Nelis Tuinklus één jaar PREDIKBEURTEN Actie voor schonere haven Stellenda CARAVAN ANN Interieurs voor Levenskunstenaars Jongeren gevraagd voor DABAR-werk IZB-lmpuls-dag over 'groeien in geloof' Oproep voor Koninginnedag Man overlijdt onder vorkheftruck Jeugdkoor luventa' te Dirksland Jeugd-stuif-in-Stellendam Samenwerking Gran Dorado en ANW leidt tot gezamenlijke brochure Gevonden voorwerpen Twaalfjarige bedreigde elfjarl om statiegeld van 15 centj WAARDEBONNEN WAARDEBONNEN Geniet van het voorjaar WAARDEBONNEN WAARDEBONNEN Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS VRUDAG 7 MAART 1 Sommige mensen maken geen va kantieplannen. Als het zover is, zien ze wel. Wil je de komende zo mer DABAR-werk doen, dan is het wel nodig dat bijtijds te regelen. Eind april moeten de teams, die op de campings of in de grote steden aan de slag gaan, bekend zijn. Want er valt dan nog heel wat te overleggen en voor te bereiden. Er zijn honderden jongeren nodig, die zich één of twee weken willen inzetten om het evangelie door te geven aan kin deren, tieners en volwassenen. DABAR - een onderdeel van het HGJB/IZB-jeug- devangelisatiecentrum 'De Windroos' - verzorgt voor een flink aantal gemeenten de werving en toerusting van jongeren uit het hele land. DABAR-werk doen is een leerzame ervaring. Je wordt gedwon gen na te denken over de manier waarop je in woord en daad getuige kunt zijn. Je bent intensief met de Bijbel bezig. Zo is dit werk voor veel jongeren een impuls voor hun eigen geloof. Het feit dat je met andere jongeren in een team samen werkt, is ook een belevenis. Je kunt kiezen uit evangelisatie-recre- atiewerk op campings (het gaat dan meestal om twee weken) en uit assisten tie bij evangelisatieweken onder leiding van evangelisten van de IZB in de grote steden (één week). Er zijn geen eisen wat betreft opleiding of ervaring. Het belangrijkste is dat je gemotiveerd bent te getuigen van de Heere Jezus Christus. Er geldt een mini mum leeftijd van 18 jaar. Zie je kans met vrienden en bekenden een compleet team (van 4-8 personen) te vormen, dan heeft dat de voorkeur. Maar wie alleen of sa men komt, is niet minder welkom! Alle DABAR-activiteiten vinden plaats in de maanden juli en augustus. Je kunt zelf aangeven welke periode je beschikbaar bent. Heb je interesse? Vraag dan de DAB AR- folder aan, waarin je veel meer informa tie en een aanmeldingsformulier vindt. Adres: DABAR, Joh. van Oldenbarne- veltlaan 14, 3818 HB Amersfoort, tel. (033) 4622802 (tijdens kantooruren) of bij Henk van Dam, tel. (0525) 653240. Onder de naam Impuls-werk houdt de Herv. Bond voor Inwen dige Zending (IZB) conferenties voor gemeenteleden van ca. 25-45 jaar. Op zaterdag 19 april 1997 wordt er een conferentiedag ge houden, waar dr. G. van den End, hervormd predikant te Rijssen, zal spreken over 'Groeien in geloof'. Vorig jaar verscheen er een boek van zijn hand met dezelfde titel. Daarin be spreekt ds. Van den End op pastorale wijze allerlei facetten van geestelijke groei: geestelijke onvolwassenheid, de zondekennis, het toegroeien naar Chris tus, de heiliging, de vervulling met de Geest, de verwachting en de volharding. Ook op de Impuls-dag zullen deze aspec ten aan de orde komen. De dag begint met een korte bijbelstudie door ds. G. Lustig uit Noordeloos. Ver der zijn er 's morgens groepsgesprekken over de lezing van ds. Van den End. In het middagprogramma is een plenaire bespreking van het thema opgenomen en het op deze dagen gewaardeerde half uur samenzang met begeleiding van de Im puls-muziekgroep. De dag begint om 10.00 uur en is om 15.30 uur afgelopen. Deelname kost 10,- per persoon (echtparen 17,50) en ƒ2,50 per kind. De dag wordt gehouden in 'Rehohoth' te Bameveld. Na aanmel ding wordt het programma met routebe schrijving toegezonden. Meer informatie en aanmelding: Bureau IZB, Joh. van Oldenbarneveltlaan 10, 3818 HB Amersfoort, tel. (033) 4611949. Oranjever. Melissant Kandidaten voor een Braderie-stand voor profs en lokale middenstand. Kinderen die willen meedoen met de vrijmarkt. Markttafels voor volwassenen, zeer aan te bevelen voor de verkoop van al die spullen die op de zolder staan. Prijzen: Marktkraam ƒ40,- Markttafel 20,- Deelname kinderen: gratis. Aanmelden bij Kees van der Spaan, tel. (0187)602974. OUDDORP - Deze maand is het ruim één jaar geleden dat hoveniersbedrijf Nelis Tuinklus Service van start ging. Een bescheiden start weliswaar, zon der vlagvertoon, maar wel een vastbe raden start. De jonge ondernemer Arnold Nelis (20 jaar) ruilde 15 februari 1996 alle zeker heden van een baan bij de Agrarische Bedrijfsvereniging in voor het onzekere bestaan van vrije ondernemer. Zo goed als met lege handen begon hij zijn bedrijf. Die handen waren het hoveniers- werk wel gewend. Tijdens stages van de MAS te Goes en daarna als medewerker bij enkele gerenommeerde hoveniersbe- drijven in de Hoeksche Waard deed Ar nold ruime ervaring op. Hij gaf zijn ogen goed de kost met in z'n achterhoofd het ideaal om binnen niet al te lange tijd voor zichzelf te beginnen. Na eerst nog enige tijd een deeltijdbaan naast de eigen hovenierswerkzaamheden vervuld te hebben, werd de stap naar het full-time ondernemerschap genomen. De benodigde diploma's waren ondertussen behaald. Inschrijving bij de Kamer van Koophandel leverde dan ook geen enkel probleem op. Via een originele folder over vier soorten tuinbezitters bood Nelis Tuinklus Service een pakket diensten aan dat varieerde van een boom of struik snoeien tot het ontwerpen en aanleggen van een totaal nieuwe tuin van welke grootte dan ook. Al gauw meldden zich de eerste geïnte resseerden. Na de verdere verspreiding van de folder kwamen de werkzaamhe den in een stroomversnelling. Hierdoor moesten alle zeilen worden bijgezet. Enkele originele tuinen werden naar eigen ontwerp aangelegd. Hierdoor wred de toeloop van cliënten nog groter. De mond-tot-mond-reclame deed de rest. Arnold is een ondernemer met visie. Volgens een uitermate doortimmerd on- dememersplan wil hij in de toekomst zijn bedrijfsvleugels uitslaan onder de naam Nelis Groenprojecten. Met zijn bedrijf wil Arnold een breed publiek van dienst zijn tegen betaalbare prijzen. Klantvriendelijke service en een voorde lig arbeidstarief gepaard aan creativiteit, originaliteit en kwaliteit staan borg voor een zich nog steeds uitbreidende tevre den klantenkring. Wat kan Nelis Tuinklus Service de cliënt bieden? Ontwerp, advies, begeleiding. Complete aanleg, renovatie en onder houd van tuinen. Grondwerk. Bestratingen, bodemonderzoek, aan leg beregeningsinstallaties. Levering van bestrating, tuinhout, blokhutten, grondstoffen, beplantin gen, etc. Zoals u ziet is Nelis Tuinklus Service in één jaar tijd uitgegroeid tot een volwaar dig hoveniersbedrijf. Ongetwijfeld zult u in de toekomst de naam Nelis Groenpro jecten meermalen tegenkomen, hetzij op de weg, in menige tuin of per folder/ad vertentie. Adres: Postbus 226, 3253 ZK Ouddorp, tel. (0187) 681053 of (06) 53287786. Zie vooral ook de jubileum-adverten tie in dit blad! VAIN Kempen Op woensdagmiddag 5 maart 1997 is de 31-jarige P. C. D. Delhez, wonende te Hansweert overleden ten gevolge van een bedrijfsongeval. Het slachtoffer bestuurde een vorkhef truck op de Veiling te Kapelle. Tijdens het nemen van een bocht, reed hij tegen een stalen markeringspaaltje aan, waarna de heftruck kantelde. Het slachtoffer kwam onder de heftruck terecht. Arts, ambulance en brandweer zijn ter plaatse geweest. Ambulancepersoneel heeft nog getracht het slachtoffer te reanimeren. Vermoedelijk is het slacht offer direct aan zijn verwondingen over leden. Op het bedrijf heerste grote verslagen heid onder het personeel. Het bureau slachtofferhulp is direct ter plaatse geko men voor de opvang van het personeel. De arbeidsinspectie en de politie heeft de zaak in onderzoek. Het koor, uitgaande van de Ger. Ge meente hoopt op D.V. woensdag 12 maart weer te beginnen met haar repeti ties. We repeteren op woensdagavond van 18.45 tot 19.45 uur in het vereni gingsgebouw Rehoboth aan de Gelderse- dijk 3. We hebben inmiddels een behoorlijk aantal leden, maar we kunnen er nog veel meer gebruiken, dus hopen we veel jongens en meisjes te ontmoeten in de leeftijd van 7 tot 16 jaar. Deze uitnodiging geldt ook voor andere gemeenten van ons eiland. Graag tot ziens, C. Jeller, tel. 602721. Jeugd-stuif- in-S tellendamorganiseert zaterdagavond 8 maart 1997 SIMUL TAAN DAMMEN. Toegang gratis, zaal open 19.30 uur, aanvang 20.00 uur. Iedereen, vanaf 15 jaar, is van harte wel kom in 'De Jchuur', Bosschieterstraat te Stellendam. Sinds kort is er een samenwerking tot stand gekomen tussen Gran Do rado Leisure N.V. en de Algemene Nederlandse Ver. voor VWs (ANW). Met als eerste resultaat: een speciale VVV/Gran Dorado brochure voor de consument. Speciale VVV/ Gran Dorado-brochure De komst van een speciale VVV/Gran Dorado-brochure is een van de activitei ten van de samenwerking tussen Gran Dorado en ANW. Aangezien het aan bod van Gran Dorado zeer divers is, is een goede en overzichtelijke brochure noodzakelijk. Binnenkort zullen alle VVV-winkels van de speciale VVV/ Gran Dorado-brochure worden voorzien. Hierdoor zijn de VVV's in Nederland beter in staat om informatie te verstrek ken aan de consument over het veelzijdi ge assortiment van Gran Dorado. Gran Dorado voor iedere vakantie Gran Dorado heeft heerlijke alternatie ven voor een korte of lange vakantie. Voor een weekend, midweek of een lan gere periode heeft Gran Dorado vele mogelijkheden. Van hotel tot bungalow, van bos tot zee, van binnenland tot bui tenland: alles is mogelijk. Brochures en boekingen ook bij VVV/ ANWB Overflakkee, Kade 9, Middel- hamis, tel. (0187)484870. Zondag 9 maart 1997 (Vijfde Lijdenszonda^) OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. J. G. van Loon en 18.30 uur ds. R. Veldman. Eben-Haëzer: 9.30 uur ds. R. Veldman en 18.30 uur ds. J. G. van Loon - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. H. P. de Goede en 18.30 uur ds. J. Koster - Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00, 10.45 en 18.30 uur ds. J. W. van Es trik. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. A. Brussaard, Wijngaarden, bediening Heilige Doop en 18.00 uur ds. H. Westerhout, Krimpen a/d IJs- sel, voorbereiding Heilig Avondmaal - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Koster en 18.30 uur leesdienst. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur kand. A. Simons, Nieuw Lekkerland - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. K. Bras, Hilver sum - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. J. Paul en 18.00 uur ds. M. F. van Binnendijk, Bleiswijk. BIDDAG woensdag 12 maart: 14.30 uur ds. J. het Lam en 19.00 uur ds. M. J. Paul - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. M. den Boer. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Schaap en 18.00 uur ds. H. van Ginkel, Goes - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. Mulder en 18.00 uur ds. J. C. den Toom - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. A. Vos - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. Uitenweerde - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur ds. C. A. van Eek, Rilland-Bath. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. het Lam en 18.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok. Vrijdag 14 maart: 14.45 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok, huwelijksbevestiging Harm de Waard en Anita van Klinken - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butter- Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur drs. M. van Krimpen en 17.00 uur drs. C. C. Kors - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur leesdienst en 14.303 uur ds. S. Schaay, Rotterdam-Noord - Chris tengemeente Vrienden van de Bijbel Diekhuus, Ben. Zandpad 10.00 uur br. A. Verboom. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. A. Belder, bediening Heilige Doop en 18.00 uur ds. H. Penning, Hedel - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. F. Kaars, Papendrecht en 18.00 uur ds. J. Blom, Katwijk aan Zee - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. D. Burger en 18.00 uur ds. J. van Doom, Strijen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. W. A. Boer en 18.00 uur ds. J. F. Ezinga. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur onbekend en 18.00 uur ds. A. Vos - Ger. Kerk 10.00 uur ds. Tj. Ausma en 18.00 uur ds. B. J. Oldenhuis. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur kand. P. C. Zorge, Ouderkerk a/d IJssel en 18.00 uur ds. W. Westland, Sliedrecht - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur dhr. K. Baas en 18.00 uur ds. W. A. Boer, 's-Gravendeel. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. B. ten Hove, BIDDAG voor gewas en arbeid. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. geen dienst. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 uur (H.A.) en 14.30 uur ds. A. den Hartog - Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst - Oud Ger. Gem. 3x lees dienst. De overheidsinstanties die een taak hebben in de binnen- en buitenhaven van Stellendam hebben de handen m- eengeslagen voor een schonere haven. In de afgelopen Jaren is wat minder intensief toezicht geweest en vorig Jaar deden zich verschillende kleine milieu incidenten voor, die aangaven dat het tijd wordt om meer aandacht te beste den aan het milieu in de haven. De organisaties die dit samen gaan op pakken zijn de beheerders van de haven (Rijkswaterstaat en gemeente Goederee- de), de milieu-instanties (provincie Zuid- Holland en ISGO) en de opsporingsin stanties (politie te water van het Korps landelijke politiediensten en plaatselijke politie). Vervuiling van de haven Regelmatig wordt geconstateerd dat het oppervlaktewater vervuild is met olie, dat er problemen zijn met de afgifte van afval en dat illegale dumping van afval heeft plaatsgevonden. Rijkswaterstaat moet steeds grotere bedragen neertellen om dit illegaal afgegeven afval af te voe ren. De situatie wordt nog verergerd doordat op vele plaatsen materiaal opge slagen worden die daar eigenlijk niet thuishoren. Hoewel niet de illusie be staat dat het een plaatje wordt, er moet tenslotte kunnen worden gewerkt, kan het toch een stuk schoner dan momenteel het geval is. Actie, maar wel in overleg met DE ondernemers EN DE VISSERIJ Het is zeker niet de bedoeling om alleen maar bekeuringen uit te delen. Veel be langrijker is het om vooraf, in ove met de doelgroepen (vissers en be ven) de problemen te signaleren en c lossen. Indien er knelpunten zijn kunnen deze worden verholpen. Als de afgifte van huishoudelijk afval schepen praktische problemen ople voor de ontdoeners, dan moet gez worcjen naar betere afgiftemogelijl den. Vervuiling van oppervlaktew die ontstaat tijdens het bunkeren schepen kan veelal worden voorko door technische aanpassingen. In de mende maanden zal daarom contact den gelegd met de visserijverenigir en met bedrijven. Alle problemen kunnen dan aan de worden gesteld. Het uitgangspunt is dat iedereen ge is bij goede oplossingen van de plaj lijke milieuproblemen. Als allen hiervan bewust zijn kan deze actie succes worden. Meer toezicht Daarnaast zal intensiever gesurveill worden door de politie. De groep lemstad van het Korps landelijke pol diensten heeft sinds kort een nieuv sneller patrouillevaartuig, waardoor mogelijk is om vaker en langer haven van Stellendam aanwezig te Tijdens het toezicht zal nauw samer werkt gaan worden tussen de milieud sten en de politie. Specialistische kennis en middelen den hierdoor optimaal gecombineerd. In de loop van het jaar zal actief woi gelet op afvalafgifte, opslag van ma aal, vervuiling door werkzaamhede: oppervlaktewatervervuiling. MELISSANT - Door de kerkenraad der Gereformeerde Gemeente is een beroep uitgebracht op ds. A. Bac te Bodegraven. TE HUUR Franse Vogezen Tel. (0187) 485941 Gevonden voorwerpen op Goeree- Overflakkee in februari. 156656 Gehoorapp., te Middelhamis. 158175 Ketting, te Middelhamis. 158179 Horloge, te Sommelsdijk. 158284 Herenbril, te Dirksland. 158760 Ring, te Middelhamis. 159286 Schoenen, te Ouddorp. Behalve enkele bankbiljetten zijn er diverse sleutels gevonden, deze kunt u bekijken op het buro m Middelhamis tussen 8.00 en 18.00 uur. Het toppunt...? Woensdagmiddag werd door politie soneel van het district Groot-IJssel: de een 12-jarige jongen aangehouc nadat hij een 11 -jarige jongen had dreigd met een mes in een superm aan de Beijerlandselaan. De 11 -jarige had daar een bierflesje geleverd dat hij bij het spelen had gev den en liep met het bonnetje van vijf] cent naar de kassa. Onderweg werd door vijf jongeren, waaronder de dachte, aangesproken die het op zijn gemunt hadden. Nadat de 12-jarige verdachte de jon had bedreigd met een mes, zei deze g| geld bij zich te hebben. Hierop werd statiegeldbonnetje afgepakt. Later wl het slachtoffertje op straat voor de tw| de keer met het mes bedreigd en wisi verdachte uit zijn jas zijn portemonnci pakken. De 12-jarige werd kort daarna door getuige aangehouden, die hem overle de aan de politie. De jongen is in vei kering gesteld. S IntergemeenteUjk Samenwerkingsverband *f Goeree-Overflakkee Wet milieubeheer n Cl n Alle voortekenen wijzen op een mooi voorjaar; nieuwe kleuren, schitterende dessins, vriendelijke prijzen. Kortom, laat het voorjaar maar komen. Wij zijn klaar met overvolle rekken voor Dames-, Heren- en Jonge mode. Ook in Schoenen en Dameshoede kunt u snel slagen. Redenen genoeg om snel te kijken bij Annette. U ontvangt de gehele maand maart bij iedere 25,- een waardebon van 2,50 op alle afdelingen. Modehuis Zandpad 90, Middelhamis, tel. (0187) 48 24 31 (waardebonnen niet op Bruidskleding!) m Hervormde bond voor inwendige zending op gerei, grondslag 0^ INTERIEURS Julianastraat 1, 3255 BG Oude-Tonge tel. 0187-641577, fax 0187-641242 G --------------r^—-------------------------------------i---------------------------------- Mededelingen -namens burgemeester en wethouders van de hier genoemde gemeen ten- van het dage/i/ks bestuur van het ISGO. Postadres ISGO: postbus 313, 3240 AH Middelhamis, telefoon: (0187) 488111. Ingekomen melding 1Garage NIjsse B.V.Oostdijk 15-17 te Oude- Tonge (herstelinrichtingen voor motorvoer tuigen). Melding wijziging inrichting 2. Aannemingsbedrijf A.V.K., Capelleweg 70 te Oude-Tonge - vervanging l<olonnboorma- chine met een grotere capaciteit. De meldingen 1 en 2 liggen van 10 maart t/m 21 april 1997 op werkdagen van 9.00-16.00 uur ter inzage op de secretarie van de gemeente Oost- flakkee. Ontwerp-besluiten Het voornemen bestaat om vergunning te verle nen aan: 3. Garage Goemaat, Kerkstraat 53 te Nieuwe- Tonge - aan de vergunning worden voor schriften verbonden m.b.t. lozing van aNalwa- ter op de riolering. 4. Vleeshandel J. Krijgsman B.V., Edison 51 te Middelhamis - aan de vergunning worden voorschriften verbonden m.b.t. lozing van af valwater op de riolering 5. Taaie Holding en Onroerend Goed B.V., Huygens 60 te Middelhamis - aan de vergun ning worden voorschriften verbonden m.b.t. lozing van afvalwater op de riolering, het afleveren van motorbrandstoffen en de com pressor. Alle relevante stukken liggen van 10 maart t/m 24 maart 1997 op werkdagen van 9.00-16.00 uur ter inzage op de secretarie van de gemeente Middelhamis (nrs. 3 t/m 5). Bedenkingen en eventuele (hoor)zlttlng Sctoffe////(e bedenkingen tegen de ontwerp-be sluiten kunt u vanaf 11 maart t/m 25 maart 1997 indienen bij het ISGO. Op verzoek blijven uw persoonlijke gegevens geheim. 7 maart 1997

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 2