Contracten aanschaf blusvoertuigen getekend Gem. secretaris Oostflakkee even 'uit beeld' PREDIKBEURTEN Tropische voorjaarsshow bij Autobedrijf Cor Melissant Paaszangavond te Stellendam Passie en Paasconcert 'One More Voice' DEN HOLLANDER ADVOCATEN Inbraakpreventie! Prachtige zangavond Stichting Ontmoeting in Nieuwe Tonge Expositie Cathrien Berghout en Ruud van den Bosch VAN DER VALK Dierenopvang Goeree-Overflalilcee Aanrijding tussen moeder en docliter Brandweercommandant Jordaan en z'n manschappen van de blusgroepen Middelharnis en Sommelsdijk, zijn in staat van 'enige' opwinding geraal<t. De nieuwe blus voertuigen die de gemeente Middelharnis voor hen heeft besteld worden twee unieke exemplaren die huns gelijken niet kennen, niet in Nederland en nergens ter wereld! De toekomstige gebruikers mogen de conceptie van de twee nieuwelingen geheel op eigen conto schrijven. Kenbri Valve te Stellendam levert een aluminium opbouw en perfecte bronzen pompen en DAF heeft met z'n voertuigen een grote reputatie in de brandweerwereld, maar die twee waren nooit eerder tot één product gesmeed. Toen gemeente en commando de blusgroepen inspraak gaf hebben die precies voor deze Nederlands-Ameri kaanse combinatie gekozen, een DAF voertuig met een Kenbri- opbouw, perfect moet dat zijn, en de service vlak bij huis! Daar wordt in Middelharnis op gerekend. Mogelijk worden de nieuwe wagens zelfs de prototypes voor een reeks te volgen wagens, want de nieuweling zal met vertoon op de Neder landse brandweermarkt worden geïntroduceerd. Ze worden wellicht de eersten van een nieuwe spraakmakende generatie blusvoertuigen. Maandagmiddag werden te Middelharnis, ten gemeentehuize, de contracten tussen leveranciers en gemeente getekend. Burg. mevr. Sleurink deed dat namens de gemeente-, en de heren van Min en Hobbel, namens resp. Best-trucks en Ken bri Valve. Nog'es werd afgesproken dat de kwaliteit van de voertuigen straks 300% zal zijn, beide bedrijven staan ervoor! Stelt u zich vooral géén hoge personele twist voor ten gemeentekantore van Oostflakkee; burg. Van Pelt waakt er angstvallig voor dat die gedachte zou ontstaan. Wél een feit is dat hij de Gemeentesecretaris mevr. Garming gevraagd heeft zich voor een periode van enkele weken terug te trekken. Tussen de secretaris, a.s. zomer is zij twee jaar in dienst van de gemeente Oostflakkee, en de sector hoofden be staan kennelijk onoverbrugbare verschil len van inzicht. Nu het ook in een finaal gesprek niet gelukt is de partijen op één lijn te brengen, is besloten een externe deskundige te vragen een oplossing voor te stellen. Afgesproken is dat dat advies over vier weken gereed zal zijn. Met het verzoek aan mevr. Garming even uit beeld te blijven heeft burg. Van Pelt absoluut geen veroordeling van de een ten opzichte van de ander willen insinueren, maar het ligt meer voor de hand dat verzoek aan één functionaris te doen dan dat alle sectorhoofden op non- actief zouden worden gezet, aldus moet de afwezigheid van de secretaris worden uitgelegd. Het Christelijk Vocaal Ensemble 'One More Voice' en hun dirigent Willem Christian Meyboom ver zorgen op Tweede Paasdag een concert in het kerkgebouw van de Nederlands Hervormde Gemeente te Dirksland. Op het programma staat naast de bekende paasliede- ren en lijdenskoralen de Mattheüs Passie van Willem Vogel. Het programma voor deze avond is als volgt opgebouwd: na samenzang van het bekende lied Jezus leven van mijn ven en de opening volgt de eerder genoemde passie. Reeds eerder bracht het koor dit werk ten gehore. Mede door enthousiaste en goede reacties uit het publiek en na tuurlijk ook omdat de koorleden de pas sie als een bijzonder koorwerk ervaarden kwam dit werk weer op de concertlijst van 1997. De passie begint met een verwijzing naar de oude geschriften, de woorden van de profeten en laat zien hoezeer deze woor den vervuld werden in de lijdensgeschie denis van de Heere Jezus Christus. Een speciaal uit het koor samengesteld kwartet bezingt het verhaal vanaf de gevangenneming in de hof van Gethsé- mané tot en met de kruisiging op Golgo tha. Het koor verwijst en beantwoordt deze geschiedenisverhalen, die ook ver halend gezongen worden, steeds met oude psalmen in zettingen van omstreeks Den Hollander Advocaten is een middelgroot advocatenkantoor met vestigingen in Middelharnis en Hellevoetsiuis. Er zijn 12 advocaten werkzaam, die ondersteuning krijgen van 11 secretaressen en administratief mede werksters. Den Hollander Advocaten vraagt voor haar vestiging in Hellevoetsiuis een De secretaresse heeft o.m. tot taak het verzorgen van correspondentie in de Nederlandse, Engelse en Duitse taal, het uitwerken van processtukken, het maken van afspraken, het bijhouden van agenda's, het onderhouden van contacten met andere kantoren en diverse instanties. Zij dient tenminste te beschikken over een HAVO-diploma, aangevuld met een secretaresse-opleiding van het Instituut Schoevers of een daaraan gelijkwaardig instituut. Het kantoor biedt een afwisselende, verantwoordelijke en boeiende baan met een passende salariëring. Bent u geïnteresseerd, dan kunt u binnen 14 dagen een brief zenden aan: Den Hollander Advocaten t.a.v. Mr G. H. M. van Asten Postbus 206, 3220 AE HELLEVOETSLUIS Desgewenst worden u nadere inlichtingen verstrekt door Mariene van Dam, telefoon (0181) 31 3444. het jaar 1600 en reageert als het volk der Joden op dat moment. Personages in de passie, zoals Pilatus, de Hogepriester, de slavinnen, Petrus, Ju das, en vele anderen worden bezongen door koorleden van Onze More Voice. Bij de ingang van de kerk zal er, voor de mensen die hierin zijn geïnteresseerd, de volledige tekst van de Passie te verkrij gen zijn. De lijdenskoralen voor deze avond zijn: O Lamm Gottes, unschuldig..., Christ lag in todesbanden..., en Herzlich thut mich verlangen. Al deze werken worden vooraf gegaan door orgelsoli van J. S. Bach. Aan het orgel hoort u als vanouds bij 'One More Voice', Andries Stam uit Vlaardingen. Het concert wordt besloten met het samen zingen van het lied 'U zij de Glo rie'. De aanvang van dit concert is 20.00 uur, de kerk is open vanaf 19.30 uur, de toe gang is vrij. (Middels een collecte hoopt het koor weer uit de kosten te komen!) In 'de Parterre' De Parterre toont in de galerie te Som melsdijk van 13 maart t/m 16 april het werk van twee kunstenaars. Galerie de Parterre is gevestigd aan de Westdijk 53-55 te Sommelsdijk. Openingstijden zijn donderdag van 14.00 tot 17.00 uur; vrijdag van 14.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur of na afspraak: (0187) 483523. Cathrien Berghout laat tekeningen zien in combinatie met gedichten en klein- plastiek. Zij is van mening dat beeldende kunst en poëzie elkaar kunnen inspire ren. Cathrien Berghout volgde haar opleiding beeldende kunst aan de Kon. Academie van Beeldende Kunst te Den Haag en aan de kunstacademie van Basel. Zij stu deerde af in de taalfilosofie aan de Uni versiteit van Amsterdam en gaf enige tijd les aan een hogeschool. Zij publiceerde gedichten in o.a. de tijd schriften Tirade, Wolfs mond en N.R.C. Handelsblad. De bundel gedichten 'De zon halveert de straat' kwam uit in de Sonde-reeks van de Rotterdamse Kunststichting. Aan Poetry International nam zij enkele ma len deel. Ruud van den Bosch volgde de nieuwe leraren-opleiding ZWN te Delft hand vaardigheid en 2e graads tekenen. Aan de Academie voor Beeldende Vorming de opleiding leraren Ie graads te Amster dam. Sinds 1980 heeft hij les gegeven aan middelbare scholen en volwassenen. De beelden en de kleuren die hij gebruikt hebben naast een esthetische- ook een symbolische functie. De symboliek is echter niet het belangrijkste. Kleur en compositie zijn belangrijker. Een schil derij moet in eerste instantie mensen aanspreken, daarna komen de diepere lagen. Elk schilderij dat door hem ge maakt wordt heeft op de een of andere manier met ruimte te maken. Fysieke ruimte, geestelijke ruimte, symbolische ruimte. Zondag 23 maart 1997 (Zevende Lijdenszondag) OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. J. G. van Loon en 18.30 uur ds. R. Veldman. Eben-Haëzer: 9.30 uu rds. R. Veldman en 18.30 uur ds. J. G. van Loon - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Lems en 18.30 uur ds. J. Koster - Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. A. M. Langhout. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00, 11.00 en 18.30 uur ds. J. W. van Es trik, v.m. bediening Heilig Avond maal en nam. nabetrachting en dank zegging Heilig Avondmaal. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur kand. P. C. Hoek, Amemuiden en 18.00 uur ds. H. Westerhout, Krim pen a/d IJssel - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Koster en 18.30 uur ds. C. C. Kors, Rockanje. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. G. Blom - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur mevr. A. Schrage-Buitenbos, Ouderkerk a.d. Amstel - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. J. Paul (openbare geloofsbelij denis en 18.00 uur ds. J. het Lam, voorbereiding Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. M. den Boer. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Schaap, bevestiging lidmaat en 18.00 uur ds. H. van Ginkel, Goes - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. Mulder (openbare geloofs belijdenis) en 18.00 uur ds. J. C. den Toom - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. J. T. Cazander - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. T. J. Barnard - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur ds. J. H. Verwaal (belijdenisdienst). MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. B. ten Hove en 18.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok - Chr. Ger. Kerk 9.30 uur (H.A.) en 18.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. P. Blok, Kootwijker- broek - Ger. Kerk 10.00 uur ds. H. Out en 17.00 uur drs. A. P. Spaa, Brouwershaven - Ger. Kerk (Vrij gemaakt) 9.30 uur Prof. F. v. d. Pol en 14.30 uur ds. A. L. Th. de Bruyne - Christengemeente Vrienden van de Bijbel Diekhuus, Ben. Zandpad lO.OOuurbr. R. Beyl. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. A. Belder (Openbare belijde nis des geloofs) en 18.00 uur ds. J. P. J. Voets, Amemuiden - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. C. den Toom en 18.00 uur ds. A. Schaap - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. L. D. Burger, v.m. bediening Heilig Avond maal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. Iz. Meyer en 18.00 uur dhr. A. v. d. Schee. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vos, v.m. openbare geloofsbelijdenis en Heilige Doop - Ger. Kerk 10.00 uur drs. A. C. Feij en 18.00 uur drs. J. F. Ezinga. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur kand. P. Buitelaar en 18.00 uur ds. J. Kooien, IJsselstein - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur dhr. J. van Lam balgen en 18.00 uur drs. A. C. Feij. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds, F. Hoek, Hendrik Ido Am bacht. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. geen dienst. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. A. Muilwijk, Monster - Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst - Oud Ger. Gem. 3x lees dienst. Op zaterdag 29 maart 1997 wordt er D.V. in de Ned. Herv. Kerk te Stellen- dam om 20.00 uur een zangavond ge houden. Aan deze avond wordt medewerking ver leend door: Chr. mannenkoor Door Een dracht Verbonden te Stellendam o.l.v. de heer J. de Geus; Chr. gem. koor Soli Deo Gloria te Stad aan 't Haringvliet o.l.v. de heer P. Kieviet. De heer T. R. Rietveld verz.orgt de medi tatie. Het orgel wordt bespeeld door Marian van Oostenbrugge en Kees Ville- rius. Het geheel staat onder leiding van de heer J. de Geus. Iedereen is van harte welkom om te komen luisteren en mee te zingen in de samenzang over de dood en opstanding van onze Heere en Heiland. De weg van geboorte tot graf van de mens en de opdracht om in die tijd zoveel mogelijk te leren over wie we zijn en wat we doen is belangrijk in het werk van Ruud van den Bosch. „In mijn visie is die weg een weg naar het licht. Vandaar dat in mijn schilderij en, hoe donker ze soms ook lijken het licht altijd overal doorheen schijnt". Onder het genot van vele 'exotische verrassingen' kunt u vandaag, en mor gen, zaterdag 21 maart, het weekend voor Pasen, genieten van een tropische voorjaarsshow bij Autobedrijf Cor Melissant. „Dit wordt een weekend waarin onze auto's in het zonnetje komen te staan", aldus Cor Melissant. Op het occasion Drive In Park, waar u gemiddeld veertig tot vijftig perfecte occasions aantreft, kunt u profiteren van vele voordelen. Zo zijn tijdens deze tro pische voorjaarsshow een groot aantal auto's uitgerust met een kortingsbon. Hiermee zal de prijs van de occasions, die toch al zeer aantrekkelijk geprijsd zijn, behoorlijk dalen! Tropische sferen Wanneer u een bezoek brengt aan de showroom van Cor Melissant, waant u zich in tropische sferen. De showroom wordt opgesierd met zonnehemels en koel- en vriescombinaties van de firma A. van der Groef en er is een demonstra- tiewagen met onder meer zonneschermen van Anson Zonwering bv. Beide bedrij ven kunnen u alles vertellen over de mogelijkheden en prijzen en uiteraard hebben ook deze bedrijven de nodige bij zondere akties. Onder het genot van exotische hapjes en drankjes kunt u ook alle Mazda-model- len bewonderen. Verder heeft Cor Me lissant voor dit weekend beslag weten te leggen op een originele racewagen. Deze racewagen zal het gehele weekend te bezichtigen zijn en is eveneens beschik baar voor het maken van een leuke fami liefoto. De nieuwe Mazda 323 P Tijdens het tropische weekend wordt de vierde telg in het 323-programma, de 323 P geïntroduceerd. Cor Melissant ver telt: „Het is een driedeurs hatchback die aan de basis van het huidige programma komt te staan. De 323 P is nu beschik baar met twee benzinemotoren van 1.3 en 1.5 liter en binnenkort verschijnt een 2 liter diesel. De basisversie is voorzien van stuurbekrachtiging, een bestuurders- airbag, bekerhouders en radiovoorberei ding met onder meer twee speakers. De 323 P staat, net zoals de vele andere Mazda-modellen, klaar voor een proef rit". Er wordt op veler belangstelling ge rekend. Slotenspecialist Schoolstraat 32 3241 CT Middelharnis Tel. (0187)4822 94 Tel. (0187) 651887 GEVONDEN te Oude Tonge: Lapjes poes. Grote witte bef die doorloopt naar de buik. GEVONDEN te Middelharnis: Haan, bruin met gouden/groene gloed. CAPELLE AAN DEN IJSSEL Op de Rembrandtlaan in Capelle aan den IJssel vond woensdagmiddag rond half drie een aanrijding plaats tussen een 44-jarige Capelse motor rijdster en een 63-jarige Rotterdamse automobiliste. De automobiliste wilde linksaf slaan, toen de motor rijdster haar links voorbij wilde rij den. De motorrijdster raakte gewond aan haar been en werd voor onder zoek naar het IJssellandziekenhuis vervoerd. Tot ieders verbazing bleken beide betrokkenen moeder en dochter te zijn die al meer dan acht jaar geen contact meer met elkaar hadden gehad. Een emotionele hereniging was het gevolg. Toen we op zaterdag 15 maart Ji. de Ned. Herv. Kerk te Nieuwe Tonge bin nen traden, kwamen de mooie klanken van het Blank-orgel ons al tegemoet. De 15-Jarige Lennert Knops had als inleidend orgelspel gekozen voor het bekende Paaslied: „Daar juicht een toon, daar klinkt een stem", een mooi begin van een prachtige avond. De kerk begon mooi vol te lopen, zodat we zo'n 250 mensen als luisteraars kon den begroeten. Het Dirkslands mannen koor zou deze avond voor ons zingen. Zij begonnen met als intro: Psalm 1 in een bewerking van hun vorige dirigent D. Struik. Er werd goed gearticuleerd ge zongen. Een mooi geheel wat afsloot met het waarschuwende: Gans anders is het met hem, die 't kwaad bemint. Rustig en beheerst mocht dat in de aloude kerk van Nieuwe Tonge klinken. Na de opening door ouderling P. Vrees wijk zongen we Ps. 43:3 en 4. Lennert liet een prachtig voorspel horen en voor al in het 4e mochten we genieten van massale samenzang. Ook de 3 volgende verzen die het mannenkoor zongen waren erg mooi. Niet alleen wat de melo die betreft, maar vooral de inhoud. Ik noem u alleen Ps. 85. De organist, Mi chel de Wit, begon met een rustig voor spel en het koor zong dat gerechtigheid voor Zijn aangezicht gaat en Hij zet z'alom waar Hij Zijn treden richt. Dhr. Schouten richtte het woord namens de stichting Ontmoeting tot ons. Voor dat doel waren we bijeen. Hij liet een in dringend appelwoord horen, daarbij niet alleen vragend om onze gave, maar ook om ons gebed voor onze naaste in nood. Wie is uw naaste? Niet alleen die naast u wonen, maar ook uw dakloze medemens in Rotterdam. De kollekte, die daarna gehouden werd, bracht het prachtige bedrag op van ƒ1.288,40. U allen wordt daarvoor nog maals hartelijk voor dank gezegd. Lennert speelde als "orgelsolo Psalm 25 in een bewerking van W. H. Zwart. Niet de gemakkelijkste om te spelen. Maar je speelde hem prima. Daarna zongen we de verzen 2 en 6. En dat dat gebed ook het gebed van koor, dirigent en organis ten maar ook van ons allen mag zijn. Om te vragen of de Heere Zijn wegen aan ons wil bekend maken. Want dan zal ook het Godgeheiligd zaad het gezegend aardrijk beërven. Het koor zong weer een 4-tal mooie lie deren waarvan ik u noem: Uw Naam aanbidden wij van Th. Dubois. Niet de gemakkelijkste. Maar zeer goed gezon gen. Ik hoop dat de dirigent daar ook zo over denkt. Datzelfde geldt voor Psalm 130. Het begon in de diepte en we hoor den de dichter klagen: Ach, wie zal dan staan? Maar nee, daar is vergeving, zo brak het gezang door, altijd bij U ge weest. Om daarna weer klagend te eindi gen bij: de morgen, ach, wanneer? Heel goed de inhoud overdacht. Mag het voor alle leden maar de beleving van het hart zijn. Dat de laatste woorden: Zo doe Hij ook aan mij, ons dagelijks gebed mag zijn. Niet onvermeld mag blijven de improvi satie van Lennert over het Israëlisch volkslied met aansluitend samenzang. De aanwezigen zaten zo intensief te luiste ren dat ze maar moeilijk de overgang konden maken naar het 2e vers van Psalm 150. Maar dat lag niet aan jou, hoor! De zet wel eens een CD op. En wel: Martin Mans, tour langs Nederlandse orgels, deel 1. Het eerste nummers ver meldt: Ik heb op de fluit gespeeld/Eens als de bazuinen klinken. Nu had ik na tuurlijk zaterdasgavond die CD niet be luisterd. Maar wel mochten we dezelfde melodie op dit volkslied beluisteren. En wel op zodanige wijze, dat je weinig ver schil beluisterde. Een mooi stuk, wat vol overgave gespeeld werd. Na de sluiting zongen we nog Psalm 141 en daarna konden we de kerk verlaten. Jammer dat we weg moeten, hoorde ik enkelen zeggen. Want het uitleidend orgelspel was een mooi slot van deze avond. En, organist, de inhoud van het 2e vers wat je aan het eind speelde me je deel zijn of worden: Maar wat nood, 't zij dood of leven. Smaad of eerbetoon mij wacht. Jezus zal mij nooit begeven. Ben ik zwak, bij Hem is kracht. Gunst van mensen, raad van vrinden, Bitt're haat van kwaadgezinden. Hoogte, diepte, smaad of rouw. Niets ontroofd mij aan Gods trouw. Na afloop is er in Elim nog aan artikelen voor Stichting Ontmoeting verkocht voor ƒ175,50, waarvoor nog hartelijk dank. Nogmaals allen die meegewerkt hebben tot het welslagen van deze avond, mogen wij nogmaals hartelijk dank zeggen. Ook de sponsors voor hun financiële bijdrage hartelijk dank. Tenslotte is er nog een digitale opname van deze avond gemaakt, zodat u deze avond thuis nog eens rustig kunt belui steren. Voor de prijs van 12,50 heeft u een prachtige MC in huis. U steunt er bovendien de Stichting Ontmoeting noe mee ook! Bel of schrijf naar het volgen de adres: Fam. M. van der Valk, Fr. van Borselenstraat 32, 3244 XE Nieuwe Tonge, tel. (0187) 652291. Of maak het bedrag over op Rabobank Nieuwe Tonge, t.n.v. Stichting Ontmoe- tmg, rek.nr. 34.54.10.661, o.v.v. bandje zangavond 15-3-97. En u krijgt uw bandje zo spoedig moge lijk thuisgestuurd. De ondertekening, door burg. Sleurink, links boven de heren van Best Trucks, links onder dhr. Hobbel van Kenbri Valves. Rechts commandant Jordaan, rechts boven ondercommandant Kees Wielhouwer.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 2