adviezen over energiege bruik en energiebesparing. "Het advies van het energiebedrijf is neutraal en onafhankelijk" ver telt R. Klijn. "Om een zo per soonlijk mogelijk energie-advies te geven, is het handig als bezoekers hun jaarafrekening meenemen".Veel bedrijven geven tijdens de beurs presen taties. Zo ook het energiebedrijf. Klijn: "Het energiebedrijf geeft presentaties over inductiekoken en het gebruik van de magne tron. Bovendien geven we lezin gen over centrale verwarming. Iedereen is welkom om deze lezingen bij te wonen.Voor nadere informatie kunnen belangstellenden bij het voor- Hchtingscentrum van Eneco Energiebedrijf R.E.D terecht, telefoonnummer 078 633 5900. Veiligheid in en om uw huis is natuurlijk heel belangrijk. We laten bijvoorbeeld jaarlijks de schoorsteen vegen en de geiser schoonmaken. Maar naar de leidingen voor gas en elektrici teit kijken we eigenlijk nauwe lijks om. Toch is dat nodig. Slecht onderhouden installaties voor gas en elektriciteit kunnen direct gevaar opleveren van ont- ploffmg en brand. U bent als bewoner echter verantwoorde lijk voor de staat van deze instal laties. Het energiebedrijf kan de gas- en elektriciteitsinstallatie gron dig voor u keuren. Als u al jaren in hetzelfde huis woont, is een keuring zeker verstandig. Maar ook als u een huis gaat kopen, verkopen of verbouwen is een keuring zeker aan te bevelen. Uit het oogpunt van veiligheid, maar ook om verborgen gebreken te signaleren. De keuring door het energiebedrijf werkt als volgt: onze energie-adviseur komt naar uw huis en kontroleert uw instal latie en aUe toestellen die erop aangesloten zijn. Hij kijkt niet alleen naar de veiligheid, maar ook naar de doelmatigheid van de installatie en toestellen. Van deze keiu'ing ontvangt u een uitgebreid en helder rapport. Eventuele gebreken worden in dit rapport aangegeven met adviezen om de installatie weer te laten voldoen aan de veilig heidseisen. Heeft u na de keu ring eventuele reparaties laten uitvoeren, dan wil ENECO gratis -tot maximaal drie maanden na het eerste huisbezoek- nog eens kontroleren. De prijs van het keuren van een gas- of elektriciteitsinstallatie is 75 gulden. Het keuren van beide installaties bedraagt 95 gulden. De energiebedrijven ENECO, REMU en Energie Noord West hebben gezamenlijk Ecostroom op de markt gezet. Dit nieuwe product wordt miheuvriendelijk opgewekt door zon, wind en water. Ecostroom wordt ook wel duurzame of onuitputtelijke energie genoemd. Het initatief van de drie energiebedrijven wordt ondersteund en gecontro leerd door accountants en het Wereld Natuur Fonds. Brandstoffen Staan we er nog bij stil dat als we de magnetron, radio of was machine inschakelen dat er twee meters meetikken. Eentje in de meterkast en een ander die onverbiddelijk aangeeft hoe lang we nog met onze brand stoffen door kunnen gaan totdat ze op zijn. Onze grondstoffen zijn niet onuitputtelijk. Ecostroom heeft de toekomst want daar komen nauwelijkse schadelijke stoffen bij vrij en hiervoor zijn geen fossiele brandstoffen nodig. Het energie bedrijf neemt daarbij het voor touw. Het energiebedrijf biedt blokken Ecostroom aan van 600 kilo wattuur. Inmiddels is er vol doende Ecostroom beschikbaar om circa 25.000 huishoudens van 'groene' stroom te voorzien. Zodra u zich aanmeldt als 'Ecostromer', ontvangt u van het energiebedrijf een Ecostroom- certificaat. U betaalt voor een kilowattuur Ecostroom ongeveer drieëndertig cent. Dat is een kleine acht cent meer dan de huidige elektriciteitsprijs. De opbrengst van Ecostroom wordt in nieuwe Ecostroom-projecten geïnvesteerd. De gebruikers van Ecostroom leveren hierdoor een directe bijdrage aan de verbete ring van het milieu die in de toe komst merkbaar zal zijn. Voor de introductieperiode van Ecostroom is een gratis informa tienummer geopend: 06-0159. Warmwatervoorziening of cv. via een warmtepomp bij nieuwbouw is zeker het overwegen waard. Hoe werkt een warmtepomp? Het principe van een warmte pomp is al tientallen jaren bekend. In de warmtepomp circu leert een koudemiddel dat warmte onttrekt aan de aarde, grondwa ter of buitenlucht. Daarbij ver dampt het koudemiddel. Dat komt in een compressor waarmee de druk wordt verhoogd. De hierdoor ontstane warmte wordt overge dragen aan een opslagsysteem dat op haar beurt, wanneer nodig, de warmte weer afgeeft aan de vloerverwarming, de radiatoren of warmwatervoorziening. Bent u van plan om nieuwe ver- warmings- of warmtapwaterap- paratuur aan te schaffen, dan kunt u bij het energiebedrijf terecht voor advies. Wij kunnen u uitgebreid informeren over de verschillende apparatuur Voor mensen die een advies op maat willen, heeft het energiebedrijf een nieuwe dienst ontwikkeld; het verwarmingsadvies. Dit advies houdt in dat een adviseur van het energiebedrijf bij u thuiskomt. Hij doorloopt uw huis om een goed beeld te krijgen van uw verwarmingswensen en de plaats waar de verwarmingsap paratuur in uw huis is opgesteld. Vervolgens krijgt u een uitge breid rapport met verschillende mogelijkheden. Deze mogelijk heden worden beoordeeld op energiekosten, investeringskos ten, miheu- en comfortaspecten. Daarnaast bevat het rapport energiebesparende tips en infor matie over het aanvragen van offertes. Met deze informatie kunt u vervolgens terecht bij de installateur. Tenslotte bestaat er nog de mogelijkheid om de door u aangevraagde offertes door de energie-adviseur te laten beoor delen. Over de prijs van dit ver warmingsadvies is 75 gulden. Heeft u een hoge energiereke ning of wilt u gewoon zo veel mogelijk energie besparen, dan bent u bij het energiebedrijf op het juiste adres. Wij bieden namelijk een nieuwe dienst; besparingsadvies bij u thuis. Onze energie-adviseur maakt samen met u een ronde door uw huis. Hij bekijkt alle energiever- bruikende apparatuur en brengt zo uw "energie-situatie" in kaart. Ook stelt hij vragen over het gebruik van de apparatuur en uw stookgedrag. Vervolgens brengt hij een uitgebreid advies uit hoe u energie kunt bespa ren. De energie-adviseur be steedt onder meer aandacht aan de volgende kategorieën; ver warming, warm water, koelen, verhchting, beeld en geluid, wassen, keukenapparatuur, overi ge apparatuur. Alle gegevens worden opgenomen in een rap port dat u binnen twee weken na het huisbezoek ontvangt. U vindt hierin ondermeer de energiekosten per kategorie afgezet tegen het optimale ener gieverbruik in uw situatie. Zo ziet u in een oogopslag waarop u kunt besparen. In het rapport leest u verder hoe u dit per onderdeel aanpakt. Music Choice; zonder onderbre king of storende DJ's kunt u 24 uur per dag onder andere luiste ren naar klassieke muziek, opera, jazz, soft rock, country en reggae van CD-kwaliteit. Via een decoder kunt u luisteren naar maar liefst 25 verschillende kanalen. Het selecteren van de muziekkanalen gaat eenvoudig met de bijgeleverde afstandsbe diening. Uw decoder wordt gra tis en vakkundig aangesloten op de kabel van uw stereo-installa tie. Geïnteresseerd in deze fan tastische muziekservice? Bel dan gratis 06-0603 voor een abonnement dat 24,95 per maand kost. Pak nu deze unieke kans! Op de energiebeurs in Mid delharnis staan 14 installateurs en een dertigtal fabrikanten uit de regio klaar om bezoekers te informeren over energiebespa rende maatregelen. Ook is het mogelijk om bij deze bedrijven moderne, milieuvriendelijke ap paratuur bekijken. Vakbekwame installateurs geven demonstraties en beantwoorden alle vragen over het besparen van energie. De volgende installateurs zij op de beurs aanwezig Kloosters Bouwbedrijf isolatie-renovatie Coöperatie Deltawind U.A. stimulering duurzame energie Groene Warmte B.V. warrntepompen, warmtepomp installaties voor cv. en tapwater Elvege cv. en zonne-energie Kievit Warmte installatiebedrijf Elektro World van der Heijden electro detailhandel J.L. Tieleman loodgietersbedrijf en lokale verwarming Elektro World van Loon radio-tv-witgoed- verlichting elektro installaties E. Tanis v.o.f. gas-water-cv.-sanitair-zinkwerk EnergieLease Holland B.V. verhuur cv. en warm tapwater Rijmi loodgietersbedrijf A.vd Groef B.V. witgoed van Damme installatiebedrijf K&T Kabel-tv en Telecom Op donderdagavond 10 april van 19,00 tot 22.00 uur, vrijdagavond 11 april van 18.30 tot 22.00 uur en zaterdag 12 april van 10.00 tot 16.00 uur organiseert ENECO Energiebedrijf R.E.D een energiebeurs in Recreatiecentrum "De Staver" Olympiaweg te Middeüiarnis. ledereen is van harte welkom. 99 99

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 2