Wbv. Middelharnis hanteert minimale Kuurverlioging huUnrechtse Ouddorpse Tona Meijer werd dinsdag 101 Boomplantdag levert Goedereede één lindeboom, maar dan een échte Rectificatie poiitiebericiiten Het oude kerkhof in Dirksland 32bbS ^^^^^ÏÏ2S^ A. J. VAN RUMPT UW BMW DEALER AKTIEU! Knöps B.V. Na Pasen wél een dinsdagnummer Ramoco b.v. Gemeente bereikt overeenstemming met provincie over situering rotonde Grote Passie/Pasen zangavond in Nieuwe Tonge met ruim 250 zangers VRIJDAG 21 MAART 1997 No. 6587 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. lel. (0187) 48 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 48 33 92. FAX (0187) 48 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,75 JAARABONNEMENT 57,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Onzeker of vereniging kan bouwen op 'Westplaat' MIDDELHARNIS - De gemiddelde huursverhoging zal in 1997 en de vol gende jaren 3% bedragen. Door de staatssecretaris is bepaald dat de mini male huurstijging 3,5% moet zijn. Dit bleek tijdens de bespreking in de woensdagavond gehouden commissie financiën, naar aanleiding van de begroting van de Wbv. Middelharnis voor het jaar 1997 en de jaren 1998 t/m 2002. De woningbouwvereniging zal ontheffing moeten vragen om dit lagere percentage huursverhoging te mogen hanteren. De heer Kleingeld, lid van de commissie maar tevens bestuurslid van de woning bouwvereniging, gaf een korte toelich ting op de cijfers. De heer Holleman vroeg of de huursverhoging een gemid deld percentage was. Kleingeld bevestig de dit. De huurverhoging hangt van meerdere zaken af en zal voor de een hoger en voor de andere lager uitvallen. De heer Hameeteman was geïnteresseerd in het nieuwe beleidsveld voor woning corporaties m.b.t. de instandhouding en het verbeteren van de woonomgeving, dit om een grotere bijdrage te leveren aan een goed leef- en woonklimaat van wij ken en buurten. Hij vroeg zich af of de Wbv. dit in bestaande wijken, of alleen in nieuwbouwplannen gaat hanteren. Kleingeld gaf aan dat dit nog 'in de kin derschoenen' staat. Het zal echter in nieuw- maar ook in oudbouwwijken de aandacht krijgen. "Er is inmiddels kon- takt met de politie geweest over balda digheid van de jeugd in een bepaalde wijk. Ook zal er nauw overleg met de gemeente gevoerd moeten worden. In overleg kunnen we misschien goede din gen doen." Het is overigens niet de bedoeling dat de Wbv werk wat onder verantwoordelijk van bijv. de gemeente valt, zal gaan doen. Hij hoopte dat het overleg zal resulteren in het feit dat er volgend jaar wat aandacht aan besteed zal kunnen worden. Zo ligt het in de bedoeling in een wijk waar volgend jaar groot onder houd gepleegd zal worden, dit daarin mee te nemen. NlEVWBOUMV Wat betreft het bouwen op de 'West plaat' is de Wbv. somber gesteld. De grondprijs en de bouwprijzen zijn derma te, dat voor sociale huurwoningbouw waarschijnlijk geen mogelijkheden zul len zijn of slechts in beperkte mate. Kleingeld gaf aan dat dit toch over het algemeen een groot probleem is. "Eenge zinswoningen bouwen is heel moeilijk. De kosten zijn te hoog om ze tegen een redelijke huur te kunnen verhuren. Veel al zullen het ouderenwoningen zijn die we nog kunnen bouwen. Wel helpen we daar indirekt de groep mee, waarvoor we nu eigenlijk niet meer kunnen bouwen. Ouderen laten veelal een eengezinswo ning achter, die dan weer ter beschikking komt." Hij gaf aan dat in de nieuwbouw in de Sperwer te Sommelsdijk er door de Wbv. 50.000.- op een huis afgeboekt wordt, omdat anders gezien de stich- tingskosten van een woning, de huren te hoog uit zouden vallen. Door de heer Wesdorp was opgemerkt dat de begroting er perfekt uitzag, waar op de Wbv. trots kan zijn. Naar aanlei ding van de cijfers was hij optimistisch ten aanzien van de continuïteit van de vereniging. Kleingeld antwoordde hierop dat gelukkig de vereniging vanaf 1968 steeds geprobeerd heeft om de financiën bij elkaar te krijgen om de leningen af te lossen. Omdat dit gelukt is hebben we nu een positief beeld, wat echter in wezen het rendement is van afgeloste leningen. In 199" lÏ;.:.!: Iv:^. exploitatieresultaat met ruim 1,2 miljoen gulden. Dit wordt ver oorzaakt door de geplande hogere onder houdskosten. Als u meer wilt dan de laagste prijs voor {Me zekerheid l De 10]-jarige Tona stelde alle belangstelling zeer op prijs Met smaak heeft mevr. Tona Meijer-Tanis, bewoonster van zorg centrum 'De Vliedberg' te Ouddorp dinsdag van een privilege, een be voorrechting, gebruik gemaakt. Ze werd die dag 101, en jarig zijn bete kent in 'De Vliedberg' je menu te mogen kiezen. Lekker paling" heeft de jarige toen gekozen, ten slotte wordt haar dat niet elke dag geserveerd... Als nog groter voorrecht werd het ervaren een zó hoge leeftijd te mog'en bereiken, daar is de meer dan eeuwe- linge dan ook erg dankbaar voor. Haar drie kinderen met haar, dochter Kee van 79, zoon Leen van 75 en dochter Griet van 73 jaar. Vorig jaar is voor de fam. Meijer een veel bewogen jaar geweest, toen over leed haar derde kind, Jaan, mevr. de Jong, die 70 is geworden, ze stierf slechts drie dagen nadat haar man overleed. De 101-jarige draagt die herinnerin gen mee, maar 't mag gelukkig ge zegd dat ze zich redelijk wél bevindt. „Een beetje zenuwachtig", vond ze zichzelf dinsdagmorgen toen de bur gemeester haar, samen met zijn echt genote, geluk kwam wensen. Dat ge beurde toen ze in de activiteitenzaal met haar kinderen samen was. Veel herinneringen zijn toen opgehaald en evenals vorig jaar werd er een lekke re, grote taart aangesneden. Mevr. Meijer is 70 jaar gehuwd ge weest met Krijn Meijer, die haar in 1987 is ontvallen. In juli 1983 waren ze in 'De Vliedberg' getrokken, het adres waar Tona zich prima thuis is gaan voelen en dat blijkt wederkerig; de 101-jarige werd dan ook nog goede en gezonde jaren toegewenst. De post heeft een rijke voorraad ge lukwensen bezorgd: „ze binne m'n nog niet vergete", heeft de jarige te vreden vastgesteld. Vernieuwing en reparatie van voorruiten zonder eigen risico. Middelhamis Telefoon (0187) 482222 We wijzen onze abonnees én onze bezorgers erop dat we ditmaal, in tegenstelling tot vrijwel alle voor gaande jaren, op de dinsdag na Pasen wél een krant zullen laten verschij nen. Tot dusver bleef na Tweede Paasdag het dinsdagnummer achterwege, maar het aanbod van enkele grote advertenties is aanleiding tot de extra inspanning de krant ook op dinsdag 1 april uit te brengen. Redactie De politie laat in de politieberichten z'n fantasie wel'es gaan, zo moet blijken uit de correctie die moet worden gemaakt in de vermelding van een vorige week vrijdag ge beurd ongeval te Achthuizen. De aanleiding daartoe werd in de berichten als een 'levensgevaarlijk grapje' afgedaan, maar inmiddels is duidelijk geworden dat daar geen sprake van is geweest. De betrokkenen verdienen derhalve een duidelijk en welgemeend ex cuus. Redactie RENAULT-dealer De linde werd De lindeboom die woensdagmorgen bij de entree tot het stadje Goedereede werd geplant heeft aller zegen tot een voorspoedig groei meegekregen. De afdeling Goedereede- Ouddorp van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen bood 'm aan, de medewerking van de gemeente werd 'welwil lend' genoemd en die van de gemeentelijke Plantsoenen dienst heette zelfs 'met geweldig veel graagte' te zijn ver leend en de boom bevindt zich bovendien in prima omstan digheden. De linde heeft dit jaar het gewicht van de hele landelijke boomplantdag gedragen; in plaats van de gebruikelijke tiental len boompjes en -kindertjes waren het nu een aantal leden van de Plattelandsvrouwen-afdeling die zich rondom het ene plant- gat schaarden. Burg. Sinke heeft zich daar samen met mevr. Dit Human-v. d. Slot beijverd het gat te dichten, hij met wat kloeker slag dan zij. Haar echtgenoot moge dan agrariër zijn, zij hanteerde de schop als ware het een suikerschep, maar galant heeft dhr. Sinke ook haar helft volgeschept, want het woei en het regende, een Maartse bui manifesteerde zich. De boom werd een lang en voorspoedig leven toegewenst op een prachtig plekje in het plantsoentje aan de Tramlijnweg. Weth. Visser heeft die plek bedacht en van hem kwam ook de suggestie bij de boom een bank te plaatsen zodat men zich stevig ingeplant straks onder 't gebladerte kan verpozen, later..., al reaUseerde men zich het gezegde: „boompje groot, 't plantertje dood". Alles wat 'des lindenbooms' is werd door burg. Sinke ver haald, toen het gezelschap na het plant-ceremonieel in het ge meentehuis terug was. Al eeuwen lang werden lindebomen juist op markante plaatsen geplant, (ge)dingbomen waren het soms waaronder rechtspraak werd gepleegd, of markebomen die een begrenzing aangaven. De woensdag geplante linde boom mag zo'n markeboom zijn vlakbij de entree tot het stad je waar ze tot in lengte van dagen representant zal mogen zijn van de zorg die de gemeente Goedereede voor groen en voor bomen kent, daarom omdat zich daarin leven manifesteert. Mevr. Boode heeft als kringvertegenwoordigster uit het 60- jarig bestaan van de Plattelandsvrouwen Bond verteld. Het aanbieden van zoveel bomen t.g.v. het 60-jarig jubileum mocht het bewijs zijn dat de Bond haar steentje bij wil dragen aan een duurzame samenleving, waarin met verwijzing naar het rentmeesterschap aan de natuur en aan het omgaan met de ander een belangrijke plaats wordt toebedacht, ,,want", zei mevr. Boode: ,,als wij niet geloven dat het kan en niet komen met een plan, wie dan wel?". Mevr. Human heeft tenslotte bedankt voor alle belangstelling die ervaren was. MIDDELHARNIS - De geplande zui delijke randweg, die de Rottenburgse- weg moet ontlasten van het verkeer dat van en naar het bedrijventerrein gaat, zal gaan aansluiten middels een rotonde op de provinciale weg. De gemeente had deze rotonde gesitueerd in een rechte lijn op de Langeweg, De provincie was daar in eerste instantie niet gecharmeerd van. Volgens wethouder Slootweg, in de woensdagavond gehouden commissie financiën, was de provincie het aanvan kelijk niet met de gemeente eens. Deze wilde de rotonde hebben, ongeveer op de plaats waar nu de carpoolplaats is. De gemeente bleef van mening dat het wen selijker was de as van de rotonde in een rechte lijn op de Langeweg te situeren. Het is verkeersveiliger en het geeft voor de gemeente minder kosten aangaande het aansluiten van de bestaande wegen op de rotonde. Inmiddels heeft de pro vincie laten weten het plan van de ge meente te accepteren. Ongeveer op de plaats waar nu de houten schermen staan (in de bocht van de provinciale weg bij de afslag Middelhamis), zal de nieuwe rotonde gaan komen. De provincie eist wel dat vóór 1 december van dit jaar het werk wordt aanbesteed. Derhalve vroeg de wethouder aan de commissieleden of zij er geen bezwaar tegen hadden de Raad in haar aprilvergadering te verzoe ken, een voorbereidingsbesluit hiertoe te nemen. De wethouder betreurde het, maar omdat het korte termijnwerk was, waren er geen stukken beschikbaar. Wil men echter voor 1 december het werk aanbesteed hebben, dan moet in april de Raad het voorbereidingsbesluit nemen. De commissieleden hadden alle begrip voor de situatie en gingen akkoord met het voorstel. (ingezonden; deel II) Het was verrassend om te ontdekken dat zoveel mensen hebben gereageerd op mijn 'ingezonden' van twee weken gele den. Via dit bericht wil ik hen allen laten weten dat ik nu wel door moet gaan met wat ik begonnen ben: bezwaar maken bij de gemeente tegen hun voorgenomen be sluit. Dit dient voor Pasen te gebeuren en u kunt erop rekenen dat ik dit ook zal doen. Bc heb ook gemerkt dat er ver buiten Dirksland en Goeree-Overflakkee men sen zijn, die zich zorgen maken om het vernietigen van cultuur-historische plek jes in ons dorp. Om helemaal duidelijk te zijn: Ik heb niets tegen bakkers (ik heb jaren als bak kershulpje gewerkt bij Knape). Het dage lijks brood dient te worden gebakken. Maar de plaats waarop de gemeente dit laat gebeuren is fout. Dat hebben uw re acties mij mede duidelijk gemaakt. Dus het devies blijft: Gemeente Dirks land, niet doen! Uw verdere steun zie ik graag op mij afkomen. B. A. van Lenten, Vroonweg 12a, Postbus 32,3247 ZG Dirksland. Tel. (0187) 602194. Op D.V. zaterdag 29 maart a.s. vindt In de Ned. Herv. Kerk van Nieuwe Tonge een grote zangavond plaats die in het teken zal staan van Passie en Pasen. De avond begint om 19.30 uur en de kerlt is open om 19.00 uur. Aan deze avond werken mee: Jongeren koor 'Matthanja' uit Goes o.l.v. Peter Wildeman met als organist Martin West- strate. Dit koor bestaat uit 160 leden in de leeftijd van 16 tot 30 jaar; Chr. Gem. Koor 'Advendo' uit Nieuwe Tonge o.l.v. Henk Weekhout met Michel de Wit op het orgel en het organiserende jeugdkoor 'Bid en Zing' eveneens uit Nieuwe Tonge o.l.v. Peter Wildeman. Instrumentalist tijdens deze zangavond is Hans Kom op trompet. De liederen die gezongen worden deze avond zullen allereerst betrekken hebben op het thema Passie, namelijk het lijden en sterven van de Heere Jezus en vervol gens zullen stukken ten gehore worden gebracht die getuigen van de heerlijke opstanding van Christus met Pasen. Tijdens deze avond zal er gecollecteerd worden voor Blindeninstituut 'Barti- meüs' en ter bestrijding van de onkosten. Opening en sluiting is in handen van ds. A. Belder. Allen van harte welkom op deze zangavond op zaterdag 29 maart a.s. VingerlingS - 3241 EB Middelhamis-Tel. (0187) 482518 Audio - video apparatuur - Elel<trische huishoudelijl<e app. Autobedrijf A. J. van Rumpt bv Molendijl< 85 3243 AL Stad aan 't Haringvliet Telefoon: (0187) 611553 Fax:(0187)612280 BMW MAAKT RIJDEN GEWELDIG. VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDIO - REPOBTAOE - FOTOORAFIE czi (zzi czi C3 dn ^^T cz] czn czi Ot/DDOftP-W»ststaat35-Tg/6foonff>187}6816}2/FaxS83734 B-Piintahop-Hogetoofj} 172-Tohfoon (0111) 462400 voor Goeree-Overflakkee Verkoop Service (0187) 61 16 62 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, (0187) 682496

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 1