LITIE Vierde Infodag Wonen beantwoordt allerlei vragen van de consument Snackroom Kruik is in feestelijke stemming (010) 2741135 PREDIKBEURTEN HERINNERING Politie 24-uurs telefoon: Snelheidscamera's bij Nieuwe Tonge Inbraakpreventie! VAN DER VALK Indië monument in Goedereede Leden- (j^ c vergadering D^^J Help mee weidevogels beschermen! Natuur- en Landschapsbescherming Bingo-avond Dirksland 'West' Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS VRIJDAG 14 MAART 1997 GEMEENTE OOSTFLAKKEE Doorrijden na aanrijding Maandag 10 maart 1997 in het begin van de middag vond er een aanrijding plaats op de Zuid-Achterweg te Ooltgensplaat. De bestuurder van een volkswagenbe stelbus reed schade aan o.a. de linkerbui tenspiegel van een andere bestelbus. Door getuigen was de aanrijding gezien en de politie stelt een nader onderzoek in. Poging inbraak In de vroege nachtelijke uren is gepro beerd in te breken in het OK-tankstation langs de N59 te Oude Tonge. Gepro beerd is de voordeur open te breken. Een nader onderzoek wordt ingesteld. GEMEENTE MIDDELHARNIS Vernieling In de avond van 10 maart werd aan het Zandpad in Middelhamis door een onbe kend gebleven groep jongeren een grote winkelruit vernield. Inbraak In de nacht van 10 op 11 maart werd er ingebroken in een schuur achter de wo ning aan de Ds. Montijnstraat in Som- melsdijk. Uit de schuur werden diverse visartikelen en drank gestolen. Winkeldiefstal In de namiddag van 11 maart werd een kledingwinkel aan de Schoolstraat in Middelhamis het slachtoffer van een ge pleegde winkeldiefstal. Een man en een vrouw, geschatte leeftijd tussen de 35-40 jaar worden verdacht van deze diefstal. Uit de winkel werden 10 dure badpakken gestolen en van de daders ontbreekt elk spoor. Een nader onderzoek wordt inge steld. De 60 km. borden die langs de Provin- cialeweg te Nieuwe Tonge de automobi list willen bewegen z'n snelheid tot de genoemde limiet terug te brengen, krij gen versterking. Nu nog kon ongestraft tegen de regel ge zondigd worden, maar vanaf donderdag 27 maart zullen snelheidscamera's elke overtreding registreren en volgt onher roepelijk sanctie in de vorm van een fikse boete. De camera's worden die dag in gebruik genomen, door o.a. dhr. K. v. d. Ketterij te Middelhamis als Statenlid, dhr. P. J. Bruggeman van de Verkeerspolitie en Slotenspecialist Schoolstraat 32 3241 CT Middelhamis Tel. (0187)48 22 94 GEMEENTE DIRKSLAND Waarnemen UFO Een 19-jarige inwoner uit Ouddorp nam dinsdag 11 maart omstreeks 23.00 uur op de weg van Melissant naar Hellevoet- sluis vermoedelijk een UFO waar. De man beschrijft zijn voorwerp als een zil verkleurig voorwerp met felle lampen. Inbraak In de nacht van 11 op 12 maart werd er ingebroken in een bedrijf aan de Juliana- weg in Melissant. Uit het bedrijfspand werd een geldkluis met inhoud gestolen. De kluis werd op het terrein temggevon- den, echter er wordt een geldbedrag ver mist. GEMEENTE GOEDEREEDE Winkeldiefstal Dinsdag 11 maart in de middag wisten een man en een vrouw in de leeftijd van 25-30 jaar hun slag te slaan bij een kle dingwinkel in de Weststraat in Ouddorp. Er werden 2 duren damestruien gestolen. Samen met oud-burgemeester J. Baron van Knobelsdorff hoopt burg. Sinke, de huidig burgemeester van Goedereede, op zaterdag 19 april een gedenkteken te onthullen voor die militairen uit de gemeente Goe dereede die in het toenmalig Neder lands Indië gesneuveld zijn. Zij zijn Matthijs Grootenboer, Ger- rit van Soest en Johannes Westdijk. Het gedenkteken krijgt een plaats op de begraafplaats te Goedereede. Iedereen is welkom de plechtige ont hulling bij te wonen, die begint om 10 uur die ochtend met ontvangst in de raadzaal vanwaar om 10.20 uur naar het monument zal worden ver trokken. Door de initiatiefnemers L. v. d. Bok en D. Braggeman zal om 11.00 uur een krans worden gelegd. mevr. M. J. J. Evers als een van de initia tiefnemers. De genomen maatregelen moeten ertoe bijdragen dat fietsers zonder groot risico de Provincialeweg over kunnen steken. „Is er ook een soort APK-keuring voor tweedehands huizen?" Wie meer wil weten over bijvoorbeeld woonhuisfinancieringen, het kopen of verkopen van een huis, verbouwingen en het benutten van de overwaarde van een woning, komt zaterdag 22 maart tussen 10.00 en 16.00 uur naar de vierde Infodag Wonen van de Rabobank Middelhamis en de Rabo bank West-Flakkee. Op hun kantoren aan de Langeweg 54 te Middelhamis en aan de Burg. C. Zaaijerlaan 2 te Dirksland zijn de hypoheek- en finan cieel adviseurs van de Rabobank de hele dag aanwezig om informatie te verstrekken. „Is er ook een soort APK-keuring voor tweedehands huizen?" was één van de vragen die tijdens de vorige editie van de Infodag Wonen werd gesteld. Over het kopen en verkopen van een woning en de mogelijkheden van een woningfinancie ring blijken er veel vragen te bestaan. Veel mensen denken bijvoorbeeld dat huren goedkoper is dan kopen. Dit is lang niet altijd waar. Door onder meer belastingvoordelen kan een eigen huis goedkoper zijn dan huren. Tijdens de Infodag Wonen kunnen be zoekers geheel vrijblijvend hun woonlas ten laten uitrekenen. Wie wil weten tot welk bedrag hij of zij een hypotheek kan afsluiten, kan dit door een van de hypotheekadviseurs laten be rekenen. Naast de eigen hypotheek- en financieel adviseurs van de Rabobank, zullen op de beide kantoren veel meer informatie over wonen beschikbaar zijn. Zo zal op het kantoor te Middelhamis informatie over het bestemmingsplan 'De Westplaat' be schikbaar zijn, zal notaris G. E. H. ter Braak u kunnen uitleggen wat een hypo theekakte is en waarom die door een no taris wordt gepasseerd. Ook de politie zal zijn opwachting maken en zullen Esse- link bouwmaterialen en Brandpreventie Nederland u tonen wat bouwen en bevei ligen is. Op het kantoor Dirksland zal Minnaard Vastgoed u informeren wat er zo al komt kijken als u een huis wilt verkopen of kopen. Ook zullen Europatuin Hogchem en Kraai Meubelen hun medewerking aan deze dag verlenen. In Dirksland is de verkoop van de nieuw te bouwen woningen in het bestem mingsplan 'De Kleine Boezem' in volle gang en de heer P. J. Koningswoud zal u over dit bestemmingsplan alle informatie kunnen geven. Overwaarde De hypotheekadviseurs kunnen u op een voudige wijze uitleggen dat de overwaar de van uw eigen woning het verschil is tussen de verkoopwaarde van de woning en de restant hypotheekschuld. Dit ge beurt door aflossing van de hypotheek of door stijgende huizenprijzen. Zo kan iemand bijvoorbeeld deze overwaarde gebruiken om de studie van zijn kinderen mee te betalen. Bezoekers van de Infodag kunnen ook antwoord krijgen op vragen als: wat ge beurt er met mijn hypotheek wanneer ik tijdelijk zonder baan kom te zitten, hoe kan ik het beste mijn woning beveiligen, wat ben ik verplicht te verzekeren en welke verzekeringen kan ik verder nog afsluiten? Deskundig Rabobank Huis Hypotheekadvies kom met de Infodag Wonen tegemoet aan de wens van de consumenten om geïnfor meerd te worden over allerlei zaken die te maken hebben met wonen en woon- hu isfinancieringen. Bezoekers van de Infodag Wonen staan soms verbaasd van de deskundigheid van de Rabobanjc medewerkers. Zij denken dat een bank alleen maar hypotheken verstrekt en staan er niet bij stil dat er ook advies wordt gegeven over onder meer fiscale zaken en verzekeringen. Bezoekers van de Infodag Wonen wor den feestelijk ontvangen met een hapje en een drankje. Iedereen die de Infodag Wonen bezoekt kan rekenen op een leuke attentie. OOLTGENSPLAAT ^~><C^ De Vereniging tot christelijke basisschool Stichting en instandhouding van Scholen met de Bijbel voor Basis onderwijs komt D.V. maandag 17 maart 1997 in Ledenvergadering bijeen. De vergadering zal worden gehouden in de school 'De Hoeksteen' aan de Pieter Biggestraat en begint om 19.30 uur. De school is open om 19.15 uur. Na de opening zal allereerst door de heer C. Vermaat, medewerker van de School- beleidingsdienst 'Centraal Nederland' een inleiding worden gehouden over het werk van genoemde dienst, kortweg de S.B.D. Over de inleiding kunnen vragen worden gesteld. Na de pauze komen de verslagen van de direktie, de Oudercommissie en het fi nancieel verslag aan de orde. Vervolgens is er een bestuursverkiezing. Aftredend en herkiesbaar zijn de heren: J. Butijn, J. Mosselman en T. F. Okker. Aftredend en niet herkiesbaar zijn de heer J. Braber en mevr. J. van Rossum- Meinster. In de vacature dhr. J. Braber heeft het bestuur kandidaat gesteld: dhr. A. Bos, Julianastraat 24 en dhr. C. de Bruin, Kerkdreef 1. In de vacature van mevr. J. van Rossum-Meinster heeft het bestuur kandidaat gesteld: mevr. A. J. V. de Stoel-Vroege, Gr. Adr. Th. Polder 5 en mevr. G. S. G. Mijs-Grootenboer, Vroonweg 1Achthuizen. Zondag 16 maart 1997 (Zesde Lijdenszondag) OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur kand. A. Simons, Nieuw- Lekkerland en 18.30 uur ds. J. G. van Loon. Eben-Haëzer: 9.30 uur ds. J. G. van Loon en 18.30 uur kand. A. Simons. Woensdag 19 maart, Dorps kerk: 19.30 uur ds. R. P. van Rooijen, Valburg - Ger. Gem. 9.30 uur (open bare bel.) en 18.30 uur (H.D.) ds. A. M. den Boer - Ger. Kerk 10.00 uur ds. L Koster en 18.30 uur dhr. A. v. d. Schee - Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. J. W. van Estrik, voor bereiding HeiligAvondmaal en 18.30 uur kand. M. Messemaker, Katwijk aan Zee. STELLEND AM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. van Ginkel, Goes, bedie ning Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. L. D. Burger, dankzegging Heilig Avondmaal - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. G. Arensman, 's-Gravenzande en 18.30 uur ds. J. Koster. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. G. Blom - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. J. Kroeze, Steenbergen - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. het Lam en 18.00 uur ds. M. v.d. Linden - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. A. Brussaard, Wijngaarden en 18.00 uur ds. A. Schaap - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. C. den Toom en 18.00 uur kand. P. C. Hoek - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. G. Mulder - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur dhr. Bergman - Herv. 'Exodus' Gem. lO.OOuurds. J.H. Verwaai. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok en 18.00 uur ds. G. Mulder - Chr. Ger. Kerk 9.30 uur (voorber. H.A.) en 18.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 en 17.00 uur ds. H. Out - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur lees dienst en 16.30 uur ds. W. Tiekstra - Christengemeente Vrienden van de Bijbel Diekhuus, Ben. Zandpad 10.00 uur br. G. van Doom. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A. Belder - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Willemsen en 18.00 uur ds. J. J. Roodsant, Woubrugge - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. D. Burger, voorbereiding Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. H. v. d. Pol, Dinteloord - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. Tj. Ausma en 18.00 uur drs. G. J. Smink. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Ouwendijk, Oudshoorn en 18.00 uur ds. T. C. Guijt, Hardinx- veld - Ger. Kerk 10.00 uur drs. J. H. Becker en 18.00 uur ds. A. C. Feij. OOLTGENSPLAAT- Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. B. ten Hove - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur drs. A. C. Feij en IS.OOuurdrs.J.H. Becker. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur kand. J. Reehorst, Hoogvliet. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. 10.00 uur ds. W. Baan, Dordrecht (H.A.). SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur dhr. N. H. Groen - Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst - Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. 45 jarige Snackroom sluit zich aan bij 'Big Snack' organisatie en gaat met een nieuwe uitstraling de toekomst in MIDDELHARNIS - De slagzin 'Ijs van Kruik is altijd puik!' zal velen bekend in de oren klinken. Wie echter zou denken dat Kruik alleen maar een perfekte kwaliteit ijs verkoopt, heeft het mis. Want naast naast ijs verkopen Han en Riek Kruik alle soorten snacks die er maar te bedenken zijn. En ook hiervan kan gezegd worden, dat ze de klanten niets anders dan de allerbeste kwaliteit voor schotelen. Wie regelmatig de Snackroom van Kruik in de Secr. Nijghstraat bezoekt, zal dat zeker van harte beamen. Dit jaar is een zéér bijzonder jaar. De 'patatzaak' bestaat 45 jaar, Han en Riek zijn er 25 jaar de eigenaar van èn ze hebben zich aangesloten bij een nieuwe organisatie. Het is dus een feestelijk jaar. Om een ieder in de feestelijkheden mee te laten delen, geven ze in de week van 18 tot en met 22 maart as., iedere klant bij kontante verkoop in de Snackroom 10% korting. Zo krijgen alle klanten, kleine en grote, een feestelijk kado! In 1951 startte Kor Kruik een cafetaria in een voormalig schil dersbedrijf in de Secr. Nijghstraat. Zijn bakkerszaak in de Ring van Middelhamis werd gesloten en hij specialiseerde zich in het verkopen van patat met enkele aanverwante artike len zoals kroket en nasibal. Toen al had de cafetaria een goede naam vanwege het heerlijke ijs en de goede kwaliteit snacks. In 1959 nam neef A. Kmik de zaak over, waarbij hij gesteund werd door twee zoons en een dochter. Het werd toen Fa. Kruik Zn. Zijn zoon Han had toen nog geen ideeën om zijn verde re leven als 'patatboer' te slijten en was als kok werkzaam in Amsterdam. Wie kent echter zijn weg? Op zes en twintig jari ge leeftijd besloot Han na veel wikken en wegen, om toch in het voetspoor van zijn vader te gaan. Samen met zijn drie jaar jongere vrouw Riek en zijn broer Jan, namen ze de werkzaam heden in de patatzaak van vader Kmik in 1971 over. Aanvan kelijk eerst een jaar in loondienst bij pa, om eens te kijken of het wel beviel. Een jaar later kwam de zaak officieel in handen van de beide broers. Inmiddels is broer Jan ook gestopt, zodat sinds 1992 Han en Riek samen de bekende patatzaak 'mnnen', die vanaf die tijd Snackroom Kruik zou heten. Ambachtelijk Het kok zijn zit Han nog steeds in z'n bloed. Altijd is hij aan het verzinnen of er nog niet eens een nieuwe, zelfgemaakte snack of saus aan het assortiment kan worden toegevoegd. Het ijs van Kmik is altijd puik, is niet zomaar 'uit de lucht gegre pen'. Het roomijs wordt, volgens een recept van zijn oom Kor, nog ouderwets vervaardigd, waarbij de mix voor het ijs nog wordt gekookt. Han: Wij krijgen dan ook nooit aanmerkingen op ons ijs van de warenwet. Het koken van de mix is dè methode om bacteriën te voorkomen." Ook de kroketten wor den nog volgens het recept van zijn oom Kor gemaakt, met véél vlees. Maar Han ontwikkeld ook zijn eigen recepten. Zo heeft hij een pindasaus ontwikkelt, die door de klanten hoog gewaardeerd wordt. Hamburgers, nasiballen, nasi, bami en nog vele andere soorten snacks en gerechten worden in de keuken van Kmik gemaakt. De fantasie van Han, zorgt voor regelmatig nieuwe produkten in de vitrine van de snackroom. Alle zelfgemaakte produkten worden met de hand gemaakt. Men kan dus gemst spreken over de ambachtelijke snackroom. Klantenbinding Dat zal ook onder andere de reden zijn waarom de snackroom heel goed bekend staat in Middelhamis en omgeving. Kmik heeft een vrij vaste klantenkring, wat mede komt door de wat afgelegen ligging van de zaak. Juist die vaste klantenkring Han en Riet Kruik voor hun 'Big-Snack' Snackroom boeit Han en Riek in hoge mate. Door de jaren heen hebben ze enorm veel mensen leren kennen. Riek vertelt: "Je ziet mensen in de zaak komen als kind en jaren later komen ze nog, maar dan bijv. als ouder van weer een nieuwe generatie. Juist door dat de mensen de zaak trouw blijven bezoeken, ontstaat er een hechte binding. Vrijdags- en zaterdagsavonds komt hier veel jeugd. Het is dan écht gezellig. Wij kunnen goed opschieten met de jongelui." Big Snack Han en Riek hebben zich inmiddels aangesloten bij een pas sinds een maand of 4 bestaande organisatie. Deze organisatie, die onder de naam 'Big Snack' opereert, richt zich op die cafe taria's, waarvoor kwalitatief goede produkten een 'must' is èn welke een goede omzet hebben. De aangesloten zaken blijven geheel zelfstandig. Wel is men verplicht de bedrijfskleuren van Big Snack te gaan voeren. Nadat de ambachtelijke snack room van Kruik een nauwkeurig onderzoek met glans had doorstaan, mag deze vanaf heden deel uit maken van de Big Snack organisatie. Maandag en dinsdag is Kruik gesloten geweest om de voorgevel aan te passen aan de eisen van de Big Snack organisatie. Ook het interieur, de bedrijfskleren en verpakkingsmateriaal, zullen in de Big Snack kleuren, zijnde geel en rood, gaan dragen. Vanaf heden zullen Han en Riek Kmik u graag, als vanouds voorzien van de allerbeste snacks, voor een groot gedeelte ambachtelijk bereid in eigen keuken- in hun 'Big Snack' snackroom. Landschapsbeheer Zuid-Holland wil de vrijwillige weidevogelbe scherming in de provincie sterk sti muleren. Hiervoor zijn veel vrij willigers en veehouders nodig die mee willen helpen om de weidevo gelstand overeind te houden. Afge lopen jaar werkten al ruim 500 vrijwilligers samen met even zoveel veehouders mee aan de vrijwillige weidevogelbescherming! Nieuwe vrijwilligers krijgen een uitgebreid informatiepakket en een 'oplei ding' in het veld. Mede dankzij extra geld van het Ministerie van LNV, de Provincie Zuid-Holland en de Europese Unie zijn namelijk veldmedewerkers aangesteld, die nieuwe vrijwilligers gaan begelei den. Samenwerking tussen boeren en vrijwilligers Weidevogels als kieviten, grutto's en tureluurs broeden voor het grootste deel (zo'n 80%) op gewoon boerenland. Ze staan echter sterk onder dmk, o.a. door verstedelijking en de intensievere land bouw. Modern graslandgebruik en een goede weidevogelstand kunnen echter prima samengaan. Voorwaarde is wel dat boe ren en loonwerkers bij hun vporjaars- werkzaamheden extra aandacht besteden aan de bescherming van weidevogels. Meer en meer veehouders willen dat ook wel, maar ze weten de nesten niet te vin den of hebben er geen tijd voor in het voor hen drukke voorjaar. Samenwer king met vrijwilligers, die de nesten op zoeken en markeren, kan dan uitkomst bieden. Nieuwe vrijwilligers Iedereen die van eind maart tot half juni ongeveer vijf uur per week of meer be schikbaar heeft en graag het vrije veld in trekt, kan meedoen. Van vutter tot scho lier, van carrièrevrouw tot huisman. Het beschermingswerk kan zowel overdag als in de (vroege) avonduren of op de zaterdag plaatsvinden. De nieuwe vrij willigers krijgen, naast een informatie pakket, begeleiding in het veld. Vrijwil ligers en uiteraard ook veehouders die willen meewerken aan de weidevogelbe scherming zijn dus van harte welkom! Tijdens de algemene ledenvergade ring op donderdag 20 maart 1997 van de vereniging voor Natuur- en Landschapsbescherming Goeree- Overflakkee zullen de werkgroe pen zich presenteren. Hierin zitten mensen die zich specifiek voor een bepaald onderdeel van de vereni ging inzetten. Zo is er de vogelwerkgroep, deze groep mensen tellen in de wintermaanden de wintervogels zoals de ganzen, zwanen, eenden en de verschillende roofvogels die hier aanwezig zijn of op doortrek. In de zomermaanden inventariseren ze vaak op verzoek van een terreinbeheren de instantie, zoals Staatsbosbeheer en Natuurmonumenten, gebieden die één van deze organisaties beheren. Specifiek zijn dit vaak weidevogelgebieden in de voormalige kreekrestanten van het eiland als de Breede Gooi, Paardegat en Oude Dee, ook de Kwade Hoek en Scheelhoek worden geïnventariseerd. Weidevogelbeheer in de Oude Oostdijk te Goedereede wordt mede door de inzet van de vogelwerkgroep mogelijk ge maakt. De vele boskomplexen die het eiland rijk is zullen in de toekomst ook mogelijkheden bieden voor het inventari seren van vogels. De plantenwerkgroep gaat er in het voor jaar op uit om dijken, wegbermen en graslanden te inventariseren. Voor deze werkgroep liggen er in de toekomst ze ker inventarisatiemogelijkheden van het bosgebied. Voor beide werkgroepen geldt dat de inventarisatiegegevens naar de terreinbeherende instanties worden gestuurd, die deze gegevens verwerken in hun beheeiplannen. De werkgroep terreinbeheer is de groep die het meeste lichamelijke werk verzet. Dit geldt vooral voor de wintermaanden. Dan werkt deze groep aan het behoud van ons mooie landschap. Dit gebeurt door middel van het knotten van wilgen en het afzetten van elzenmeten meestal Vanaf deze plaats willen we onze orga nist van morgenavond, Lennert Knops, hartelijk feliciteren met zijn 15e verjaar dag deze dag. En voorzover u het nog niet weet. Hij hoopt morgenavond voor het eerst tijdens een zangavond het orgel te bespelen. U zult zeggen: Heb ik daar al niet meer over gelezen? Ja, vorige week stond er al een aankondiging in, maar nu nog een korte herinnering. 15 maart (morgen dus) zangavond in Nieuwe Tonge. Aanvang 19.30 uur. Medewerking verlenen het Dirkslands Mannenkoor. Frans Cornet, dirigent -i- solist. Michel de Wit, koorbegeleiding. Lennert Knops, begeleiding samenzan en enkele solo's. Kollekte verkoop t.b.v. Stichting Ont moeting. Allen hartelijk welkom. Donderdag 20 maart zal in de Victoriahal t Dirksland een bingo-avond worden geor ganiseerd door Buurtver. 'West'. Er zulle 10 rondes en 1 Superronde worden ge speeld. De Victoriahal aan de Philipshoof jesweg opent haar deuren om 19.30 uur. E de Bingo start om 20.00 uur. Natuuriij staat Buurtver. 'West' opnieuw garant voo een schitterend prijzenpalcket, dus kom alle maal, voor een gezellige avond en wi weet.voor een van de vele mooie prijzen Voor iedere deelnemer een prijs. op de laatste zaterdag van de maand. D werkzaamheden worden in de krant ver meld en hier kunnen we best meer vrij willigers gebmiken. De werkgroep planologie en bezwaar schriften kent 1 coördinator en zoekt Ie den. De werkgroep houdt zich bezig m" de inrichting en/of aanleg van bijvoo beeld een vakantiepark of jachthave Wanneer blijkt dat er strijdige belange naar voren komen zal er een bezwaar/b roep procedure opgestart worden om d eventueel te voorkomen of tegen te gaa Deze 4 werkgroepen zullen zich nad presenteren voorafgaand aan de jaariij se ledenvergadering van de verenigi voor Natuur- en Landschapsbeschermi Goeree-Overflakkee. Deze presentat zal gehouden worden op donderdag maart 1997 in de Kajuit op het terrc van Hernesseroord, de aanvang is o 19.30 uur, de zaal is open vanaf 19. uur. Wanneer u lid wordt van de verenigi ontvangt u 4 keer per jaar de Stema. Naast leden zijn ook belangstelling w kom. De toegang is gratis, de koffie oo ^i^" Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflal(kee

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 2