eiiahdeii-iiieuws NIEUWS Middelharnis is een lindeboom rijker NIEUWE BOEKEN Naast Dordrecht ook een NOvAA spreekuur in Gorinchem en Middelharnis uit de kerken Omloop van Menheerse 1997 Rabobank Middelharnis wijzigt openingstijden GEK GEmnaGo Spullen voor rommelmarkt 3e Blad VRIJDAG 28 MAART 1997 No. 6589 De NOvAA, Nederlandse Orde van Accountants-Adminlstratleconsulen- ten, houdt sinds kort niet één maar twee maal in de maand een accoun tantsspreekuur bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zuid- Holland Zuid. ledere eerste en derde donderdagmiddag van de maand kan de ondernemer bij de Kamer van Koophandel in Dordrecht te recht voor een gratis financieel advies van een Accountant-Administratieconsu- lent (AA). Bovendien zijn er ook ac countantsspreekuren in Gorinchem en Middelharnis gestart. Hier kunt u iedere derde donderdagmiddag van de maand terecht. Doel van het spreekuur Voor veel ondernemers is de drempel naar de accountant nog hoog. Vaak wordt de stap naar een accountant pas gemaakt als hier een dringende reden voor is: de aangifte moet worden ver zorgd, de jaarstukken moeten worden gedeponeerd of een kredietaanvraag moet van een verklaring worden voor zien. Er zijn echter meer terreinen waarop een accountant u als ondernemer behulpzaam kan zijn, met name als onafhankelijk ver trouwenspersoon op het gebied van be- drijfsadviezen, zoals kostprijsberekenin gen, problematiek rond bedrijfsopvol ging, oudedagsvoorziening, inkomensbe- rekening van de ondernemer etc. Ook voor belastingzaken kunt u bij een AA terecht. Juist voor deze vragen tracht de Kamer van Koophandel de stap van de onderne mer naar de accountant kleiner te maken. De ondernemer kan op deze manier vrij blijvend kennis maken met de diensten van een AA. De ondememer kan ook bij het NOvAA-spreekuur terecht als hij wil weten wat een accountant voor hem kan betekenen, of als onduidelijk is bij wie hij met zijn probleem terecht kan. Wie houden er spreekuur? Het spreekuur wordt gehouden door Accountants Administratie-consulenten, accountants die zich hebben gespeciali seerd in het midden- en kleinbedrijf. De AA geeft advies op fiscaal- en bedrijfs economisch terrein. Hij is deskundig op het gebied van socia le wetten en subsidies en beschikt over branche- en administratieve kennis. De AA is niet alleen adviseur, maar vooral ook vertrouwenspersoon van de ondeme mer in het midden- en kleinbedrijf. Het beroep AA is bij wet erkend, de AA moet zich houden aan strenge beroepsre gels en is onderworpen aan tuchtrecht. Als u met een AA te maken krijgt, biedt dat u als ondememer dus een bepaald houvast. Informatie OVER HET spreekuur U kunt een gratis afspraak maken voor het spreekuur bij de Kamer van Koop handel Zuid-Holland Zuid, afdeling voorlichting, mw. M. J. Gobels. Telefoon (078)633 7104. Er wordt dan tijd voor u gereserveerd. '^r O Deze vraag- en antwoord-rubriek staat geheel ten dienste van de lezer die er kosteloos gebruik van kan maken. Uw vragen op velerlei gebied kunt u sturen aan: Redactie Eilanden-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Middelharnis, met in de linkerbovenhoek 'Vragen-rubriek' vermeld. De vragen worden door deskundigen beantwoord en zullen binnen enkele weken na de inzending compleet met antwoord in deze rubriek worden gepubliceerd. HOE KOMT OC HEMEL diaUVl Hier beneden op Aarde is de lucht gewoon doorzichtig. Hoe kan de onbe wolkte hemel van 'hemelsblauw' ge kleurd zijn? Antwoord: Door de lichtval. U weet dankzij de regenboog, dat het zonlicht een mengsel is van alle kleuren. Op onze ogen maakt die mengeling de indruk egaal wit te zijn. Maar wanneer de zon nestralen onze atmosfeer bereiken, wordt een belangrijk deel ervan van zijn baan afgebogen door de luchtmoleculen, de waterdamp, de stofdeeltjes en verder allerlei verontreinigingen in die Aardse dampkring van ongeveer 100 km 'dikte'. Nu worden niet alle kleuren licht in de zelfde mate gebogen. Zou dat zo zijn, dan werd het mengsel weer wit. Neen, de blauwe lichtgolven worden het sterkst afgebogen daar zij een zeer korte golf lengte hebben. De rode met de langste golflengte worden het minst afgebogen en de overige blijven daar tussen. Door de sterke afbuiging wordt het blauwe licht verstrooid waardoor de hemel een lichtblauwe kleur verkrijgt. De sterkte van dat verstrooide licht is omgekeerd evenredig met de vierde macht van de golflengte. Wij zien dus meer blauw aan de hemel dan andere kleuren. Maakt u een vliegreis en stijgt dat toestel tot 10 a 12 km, dan wordt dat blauw om u heen steeds donkerder. Ruimtevaarders zien de onmetelijke ruimte buiten onze damp kring, waarin geen lucht meer voorkomt, als een zeer donker tot zwart uitspansel, maar kunnen genieten van de vele hemel lichamen, die er in al hun schittering te zien zijn. Zelfs sterren die wij nog nooit aanschouwden, nemen zij duidelijk waar, zodat het heelal lijkt op een soort feest verlichting op grote afstand. Jeugd-stuif-in-Stellendam 'Jeugd-stuif-in-Stellendam' organiseert zaterdagavond 29 maart 1997 BOWLEN. Toegang 5,-. Graag telefonisch aan melden op (0187) 491709; zaal open 19.30 uur, aanvang 20.00 uur. Iedereen, vanaf 15 jaar! van harte wel kom in 'De Schuur', Bosschieterstraat, Stellendam. Damvereniging 'Ernst Nut en Ontspanning '52' te Melissant Uitslagen van 24 maart 1997 Afdeling 1 A. het Jonk - A. DoomO - z B. Visbeen-H. Visbeen1 - 1 Afdeling! J. Non - L. BloklandO -1 B. Grootenboer - P. Kom2 - O H. van Heukelen - M. Wiegel1 - 1 ZILMEa OF NIKKEL Ik verzamel oude munten, maar hoe weet ik nu zeker of het een zilveren munt be treft of nikkel, als je het gewicht niet kent? Antwoord: De catalogi geven ook de gewichten per munt aan. Als uw brief weger zo onnauwkeurig is, dat u het ver schil moeilijk kunt meten, gebmik dan een magneet. Zilver wordt niet aange trokken, nikkel en ijzer wel. Als de wind uit een bepaalde hoek waait, slaat bij ons de rook naar binnen. Wij hebben er last van. Een gek lijkt ons de oplossing, maar hoe maak je zo'n draai baar ding op je schoorsteen? Weet u dat? Antwoord: Een gek of windtol kunt u laten maken bij de smid in uw gemeente als u hem de diameter van de schoor- steenbuis opgeeft. Toch zal die gek maar een beperkt resultaat geven. Hij kan nl. maar één ding, zorgen dat het gat waaruit de rook moet ontsnappen, van de wind afgekeerd is. Beter resultaat verkrijgt u, als u de buis op uw schoorsteen zou ver lengen. De geschetste situatie van uw schoorsteen en die bepaalde hoek wijzen nl. op hoge gebouwen in uw omgeving. Deze veroorzaken luchtstromingen met neerwaartse druk, dus valwinden. Ook kunt u een exhauster of ventilator in het rookkanaal (laten) aanbrengen, die de rook afzuigt en die u alleen hoeft aan te zetten als u last hebt van de rook. UEILIGEÜ riElSEfi Bestaat er een fietslantaarn die blijft branden als je remt, of helemaal stil staat? Ik meende die laatst bij iemand te zien. Antwoord: Ja, dat is een thuis oplaadba re droge accu met halogeen lampje dat u 's avonds in een schuif op het stuur steekt en met de hand kunt aan- of uit schakelen. De prijs is circa 60,-. Als u ook een achterlicht op batterij hebt, blijft uw licht veilig branden als u remt of stil staat. Dam- en Schaakver. 'Dirksland' Uitslagen van 24 maart 1997 Afdeling 1: C. van Welie - Joh. WolfertO - 2 J. Stolk - M. van 't Geloof.2 - O Afdeling 2: C. V. d. Kroon- A. vanRossum1 - 1 H. de Munck - M. Poortvliet2 - O J. v. d. Groef- A. LosO - 2 K. de iong - F. v. d. Groef2 - O Schaken: E. Bartelds - W. StolkO - 1 Op Koninginnedag, woensdag 30 april a.s., organiseert Vc INTER MEZZO voor de 22e maal de OMLOOP van MENHEERSE. De samenwerking met de Middenstands vereniging Middelharnis heeft ertoe ge leid, dat het parcours - met een totale lengte van 7 km - als volgt is aangepast: Start De Staver, Langeweg oversteken, Rottenburgseweg, Molenweg, Oudeland- sedijk, Oostdijk, Nieuwstraat, Beneden Zandpad, Oostdijk Sommelsdijk, Westdijk, Oudelandsedijk (fietspad), Molenweg, Staverseweg (parallelweg/ fietspad) finish De Staver. Uit veiligheidsoverwegingen met name voor de jeugdige deelnemers is besloten de wedstrijd- en prestatieloop te combi neren in één gezamenlijke omloop, waar van de start gepland staat op 10.55 uur. In de wedstrijdloop is de limiet voor de senioren op 35 minuten en voor de overi ge deelnemers op 40 minuten. In elke categorie (dames, junioren, senio ren, adspiranten en veteranen) zijn een aantal fraaie bekers beschikbaar. Tevens ontvangt iedere deelnemer een finishfoto en een medaille. De limiet voor de prestatieloop bedraagt zoals altijd 60 minuten, ledere deelnemer ontvangt een herinne ringsvaantje. Nadere inlichtingen worden gaarne ver strekt door Piet Bal, tel. (0187) 485571. NED. HERV. KERK Beroepen te Amstelveen-Buitenveldert (b.w.) en te Capelle aan den IJssel (wijk West) A. Visser te Voorthuizen; te Streefkerk J. R. Volk te Lekkerkerk (deelgemeente); door de Generale Synode als zendings predikant t.b.v. de arbeid, in opdracht van de Gereformeerde Zendingsbond, als docent aan het Seminario Evangelico Presbiteriano van de Iglesia Evangelica Nacional Presbiteriana de Guatamala drs. F. van den Bosch, kandidaat te Oegst- geest; te 't Harde (Ie pred.plaats) T. van Bmggen te Stavenisse. Beroepbaar B. F. van Verschuer, Kuetiner Strasse 7, 19406 Sternberg (Duitsland), tel. 004938472963. Toegelaten tot de evangeliebediening en beroepbaar A. J. C. Hana-van Bruggen, Rijksweg Zuid 141 B, 6134 AB Sittart; B. K. No- bel-Ridderikhoff, Wilgenhof 37, 8172 DR Vaassen; D. Verkuil, Peter Zuidlaan 86, 2742 VX Waddinxveen. GEREF. kerken Beroepen te Westervoort (SoW) drs. E. Hulsman, kandidaat te Amsterdam, die dit beroep heeft aangenomen; te Nieuw-Vennep als predikant met een speciale opdracht (luchthavenpastoraat op Schiphol) drs. A. van der Hart, kandidaat te Oegstgeest, die dit beroep heeft aangenomen en hier reeds werkzaam is. Aangenomen naar Zwartsluis C. W. Hoek, die be dankte voor Staphorst/Rouveen. GEREF. kerken VRIJGEMAAKT Beroepen te Lisse en Voorschoten B. van Veen, kandidaat te Kampen; te Waddinxveen E. Brink te Nijmegen. Beroepbaar ds. Jac. Kruidhof, Waver 9, 8032 AJ Zwolle, tel. (038)4541694. NED. GEREF. KERKEN Beroepen te Bunschoten-Spakenburg drs. A. Bos huizen te Amsterdam-Tuinsteden-Zuid- West. H= CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Utrecht-West P. D. J. Buijs te Veenen- daal en H. H. Klomp te Nunspeet. Beroepen te Klundert drs. M. Visser, kandidaat te Sliedrecht; te Papendrecht dr. G. C. den Hertog te Leiden. Bedankt voor Assen P. W. Hulshof te Delfzijl. Beroepen te 's-Gravenzande W. Visscher te Amersfoort; te Hilversum C. Hogchem te Borssele; te Rhenen G. J. van Aalst te Ridderkerk; te Dordrecht (verbeterd bericht) J. J. van Eckeveld te Zeist, die bedankte voor Ouddorp; te Westkapelle A. B. van der Heiden te Utrecht; te Put- tershoek J. Driessen te Woerden; te Cor sica (VS) C. A. van Dieren te Stolwijk, die bedankte voor Nunspeet. Bedankt voor Oosterland en voor Poortvliet J. Karels te Oudemirdum; voor Sprang-Ca- pelle J. de Pater te Krabbendijke; voor Urk G. Mouw te De Valk-Wekerom. Beroepen te Veenendaal en te Bameveld J. Roos te Opheusden. OUD GEREF. GEMEENTEN IN NED. Bedankt voor Lienden A. P. van der Meer te Krimpen aan den IJssel. MIDDELHARNIS - Onder toe ziend oog van de leden van de Plat telandsvrouwen van de afdeling Midden-Flakkee, heeft dinsdag middag een lindeboom z'n plaatsje gevonden op het terrein achter het Rien Poortvlietmuseum. Twee da mes hebben de boom heel zorgvul dig geplant. Ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen, heeft het provinciaal bestuur van deze bond de boom ter beschikking gesteld. De afdeling Midden-Flakkee ontving een bedrag om een boom aan te schaffen. De dames gaven het eerlijk toe"We heb ben daar niet zo'n verstand van." Vele vragen rezen op. Welke boom schaf je aan, waar plantje de boom, etc. Al gauw werd dhr. Slagter van de ge meente benaderd en in overleg werd een plaatsje gevonden op het grasveld achter het Rien Poortvlietmuseum. Daar wist dhr. Slagter nog een open plaats en zijn voorkeur ging, om zoveel mogelijk ver scheidenheid in de bomen rondom de Nederlandse Hervormde Kerk te krijgen, uit naar een Lindeboom. Die is het dan ook geworden. Dinsdagmiddag hebben het oudste en het jongste lid van de Plattelandsvrouwen, afdeling Midden-Flakkee, de schop ter hand genomen. Mevr. J. A. Kaptein-van Es en mevr. E. H. Bom-Geluk hebben de boom zorgzaam ingeplant. De dames zijn zeer kontent met de plaats. Vele mensen uit het gehele land - en dus ook vele plattelandsvrouwen uit het hele land - komen naar het Rien Poortvlietmuse um. Nadat ze het museum bezocht heb ben kunnen ze nog even zich verpozen achter het museum en wellicht bij een warme zomerdag wat verkoeling vinden onder de lindeboom. De dames wensen de boom een voor spoedige groei toe en u kunt er verzekerd van zijn, dat ze de boom nauwlettend in de gaten zullen blijven houden. Hans Eschbach (red.), Vurig verlan gen. Evangelische vernieuwing in de traditionele kerken. Uitgeverij Boe- kencentrum, Zoetermeer. Paperback. 213 pag. Prijs 29,90. Op 31 mei 1995 publiceerden een achttal hervormde en gereformeerde predikanten het 'Evange lisch Manifest' waarin zij uiting gaven aan hun vurig verlangen naar een geeste lijke vernieuwing binnen de traditionele kerken. De achtergrond hiervan was hun bewogenheid met hun kerken die kam pen met een doorgaand ledenverlies en een afnemend besef van de kracht van Woord en Geest. De acht predikanten riepen door middel van hun Manifest op tot verootmoediging voor God over de situatie van de christelijke gemeente. Honderden predikanten en gemeentele den betuigden hun steun aan en sympa thie voor dit initiatief. Dit boek wil een uitwerking en concretisering zijn van het Manifest. Een aantal theologische onder werpen wordt nader onder de loupe genomen (o.a. doop, gemeente, geestes gaven), maar vooral wordt nagedacht over de geestelijke voorwaarden voor een vernieuwing van de kerk. De ernst en gedrevenheid van dit boek doen wel dadig aan. Anders dan in brede lagen van de protestantse kerkformaties in ons land wordt volledig ernst gemaakt met de noodzaak van het leven uit de HEERE en het vernieuwende werk van de Heili ge Geest. Niet voor niets heet dit boek 'Vurig verlangen'. Wat dr.K.Runia schrijft over de gaven van de Heilige Geest heeft veel goede en bijbelse ele menten. Hij dringt aan op toetsing aan de Schrift van wat zich heden aan charisma ta presenteert. Anderzijds zijn de sugges ties van een tweevoudige dooppraktijk (toetredingsdoop en bekeringsdoop) niet navolgbaar. Tot slot vind ik de toespit sing van het boek tamelijk onthullend. De alinea's van het laatste hoofdstuk hebben de volgende opschriften ontvan gen: Geloven moet je doen! Bidden moet je doen! Plannen maken moet je doen! Plannen ten uitvoer brengen moet je doen! Wie durft?... Gerda van Hemert, Een kleine jongen. Uitgeverij J. J. Groen Zn., Leiden. Paperback. 86 pag. Prijs 19,95. Onder de aanduiding 'Levensverhalen' verschijnen bij Groen-Leiden boeken waarin het persoonlijke, authentieke ver haal centraal staat. Mensen vertellen op hun eigen wijze hun levensstrijd rond specifieke ervaringen van bijvoorbeeld incest, rouw of ziekte. De rode draad is deze reeks is de leiding van God in het leven van kleine en kwetsbare mensen. Zo ook moet dit boekje gelezen worden. Een moeder van vier kinderen beschrijft wat er met haar en haar gezin gebeurde toen in 1984 haar tweejarig zoontje over leed. Ter herkenning en troost van ande ren. Ruth Ramaris, Als tranen tot bloei komen. Uitgeverij J. J. Groen Zn., Leiden. Paperback. 175 pag. Prijs ƒ24,95. In dezelfde serie verscheen dit boek. Ruth Ramaris (een pseudoniem overigens) verloor op 32-jarige leeftijd haar man. Ze bleef achter met twee kin deren in de kleuterieeftijd. Aan dit deel ging vooraf het boek 'Veriichte tranen'; daarin werd het ziekteproces van de overleden man beschreven. Dit tweede boek is in dagboekvorm geschreven. Yoon-Bae Choi, De verhouding tussen pneumatologie en christologie bij Martin Bucer en Johannes Calvijn. Uitgeverij J. J. Groen Zn., Leiden. Paperback. 272 pag. Prijs 39,95. Op 4 september van het vorige jaar promo veerde aan de Theologische Universiteit van de Christelijke Gereformeerde Ker ken te Apeldoorn de Koreaan Yoon-Bae Choi. Prof.Van 't Spijker, één van de grootste Bucer-kenners ter wereld, was zijn promotor. Ook de heer Yoon-Bae Choi verdiepte zich in deze reformator van Straatsburg. Hij vergeleek Martin Bucer met Johaimes Calvijn op het punt van de verhouding tussen de leer aan gaande Christus (christologie) en de leer aangaande de Heilige Geest (pneumato logie). Bekend is dat deze twee groten in Gods kerk een diepe en innerlijke relatie hadden. Deze overeenstemming kwam met name uit in hun theologische en geestelijke verwantschap. Ontroerend was bijv. de wijze waarop Calvijn reageerde op het overlijden van Bucer in 1551. Yoon-Bae Choi bevraagt dus bei den, Bucer èn Calvijn, op het punt dat hij van hen weten wil: "Hoe ziet u de ver houding tussen Christus en de Geest?". Zijn conclusie is dat de reformatoren elkaar wederzijds hebben beïnvloed op dit (belangrijke!) punt. Als er al van enig verschil tussen beiden sprake is, dan betreft dat vooral hun theologische methode. Die van Bucer is dynamischer en minder systematisch dan die van Cal vijn. Beide reformatoren belijden in hun leer van de Drieëenheid de eenheid van het wezen van God en tegelijkertijd de zelfstandigheid van de drie Personen. Beiden maken ook een scherp onder scheid tussen het algemene en bijzondere werk van de Heilige Geest. Er is verschil tussen Gods werken in Zijn voorzienig heid (die alle mensen betreffen) en in Zijn verkiezing (die alleen de Zijnen betreffen)! Tot slot geeft Yoon-Bae Choi de belangrijkheid van dit thema aan. In de huidige theologie is er veel verwar ring op dit punt. Men glijdt naar twee kanten uit. Om het met de jonge doctor te zeggen: "Hoe ontkomt men aan de Scylla van een enge christocentriciteit en aan de Charybdis van een normloos of subjectief spiritualisme". Zowel Bucer als Calvijn hebben in dezen een bijbelse en dus nog steeds begaanbare weg gewe zen! NIEUWE TONGE Op D.V. 12 juli hoopt jeugdvereniging 'Het Kompas' uit Nieuwe Tonge weer haar jaarlijkse rommelmarkt voor de zen ding te houden. De rommel willen we weer op vaste dagen verzamelen, en wel op de onderstaande zatcrdag-morgens van 9.00 t/m 12.00 uur. Iedereen kan dan zijn rommel brengen in de schuur van fam. Van Kempen, Dui- venwaardseweg 7 in Nieuwe Tonge. Als u de rommel zelf niet kunt brengen wil len wij het ook bij u op komen halen, u kunt dan bellen: (0187) 651316, 652386 of 651783. De ophaaldatums zijn zaterdag 12 april, 3 mei, 7 juni, 21 juni en 5 juli. EBHHHEHBEHHaHEBE Marijn de Kroon, De eer van God en het heil van de mens. Bijdrage tot het verstaan van de theologie van Johan nes Calvijn naar zijn Institutie. Uitge verij J.J.Groen Zn., Leiden. Paper back. 227 pag. Prijs 37,50. Ook dit boek is een academisch proefschrift. In tegenstelling tot het hiervóór genoemde boek is dit een herdruk. In 1968 promo veerde de rooms-katholieke theoloog M.de Kroon op deze dissertatie over Cal vijn. Opmerkelijk dat iemand van katho lieken huize zich zo verdiept heeft in de geschriften van een reformator als Cal vijn! En dan nog wel op diens centrale thema: de eer van God. Deze studie heeft alom veel waardering geoogst. Reden waarom het nu opnieuw op de markt is gebracht. De erudiete (en enkele jaren geleden op zeer hoge leeftijd overleden) kerkhistoricus van de VU prof. dr. D. Nauta schreef ooit dat dit boek "een blij vende plaats onder de literatuur met betrekking tot Calvijns theologie ver dient". Aan de oorspronkelijke opzet is een nieuw hoofdstuk toegevoegd met actualisering en samenvatting. Om deze studie enigszins te typeren, citeer uit dit hoofdstuk de volgende woorden. "Alleen door aan God alle eer te geven van het werk der rechtvaardiging door het geloof wordt de redding van de mens op een veilig en vast fundament gebouwd. Op het moment dat hij op eigen presta ties en eigen goede werken gaat bouwen en vertrouwen, verliest hij vaste grond onder zijn voeten. Zijn heil berust uit sluitend en alleen in Gods barmhartig heid. Daarin komt zijn geweten tot rust." JMJK Rabobank Middelharnis hanteert per 1 april aanstaande nieuwe openingstijden voor het hoofdkantoor aan de Langeweg 54. Met de wijziging denkt de bank beter te voldoen aan de wens van de klant. De nieuwe tijden zijn het resultaat van een anderhalf jaar durende proef met af wijkende openingstijden. „In die periode hebben we goed geluisterd naar onze klan ten", aldus directeur W. A. Coremans, „de nieuwe, definitieve tijden zijn een afspiegeling van hun wensen en voor keuren". De nieuwe openingsuren zijn als volgt: maandag tot en met donderdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur; vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 19.30 uur. Het reisbureau is bo vendien geopend op zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur. De openingstijden van de kantoren in Herkingen en Melissant ver anderen niet. Telefonisch is Rabobank Middelharnis bereikbaar op werkdagen van 8.00 tot 21.00 uur onder telefoon nummer (0187) 483000. -=i^/.>"*^ '°o. GEREF. GEMEENTEN GEREF. GEMEENTEN IN NED. W Een keuze maken Is niet moeitijkl „s „o .^oO Kom eens vrijblijvend binnen kljkam BOEKEN EN MUZIEK VAN DER BOOM Voorstraat 41 Sommelsdijk Tel. (0187) 482614

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 7