Raad Dirksland besluit: Voor zwembad tóch dotatie van 50.000 uit O.Z.B. LITIE (010)2741135 IxtU Oud papier actie Dirksland wordt Frans op Koninginnedag Afwijzing van voorstel zou 'schade en een puinhoop' veroorzaakt hebben Oude knipsels gezocht Kerkdiensten Ger. Gemeenten Port Zélande uren zonder stroom Operatie Mobilisatie Man in kerk aangehouden na diefstal portemonnee Solistenconcours 'Sempre Crescendo' Actie dierenartsen Politie 24-uurs telefoon: Vrouwenvereniging 'Ora et Labora' Bloembollen en planten verkoop 69e Jaargang DINSDAG 1 APRIL 1997 No. 6590 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 48 33 92. FAX (0187) 48 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,75 JAARABONNEMENT 57,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Het heeft niet zoveel gescheeld of het Dlrkslands college van B en W heeft donderdagavond op één - aangelegen - punt het onderspit gedolven. Dat kwam ook omdat twee medestanders - de één zeker en de ander waar schijnlijk - absent waren. De echtgenote van wethouder Eshuis was thuisgekomen uit het ziekenhuis, dus bleef de wethouder getrouwelijk bij haar en mevrouw 'I\iinstra was met vakantie. Als het dan toch over familiebetrekkin gen gaat: de echtgenote van raadslid Kal le (SGP) zal thuis vast boos zijn gewor den. Rond acht uur zouden ze saam ter bruiloft gaan, maar het was al tegen half tien toen de heer Kalle de raadszaal ver liet. „Gefilesteerd!", voegde hij de voor zitter burgemeester Boonstra nog toe, en weg was 'ie... De voorzitter had dus ge wonnen. Kalle CS. verloren. Met 7-4 had de raad dan toch nog inge stemd met het voorstel waartegen alleen de SGP-fractie en de heer Schouten (CDA) zich tot het uiterste hebben ver zet. Voorgesteld werd namelijk een on gedekt tekort van 50.000 van de Stich ting Zwembad éénmalig mee te nemen in de stijging van de Onroerend Zaak Be lasting. Daarmee zou die niet met 7%, maar met 11 dienen te worden ver hoogd. Beroering De hertaxatie heeft in de gemeente toch al heel wat beroering gegeven. „Ieder is zich geschrokken", wilde de heer Van Prooyen gaan zeggen, maar hij zwakte zijn woorden tijdig af tot 'nogal ge schrokken', van „de rijkdom die ze ken nelijk bezitten". Sommigen ruocten as tronomische verhogingen tof 200% slik ken. Overigens leken de heer Van Prooy en de meeste taxaties 'best wel reëel', maar vooral de grote verschillen voor soms dezelfde woningen dienen te wor den opgehelderd, vindt hij. De heer Van Prooyen verklaarde zijn fractie accoord met de éénmalige bijtelling van de ƒ50.000 voor het zwembad. Voor die constructie bleek de heer Ko ningswoud (SGP) volstrekt, helemaal niks, te voelen en wat zijn fractie betreft moest het dan ook zeker niet doorgaan. Spreker vreest dat het met 'de halve ton van Boonstra' precies zo zal gaan als met het 'kwartje van Kok' waarvan inmid dels vergeten is dat het eenmalig zou zijn. De heer Koningswoud begreep best dat de gemeente op zal moeten draaien voor het tekort maar het lijkt hem vroeg genoeg het daarover pas in oktober te Met papier en schaar kunnen fraaie voor werpen vervaardigd worden. Het bestuur van het Streekmuseum Goeree-Overflak- kee te Sommelsdijk is voornemens het komende seizoen een expositie te wijden aan deze (oude) knipkunst. Inmiddels heeft zij de toezegging voor het beschikbaar stellen van recent, ge maakt knipwerk, maar het museum zoekt ook oude knipsels. Indien u in het bezit bent van dergelijk oud knipwerk en u bent bereid dit tijde lijk in bruikleen te geven aan het mu seum, dan wordt u vriendelijk verzocht contact op te nemen met het museum: tel.(0187)483778. STAD aan 't HARINGVLIET - don derdagavond 7.30 uur ds. M. Mondria van Waardenburg. OUDE TONGE - woensdagavond 7.30 uur ds. C. J. Meeuse van Vlaardingen (openb. bel.). Zondag, Eerste Paasdag, heeft het bezoe kersgedeelte van Port Zélande, waar winkels en restaurants gevestigd zijn, het vanaf vier uur enkele uren zonder electri- citeit moeten doen. Oorzaak daarvan was het verbranden van een hoogspanningstransformator. De brandweer van Ouddorp was welis waar snel ter plaatse, maar die kon wei nig meer doen dan wachten tot de ENECO was gearriveerd. Pas daarna kon met poeder worden geblust. Het duurde tot half in de avond voor de stroomvoorziening kon worden hervat. hebben; het moet de beide wethouders, die elk lid zijn van het zwembadbestuur, niet te gemakkelijk worden gemaakt. Koningswoud had eigenlijk wel een al ternatieve oplossing bij de hand. Er zijn 2500 handtekeningen vóór het openhou den van het zwembad ingediend. Als al die ondertekenaars nou twee tientjes per man betalen? Is toch 50.000? De heer Leeflang (RPF) leek er zich al bij te hebben neergelegd. „Een gelopen zaak", vond hij het. 'Moeite' verklaarde de heer Sandee (CDA) er mee te hebben. Immers zou het betekenen dat de door de raad niet goed gekeurde begroting nu door diezelfde raad sluitend wordt gemaakt. Daarvoor vond de heer Sandee de problematiek toch te complex waarom dat een aparte behandeling vraagt, of - de heer Sandee leek hoopvol - de rekening zou een overschot moeten vertonen." Niet verder wilde de heer Sandee gaan dan een ver hoging met 3%, zeker geen 11, zoals werd voorgesteld. De heren Driesprong (VVD) en Robijn (PvdA) Vi;rklaarden er zich mee accoord het afgedeKi teicuri voor één keer mee te nemen, al raakt de taxatie volgens de heer Robijn, dan ook 'kant noch wal'. Aan de voorzitter om na dat alles wat ge ruststellende woorden te spreken, maar de raad liet zich niet zomaar gezeggen. Dat het echt éénmalig zal zijn werd door de voorzitter met kracht verzekerd. De raad had in de begrotingsvergadering la ten weten dat een tekort tot 380.000 de absolute limiet is, maar de voorzitter vond dat moeilijk vol te houden omdat het tekort tot de laatste cent door de raad moet worden aangevuld. Daarom vond de voorzitter het standpunt van de VVD onverstandig en financieel onverant woord. Eerlijk gezegd... was met de ver hoging van 11% bij het vaststellen van de O.Z.B, belastingbedragen al rekening gehouden. De voorzitter moest er niet aan denken als dat zou moeten worden teruggedraaid. A.s. zaterdag 5 april komt Jan den Ouden naar het cultureel centrum Diek- huus in Middelhamis. Als direkteur van O.M. zal hij vertellen over het werk van O.M. en een thema vanuit de bijbel met ons delen. Jongeren vanaf 15 jaar en ouder zijn daarbij van harte uitgenodigd. Het verlangen van de organisatie is, dat er ontmoeting plaatsvindt tussen christen jongeren van het eiland, die ernaar ver langen bemoedigd te worden in hun per soonlijk geloof in de Heere Jezus. Deze bijeenkomst staat ook in het teken van samenzang en ontmoeting. Het programma begint met het zingen van opwekkingsliederen. Daarna luiste ren naar Jan den Ouden en aan het eind is er tijd voor ontmoeting in de foyer. De samenzang zal begeleid worden door de muziekgroep van de Christen Ge meente Vrienden van de Bijbel te Mid delhamis. De avond begint om 19.45 uur. De toegang is gratis en je bent vanaf 19.30 uur hartelijk welkom. Voor info kunt u bellen naar fam. De Gans, tel. (0187)484362. In een kerk aan de Aelbrechtskolk werd op Paaszondag een 32-jarige Rotterdam mer door een eveneens ter kerke gegane politieman in burger van de politie Haag landen aangehouden wegens diefstal. De politieman zag dat de Rotterdammer tij dens de dienst een portemonnee wegnam van een 27-jarige kerkganger. De dader werd ongeboeid overgebracht naar een politiebureau, waar hij na opge maakt proces-verbaal enkele uren later weer heengezonden. De portemonnee werd aan het slachtoffer teruggegeven. Tot 's voorzitters nog grotere schrik werd - in de tweede gespreksronde - door de SGP-fractie een motie inge diend. Géén éénmalige dotatie van ƒ50.000, luidde de strekking daarvan. „Als de motie aangenomen wordt, bete kent dat een teken van onvermogen voor de commissie ABZ", waarschuwde de voorzitter. De commissieleden, minus de SGP-vertegenwoordigers, hadden eerder namelijk ingestemd. „De burgers van Dirksland worden dan met een groot pro bleem opgezadeld", tekende de voorzit ter aan. De aanslagen zouden zeker twee maanden worden opgehouden, dacht hij. Dat zou zo al twee maanden renteverlies betekenen en de betaling zou tot in het volgend jaar doorlopen, terwijl dan de termijnbetalingen voor 1998 al zouden moeten beginnen. De voorzitter deed dan ook een klemmend beroep op de raad zijn vergaande verantwoordelijkheid te beseffen. De voorzitter verhulde niet dat een ommekeer als thans dreigde legitiem zou zijn, maar zo'n beslissing zou wel de geloofwaardigheid van de commissie ernstig aantasten. Diuloog Het werd wel spannend, maar het bleef er toch gemoedelijk toe gaan, getuige de dialoog die zich tussen de voorzitter en de heer Kalle ontwikkelde. „Kalle moet weg", stelde de voorzitter vast op het ongedurig geschuif van de heer Kalle. „U kunt rustig weggaan." „'k Bluuve zitte tot maeregochtend", nam de heer Kalle zich vastberaden voor, „je kan beter opschiete", raadde hij de voorzitter. En er werd opgeschoten, al slaan wij wat uit de zich herhalende discussie over. Wethouder Van Houwelingen deed nog eens een dringende oproep op de raad zijn verantwoordelijkheid te kennen. Het zou een enorme schade- en een giganti sche puinhoop gaan betekenen wanneer het voorstel verworpen zou worden; morgen zouden de aanslagen al worden bezorgd. De gevraagde schorsing werd graag ver leend. Na heropening bleek de lucht wat opgehelderd al verklaarde de heer Ko- •ningswoud de indiening van de motie ge stand te doen. Die werd vervolgens met 7-4 verworpen, waarna het collegevoor stel met dezelfde stemmenverhouding werd aangenomen. Het was voor het col lege niettemin schrikken geweest. DIRKSLAND - Zaterdag a.s. wordt het oud papier weer bij u opgehaald. Wij verzoeken u het voor 8.30 uur 's mor gens gebundeld buiten te zetten. Bij voorbaat onze hartelijke dank. op zaterdag 5 april a.s. houdt de Ko ninklijke Fanfare 'Sempre Crescendo' uit Middelhamis-Sommelsdijk haar jaar lijkse onderlinge solistenconcours. De jeugd tot 18 jaar zal weer strijden om de Gerrit van Lente-wisseltrofee. Vorig jaar werd deze beker gewonnen door maar liefst drie deelnemers. Mar leen Noordijk op bugel en Erik Versae- vel en Dirkjan Molenaar die een bugel duo vormden. Ook enkele 'senior'leden van 'Sempre' zullen een staaltje van hun kunnen laten horen, zodat er heel wat interessante mu ziek te beluisteren zal zijn. De pianobe geleiding is in handen van Wim Soeters, Na afloop van het concours zal het leer- lingenorkest van 'Sempre' nog een con certje verzorgen onder leiding van Arie Stolk, terwijl de blokfluiters de avond zullen openen. Bovendien wordt dan het diploma uitgereikt aan de blokfluiters die woensdat 2 april examen doen. Het concours wordt gehouden in 'De Notenkraker', Juliana van Stolberglaan 17 te Middelhamis. Aanvang 19.30 uur. Toegang gratis. Oranjefeest 1997 belooft in Dirksland weer een heel gebeuren te worden. Dit jaar is als thema Frankrijk gekozen, en dan met name Parijs (Dirksland is immer klein-Parijs). Welnu, in Klein-Parijs is weer van alles te beleven; een voorproefje. Wat zou Klein-Parijs zijn zonder oranje verlichting, de gehele dorpsverlichting is vernieuwd en dus dat alleen al het bekij ken waard. Verder roept het bestuur van de oranjevereniging een ieder op zijn straat weer te verlichten en te versieren, en wij rekenen erop dat een ieder Frans gekleed gaat, inclusief de Franse baret. Op het Schakelplein is er vanaf 26 april tot 1 mei een lunapark. Op 28 april een superbingo in de Victo- riahal; dit om de kas van de oranjever eniging te spekken. De Koninginnedag naast het gebruikelij ke programma oranjemarkt in de dorps kern met daaraan verbonden Montmartre (plein van de kunst), een 7 meter hoog fietsspektakel, een motortrial op de Voorstraat met de top van Nederland. Franse theetuin achter de Rabobank, een franse maaltijd in de Kattewacht (opgave gewenst). Een groot vuurwerk op het D.E.S.-terrein en ter afsluiting vuurwerk in de kerk- gracht. Op 10 april is de jaarvergadering van de oranjevereniging in 'De Schakel' om 20.00 uur. Komt u allemaal, dan wordt het gehele programma gepresenteerd. Dierenbescherming afd. Voorne-Putten en Goeree-Overflakkee houdt in samen werking met welwillende dierenartsen, een drie weken (31 maart t/m 18 april) durende castratie/sterilisatie-actie. Dit levert de consument een korting op van 30,- per kat. Voor meer informatie kunt u bellen: (0181) 627444 tussen 10.00 en 16.00 uur. GEMEENTE OOSTFLAKKEE Vernieling Vrijdagavond 28 maart werd uit de tuin van een woning in de J. W. Frisolaan te Den Bommel een bord met daarop 'Te koop' en de naam van de makelaar mee genomen. Dit bord werd later elders in het dorp teruggevonden. Diefstal In de nacht van 28 op 29 maart werden uit de bergingen, bij woningen in de Margrietstraat en Irenestraat te Ooltgens- plaat een bromfiets en twee fietsen ge stolen. GEMEENTE MIDDELHARNIS Verlaten plaats ongeval Vrijdagmiddag tussen 13.00 en 15.00 uur verliet de dader van een aanrijding met een geparkeerde auto de plaats van het ongeval zonder zijn identiteit bekend te maken. Op het Spuiplein werd een paarse personenauto aangereden door vermoedelijk een busje met de kleuren wit en groen. Mogelijke getuigen worden verzocht de politie te bellen. Diefstallen Op 29 maart werden in de gemeente twee fietsen gestolen, de ene was afge sloten en werd uit een portiek meegeno men. De andere was, uit een niet-afge- sloten schuur achter een woning, meege nomen. Snelheidscontrole Op zaterdagmiddag 29 maart werden op de Oudelandsedijk, Lieve Vrouwepol- dersedijk en Tilsedijk, tussen Middelhar- nis en Den Bommel, met een onopval lende surveillande-auto snelheidscontro les gehouden. Er werden 16 processen- verbaal opgemaakt tegen te snel rijdende motorfietsen. De hoogst gemeten snel heid was 160 km/u. De kruising Molendijk - Provinciale weg te Nieuwe Tonge dient met een 'gangetje' van 60 km per uur te worden gepasseerd. Donderdag j.l. werden de camera's operationeel die snelheidsovertreders op de kiek zetten. De brandweerwagen van Middelhamis was direct na de ingebruikstelling het eerste voertuig waarvoor de waarschuwing oplichtte: 'U rijdt te snel'. Geluk kig hoefde geen brand te worden bestreden, maar werd het rondje gedaan om de genodigden te laten zien dat het systeem echt in gang was gezet. 60 km per uur dus, niet meer harder! GEMEENTE DIRKSLAND Inbraak auto's Op vrijdagmiddag 28 maart werd er in een geparkeerde Duitse VW Golf op de Groenendijk en in een Nederlandse Ford Escort op de Punt te Ouddorp ingebro ken. Uit de auto's werden diverse goede ren gestolen. Insluiping Op 29 maart, omstreeks 05.45 uur, werd een bewoner uit Goedereede wakker en trof drie personen in zijn woning aan die hierna snel vertrokken. Er werd niets meegenomen of vemield. De daders wa ren vermoedelijk junks. Vernielingen Op 28 of 29 maart werden aan een be drijfspand in de gemeente enkele vernie lingen gepleegd. Het betrof twee regen- afvoerbuizen en twee kunststofruiten. Diefstal In de nacht van 28 op 29 maart werd uit een tuin van een woning, gelegen in de Molentienden te Ouddorp, een kinder schommel ontvreemd. Tijdens het ver voeren daarvan werd een geparkeerde personenauto beschadigd. Openbare schennis Op 29 maart, omstreeks 15.45 uur heeft op de Brouwersdam te Ouddorp, ter hoogte van strandpaviljoen 'De Kous', een ongeveer 50-jarige man met kort krullend grijs haar en een grijze snor, ge kleed in een zwart vest met blauwe spij kerbroek, zijn broek laten zakken ten overstaan van twee kinderen van 10 en 11 jaar. Een zoekactie naar de dader le verde niets concreets op. Eventuele ge- tuige(n) worden verzocht om contact op te nemen met de politie. Verlaten plaats ongeval Op zaterdagavond 29 maart werd bij een discotheek te Ouddorp een bromfiets ge stolen. Met deze brommer werd in de zelfde plaats een aanrijding veroorzaakt tegen een geparkeerde personenauto. De veroorzaker moet daarbij gewond zijn geraakt, omdat op de plaats van de aan rijding bloed werd gevonden. Naar de dader wordt een onderzoek ingesteld. Bij deze wordt u hartelijk uitgenodigd om een bezoek te komen brengen op onze voorjaarsverkoping, welke gehou den zal worden op D.V. woensdag 2 april (morgen), in het verenigingsge bouw 'Eben-Haëzer', Preekhillaan 3 in Ouddorp. De openingstijden zijn van 9.30 tot 17.00 uur. Vanaf 13.00 uur kun nen de kinderen creatief bezig zijn, de kosten hiervoor zijn 1,00. De opbrengst is bestemd voor de kerk. Mogen wij op uw komst rekenen? MIDDELHARNIS - De vrouwenvereni ging 'Lydia' te Middelhamis hoopt D.V. oktober 45 jaar te bestaan. Wij willen hier wat aandacht aan schenken, maar onze financiële middelen zijn beperkt. Daarom willen wij u in de gelegenheid stellen om bloembollen en tuinplanten te bestellen, waarvan dan de opbrengst voor onze vereniging is. Ook willen we dan een gedeelte van de opbrengst bestemmen voor Gliagg 'De Poort'. U kunt de bollen en planten bestellen op zaterdag 5 en 12 april in het 'Jeugdhonk' bij de Herv. Kerk te Middelhamis. Op 5 april van 9.00 tot 10.00 uur en op 12 april van 10.00 tot 11.00 uur 's morgens. De bloembollen kunnen geplant worden vanaf begin april tot aan het einde van juni. Volgt u de berichtgeving in het 'Eilan den Nieuws', wanneer u de bollen en planten kunt komen afhalen. Als u zelf niet in de gelegenheid bent op deze uren het 'Jeugdhonk' te bezoeken dan kunt u kontakt opnemen met een van onze bestuursleden, tel. 486319 of 486337. Ook kunt u nog kaarten kopen. Deze kosten 1,50 per stuk, waarvan de op brengst dezelfde bestemming heeft. Dit kan ook op genoemde data, maar ook bij mevr. Meiaard, Marietjespad 47. Wij nodigen u allen hartelijk uit mee te willen doen met onze akties. Bij voor baat onze dank. Het bestuur VOOR BEELD EN GELUID FOTO - WDEO - STUDIO - REPORTAGE - FOTOQRAF1E ^^3 I^^Q^ [=3 CIZl IZ3 EZZl ^^7 c=j en izu czi czi izzr czi czi czi J OUDDORP- Weststmat 35 - Tohfoon ^187) 6816121 Fax 683734 -PrintstK^-Hogszoom 172-Telefoon (0111} 462400 «s Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenlieid Goeree-Overflal(kee Te snel.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 1